Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64201) npera válasza Phülöp (#64195) üzenetére


npera
újonc

Ez jó! A kerékpározás fontos, jó döntés :)

A finnből a legfontosabb, hogy ha valamit leejtesz vagy akármi bosszúság ér, akkor az r-betűt durván megnyomva kell ordítani, hogy kárrrrákápppuláááá!!!

Elvileg nem jelent semmit, de jól hangzik. Szerintem ezt a szakik zabálni fogják.

Catia v5? Az nem nehéz, még én is meg tudtam tanulni :C

(#64202) ncc1701 válasza Phülöp (#64195) üzenetére


ncc1701
veterán

Irígyellek a bicaj végett.

(#64203) FőDudu válasza eattila (#64200) üzenetére


FőDudu
addikt

En ma dolgoztam. Irodaban.
Aztan most hazaerve a napernyo alatt lazulok.
Eszem a varganya szoszos tagliatelle tesztat, pattintok melle egy sort is.

Gyerek felavatta a medencet, 22 fokos viz neki mar jo.
Nekem meg kicsit kevesnek tunik.

Medence project kipipalva.

Egyik szomszed is jott megnezni, hogy akkor neki is szedjunk ossze femvazas medencet, homokszurovel, hasonloan eros szivattyuval.

A mostani medenceje is vagy 6m atmeroju, de az a felfujhatos szelu. Abba 22m3 viz megy.
Megtetszett neki a femvazas. Igaz az enyem ahhoz kepest kicsi, csak 13m3 fer bele.

FőDudu

(#64204) npera


npera
újonc

Most fut az Eachine Pro58 modul FW-frissítése Achilles FW-re. Amint látjátok gyakorlatilag teljesen over-the-air jellegű a frissítés. Nem. Még forrasztani is kell hozzá....

:C

(#64205) qnadam válasza Phülöp (#64195) üzenetére


qnadam
veterán

#kalandazélet

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64206) npera


npera
újonc

Ehhez visszaraktam a vékony hegyet a pákára.

(#64207) FőDudu válasza npera (#64206) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez a kabel atdugas mintapeldaja, ugyanis igy le fogja szakitani a forrszemet a panelrol.

FőDudu

(#64208) npera válasza FőDudu (#64207) üzenetére


npera
újonc

Ez csak addig kell, amíg egyszer rárakom a generic FW-t, aztán kihúzom a gépből és megy a polcra. Aztán amikor a serial number ment a már megvásárolt FW-be, akkor azt újra rá kell tölteni és onnantól a regisztrált FW fut. Akkor le is forrasztom a padokról a drautokat és megy a fiókba a programozó dongle. Amíg ki nem jön valami nagyon-nagyon fontos frissítés a modulhoz, addig hozzá sem fogok nyúlni.

Értem az elvet, de ez nem teherviselő forrasztás, két konkrét kapcsolódás erejéig van rá csak szükség.

(#64210) npera


npera
újonc

Boba, neked van drónod és van motorkerékpárod. Ha jól emlékszem egészen pontosan ugyanaz az erőforrás hajtja a tiédet is, mint a svéd jóemberét. Már csak a drónos motoros videókat várjuk :C

(#64211) zetor2000 válasza npera (#64210) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ott lehet szabadon "repkedni"?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64212) Grillo válasza npera (#64210) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezeekben a követős drónos tartalmakban azért van kockázat. Múltkor volt valami teszt, ahol a srác az Air 2 ilyen területen nyújtott kvalitásait vizsgálta, biciklivel. Kifejezetten változatos, kanyargós környezetben. Fákat jól kerülgette többnyire, de volt a felvételeben egy olyan rész, ahol épp beszél a mikrofonba, mikor behallatszik egy bazi nagy, fémes BANGGGGG.
Na az volt a drón, amint nekirepült egy útjelző fémtáblának. Baja nem lett, de tanúlságos volt.

(#64213) npera válasza Grillo (#64212) üzenetére


npera
újonc

Ja, ezeket a felvételeket gondolom többször le kell repülni kézi vezérléssel először és be kell járni a terepet.

