Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49151) Jahno válasza FőDudu (#49149) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk Danubius hálózat nyomja, KFC már újított valami. De lehet keverem a Burgerrel, már nem tudom :F

Körbenézek, Tumor akarta nagyon hegeszteni, már minden kenyérpirító cuccát kipróbáltuk, nem tudom merre akadt el, én jól nézek ki a DOSsal is mert kell olyan vas a sok grafikus mellé. Lehet rakunk rá Covoxot.

(#49152) -NoVa- válasza Samott (#49150) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez mindkét szereplő részéről szép mentés volt.

(#49153) qnadam válasza -NoVa- (#49152) üzenetére


qnadam
veterán

ugyanakkor a fehér busz vezetőjének elképzelése érdekelne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49154) npera válasza Sipi- (#49109) üzenetére


npera
újonc

A 1050 Ti valami kegyetlen durván megy. A fórum teljesen röccenésmentesen fut rajta. A Skype is csak úgy száguld, nem volt még framedrop. És Youtube is hasít. Elégedett vagyok.

Játszani még nem volt időm, asszem 2-3 alkalommal nyomtam World of Warshipot, hamar kilőttek, aztán mehettem csinálni valami házimunkát.... :Y :C

(#49155) npera válasza Jahno (#49131) üzenetére


npera
újonc

Az a tervezett avultatás miatt van benne, a nagy SZÁM-LÁ-LÓ :Y

(#49156) npera válasza Samott (#49150) üzenetére


npera
újonc

Én ha az egyik környező autóban lettem volna, akkor csak azért hagytam volna az ordítást, hogy vegyek levegőt, aztán folytatnám tovább :C

(#49157) npera válasza qnadam (#49153) üzenetére


npera
újonc

Szerintem ott nem volt koncepció, csak megnyomot és rángatott mindent véletlen sorrendben. És közben ordított, hogy "szukááááááá"

:U

(#49158) Phülöp válasza qnadam (#49153) üzenetére


Phülöp
addikt

Főleg, hogy később rántotta el a kormányt, mint a kamionos.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49159) zetor2000 válasza Sipi- (#49109) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egész pontosan tavaly nyáron vettem ilyesmi kártyát, csak nem Asus, hanem MSI márkát. GTX1060, 6GB memóriával, mert azt olvastam, az jobb kicsivel. Árban sem volt nagy a difi, de a 6GB-s akkor volt ~50+posta. Azóta, hogy megjött, használom, nagy baja nincs, gari az eladón keresztül van még pár nap/hónap, passz.
A tied most érhet -amennyiért látni a hirdetéseket- olyan 35-40 közt. Eladni viszont -ha a helyet foglalja a cucc, akkor 30-35 körül szerintem pár napon belül elviszik. Ez az Asus, az MSI értéke ~32-38 közt lehet, ha pikk-pakk el kéne adni, 28-32 közé lőném be.
Erre jönne posta - amit a vevő áll, meg némi utánajárás, hogy akkor azt el is kéne vinni feladni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49160) zetor2000 válasza FőDudu (#49118) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tonert idehaza vesznek üresen / lejártan is.
Utána kell nézni, mert nem minden bolt olyan rendes, hogy fizet érte, sokan fizettetnek veled, hogy átvették a "veszélyes hulladékot". De az értelmes megoldás, hogy azért egy rendes családi ebéd ki szokott jönni ennyi árából.

Mellesleg, ha rendesen van/volt tárolva, akkor ez simán jó még, csak lehet, nem 11000 oldalra, hanem csak 10000-re, mert keletkezett veszteség. Valami olyasmire tippelek, hogy ez is olyan, mint a kajáknál, hogy ráírják, meddig fogyasztható, de ha pár nap múlva még nem zöldült meg, még megeheted. A boltot (is) védi, hogy addig eladhajta, senkinek nem lesz baja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49161) Gabibácsi válasza Jahno (#49147) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az jó, onnan haza is tudsz hozni ha nem végzek :) lehet délután is menni? Lehet 2 napot is kapni? :wub:

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49162) Gabibácsi válasza FőDudu (#49146) üzenetére


Gabibácsi
tag

A nagyját leszedtem, de akna kéne, nem férek hozzá. Fetrengtem a kocsi mellett, bedugtam a karom, meg egy hosszú ollót, más ötlet nem volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49163) Gabibácsi válasza npera (#49154) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem nagyon durván megy az ipad wot blitzben, meg a nintendo is :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49164) Grillo válasza npera (#49154) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, a Microsof Office csomagja is tűrhetően fut rajta nálam is.

(#49165) Jahno válasza Gabibácsi (#49161) üzenetére


Jahno
őstag

Megdumálom mindegyiket, oszt ha nem látod a végét addig nem iszom sört és hazaviszlek, na?

