Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49551) npera válasza cyberde (#49459) üzenetére


npera
újonc

Én még hozzátennék pár dolgot:

- különféle kések (amivel lehet döfni)
- macsetta minden családtagnak
- valamilyen szurony a fegyverekre
- különféle önvédelmi fegyverek
- sok-sok claymore és aknák
- éjjellátó, hogy éjszaka is tudj mozogni. A sötétség a barátod.
- komm rádió a családnak

Nagyon jó a listád egyébként.

(#49552) npera válasza cyberde (#49459) üzenetére


npera
újonc

Persze kimaradt egy jó filmanyag. Meg kell nézni az 1983-as The Day After című filmet. Nincs happy end benne, de annál inkább érdekes anyag.

(#49553) npera válasza ezittketto (#49475) üzenetére


npera
újonc

Nálunk asszem 256 giga per hónap. Korlátos tehát, csak magasan van a korlát. Emailben számolva ez több, mint elégséges :C

(#49554) FőDudu válasza npera (#49553) üzenetére


FőDudu
addikt

Jahnoektol par marketinges mail forwarder manager siman elfogyasztana.
Kikuldenek a ceges videot 1M peldanyban mellelketkent csatolva - szigoruan egyenkent.
Mobilrol. ;)

FőDudu

(#49555) Phülöp válasza npera (#49553) üzenetére


Phülöp
addikt

Pont ilyet keresek olcsó, feltöltős verzióban, főleg, ha külföldiában is használható. Csak az adatforgalom érdekel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49556) FőDudu válasza Phülöp (#49555) üzenetére


FőDudu
addikt

3 napra 10$.

FőDudu

(#49557) eattila válasza Jahno (#49543) üzenetére


eattila
csendes tag

Jól jön néha :)

Amúgy meg: I have spoken. :DDD

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#49558) Phülöp válasza FőDudu (#49556) üzenetére


Phülöp
addikt

10 napra 3$ már jó is lenne.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49559) FőDudu válasza Phülöp (#49558) üzenetére


FőDudu
addikt

Az ma meg csak alom....
Bar 100 Gigas csomagunk van 18 Euroert.
Es roamingra is jo - bar lehet nem az egesz...

Igaz a 18 Euroban benne van egy Mifi ara is...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49560) Phülöp válasza FőDudu (#49559) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem most korlátlan 50mbit/s 4G van 20-ért vagy 200mbit/s 4G 30-ért, utóbbiban sokezer perc meg SMS is van, viszont ezekkel kitörölhetem határátlépés után.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49561) Jahno válasza npera (#49551) üzenetére


Jahno
őstag

Pfffff, kés csak a konyhában van, bökésre kevésbé alkalmas módban.

Különféle önvédelmi fegyvernek szerintem megfelel a hátizsákom aktuális tartalma, laptoppal, fotóállvánnyal, nintendókkal. Éjjellátó nincs, nélküle is látom a laptopot. Rádió az speciel akad. Meg egy amerikai tűzszerészmellém. Bár régebbi, dísznek jó gázálarc. Mondjuk csomagtartóban most pont van egy M16 utánzat. És van pár erős lézerem, az csendes gyilkos éjjelnappal. Meg füsgránát (egyik fotós arcnak levitte az ujjait, csúnya sztori), alkohol literszám, ammónia, ilyen-olyan vackok. Ha lenézek a pinyóba és van Wikipédia, akkor igazából gyújtóbombát vagy szintetikus cigit elő tudunk állítani. Máson nem gondolkoztam.

Pár hete kocsmában egy arc így adta elő, lehet már sejtett valamit :C

Megnéztem, klasszikus M50es orosz cucc, de már nem tudom melyik lenne a jobb. Gyanítom maradnék a modernebb verziónál, aztán ha a sima maszk téynleg hiánycikk, akkor benézek a rockboltba és valós indokkal lehetek kretén hülye: https://www.rockpince.hu/kategoria/maszkok__gazalarcok.html Érdemes belelapozni, a hagyományos kivitel mellett azért UV tüskés, LED világítós karvalymaszkos rettenetek is akadnak.

