Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49201) Phülöp válasza FőDudu (#49187) üzenetére


Phülöp
addikt

Szemre a fele hiányzik annak a fél kiló sonkának, amit tegnap vettünk, ami azt jelenti, hogy 10+ deka pirított sonka volt fejenként.
A prmezán sajt se vegán, a fürjtojás se. Az édes kölökcsili az igen, de abból pont nem kell sok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49202) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Gabibácsinak találtam közösségi szerelőaknát:

:)

(#49203) Jahno válasza FőDudu (#49188) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem tudnám biztosra mondani, hogy nem találkoztam olyannal aki nem utazott. Ésvagy, esetleg annak a 3. távolabbi ismerőse.

(#49204) Jahno válasza FőDudu (#49193) üzenetére


Jahno
őstag

Ha cékla nem lenne benne akkor én is meg bírnám enni. Úgy kb. óránként.

(#49205) Jahno válasza eattila (#49200) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom én, hogy Vírus film! Ott is csak úgy suhant a szellőzőben :C Kell valami ősi módszer és indián tudomány a hegyről. Vagy karatekölyök :C

(#49206) eattila válasza Jahno (#49205) üzenetére


eattila
csendes tag

Hasizom kell. Arrol lepattan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#49207) FőDudu válasza Phülöp (#49201) üzenetére


FőDudu
addikt

Parmezant eszre se vettem, telefonon kilogott a kepbol ;)

Visszaertem bevasarlasbol, lett eleg sok tartalek. 10 kilo liszt, 5 liter olaj, kilo cukor (cukrot egyaltalan nem eszunk), par kilo krumpli, sok jo konzerv (hal/tesztaszosz/bab/borso/kukorica/lencse), oliva olaj, kutya es macskakaja (kutyaknak gabona mentes, macska meg foleg a Felix nyalkasat szereti), nehany uveg Tikka Masala es Korma Curry szosz, bio dobozolt leves (zoldseg es bableves kb tejesdobozban), par kesz pizza, daralthus, csirkehus, rud teliszalami, itteni kolbasz (nem paprikas), teszta, rizs, stb...

Moso es fertotlenitoszer.
A 2 hutoszekrenyunk meg nincs tele, de jo uton jarunk....

Tejbol 2 hete vettem tiz kartonnal, az is eleg par hetre.

Johet az apokalipszis. :DD

FőDudu

(#49208) Jahno válasza FőDudu (#49207) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk ház előtt van a Teszkó, barlangot Guga is megrakta rizzsel, lett is eredménye. Házi csilis cuccaim romlanak, de jahh, relatív sokat szereztem be, aztán elköltöztem a cégtől és onnantól kezdve lassabban fogyott. Majd értelmesebben kell nyomnom ezt is.

(#49209) FőDudu válasza Jahno (#49204) üzenetére


FőDudu
addikt

Hol van abban cekla? Ennyire vak lennek?
Nekem ugye a fuge sem ujdonsag, hisz lekvart fozunk belole annyi van a kornyeken.

Amugy mar Triesztben is bezartak az egyetemet es nincs tovabb karneval Velenceben.
[link]
Mar 25 fertozott van Velenceben is.
Szoval sulyosbodik a helyzet. Olaszoknal igy tobb mint szaz fertozott van.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49210) Sipi- válasza FőDudu (#49207) üzenetére


Sipi-
tag

Közelében sem vagy szüleimnek. Ők könnyedén meglennének bolt nélkül szerintem fél évig is, ha áram, víz és gáz van :)
Egy nagy fagyasztóláda, egy álló fagyasztó és a kombi hűtő fagyasztórésze dugig van általában. Lisztet, cukrot is kartonossával szokták venni :) Kenyeret alig esznek, de abból is szokott lenni a fagyasztóban. Befőttek, saját ivólé, stb. is van jó sok.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49211) Jahno válasza FőDudu (#49209) üzenetére


Jahno
őstag

Az elején "mindenfele ceklaval/salataval/babbal/repaval, "

25 fertőzött az még mindig érdekesen alacsony szám, óránként esik be ennyi szezonban az átlag rendelőbe. De most már kíváncsi leszek a végére.

