Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48951) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Azért baromira irigyellek, hogy te vissza tudod dolgoztatni vele az árát...

(#48952) BobaHWSW válasza ezittketto (#48951) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Munkaeszkoz. Nem igy lenne kizart, hogy vettem volna ujra asztali gepet mert kell a francnak.

(#48953) Jahno válasza ezittketto (#48951) üzenetére


Jahno
őstag

Drágább is a csirkemell, mint nálunk (:-

(#48954) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

PC-t másra nem is érdemes, csak ha dolgozol vele, meg persze Hz-nak kell

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48955) eattila válasza ezittketto (#48951) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem az a fura, ha nem munkaeszköz! Nem volt még olyan saját gépem ami nem termelte ki a saját árát. Igazából többszörösen....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#48956) Gabibácsi válasza eattila (#48955) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem az első pc-m a diplomamunkákra kellett, csak azért lett

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48957) eattila válasza Gabibácsi (#48956) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, az elsőt azt kaptam. 386 DX2 asszem. Az nem termelte vissza az árát :D A P1-esemet azt kaptam valami céges selejtezés után. Az sem termelt, viszont azon tanultam Delphi-t, meg írtam a gazdinfós záró dogámat.
Ezek után volt 2 asztalim és 1 notim. Mind a kettő kitermelte magát. A 2. és jelenlegi notim igen hamar. És az előző is megvan még.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#48958) -NoVa- válasza eattila (#48957) üzenetére


-NoVa-
őstag

A P1-em nem termeli vissza az árát, de nem zavar :)

(#48959) ezittketto válasza Gabibácsi (#48954) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nem tudtam, hogy hz ekkora gépfelvásárló, hogy minden játékra szánt gép megvétele mögött Ő áll... :)

[ Szerkesztve ]

(#48960) Gabibácsi válasza ezittketto (#48959) üzenetére


Gabibácsi
tag

játékra pc-t venni, aztán fejlesztgetni... nekem röhejes :)
ott vannak a konzolok erre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48961) -NoVa- válasza Gabibácsi (#48960) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért óvatosan, mert kicsit bonyolultabb a világ. Avagy milyen játék, számít-e, hogy 30, vagy 100+ Hz-en frissül a kép, profitál-e a 16:9 -től eltérő képarányból esetleg, stb. Van azért pár érv a tákolt PC mellett, még úgy is, hogy a konzolok már régóta nagyjából egy-egy szabványosított PC buildet jelentenek valójában.

(#48962) Gabibácsi válasza -NoVa- (#48961) üzenetére


Gabibácsi
tag

nyilván durván egyszerűsítettem, ebben igazad van
de nagyon sokba kerül, ha csak játékra fejlesztgeti az ember

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48963) Jahno


Jahno
őstag

Még mindig szopolunk ezzel a céges videóval :C Nagyfőnök ideküldi szerencsétlen gyakornokot az óvodás hülyeségeivel, ha röviden mondom, hogy mit csináljon, akkor az kevés. Pontosabban nem is érdekli az egész, csak "oldják meg" és rohan tovább. Olyat is lehet, de erre egy ekkora cégnél folyamat meg mindenféle kell.

Mellékesen most a világ másik feléről fél szavakban pofázik, nem érti és közli, hogy nincs rá ideje, nem ért hozzá, különben is meg kell oldani most.

Viszont ha "valamilyen" megoldás születik, akkor az úgysem lesz jó és nincs kedvem elvinni a balhét. Mert ugye csak a múltba visszagondolva tudtam megfejteni, hogy mit szeretne és nem is lenne bonyolult, csak jahh....

És ha már 1 évvel ezelőtt megcsináltuk volna a SharePoint aloldalt az egész marketinges szekciónak, ahogy azt egyik opciónak felvázoltuk, akkor nem lenne semmi baj, kiscsaj feltölti, szétküldik, világbéke. Vagy ha nagyon nem akar hozzá érteni akkor belép a laptopján, odaülök, megnyomom.

