Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64751) eattila válasza Samott (#64747) üzenetére


eattila
csendes tag

Szemuveges vagyok. Szoval igen, probaltam. Es parasodok. De akiken igy van azok jellemzoen nem szemuvegesek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64752) FőDudu válasza Jahno (#64749) üzenetére


FőDudu
addikt

En szereztem sebeszi maszkot az FFP3 helyett.
Kevesbe fullaszto.

Cegnel csinaltattak egyedit ami moshato. Mindenki kapott parat, azt meg nem probaltam.

A tobbit meglatjuk.

FőDudu

(#64753) FőDudu


FőDudu
addikt

Reggeli lement.

Hazi oliva olaj, so, bors, bivaly mozzarella.
Aztan kiugrottunk szomszed kertjebe, ettunk par japan naspolyat es cseresznyet. Utobbi mar fekete, most az igazi.

Teraszon felraktam a vitorlat, ugy tunik ma strandido lesz. Kesobb grillezunk. Van gomba, cukkini, padlizsan, pacolt husok, grillkolbasz, grillsajt. Sajat uborka es paradicsom meg megy a saliba....

Elso nyari piknik...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64754) qnadam válasza Samott (#64747) üzenetére


qnadam
veterán

nekem nem párásodik, de én ráhajtogatom a fejemre a fémcsíkot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64755) zetor2000 válasza FőDudu (#64753) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt a ház udvarában az idei második lesz. Kérdés, mennyire lesz jóidő, mert tegnap és ma reggel is eléggé esőre hajló volt. De most kezd sütni a nap. Ha lesz kedvem lemegyek, vegyülni a közzel :D Némelyik meglepően jó arc.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64756) Samott válasza qnadam (#64754) üzenetére


Samott
addikt

En is es megis. Most jott kinabol bajszos szovet, azzal kevesbe parasodik. De nem nagyon akarok a varosba menni, amig kotelezo a maszk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64757) FőDudu


FőDudu
addikt

Hoppacska...
Mik vannak. Lidl-ben pont szembejon....

Ennyit nekem meger... Biztosan jobb a hotpannel. 38,5 cm atmero pont eleg.
Es mosogatogepben moshato a mindene is, valamint ILAG bevonat, igy nem is annyira ragad ra. Lehet megsem hotpannel grillezunk ma...

FőDudu

(#64758) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

Paliba kicsit tultolta trianont. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#64759) FőDudu válasza Samott (#64758) üzenetére


FőDudu
addikt

Elmennek mar Trianonnal a budos francba. Miert nem lehet tullepni a multon?
Attol semmi nem valtozik, ha folyton felemlegetik a regi serelmeket.

Ha a hataron tuli kisebbsegek csinalnak, akkor megertenem, nekik biztosan van olyan pont amin lehetne javitani. Autonomia, nyelv, oktatas - ezek mind fajo pontok.

FőDudu

(#64760) zetor2000 válasza FőDudu (#64757) üzenetére


zetor2000
senior tag

Érdekes a fordítás... az első linked (Hoppacska) magyarul:
"Tulajdonságok
3 in 1 funkció: a grillezés, a Dohányzás, majd sütés
Lehet használni, mint barbecue tenisz vagy állva
Kivehető rozsdamentes acél fűtőelem a steplessly állítható termosztát hatalom, kontroll-lámpa
Hőmérő integrált a fedelet (0-400 ° C) az optimális hőmérséklet-szabályozás
Automatikus biztonsági kikapcsolás, illetve túlmelegedés védelem
A fedél szerelési - is használható, mint a szél védelem
A grill, grill lemez -, hő-deflektor lehet mosni a mosogatógép
Alkalmas kültéri használatra"

A Deflektor mindenre IS jó. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64761) FőDudu válasza zetor2000 (#64760) üzenetére


FőDudu
addikt

Elmegyek, megnezem. Ha nagyon alja szar, akkor nem veszem meg.
2300w nem sok, komolyabb grillek ilyen 4KW koruli hoteljesitmenyt tudnak (gazrol).

Lehet a mindenre IS vegul semmire sem jo ;)

Egy probat meger. Marmint megnezni.
Ugyis kene vennem gyerek bringajara gumit.

