Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66151) FőDudu válasza npera (#66148) üzenetére


FőDudu
addikt

Most adtunk oda sok kolbaszt, hurkat, parasztkolbaszt, vastagkolbaszt es tanyasi csirket az egyik kolleganak. Egyik hutonk halodik ( felul nem hut), a leereszteshez atpakoltunk amit tudtunk a masikba, a tobbi meg ment kollegahoz. Orult a magyar kajanak.

Kidobtam a fel kilo elesztot amit lefagyasztottunk.
Kutyak eszik az elrakott bolognai alapot ( piritott daralt hus), illetve tap helyett kapjak a nekik fozott sziv/maj/repa rizottot. Fogyjon a melyhuto tartalma.

Van meg tobb kilo csevapcsicsa es pleskavica, pacolt tarja, sok gyumolcs es zoldseg fagyasztva....

Challenge accepted....

Pont tegnap hoztam fagyasztott pekarut is. Van pl. 20 db csaszarzsomle.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66152) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Az a kérdésem, hogy ha HDMI-n kiteszem a jelet a TV-re, akkor lelóg körben egy kevés a képből. Azt vajon hogyan lehet beállítani, hogy ne lógjon le? TV-n kellhet vajon valamit paraméterezni? Gondolom, hogy nem a VGA-ban lehet a hiba, jó a jel, amit kiad a HDMI kimeneten...

(#66153) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

A Dögkeselyűhöz hogy találhatok angol feliratot? Dvd-n sajna már nem lehet kapni, indavideon van angol felirattal, de azt a tévém nem támogatja...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66154) Gabibácsi válasza npera (#66147) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is így vagyok, viszont a gyorsulás azért megvan

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66155) Vodike


Vodike
tag

Mi megunnepeltuk szomszeddal a szulinapunkat. Bogracsban oz, szarvas es vaddisznobol ragu, sutoben pedig konfitalt szarvas oldalas vaddiszno-szarvas zsirban. Brutal lett ;)

exTiga

(#66156) JonesC


JonesC
csendes tag

Nekünk isteni jó lett a hátszín tegnap. Nem tudom meddig sütöttük, de rendesen átsült, viszont tökéletesen puha maradt belül. Finom kéreggel, az se volt kiszáradva.

(#66157) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#66152) üzenetére


Gabibácsi
tag

Úgy általában lelóg minden, vagy csak mondjuk egy video ablaka? Klónoztad a desktopot vagy kiterjesztetted, milyen oprendszer ez?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66158) Gabibácsi válasza Vodike (#66155) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kabbe :DDD
amúgy bódogot

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66159) JonesC válasza Bujdy81 (#66152) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nézd meg mekkorát tud a tv, és azt állítsd be.

(#66161) Gabibácsi válasza JonesC (#66160) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, nekem a magyar Dögkeselyű kell, a Cserhalmis...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66162) Samott válasza Bujdy81 (#66152) üzenetére


Samott
addikt

Az en LG tevemen van olyan opcio hogy 4:3, 16:9, eredeti es "levagas nelkul". Keparany gomb alatt. De lehet hogy HDMI fuggo, nezd meg van-e olyan bemenet hogy HDMI (PC).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#66163) WiZARD válasza JonesC (#66126) üzenetére


WiZARD
addikt

Dehogy kevés, ha a közepe már langyos akkor pont jó :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#66164) FőDudu válasza Bujdy81 (#66152) üzenetére


FőDudu
addikt

Felbontas egyezik?
Fullhd ugye 1920x1080, lehet nalad 1920x1200 amit a gep kiad.

Ha nem egyezik, akkor letezik egy program (Powerstrip vagy Custom Resolution Utility (CRU)) amikkel akarmilyen felbontast ra lehet eroltetni a gepedre.

FőDudu

(#66165) FőDudu válasza Vodike (#66155) üzenetére


FőDudu
addikt

Bodogot.

Amugy Ana Ros kapott 2 Michelin csillagot. Megerdemelten.

