Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48501) Jahno válasza qnadam (#48478) üzenetére


Jahno
őstag

Én kispályás vagyok, megtehetem.

(#48502) Jahno válasza ncc1701 (#48500) üzenetére


Jahno
őstag

Muszáj az ilyen.

(#48503) Jahno válasza JonesC (#48498) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, itt is van alvó ügynök és sok gyökér marketinges. Aztán mindenki csak generálja a mennyiséget minőség nélkül.

(#48504) qnadam válasza Jahno (#48501) üzenetére


qnadam
veterán

ha szerzel egy rendes vázat, kölcsönadom a 35-ös artot játszani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48505) npera


npera
újonc

Mindenki üljön le, támassza ki magát és harapjon rá valamire, mert ez fájni fog:

A Toyota Svédországban kivette a kínálatból a Prius és Prius+, valamint Prius PHEV kocsikat.... :Y

(#48506) npera válasza qnadam (#48478) üzenetére


npera
újonc

A 60-as? Vagy az egész sorozat?

(#48507) Samott válasza npera (#48505) üzenetére


Samott
addikt

Oszt miert? Nem vettek elegge?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48508) eattila válasza Samott (#48507) üzenetére


eattila
csendes tag

Arabok? Elektromost? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#48509) FőDudu válasza npera (#48505) üzenetére


FőDudu
addikt

Teljesen logikus lepes, az akku nem birja a hideget. Miert vallaljon hosszu tavu garanciat nem uzemi korulmenyek szerinti uzemeltetesre?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#48510) FőDudu válasza npera (#48505) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy epp most beszelgettem ismerosokkel.
Kettes prius, varosi hasznalattal (BP.) 5-5,5 korul eszik.

Harmas Prius (taxizik), 310e KM utan 'nagyszerviz' . 4 gatlot csereltek benne ;)

FőDudu

(#48511) npera


npera
újonc

Nova, van egy kérdésem, amin nem igazodom el teljesen. Egy kis bevezető kell hozzá, aztán jön a kifejtés.

Bevezető:

Jelenleg van 3 quadom. Egy Eachine E010S, amin egy cloverleaf antenna van. Van a 3"-os rettenet és az 5"-os rettenet, mindkettőn az olcsó Eachine VTX van a kis dipól draut antennával.

Most az Eachine 7"-os FPV monitorral nyomom, amiben van egy diversity modul és rajta két full alap dipól bot antenna. Azokat 90-fokkal elforgatom és reménykedek a legjobb eredményben.

A close-range terv:

Ha áprilisban jön a bónusz, akkor vélhetően megvenném a Dominator V3-at, amiben egy ősrégi szimpla modul van és rajta egy olyan kis gomba alakú antenna, ami vélhetően egy cloverleaf.

A medium-range terv:

Ha a originál modul kevésnek bizonyulna, akkor 99%, hogy egy OWL RC modult vennék, ami kábé a Rapidfire szintjét hozza, csak fele annyiba kerül kábé. Menne rá 2 db Foxxeer Lolipop antenna. Ha nagyon megőrülök, akkor AXII hasonló.

A kérdés:

Ebben az esetben viszont gyanítom, hogy a quadra is kellene CP antenna. Vagy tévedek és a dipól továbbra is elég a quadra?

(#48512) hobizoli válasza npera (#48505) üzenetére


hobizoli
nagyúr

gyorsan lemerultek? :DDD

több drón kell ;P

(#48513) npera válasza Samott (#48507) üzenetére


npera
újonc

Fogalmam sincsen, de gyanakszom, hogy a legtöbb modell már létezik hibridben és a Prius állati drága volt.

Amin csodálkozom, hogy a GT86-ot is kinyírták amikor megjelent a Supra. Pedig nagyon nem egy árkategória. Lehet a motorját nehéz áttolni a certifikáción.

Az Avensis és Verso kinyírása logikus, a nép SUV-ot akar, bármennyire is használhatatlan családi autónak.

(#48514) npera válasza eattila (#48508) üzenetére


npera
újonc

Touché!!!! :C

(#48515) npera válasza FőDudu (#48509) üzenetére


npera
újonc

Milyen hideget? Milyen akku?

