Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64451) qnadam válasza zetor2000 (#64450) üzenetére


qnadam
veterán

így képen semmi extra, valószínűleg a minőségérzet sokkal jobb, mint a mostani alap legrandok.
inkább csak elvi a kíváncsiság, most finoman fogalmazva nincs prioritása a kapcsolók cseréjének, csak megtetszettek. főleg az, amelyiken három gomb van, annak pont meglenne a helye :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64452) zetor2000 válasza qnadam (#64451) üzenetére


zetor2000
senior tag

Maga a kaccsoló kapott valami iF díjat, ami formatervezési akármi, asszem. Szóval "szép". Kérdés, van e mögötte kellő mennyiségű mazzag, hogy bekösse azt valami villanyszerelő?.
Ennyiért 3ák. kapcsolót/nyomógombot szerintem nem láttam még, visszajelzőset meg pláne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64453) ncc1701


ncc1701
veterán

Kapható teflon port tud valaki? Gondolkodom rajta, h olajozás helyett viaszolni kéne a bicaj láncot.

[ Szerkesztve ]

(#64454) ncc1701 válasza FőDudu (#64401) üzenetére


ncc1701
veterán

Az az érdekes, h a sofőr sem csinált semmit. Gondolom, könyvet olvashatott.

(#64455) Phülöp válasza ncc1701 (#64453) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimbora kipróbálta, erősen meg van elégedve vele. Megkérdezem, honnan szerezte, hátha.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64456) Samott


Samott
addikt

I have knife hands... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64457) -szabi- válasza FőDudu (#64353) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem tudtam mi ez a tiktok, megnéztem.
Nem az én korosztályom, itt csak gyerekek-tinik vannak.

(#64458) npera válasza FőDudu (#64436) üzenetére


npera
újonc

A komolyabb grillt is komolyan kell takarítani. Máskülönben csak leromlik az állapota és bepenészesedik az egész.

Hőmérséklettől függően különböző mennyiségű zsiradék és lé folyik le a grillbe. Ha nem égeted ki és takarítod ki rendszeresen, akkor összerohad és bepenészesedik az egész.

Akár gázos, akár faszenes cucc, a takarítás az üzemeltetés része.

Az ilyen teleshopos csodarácsok nagyon jól néznek ki a felvételeken, de a gyakorlatban arra is ráfolyik minden és ráég. Mindenfajta hús, hal, zöldség, sajt máshogy ég oda, de minden után kell majd takarítani valamilyen mértékben.

Ha nem akarsz grillt takarítani, akkor is van megoldás:
Használat után kidobob szelektíven.

(#64459) npera válasza -szabi- (#64457) üzenetére


npera
újonc

Az nem olyan, mint a Fortnite? Vagy a pikacsu? :Y

(#64460) -szabi- válasza npera (#64459) üzenetére


-szabi-
őstag

Vagy a minecraft. :D :))

(#64461) npera válasza -szabi- (#64460) üzenetére


npera
újonc

Azt sem értettem soha.

A Transport Tycoon Deluxe vagy az F-19 teljesen logikus volt és értettem a koncepciót... :C

(#64462) eattila válasza FőDudu (#64436) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkus fúró+drótkorong. Ennyike.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64463) Jahno válasza npera (#64458) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam ami lecsöpög az kimegy a hamuval. Ez most nem volt túl sok, elektromosnál többet kellett sikálni. Volt egy időszak mikor a szerszámot sem takarítottam el, mert olyan olcsó volt :-D

(#64464) FőDudu válasza eattila (#64462) üzenetére


FőDudu
addikt

Alutalca, utana kuka. Az nem csopog, csak szemet keletkezik.
Egyebkent a szemet csokkentese lenne a grill mat elonye.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64465) Jahno válasza FőDudu (#64464) üzenetére


Jahno
őstag

Arra meg ott a sütő és a tepsi.