FőDudu

(#66166) WiZARD válasza hobizoli (#66129) üzenetére


WiZARD
addikt

Tökre szeretem a leafben, hogy lehet feltűnés, meg hangos motor nélkül bármikor padlózni, ha pedig piros a lámpa, akkor max fék és visszatölti és hülyegyerek módban se nagyon nő a fogyasztás :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#66167) zetor2000 válasza Bujdy81 (#66152) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt kéne megnézni, egyezik e a felbontás amnit kap a TV azzal, amit tud a TV. Ez elsőkörös.
Utána azt tudom mondani, hogy a Samsungokon van pár képméret kezelési opció, nyújtás, kitöltés, eredeti, 16:9 / 4:3 meg ilyenek. Nem pont ezeken a neveken, de a funkciója nagyjából ez. Meg lehet esetleg olyan, mint a monitoroknál, hogy "auto adjustment", hogy a kép tényleg középre kerüljön, ne lógjon le semmi semerre.
Hátha.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66168) zetor2000 válasza Gabibácsi (#66153) üzenetére


zetor2000
senior tag

nCore-n fenn van, a DVD-n van angol felirat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66169) Gabibácsi válasza zetor2000 (#66168) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, úgy nem kerestem, dvd-t nem írtam vagy 15 éve. De akkor megpróbálom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66170) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

HDMI-n kép a TV-re témához:

Win 10-es laptop, 3840x2160-as a felbontás a TV-n is és a laptopon is. Simán csak a külső kijelző van beállítva és MINDEN irányban lelóg egy kicsit.

4k felbontás esetén a Win automatán felhúzta 300%-ra a betűméretet, ha leveszem 150%-ra, akkor már Start gomb és a jobb felső három gomb is kiesik a kijelzőről.

Olvastam valahol, hogy át kell nevezni a bemenetet PC-re és akkor nem csinál a TV mindenféle képjavítási okosságot, meglátjuk...

(#66171) zetor2000 válasza Gabibácsi (#66169) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kell kiírni, lehet mountolni is az iso-t, vagy a VLCvel le is lehet játszatni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66172) hobizoli válasza WiZARD (#66166) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de ez vmi boduletes modon megindult meg ~150-nel is, igy neztem: miiii--aaa--faaasz? :F :Y

több drón kell ;P

(#66173) WiZARD válasza hobizoli (#66172) üzenetére


WiZARD
addikt

Pedig ott már kókadozni kezdenek a jobb sportautókhoz képest :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#66174) npera válasza Vodike (#66155) üzenetére


npera
újonc

Isten éltessen!

(#66175) hobizoli válasza WiZARD (#66173) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat olyan ott eppen nem volt akkor, csak ilyen tok kommersz kozlekedoedenyek

több drón kell ;P

(#66176) Gabibácsi válasza zetor2000 (#66171) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ilyeneket nem tud a tv sajna

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66177) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#66170) üzenetére


Gabibácsi
tag

És ha másodlagos a tv, más felbontással? Mi a cél?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66178) npera válasza Gabibácsi (#66154) üzenetére


npera
újonc

Na, most kivittem a családot a reptérre. Esett az eső.

A falu határában egy nyílegyenes 2-sávos úton éppen húztak ki egy régebbi Corvette gépkocsit (C4 talán) az árokból. A város határában a gyorsforgalmira felhajtó kanyarban pedig egy Golf 5 kombi volt bek*rva az árokba de durván. Éppen odaárt ahhoz is a vontató.

Mondtam is asszonynak, hogy most érdemes kijönni, mert a mazsolák ilyenkor nem mernek kimenni, az összes profi pedig benn van már az árokban.

A legtöbben úgy mentek, mint a megveszekedett állatok. A gyorsforgalmi 70-es korlátozású, toltak, mint az állat amikor nem tudtak kikerülni (alagútban). Záróvonalon át előznek, index csak néha. Az autópályának csúfolt úton 100 km/h a korlát a reptérig, utána 110. Ott 105-re rakva a tempomatot mindenki IS leelőzött. Egyetlen egy autó húzott vissza a sávba normális rátartással (kábé amikor látszódni kezdek a középső tükörben). Az összes többi már akár 1 autónyival előttem elkezd kihúzódni, a "jobbak" 2 autónyi távolságban. Esőben, szürkületben. Ezek állatok.

Mindezt úgy, hogy se előttem, se utánam senki sokszáz méteren át. Teljesen felesleges, veszélyes és a kövek miatt még kárt is okozhatnak.

Hazafelé már-már tapsikoltam örömömben, amikor láttam, hogy civil rendőrkocsi kiszedett valami idiótát, aki tolta neki, mint a hülye.