Esetleg megmondom Neki is, hogy itt szabályok vannak, "no ticket, no support." mert az is elég vállalhatatlan, hogy már négyen foglalkozunk vele tegnap óta.

(#48964) Jahno válasza Gabibácsi (#48960) üzenetére


Jahno
őstag

Konzolokat nem fejlesztgeted? Játék mennyivel drágább, melyikre? Pár júzerem elég sokáig el bír lenni a gépével, mostanában a játékok sem drágák, bár közben jött a PS előfizetéses móka. Felét már nem is tudom miképpen működik, ott a sárgakazis, berakom, megy. Ha nem megy, akkor jön a varázsfújás :DD

(#48965) ezittketto válasza Gabibácsi (#48962) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Amúgy ez is relatív, mert több mint 5 éves a gépem és lényegében a videokártyán kívül mást nem cseréltem benne és a legújabb játékokkal játszok olyan minőségben, amit a konzolok nemigazán tudnak prezentálni.

(#48966) Gabibácsi válasza Jahno (#48963) üzenetére


Gabibácsi
tag

de te már bele is szarhatnál, nem? mármint ilyen fasságokba, nem az értelmes munkádba nyilván

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48967) Gabibácsi válasza Jahno (#48964) üzenetére


Gabibácsi
tag

konzolokat nem :D
igen, a játékok... a pc-sek nyilván lopogatják legtöbbje, én meg mindent megveszek ipadra is meg switch-re is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48968) Gabibácsi válasza ezittketto (#48965) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, relatív
mondjuk nem tudom milyen minőségre gondolsz, ha valami grafikára, akkor nyilván igazad van, csak szerintem az nem a lényege egy játéknak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48969) -NoVa- válasza Gabibácsi (#48962) üzenetére


-NoVa-
őstag

Konvertálva mozijegyre lehet számolni ezer ft-os óránkénti árral, egy félmilliós gaming setupnál ha csak a jópár év alatt begyűlt Skyrim, Far Cry 3, meg Left 4 Dead 2 playtimeot összeadom, olcsóbbra jön ki a mozinál a játszós PC. Ha az UFO Enemy Unknown-t is hozzácsapom, akkor árban nagyjából az orrpiszkálás és a köldök nézegetése környékén lesz, messze a mozijegy alatt. Szóval aki sokat és rendszeresen játszik, annak ez nem drága.

(#48970) Samott válasza Gabibácsi (#48962) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, ott tartunk hogy csak a videokartya dragabb mint egy komolyabb konzol. De van amire a konzol nem jo, kenytelen vagy PC-t hasznalni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48971) Gabibácsi válasza -NoVa- (#48969) üzenetére


Gabibácsi
tag

ezt elhiszem
nekem nincs időm sokat és rendszeresen játszani... de mondjuk hz-nak tuti van :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48972) ezittketto válasza Jahno (#48964) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Konzolt szerintem max az exkluzív játékok miatt 'éri meg'(?) megvenni..
Engem speciel a kontroller is zavar (bár azt bizonyára meglehet szokni)

(#48973) ezittketto válasza Gabibácsi (#48968) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nálam a grafika is szempont.
Régen én is tök jól elvoltam az akkori játékokkal, amik elé ma már nem szívesen ülök le a szegényes grafikájuk miatt, bármennyire is vonz a játékmenet és a retró érzés.
Egyszerűen bántja a szemem a pixeltenger. Könnyű a jót megszokni na. :)

[ Szerkesztve ]

(#48974) Jahno válasza Gabibácsi (#48966) üzenetére


Jahno
őstag

Már a HR igazgató és a nem tudom ki van vonalban és megy a véééééééégtelen nagy megfejtés. Óvodabazmeg, csak az az érdekes, hogy ezek teljesen vérkomolyan veszik.