(#48516) npera válasza FőDudu (#48510) üzenetére


npera
újonc

Én Södertäljében beszéltem Prius+ kocsival hajtó taxissal. Neki 350k km után a Toyota cserélte a motort, pedig baja nem volt. Viszont mondták neki, hogy a következő motort már nem cserélik, az már zsebből megy.

Azt nem tudta megmondani, hogy melyik motort (mert több van) és miért.

(#48517) Phülöp válasza npera (#48513) üzenetére


Phülöp
addikt

Miért nem alkalmas a suv családi autónak? Mi most suv-val jöttünk családostul külföldre, rendesen megpakolt csomagtartóval jövünk épp hazafelé családilag.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#48518) npera válasza hobizoli (#48512) üzenetére


npera
újonc

Az is lehet.

(#48519) FőDudu válasza npera (#48515) üzenetére


FőDudu
addikt

A nagy hideg nem tesz jot az akkupakknak.
Svedeknel meg tud hideg is lenni.

Deli orszagokban ez kevesbe jellemzo.
Igy logikus, hogy bizonyos tipusokat mar ebbol a.megfontolasbol is kivesz a palettarol.

Amugy a Prius valoban draga. 13 millio korul van egy uj, annyiert mar egy eleg jol kinezo Stelvio is bekonfiguralhato peldaul.

Nyilvan almat a kortevel, de az arcimke megegyezik.

FőDudu

(#48520) npera válasza Phülöp (#48517) üzenetére


npera
újonc

Küzdöttem be 3 gyereket XC60-ba, ami egy drabális nagy SUV, aztán csak nagyon komoly koreográfiával a beszállás és övcsatolás sorrendjében sikerült berakni a gyerekeket. A csomagtartó oké, de a kabin szánalmasan kicsi egy ekkora dög kocsihoz képest.

Gyakorlatilag megszűnt a Renault Megane és Fiat Multipla által megteremtett kategória, amikor van ténylegesen használható 3 ülésed hátul, amiket tudsz előre-hátra tologatni és befér 3 gyerekülés kompromisszum nélkül. Egy felnőtt is simán elfér két gyerekülés között, ha úgy adódik. Sík padló, oda teszed a lábad, ahova akarod.

Ezen kívül feleslegesen nagy kerék van rajta (rugózatlan tömeg, kerékdobok óriásiak, drága gumi kell rá), feleslegesen magas aszfaltozott útra és zabálja az üzemanyagot.

Ha sosem próbáltál rendes családi autót, akkor persze jónak tűnik. Egy szedánhoz képest a SUV egy csoda. Csak van sokkal jobb eszköz is családi közlekedésre, ami olcsóbb és hatékonyabb.

(#48521) npera válasza FőDudu (#48519) üzenetére


npera
újonc

Svédország lakosságának 2/3-a az ország alsó (déli) 1/3-án oszlik el. Ott nincs hideg, csak hűvöskés inkább.

(#48522) zetor2000 válasza npera (#48505) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem lehet, hogy nemsokára érkezik valami utódmodell? Vagy egy teljesen újy akármi, ami Toyota, hibrid, és megfelel a kényes svéd araboknak is?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#48523) npera válasza zetor2000 (#48522) üzenetére


npera
újonc

Hibrid gyorsteve? Vagy repülő szőnyeg? Az király lenne :C

(#48524) Phülöp válasza npera (#48520) üzenetére


Phülöp
addikt

Ja, hát vannak családok gyerek nélkül is.
Nem érzem feleslegesen magasnak, nagyjából kényelmesen tudok beülni. És így 50 felé már nem leszek hajlékonyabb.
Az indokolatlan fogyasztást se látom, 6L alatt vagyok közel fél évnyi tapasztalat alapján. Lehet, hogy a Qashqai nem is rendes suv?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#48525) Gabibácsi válasza ncc1701 (#48500) üzenetére


Gabibácsi
tag

Leírtam miért :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48526) npera válasza Phülöp (#48524) üzenetére


npera
újonc

Az crossover. Másik kategória.

(#48527) Phülöp válasza npera (#48526) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor jó, már kezdett zavaró lenni, hogy ellent kell mondanom neked. Így már jobb kicsit.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#48528) Jahno válasza FőDudu (#48519) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, akku.

Akkor most melyik tölt és mi van feltöltve?

