Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64151) Phülöp válasza Gabibácsi (#64150) üzenetére


Phülöp
addikt

21, nyertem?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64152) eattila válasza Gabibácsi (#64148) üzenetére


eattila
csendes tag

Es jo? Nezegettem en is. De vegul majd Egerbe megyunk juli elejen egy hosszu hetvegere. Mondjuk medences helyre megyunk csak, a gyereket ki se lehet rangatni kb. Velence is ezert vilt jo.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64153) eattila válasza Phülöp (#64151) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt meg esett is. Fozni se volt kedvem. Igy elhobbiztam egy ilyennel:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64154) npera válasza Gabibácsi (#64149) üzenetére


npera
újonc

Erre lenne jó a Mazda MX-5. Abba se férek bele.... ááá.....

(#64155) eattila válasza npera (#64154) üzenetére


eattila
csendes tag

En igen :) Utaskent mar voltam benne. Jo kis gyosz :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64156) FőDudu válasza Phülöp (#64151) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem.

FőDudu

(#64157) FőDudu válasza npera (#64154) üzenetére


FőDudu
addikt

En egyszer beleultem egy leveheto tetejube.
A fejem teteje erte a tetot.

Lehet teto nelkuli verzioban jobb lett volna.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64158) hobizoli válasza FőDudu (#64156) üzenetére


hobizoli
nagyúr

megnezted a JTS gumicsovon jok-e a kis kiallo csonkok?

több drón kell ;P

(#64159) FőDudu válasza hobizoli (#64158) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahh, ne is mondd. Rozsdas szegbe leptem.
Most varom kuszik-e a piros csik...

Bar elvileg most antibiotikum is van bennem, szoval csak meguszom.

Kurva Crocs papucson atment....

FőDudu

(#64160) npera


npera
újonc

Nova, ha vártam volna, akkor tudtam volna venni vázat is...

De lehet addigra elfogyott volna a motor...

Megnéztem és megnyugodtam, elfogyott a motor. Lehet, hogy az utolsót én vettem meg.....

(#64161) FőDudu válasza hobizoli (#64158) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyasmi. Koszi!

FőDudu

(#64162) npera válasza FőDudu (#64159) üzenetére


npera
újonc

Jobbulást.

Nekem szépen változik az ujjam színe...

(#64163) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én ma délután megcsináltam a projektoromban az Auto Irist.
Hát, a Panasonic tervezői benyalhatnak csontig, hogy ezt ennyire el kellett dugni...
Burkolat le, fő panel le. Ehhez ~10-12 csatlakozót kell oldani. Szerencsére mindegyik más, vagy máshová esik, ezzel nem volt gond. Aztán millió másik csavar, mert az az egy, ami az íriszt rögzíti, az minden alatt / mögött van.

Szóval kijött az auto írisz mechanikája, megpucoltam, kicsit feszítettem is a rugón, most remélem, el lesz egy ideig probléma nélkül. A videón a problémás állapot van, az enyém rendesen, "erőből" visszazár - működik a rugó. Próbáltam kenni grafitos gépzsírral de inkább csak ragadt / szorult. Úgyhogy kapott WD40et, és most az a kenése.
A netes fórumok alapján a kenőanyag a gebaszps, az ragasztja össze a 2 fél fogaskereket, emiatt szorul, és a projektor váratlanul kikapcsol. Vagy el sem fordul, és akkor meg túlmelegedést jelez a készülék, és azért áll le. Megoldás, hogy kipucolja az ember a kenőzsírt, és vagy nem tesz vissza semmit, vagy valami olyat, ami nem hajlamos a ragadásra.

Aztán visszaszereléskor vagy 10x szedtem szét, mert ez ide nem így, az oda másképp, az alá, de akkor eztazt ki kell lazítani... áhh.. Most össze van szerelve, de bekapcsolni még nem kapcsoldtam be. Azt majd legközelebb. Találtam pár törést / repedést, emiatt nem tökéletes az összeszerelés, 2 csavar maradt ki, és tudom is, honnan! Szóval ez nem a műhelygyakoralots írógép. :)) A szervízkönyv is elmegy a náthába, a kis fémlemezek, meg a földelő vezetékek csak ímmel-ámmal vannak feltüntetve, vagy leginkább sehogy. Lehetne kicsit részletesebb... A "nyomat" minősége se valami hűde...(PDF) Na mindegy.
Meg nem tudok indokot, hogy pár vezetéklefogatót miért terveznek annyira szűkre, hogy alig fér bele, aminek kéne, miközben van/lenne hely...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64164) npera válasza FőDudu (#64157) üzenetére


npera
újonc

Én még nem ültem Mk IV. MX-5-ben, de nincs sok illúzióm. A MY19-ben már lehet tengelyirányban állítani a kormányon, talán egy collnyit. És állítólag az segít picit, de ha a szélvédő kerete belelód a látómezőbe, akkor kábé mindegy is.