És most az van, hogy én mesélek a marketing osztálynak, hogy mi az a SharePoint, mi az a videó, meg online. Már ott tartottunk, hogy én "töltsem fel valahova" és kész, mert ez most gyorsan kell. Igen, egy céges arculatba pont beleillik mikor a videó majd a Youtube csatornámról megy reklámosan vagy ki tudja honnan. Lehet megjátszom és akkor hozzápöccintem a bankkártyám, hátha négynél többen megnézik a reklámot :-D

És akkor jön a "miért ilyen bonyolult és miért nem akarjátok megcsinálni". Azért, mert a múltban már háromszor basztuk el ugyanezt.

(#48975) Jahno válasza Gabibácsi (#48968) üzenetére


Jahno
őstag

Atari azért megadurva, de begyűjtöttem rá pár pittyputtyot.

(#48976) Jahno válasza ezittketto (#48972) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor most jöhet a kontroller/billegér vita :-D

(#48977) Gabibácsi válasza ezittketto (#48973) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem tudom, szerintem a ps-ek meg az x-ek sem pixeltengerek, de még a nintendo switchem sem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48978) Gabibácsi válasza Jahno (#48976) üzenetére


Gabibácsi
tag

a legszebb hogy bármikor köthetnek már billegeret is szerintem konzolokra :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48979) blueboi69 válasza ezittketto (#48973) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azért egy 4K-s xbox-ot 4K-s tv-n játszani nem olyan pixeltenger, mint ahogy azt gondolod.

Valszeg idén fogok venni egy xbox one-t is, az újonnan megjelenő Ms Flight simulator miatt. Megvárom míg mgjelenik karácsonykor az új xbox és mostaniaknak lemegy az ára :)

Nekem eddig xbox360 volt, régebben gimi és egyetem alatt pedig pc-n nyomtuk, akkor a konzolos játékok voltak gagyik, szóval nekem volt lehetőségem mindkét táborhoz csatlakozni.
Tény, hogy a kontrollert meg kell szokni és sosem fogok vele úgy célozni mint anno a CallofDuty-ban a razer egeremmel nyomni a headshot-okat, mindenféle célzás rásegítés nélkül. Viszont a cserébe tökmás élmény konzolon játszani, nem kell kínlódni, hogy most a játék az szaggatni fog-e, vagy szórakozni a beállításokkal. Mindegyiken egyformán jó.
Ami meg külön jó, hogy bekapcsolod és szinte azonnal tudsz vele játszani. Azonnal ki is tudod kapcsolni. Ez tipikusan rövid játkékoknál jó, vagy amikor nem csak úgy ráérsz, hogy fél napig játszol, hanem mondjuk két gyereksírás között :) Pc-n minden játéknak kellett vagy 5-10p mire igazán el tudtad kezdeni a játékot. Mármint bebootol a gép, elindítod a játékot, az is bootol, kiválasztod a nemtudommit, mire azt betölti meg ilyenek. Kikapcsolásnál is mire elmenti az állapotot, mire kilép a játékból, mire kikapcsolod a windows-t, ezek nekem mind olyan emlékek, ami sok időt vett igénybe. Konzolnál pedig mindez szembetűnően gyors volt.

(#48980) Jahno válasza ezittketto (#48973) üzenetére


Jahno
őstag

Szegényes grafika is határeset, a pong is tök egyszerű mégis el voltunk vele. Erre meg mostanában találtunk rá a sok szar sárgakazi közt:

Haversrác akarta kiárulni 500/darab áron, aztán ezt gyorsan mindenhol megkerestük 3 példányban, mielőtt eltűnne. Ha jól látom, akkor NESen is van eredeti (?), legközelebb megkeressük.

Jópofa, egymás ellen/mellett is lehet, bár én 3 másodperc alatt haltam meg.

(#48981) Jahno válasza Gabibácsi (#48977) üzenetére


Jahno
őstag

Én egy közepes CRT-n a PS1el teljesen jól el vagyok. Most egyik sárgakazison lepődtem meg, hogy az 50" környéki TV-n is teljesen okés. Mármint nekem okés :C

Meg sok ilyesmivel bármikor is el vagyok. Vagy nem.