(#48529) Gabibácsi válasza Phülöp (#48524) üzenetére


Gabibácsi
tag

A káskáj nem rendes suv, annál szerintem sokkal jobb autő

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48530) Jahno válasza Phülöp (#48527) üzenetére


Jahno
őstag

Ma kóstoltam nyers malátát, komlót és ezt-azt.

Valamelyik összetevőre a néni azt mondta, hogy ehető, de nem ajánlott mert keserű és egyéb, nem lesz az finomjó. Megnyugattam, hogy mostanában finnektől kaptam mindenféle "ehető" cuccot, szóval edzett vagyok jöjjön minden is :-D

Majd következő lendülettel mellé nyúltam és benyomtam egy adag fürdősót :C Gyorsan tompítottam pár sörrel. Tényleg sós volt, de mellé az a parfüm íz, meg illócuccok az gondolom nem túl egészséges. Leküzdöttem, végül ittam rá sört :D

(#48531) Gabibácsi válasza Jahno (#48530) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na tetszett?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48532) FőDudu válasza npera (#48521) üzenetére


FőDudu
addikt

De mint gyarto nem limitalhat orszagon belul.
Max kompletten levonul a Sved/Finn videkrol, marad a belsoegesu modellek palettaja.

(Ugyis az eszaki Sved kepes lenne lemenni a deli kereskedohoz megvenni a hibridet, ha epp azt venne)

FőDudu

(#48533) -NoVa- válasza npera (#48520) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Egy szedánhoz képest a SUV egy csoda."

Hú de jó volt visszaállni az S60-ra, gyerekpakolással együtt:)

(#48534) FőDudu válasza npera (#48523) üzenetére


FőDudu
addikt

Most hireztek a sosvizes autot.
Annak nem art a hideg, a sos viz nem fagy meg.

Win-win...

FőDudu

(#48535) Phülöp válasza Jahno (#48530) üzenetére


Phülöp
addikt

Én ma kóstoltam gombás káposztalevest, szarvashússal töltött pelmenit, körtekrémlevest pirított libamellel, káposztalevélbe töltött nyúlhúst, meg persze csapolt kvászt hozzá.
Egyiknek se volt parfümös íze.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#48536) Jahno válasza Gabibácsi (#48531) üzenetére


Jahno
őstag

Sógor hülye volt és kocsival jött, így meg kellett innom a részét. Azért megoldottam ám :DD Nekem a kb. 45 perc éppen kicsit kevés volt, de jóféle lazulás. Kellene ilyen tanyára. Isten biz, még fával is felfűteném :-D El vagy, mint a befőtt, mondod a nagy bölcsességeket aztán lapítás, hümmögés, majd hallgatod a nagy bölcsességeket. Hibátlan :C

(#48537) eattila válasza Phülöp (#48524) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy kevesebb gyerekkel. Nalunk pl 3 gyerek az kivul van a terveken. Az egy az szuper, a 2. meg under construction.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#48538) Jahno válasza FőDudu (#48534) üzenetére


Jahno
őstag

Az nem tudom milyen sós vizes, de tuti valami sosem elkészülő kis feltalálós startupos izés fasság lesz. Vagy másik fasság.

(#48539) npera válasza Phülöp (#48527) üzenetére


npera
újonc

A SUV az többnyire nélkülözi a klasszikus terepjárós funkciókat (diffizár, felező, nagy szögekben mozgó futómű). Közúton viszonylag jól mozognak és jó sofőrrel könnyű terepen is meglepően ügyesek. De komolyabb terepen azonnal elvéreznek.

A crossover az a jelen kor családi autója, miután a kombikat és praktikus öszvéreket (Verso, Multipla és hasonló gépek) kinyírták. Egy crossover nem túl magas hasú és többnyire nem túl nagy kerekeken gurul. Olcsó hajtáslánc, leginkább a modern nagyváros dzsungelének kihívásait lehet velük keresni, hogy marketinges dumát is nyomjak.

Ezekben is megküzdesz a 3 gyereküléssel.

Jelenleg a leginkább családi kocsi a kisfurgonból átalakított többnyire tolóajtós gép. Mint a Peugeot Rifter és társai. Ezek kegyetlen jók. Van benne iszonyatos raktér, ha arra van igény, a tolóajtóval a gyereket berakni és kivenni egy álom. Ezeket imádom, legjobb kategória, ha nem akarsz gyorsan menni. Mert akkor a dobozos forma miatt nem túl gazdaságos a fogyasztása.

