Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34501) blueboi69 válasza Sipi- (#34486) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mert ez téglához való esetleg, nem valódi ütvefúró. Ami a betont viszi az így néz ki, kb gugli első találat:

A lényeg az a fúrószárra merőleges otromba rész. Na abban van a kakó, ami üt is. Sajnos az olyan mint amit linkeltél, az nem viszi a betont. Nekem is olyan van, én is örültem neki, amikor megvettem, aztán persze anyósnál a panelban kellett képet felfúrni, meg karnist. Kb 6db lyukra ráment vagy 4fúrószáram és egy egész délelőttöm.
Havernak van ilyen rendes ütvefúró, inkább kölcsönkérem ha esetlen nálunk a plafonba kell fúrni valamit, azzal a fenti művelet lett volna 15p, amiben a létrával baszkodás is benne van.
Ezek a gépek viszont drágábbak, 30-40ezertől indul. Szóval ha csak mostazeccer kell fúrni, akkor kérj kölcsön gépet vagy bérelj.

(#34502) blueboi69 válasza -NoVa- (#34487) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja. Úgyhogy azóta sem bántam meg, hogy hallgattam rátok :)

(#34503) blueboi69 válasza Jahno (#34499) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez miajóisten, vmi cicaajtó? :O És ki rak fel a falra így csempét? Jesszus :D

(#34504) qnadam válasza blueboi69 (#34501) üzenetére


qnadam
veterán

nálunk van egy örökölt Bosch pneumatikus fúrókalapács, ami inkább a Hyundaira hasonlít, aztán mégis kényelmesen és hatékonyan lehet vele fúrni a panelt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34505) Jahno válasza blueboi69 (#34501) üzenetére


Jahno
őstag

Tök felesleges, a fenti Hunyadival simán meg lehet váltani a világot. 2010-12 közt vettem párat, azóta meg sem tudom számolni hány irodát raktak össze kompletten. Meg fogtechnikai rendelőt. Amúgy érdekes mert az "otromba részes" noname gépeknél a legkisebb Skillem is jobban megy. Azt mondjuk nem értem, de úgy aprítja a legdurvább betont is, hogy kb. húzza be magát a fúrószár. A nagyobb Einhell meg tényleg csak bontásra jó, csak az a baj, hogy én kb. 10 percig bírom. Csöves haver meg egész nap.

(#34506) Jahno válasza blueboi69 (#34503) üzenetére


Jahno
őstag

Macskaajtó ja. Így adta ki. Burkoló is megkaphatná a magáét, konnektorsávok ferdék, lógnak... Egyik sarokba az 5ös sorolókeret helyére kénytelen voltam 3 dobozfedelet és két dupla dugaljat függőlegesen felrakni, hogy tartson. Másik helyen a konnektor alul megtámaszkodik a csempén, felül 4-5mm-es alá gányányolás kell. Beférne a csempe mögé, ha középen lenne a doboz. Áááááááá. Viszont a redőnyök PLCsek. És idióták ide is csak egy Fít raktak, ki a kapuhoz az utcára....

(#34507) Jahno válasza qnadam (#34504) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből egy occsó zöldet megöltem. Igaz előtte pár 10ezer lukat bevert, de pont a saját lakásomnál konyult le. Bár júzer error, megszorult és húztuk. Előfordul, azt sok cucc nem szereti.

(#34508) Samott


Samott
addikt

Rekord helyett elcsomagolt a Tesla a Nordschleiféről

"...de ami a legfontosabb lehet, az az abroncs. Vagy Goodyear Eagle F1 Supersport RS-ek vagy Eagle F1 Supercar 3RS-ek voltak rajtuk. Bármelyik is, a lényeg, hogy ezek kimondottan pályára készült semi-slickek, azaz nem olyan abroncsok, amikkel egy Teslát meg lehet rendelni a Teslától. Ezzel szemben a Porsche Taycan Pirelli P Zerókkal volt szerelve, amit a sorozatgyártásnál is kap." - meg is van mi volt a trukk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#34509) didyman


didyman
őstag

PNA.
Yorge <3

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#34510) -NoVa- válasza WiZARD (#34493) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na ezaz, én sem számítottam semmi jóra, meg a fele azért rinyált mert nem volt átsütve a csirke. Úgyhogy elémentem, rozé kacsamellet kértem, és jól tettem, pont jól nem volt átsütve:)

(#34511) blueboi69 válasza qnadam (#34504) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mert az pneumatikus, ami ilyen kicsi sima ütvefúró, az meg nem.

