Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48851) -NoVa- válasza Gabibácsi (#48849) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig egyszerű. Az egyetlen felület, amin kb büntetlenül megszeghetik a szabályokat a kínaiak, mindenhol máshol életreszóló következményekkel kell szembenézzenek, miközben egy elfolytásokkal teli, sikerélmények nélküli középszerű taposómalom az életük. Szóval nagyon nagy arányban ebben élik ki ezt. Néha jön popup, hogy gyanús mozgás miatt kidobott a játék valakit, de általában "csak" aimbottal meg hasonlókkal trükköznek, azt szinte esélytelen szűrni, mert embertelenül sok manuális munka lenne.

(#48852) qnadam


qnadam
veterán

naaagy multi külföldi vezérének videóüzenetét feliratoztam tegnap. vezérúr elmondta többek között, hogy a jégkrémes részleg az egy nagyon jó hely, de kemény munka is, amit csak szenvedéllyel lehet csinálni, meg hogy dolgozott együtt a áruterítőkkel (másél hónapot), és ugyan kemény dolog néha napi 14 órát dolgozni, de milyen fantasztikus érzés, amikor úgy megy vissza a bázisra az ember, hogy a boltokban a hűtők feltöltve, a teherautó üres.
nemsokára indulok fotózni a rendezvényre, ahol vetítik ezt az üzenetet, és erősen figyelni fogom a dolgozók arcát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48853) BobaHWSW válasza ezittketto (#48847) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Neeem, sima pc csak valami ceg osszerakja nekem.

I7 9700kf, 32giga 3200as memo, rtx2080super meg 1tera samu 970es ssd. Annyi, hogy vizhuteses meg tesztelik.

(#48854) JonesC válasza ncc1701 (#48850) üzenetére


JonesC
csendes tag

Quake szerű játékban van esélyed, de olyanban ahol sima lőfegyverek vannak, ott nincs.

(#48855) Jahno válasza qnadam (#48852) üzenetére


Jahno
őstag

Voltam ilyenen több helyen, legjobb mikor a nagyon nagy emberrel élő fellépés vagy kétirányú konferencia volt és nem értette, hogy az ilyen áruterítők miért nem vesznek részt rajt. Közben $$$, megállna a cég és a terem is kicsi hozzá. Aztán nagy része a nyelvet sem érti. Én néha azt mondom, hogy ha il,én duma után péppé verik a fél vezérkart, akkor az demokratikus tárgyalás volt, esetleg önvédelem...

(#48856) ezittketto válasza Sipi- (#48848) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Igen, de állítólag az igazán profiknak egy álom ilyen géppel dolgozni.
Az alapgépet tilos megvenni, mert még a laptopjuk is leveri, de a fullos verzió az állítólag mindent üt.

Kíváncsi vagyok, hogy Bobának van-e valamiféle tapasztalata ezzel?
Vannak-e kollégái , vagy esetleg Ő dolgozott-e már ilyenen.
Venne, vagy vett-e már esetleg egyet közülük valaki?

(#48857) qnadam válasza Jahno (#48855) üzenetére


qnadam
veterán

a tavalyi ilyenen ott volt a raktárosig mindenki, műsor-alkohol-parti-hotelszoba, ilyen szempontból korrekt. a tavalyelőttin állítólag az emeleti erkélyről ugráltak a medencébe :D de ez a dolog, hogy tizennégy óra, de milyen jó érzés, ez kicsit beütött.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48858) ezittketto válasza BobaHWSW (#48853) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Elég jól hangzik. AMD proci szóba se jöhetett nálad?

[ Szerkesztve ]

(#48859) ncc1701 válasza BobaHWSW (#48853) üzenetére


ncc1701
veterán

Intel 2020-ban? Érdekes.

(#48860) ncc1701 válasza qnadam (#48852) üzenetére


ncc1701
veterán

Elég nagy troll az az ember.

(#48861) qnadam válasza ncc1701 (#48860) üzenetére


qnadam
veterán

vagy csak simán elhiszi, hogy ez így rendben van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48862) Jahno válasza ncc1701 (#48860) üzenetére


Jahno
őstag

Ez általában nem troll, hanem hülye meg elképzelése van a világról.