Városba beérve hosszú tengelytávú és magas bódéjú Transit kisbusz húzott el kábé 140-el a 70-es alagútban és villogott le mindenkit. Biztos vitte szülni a feleségét. Csak éppen amerre ment arra nincs kórház, így mégsem. Vagy biztosan otthon volt az asszony és oda rohant, hogy vigye a kórházba. Így kellett legyen, nem máshogy.

Mindegy, hazaértem épségben, a kaviccsal sem izélték be a szélvédőt. Megúsztam. Ha egy Model S P100D-vel jöttem volna, akkor sem mentem volna gyorsabban. Csak az csendesebb lett volna.

(#66179) qnadam válasza npera (#66147) üzenetére


qnadam
veterán

ha már fotózás, m2-re felrohanva tök úgy emlékeztem, hogy mehet a 110, persze nem :C de még nincs meg az első rendszámom. beadtam már az igényt az újra (12ehuf...), az átfutási idő két hét, szóval szerintem még mostanában kapirgálják valahol a bauxitot a projekthez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66180) npera válasza qnadam (#66179) üzenetére


npera
újonc

Egy csomó áram is kell hozzá, szóval a pockok tekerhetik a kereket.... :C

(#66181) qnadam válasza Bujdy81 (#66170) üzenetére


qnadam
veterán

overscan a dolog, alapvetően a tévék így kezelik a tévéadást, eldzsínél valahova idióta helyen van egészen más néven (vagy a képarány környékén, vagy a kép egyéb beállításai közt a még egyebebb beállítások), de a többieknél is valami hasonló szok lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66182) qnadam válasza npera (#66180) üzenetére


qnadam
veterán

tekerjék csak, addig kitalálom, hogyan teszem fel...
gyárilag van egy dudor az elején, azon meg a rendszámtartó. szépen eláll a lökhárító ívétől, baromi ronda...
lehet kapni keret nélküli tartót, ha abba kicsit ívesítve teszem a táblát, úgy csinosabb, de valami 4-5-6e egy ilyen tartó, nincs az az isten, hogy annyit fizessek érte.
megoldás még, ha keres az ember egy engedékenyebb helyet, ahol beírják, hogy hát erre az autóra B típusú kicsi rendszám kell, de akkor lehet újra fizetni, plusz hátul teljesen európai hely van.
a drága de szép megoldás: a lökhárítóról műanyagosnak eltüntetik a tartó alatti kiálló izét, és bemutatni a hatóságnál, hogy hát nincs itt hely az alamóniumtáblának, legyen már matrica lécci.
vagy el lehet játszani a low budget, viszont elvileg szabálytalan verziót: izmosabb kétoldalú ragasztóval tábla fel a lökösre. ha jó a ragasztó, a táblánál fogva el lehet vonszolni az egész autót is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66183) qnadam válasza Vodike (#66155) üzenetére


qnadam
veterán

egészség!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66184) qnadam


qnadam
veterán

napi feladat: húgomat és hároméves unokaöcsémet egy isofixes gyerekülés segítségével belekombinálni valamelyik rendelkezésre álló gépjárműbe, és az egészet eltranszportálni bánkra. extra felszerelésként néhány szatyorral plusz kisbiciklivel.
a hyundai nyert :D egészen meglepett, hogy van benne isofix, de látszik, hogy csak azért, hogy legyen :) egyrészt a gyermek ha még tíz centivel magasabb lenne, már beverné a fejét a hátsó üvegbe, másrészt a hátsó rögzítési pont nem az ülésen van, hanem az autó legvégén belül, odarögzítve viszont a hevedertől nem lehet a helyére tenni a kalaptartót :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66185) FőDudu


FőDudu
addikt

Na meguntam az elektromos es tuzhelyen grillezos bohockodast, rendeltem egy ilyet:
[link]
[link]

Ha ez nem lesz eleg, akkor jon a nagyagyu. Az mar infragrillez meg minden ami kellhet.

Bar a mi kis csaladunknak biztosan eleg lesz. Azt nem tudom, a gazcso es a reduktor benne van-e a csomagban - de az egyik videoban lattam, hogy a patronos reszrol letekerheto a gazcso es oda csatlakozik a gazpalackrol jvo cso. Az meg itt van a reduktorral egyutt a gazzsamolyra kotve. Max egy kozdarab kellhet. De eleve a helyi kepviselettol rendeltem, beleirtam kuldjek azt is ha nincs a gyari csomagban.