(#34512) eattila válasza blueboi69 (#34501) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez fúrókalapács, nem ütvefúró. A cégnek van ilyesmji, az nekem is gond nélkül viszi a panelt. Ami ütvefúrót vettem, einhell, 1000W, az is viszi, csak lassabban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#34513) zetor2000 válasza blueboi69 (#34511) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Praktikeres értékelések alapján szerintem tökéletes választás lesz ez a panelhez. Csak rendes fúrószárak is kellenek. Néha ki lehet fogni jó Bosch / Makita akciókat, azokkal nrem szokott gond lenni, ha nem fog vasat az ember. Vagy kavicsot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34514) Gabibácsi válasza Jahno (#34494) üzenetére


Gabibácsi
tag

A vas is szar, ami a dokkoló helyett van most, kb mindegyik elszállt, napi többször kell ki be dugdosni hogy megjavuljon, elmegy a kép, meg a hang is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34515) WiZARD válasza Samott (#34508) üzenetére


WiZARD
addikt

Majd meglatjuk. A becsovezett Porsche se épp széria.

Nekem valami Aldis akkus furokalapacsom van, ha jól rémlik Einhell gyártja nekik. Egyszerű utvefurohoz képest ég és föld. Hobbi eszköznek bőven elég. Kár hogy az akku 5 év pihenő alatt pont megadtak magát mire újra kellett volna, de cseréltem a belét, most megint van pár év pihenő amíg megdogolhet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#34516) blueboi69 válasza zetor2000 (#34513) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, akkor passz :)

(#34517) eattila


eattila
csendes tag

Macskás fotós

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#34518) Jahno válasza zetor2000 (#34513) üzenetére


Jahno
őstag

Sarki közértben Fisher, Abraboro és kész is.

(#34519) Jahno válasza Gabibácsi (#34514) üzenetére


Jahno
őstag

Na de nálunk meg máshol miért nem?

(#34520) Phülöp válasza eattila (#34517) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezek jók.
Külön piros pont a témaválasztásért.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#34521) FőDudu válasza Jahno (#34519) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet az IT nem szarik bele a dolgokba es probalja jol vegezni a dolgat.

FőDudu

(#34522) Gabibácsi válasza didyman (#34509) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pina, mifaszvan?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34523) Gabibácsi válasza eattila (#34517) üzenetére


Gabibácsi
tag

Utálom a macskákat :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34524) Gabibácsi válasza Jahno (#34519) üzenetére


Gabibácsi
tag

Honnan tudjam, egyszerű commodore user vagyok :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34525) Gabibácsi válasza FőDudu (#34521) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálunk ki van outsourcolva, a tuggyukkiknek :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34526) FőDudu válasza Gabibácsi (#34525) üzenetére


FőDudu
addikt

Az eleg bajos.
Egyaltalan hogyan dolgoztok?
Van par ora idoeltolodas, nem.
Minden masnapra kaptok valaszt, vagy ejjel (is) dolgoznak amikor nalatok munkaido van?

Egy idoben az egyik virusirtos ceg csinalta azt, hogy Penteken delutan negykor jott az osszes valasz, mindenfele barom keressel. Elmagyaraztam, hogy nem erdekel az idoeltolodas, het kozben valaszoljanak, ne hetvegen ;)

Megertettk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#34527) Gabibácsi válasza FőDudu (#34526) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van amikor egy napig nem dolgozunk, mert lejárt az account, es nem volt elég két héttel előtte szólni. Meg ilyenek. Általában mindent megoldunk magunk, van a gépre adminunk, ha nem lenne, csak üldögélnénk néha. Múltkor egy csomó business tesztelő azért nem tudott dolgozni mert nem volt joguk host filet átírni, így nem tudták egy fázist letesztelni,

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34528) Gabibácsi válasza zetor2000 (#34513) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, nekem a gagyi obis is működik, rendes bosch fúrószárral.
persze Jahno sárga csodája más dimenzió, de betont nem fúrok ha csak lehet.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34529) FőDudu válasza Gabibácsi (#34527) üzenetére


FőDudu
addikt

Es ez igy a vezetesnek meg mindig megeri?
Erdekes.