(#64466) Gabibácsi válasza ncc1701 (#64454) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pontosan. Deklaráltan oda kell figyelni úgy tudom, szóval nem bíznék annyira ebben hogy hátrafeküdjek aludni közben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64467) Gabibácsi válasza -szabi- (#64457) üzenetére


Gabibácsi
tag

Csak vicc volt szerintem.
az ilyen újabb tinimegosztós, majd lesz pár hét múlva másik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64468) Gabibácsi válasza qnadam (#64451) üzenetére


Gabibácsi
tag

https://www.vilagitasok.hu/panasonic-karre-plus-kapcsolocsalad-k75138

én ilyeneket vettem anno, nekem nagyon bejöttek, kinézetre is meg kapcsolási érzetre is
ha ez tetszik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64469) Gabibácsi válasza npera (#64458) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én makettkodok, obis gömbgrillem van, de jóaz
van tárcsám is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64470) ncc1701 válasza Phülöp (#64455) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez alapján mennék, ő nem csak viaszolta, hanem teflon port is kevert a viaszba. Lehet benne valami, csak nem nagyon találok.

(#64471) ncc1701 válasza Gabibácsi (#64466) üzenetére


ncc1701
veterán

Az a baj ezekkel, h tök mást csinál kocsikázás közben, vagy csak nem figyel oda, mert babratol valamit. Telefont. Tök mindegy. Mire előre néz, és felfogja, mi a szitu, simán eltelik pár másodperc, ez 130-al haladva elég komoly távolság. Rohadtul hamis biztonság érzetet ad egy ilyen önvezető akármi.
És mellesleg qrva nagy mákja volt, h a pót tetejébe rongyolt bele, és szemmel láthatóan nem betonvasat szállított a teher.

(#64472) Gabibácsi válasza ncc1701 (#64471) üzenetére


Gabibácsi
tag

Láttam kint az usában, hogy vezetnek pályán.. olvastak, reggeliztek közben, úgy mentek munkába
el tudom képzelni mit művelhet egy ilyen egy teslában :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64473) eattila válasza FőDudu (#64464) üzenetére


eattila
csendes tag

Alutálcába is beleragad. + a szír abból is kifolyik. Egy időben vettem olyat. A rácsot nem kellett vakarni ez tény, de jobb volt nélküle sütni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64474) Sipi- válasza FőDudu (#64464) üzenetére


Sipi-
tag

Mi olyat próbáltunk ki tavaly, mint amilyet npera rakott be tegnap. Volt, hogy szétesett sütés közben, nem bírta a hőt :D Szóval itthon marad az elektromos, nyaralóban meg a normál grill, önöttvas lemezzel. Azt is macerás elmosni, de legalább biztos nem esik szét :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64475) FőDudu válasza Sipi- (#64474) üzenetére


FőDudu
addikt

En beton grillen csinaltam azt, hogy vettem nagy meretu puha alu talcat, az ment a racsra, szepen megsutottem mindent, majd kidobtam. Azt a beton grillt (foleg a beton reszt) eleg macera lehet kipucolni egy komolyabb frocsogos sutes utan.

Talcabol letezik alulrol zart )lapos) es perforalt is. utobbiban haromszog keresztmetszetu bordak vannak, azoknak a tetejenel perforalt.

Tehat a zsir/le/stb a bordak kozott megall, es nem csopog le - de a perforalt reszen meg at tud menni mondjuk a fust. Ehhez hasonlo, csak a borda teteje volt perforalt.

FőDudu

(#64476) Sipi- válasza FőDudu (#64475) üzenetére


Sipi-
tag

Ilyen grill van a nyaralóban, csak sörtartó nélkül :) Az alutálcával nekem az a bajom, hogy én a húst úgy szoktam bepácolni, hogy ellepi az olaj. Tehát amikor felrakom sülni, akkor abból csepeg az olaj. Az alu tálca ehhez kevés és amikor abból kifolyik (mert kifolyik), akkor felgyullad a francba az egész :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64477) npera válasza Gabibácsi (#64469) üzenetére


npera
újonc

Én egy kidobandó grillt kunyeráltam el, hogy ne dobják ki. Az a grill. Működik. Grillezni nem tudok, de azért csinálom... mint egy boldog amatőr, ahogy a helyi erők mondanák.

(#64478) npera válasza Gabibácsi (#64472) üzenetére


npera
újonc

Lehet laptopon dolgozni az autópályán. Gond egy szál se.