Ha csak úgy berakod a követést és mész, akkor a következő havi drone crash compilationbe tudod küldeni a videót... :C

(#64214) BobaHWSW válasza npera (#64210) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ezt a csokat ismerem, jopofa.:) videot kesobb megnezem. Itt dront alig hasznalhatok valahol.:(

(#64215) Jahno válasza FőDudu (#64193) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván nem vezérigazgató. Minnyá meglesem a papírokat, valami rendszergazda kisegítő munkatárs vagy mi.

(#64216) npera


npera
újonc

Lordok és lordnők. Valami elképesztő.

(#64217) Gabibácsi válasza Jahno (#64215) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nigger?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64218) zetor2000 válasza Gabibácsi (#64217) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem olyan, mint én... Sz*póroller felelős. Jó esetben tolhatom is :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64219) Jahno válasza Gabibácsi (#64217) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, igazi csavarhúzós :C Mondjuk nekem mindegy, itt egyelőre a meló is kevesebb, meg kora délután becsukjuk a boltot és most hétvégét sem kellett végigmelózni, mint ahogy az eredeti tervek lettek volna. Viszont az nem annyira tetszik, hogy jóval kevesebbet kapok, bár még így sem rossz. Majd kitalálom és persze megkérdezem odabent, hogy mi lehetne hosszabb távon megfejteni, csak nincs kivel beszélni :-D

(#64220) Jahno válasza zetor2000 (#64218) üzenetére


Jahno
őstag

Ha gurul akkor nem toljuk, azt a hátunkon kell cipelni!

(#64221) zetor2000 válasza Jahno (#64220) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, ismerős. Ha kocka, akkor gurítjuk, amíg le nem kopik, azt amikor gömbölyű, lehet cipelni.
Bár mostanában már nem annyira vészes, de még vannak csodák.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64222) Sipi- válasza Jahno (#64219) üzenetére


Sipi-
tag

Ez "cégen" belüli mozgás? Az előzővel mi volt a baj?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64223) Sipi- válasza zetor2000 (#64221) üzenetére


Sipi-
tag

Azt a honvédségnél szokás, nem?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64224) Jahno válasza Sipi- (#64222) üzenetére


Jahno
őstag

Cégen belüli. Főnökkel nem indult rendesen a viszony, kicsit furán is tanított meg érdekesen követelt, meg aztán ennyire nem fekszik nekem a powershell programozás sem, hogy rögtön olyanokkal váltsam meg a világot amivel bent mindenki le van maradva és rég meg kellett volna oldani valakinek.

(#64225) zetor2000 válasza Sipi- (#64223) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ott is biztos, de néha felém is ilyen a világ.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64226) zetor2000 válasza Jahno (#64224) üzenetére


zetor2000
senior tag

És megmaradt az az opció, hogyha belejöttél, lett helyismeret meg ilyenek, hogy akkor visszamászol a létrán oda, ahová felvettek? Azaz kicsit több/más munka jobb pénzért, vagy most keresik megint a "főnököd"? (azt, aki tudja, azt a sok powershell szart, amit te nem) :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64227) Jahno válasza zetor2000 (#64226) üzenetére


Jahno
őstag

Elvileg az volt a terv, hogy itt a vírus végén kitaláljuk ésvagy 1-2 hónap. Csak jogosultságaim nincsenek és olyan lehetőség, hogy helyismeret legyen.

(#64228) npera


npera
újonc

Jahno most elégedetten csettintene szerintem. Jött méjl, hogy 2 nap múlva lelövik a jelenlegi rendszert, amibe a technikai riportokat kell releaselni.

Csütörtöktől jön a 2.0-ás rendszer, amiben elvileg megmaradnak a jogosultságok, de teljesen új lett a user interface. Mivel én key user vagyok, ezért egészen 2 nappal az éles váltás előtt kaptam erről egy levelet, hogy tudjam tájékoztatni a csoportokat akik velem dolgoznak.

Juhééééé!!!