Egy 5:57 kornyeken lathato maghomerot meg beszereznek, jo cuccnak tunik.
Mondjuk nalam nem 57 fok lesz, ugye nem bohockodunk veres hussal....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66186) FőDudu


FőDudu
addikt

Azta... durva emelkedon felfele.

18Ah, 52v akku.
2x1000W motor.

150 kilo teherbiras...
[link]
Adatok:
[link]
Mas oldalon irjak, hogy max sebesseg 60Km/h - 25-re limitaljak.
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66187) Phülöp válasza FőDudu (#66185) üzenetére


Phülöp
addikt

Reduktor+1m cső+2db bilincs kell hozzá, általában nem része a csomagnak. Szerintem 10-12 euró az egész.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66188) npera válasza FőDudu (#66185) üzenetére


npera
újonc

Oj. Hirtelen lett hely neki, látom :C

Hiába, ha a grillezés beindul, mint férfiúi tevékenység, akkor sok már alacsonyabb prioritásra kerül :C

Hajrá! A húst legalább 257-fokon süsd, akkor nem kell véresen enni.

Én még nem vettem normális hőmérőt, amit bele lehet dugni a húsba, így csak a grill fedelében levő hőmérőt látom. Mivel a grill "hátsó" részébe öntöm a briketteket (a szomszéd felé), ezért amikor rárakom a fedelet, akkor a hőmérő pont az ízzó brikettek felett van. Így a hőmérséklet felmegy kábé 350 fokra (vagy magasabbra). De a húsokat a másik oldalra rakom, hogy indirekt érje a hő. A húsok felett van a fedélen a szellőző, így a meleget ott húzza ki az áramlás. Mindezt egy 47-es grillben csinálom, ami kábé perspektívába is helyezi az egész makettkodást. Mondta az expert kollégám hogy valami minimum 57-es grillt szerezzek, mert áldatlan állapotok vannak jelenleg... :Y

Amikor a grillezéshez ténylegesen értő kollégám hozott rendes hőmérőt és beledugtuk a drótot a húsba, akkor lehetett látni, hogy 58-fokos (a számot persze elfelejtettem mostanra).

Egyelőre érzésre grillezek, ami nem túl tudományos, de igazából a családnak tetszik, szóval elégedett vagyok. Ritkán szárítom ki a húst, többnyire inkább leves-zamatos lesz, amit asszony is megkedvelt, pedig az elején viszolygott a nem cipőtalpra sütött húsoktól.

(#66189) FőDudu válasza Phülöp (#66187) üzenetére


FőDudu
addikt

Van a gazzsamolyhoz. Max egy kozdarab kell az elso videon latott gazcso es a gumicso koze.
2:22 korul lathato.

Nemetbol nem vagyok nagyon penge. Valami olyamit mond, hogy 'nicht mit geliefert' - azaz nem tartalmazza. Hogy ez a reduktor es a cso vagy a kozdarab, az nem vilagos.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66190) Jahno válasza Gabibácsi (#66169) üzenetére


Jahno
őstag

WD lenyomja ISO(m)ból.

(#66191) FőDudu válasza npera (#66188) üzenetére


FőDudu
addikt

Maradhat 'juicy', de ne csorogjon a leve. Az nekem undorito.
Lehet forditva vagyok bekotve, de nem szeretem a csorgo huslevet.

54x37 centi eleg lesz. Valamelyik videoban 19 burgert sutnek rajta egyszerre. :R

Itt a homero:
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66192) npera válasza FőDudu (#66186) üzenetére


npera
újonc

Jááááááááááááj....

Zsúrkocsi méretű kerék, kábé függőleges első villa (majdnem zéró utánfutás), teljesen egyenes testtel állnak a trepnin. Ha egy cseresznyemagra ráfutnak, akkor olyat lehet zakózni, mint egy zsák krumpli vagy egy télikabát.

Ezek a rollerek totál életveszélyesek. Volt olyan, hogy valami lekorlátozott roller (értsd legális) ment előttem 25-el. Tekertem haza melóból. Mentem mögötte és néztem, hogy miként reagál az út egyenletlenségeire. Nekem 28"-os kerekem van, az elég nyugodtan gurul. Neki talán 3-4". Az nem annyira nyugodtan. Mivel szeretem a komfortot, ezért csak 8,5 bar nyomásra fújom az abroncsot. A srác ott állt a trepnin, ahogy ezeken a szarokon (már L-nézést) lehet állni és minden útegyenetlenségre beszitált neki a kormány. Tartottam is kis távolságot, hogy ha eltaknyolna, akkor ne menjek át a nyakán. Aztán amikor egyenes lett az út, akkor szóltam neki, hogy "most akkor balról" és szépen leelőztem, majd kattintottam kettőt a Deore XT váltókaron és a többi már történelem (leelőztem :B ) ......