(#48982) BobaHWSW válasza blueboi69 (#48979) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Tod mennyire keves jatek megy nativ 4kban xbonex-en? Igen keves.

(#48983) Samott válasza blueboi69 (#48979) üzenetére


Samott
addikt

Egeszen pontosan melyik 4k-s jatekra gondolsz?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48984) Jahno válasza blueboi69 (#48979) üzenetére


Jahno
őstag

"Konzolnál pedig mindez szembetűnően gyors volt."

Melyik konzolnál? PS2 azért töltögetni is bírt, főleg ha kotlott le a fej, Xboxnál meg benyomtam pár játékot kipróbálni és 1 óra volt, mire előtelepített, pöcsölt, elindult.

(#48985) BobaHWSW válasza Samott (#48983) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ugyan blubi nem ugy irta, de _szerintem_ xbox one Xre gondolt nem a sima xboneS-re.

En amugy egyetlen egy jatek miatt csereltem le ps4em ps4pro-r es az Sekiro. Marhara nem bantam meg. Bar ott a problema inkabb az volt, hogy a fejlesztok hm... errol Novanak kene irnia. Sima ps4en a jatek hulladek es jatszhatatlan. Egy szinte frame pontos parryzasra alapulo jatekotjatszani szaggatas kozepette (messze nincs meg csak lockolt 30fps se) az borzaszto. En egy delutan utan meguntam es elmentem venni egy prot. Az is nagyom messze van a tokeletestol de ossze nem hasonlithato a jatekelmeny es az fps miatt a hatekonysag.

Borderlands3 ps4pron quality beallitason szinten jatszhatatlan. Gearboxot elo kene allitani es szamon kerni mind microsoft mind sony, hogy ezt megis, hogy gondoljak.

(#48986) Jahno válasza BobaHWSW (#48982) üzenetére


Jahno
őstag

Én másban sem értem a 4k-t, de videós csoportokban már 8k-s állatkodások vannak. Főleg ha még hülye is mellé, akkor aztán végképp nem értem. Konzolra azt sem tudom van-de, gyanús, hogy a nullához közelebb lesz, mint egy jóval nagyobb számhoz.

(#48987) Sipi-


Sipi-
tag

Írt a casco-s biztosító levelet, hogy fizetnek pénzt, vagy picivel több pénzig lehet számlásan javíttatni. Viszont a számlás javítás határa a kocsi mostani értékének 60%-a. Viszont ilyen van a szerződésben:
2.7.7.1. Jelen különös feltételek értelmében a Biztosító a biztosított vagyontárgyat totálkárosnak tekinti, ha
- a helyreállítási költség eléri, illetve, meghaladja a jármű (biztosított vagyontárgy) magyarországi káridőponti piaci forgalmi értékének 80%-át,

Jól gondolom, hogy akkor a kocsi értékének 80%-áig kellene fizetniük számlásan a javítást? A gépjármű szakvéleményen 40%-os avulást alkalmazott, nem tudom mi okból kifolyólag. KGFB-nél is csak 20%-ot alkalmaztak (volna) tavaly év végén.
Azt hiszem lesz még egy köröm velük :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#48988) -NoVa- válasza Jahno (#48980) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ős-Atarisként nekem teljesen ismerős, végtelenül sokat játszott cucc, csak egy dolog szokatlan. Színes! :D

(#48989) Samott válasza BobaHWSW (#48985) üzenetére


Samott
addikt

Hirtelenjeben ezt talaltam, akkor ezek szerint a fel generacios ugras mar javitott a kepen. Es ne feledjuk, karacsonyra jon az uj generacio.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48990) Phülöp válasza ezittketto (#48972) üzenetére


Phülöp
addikt

Több nekifutásom volt kontrollerrel, nem sok sikerrel.
Mondjuk, nekem a wasd se megy, a kurzorgombok kényelmesebbek voltak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#48991) eattila válasza -NoVa- (#48958) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt hiszem mást értettünk P1 alatt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#48992) FőDudu válasza -NoVa- (#48958) üzenetére


FőDudu
addikt

neked is szivas nelkul tarolodik ? ;)
Hogyhogy a gyari kabel van rajta?