Nalunk ha 5 percet allna barmelyik szolgaltatas mar hivogatnak az IT-t.

FőDudu

(#34530) Gabibácsi válasza FőDudu (#34529) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is írogattam óránként a leveleket kolléganő nevében :)
érdekes igen :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34531) FőDudu válasza Gabibácsi (#34530) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk a fejlesztes az nem olyan kritikus mint az uzemeltetes, mert max kesobb fejezodik be a project es kesz.

Az elet nem all meg, nincs azonnal merheto veszteseg es ugyfellazadas ;)

FőDudu

(#34532) Jahno válasza FőDudu (#34529) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk nem kell 5 perc, júzer előbb is szól, mint a gép.

(#34533) Jahno válasza FőDudu (#34531) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt majd próbáld elmagyarázni egy fejlesztős cégnek. Vagy mikor a TFS-t nyomkodtam és félrekattintottam volna. Ott rögtön állásidő van, minden mindennel összefügg és egyből lehetett volna túlórázni a végtelenségig.

(#34534) FőDudu válasza Jahno (#34533) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk mar a sok Windows update miatti ujrainditas is bajos.
Sajnos van par 2016 server, azok kepesek orakig szarakodni a frissitesek telepitese utan.

Nem a vas vagy a tarolo lassu, egyszeruen a 2016 szerver ilyen szarul frissit....

Havi 1x azert mindenkeppen sort keritunk az ujrainditasra - bar van olyan cuccunk ami nem lehet redundans (pl. az emlegtett Siemens fele KNX buszos rendeszer)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#34535) Jahno válasza Gabibácsi (#34528) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, sárgát direkt nem emlegettem. Bár kategóriájában most 40ezer körül van, ár/értékben sem olyan rossz. És akkor a nagyobb testvére vésni is tud. Az legalább 100tól kezdődik.

(#34536) Jahno válasza FőDudu (#34534) üzenetére


Jahno
őstag

Felénk is mindenki sír, bár ezek lemehetnének máskor is, ha értelmes lenne a júzer és esetleg bekapcsolva lenne a gép, vagy néha újraindítaná. És akkor nincs sok alkalmazás, csak néha kivezetünk valamit, Java meg örök szopás lesz.

(#34537) FőDudu válasza Jahno (#34532) üzenetére


FőDudu
addikt

Sokszor nalunk is.
Cloud-os antivirus pl. addig nem engedi a forgalmat amig a gep ujraindulasa utan be nem tolt minden modult, meg meg frissit is egyet.

Nos ez akar 1 perc is lehet a desktop megjelenese utan.
Sokan mar nyugosek, hogy nem megy a net, mert a bongeszo mar betoltodott, de forgalom meg nincs...

FőDudu

(#34538) FőDudu válasza Jahno (#34536) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi siman rakuldjuk a frissitest nap kozben. Aztan restartot is. 3x fel tudja fuggeszteni a restartot, a negyedik mar forced.

Azaz mondjuk 1 napon belul az osszes gep ujra lesz inditva. Kap mondjuk 10 korul egy restart kerelmet. Ha nincs gepnel, akkor ujraindul magatol. Ha keslelteti, akkor kap del kornyeken is, ha azt is keslelteti, kap egyet 3 korul is.

Delutan hatkor meg forced restart az osszes addig nem ujraindult gepnek.
Persze elotte mindet felkeltjuk tavolrol, hatha volt olyan pahaszt, hogy otkor elment haza es kikapcsolta.

Kell a restart, mert pl. Chrome es Skype frissitese nem teleup ha fut az alkalmazas.
Igy legkesobb este az osszes szukseges frissitest ratoltuk, nincs apellata.
Aki nem tudja ujrainditani a gepet amikor elmegy ebedelni.....

FőDudu

(#34539) Jahno válasza FőDudu (#34538) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk meg kikapcsolva vagy fókban van a gép, esetleg odahaza. Elhalasztani bírja, valami péntek/szombat késő esti időpot a végső, így vagy hétfő reggel anyáznak, mert rájuk szakadt minden, vagy szombat reggel, mikor jajj van egy 5 perces sürgős meló, aztán az SCCM is akkor alakul meg a 300 kilobtes VPN-en és erőlteti a dolgokat. Itt is néha csak gondolkozni kellene, csak az nem megy. Előző cégnél voltak olyanok, akik minden ilyenre egyedi értéket akartak beállíttatni, mert jajj az AD jelszó lejártánál is csak utolsó napon szól, de ez az késő. Sanyika meg kitalálta, hogy küldjön levelet 17 nappal előtte, meg hasonlók. De hát elvileg ezekért vagyunk, én meg a mostani céget sem értem megint.