(#48863) Jahno válasza ncc1701 (#48859) üzenetére


Jahno
őstag

Csakaz. Még mindig és tovább.

(#48864) ncc1701 válasza Jahno (#48863) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy ryzen 7 3800x olcsóbb is, és dupla annyi szálat tud... Csóri intel nem véletlen van szopó ágon.

(#48865) Samott válasza ncc1701 (#48864) üzenetére


Samott
addikt

Magamnak valoszinuleg 3700x-et vennek, de masnak nem ajanlgatnam. Plane intel elleneben. Barmi problemaba belefutva az en anyamat emlegetne. Szivhat intellel is, de az mar az o dontese.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48866) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Legegyszerubb indok az volt, hogy i7et meg i9et hasznal az akivel dolgozni fogok es ahonnan O szedi a gepeit onnan rendeltem en is es ez a gep ready to ship volt, mar ossze volt rakva.

Nem volt kulonosebb atgondolas mogotte. Meg szerintem megszokas. Van a cegben par tizezer intel es nulla amd.

Photoshop, blender, zbrush fog futni a gepen amivel penzt termel, jatekban meg tok8.

(#48867) ncc1701 válasza Samott (#48865) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha jól tudom, ma már több amd proci fogy, mint intel. Ha még azt mondanád, h nvidia, vagy amd vga, ott tényleg van, aki szopik az amd kártyákkal, de na. Prociból ma már egyik fórumon sem ajánlanak intelt. És már vagy egy éve sem nagyon, ryzen3 óta csak a márkahű emberke vesz intelt.
Mondjuk nekem mindegy, nem az én pénzem, semmi bajom otthon a ryzenemmel. :)

(#48868) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Ameddig apple cuccokban intel van addig szerintem adobe is azt preferalja

Ez amugy nyilvan csak tipp a reszemrol.

(#48869) Samott válasza ncc1701 (#48867) üzenetére


Samott
addikt

Gondolkozok valtason, de igazabol a mostani gepem (i7 3770 + gtx1060) is eleg gyors meg arra amire hasznalom, masreszt olvasgatva a Ryzen topikot azert meg vannak megdoccenesek.

Szerk: ja es rosszul tudod, AMD piacresze talan meg 20% sincs. Egyedul az otthon gepet epitok kozt jonnek fel, de se notebookban se a corporate piacon sincsenek sehol. Bar most a noti piacra is hoztak f.sza procikat. De ezek a piacok lassan mozdulnak.

Boba: a cegnel szerintem hamarosan lesznek valtozasok mert az uj Threadripper/Epyc tenyleg felmosta az intelel a padlot.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48870) Jahno válasza qnadam (#48861) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is van többféle opció. Egyiknél csak szám és meg sem próbálja értelmezni.

Érdekes ez a túlmunka is, pár cégnél eleve némi alulméretezés van, vagy éppen az elvándorlás miatt szakad több meló a maradékra. Emberre meg nincs keret, mert azt odafent nagyon magasan kiszámolják. Az is jó, mikor ezt évente számolják újra, de év közben azért bevállalnak minden beeső melót, mert csak aztán majd megoldódik :-D Esetleg az egy munkakört nem nagyon lehet két emberre szétkapni.

Itt most ki nem fizetik, képletesen "majd" ki lehetne venni szabinak, de hát ha folyamatos a túlmunka akkor az sem nagyon fér bele (pár embernek hétvégén is megy a 12-14 órás, viszont a fele infrastrukúra akkor leáll, így még jobban csúsznak és basztatják Őket, hogy legyen készen). Egy bizonyos óraszám felett meg az ügyviteli rendszerek nem tudják nyilvántartani... Alsóbb szinten látják, de nem tudnak vele mit csinálni, fentebb meg már csak a millió Eurók vannak táblázatokban és fogalmuk sincs róla, hogy itt hány ember van és a bolygó melyik részén van Budapest. Előtte gyárban mi volt? Alakult egy külön divízió meg egy 50 fős komplett új szoftveres/hardveres részleg a nulláról, azzal azért lett volna meló. Mikor hagyták jóvá hozzá az embert? 10 hónap múlva.

