Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64851) Phülöp válasza zetor2000 (#64850) üzenetére


Phülöp
addikt

Nad T, vagy Arcam AVR sorozat?
Mindkettőből van 600e alatt (meg fölött is persze).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64852) zetor2000 válasza Phülöp (#64851) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem szeretnék venni, csak nézegettem. :D
Másra kell a zsebpénz... de köszi a tippeket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64853) qnadam


qnadam
veterán

el se mondom, miből jön nálam a filmek hangja :B

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64854) WiZARD válasza zetor2000 (#64848) üzenetére


WiZARD
addikt

Mi ez a baromság, hogy 4 méterről túl nagy a 65" tv? :Y

Azt mondja 4 méterről fasza a 48" 4k tv.
Kár hogy ott már kb 720p-1080p különbséget se látni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#64855) Gabibácsi válasza qnadam (#64853) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálam a tv-ből, vagy két videoton mélyes orionból... mit nyertem ? :Y

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64856) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Van bioshock nintendora, baj van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64857) zetor2000 válasza WiZARD (#64854) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ne engem tessék kérdezni... nem én írtam a cikket. Énnekem egy 10éves fullHDra éppen képes TVm van, nekem az ilyen 4/8K oledek csak a boltban vannak meg.
Az biztos, hogy a 65" LG oled TVk képe gci jó. Meg a hasonló Samsung Qledek is nagyon patent képpel rendelkeznek. De ez a 600K egy TVért az a menjenek a pcsába kategória... szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64858) qnadam válasza zetor2000 (#64857) üzenetére


qnadam
veterán

van olcsóbbabb is meg drágábbabb is.
bezzegrégen rovat: Az első Color Star készülékek 1977-ben kerültek a boltokba 20 000 forintos áron, amiért akkoriban fél évig kellett dolgozni, hiszen a KSH statisztikái alapján 3413 forint volt a havi átlagkereset.
ahhoz képest nem is vészes az a 600e :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64859) Gabibácsi válasza zetor2000 (#64857) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jó, de gondolj bele hogy anno hány havi fizuba került egy tv. A lépcsőházban lottó tárgynyereményen nyert egy siemens tv-t egy fickó, apukám 40-ért vette meg tőle, kb fél-1 évet fusizott erte munka után...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64860) Gabibácsi válasza qnadam (#64858) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ja már megírtad... múltkor megint istenítette valaki a hajdú vackot, mert még mindig megy (közben tárcsát 20x , csapágyat, mizzudoménmit cseréltek benne)
igaz hogy szarul mos, szarul fogyaszt, de régen mindenjobbvót...mondtam hogy most félhavi vagy kevesebb fizuból lehet venni szárítós gépet ami mindent tud, de az új szar, regen jobb vót..

:DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64861) zetor2000 válasza qnadam (#64858) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, van.
Régebben azért nem volt ekkora a választék. Kábé a "van" és a "nincs" közt imbolygott a mérleg.
Azt azért ne feledd, hogy a 70's évek vége és a '80s évek közepe -végéig tartó időszak egy aranykor volt. Aki tudott, rengeteget maszekolt, fusizott, bedolgozott, lopott-csalt-hazudott és nem feltétlen a fizetésükből éltek az emberek. Tőlem idősebbek mesélgetik néha, mik voltak, néha a 20ropi kábé 2 hét alatt megvolt.
Most se mondom, hogy az árával van a bajom, hanem a minek az árával... Ha ez a cucc a TVk felső rétege lenne, akkor OK, hogy ennyi, de ez nem a teteje, ez a felső közép alja. Konkrétan az Oled alja ez a 48" modell - egyelőre, hacsak nem érkezik alá valami egyszerűbb sorozat.
A ColorStar-t meg hagyjuk meg a zenekarnak, annak jobban áll a név, mint a TVnek :D

Persze a mostani TVm se volt egy topclass amikor megvettem... De ár/értékben egész vállalható volt, sajnos a méretkategóriája kihalt. 37" - ilyen manapság már nincs. Lassan gondolkodni kell a pótlásán, mert az ősszel tölti a 10. évét.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64862) zetor2000 válasza Gabibácsi (#64860) üzenetére


zetor2000
senior tag

Félév volt egy TV, kábé, és akkor se volt benne rendesen nézhető tartalom, meg most sincs :D Talán a régebbiek kultikusabbak lettek, mert AZ volt. De vannak ismerősök, rokonok, akik akkoriban 1-2 hónap alatt simán összelapátoltak ennyit a fizu mellé.