(#64479) npera


npera
újonc

Én 37 cm-es Weber Smokey Joe grillel nyomultam egy ideig, az pici, de két emberre elég volt.

Most 47 cm-es Weber Master Touch van (ezt akarták kidobni). Ha befutok és eszetlen nagy király leszek, akkor veszek egy használt (kidobandó) 57-est.

A lényeg az, hogy lehessen jól szabályozni a levegőt alulról és könnyű legyen kiüríteni a hamut.

Ami szerintem praktikus:

- a fedőt lehessen akasztani oldalra, nagyon fontos.
- a rács legyen oldalt felnyitható, akkor be lehet rakni brikettet utólag viszonylag könnyen. Inkább legyen kevés brikett az elején és utólag rárakni, mint túltölteni, aztán csak ízzik az egész, mint állat.
- az alsó levegőt lehessen jól szabályozni a karral, az praktikus.
- felül a fedőn is tudod szabályozni, praktikus
- a fogó szélén legyen akasztó felakasztani a szerszámokat.
- a rács legyen rozsdamentes persze.

Igazából ez a zöld tetszene a legjobban, ha már választhatnék....

(#64480) FőDudu válasza npera (#64479) üzenetére


FőDudu
addikt

En most ezzel szemezek.

FőDudu

(#64481) npera válasza FőDudu (#64480) üzenetére


npera
újonc

Ez picit UFO nekem. Mondjuk a gázos grilleket sem ismerem, szóval minimálisan számít a véleményem.

Vidéken elő kollégám ennek az elődjét vette. Weber Genesis II S-310. Ezzel kábé "mindent" lehet. Mármint ha a gázos grillre gerjed az ember. Én a faszenet kedvelem az extra íz és illat miatt.

(#64482) npera válasza Sipi- (#64476) üzenetére


npera
újonc

Én fagyasztózacskóba szoktam rakni a húst pácolódni, aztán be a hűtőbe. Mindig van benne olaj, aztán amikor a grillre borítom a zacskó tartalmát, akkor az olja folyik a forró szénre és lánggal ég az egész. Mivel az ilyesmi vicces és látványos, ezért ez inkább feature, mint hiba.

A húsokat szépen elrendezem rögtön utána és addigra a feles olaj is el tud égni. A szomszédok pedig örülnek a füstnek.

A legjobb amikor felfűtöm a grillt és a korábbi lecsöpögött olaj és zsiradék elkezd kiégni. Na, akkor van egy ideig füst, aztán sok láng. Az is látványos.

Ezeket az egyszeri grilleket a legtöbb hálózat már nem árusítja a korábbi erdőtüzek miatt. A sok effendi mindenhova kivitte ezeket, grilleztek, aztán maradt utánuk köbméter szemét és még a forró grillt is simán csak otthagyták. Aztán lett belőle erdőtűz. Most a legújabb, hogy egyszeri grill híján tüzet raknak a parkokban (még a különlegesen szépen megművelt városi botanikai parkban is!!!) és ott készül a falafel meg a siskebab. Aztán köbméter szemét és mennek. Lehet, hogy nem elég svédül kiírni, hogy tűzrakási tilalom él a botanikai parkban.... :U

(#64483) FőDudu válasza npera (#64481) üzenetére


FőDudu
addikt

En nem vagyok oda a fustos izert, meg eleve nem szeretnek a szomszedok orra ala budositeni amikor csak kedvem tamad nemi sulthoz.

Igy marad a gazos verzio. Oriasi nem kell, harman vagyunk altalaban, ha vendeg jon akkor is eleg lesz a 42x48 centis suto felulet. Valoszinuleg a gazos verzioban jobban szabalyozhato a hofok, nincs macera a gyujtassal, hamar megvan a grillezes.

Kertunk a medence utan kb 5x6m lett, igy nem kell nagy grill, nincs hova rakni.
Nincs garazs, nincs tarolo - limitalt a hely. De azert kell valami, hogy ne bent fozzon az ember nyaron. Bent ugyanis klima van.