A srác végig tudta, hogy verseny van és végig érezte, hogy nincs esélye. Csak, hogy mindenki tudja, hogy verseny volt és győztem..... :Y :C :U

Remélem érzitek a T.I.SZ.T.E.L.E.T.E.T. alias R.E.S.P.E.C.T..... :Y :C

(#66193) npera válasza Phülöp (#66187) üzenetére


npera
újonc

A reduktor használata elég gyáva dolog. Szerintem egy augmentor kell, ami növeli a nyomást. Aztán kell egy konfúzor, majd egy diffúzor és egy Laval-fúvóka, amivel lehet hiperszónikus áramlást kreálni. 2-stage, ezt ízlelgessétek....

Ha ezzel grillezel, akkor nem lesz nyers a hús, hanem rendesen ki tudod sütni.

:C

(#66194) npera válasza FőDudu (#66191) üzenetére


npera
újonc

Én a húslevet úgy szívom ki, mint az élet velejét. Mint Hannibal Lecter a híres jelenetben az üvegfal mögött....

Lehet, hogy én sem vagyok teljesen normálisan bekötve....... :Y

(#66195) Phülöp válasza npera (#66193) üzenetére


Phülöp
addikt

Helyváltoztatás nem cél. Irányítottan sem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66196) FőDudu válasza npera (#66192) üzenetére


FőDudu
addikt

Ausztral oldalon a tuningolasarol is eszmet cserelnek.
Nagyobb akkupakk, masik elso/hatso lengescsillapito, 110km hatotav...

Allatok...

masa: 32 kg
luči: LED spredaj in zadaj + zavorna luč
zavore: disk spredaj in zadaj
kolesa: 10' pnevmatike z zračnico
vzmetenje: sprednje in zadnje hidravlično vzmetenje
tempomat
zložljiva balanca
ECO način vožnje
nastavljiv sprednji in zadnji pogon
nastavljivi pospeški
baterija: 52V 18Ah
doseg: 40-70 km (odvisno od načina vožnje)
hitrost: 60 kmh (omejen na 25kmh)
nosilnost: 150 kg
moč motorja: 2x 1000W
garancija: 12 mesecev

Gyerek most nagyon kapacital egy hoverboardra....
Osztalytarsanak van - kb 20 masodperc utan siman ment vele. Vagy nagyon egyszeru ezekkel egyensulyozni, vagy gyereknek van jo egyensuly erzeke. Raadasul az osztalytarsa 19%-os emelkedon lakik, azon siman jott/ment vele. Kocsival nem mertem kettesbe kapcsolni ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66197) FőDudu válasza FőDudu (#66196) üzenetére


FőDudu
addikt

Xiaomi 365 userrel beszelgettem, o kicserelte a gumit - ilyen lukak vannak benne, at lehet latni rajta. Azt mondja nott tole a hatotavja es kenyelmesebb is - szerintem a ketto uti egymast...

FőDudu

(#66198) Jahno válasza npera (#66188) üzenetére


Jahno
őstag

Fényképen már kiszúrtam, hogy külön rakod a szenet és másik felén sül a hús. Nekem a grillen nem hogy hőmérő nincs, de a grill műszaki állapota is középszar. Fapados :-P Viszont nagyon jó dolgok készültek rajta, csak ha szabályozni szeretném a levegőt/füstöt, akkor kicsit nehéz.

Ha nagy leszek akkor majd egy eredeti PROven grillre beruházok és mindenki bekaphassa :C

(#66199) ncc1701 válasza FőDudu (#66196) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyereknek én nem vennék elektromos dolgot. Tekerje a bicót, erősödjön. :)

(#66200) ncc1701 válasza FőDudu (#66186) üzenetére


ncc1701
veterán

Ilyennel mászkálnak a városban ~40-el. És nem értem, az a 10 centis kerék ha elkap valami repedést, úgy repülnek le róla, h nem győzik feltölteni a jutyúbra majd. Mármint az, aki követte, mert a rolleres tuti meghal. És már 20-nál tud úgy esni, h kampó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.