FőDudu

(#64762) zetor2000 válasza -szabi- (#64350) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lidlis sörkalauz, aktuálisan... hátha meghozza a kedved...
A következő reklámújságot is érdemes átlapozni, abban is lesznek / vannak csodák... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64763) zetor2000 válasza FőDudu (#64761) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én azon agyalok, mekkora lemaradásban / eltérésben vagyunk hozzátok képest :) Én is vennék, ez a durván 20ropi nem vészes. És akkor lehetne esetleg másmerre is használni, nem csak idehaza.
Nyilván nem egy faszenes / gázos grill, de szép, hogy van. Amúgy a 4KW már meghaladja az átlag házi kismegszakítók teljesítményét... Szóval nem nagy baj, hogy csak 10A-t szopik a konnektorból. Emiatt kevesen húznának plusz (elég tápos) vezetéket akárhová is, meg tennének fel +1 25A-s kismegszakítót. Grillnek elég ez, odaégetni ezen is tökéletesen lehet. :)

Low & slow BBQ nem ez a téma, az amúgy is faszenes...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64764) Jahno válasza FőDudu (#64761) üzenetére


Jahno
őstag

Sok lesz az, meglátod, de persze attól függ mekkora felület. Arányos az egész, kicsi grill 800 watt, nagyobb meg 2 kilós, de gyakorlatilag ugyanaz csak több fér rá egy körben.

(#64765) Jahno válasza zetor2000 (#64762) üzenetére


Jahno
őstag

Legalább sört is eldugtak benne (:- Tényleg, Borkuckóban már biztos van csapolt Hőgárden.

(#64766) Jahno


Jahno
őstag

Iklad már vidék :F Megkerültem a Gödöllői-dombságot, volt itt minden. És sehol nem kaptam R7S fényforrást a refibe, így kénytelen leszek lámpát cserélni. Aztán jól lemostam a kezem, nem csak fertőtlenítő, mert lehet steril lettem volna de szerintem jobb ha ez a sötét trutyi lefolyik róla, amivel valahol mindig összekoszolom.

(#64767) Atti777 válasza Bujdy81 (#64707) üzenetére


Atti777
senior tag

Honnan kaptad a hibaüzenetet?

Путин, иди нахуй!

(#64768) FőDudu válasza zetor2000 (#64763) üzenetére


FőDudu
addikt

Megvettem. Marha nehez, eleg maceras volt osszerakni. Az elso adag cucc sul benne.

Jol ki van talalva, hogy nem nagyon megy a zsir a futoszalra, alul van egy kiveheto zsiros bodon.

Amugy van hozza egy kb 10 centi atmeroju fem doboz, elvileg abban gyujthatsz fustoleshez valo alapanyagot.

Teljesitmeny boven eleg. Fel es haromnegyed kozott jol sut.

Este pizzat is kiprobaljuk.

FőDudu

(#64769) zetor2000 válasza FőDudu (#64768) üzenetére


zetor2000
senior tag

Remélem, felénk is elő fog fordulni... érdekel. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64770) FőDudu válasza zetor2000 (#64769) üzenetére


FőDudu
addikt

1-2 het difi szokott lenni a Lidl/Hofer akciokban - igy szerintem lesz nalatok is.
Nem egy Weber, a tetejet leveheted es nem hatra csuklik - de ettol eltekintve tudja a dolgat.

Kivancsi leszek a pizzara, azt a 250 fokig skalazott sutonk eleg szarul csinalja...
Lehet jo pizzat csinalni, de az inkabb 15-20 perc. Lassan sul.

Eleve akartam venni lavakovet a pizzahoz - ehhez meg adtak egy 32 centiset, szoval max az megy a rendes sutobe ha ennek a teljesitmenye karcsu lenne.

Amivel megszivtam az a ferde terasz - ki kell szintezni, kulonben nem ugy folyik a zsir ahogy elterveztek. De ez nem a grill hibaja.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64771) FőDudu válasza zetor2000 (#64769) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondanam, hogy veszek neked es eljuttatom, de utolso elottit vettem meg.
Illetve a hogyan jut el megint kerdeses.

FőDudu

(#64772) FőDudu válasza zetor2000 (#64762) üzenetére


FőDudu
addikt

549-ert a literes Faxe best buy.

FőDudu

(#64773) Jahno válasza FőDudu (#64771) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis megyek majd a lomokért :C

(#64774) Gabibácsi válasza Jahno (#64749) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah most nyomatják a mantrát hogy nem is volt vírus, kamu az egész...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64775) Gabibácsi válasza FőDudu (#64759) üzenetére


Gabibácsi
tag

Itt arról volt szó, hogy megemlékeztünk, és tudjuk, mennyi magyar lakik a mostani határokon kívül, és mennyire kettős mérce van automia meg nyelvtörvény ügyekben.
nem kéne ennyi indexet olvasnod, meg képzelődnöd

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64776) Gabibácsi válasza FőDudu (#64772) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az lenne, de nem jó sör, csak erős

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64777) FőDudu válasza Gabibácsi (#64775) üzenetére


FőDudu
addikt

Trianonos hireket el se olvasom, mert folyton csak a siras megy.