Alapban ostoba képmutató politizálás az egész, lényeg, hogy az elégedettségi kérdőív legyen kitöltve.

(#48871) qnadam válasza Jahno (#48870) üzenetére


qnadam
veterán

ennyire nem látok bele a működésükbe. ismerős dolgozik a cégnél, de nem a fagyis részlegnél, szóval fogalmam sincs, mikor jön szembe, hogy megkérdezzem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48872) ncc1701 válasza Samott (#48869) üzenetére


ncc1701
veterán

Notiban nálam nagyon várós. Ha már kihúztam ezzel a fostalicskával sok évet, azt az időt már kibírom.

Amúgy meg pont érdekes, intel procik még bugokkal is tömve vannak, mégis őket nyomatják, elég érdekes. Kiváncsi lennék, az intel mi pénz pörget vissza a hw gyártóknak, h őket preferálják.

(#48873) Jahno válasza ncc1701 (#48867) üzenetére


Jahno
őstag

"Prociból ma már egyik fórumon sem ajánlanak intelt."

Ja, megcsinálták ezt Adobe fórumon is jó pár éve. Akkor megírtam ide is a szösszeneteket aztán ott lehet folytatni. Játékos Sanyikák vegyenek csak, amit akarnak, de vagyunk páran akik rendes szoftverekre támaszkodnának, értelmes utasításkészlettel. Azért, mert 100 forinttal olcsóbban kijön egy valami, az menjen nyugodtan árlistával a Mistralba Vargáné tápért. Márkahűség is lehet, ha 25 éve működik akkor minek próbálkozzak mással? Ha egy kicsit véletlenül nem jön be valamerre, akkor már bebuktam a következő sok évem is.

(#48874) Jahno válasza ncc1701 (#48872) üzenetére


Jahno
őstag

AMD is tömve vanik (:-

(#48875) Samott válasza ncc1701 (#48872) üzenetére


Samott
addikt

Biztos ad nagy kedvezmenyeket, de az a helyzet hogy tavaly konkretan nem tudtak annyi procit gyartani mint amire igeny volt. Bugos szar az osszes, nem tudnak evek ota gyartastechnologiat valtani, nagyjabol ugyanazt aruljak 5 eve es megis rekordnegyedeveket unnepelhetnek. Megorult a vilag.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#48876) Jahno válasza ncc1701 (#48867) üzenetére


Jahno
őstag

"Ha jól tudom, ma már több amd proci fogy, mint intel."

Ja, PH-s hozzászólások alapján igen. Éves pénzügyi mutatók alapján nagyon nem.

(#48877) Gabibácsi válasza Jahno (#48876) üzenetére


Gabibácsi
tag

prociból csakis motorola, minden más buziság, igaz?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48878) Sipi- válasza qnadam (#48852) üzenetére


Sipi-
tag

Érdemes lenne egy gopro-t felrakni, ami a hallgatóságot figyeli :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#48879) ezittketto válasza BobaHWSW (#48866) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ilyen csoda Mac Pro-t használ nálatok valaki?

(#48880) -NoVa- válasza Gabibácsi (#48877) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én azért még építettem 8 bites pneumatikus processzort, szépen kb 1Hz-en sziszegve fujtatva számolt jól. Az ér?

(#48881) Chris Kiki válasza -NoVa- (#48880) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ha raksz be róla képet, igen.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#48882) Jahno válasza Sipi- (#48878) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy céges cigizőbe egy rejtett mikrofon :C

(#48883) -NoVa- válasza Chris Kiki (#48881) üzenetére


-NoVa-
őstag

Processzortervezés vizsgám sem ebben az évezredben volt utoljára, szóval viszonylag fotókkal aluldokumentált időszak volt.
De hasonló, csak fém alkatrészekből és csavarokból, szóval irigy vagyok a mai fiatalokra :D

(#48884) Jahno válasza Gabibácsi (#48877) üzenetére


Jahno
őstag

Azért egy UMC MOS még tán belefér. Bár az tényleg nagyon tré, de ez benne a szép.