Ha én lennék valami OEM feje, akkor ilyenekből hibridet és BEV-et nyomnék erősen.

(#48540) eattila válasza Phülöp (#48535) üzenetére


eattila
csendes tag

En csak lager-ale hibridet kostoltam. Egynek elmegy de nem az igazi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#48541) npera válasza eattila (#48537) üzenetére


npera
újonc

Nálunk van 2 db saját és szinte állandóan beesik kölcsöngyerek. Úgy már nem olyan vicces egy hagyományos üléselrendezés.

(#48542) FőDudu válasza -NoVa- (#48533) üzenetére


FőDudu
addikt

Nezelodok mi legyen az Alfa (vagy epp a Suzuki) utodja. Ki kap elobb autot, en vagy a nejem. Nehez ugy.

Tegnap pl. SX4 S-cross hibridet is neztem.
Egesz pofas ha megfelelo szinben van, adatokba meg nem bujtam bele. Bar az 1.3L motor nem tunik nagynak, de elvileg van valami 48 Voltos rendszer mellette. Lehet full atveres, egyelore csak szalonban megneztuk.

Meretben eleg is lenne.

Aztan lattam egy csinosnak tuno Stelviot is.
Csak az plusz 10 millio. Es nem hibrid.

Az a nagy kerdes, kell-e nekem hibrid/elektromos. Ugyanis a Stelviohoz mar alig kell(ene) tenni es akkor belefer a Tesla is.

FőDudu

(#48543) npera válasza -NoVa- (#48533) üzenetére


npera
újonc

Nálad már-már azt érzem, hogy az S60-ba pakolni neked challenge és ez feledteti a kompromisszumokat. 2 gyerekkel mondjuk teljesen oké, a harmadik széknél kezd a challgenge level meredeken emelkedni.

(#48544) Jahno válasza FőDudu (#48542) üzenetére


Jahno
őstag

Az aprópénz. Menjen.

(#48545) FőDudu válasza Jahno (#48538) üzenetére


FőDudu
addikt

https://vilagfigyelo.com/forradalom-1000-km-t-tud-menni-egyetlen-tankkal-a-sos-viz-meghajtasu-auto-es-mar-25-ezer-darabot-el-is-adtak-belole/

Franc tudja mennyi az igazsag ebbol.

A membranos uzemanyagcella valosag.

FőDudu

(#48546) FőDudu válasza Jahno (#48544) üzenetére


FőDudu
addikt

Eletemben nem adtam meg 20e Euronal tobbet autoert. Az ehhez kepesti 50-55e az jelenleg tul van a lelektani hataron. Persze lehet elcsabulok, az Alfak eleg szeretheto darabok szoktak lenni.

FőDudu

(#48547) Samott válasza FőDudu (#48542) üzenetére


Samott
addikt

SX4 se az. Az az oninditos hulyeskedes nem valodi hibrid hajtas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48548) Samott válasza FőDudu (#48545) üzenetére


Samott
addikt

Az hogy "vilagfigyelo.com" nem volt egy kicsit se gyanus neked? Es akkor csodalkozunk, hogy a nagymamakat megetetik mindenfele hulyeseggel az interneten...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48549) Jahno válasza FőDudu (#48545) üzenetére


Jahno
őstag

Működik már? Nem. Membárnos üzemanyagcella igen, de nem ekkora méretben. Sós vízből még senkinek nem sikerült ennyi energiát kinyerni, de lehet rá marketinget építeni, startupkodni, baromkodni, majd 4.5 év múlva eltűnni. Ennyi erővel ott az óceán, aztán terawatt-számra vehetnénk ki belőle az energiát. Miért nem az, miért kell ~400 kilogrammnyi extra tömeget hurcolni az erőhöz és hol is tudom megtankolni, vagy mivel? Jahh, ezekért a kérdésekért 5 órát kuglizol és nem leszel előbbre :-D

(#48550) FőDudu válasza npera (#48543) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha 3 gyerek van akkor tenyleg a Bujdy fele auto vagy a kollegam fele Opel Combo a megoldas.
Kenyelmes, nagy, toloajtos, tele pakolo rekeszekkel, stb. Mondjuk az Opelt nem gyarthak nagy motorral.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.