:C

(#64229) eattila válasza npera (#64228) üzenetére


eattila
csendes tag

Tehát csak tájékoztatni tudod, mert a UI nem ismert számodra sem? :D Az fasza :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64230) Jahno válasza npera (#64228) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk ezt szintén kavarták, hogy az újat sokszor nulláról építették fel, aztán párhuzamosan fut a régi, "míg ki nem futnak az aktuális dolgok". Persze júzertől nem vettük el a jogot, hogy ne tudjon új dolgot bejelenteni. Én emlíetttem, hogy a "raise new ticket" gombot le kellene szedni, jogot elvenni, de ha valaki valamilyen előzményekből oda is találna, akkor legyen egy elmesélő oldal, átirányítás az új felülere, mit bánom én, csak...

Ebből persze sosem lett semmi, folyamatosan jöttek új niggerek a céghez akiket a régiek persze a régi rendszerre tanítottak be, mert azt sem lehetett a fejükbe verni, hogy nincs, megszűnt, kalapkabát.

Volt olyan verzióváltásunk is, ahol állítólag az újba nem tudták átrakni a régi cuccait, a féllábasan szakértők nélküli Jira bevezetés meg aztán végképp a mérnöki munka csúcsa. Vagy amikor olyanok rakták össze akik még júzerként sem láttak, szar kategóriákkal, előre összerakott felesleges sablonnal, nem kezel ékezetet, blááááááá. Vagy csak olyan alapok, hogy úgyis a felhasználó felől lesz a legnagyobb ellenállás, ha valamit egyszerűsíteni lehetne feléjük, akkor azt lépjük meg.

Betanítás fokozatai?

- 2 soros tájékoztatót, mától itt a link, nyomd meg jó lesz (vagy még ennyi sem)
- sok oldalas, kizárólag angol nyelvű PDF, aminek nagy része nem is a mi személyre szabott cuccunkról szól
- online nézhető sok órás izé, aminek nagy része nem a mi cuccunkról szól
- 3 napos tréning amire senkinek nincs ideje és megint nem túl hatékonyan beszél arról, amiről kellene.

És ilyesmik.

(#64231) npera válasza eattila (#64229) üzenetére


npera
újonc

Van egy új URL, de még nem működik.
Viszont kiküldtek egy adag word fájlt, amiben vannak képek. Tehát valamennyire lehet készülni.

Mondjuk senkinek nincs rá ideje, mert ugyan most volt a PI Planning a következő 12 hétre, de persze előtte képtelenek voltak szólni, így nincs erre velocity betervezve...

Ááááááá....

(#64232) npera válasza Jahno (#64230) üzenetére


npera
újonc

Itt egyszerűen jött 7 megányi word, aztán oldd meg.
Jogok maradnak, de új felület.

És a működő rendszer le lesz lőve csütörtökön, de mi akkor egész napos csapatépítésen leszünk.

Ami segített volna például az az információ közlése. Még a PI Planning előtt, ami az egész cégnek volt 20w22 és a következő 12 hétre vonatkozik. Ha 2 nappal utána jön az infó, akkor az egy már teljesen teletervezett sémát zavar meg.

(#64233) Samott válasza npera (#64228) üzenetére


Samott
addikt

Kerdezd mar meg, hogy ki csinalta a UAT tesztet? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64234) npera


npera
újonc

Az első rulettkerék autójának története.

Mindezek ellenére úgy tűnt, megérte a hosszas szervizelés, mivel Miklós nagyobbik fia nyáron gond nélkül tudta használni az autót, még a Balatonra is elmentek vele. Őszre azonban lejárt a műszaki, így a Volvo ismét parkolópályára került, ez alkalommal több mint egy évre.

Hát, ha a Balatonig elment az autó akkor az már-már egy komoly Odüsszeia volt, a megbízhatóság ékköve....

(#64235) npera válasza Samott (#64233) üzenetére


npera
újonc

Inkább nem b@sztatom őket, szívnak így is eleget....

(#64236) Jahno válasza npera (#64232) üzenetére


Jahno
őstag

Feléd még mindig több az infó (ráadásul előre), mint amit előző évben nyomtam, mikor hétfő reggel lerohantak a felhasználók, hogy ez me az jajj és "valami változott-e?" Aztán mi is szembesültünk vele, hogy változott hát és próbáltuk kitalálni :-D És akkor mi üzemeltettük volna, vagy támogatjuk a júzereket.

(#64237) Jahno válasza Samott (#64233) üzenetére


Jahno
őstag

Ez dobozos termék, ott semmi szükség rá.