(#49166) Jahno válasza Gabibácsi (#49163) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg termelem az utánpótlást. Kár, hogy akkor a HDMI-s izét néztük ki Neked, most már jobban ismerem a piacot és akadnak ár/értékben jobb cuccok a klónok közt, vagy eredeti játékokkal is:

(#49167) Sipi- válasza zetor2000 (#49159) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi az árazást, a jövő héten lefényképezem rendesen és felrakom.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49168) zetor2000 válasza Sipi- (#49167) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezek olyan árak, hogy szerintem nem maradnak nálad sokáig.
Egy pár sor jópofa szöveg sokat segít eladni a terméket.

Én a DDR2 modulokat úgy árultam, hogy anyud gépébe memória. :) Páran mondták, hogy tényleg oda vették.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49169) Gabibácsi válasza Jahno (#49165) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszimán. Amúgy nem tudsz arrafelé valami olcsó házat? Onnan még be tudnék járni. Már nagyon unom ezt a havi 150-et fizetni a semmiért.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49170) Gabibácsi válasza Jahno (#49166) üzenetére


Gabibácsi
tag

Fura, nem pixeles neki? :)
a fiam is teljesen jól elvan a gameboy-jal, most ütöttem le hozzá egy mario kartot is :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49171) Jahno válasza Gabibácsi (#49170) üzenetére


Jahno
őstag

Nem és az az érdekes, hogy egyszer megmutatom nagyobb TV-n is, de teljesen jó felbontása van ott is. Az egyik Atogames Sega klón pld. teljesen pixeles, azt nem is értem melyiket mire méretezték. Igaz eleinte itt is MineCraftért nyöszörgött.

(#49172) Jahno válasza Gabibácsi (#49169) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem az itt nincs, de akad helyi adokveszek és ingatlanos ismerős, meg lehet kérdezni mit tud. Sógorék innen költöztek be Pestre, főleg a bejárás miatt aztán most az itteni házukat Dunakeszire cserélték. Ott árban lőttek egy elég jót, de azért van mit költeni rá. Van egy minimál kertje, annál nagyobb nem is kellene és kész. De tető az cserés lesz, ésatöbbi, ésatöbbi....

Reggel-délután nagyon durva a forgalom, én azt nem bírnám és kilométerben sem egyszerű.

(#49173) npera


npera
újonc

Volt már?

Drone in storm - Ciara

(#49174) npera


npera
újonc

Phülöp, Blueboi és HZ vélhetően izgalmi állapotba kerül. A többieknek vélhetően masszív OFF, mivel motorról, megmunkálásról és autóról lesz szó... ;)

Audi motor egy Volvo 745-be???? :Y és :R

Update of my project with my Volvo 245 1975 with Lamborghini Gallardo V10 engine!

Ha ez működni fog, akkor a legvidámabb Volvo kombi lesz belőle. Még csak hó sem kell, hogy keresztbe tudjon menni... :Y

(#49175) Phülöp válasza npera (#49174) üzenetére


Phülöp
addikt

Örülök, hogy a CNC-s kisfiú nem kollégám, a keze mostanra gipszben lenne.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49176) hobizoli válasza npera (#49174) üzenetére


hobizoli
nagyúr

alublokk az mindig szar vhogy
ebben is milyen repedesek vannak mar, meg a 4WD hajtas reszenek a csapagya is elkoszont az ontvenyben...baszki egy 80-90millios auto
rendes motorban csak a hengerfej alu
az alja meg closed deck rendszeru


több drón kell ;P

(#49177) hobizoli válasza npera (#49154) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:F eddig min nezted...?

több drón kell ;P

(#49178) zetor2000 válasza Phülöp (#49175) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mi vele a bajod?
Tudom, hogy vannak, akik ránézésre kívánják a verést, de nekem elsőre nem úgy tűnt, hogy ez a srác is közéjük tartozik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49179) Phülöp válasza zetor2000 (#49178) üzenetére


Phülöp
addikt

#8:40 Amikor a síkot lövi be, a mérőóra tapintója előre áll, nem hátra, ráadásul nem a furatok mellett ellenőrzi a síkot, ahol egyenletes lenne a felület, hanem hagyja, hogy a furatokba 'beessen' a tapintó, majd a túloldalt a peremnek ütközve kiugrik. Az ilyen mérőórák érzékeny műszerek.
#9:40 A másik - ott mondjuk a levegő is bennakadt - hogy nagy sebességgel forgó szerszámot mér be. Ezt úgy szoktuk, hogy nagyon alacsony sebességgel, és visszafelé forgatva közelítjük meg a Renishaw szerszámbemérő gombáját. Óvatosabbak főorsóforgás nélkül tapintják, majd kézzel visszafelé forgatva keresik meg a legnagyobb hosszát. A lapkák ugyanis nem mindig vannak egy síkban, ott simán lehet 0.01-0.02 mm eltérés.
#10:40 Harmadik, hogy gépben lévő alkatrész felületét soha nem ellenőrizzük kézzel. Nem mindig látod még a sorját, és az igen csúnya, mély sebeket tud okozni, ahogy simogatod a vasat.