(#48885) Gabibácsi válasza -NoVa- (#48880) üzenetére


Gabibácsi
tag

z80?
akkor ér :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48886) npera válasza Sipi- (#48848) üzenetére


npera
újonc

Ez hosszú évek óta az első Mac ami instant gep számomra. Szerintem számomra kábé 256 giga ram elég lenne, viszont kérnék bele videóeditorhoz (Final Cut Pro X) gyorsítót (Afterburner, már csak a neve miatt is) és legalább 2 db olyan csodakijelző is kellene hozzá. A hozzá való olcsó asztali állvánnyal persze.

Igazából kettőt vennék. Egy lenne natív OSX alatt, aztán a videóeditorral futtatnám. És lenne egy másik, amin BootCamp menne és Windows 10. Akkor nem kell állandóan átbútolni egyik rendszerből a másikra, hanem ott lenne egy másik asztalon.

A 28-magos procival venném, hogy ne szenvedjek hiányt. Kár pont azon spórolni.... :C

És utánégetős mém:

(#48887) WiZARD


WiZARD
addikt

Golf-E vs Dízel Golf CO2 kibocsátás a VW számításai szerint:

a VW adatai alapján, de 2020as, valós adatokkal:

forrás

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#48888) BobaHWSW válasza ezittketto (#48879) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem tudok rola. HP workstationok vannak ami desktop es apple macbook pro ami laptop.

(#48889) Sipi-


Sipi-
tag

Mai gondolkozós: hogyan zárom be a kocsit, ha ki akarom venni belőle az akkut tölteni, de az akku a bal első ülés alatt van és a hátsó lábtérből érhető el?
Csak a két első ajtóban van kulcslyuk, hátul nincs gomb bezárni. Kulcsos vagy távirányító nyitásnál (akkuval a kocsiban) hallatszik, hogy mindegyik zárnál történik valami mechanikus oldás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#48890) npera


npera
újonc

Polestar 2 tesztje az Auto Motor Sport magazintól.

Büszkén állíthatom, hogy ezen a projekten egy percet sem dolgoztam, én egy olyan kocsin és hajtásláncon dolgozom ami még be sincs jelentve. Csak egy olyan feladaton voltam a PS2-es esetén ami nem nyilvános, szóval arról meg jól nem beszélek.

Ahogy nézem a töltés ezzel a kocsival Svédországban egy rémálom lesz. Ha nem tudod otthon tölteni vagy észak-dél irányban akarsz közlekedni Svédországban akkor északra haladva egyre kevesebb nem Tesla töltő van. Tipikusan ahol van is, ott is csak 1 db (!!!) oszlop szokott lenni, nem egy egész telep mint a Superchargerek esetében.

Svédország kábé a kőkorban van elektromos töltőoszlopok tekintetében, ha eltekintünk a Tesla által telepített pontokból. De még azok is drámaian alul vannak méretezve a norvég viszonylatban hasonló töltőpontoktól (észak felé haladva).

Szóval ha nem telepítenek brutális mennyiségű Ionity telepet nagyon hamar, akkor Svédországban kábé értelmetlen bármi mást venni, mint Teslát, ha ki akarsz mozdulni a Malmö-Göteborg-Stockholm háromszögből.

(#48891) npera válasza Sipi- (#48889) üzenetére


npera
újonc

Én beröffenteném akksi boosterrel, aztán közlekednék vele legalább egy órát mindenfajta felesleges fogyasztót lekapcsolva.

Az nem opció?

(#48892) Gabibácsi válasza Sipi- (#48889) üzenetére


Gabibácsi
tag

teszel bele addig egy másik akkut :D
viccen kívül, nincs valami service manualod erre? biztos van valami mechanikus vészmegoldás akku nélküli zárás/nyitásra

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#48893) ezittketto válasza BobaHWSW (#48888) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És egymás közti beszélgetésnél sem jött elő a kollégáknál, mint opció?