(#64238) Samott válasza npera (#64235) üzenetére


Samott
addikt

Csak azert mondom, mert mi a key usereket be szoktuk vonni ebbe. Egyreszt felkeszul belole, megismeri, masresz ok ertenek hozza a legjobban (a folyamathoz amire az eszkoz keszul) igy javithato egy csomo minden meg a prodba menes elott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64239) Samott válasza Jahno (#64237) üzenetére


Samott
addikt

Mar hogy ne lenne szukseg ra? Jol van beallitva, hozzafer mindenhez, mukodik minden ugy ahogy elvarjak? Ezert szopsz mindenhol, mert ilyen a hozzaallasuk a munkaadoidnak. A felhasznalo a legfontosabb, ha nem tud dolgozni az eszkozzel amit a kezebeadok akkor b.szhatjuk az egeszet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64240) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Van itt sörszakértő?
Mennyi lehet igaz abból, hogy a kukoricát is tartalmazó söröktől fájdalmasabb a másnap? :)
üdv
szabi

(#64241) eattila válasza Samott (#64238) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is így szoktam. Főleg a felületnél, hogy szóljanak, hogy ha valami úgy macerás, másképp hatékonyabb, vagy csak másra áll rá a kezük.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64242) eattila válasza -szabi- (#64240) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy idő után minden másnap fáj :D De az a sör amiben kukorica van, az elvileg fujj.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64243) FőDudu válasza npera (#64228) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval te vagy a beta teszter + az ugyfelkapcsolati munkatars es a betanito is (a tobbiek fele).
Okos, mondana a rabbi...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64244) FőDudu válasza Samott (#64233) üzenetére


FőDudu
addikt

O fogja. Aztan majd reportol mint a guzu. Mert neki meg a kollegak riportolnak....
Garazsceg ez, en mar mondtam. :C

FőDudu

(#64245) Samott válasza FőDudu (#64244) üzenetére


Samott
addikt

UAT tesztet nem harom nappal a prod move elott csinalunk... kb. addigra fejezzuk be. :) Rossz esetben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64246) -szabi- válasza eattila (#64242) üzenetére


-szabi-
őstag

Sokkal többen van, mint amiben nincs.
Még a drágább "prémium" sörökbe is beleteszik.
Természetesen a mennyiség és a fejfájás összefüggéseivel tisztában vagyok. :)
Egyik ismerősöm ismerőse mesélte. :D

(#64247) FőDudu válasza Samott (#64238) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk rendeltek a tengerpartra mindent IS.
Kiveve halozatot, kamerat, stb.

Valami olyan cucc lesz aminek a tetejet lift felemeli es nap vegen raeresztik.
Belso meretet senki nem ismeri, aztan a halozatos hozzon bele idojaras allo, zarhato, villamvedett racket. Abba switchet,routert, Wlan kontrollert, kamera rendszert,stb...
Plusz szunetmentest. Illetve a link az utcan at a tetore.

Persze meg semmi nincs kesz, de 15-en nyitnanak. Tippem szerint last minute lesz a minden IS.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64248) Samott válasza FőDudu (#64247) üzenetére


Samott
addikt

Jo az, vegulis lett volna 3 honapjuk ra. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64249) FőDudu válasza Samott (#64245) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk pl. igy van.
Auditor nem is erti, hogy pl. a fo rendszerunk az osszes szallodan ugyanaz.
Azaz amikor mi frissitunk egy ujabb verziora, az mar vagy 1 eve oda-vissza le van tesztelve a ceg kozpontja altal es nalunk nincs lehetoseg semmifele modositasra. A tesztek utan engedelyezik az adott verziot, onnantol az az elerendo baseline.

Minden aron kellene nekik az UAT, ki mikor, hogyan mennyit tesztelte, stb.
Es nem erti meg, hogy nalunk nincs se fejlesztes se teszteles. Mert olyan nincs. Szerintuk.

FőDudu

(#64250) FőDudu válasza Samott (#64248) üzenetére


FőDudu
addikt

Most rakjak le a napagyak kozti muanyag jardat, aztan jon a sok tonna homok a feltoltesre...
Meg persze kamerak. De ugy, hogy ne rogzitsd ami nem a te teruleted. Jardat se.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.