Hát... az "új" mosógépem végre olyan, hogy vannak rajta feliratok, amiket férfiak is képesek értelmezni. :D A régin mindenféle piktogramok voltak, amikhez kell egy kódkönyv, mert az ASCII táblában akármelyik karakter kódja előbb beugrik, mint ezek. Javítani ezt is kellett, de még garanciában, és még ~3évig garis. És nem is mos rosszul. Nem cserélném le a Hajdu házaspárra.BEKO, 5év gar. Nem nagy márka, de a többi se jobb - ha igen, akkor viszont nem annyira jobb, mint ez. Tartósság nem az elsődleges szempont, és azért a funkcióválasztékból meg lehet kérdezni mindenkit, 3nál többet mikor használt? És nő az illető? -Naugye! Árban ez volt a szívemnek kedves, és ott volt a boltban, nem képek alapján kellett venni. Ránézésre is mosógép alakú.
Ez ugyan nem szárít, de azt megoldja a napelemes szárító.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64863) JonesC válasza Gabibácsi (#64860) üzenetére


JonesC
csendes tag

Meg volt, hogy szomszédnak nem is volt, jöttek át tévézni. :)

(#64864) FőDudu válasza JonesC (#64863) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is az van, hogy olasz szomszed atjott kerdezni mi merre hany meter a medencevel, mert tok jol nez ki es a gyerekuk nagyon elvezte mar tavaly is. Kene nekik is, ott a kert.
Aztan gyorsan meg is beszeltuk, hogy egy 5,5x1,22-es pont elfer a kertjukben.

Megmutattam mit vegyenek (medence, homokszuro, bolya (vagy boja ezt nem tudom), vegyszerek, homok, stb), harmadik szomszed majd a traktorral kicsit megtalajgyaluzza az enyhen hupas helyet, majd raborit egy kis homokot. Aztan johet ra a medence.

Osszvissz olyan 600 Euro lesz az aprosagokkal (12000L/h homokszurovel).
Azt gondoltak dragabb lesz. Igy most nagy az orom.

Mondjuk Fi relet elfelejtettem emliteni, de majd nem jaratjak ha benne van a gyerek.

Igy az elkovetkezo par hetben 2 ismeros is medencet rak ossze. Ragados a kenyelmes nyari husoles...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64865) FőDudu válasza zetor2000 (#64862) üzenetére


FőDudu
addikt

A mostani gepunk olyan, hogy BT-on lehet taviranyitani meg programozni.
Nem volt cel a vasarlasnal, de van benne.

Es lehet olyan programot osszeallitani ami neked tetszik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64866) ncc1701 válasza Gabibácsi (#64860) üzenetére


ncc1701
veterán

Az újat meg majd csak kidobod, és veszel másikat, mert alkatrész nem lesz hozzá, vagy ha lesz is, az új árának a feléért.

(#64867) FőDudu válasza ncc1701 (#64866) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre mondta a haztartasigep szerelo, hogy Beko-t kell venni mert ahhoz minden rendelheto es meg olcso is. 5 ev gari alatt ingyen javitjak, utana se draga. Es ahhoz kepest jol birjak.

