Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65851) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#65840) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is így vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65852) Gabibácsi válasza eattila (#65849) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hitelre vetted az asszony? :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65853) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jó a banggood supportja, asszem többet nem rendelek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65854) eattila válasza Gabibácsi (#65852) üzenetére


eattila
csendes tag

Extrázott volt. Bőr kárpit, légzsákok....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65855) eattila


eattila
csendes tag

A duda biztosítéka rendben vala. Innentől nem tudom mi lehet a baja :D Gondolom ki kell mérni, hogy megy e egyáltalán jel a dudáig.... mondjuk azt sem tudom hol van a duda....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65856) Gabibácsi válasza eattila (#65855) üzenetére


Gabibácsi
tag

Két dolog lehetséges
1. előregedett szétrozsdált, kontaktos lett... dudacsere
2. Duda gombja a kormányban rossz, vagy az átvezető
első a gyakoribb, és a hűtőrács mögött keresd

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65857) Gabibácsi válasza eattila (#65854) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jaaa ismerős, én is voltam fiatal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65858) npera válasza Sipi- (#65801) üzenetére


npera
újonc

Én éltem vasúti pályához közel (oké, kábé 300 méter) Törökbálinton. Meg lehet szokni, egy idő után abszolút fel sem tűnik.

Az autópálya közelsége miatt inkább a sportmotorok végsebességhez közeli ordítása volt az, amit nem szokott meg az agyam. Mondjuk én azt élveztem is, szeretem a hangjukat hallgatni.

(#65859) npera válasza Gabibácsi (#65853) üzenetére


npera
újonc

Nálam eddig mindent megoldottak. Volt legutóbb törött 3D-printelt cucc, küldtem róla képet és jött vissza a monéta péjpálon seperc alatt.

Talán aliról kaptam hamis és vírusos memóriakártyát, azt is visszautalták, miután leírtam a problémát és küldtem képet a tutorial szerint.

Mi nem ment velük?

(#65860) eattila válasza Gabibácsi (#65856) üzenetére


eattila
csendes tag

Még a reléjét meglesem, ha megtalálom, mert azt nem is figyeltem. Bár az is 2 emberes lesz. Megvárom havert, aztán meglessük, ő legalább ért hozzá.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65861) npera válasza qnadam (#65839) üzenetére


npera
újonc

Én 25-évesen még csak egy felnőtt testben levő nagy gyerek voltam kábé. Fogalmam sem volt semmiről, csak néztem ki a fejemből.

Most is az vagyok, csak 43-éves testben.... :C

(#65862) npera válasza Sipi- (#65803) üzenetére


npera
újonc

A másik, hogy számomra talány hogyan lehet a kombi csomagtérajtó belső kemány, kopogós műanyagját összekarcolni.

Nem csomagtérajtó, hanem kesztyűtartó alatti hasonló műanyag. Asszony minden autóban eljátszotta eddig, egy idő után már csak belül sírok.

Lábat keresztbe rakja, miközben a cipő talpának az hegye elöl húz egy átlós mély karcot az említett műanyag panelen. Hiába szólsz, hiába kéred, hogy ne csinálja. Ösztönösen megcsinálja.

A másik kedvencem, a kabát levétele beszállás előtt. Lendületből rákúrni a cippzár csatját vagy valami nagy fém gombot a fényezésre. Minden alkalommal. Hiába szólsz, hiába kéred.

Még van pár kedvenc hasonló részmomentum, de most inkább le sem írom őket, mert csak felkúródik az agyam tőle... :C :Y

Leslie szerintem lemenne magzatpózba és papírzacskóba hiperventilálna, ha egyben leírnám az egész listámat...

(#65863) Gabibácsi válasza npera (#65859) üzenetére


Gabibácsi
tag

A fizetés :DDD

szóval rendeltem tőlük vagy tízszer, minden ok volt. Most is két hete a repülőt meg hülyeségeket. Viszont hétvégén rendeltem konyhai cuccokat (amiket váláskor otthagytam) kemény 7 ezer értékben. Fizettem , revolut, aztán hétfőn jött email hogy payment declined. Revolut mutatta is ugyanezt. Rákérdeztem mivan, eddig ment, visszaírtak hogy risk van a paymentben, fizessek máshogy. Most visszaírtam hogy mi az a risk ha eddig jó volt..