(#49212) Gabibácsi válasza -NoVa- (#49202) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez fasza, én azon gondolkoztam hogy valami magas padkára felállok és úgy talán elérem rendesen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49213) FőDudu válasza Gabibácsi (#49212) üzenetére


FőDudu
addikt

Es ha az emelovel megemelned?

FőDudu

(#49214) Jahno válasza Gabibácsi (#49212) üzenetére


Jahno
őstag

Tudok mutatni itt helyeket, de találd ki mert azért az önkiszolgálós autószerelő nem occsó :-/ És előző telefonom mentésében van, áááááá.

(#49215) Jahno válasza FőDudu (#49213) üzenetére


Jahno
őstag

Amilyen jó idő van, még a szél is rátolja aztán lesz jajjgatás.

(#49216) FőDudu válasza Jahno (#49215) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt jo ido van, nem tudom feletek mi a helyzet.

FőDudu

(#49217) Gabibácsi válasza FőDudu (#49213) üzenetére


Gabibácsi
tag

Emelő alá nem fekszem. Bakom meg szülőknel van csak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#49218) Jahno válasza FőDudu (#49216) üzenetére


Jahno
őstag

Ködös, lófaszsos, valamekkora széllel. Hol esik, hol fúj. Tegnapelőtt hol az esőt hordta vízszintesen, hol a bármit, ami felhalmozódott a városban, kempingszéktől az első lökösig.

Este buliban voltunk, így fele kimaradt, hajnalban meg már semmi extra. Addig meg nyomtuk a diszkókorszakot, videójátékot és profilképeket:

(#49219) -NoVa- válasza Gabibácsi (#49217) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem van 4.

(#49220) FőDudu válasza -NoVa- (#49219) üzenetére


FőDudu
addikt

Miota vagy allattenyeszto (IS)?
:C

FőDudu

(#49221) FőDudu


FőDudu
addikt

Kozben olvasom, hogy mar farsangi fankbol is van vegan. Azaz van ra igeny.

Tej, laktoz, tojas mentes.

Kozeli uzemben 40 millio darabot gyartanak ilyentajt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49222) npera válasza Gabibácsi (#49217) üzenetére


npera
újonc

Vinni kell egy csomó könyvet és alápakolni a kerekeknek. Ha nincs bak. Ha jó könyv, akkor simán tartja :C

(#49223) Jahno válasza FőDudu (#49221) üzenetére


Jahno
őstag

Ez most nagyon nagy menőség, nem is sejtem merre lesz a vége. Ökobiomiazmás durva dolog nagyon.

(#49224) FőDudu válasza npera (#49222) üzenetére


FőDudu
addikt

Oldalara donteni, hokedlit betamasztani a lehuzott ablak keretebe.
Rogton eleri a kozepso dobot ;)

FőDudu

(#49225) FőDudu válasza Jahno (#49223) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma mondjuk en is ramentem a kandirozott gyomberre es a torok mogyorora.

Mindketto bio.
Persze nem azert vettem meg, mert bio.
Hanem azert mert jo lesz az meg.

Gondolom nem lenne mindenbol bio is ha nem erne meg. Az mas kerdes mennyire bio, en nem feltetlenul hiszem el, hogy pl. a gyomber bio.
Vagy epp a torok mogyoro. Ott azert eros eloirasok vannak a talajra, ketlem, hogy pont ott termelnek a mogyit.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#49226) FőDudu válasza npera (#49222) üzenetére


FőDudu
addikt

FőDudu

(#49227) npera válasza FőDudu (#49224) üzenetére


npera
újonc

(#49228) npera


npera
újonc

Ez izgalmas. Asszonynak van egy ősrégi Zamzung Galaxy S1 (!!!) telefonja. A kiscsaj fotózgat vele, de semmi más nem működik rajta. Se net, se jutúb. Még a market sem jön be rajta, egyszerűen nincs rajta "külvilág".

Most olvastam, hogy a CyanogenMod már nem létezik, de van egy utódjuk. És azt rá lehet erőltetni az S1-re. Megpróbálom, aztán meglátjuk.