FőDudu

(#64868) qnadam válasza zetor2000 (#64862) üzenetére


qnadam
veterán

van, aki most is összedob ennyit fizetés mellé :D
a mostani aeg-n a piktogram mellett felirat is van, az előző aeg-n meg semmi felirat nem volt, viszont pontmátrix kijelzőn lehetett választani. utóbbiban szimpatikus volt, hogy ki tudta írni, mikor lesz kész a mosás, a mostani meg csak visszaszámol, cserébe a mostani ui kényelmesebb, és a piros led kijelző bármilyen szögből látszik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64869) qnadam válasza FőDudu (#64865) üzenetére


qnadam
veterán

ennek a kijelzőjén látszik egy wifi ikon helye is, de nincs benne ilyesmi. majd túlélem valahogy :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64870) qnadam válasza FőDudu (#64867) üzenetére


qnadam
veterán

anno beko hűtőt is néztünk, tetszett is volna, de többen egybehangzóan állítótták/írták, hogy jó az 5 év gari, de a hajamra kenhetem, ha sokat kell várni a garis szervizre, márpedig bekonál sokat kell. ez egy mosógépnél még nagyjából áthidalható probléma, de a hűtőnél finoman szólva nem ideális. liebherr lett :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64871) qnadam válasza ncc1701 (#64866) üzenetére


qnadam
veterán

anyám használtként beszerzett tinédzser miele mosogatójához simán lehetett bármit kapni. mondjuk nem olcsón, de a miele eleve nem olcsó (persze fajlagoan még mindig sokkal olcsóbb, mint a hajdú).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64872) zetor2000 válasza qnadam (#64870) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó a Liebherr, de a cég érdekes. Munkagépeket és hűtőgépeket gyárt. Ésszerű párosítás, de bejött.
Előző mosógép valami Fagor volt (asszem spanyol márka), nem volt rossz, de tönkrement. Nem engedte le a vizet, meg ilyenek. Kellett másik. Nézegettem mindent, ami van az interneten, de a boltba belépve csak egy kis szegmens látszódott. AEG szerintem nem is volt a boltban. Beko-n felül volt LG / Samsung, talán Idesit / Whirlpool, meg talán Miele, hogy gép is legyen. Kezdetben felültöltős volt a cél, mert az kényelmes nekem, de abból csak valami ratyi volt. Talán Candy, de annak is az alja. Meg ez a Bekovboj, aztán ez jött haza.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64873) zetor2000 válasza ncc1701 (#64866) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kell kidobni.
2 lehetőség van:
- ha pénzt akarsz belőle, elviszed egy színesfém telepre, asszem 40-80Ft / Kg áron átveszik. Régebben átvették pl. a Vágány utcában. Mosógép dulván tud nehéz lenni.
- ha nem kell a pénz, ahol veszed az újat, ott jelezni kell, hogy vigyék el a régit.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64874) Jahno válasza ncc1701 (#64833) üzenetére


Jahno
őstag

Mi lehetett ebben a tök jó biznisz, ha a saját vállalkozásaik sem termeltek?

(#64875) qnadam válasza zetor2000 (#64872) üzenetére


qnadam
veterán

gyártanak ők repülőgép-futóművet is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64876) FőDudu válasza zetor2000 (#64873) üzenetére


FőDudu
addikt

Mosogepben egy beton ontveny van. Ketlem, hogy azt szinesfem arban atvennek.

FőDudu

(#64878) FőDudu válasza qnadam (#64870) üzenetére


FőDudu
addikt

Hozzank mondjuk ez az egy pasi jar, o akar szombaton is kijott, gyorsan es olcson javitott.
Mondjuk ez kis korzet, nem egy Budapest surusegu nagyvaros.

Legutobb egy eletromos Smarttal jott - mondjuk nem is tervezte elvinni vele a javitott mosogepet, mert az ajtonal levo elszkadt gumit cserelte. 5p volt.

FőDudu

(#64879) Gabibácsi válasza ncc1701 (#64866) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen. Mint a szoci szart is, csak ott inkább jött a kókányolás, vagyonokért
a mai legalább olcsó meg takarékos

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64880) hobizoli válasza Gabibácsi (#64841) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajaja, nyilvan :DDD

több drón kell ;P

(#64881) ncc1701 válasza Jahno (#64874) üzenetére


ncc1701
veterán

Mivan? Lőrinckét nem nézted, mennyi támogatást kapott? Kb rekord évet zárt. A csókosok kapták meg a közbeszerzések 50+ százalékát, ráadásul úgy, h a 30+ százalékon csak 1 cég indulj. Tippelj már, mi történt itt. Bp-belgrád vasút, kell mint a falat kenyér, liget projekt, és még amikről nem is hallottunk.