Mk II-s MX-5-ben télen ültem és a tető fel volt hajtva. Ott a fejemet kábé 45-fokos szögben el kellett fordítani. A tulaj kábé 175 centis volt, ő elfért.

Az a baj, hogy a lábaim és karjaim hosszúak, ezért nagyon kevés kocsi működik ergonómiai szempontból. 2010-es Cayman működött jól :U

(#64165) FőDudu válasza npera (#64162) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez egesz emberinek tunik.
Talan nem faj annyira amennyire kek.

FőDudu

(#64166) Gabibácsi válasza eattila (#64152) üzenetére


Gabibácsi
tag

Fasza, már harmadjára vagyok itt. Ez is medencés hely, szerencsére

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64167) npera válasza FőDudu (#64165) üzenetére


npera
újonc

Magától nem fáj (tegeződjünk), de ha fogok valamit vagy ütés éri, akkor nem annyira jó. Bringán elegánsan el kell tartsam a mutatóujjamat, hogy a fékkar ne érjen hozzá. És a váltásnál figyelni, hogy ne azzal váltsak.

Emelni dolgokat sem jó.

Igazából a jobb achilles most jobban aggaszt, az bedurrant picit. A lépcsőzést nem élvezem. De csak óránként sokszor megyek fel-le a házban, így azt is ki tudom élvezni :U

(#64168) eattila válasza npera (#64162) üzenetére


eattila
csendes tag

Ahogy latom majd magatol leesik egy ido utan. Mit tettel vele?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64169) eattila válasza Gabibácsi (#64166) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor jo pihenest!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64170) zetor2000 válasza eattila (#64168) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ahogy mesélte, focizott, csak nem jól nyúlt a labdáért. Vagy valami ilyesmi.Kapus volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64171) npera válasza eattila (#64168) üzenetére


npera
újonc

Kivédtem egy gólt. Kapus voltam a meccs kábé 2/3-ban, aztán pedig hátvéd. Ez a labda kábé mellkas magasságában jött valami bődületes erővel. Éppen ott roggyasztottam, a kezeim a mellkasom előtt, így sikerült kivédeni, aztán még el is kapni a labdát. De rögtön éreztem, hogy valami elreccsent az ujjamban. Ja és volt rajtam kesztyű, puszta kézzel durvább lett volna.

A többi edzővel játszottam, de velem ellentétben ők focizni is tudnak.... :B

(#64172) zetor2000 válasza Jahno (#64130) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha ilyen krvára ráérős, akkor valami marha féle. Szegy, nyak, akármi. Csendes, lassú parázson, 6-8-10 óra alatt. Utána fél levél bilagit... :D vagy sok vörösbor. És persze nem 10 dekás adag...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64173) Sipi- válasza npera (#64171) üzenetére


Sipi-
tag

Ez volt az a "aki nem tudja tanítja" meccs? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64174) Phülöp válasza npera (#64171) üzenetére


Phülöp
addikt

Most akkor vagy gól, vagy kivédted.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64175) eattila válasza npera (#64171) üzenetére


eattila
csendes tag

Bocsi, efelett elsiklottam. :R Jobbulast!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64176) hobizoli válasza FőDudu (#64161) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en a dizel 147-n is kicsereltem mind a 3 csovet ilyen alakhelyes tobbretegu fekete szilikonos megoldasra :K

a legyszurohaz es a turbo kozotti el volt repedve szinten a harminokas resznel, meg a felso turbocsovon, ami at intercooler es a motor kozott van is volt egy par mm-s kis luksi, a turbo es az intercooler kozotti cso volt csak "ep" de ket kezzel 180fokban megtorve a csovet azon is volt egy csomo hajszalrepedes mar, valszeg az sem birta volna sokaig

kerdeztem a penteken a tobbi Alfa juzert is a Lurdy-nal, de ok is ezeket az alakhelyes szilikonosokat ajanljak hasznalni, ha mar van hozza, mert az orokelet

több drón kell ;P

(#64177) qnadam válasza Jahno (#64110) üzenetére


qnadam
veterán

szerencsére űrhajót ritkán vezetnek hévről.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64178) npera válasza Sipi- (#64173) üzenetére


npera
újonc

Én már az elején mondtam az edzőknek, hogy nem tudom focizni. Szívesen segítek a kisgyerekeknek passzolgatni tanulni, meg ilyesmi, de nem tudok focizni. Miután pár hónapot segédkeztem a téli edzések idején tornateremben csak úgy önkéntes alapon, akkor újra felvetették, hogy jó lenne ha beállnék edzőnek, mert kevés ember jut sok gyerekre.