(#49562) FőDudu válasza npera (#49551) üzenetére


FőDudu
addikt

Alakul a vilagjarvany.
Mar 40 orszagban vannak betegek. Tegnap 35, tegnapelott 32.

FőDudu

(#49563) Jahno válasza FőDudu (#49562) üzenetére


Jahno
őstag

Minden télen világ járvány van, csak egyelőre kevesebb a halott (:-

(#49564) Phülöp válasza FőDudu (#49562) üzenetére


Phülöp
addikt

Keresztfiam tegnap hajnalban utazott haza Milánóból, szerintem ő volt az utolsó, utána le is engedték a sorompót. Egyelőre szobafogság, bátyám néha betol neki az ajtó alatt egy pizzát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49565) Jahno válasza Phülöp (#49564) üzenetére


Jahno
őstag

Én azt nem értem, hogy ha elfogyott ez a sok maszk, akkor mit csinálnak vele? Mert a városban senkin nem látok.

(#49566) -NoVa- válasza Jahno (#49565) üzenetére


-NoVa-
őstag

Asszonyéknál egy kollégája hord melóban is, ennyi az arány. Felénk eleve köhög mindkét gyerek, de az már régebbi szerzett hörgőgyulladásos móka, otthon vannak karanténban.

(#49567) Jahno válasza -NoVa- (#49566) üzenetére


Jahno
őstag

Én megyek mindenfelé, HÉV, metró, busz, villamos, de itt egy nagyobb irodaház meg a többi.

Inkább Est média részvényt kellene venni (-;

(#49568) FőDudu válasza Phülöp (#49564) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem meg most fog igazan elterjedni (vagy inkabb kiderulni, hogy mar mindenutt van) a virus, eddig valamit nagyon elbasztak az olaszok.
Onnan meg kb mindenhova szethurcoltak mar.

Ne legyenek illuzioink, van az mar kb mindenutt, csak meg nem tudnak rola.
Bar mar arrol is hireznek, hogy valami gyogyszerceg megtalalta a gyogyszert/ellenszert es emiatt emelkedik a reszvenyarfolyamuk......

Lehet ez is csak a tudjukkik muve ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49569) FőDudu válasza -NoVa- (#49566) üzenetére


FőDudu
addikt

A rendelt maszkok uton vannak ide is.
Majd meglatjuk kellenek-e. Inkabb legyen mint szukseg legyen rajuk es ne legyenek keznel.

FőDudu

(#49570) eattila válasza FőDudu (#49569) üzenetére


eattila
csendes tag

Ne keltsd a hangulatot szerintem. Hány közösségi térben levő tárgyat fogsz meg naponta fertőtlenítés/gumikesztyű nélkül? Csak a maszk lófüttyöt se ér. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#49571) Jahno válasza eattila (#49570) üzenetére


Jahno
őstag

Bőrön keresztül azért olyan könnyen nem kapod el. Meg ott vidéken nem tudom miért aggódik ennyire, magára csukja az ajtót és kész, kutya nem keresi. Itt egy buszon van 60-100 ember, annyit lehet egy hónapban sem lát összesen :-D

(#49572) FőDudu válasza eattila (#49570) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyetse ;)
Nem jarok kozossegi terbe.
Bemegyek az irodamba, dolgozom, hazojovok ;)

A WC-ben van kezfertotlenito (nem folyekony szappan), az lemarja a telefonrol a foliat ;)
Irodam elott is van a falon egy ugyanolyan pumpas felfurva, folotte a tekercs papir.

Ilyen szempontbol jol allok. Nem kell lifteznem, nem kell ajtot fogdosnom.

FőDudu

(#49573) FőDudu válasza Jahno (#49571) üzenetére


FőDudu
addikt

Kocsog olaszok miatt, mert a genyok most is a tengerparton jarkalnak...
Ahelyett, hogy maradnanak a seggukon otthon.