FőDudu

(#48993) eattila válasza Jahno (#48974) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem hiszem el, hogy működhet cég ekkora balfaszokkal az élen. Manapság ki a tengervízben főtt rák nem tudja, hogy ha videó meg online, akkor mi a lehetőség, e-mailhez mi a csatolmány, stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#48994) ncc1701 válasza Gabibácsi (#48962) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja. Ma már ott tartunk, h 150e egy közepes vga. Ott nagyon konkurencia nincs, illetve az van, hogy amd-nvidia nem nagyon árversenyez.

Ja, a google a felhőjébe úgy tűnik bevásárol epyc procis gépekből. De ők is nyilván hülyék, kis sufnicég, vagy mi. :)
Kellett volna amd részvényt venni olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#48995) -NoVa- válasza FőDudu (#48992) üzenetére


-NoVa-
őstag

Legtöbbször fülben tárolódik, az csak egy stock photo, hogy látsszon a típusfelirat :) Mindenesetre kényelmesebb is, mint az Intel, nem szúr, nem melegszik annyira, áramfelvételben mindkettő zabál.

(#48996) FőDudu válasza Jahno (#48981) üzenetére


FőDudu
addikt

Most epp switchet hegesztek, gyerek baratnojenek switch van. Azt kellene valami halozatos modon lathatova tenni. Mert neki meg iPad-en megy a Minecraft, de a switches baratnot nem latjak a masik fiuval aki valami masik tablaval szaladgal. Eddig azt sem tudtam, hogy a switch az ilyen cartridge jellegu jatekcseres ize...

Szoval multiplatform az kell.

Netre mar feltoltam a switchet, erdekes kis cucc, pittyeg amig halozatra raall.
A tobbi meg ezutan jon.

Ha csak egy sima konzol lenne itthon , akkor a TV elott rohadnanak.
Igy barhol mehet a jatek (ahol van wifi). Akar asztalnal ulve is. Vagy kanapen. Vagy a lepcso folotti rejtekhelyen. Delutan meg tuzet akarnak rakni es szalonnat sutni.

Lehet par ev mulva megvaltozik a tartalom fogyasztasi szokasuk, de jelen helyzetben a TV az max nagyobb felbontasu YT video es semmi mas.

FőDudu

(#48997) Gabibácsi válasza eattila (#48991) üzenetére


Gabibácsi
tag

incidenst!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48998) Gabibácsi válasza FőDudu (#48996) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert nem olyan. Simán lehet rá venni netről is. Nem tudom mit hegesztesz , de ez hibrid konzol, lehet tv-n is , meg kézben is. Viszont simán lehet hogy ugyanazon játék egyik platformon nem látja a másik platformon lévőt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48999) FőDudu válasza Gabibácsi (#48997) üzenetére


FőDudu
addikt

olyat az IT-ban utaljuk, mert kell ra terv meg megoldas/valasz/stb...

Nekem is irt ma az auditor ceg, hogy hetfon jonnenek par napra. Tavalyi evet auditalni.
Valaszolok majd szabi utan, hogy mikor johetnek, de a szabimat nem szakitom meg senki kedveert, igy terjunk majd vissza ra ugy 2-3 het mulva.

Meg ezek SAP-ot akarjak foleg auditalni, ahhoz meg a virtualis gep hozzaferesen kivul nem sok hozzaferesunk van. (na nem mintha barmit is reszelni akarnank rajta, egyel kevesebb dolog).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49000) ezittketto válasza Gabibácsi (#48977) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jah.. én most azt hittem megint a C64-el fogsz jönni..
Ezek az új konzolok valóban már egészen elfogadható grafikát adnak, de a PC Ultra beállítás az azért na..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.