Akkor újra mondtam, hogy láthatják a képességeimet, kábé ennyit tudok. De így is kellettem, így akkor beiratkoztam aspiránsnak és ma volt az első tanfolyam is.

Aztán szombatra esett a nagy éves találkozó, amire gondoltam elmegyek. Volt egy 2x30-perces meccs, ahol 2x7 játékos játszott plusz a kapusok. Ott is jeleztem előre, hogy maximum kapusnak leszek "jó" és az sem túl acélosan. De még ekkor is bíztattak.

Aztán a meccs előtt jeleztem, hogy vélhetően leginkább lesz kin röhögni, aztán elkezdtük. Kivédtem asszem 4 gólt, ebből egyszer az ominózus mellkasi lövést, még kétszer konkrétan lepattant rólam a labda (sípcsontról) és egyszer sikerült visszarúgnom a lövést úgy, hogy a csatárt vállon is lőttem.

De bement kábé 4 lövés úgy, hogy esélyem sem volt. Ebből 3-ba beleértem vagy spiccel vagy bokával, de így is bement.

A lényeg az, hogy a gyerekeknek tetszik amit csinálok, kezdenek elfogadni. És a szülők sem tiltakoznak, így még működik a dolog. Lassan tanulom egyébként a dolgokat, most már tudom én is vezetni a labdát valamennyire, meg tudok nagyjából irányra lőni. De alapvetően elég fos vagyok, ez igaz...

Szóval ja, nem tudom, de tanítom... 5-6-éves korcsoport, de már páran röhögve körbecseleznek közűlük szerintem.... :B

(#64179) npera válasza Phülöp (#64174) üzenetére


npera
újonc

Ah! Akkor kivédtem. De máskor nem :B

(#64180) npera válasza eattila (#64175) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

(#64181) Phülöp


Phülöp
addikt

cicás kontent

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64182) BobaHWSW válasza -NoVa- (#64146) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:R

(#64183) BobaHWSW válasza Phülöp (#64181) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Awwwwww :B :wub: :K

(#64184) Jahno válasza npera (#64140) üzenetére


Jahno
őstag

Kallantyú attól még kallantyú marad. Aki tekert már elektronikus potmétert ész nélkül vagy mégis úgy adta ki, hogy akkor van a baj, ha baj van vagy sötétben végtelenített körforgós cuccnál nulla másodperc alatt kellet kiigazodni az állapton, az képben van, hogy a gombostekerentyűs az jóság marad örökre:

(#64185) ncc1701 válasza Jahno (#64184) üzenetére


ncc1701
veterán

MInt ahogy kocsiban is praktikus jó pár gomb, h oda se kelljen nézni. Klíma, venti, hangerő, ilyesmi.

(#64186) npera válasza Jahno (#64184) üzenetére


npera
újonc

Japp. Erről az jut eszembe, amikor még egy héttel a 9/11 előtt Malév géppel utaztam Svédországba unokanővéremhez. Beengedtek a pilótafülkébe és azzal kezdtem az egészet, hogy belefejeltem a leghátsó panelbe középen, ahogy bementem már eleve görnyedten. A pilóta rutinból végigzongorázta a kapcsolókat gyakorlatilag végigtapogatva őket, hogy minden jól áll-e. Ott van az üzemanyagelosztó panel, hogy melyik tankból hova fut az üzemanyag.

Na, azt érintőssel jelentősebb idő átnézni.

Vagy akármilyen turbulenciában manőverezni valami panelen valamit, úgy, hogy nem tudod megtámasztani az ujjadat egy kis támaszon vagy külön erre a célra odaépített kereten.

És akkor tényleges túlterhelésről még nem is volt szó.

(#64187) Jahno válasza ncc1701 (#64185) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, míg automata minden és közben csak a meccset nézik addig nem számít. Aztán jön a "Okay, Houston, we've had a problem here" mikor varázsolni kell dolgokkal, akkor lehet jól jön az egyirányú, rögzíthető kapcsoló meg ha nagyon döcög a szekér akkor oldalról meg tudod támasztani az ujjad és még külön pálya van, ami megvezet és nehéz elbaszni. Vakon is.

