Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49401) zetor2000 válasza Jahno (#49399) üzenetére


zetor2000
senior tag

Holnap lesz a "másfél hét", hogy hívjam. Ez ilyen akármi. A kollegája jön holnap , az a srác nálunk külsős, egy ideig el lesz, van nekivaló meló rendesen. Kislányt valahogy fel kell híjjam napközben, és el kell csábítani másik 2-3 meggysörre, valami rendesebb helyre. Most már szerintem én fogok választani találkát. A múltkori hajnali kettőkor hazabuszozás már annyira nemgyerebe.
Ha ámen a dolog, majd jelzem.

Amúgy ma mindenféle nemkívánt testmozgás volt, és mindenem sajog. Létra, kábelhúzás álmennyezet felett, akármi. Ráment egy nap, és nem érte meg :) Ilyen ez a munkahely.
Kollegákat próbáltam elcsalni egy sörre, de ebből az lett, hogy mindenki hazament, én meg idehaza rögtön két sört ittam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49402) zetor2000 válasza Gabibácsi (#49367) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nabammeg.... ez nem volt benne a mai napban. :(

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49403) ncc1701 válasza Gabibácsi (#49390) üzenetére


ncc1701
veterán

(#49404) Jahno válasza zetor2000 (#49402) üzenetére


Jahno
őstag

+tegnap Göröcs Titi.

(#49405) npera válasza FőDudu (#49381) üzenetére


npera
újonc

Te hiszel ezekben a maszkokban? Kínában csomó ember állandóan ilyesmiben jár, de a jelek szerint nem sokat segít.

Nekem ezek annyira tűnnek hatékonynak, mint amikor Chernobilban a zóna körül azokban a nevetséges kis posztó "maszkokban" próbálták mutatni, hogy nincs itt semmi gond.

(#49406) ncc1701


ncc1701
veterán

Dudu, Ágid írja asszonynak, h egy hónapra bevásároltatok kaját. Vettetek egy harmadik hűtőt is? :)

(#49407) npera válasza FőDudu (#49388) üzenetére


npera
újonc

Az ilyen potenciális vírushordozókat be kellene rakni valami táborba, nem? Aztán ha még egy hónap múlva is élnek, akkor deportálni őket, hogy ne legyen gond... :Y

(#49408) npera válasza Jahno (#49393) üzenetére


npera
újonc

Ez olyan, mint a Y2K-kompatibilis nyomtatópapír. Páran most jól megszedik magukat a rettegőkön.

(#49409) Jahno válasza npera (#49405) üzenetére


Jahno
őstag

Orvoson és többin is segít, itt az a durva, hogy speciel ebben a szélben egy jó tüsszentés is kibír több kilométert. Kézmosás miazmás kell, amúgy tényleg nem sok trükkje lenne.

(#49410) Jahno válasza ncc1701 (#49406) üzenetére


Jahno
őstag

Ha nem mozdulnék ki otthonról, akkor kisebb lenne a kaja igényem. Sör már lehet durvább szám a táblázatban.

(#49411) Samott válasza npera (#49405) üzenetére


Samott
addikt

Aktualis... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#49412) npera válasza Samott (#49411) üzenetére


npera
újonc

A "cseppfertőzés" grafikus demonstrációja.

(#49413) zetor2000 válasza npera (#49405) üzenetére


zetor2000
senior tag

Indexen volt egy podcast a múlthéten, ilyen témában. Egy pécsi csókával volt interjú, aki évek óta a denevéreken élő koronavírusokat kutatja.
Ebben a podcastban volt, hogy a csewppfertőzés ellen véd az ilyen maszk. Nagyjából nem lélegzed be, amit más kiküld a levegőbe.

Az atomkatasztrófánál ilyen maszk az kábé olyan, mint kopasz p*nán a paróka, ahogy művelt kollegám mondta volt. Ott nem véd semmi a sugárzás ellen, csak az idő, ami alatt lebolmlik a sugárzó anyag. De ez itt cseppfertőzés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49414) Jahno válasza zetor2000 (#49413) üzenetére


Jahno
őstag

Sugárzás ellen nem, de az sem hátrány ha a finom port nem szivod tüdőre. Járművek is vasból vannak, annak nem ártana, de ezt nem lehetett azokból sem kitakarítani.

(#49415) zetor2000 válasza FőDudu (#49389) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha nagyon kell, exemtől lejmolok pár darabot, náluk ez munkaeszköz. Műtősnő.
Annyit kell tudni róla, hogy kifelé is véd, azaz, ha tüsszentessz bele, a cucc biza belül marad :)
Rendes, sebészmaszk, szép zöld.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49416) FőDudu válasza ncc1701 (#49406) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak kicsit tobb konzerv es liszt van itthon.
Befott es szorp van eleg, a hutok meg nincsenek tele.

Meg kicsereljuk a gazpalackot, lehessen bogracsolni. ;)

Szerintem nem veszik komolyan a jarvany terjedesi utemet.
Tegnap meg 32 orszagbol jeleztek a megbetegedesket, ma mar 35.
Szoval terjed.