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65864) Gabibácsi válasza eattila (#65860) üzenetére


Gabibácsi
tag

Túlbonyolitod, a duda maga szokott elromlani, sokmindent kap ott elöl. De persze bármi lehet.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65865) Gabibácsi válasza npera (#65862) üzenetére


Gabibácsi
tag

A kocsi mindig piszkos kivülről, szóval oda nem kúr senki kabátot, problem solved :)
nálam szerencsére ilyen lábmutatványok nem voltak egyik csajjal sem
a kombi meg azért kombi mert pakolásra való

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65866) eattila válasza Gabibácsi (#65864) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem cseréltem még ilyet. Multiméterem sincs kimérni :D De ha lenne se tudnám mit hova tekerjek rajta :D
Szerszámom van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65867) Gabibácsi válasza eattila (#65866) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálam egy anyacsavar tartja, nem tudom toyotán hogy van, kb ugyanúgy lehet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65868) eattila válasza Gabibácsi (#65865) üzenetére


eattila
csendes tag

Dettó. Bár idén még nem porszívóztam ki.... Mosni már mostam, de eddig minden mosás másnapján esett az eső.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65869) Jahno válasza eattila (#65833) üzenetére


Jahno
őstag

Körúti sáv kapcsán tegnap összefutottam kommentáradatban a szektás térítős bringásokkal. Ráadásul egyik vidéki volt, annak aztán leht fogalma bármiről.

(#65870) eattila válasza Gabibácsi (#65867) üzenetére


eattila
csendes tag

Még azt sem kerestem meg, hogy hol van a duda. Reggel nem gondoltam ilyesmire.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65871) Gabibácsi válasza eattila (#65870) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megnéztem, egy csavar tartja neked is egy konzollal, és rendes csatija van.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65872) ncc1701 válasza npera (#65862) üzenetére


ncc1701
veterán

-Öv kicsatol, elenged, lesz valami.
-Ha az elöbbi folyományaképp az öv már nem húzódik vissza, akkor lezserül félrecsapni, majd rábaszni az ajtót, miközben az öv csatja összebassza az ajtó falcot.
-Rendszeresen a hátsó ülésre pakolni mindenféle retkes szart, miközben van csomagtartó is, abban pedig méret helyes gumi tálca.

Nem folytatom. Nők azok ilyen ösztönös géprombolók.

Ja. Vettem autóba 12V-os porszívót. Így akkor is tudom takarítani, mikor elutazunk valahová nyaralni. :)

[ Szerkesztve ]

(#65873) npera válasza eattila (#65870) üzenetére


npera
újonc

E!
Ilyen van neked?
How to replace horn Toyota Corolla. Years 1995 to 2010.

Videó tutoriál!!!!

(#65874) npera válasza ncc1701 (#65872) üzenetére


npera
újonc

Japp!

Övet fel kell csavarni 3x legalább, hogy még véletlenül se tudjon visszahúzódni.
Gyereket engedni kiszállni, övet hagyni úgy a picsába, ajtót rákúrni.
Kulacs kell mindenhova, mert inni kell. És aztán azt beborítani a lábtérbe.
Kulacsot berakni a hátizsák oldalsó zsebébe. Aztán behajolni a gyerekhez a hátsó üléshez, a kulacs nyitóját beakasztani a B-oszlopba, majd végiglocsolni a lábteret, B-oszlopot és üléstámlát. Mindezt egy kikölcsönzött XC90-ben.
Erős szélben ajtót kinyitni és csak elengedni. Aztán szél kivágja és kap egy jó nyekkentést a zsanér.
Ajtót rákúrni bármire, mert minek megfogni vagy értelmesen kiszállni. Ezt szerencsére anyós Rözsójával csinálta.

És most tutira kihagytam pár dolgot. Igazából nőknek valami Land Rover Defender kell vagy Willys Jeep. Slaggal lehet mosni.