(#49229) zetor2000 válasza npera (#49228) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy jóideje a Marketet Google Play-nek hívják. Lehet ez egy apró probléma.
Faternak meg tesómnak Galaxy Ace van, az is ilyen, de ha van wifi, akkor képes lenne frissülni.
Youtube meg ilyenek gondolom valami Google keretrendszer végett nem mennek, de nem merem egyértelműen kijelenteni. Egy akármilyen böngészőnek azért el kéne mennie, legalább a fapados oldalakat illene betölteni. Pl. wikipedia.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49230) Jahno válasza zetor2000 (#49229) üzenetére


Jahno
őstag

Jó is az, mikor ahhoz, hogy frissebb legyen rajta fel kellene tenni, de mivel régi van rajta ezért nem lehet semmit telpíteni és feltenni, még a frissítő varázsló telepítőjét sem :-D

(#49231) qnadam válasza npera (#49228) üzenetére


qnadam
veterán

lineageos a mostani neve.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49232) Sipi- válasza FőDudu (#49221) üzenetére


Sipi-
tag

Fiam egyik osztálytársának anyukája tényleg allergiás mindenre, bedagad a torka. Legtöbb helyen csak vizet tud inni, egyébként csak saját maga készített ételt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49233) Sipi- válasza Jahno (#49230) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy amikor a frissen hard-resetelt telefont elkezded frissíteni és a közepén kijelenti, hogy akkor tovább nem tudja frissíteni, mert nincs több hely a telefonon.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49234) Jahno válasza Sipi- (#49233) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben speciel az alma jobb volt, mert ott legalább 1-1 adott hardver létezett és kész, erre mérhették a szofveres környezetet. Droidos tákolmányokat meg minél kisebb és éppen csak működőképes verzióban adtak ki, aztán heló. Persze nem a droid hibája, mindig szidtam a buzi vas gyártókat akik ennyire kicentizték.

(#49235) npera válasza qnadam (#49231) üzenetére


npera
újonc

Igen, arra kerestem rá és úgy találtam meg a cikket az upgraderől.

(#49236) FőDudu válasza Sipi- (#49232) üzenetére


FőDudu
addikt

Amikor valaki bizonyitottan allergias valamire az mas teszta.

De manapsag a lakossag fele bekepzel maganak mindenfele betegseget/allergiat/intoleranciat.

Ebbol kifolyolag rogton sokfele etelt kerulni kezd es fura dietakba fog. Nem eszik gluten tartalmu etelt, laktozmentes tejet kezd inni, netan nekiall novenyi tejeket fogyasztani es meg sorolhatnam.

Valoszinuleg a nagy reszuknek semmi baja, csak bekepzelik es eppen az a trendi.

Most jon a novenyi hus, stb.

Sokaknak le sem esik, hogy hulyenek nezik es piacot csinalnak az uj termekeknek....

FőDudu

(#49237) Grillo válasza FőDudu (#49236) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én azt látom a most 30 és alatti kollégáknál, hogy sokan tényleg allergiásak ételekre. Meg egy-két idősebbnél is kijön, és orvosnál is voltak, tényleg azok.
Szóval biztosan nagyobb a hájp, meg vannak, akik csak divatból követik, de szerintem statisztikailag kimutatható, hogy valóban nől az allergiások száma.
Legalábbis a környezetemben biztos.

(#49238) -NoVa- válasza Grillo (#49237) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem direkt száj/nyelv/torokdagadás az alma/barackféléktől van, az ananászfélék csak ingerlik a nyelőcsövem. A jackfruit pl annyira, hogy instant hányok, pedig az ízét szeretem.

Az olajosmagvak többsége után is elég durván néz ki a nyelvem, fáj a szám, és fostat, kivéve a mogyoró. Na azt ha sokat eszek, akkor a bőrömre jönnek ki piros pöttyök maradandóan.

Macskát sem eszek, szóval ja.

(#49239) Sipi- válasza FőDudu (#49236) üzenetére


Sipi-
tag

Akit említettem, nála a sztressztől jött elő felnőtt korában.