Végeredmény röviden: a kisfiú nem törődik sem a cég tulajdonával, sem a saját egészségi állapotával. Ilyenkor mindig a kollégák szívják meg, mert vagy nekik kell utána szopniuk (sérült mérőeszközök) vagy nekik kell helyette szopniuk (táppénzen lévő kolléga helyett is dolgoznak). Akkor inkább törjék el a kezét, annak kiszámíthatóbb az eredménye, meg még tanulságos is.

Megnéztem újra a felvételt, a szerszámbemérést visszafelé forgó főorsóval csinálja, ezt rosszul láttam este. De akkor is indokolatlan a nagy fordulat, bőven elég lenne 10-20/min.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49180) FőDudu válasza Phülöp (#49179) üzenetére


FőDudu
addikt

Az elso meg nekem is feltunt. Laikuskent is fura, hogy valamit ugy mer, hogy akar le is torheti a meroeszkoz tapintojat....

Meg ez a meghegesztjuk az aluminium ontvenyt is fura tema. Nagyapamnak eltort a traktorjan a sebvaltohaz (kerti kis traktor). Azt meg lehetett hegeszteni/ragasztani - de durvan erosebb motorokat meghegeszteni a forgattyus haz kornyeken... Azok nem veletlenul repedtek el ott elotte....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49181) halapidori válasza Phülöp (#49179) üzenetére


halapidori
csendes tag

Ez annyira szép, hogy egészen elérzékenyültem! <3 <3

(#49182) zetor2000 válasza Phülöp (#49179) üzenetére


zetor2000
senior tag

Áááá... már értem.
Nem nagyon vagyok járatos efféle gépek / eszközök használatában. De így már oké.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49183) zetor2000 válasza FőDudu (#49180) üzenetére


zetor2000
senior tag

Érdekes dolog ez.
Pár éve még az is elképzelhetetlen volt, hogy alumíniumot hegesszen valaki. Nem hogy odahaza, hanem hogy egyáltalán. Aztán már akárkinek lehet hozzá berendezése. Szakértelme nem biztos, hogy akad, mert az azért egy szakma, de a cuccot meg lehet venni.
Hogy egy ilyen alu blokkal mernék-e elindulni, azt nem tudom. Meg a megperselyezett csavarral... Szerintem akármilyen fasza munkát végzett, nem olyan, mint az eredeti.
Azaz, ha nem tudom, hogy ilyenek vannak benne, bele merek ülni, és megtenni vele pár gyors kört. De így már nem annyira.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49184) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nincs akku gyártani pár autót...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49185) Phülöp válasza Phülöp (#49101) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezt mondom
link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49186) zetor2000 válasza Phülöp (#49185) üzenetére


zetor2000
senior tag

Unokahúgomnak volt egy időben fürje. Odahaza, lakásban, egy nagyobb kalitkában / ketrecben tartotta, és pár naponta tojt tojást. Maga a fürj meg kézhez szokott, szerette, ha simogatjuk. Nem volt egyáltalán félős.
A salátád (?) meg egész szimpatikus. :)
Én viszont combot sütöttem, egészben. Főtt-sült krumplival. Egy laza 2.5 órás álom jött rám, miután ettem egy rendes adagot. Innen lehet tudni, hogy egész jól sikerült. A rendes kajáktól 2+ órát szeretek alukálni, aznap már nem kell semmi, általában. Tegnap viszont kénytelen voltam enni a zsírjával egy szelet kenyeret.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49187) FőDudu válasza Phülöp (#49185) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez valami vegan cucc, nem tartalmaz hust...
:Y

Hacsak az a lilas akarmi a tetejen nem sonka.
En elsore lila krumplinak nezem...

Mondom ezt ugy, hogy kaptam uj gyogyszert amitol 2 napja nem vagyok ehes.
De attol meg husevo maradtam, az ilyeneket meghagyom nektek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49188) FőDudu


FőDudu
addikt

A koronavirus meg jon. Mar kb 200km-re van tolunk.
Olaszok mondjuk mindent IS lezartak.

Kijarasi tilalom, stb.