Nem vilagvegere keszulunk, siman kicsit tobb kaja van itthon.
Par hetig ha ki se kell mozdulnunk, akkor se lesz gond.

A fertozottekrol nem derul ki idoben a fertozes meglete, igy kb. szabadon utaznak barhova amig elo nem jonnek a tuneteik.
Akkor meg mar keso. Ugyanis elotte mar fertoznek.

Szerintem lesz meglepetes feletek is.

Olaszoknal ha beteg vagy felhivod a 112-t. 1 oran belul visznek egy tesztet. Aztan ha az pozitiv lesz, akkor pakolj be, keszulj fel, hivd oket ujra es jonnek erted a szkafanderesek. Eleg szervezettnek tunik.

FőDudu

(#49417) FőDudu válasza npera (#49407) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom.
Olyan otlet is van mar, hogy allitsuk meg a vilagot 2 hetre. Mindent.

Ha bizonyithatoan maximum 2 het a lappangasi ideje a betegsegnek, akkor talan nem is akkora butasag ahogy elsore hangzik.

Nyilvan kvazi lehetetlen kuldetes, de 1 lehetseges megoldas ha eldurvul a helyzet.

FőDudu

(#49418) Sipi- válasza FőDudu (#49388) üzenetére


Sipi-
tag

A gócpontoktól Ti milyen messzire vagytok?

Mi tegnap beszéltünk asszonnyal, hogy bevásárolunk pár dolgot a napi használatoson kívül is. Előző lakás még nincs kiadva (kipakolva sem teljesen), így kvázi van egy hűtővel felszerelt 60 m2-es raktárunk :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49419) Jahno válasza FőDudu (#49416) üzenetére


Jahno
őstag

2003 környékén is ennyire aggódtál?

(#49420) zetor2000 válasza FőDudu (#49417) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kínaiak szerint az a két hét lehet 27 nap is.

"Ezt azután közölték szombaton, hogy egy 70 éves férfinél, aki január 24-én tért vissza a lakóhelyére Ecsouból, ahol fertőzött nővérével érintkezett, és 27 nap után jelentek meg nála a tünetek, február 20-án állapították meg a fertőzést, áll a hupeji kormányzat honlapján, amelyet szintén az MTI idéz."

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49421) Jahno válasza Sipi- (#49418) üzenetére


Jahno
őstag

60 négyzet? Nem sok áramot fogyasztunk, mennyiért adod ki egy jó retró kütyüs bulira? De csak ha kutya is jöhet :K

(#49422) Jahno válasza FőDudu (#49417) üzenetére


Jahno
őstag

És zászló kell az ablakba.

(#49423) zetor2000 válasza FőDudu (#49417) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mint a graffiti...
Stop the wolrd! I want to get off...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49424) zetor2000 válasza Jahno (#49421) üzenetére


zetor2000
senior tag

A legjobb bulik a konyhában szoktak lenni. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49425) Jahno válasza FőDudu (#49416) üzenetére


Jahno
őstag

Mikor utoljára olaszoknál voltam akkor a 112 semmire nem volt jó :-) 113 és 118at viszont a külföldiek nehezebben ismerik meg. De legalább már ezzel közelednek EU felé.

(#49426) FőDudu válasza ncc1701 (#49406) üzenetére


FőDudu
addikt

Manapsag en 3 toast kenyeret sem birok megenni. ;) Naponta.
Nem erzek ehseget - van egy uj gyogyszer/kezeles aminek ez a hatasa.

Heti egyszer kell magamnak beadni - olyan mint az inzulinos automata toll, de ez 1x hasznalatos. Aztan ez valami belekben termelodo feherje ami szabalyozza az emesztest es inzulin termelest. Agynak azt kuldi, hogy jol vagyok lakva, oda kell figyelni. Siman leeshet ugy a cukrom, hogy nem veszem eszre, igy idozitve ennem kell. Egy hetig tart a hatasa, utana ismetles.

Kurva jo cucc, semmi mellekhatasa nincs. Persze kurvadraga, 40 euro per het. Par nap alatt rendberakta az inzulin rezisztenciamat.

Pl. ebbol is van itthon 6 dobozzal es egy dobozban 2 van. Azaz 3 honapra jo vagyok.... ;)

FőDudu

(#49427) FőDudu válasza Sipi- (#49418) üzenetére


FőDudu
addikt

Kb 200-250 km a lezart terulet.
Velencetol kb 50km lehet a karantenozott resz.
Oda meg naponta jar busz/hajo es a turisztok is szivesen mennek innen oda es vicaverza...

FőDudu

(#49428) npera válasza Sipi- (#49418) üzenetére


npera
újonc

Szerintem lesz itt is gócpont hamarosan. Olvastam a helyi sajtóban, hogy irakból is hozták Európába. Már 50-el haltak meg ott. És Svédországban van iraki is elég rendesen....