Mar direkt nem megyek ki kajaert, itthonrol viszek. Ne is lassam oket.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49574) eattila válasza FőDudu (#49572) üzenetére


eattila
csendes tag

Korlat/ajto/stb?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#49575) eattila válasza Jahno (#49571) üzenetére


eattila
csendes tag

Azon igen. De borrol sajat nyalkahartyara konnyebben kerul.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#49576) FőDudu válasza eattila (#49574) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Ajto kartyas, labbal nyitom ;)
Mondom, ilyen szempontbol jo vagyok.

FőDudu

(#49577) FőDudu válasza FőDudu (#49573) üzenetére


FőDudu
addikt

(#49578) cyberde válasza npera (#49551) üzenetére


cyberde
csendes tag

A késes önvédelem ill. a késharc, az egy külön tantárgy a különleges alakulatoknál. Nem gondolom, hogy te vagy a feleséged, vagy bárki az ismeretségi körödben elvégezte volna a kurzust. :P
Anélkül -egy késsel- max a saját kezedet tudod levágni, esetleg egy hirtelen mozdulattal nyakon tudod szúrni magad. :D

Egyébként meg a klasszikusok:

https://www.facebook.com/Pi5TiK3/videos/1617638635024106/

https://www.youtube.com/watch?v=kQKrmDLvijo

(#49579) Phülöp válasza cyberde (#49578) üzenetére


Phülöp
addikt

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49580) cyberde válasza FőDudu (#49562) üzenetére


cyberde
csendes tag

Szerintem egyébként felesleges drámázni, hiszen az sem nagyon nyilvános, hogy a fertőzöttek/halálos áldozatok, milyen életkorban, milyen eü helyzetben, pláne milyen fizikai állapotban vannak/voltak.
Én azt gondolom, hogy egy egészséges, megfelelően táplálkozó, megfelelő higiéniás szabályok közt élő európai, középosztálybeli ember nem nagyon tud meghalni tüdőgyulladásban, mert ab ovo nem is tud nála kialakulni.

(#49581) Jahno válasza FőDudu (#49577) üzenetére


Jahno
őstag

Be kellene tiltani az olaszokat is.

(#49582) cyberde válasza Phülöp (#49579) üzenetére


cyberde
csendes tag

(#49583) WiZARD


WiZARD
addikt

Miközben a gimnazistákat karanténba zárták, a járvány olasz epicentrumából érkező egri vízilabdázók szabadon járkálnak

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#49584) Jahno válasza cyberde (#49580) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért írtam, hogy kellene pár pontosabb paraméter, de az nem lesz.

(#49585) Phülöp válasza cyberde (#49582) üzenetére


Phülöp
addikt

link

de mostanában szívesebben nyúlok valamelyik puukko-ért

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49586) Samott válasza Jahno (#49584) üzenetére


Samott
addikt

Volt itt korabban halalozasi rata korcsoportokra lebontva.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#49587) Jahno válasza Samott (#49586) üzenetére


Jahno
őstag

Már csak a műszaki állapot is kérdéses. Az nyilván opció, hogy 1-2 éves korig és 70 felett zűrös a szitu, mint mindennel. Ez gondolom valami átfogó százalékos kimutatás. Na, majd megnézem az ÁNTSZ oldalát, ha ráérek.

(#49588) Jahno válasza Phülöp (#49585) üzenetére


Jahno
őstag

Ez aranyos békafiléző cuccnak néz ki.

(#49589) cyberde válasza Phülöp (#49585) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ez egy aprócska vadászkés. Még egy döglött mackóval is meggyűlne a baja. :D

A puuko az meg vmi finn nemzeti fafaragókés. :K

És akkor +1 klasszikus:

https://www.youtube.com/watch?v=iQrLPtr_ikE

(#49590) cyberde válasza Samott (#49586) üzenetére


cyberde
csendes tag

Szívbeteg, tüdőbeteg, cukorbeteg, autoimmun problémás, alultáplált, túlsúlyos, alkoholista, drogfüggő...