Az viszont fura, hogy olyanok is elkaptak, akik bizonyithatoan nem utaztak es olyannal sem talalkoztak aki utazott. Akkor hogyan kaptak el? Kinai csomagtol?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49189) zetor2000 válasza FőDudu (#49187) üzenetére


zetor2000
senior tag

Rendes vegán kajában tojás sincs. Semmi, ami állati eredetű.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49190) zetor2000 válasza FőDudu (#49188) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt mondják újabban, hogy 27 nap a lappangási ideje. Az simán egy csomag kiszállítása. Azaz a rendelt küldeménnyel is jöhet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49191) FőDudu válasza zetor2000 (#49189) üzenetére


FőDudu
addikt

Franc se ismeri ezeknek az ujkeletu baromsagoknak a nevet.
Az egyik eszik tojast, a masik halat, a harmadik mindkettot, stb...

Mondjuk mindenki azt eszik amit akar, en nem itelek el senkit az etrendje miatt.
Max szimplan hulyenek nezem ;)

FőDudu

(#49192) FőDudu válasza zetor2000 (#49190) üzenetére


FőDudu
addikt

Asszony felvetette, hogy akkor menjunk el vasarolni. Nem mintha nem lenne itthon 3 honapra valo kaja. Max nem az egeszseges fajtabol.

Most ment be kb 5kg sonka/kolbasz a fagyasztoba.
Konzervbol is jol allunk, lekvar es ilyesmi is van boven.

Kenyerhez kellhet nemi liszt, so - azt veszunk.
Tojas is sokat kibir, nagyanyamnal szerintem volt amikor honapokig nem kerult a kosar tetejere az also. Es az se romlott meg soha.

Szoval nemi liszt kellhet, a tobbi akad.
Csak aram legyen - kulonben mehetunk az erdobe faert ;)

Igaz a haromlabu pont elo van veve a hurkasutoval - gyerekek azon sutottek kolbaszt 2 napja.
Max tuzet kell ala rakni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49193) FőDudu válasza zetor2000 (#49189) üzenetére


FőDudu
addikt

Van egy kollegam aki vegan. Szerintem mennyisegre otszor annyit megeszik mint en.
Amikor latom a pizzastanyer meretu nagy lapostanyert 20 centi magasan megakolva mindenfele ceklaval/salataval/babbal/repaval, akkor mindig elgondolkodom hova fer ez bele abba a vekony emberbe. Lehet vagy 60 kilo kapukulccsal egyutt. Es masszor a ficko, tehat meg kb. fizikai munkat is vegez....

Igaz az egeszet jol meglocsolja oliva olajjal, lehet az ad energiat ;)

FőDudu

(#49194) FőDudu válasza zetor2000 (#49190) üzenetére


FőDudu
addikt

Az durva lesz. Akkor mar a vilagon mindenutt szet van terjesztve a virus.

Nalunk tegnap igy nyomtak, de csak a farsang miatt:

Ugyebar a farsang arrol szol, hogy a felelmeinket eltemetik/elegetik. Szerdan lesz az egetes.

FőDudu

(#49195) Samott válasza zetor2000 (#49190) üzenetére


Samott
addikt

Ha a kis kinait mellecsomagoljak, akkor igen. Mert lappangasi idohoz fertozott egyed is kell.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#49196) -NoVa- válasza FőDudu (#49188) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyakorlatilag ha ehető összetevőt rendeltek, akkor abban jobban megélhet. Tárgyakon kevésbé, de ez is rendelkezhet statisztikai szórással. Felénk még a kihaénnem hülyeség is ront kicsit, mikor ismerősék repülőről selfiznek, és rajtuk kívül mindenki maszkban ül a gépen. Oktalan pánik vs felelős megelőzés, 2 teljesen ellentétes véglet, de talán jobb a 2.

(#49197) FőDudu válasza -NoVa- (#49196) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem most mondta, hogy akkor 1-2 hetig nem megy a nyelvtanfolyamra. A fel csoportjuk eszak Olaszorszagban siel. Lehet nem art az ovatossag.

Ceges oktato portalon mar van ilyen iranyu video, szoval mashol mar veresen komolyan veszik.

Maszkot meg epp lehet rendelni az Amazonrol, a jobbak 5-10 euro per darab aron vannak.

FőDudu

(#49198) eattila válasza zetor2000 (#49190) üzenetére


eattila
csendes tag

De az lappangas. A csomagon nem lappang a virus hanem sunnyog. Sunnyogasi ido meg nem olyan sok.

De ha terjed levegoben akkor rabasztunk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#49199) FőDudu válasza eattila (#49198) üzenetére


FőDudu
addikt

Miert ne terjedne? A hajon csak ugy tudott elterjedni.
A kabinokba zartak nem erintkezhettek masokkal, marad a szellozteto rendszer.
Kiveve, ha mind az elsotol kaptak el cseppfertozessel.

Hivatalosan ezt nem mondjak ki.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/about/transmission.html

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49200) eattila válasza FőDudu (#49199) üzenetére


eattila
csendes tag

Eddig csak cseppfertozesrol van szo. Az atmehet a szellozon.

Amennyire viralis, ha terjedne levegoben mar sokkal tobb lenne a beteg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.