(#64882) Phülöp válasza ncc1701 (#64881) üzenetére


Phülöp
addikt

Persze az idősotthoni dolgozók és a gyógyszerészek nem kapják meg a beígért bruttó 500ezret, hogy jusson oda, ahová tényleg kell.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64883) Jahno válasza ncc1701 (#64881) üzenetére


Jahno
őstag

Eddig okés. de az összes kisebb vállalkozásukkal, vidéki rendezvényházakkal, éttermekkel, háttércégekkel mi volt? Azokkal direkt kibasztak, mert csak? Más meg eddig azon ugrált, hogy mert jajj ellopják a parkolásos pénzt. Most az is ugrott egy kis időre, a nagyobb húzóerőkről, Sziget és társaikról nem is beszélve, mert az olyan aprópénzek.

(#64884) FőDudu


FőDudu
addikt

Jelentem EPS200 bevalt a medence ala. Teljesen mas erzes mint a homokos/betonos erzes.

Icipicit erezheto, hogy nem tomor az anyag, igy olyan erzes, mint egy vekonyabb szonyegen jarni. Jelentosen jobb a tavalyinal amikor homok volt ala rakva.

1-2 helyen latszik a lemezek illesztese (nem lett 100% amikor leraktuk), de amugy tokeletes amire kellett.

FőDudu

(#64885) Jahno válasza FőDudu (#64759) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem tudom, tegnap felmentem az emlékműhöz, el voltunk ott úgy kb. 2 órát, közben éjjel még lejöttem szomszéd faluba haverért, fent a dombtetőn még ittunk egy tonna sört, dumáltunk mindenféléről aztán hajnal 2 után vagy jó ég tudja mikor haza is estem. Felhő az volt rendesen, eső csak előtte délután.

(#64886) zetor2000 válasza FőDudu (#64876) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem feltétlen beton az, láttam már, hogy mezei vazsgci van belecsavarozva. Amúgy mindenféle nagyobb háztartási gépet átvettek anno, volt ott hűtőpult, meg hűtőszekrény is. Gondolom, olyan árat szabtak, hogy megérje. Ha van 1-1 betontömb is, azért nagyátlagban nem jöttek ki rosszul.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64887) npera


npera
újonc

Nova, érdekes.

BetaFPV kis 3"-os, de könnyű fogpiszkálója. HX100 a neve.

Ezen a motor mérete 1102 és az 1S változat 13500 kv.
Kabab bébifoga 1202.5 méretű és 11500 kv. Míg a "nagy" 2S TP3 1303 méret és 5000 kv.

A Kabab-féle cucc sokkal jobban érdekel, akkor lehet építeni és annak a hatásfoka valami mesés. Kíváncsi vagyok mikor jönnek meg a motorok. Ha még ősz előtt, akkor az érdekes lenne. Mert akkor pár hónap alatt rendberakom az Excel táblázatot, berendelem a többi dolgot és 2021-ben el tudom kezdeni építeni azt is... :C

(#64888) npera


npera
újonc

Ma csak egyedül mentem edzésre, a lányom még nem teljesen gyógyult meg a bárányhimlőből (még vannak nedves ragyák). Az egyik edzőtárs facsén nézte, hogy forrasztgatok és barkácsolok és megkérdezte, hogy a garázsnyitó nyomókáját meg tudom-e forrasztani. Mert elegedett rajta az elemhez menő kontakt.

Megforrasztottam neki edzés után és a csóka olyan boldog lett, mint egy kisgyerek. Most újra ki tudja nyitni a garázst a "luxus-módon", nem csak lábbal mint a bogarak...