Vagy makkegészséges?

(#49591) Samott válasza cyberde (#49590) üzenetére


Samott
addikt

Ennyit kotottek az orrunkra. De szerintem pont olyan mint egy influenza. Az is a legyengulteket viszi el. Meg neha mast is. De szerintem tenyleg kicsit tulporogtek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#49592) Phülöp válasza cyberde (#49589) üzenetére


Phülöp
addikt

Ide a 4. emeleti panelba pont elég. A puukko meg a nemzeti mindenes, a gombaszedőtől az almahámozón át a medvenyúzóig van minden.
Nem igazi finn az a finn, amelyik nem visz magával puukko-t a szaunába.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49593) cyberde válasza Phülöp (#49592) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ismerem. Reszelőnyelű, skandináv leélezésű, népi holmi. :K

(#49594) Jahno


Jahno
őstag

Nesze, nem vírus. Ázsiaförevör, mi azért nyuggeresebben nyomjuk:

[link]

(#49595) Bujdy81 válasza cyberde (#49590) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A hozzáférhető információk alapján a legtöbb halottnak volt más baja is.

Egyelőre úgy állnak a számok (ha a gyógyult/halott arányt nézzük), hogy kb. 3,6x halálosabb, mint a sima influenza. Nem jó, de nem is tragikus...

(#49596) Sipi- válasza Bujdy81 (#49595) üzenetére


Sipi-
tag

Többen szerintem nem a halálozási aránytól félnek, hanem attól, hogy egyszer azt mondják, hogy mostantól a városból se ki, se be, bolt bezár, mindenki otthon marad és kussol.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49597) npera válasza cyberde (#49578) üzenetére


npera
újonc

Ezeket nem magamnak gondoltam. Teljesen képzetlen vagyok késes harcban, picit tudok boxolni és kész. Lőni is csak úgy tudok, hogy eltalálok Glockal 25 méterre levő kábé A5-ös táblát. De nem a közepét. És nem mindig. Benelli shotgunnal is próbáltam, az is tetszik, de a Glock kedvencem.

Dudunak javasoltam, hogyha teljes készültségben akar lenni, akkor még lehet továbbgondolni.

Én meg kell valljam, hogy abszolút hidegen hagy ez az egész vírusos rettegés. Ha nincs szerencséd, akkor elkapod. Ha nem a villamoson, akkor melóhelyen. Ha nem ott, akkor az oviból.

Itt kábé bármikor felrobbanhat a közeledben egy gyakorlatilag IED-jellegű "bomba" bárhol a városban. Részben az országban segélyből élő dzsipókák így próbálják megbosszulni a vélt sérelmeiket, részben a drogbárók közötti harcok miatt.

Jelenleg ott tartanak a afrikai és közel-keleti drogbandák közötti villongások, hogy olyan erejű tölteteket robbantanak akár köztéren, akkor lakótelepi házak erkélyén vagy folyosóján, hogy a tartófalak megrepednek és felül kell vizsgálni az épületet statikai szempontból. Automata fegyverektől adnak le sorozatokat köztéren az "ellenfélre" teljesen figyelmen kívül hagyva a civileket. Vagy bombát raknak az ellenséges kingpin kocsijára és sima timerrel robbantják fel a többi civil kocsi között.

Szóval ez a korona nem téma.

A videók nagyon jók :C

(#49598) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Mondjuk a listára felvehető lehetne még a golyóálló mellény is a családtagoknak.
Egyébként jók a késes klasszikus videók.

(#49599) blueboi69 válasza Phülöp (#49579) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez azért odabasz. :DDD

(#49600) Jahno válasza Sipi- (#49596) üzenetére


Jahno
őstag

Ez érdekes történet lehet, kérdés meg tudják-e indokolni a veszélyességét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.