Kijelző viszont konfigható, mindig mást tud mutatni és más konzollal, egy helyen műxik minden.

(#64188) Jahno válasza FőDudu (#64144) üzenetére


Jahno
őstag

Pár darabbal durva meleget lehet csinálni és amikor azt hiszed, hogy az a teteje akkor még nőni fog a hőmérséklet. Ha fogy, akkor kb. darabonként érdemes pótolni. Tárcsás tarjs/zöldség alá jó volt, aahol kellett a hő és a szél is elfújta. Grillben néha durva de max. 2 sütés után megtanulod kezelni.

(#64189) npera


npera
újonc

Apa, kezdődik...

Hivatalosan július 1-től mindenki (egész cég) 100%-on lesz. A PO-k múlt hét óta vannak 100%-on, szinte mindenki más 60%-on még. Kivéve a szoftvereseket. Azok sosem mentek le 60-ra.

Ma jött levél 10-órakor, hogy menedzsment átnézte a dolgokat és effektív mától a csoportunk fele 100%-on van. Én nem, de a többiek fele. Nem tudom mikor fogják majd olvasni, mert hétfőn és pénteken gyakorlatilag tilos dolgozni, tehát realisztikusan holnap reggel fogják olvasni. De legalább akkor tudják. Vagy esetleg a section manager addig ostorozza a team managert, hogy az kézzel körbetelefonálja a szerencsétleneket.

Hát, így......

(#64190) Gabibácsi válasza npera (#64189) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jól szervezett cég az is :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64191) Jahno válasza npera (#64189) üzenetére


Jahno
őstag

Mától új munkaszerződésem van kicsit másik beosztásban. Azt még alá kellene írnom és visszaküldeni.

(#64192) FőDudu válasza Gabibácsi (#64190) üzenetére


FőDudu
addikt

Garazsceg, mint a tobbi.

FőDudu

(#64193) FőDudu válasza Jahno (#64191) üzenetére


FőDudu
addikt

Beosztas megnevezese? ;)

FőDudu

(#64194) ncc1701 válasza npera (#64189) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugyan. Vittorék is péntek este találták ki, h akkor hétfőtől off minden. Nálunk a komplett ország egy garázsország akkor. :)

Ja. Elszaladtam bicajozni. Gyömrő határában vízfüggőny, látni lehetett ahonnan esik az eső. És jött felém. Usgyi vissza, a 10km-es távra lett 150-es átlag pulzusom. De nem áztam el. :)

[ Szerkesztve ]

(#64195) Phülöp válasza Jahno (#64191) üzenetére


Phülöp
addikt

Hétfőtől új munkaszerződésem van, de még nem mondtam fel a jelenlegi helyemen.

#dragaszagaink

Van új melóm, programozó-technológus leszek egy gépgyártó cégnél. Catia + Mastercam CAD/CAM oldalról, a gépek Heidenhein CNC vezérléssel vannak szerelve. Az öreg szakik csak finnül beszélnek, angolul nem.

A gond csak annyi, hogy

- sose dolgoztam Catia-val
- sose dolgoztam MasterCam-mel
- Heidenhein-t csak messziről láttam
- nem beszélek finnül.

Természetesen elvállaltam, mert tudok majd bringával melóba járni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64196) FőDudu válasza Phülöp (#64195) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez igy elegge osztonozni fog a nyelv tanulasra...
Gratula!

Jo lesz az...

FőDudu

(#64197) Gabibácsi válasza Phülöp (#64195) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lényeges szempont alapján döntöttél :DDD
amúgy ezek közül max a finn nyelven aggódnék, a többit megtanulod megoldod, van eszed

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64198) zetor2000 válasza Phülöp (#64195) üzenetére


zetor2000
senior tag

Catia és MasterCam is van az nCore-n, ha kéne gyakorolni :D
Angolt helyettesítsd be Finnel :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64199) eattila válasza Phülöp (#64195) üzenetére


eattila
csendes tag

Beszélj nekik raccsolva magyarul. Az majdnem finn :D :D

Amúgy grat, a nyelv probléma lehet egy ideig. A többi gyorsabban tanulható.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64200) eattila


eattila
csendes tag

Mi ma a Tisza-tónál voltunk. Ettünk némi halas dolgot a Stég nevű helyen. (Halászlé, meg fish and chips). Aztán séta a parton. Poroszlón akartunk fagyizni is, de millióan voltak, így Berekfürdőn ettünk fagyit, hazafelé. Pont hazaértünk a nagy zuhé előtt. bár egy kis rész elkapott minket fagyizás közben.

És akkor már fotós is, jupiterrel:

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.