Egyik ismerős lánya (10-11 éves) meg sokat köhögött, hordták orvostól orvosra, ilyen-olyan vizsgálatokra, megevett több doboz antibiotikumot, mire a nagymamának (orvos) jutott eszébe, hogy nem-e laktózérzékeny a gyerek. Kiderült, hogy az, azóta nem köhög, hogy laktózmenteset eszik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49240) Sipi-


Sipi-
tag

IP34-es védettségű szélmérőt ki lehet rakni úgy, hogy érje az eső is?

IP védettség szerint:
3: Kisméretű szilárd tárgyak ellen védett (>2,5 mm)
4: Fröccsenő víz ellen védett minden irányból (nem károsító mértékű szivárgás megengedett)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49241) Jahno válasza Sipi- (#49240) üzenetére


Jahno
őstag

Az eső az nem fröccsenő víz, szóval nem.

(#49242) Sipi- válasza Jahno (#49241) üzenetére


Sipi-
tag

Esőhöz az 5-ös kellene második számjegynek?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49243) npera válasza Grillo (#49237) üzenetére


npera
újonc

A scrum masterem egy 33-éves csaj. Elég sportos, táncol sokat és igen aktív általánosan. Állati erős is, komolyan gyúr.

Ő ténylegesen laktóz intoleráns, nem csak beképzeli magának. Mellette allergiás mindenféle hagymára is. Többnyire vegetariánus kajákat nyom, hogy ne jöjjön rá valami komolyabb roham.

(#49244) npera válasza Sipi- (#49240) üzenetére


npera
újonc

(#49245) Jahno válasza npera (#49243) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a vega a másik érdekesség, hogy sokan arrafelé mozdulnak, közben marha/csirekkel nem szokott sok baj lenni.

Nálunk érdekes módon tesó gyereke kinőtte az ilyesmiket. Sejtettem én ezt egy ideje, mikor 1-2 dologban megegyeztünk, hogy bebűnözünk aztán max. kibírja, hogy másnap piros pöttyös és mindenféle más rusnyaság lesz, aztán egyre kevésbé lett olyan. Persze ott nem volt ilyen durva szitu, hogy egyből megfulladt, osztkész...

(#49246) Jahno válasza Sipi- (#49242) üzenetére


Jahno
őstag

IP 55 felett lőnék. Aztán kinek mi. Raktam én már LinkSys routert kültérre, de ne a kreténségem legyen az etalon :-)

Elvégre ha nagyon ázik, akkor 57, 65-67 környéke. Bár nekem nem szélmérőim vanbak és VKP 10+ éve megmondta az igazságot, hogy nem az a lényeg mennyire vízálló a kültéri dobozunk, hanem van-e az alján megfelelő méretű luk :-)

Neked a mechanika más, itt IP44et már kültérnek hívnak, akad cucc ami bírja a kerti locsolót, ha rendesebb kültéri cuccok közt nézel körbe amit esőre ki lehet tenni, akkor az általában IP65/67 lesz.

(#49247) Sipi- válasza Jahno (#49246) üzenetére


Sipi-
tag

Válogatni nem tudok, ez az egy van csak, ami tud Z-wave-en kommunikálni:
Popp Weather Station
Popp Weather station manual
És ez IP34-es.
Az elhelyezéssel tudok csak variálni. Talán tudnám olyan helyre rakni, ahol direkt eső nem vagy csak extrém esetben éri.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#49248) Jahno válasza Sipi- (#49247) üzenetére


Jahno
őstag

Szél mérőt nem nagyon fogod tudni olyan helyre rakni, mert kizárja saját magát. Pont ma írtam, hogy pénteken teljesen vízszintesen hordta, az már fröccsenő víznél több.

(#49249) qnadam válasza Jahno (#49248) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg épületektől távol, viszont 10 méter magasra kell tenni, ez városban eleve nem nagyon tud összejönni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49250) Sipi- válasza qnadam (#49249) üzenetére


Sipi-
tag

Nem hivatalos mérést akarok, hanem arra kell, hogy ha nagy a szél, akkor felhúzza a zsaluziákat az okosotthon. Tehát engem nem az érdekel, hogy 10 méteren mennyire fúj, hanem, hogy az ablaknál mennyire fúj :) (ami egyébként kb. 10-11 méteren van, mert 3. emelet :D)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.