Emlekezzen meg a kulfoldre szakadt magyarsag, az anyaorszagot felesleges apatiaba taszitani a multon merengessel. Semmi ertelme. Valtozas nem lesz, akkor meg minek emlegetik?

FőDudu

(#64778) FőDudu


FőDudu
addikt

[link]
Lengyel reklam.

FőDudu

(#64779) FőDudu


FőDudu
addikt

Megjott 4 lany. Mennek a fiammal a medencebe.
Ha mar sut a nap.... :C

FőDudu

(#64780) FőDudu válasza FőDudu (#64779) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg meg egy fiu.

Emlekeim szerint mi nem.voltunk.ennyire vadak.
Nagyon durvan ugralnak... szinte felelmetes.
Pedig a viz vallig es nyakig er nekik. Pont ezert nem vettem melyebbet. Igy talan nem fulladnak bele.
27 fokos a viz durvan sut a nap, elvezik erosen.

FőDudu

(#64781) npera válasza FőDudu (#64772) üzenetére


npera
újonc

Meg akartam nektek mutatni milyen sörök kaphatóak a svéd Lidlben, de a kereső csak az alkoholmenteset mutatja. A saját oldalukon pedig nem is mutatják, hogy van sör.... :Y

Mindegy, Svédországban maximum 3,5%-os sört árulhatnak a nem állami mopol alkoholüzletek, tehát vagy 2,8 vagy 3,5 vagy mentes.

Jahno itt besírna....

(#64782) zetor2000 válasza FőDudu (#64771) üzenetére


zetor2000
senior tag

Óhh, köszi, de mielőtt vásárolok, szeretem megtapogatni / megnézni a dolgokat. Majd lesz ilyen idehaza is, vagy nem... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64783) npera válasza FőDudu (#64779) üzenetére


npera
újonc

Én egész nap takarítottam, kivéve amikor az ebédet készítettem elő és grilleztem.

Most lett kész a két vizesblokk, a fürdőszobán nagyon alaposan átmentem. Délelőtt porszívóztam a felső szinten, aztán lemerült a porszívó és akkor pause. Ha a gyerekek felkeltek a délutáni alvásból, akkor lehet tovább porszívózni felül. Alul meg majd utána.

Találtam egy kegyetlen jó fürdőszobai takarítót. Van fugatisztító spré, van tuskabinba vízkőmentesítő és van jó erős savas penészölő, ha előjönne a sarkokban a penész. Az utóbbi nem tréfál, óvatosan kell használni. Mivel munkavédelmi szemüvegem sincsen, ezért olyankor hunyorítok, mint a profi hegesztők.... :C

Most a kezem teljesen kiszáradt és ráncos lett az ujjbegyem, annyit suvickoltam a mosdókat. De csillog-villog minden... :)

(#64784) Gabibácsi válasza FőDudu (#64777) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tehát el sem olvasod, de tudod a frankót. Akkor jó.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64785) npera


npera
újonc

Nova, Phülöp.

Baj van. Mármint nem nagy baj, csak a koncepcióm dülöngél a lábain.

Gondolkodtam rajta, hogy ha asszony elkezd keresni ősztől (kopp-kopp-kopp), akkor kapok majd magamtól egy új melóba járós kerékpárt. A terv az volt, hogy valami Cube Hyde Race jellegű cucc lenne, mert az:

- Gates szíjas
- Alfine agyváltós
- 29"-os 42mm-es abroncsos
- a mostanihoz hasonló vázas hybrid gép
- hidraulikus tárcsafékes
- nem tartalmaz egzotikus alkatrészeket

Nézegettem német rivjúkat és az egyik dzsörmen mondott egy jó szempontot, amire nem gondoltam.

Az Alfine 8 az zsírral kenődik, míg az Alfine 11 olajjal. A Hyde Race az a 8-as Alfine váltót kapta, ami hideg klímában (hoppá, ugye!) megdermed és nehéz vele váltani.

A Cube Hyde sorozatban van az Editor, ami már 11-es váltót kapott, de az már bitang drága. 16k SEK, de nem is kapni.

Akkor már érdemes megnézni a Canyon termékeket, ott a Commuter 6.0 is 11-sebességes Alfine váltós, valamint van rajta integrált világítás, sárhányó és Otrlieb vízhatlan táskákkal kompatibilis sárhányó.