:C

(#64889) npera


npera
újonc

Gabibácsi és Jahno (és egyéb Commodore keménymag), nézzétek meg a TC 911 Carrera 4S videóját, villantanak valamit amit szerettek!

(#64890) zetor2000 válasza npera (#64888) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nagy jóság a forrasztani tudás. Én pár sört már bezsebeltem, csak ilyen kis apróságokért is, mint a példád. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64891) FőDudu


FőDudu
addikt

Autoleasing temaban van aki jartas?
Itt egyre masra jelennek meg az autos cegek a berleti konstrukcioval.

Csak egy pelda: Volvo XC40 T3 R-design, havi 500/1000/2000 km included, kb 500-600 Euro (tobblet kilometerert fizetni kell). Mindennel. Matrica,szerviz, assistance, Casco, biztositas, stb..

Ugyanezt lattam mar Renault, Ford, Skoda, Hyundai, Kia verziokra is. Azok joval olcsobbak.
Nekem sokszor meg az 500Km is eleg, szoval fix havi osszegert egy uj autoba beulni mindenfele kotelezettseg nelkul eleg csabito. Ha gond van kiszallok, atulok masikba.

2000Km havi 200-300 Euro korul szerintem eleg normalisnak tunik - egy 20-30e Euros auto siman veszit 2-3e eurot evente az ertekebol - tehat ha megveszi az ember kb ugyanott tart anyagilag, nem?

Meg nem neztem melyebben utana, csak vegig kattintgattam egy Volvo-s oldalt.
Varhato volt, hogy az auto berles fele mennek el a gyartok.

Velemenyek?

FőDudu

(#64892) Samott válasza npera (#64889) üzenetére


Samott
addikt

Kicsit koccos elejut kell venni aztan:

Porsche 911 Duraflex Carrera Front End Conversion Kit - vagy valami hasonlot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64893) eattila


eattila
csendes tag

Enpera, good news :DDD

elhoztam otthonrol a bringamat. A vaz hasznalhato :D viccet felre, kell ra gumi, valtok karokkal, bovdenek, fekpofak, lanc. Ahogy neztem az anyag 30k -bol kijohet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64894) npera válasza FőDudu (#64891) üzenetére


npera
újonc

2000 km havonta autóval???? :Y

2019-ben mentem kábé 7600 km-t összesen.... :K

(#64895) npera válasza eattila (#64893) üzenetére


npera
újonc

Királyság!

Egy dologra emlékezz. Talán Sityák aláírása volt:

"Mind bringa által vész, ki bringát ragad..." :C

Valami látványos videót csinálj róla, amikor elkezded használni. Lehetőleg akciós snittekkel.

(#64896) Jahno válasza npera (#64894) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem kilométerre hanem évre cserélem az olajat.

(#64897) zetor2000 válasza Samott (#64892) üzenetére


zetor2000
senior tag

Majdnem jó, csak a lámpája nem ilyen a Carrera 4-nek. :)
Ott van egy kis lelógó valami, ami talán index? vagy ilyesmi, nem ovál a lámppatest. Ha kicseréli az ember a lámpát, akkor meg még a 2 sárvédőt is cserélni kell, mert abban benne van a kidudorodás. De biztos ahhoz is van megoldás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64898) Jahno válasza FőDudu (#64891) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy csak most vetted észre mert itt minden sarkon van ez már ősidők óta. Kérdezd meg pontosan a kereskedőt, aztán van akinek kijön nekem elsőre nem adta ki. Cégeknek meg jó, mert variálhatnak a flottával és szolgáltatásként kapják amire más a matek.

(#64899) eattila válasza npera (#64895) üzenetére


eattila
csendes tag

Aaaa, nem hiszem hogy videoznek :) De majd megmutatom a keszen van.
a kormanyon is van nemi rozsda, de azzal egyutt tudok elni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64900) npera válasza Jahno (#64896) üzenetére


npera
újonc

Ja... :B

A bringázás a kocsihasználat rovására megy... :B
Te meg túl sokat tömegközlekedsz, az a baj.... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.