(#65875) -NoVa- válasza ncc1701 (#65872) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nő kisgyerekkel az a zen nyugalom. Mármint te a bal 1-ben elengeded magadban az ilyen hülyeségeket, és nem nézel körül az autóban, megtanulod leszarni, és béke. Vagy beleőrülsz.

Ami ajtónyitáskor kiesik, azt kidobom. Vagy vissza. Kb ennyi, múltkor letöröltem a szélvédőt belül, mert nem láttam ki a portól szembe tűző napon.

(#65876) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nálunk gyerek ha kiszáll, viszi magával a szemetet és kidobja.
mert ehet ihat bent, nincs gond
asszony már feledékenyebb :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65877) Jahno válasza ncc1701 (#65872) üzenetére


Jahno
őstag

Ez aztán bazi nagy rombolás.

(#65878) A. Crowley válasza eattila (#65849) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Dettó. Bár frank alapú hitel csak 28 éves koromban lett. :) A kapcsolatra nem k_rtam rá, csak a hitelre.

(#65879) eattila válasza Gabibácsi (#65871) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi! Alkalmasint meglesem.
Csak az aggaszt, hogy ha a klíma reléje is meghalt, és ez is meghalt, akkor ott valami más grimbusz van/lehet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65880) eattila válasza npera (#65873) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem ilyen. De a 10-es csavar gondolom minden corollában hasonlóan tekerendő :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65881) eattila válasza -NoVa- (#65875) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb. Mondjuk gyerek nélkül is leszartam.

Öcsém az képes végigmosni/szervizelni apám autóit, ha hazajön. Mert úristen, nem mozogtak x hete....
Mondtam már neki, hogy tied? Faszért izgat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65882) npera válasza eattila (#65880) üzenetére


npera
újonc

Hát, ha angol Toyota akkor vélhetően fordítva. Ha pedig francia Toyota, akkor össze-vissza van mindenféle csavar és a négyszögletest váltják a köralakúval évjáratonként random variálva. De persze ledokumentálva nincsen....

:C

(#65883) npera válasza -NoVa- (#65875) üzenetére


npera
újonc

Ja, mostanra már elengedtem. Nincs mit csinálni. Megváltozni nem fog úgysem, ez van.
Ahogy feleségem nagymamája mondotta: ki milyen virágot szakajt olyat szagol... Igaza volt!

(#65884) eattila válasza npera (#65882) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez török. Már készítettem be szablyát.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65885) Bujdy81 válasza npera (#65788) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tegnap szomszéd rám írt, hogy van-e SDS-es vésőfejem, mert az övé eltört. Átmentem, hogy "minek?". Láttam, hogy a nappali-étkező-konyha tiszta por, mert falat vésnek. Na, mondom, akkor ma este nálunk vacsiztok, gondolom (5 és 3 éves a két lányuk). Örültek is neki, tök jó vacsi kerekedett a dologból. Egy jó és boldog kommuna! :)

Persze könnyen lehet, hogy 1-2 héten belül a szomszéd fog átjönni burkolni... :D

(#65886) Phülöp válasza ncc1701 (#65850) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem igazán.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#65887) Bujdy81 válasza hobizoli (#65809) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Óriási lehet a műszaki tartalom közötti eltérés!

Pár példa:
- egyik helyen alap, 3000 Ft-os járólap, másikon 15 ezres ->70*12=840.000 difi
- egyik helyen alap lemez kád, másikban pezsgőfürdős akril/márvány kád -> 1 millió eltérés
- egyik helyen alap konyhabútor, másikon műgyantás, készre szerelt, drága fából, drága vasalattal, stb -> akár 2 millió eltérés
- beépített szekrények mennyisége, minősége
- beépített konyhagépnél sem mindegy, hogy Zanussi, vagy Miele. ;)
- használt kecóban utólagosan lehet klíma, motors redőny, zsalúzia, akármi.

Érdemes lenne tételesen összehasonlítani a kettőt, simán lehet indokolt az eltérés. Persze, az is lehet, hogy igazad van és teljesen elszállt az ár!