Phülöp, neked az CVT-s bringa hogyan vált be? Hogyan kell azon a váltót karbantartani? Azt ne mondd, hogy örökélet a váltó, mert valamit tutira kell csinálni vele.

Az Alfine sorozatot évente kell újratölteni olajjal/zsírral változattól függően.

(#64786) zetor2000 válasza FőDudu (#64772) üzenetére


zetor2000
senior tag

159ért a Holsten, az a BestBuy. :) Meg 269ért a Bud.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64787) JonesC válasza npera (#64785) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem is bírnád ki, ha valamit nem kellene szüttyögnöd vele.

(#64788) FőDudu válasza Gabibácsi (#64784) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze hogy nem, mar a Trianon emlitesetol felbasz az ideg.
Mert megint egy marhasag amit csak a Fideszesek eroltetnek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64789) Gabibácsi válasza FőDudu (#64788) üzenetére


Gabibácsi
tag

csak te erőlteted most is...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64790) npera válasza JonesC (#64787) üzenetére


npera
újonc

Karbantartásra gondolsz? Igen, azt szoktam csinálni.

(#64791) npera válasza FőDudu (#64788) üzenetére


npera
újonc

Szerintem ez egy elfojtás nálad. Attól rettegsz, hogy a magyarok kiverekszik magukat a tengerig és újra Magyarországon fogsz élni... :C :Y

(#64792) Gabibácsi válasza npera (#64785) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mindenképpen gondold át jól, szerintem érdemes lenne 1-2 évet várnod :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64793) Gabibácsi válasza npera (#64791) üzenetére


Gabibácsi
tag

Műbalhézik, csak ő rinyál, senki más. Egy igazságtalan történelmi döntés 100 éves évfordulója, volt róla egy beszéd, meg született egy dal, meg megemlékeztek a határon túli magyarok. Tök normálisan, semmi balhé sehol. De valakinek véresszájúan nyilván el kell kezdeni tolni a témát, pedig senki nem emlegette.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64794) FőDudu válasza Gabibácsi (#64789) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert elo se kene hozni. Elmult, viszlat. Erre meg egy ilyen fasz is mint Gyorfi Pal ezzel poenkodik.

Ezert mondtam, hogy ha kulfoldi kisebbseg csinalna akkor tok rendben van.
Nekik van bajuk, toluk hiteles lenne a bajok eloadasa. Talan el is ernenek valamit vele.

Azonban az anyaorszagnak maximum baja szarmazik az ilyen negativ tortenesek felhanytorgatasabol. Elonye semmikeppen.

FőDudu

(#64795) FőDudu válasza npera (#64791) üzenetére


FőDudu
addikt

Mashova nem tudnak menni az Adrian, horvat(h)orszagi nyaralas utan 2 het karanten kotelezo. Lehet tanakodni hova fognak jonni a hordak ;)

FőDudu

(#64796) Gabibácsi válasza FőDudu (#64794) üzenetére


Gabibácsi
tag

Te hoztad elő. A külföldön elő magyarokkal együtt volt ünnepség.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64797) Gabibácsi válasza FőDudu (#64795) üzenetére


Gabibácsi
tag

Te nem a hordákból élsz? Ne aggódj, nem megyünk szlovéniába, nincs tengerpart elég :) a karantént meg szerintem megszüntetik hamar, a horvát(h)ok szeretnének pénzt keresni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64798) FőDudu válasza Gabibácsi (#64793) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet, hogy igazad van, nem tudom. En nem szeretem az ilyen multon merengest, az nem visz elore.

Tegnapelott beszelgettem felvideki magyarokkal, erdelyiekkel, Trianont magasrol leszarjak.
Egyedul az emlitett autonomia, oktatas es nyelv hasznalat ami nekik szamit es lehetne javitani rajta. Kicsi merites, de legalabb olyanoktol jott az info aki benne el(t).

FőDudu

(#64799) FőDudu válasza Gabibácsi (#64797) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem igy fejeznem ki.
Informatikus vagyok. Ha nem szallodaban, akkor mashol.
Dolgoztam a Domustol a Westelen at tobb helyen.

Jelenleg a turizmus az a szektor ahol dolgozom.

FőDudu

(#64800) FőDudu válasza Gabibácsi (#64797) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy igazad van. 46km tengerpart keves, es ahol kiepitett strand van ott eleg ritkan szep.
Mi is atjarunk a horvatokhoz ha jo vizet szeretnenk (es nem pocsolyas turista tomeget).

Nyitas elott 1 hettel igen komoly erdeklodes van, szoval a nyomas az letezik.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.