Csak azért kérdezem ennyire, mert az összes videóban elmondják, hogy ez nem nekünk készült, hanem a profi filmes emberkéknek...és ez nekik must have kategória.

[ Szerkesztve ]

(#48894) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Forrasztottam L 2.5mm balanced jacket, ez sem egyszerűbb kábelsűrűségben és forrasztópontok távolságában, mint egy microquad. De legalább szép:

(#48895) -NoVa- válasza ezittketto (#48893) üzenetére


-NoVa-
őstag

Abból sem a grafikázós profiknak, hanem a streameffektezős vágós fajtáknak, plusz persze npera. Extrém réteggép.

(#48896) ezittketto válasza -NoVa- (#48895) üzenetére


ezittketto
csendes tag

npera miatt mindenképp :DDD

(#48897) Jahno válasza qnadam (#48852) üzenetére


Jahno
őstag

'sszameg, eddig nálunk is volt egy időben heti meg hasonló videó, de szerencsére abba is maradt. Most jött a marketinges leányzó, hogy jajj itt van a telefonján, akkor ezt miképpen lehet elküldeni a piacnak.

Felvázoltam úgy saccperkábé 6 különböző opciót, mert a főnök utoljára több gigás videót szeretett volna több ezer mailcímre kiküldeni és hát azért ennél szofisztikáltabb megoldások is vannak, pont erre kitalálva. Viszont A Megoldásra nem volt idő, mert ez azonnal kell, így végül lett belőle valami 128x72 vagy mi pixeles izé, de legalább küldhető volt, ha nézhető nem. Mellékesen ezek pont nem szoktak senkit érdekelni :-D

Most újra megalakulás van, itt a telefonomon, jajj mi legyen. Felvázolom ugyanazt a kb. 6 különféle opciót, majd megjegyzem, hogy erről levélben többször is értekezetünk, csak ugye a főnöknek egyik sem tetszik, akkor jajj mi legyen. Na, körülöttem lévők már kezdenek beleszólni, hogy nem támogatom itt a dolgokat, majd akkor keresse meg a kérdésével inkább a főnököm. Mondom jó lesz az, mert ugyanezt fogja mondani, főleg ha jövő hétig szabin van :C Esetleg meg is kérdezi, hogy nem kérdeztek-e minket és mit mondtunk, az meg hülyén jön ki válasznak, hogy ugyanazt. De nem, ezek ott tartanak, hogy nem lehet megoldani a részükről, ezért én nem tudom megoldani, így majd ha nem a főnök, akkor a nagyon nagyobb főnökkel kell beszélni... Felőlem legyen, addig míg leüllepedik a dolog szerintem tesztelek egy Atari játékot.

Előző marketinges is jó volt, "hány megabyteos, mekkora mérete van a videónak?" típusú kérdésre olyasmiket válaszolt, hogy "hát ilyen bemutatkozó videó a marketnek". Ok :W

Gondolom valami évzáró, vagy szintet lépett, vagy hatalmas karriert építve máshol fogja tovább kamatoztatni az itt tanult ballépéseket.

(#48898) Jahno válasza ezittketto (#48893) üzenetére


Jahno
őstag

Bobáék másképp profi filmesek (:- Meg aztán az egész renderfarm már ki van találva elég rendesen, célcuccok, egyedi VGA-k, satöbbi? Ott elég nehéz platformot cserélni csak úgy hobbiból.

(#48899) -NoVa- válasza Jahno (#48898) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg úgy általában, adatstreamben és realtime streamlejátszásban meg vágásban, rögzítésben alma, 3D-ben meg Win az erősebb. Szerencsére nekem munkára és játékra is ugyanaz a platform az ideális, Win-Win szituáció.

(#48900) ezittketto válasza Jahno (#48898) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És az a bika gép, amit most vesz az mihez kell?
Milyen alkalmazással, mit csinál?
Tényleg nem értek hozzá, ezért is érdekel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.