(#65888) Jahno válasza Samott (#65043) üzenetére


Jahno
őstag

Juteszembe mégsem titkolják, gondoltam most már utánalesek. Lásd BKK hirdetménye a nyárról:

"A 4-es és a 6-os villamos vonalán a dél-budai végállomások és a Corvin-negyed, majd Dél-Buda és a Goldmann György tér között lesz villamospótlás a villamospálya felújítása miatt. A június 11-től augusztus 5-ig tartó munka során a korábbinál korszerűbb, könnyebben karbantartható vágányokra cserélik majd a nagy terhelésű Combinók sűrű követése miatt elhasználódott sínpályát, ennek köszönhetően a jövőben szükséges beavatkozások is gyorsabban elvégezhetők lesznek."

Csak azért jutott eszembe, mert analóg plakáton rekálmozták a HÉVet is, de azt nem bírtam lefénykpezni, el kell hinnetek bemondásra. Esetleg a saját weboldalukról:

Igaz a plakáton nem december vége van határidőnek, hanem kb. 180 nap.

Jajj, metróra is találtam ilyesmit:

Persze egy bombát már találtak, annak lehet lesz 2 percnyi halasztó hatálya. Esetleg Grilloék kikapnak egy római kori kocsis temetkezést, akkor az több óra is, mert erre viszonylag nagy esély van és népszerű volt :C

(#65889) Samott válasza Jahno (#65888) üzenetére


Samott
addikt

A villamosnal eddig is irtak, meg ugye annak kesz kell lennie iskolakezdesre. Es szepen osszeszedted, hogy mikor kezdik a melot az M3-on, de az hogy mikor lesz kesz a szakasz amin most dolgoznak tovabbra sincs benne. Csak hogy az, egesz 22 vegen lesz kesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65890) npera válasza Jahno (#65888) üzenetére


npera
újonc

Ha találnak II. vh-s bombát, akkor azt nagyon hamar meg lehet oldani. A markológép kanalával rá kell vágni párat és utána kész is... :C

(#65891) Sipi-


Sipi-
tag

Lefoglalóztam végre egy Mondeo-t. Nem kombi, hanem ferdehátú (554 l helyett "csak" 500 liter a csomagtartó), 182e km, magyar, végig szervízkönyves, nem tört, 2008-as és baromi drága :O
500 km-t mentem, mire megtaláltam :)) :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#65892) npera válasza Sipi- (#65891) üzenetére


npera
újonc

V6-os 3-literes?

Az 5-ajtós csomagtere komoly akadály lesz, ha az összes felfújható játékot felfújt állapotban akarjátok vinni. Egyébként Nova szerintem egy féléves nyaralást bepakolna ugyanoda :C

(#65893) Gabibácsi válasza Sipi- (#65891) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is kombit akartam anno, nekem is 5 ajtós kupé lett belőle. Nem bánom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65894) Sipi- válasza npera (#65892) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, csak sor4 2 liter, 145LE. Pont elég hozzá.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#65895) hobizoli válasza Samott (#65889) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Bebaszna.... anno a Nagyvarad ter es a KöKi kozotti szakasz 3 ev alatt keszult el ujonnan, felasva hozza az Ulloit

több drón kell ;P

(#65896) eattila


eattila
csendes tag

Gabibá, igazad volt. A duda lehet rossz. A relé kattog. Tehát a kományon levő kapcsoló is jó és a relé is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65897) hobizoli válasza Bujdy81 (#65887) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tizenvmennyi millio diffi marvanypadloval sem jon ossze ;) :D

több drón kell ;P

(#65898) -NoVa- válasza npera (#65892) üzenetére


-NoVa-
őstag

4 hátizsák valóban belefér, de nem szorul meg rendesen, mint a Fiat500-ban, hanem csúszkál mindenfelé. Nem kell összecsukni a sátrat elpakoláshoz, az jó.

(#65899) Gabibácsi válasza eattila (#65896) üzenetére


Gabibácsi
tag

Öreg rutin vagyok :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65900) Gabibácsi válasza -NoVa- (#65898) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah van az a strandsátrunk amit horror összecsukni, kinyitni meg egy mozdulat. Útálom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.