(#49429) Gabibácsi válasza Samott (#49411) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kányec

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49430) FőDudu válasza npera (#49428) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindenutt elkepzelheto ahova olyan teruletrol erkezett turistak jarnak ahol mar elofordult fertozes.

Milano kornyekerol pl. siman kerulhet utas Budapestre. Tul olcso a fapados. Pont Bergamoi az egyik halott.

Ezek miatt nem tartom feleslegesnek egyel tobb bevasarlasnyi cucc berakasat a kamraba. Elfer, meg elfogy az kesobb is ha most nem lenne ra szukseg.

Nem tobb evre keszulunk, csak pl. Kukorica konzervbol nem ketto hanem hat darab van a polcon.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49431) Sipi- válasza Jahno (#49421) üzenetére


Sipi-
tag

Majd hosszú távra lesz kiadva, de előtte még elköltünk rá néhány százezret.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49432) BobaHWSW válasza -NoVa- (#49298) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hol a gorogdinnye es a pingvin... regi szep idok.

(#49433) zetor2000 válasza FőDudu (#49430) üzenetére


zetor2000
senior tag

Legfeljebb mész pecázni (azt hallottam, az ilyen jó csalinak).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49434) FőDudu válasza zetor2000 (#49433) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt a tintahaldarab ami bevalt. Foleg ha kicsit budos.
2 perc alatt fogtunk vele kisebb halat. Pedig nem vagyok nagy horgasz.

FőDudu

(#49435) zetor2000 válasza FőDudu (#49434) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, édesvízi halakra jó a kukorica konzerv... felétek meg inkább a sós a jellemző. Ehhez egyáltalán nem értek, mert keszeget meg paprikás kenyérrel fogtak ismerősök.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49436) BobaHWSW válasza ezittketto (#49330) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nekem 8.5extra gigam van es mar hivtak vodafonetol nem akarok e kisebb csomagra valtani mert latjak nem telefonalok, smst se hasznalok es a havi 4giga netembol altalaban 2-2.5ot eszek. Jofejek.

(#49437) ncc1701


ncc1701
veterán

Érdekes egy cucc lehet, ilyenről még nem hallottam. Inzulin rezisztenciát nem hiszem, h ez tette helyre, hanem a normális kajálás. Legalábbis azzal is helyre lehet hozni.

(#49438) npera válasza BobaHWSW (#49436) üzenetére


npera
újonc

Itt nincs kisebb csomag.

(#49439) FőDudu válasza ncc1701 (#49437) üzenetére


FőDudu
addikt

Alig 5 eves cucc, valami GLP1 blokkolo.
Serkenti a sajat inzulin termelest, szabalyozza az ehseget, szabalyozza a gyomor uruleset.
Ezek kombinaciojaval normalis szintre csokkenti a vercukrot (inzulin es egyeb gyogyszerek nelkul) es mellekhataskent meg fogy is a paciens aki nem ehes.

Eloszor megijesztett vele az orvos, de utana olvasva tenyleg egy uj modja a vercukor stabilizalasanak. Fene se akar injekciokat adni maganak.

FőDudu

(#49440) Bujdy81 válasza FőDudu (#49426) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Írtam egy privát!

(#49441) Sipi-


Sipi-
tag

Nova, ez a Te Subarud?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49442) FőDudu válasza Bujdy81 (#49440) üzenetére


FőDudu
addikt

Valaszoltam.

FőDudu

(#49443) -NoVa- válasza Sipi- (#49441) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem, az fekete, most lett minden megcsinálva rajta, és 1 fix hazai tulaj. Meg ezen az ezüstön nincs ott a motorháztető közepén a bazinagy púp, amitől drágább, hangosabb, és mókásabb lesz. Szóval ez:

(#49444) Sipi-


Sipi-
tag

Casco szerződésben van egy ilyen rész:
6.8.4. Totálkárt szenvedett járműnél a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak fizetendő illetéket és adót a biztosítottnak csak akkor téríti meg a biztosító, ha a biztosított hitelt érdemlően igazolta, hogy az illetéket, adót megfizette, és azok visszaigénylésére nem jogosult.
6.8.5. A biztosító az ÁFA értékét csak akkor téríti meg, ha a biztosított hitelt érdemlően igazolja, hogy az ÁFA-t megfizette és az ÁFA visszatérítés igénybe vételére nem jogosult.

Milyen illetékről, adóról és ÁFÁ-ról írnak itt?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49445) Jahno válasza Sipi- (#49444) üzenetére


Jahno
őstag

Pld. céges ÁFA visszaigénylős mókák.

(#49446) Sipi- válasza Jahno (#49445) üzenetére


Sipi-
tag

Az ÁFA okés, de illeték?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49447) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#49448) Jahno válasza FőDudu (#49430) üzenetére


Jahno
őstag

Szerszámos boltunk valóban így járt:

(#49449) Gabibácsi válasza Jahno (#49448) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dudu megvette az összeset? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49450) eattila válasza Gabibácsi (#49449) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is rákerestem, kb minden webáruházból eltűnt. Az olcsó és a g_ci drága is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.