Most van hotpan, az sem rossz, bar limitalt a hoteljesitmenye (tan 700w koruli). Az meg kb szendvicssutonek megfelelo, szoval nem tul gyorsan sut.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64484) Sipi- válasza FőDudu (#64483) üzenetére


Sipi-
tag

A gázosnál a zsír, olaj rácsöpög a lángra? Vagy annál mindenféleképpen kell valami tárcsát/öntöttvas lemezt használni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64485) FőDudu válasza Sipi- (#64484) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont ezert kerdeztem a grill mat hasznalatat.
Az mindent is megold ;)

Ezt is jonak mondjak...

FőDudu

(#64486) npera válasza FőDudu (#64483) üzenetére


npera
újonc

Arra készülj fel, hogy a gázossal is lehet füstöt csinálni sütés közben. Az elégő zsír és olaj ott is tud füstölni.

(#64487) Phülöp válasza Sipi- (#64484) üzenetére


Phülöp
addikt

Persze, gravitáció lehúzza.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64488) Sipi- válasza Phülöp (#64487) üzenetére


Sipi-
tag

Nem csinál antigravitációs mezőt??? :Y
De a gázégőnek gondolom nem tesz jót, ha ráég az olaj/zsír.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64489) Gabibácsi válasza Phülöp (#64487) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dehogy, ha elég meleg, akkor a felfelé áramló levegő felviszi :Y vagy ha még melegebb, rögtön plazma lesz belőle :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64490) npera válasza Sipi- (#64488) üzenetére


npera
újonc

Erre próbáltam utalni az elején Dudunak, hogy a komoly grillt még komolyabban kell majd takarítani. Lehet majd suvickolni és kapargatni, hadd ragyogjon. Mondjuk a kézmosás helyetti fertőtlenítővel simán össze lehet rá spórolni az időt napközben, tehát win-win situation... :C

Igazából tévedtem. Egy rendesen végrehajtott kézfertőtlenítős koreográfia is kábé 27 másodperc, nem csak 5. Akkor viszont nem jön össze az idő a grill takarítására.... :(

(#64491) Sipi- válasza npera (#64490) üzenetére


Sipi-
tag

(#64492) A. Crowley válasza FőDudu (#64485) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Évek óta gázos grillem van, és használok grill mat-ot is, lehet nincsenek túl nagy igényeim, de jól megvagyok vele. Tettem lávakövet alulra, mert placebo. :)
Ilyen: [link]

Ja, MOL-os palackot vettem itthon hozzá, szerintem rosszminőségű a gáz, nagyon lassan sül rajta minden, kifogy, veszek inkább normál palackot.

[ Szerkesztve ]

(#64493) FőDudu válasza A. Crowley (#64492) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez szep nagy darab. Ekkorat nem tudnek hova rakni telire.
Ezert keresek kisebbet, amit fel tudok rakni a padlasra.
Annak nincs sok ertelme, hogy kint alljon a kertben letakarva.

Lehet, hogy mas a gaz? Boklaszasom kozben lattam, hogy van amelyik PB, van amelyik masik gazhoz valo egofejjel van ellatva. Elkepzelheto, hogy (kint) a masikat vetted?

FőDudu

(#64494) eattila válasza FőDudu (#64493) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem adnak hozzá csere fúvókákat, ahogy gáztűzhelyhez is. Mert nem mindegy, hogy palackra vagy vezetékesre kötöd.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64495) A. Crowley válasza FőDudu (#64493) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Passzolok, nem tudom. Kinn mindenhol lehetett venni grill palackot, azt használtam.

(#64496) FőDudu válasza A. Crowley (#64495) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet az nem PB gaz. Nem ez lenne az egyetlen elteres amiben Svajc kulonckodik ;)

FőDudu

(#64497) FőDudu válasza ncc1701 (#64453) üzenetére


FőDudu
addikt

https://www.aliexpress.com/i/32816935920.html

FőDudu

(#64498) FőDudu válasza npera (#64490) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre jo az alu talca. Aztan kuka.
En vagyok annyira lusta, hogy hasznaljam. :C

FőDudu

(#64499) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Lejátszottam a witcher 3-at, most jön majd a két dlc :) fasza, számomra jobb mint a skyrim

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64500) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ja és ma megvolt az utolsó kör a balabit utódjánál, most ket cégnél várok az igennemre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.