(#34540) FőDudu válasza Jahno (#34539) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondtuk nekik, hogy ha nem akarnak szivni az indulaskor, akkor ebedidoben inditsak ujra a gepet. Az altalaban eleg a frissitesek telepitesere, meg akkor is ha a halozatrol mar lehuzta.

NAC beengedi a gepet, nem kell hozza user jelenlet. Azaz siman ujraindithat, elmegy ebedelni, mire visszaer minden fasza.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#34541) Samott válasza FőDudu (#34538) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk ilyet nem lehet csinalni. Szep is lenne, ha egy rendszergazda csak ugy a tudtom nelkul ujraindithatna a gepemet. :) Szoljon ha kell ujrainditas es majd megejtem ha idombe belefer. Az uzlet az elso, minden mas varhat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#34542) hobizoli válasza npera (#34466) üzenetére


hobizoli
nagyúr

elolvastam egy ideig, vki csak ment az autoval es egy uthiban atzottyenve koszont el a dolog
vkinek 5000merfold volt az autoban amikor megtortent
es meg 911 is van koztuk, meg mas is

nemtom de nekem ez ugy nez ki, mintha fáradasos tores lenne
aluminiumbol van ott a bode ezekben?

több drón kell ;P

(#34543) Jahno


Jahno
őstag

Blááá, kocsit most adom le szerelőnek, aztán lesem, hogy Budaörs-Csepel odavissza tömegközzel 3 óra. Ez kemény.

(#34544) Jahno válasza Samott (#34541) üzenetére


Jahno
őstag

"Szoljon ha kell ujrainditas " Szól. De gondolom láttál már ilyet. Értelmesebbje ütemezni is tudja. Ezt sem szokták. Felhasználó-e vagy?

(#34545) FőDudu válasza Samott (#34541) üzenetére


FőDudu
addikt

Kap harom kerest, ha nem er ra nap kozben, akkor munka utan forced.
Tetszik/nem tetszik, ferjen bele egy munkanapba 1 ujrainditas.

Es igen, biztonsag az elso - minden mas varhat 5 percet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#34546) Jahno válasza FőDudu (#34540) üzenetére


Jahno
őstag

" akkor ebedidoben inditsak ujra a gepet." Na, nálunk ebből volt az első körös botrány, mert csak a gépeket indították újra/kapcsolták be. Most hétvégén is sok cucc ki lesz törölve ADból, azzal szerintem jövő héttől szívni foguk.

(#34547) Jahno válasza FőDudu (#34545) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk több nap vagy 1 hét is lehet. Aznaposan csak az újraindítás nélküli dolgok mennnek. Meg én is júzer vagyok, sok minden nyitva is van, mégis túlélem. Egyre hisztisebbek a júzerek és teljesen felesleges dolgokon rinyálnak.

(#34548) Samott válasza Jahno (#34544) üzenetére


Samott
addikt

Arra ertettem hogy: "Kap mondjuk 10 korul egy restart kerelmet. Ha nincs gepnel, akkor ujraindul magatol." - ilyen nincs, ez elfogadhatatlan, megengedhetetlen. Legalabbis komoly munkahelyen. Ha egy ilyenbol adavesztes van masnap mar nem kell dolgozni jonnie. Eleve ha az ember dolgozik - es nem csak exceleket buzeral - akkor vagy egy tucat alkalmazas van nyitva. Azt nem lehet esz nelkul leloni.

Nalunk is probalkoztak ilyen utemezett dolgokkal, de nagyon goyrsan helyre lettek rakva. Kuld levelet hogy aznap ujrainditast ker, es amikor megfelel megcsinaljuk. Ha nem akkor szemelyesen odajon es konyorog. Vagy a fonoke a fonokomhoz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#34549) FőDudu válasza Jahno (#34544) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze, majd minden renitens hulyet kulon megkerunk, hogy tartsa be a biztonsagi hazirendet...

Alairta, kotelezo. 3x elhalaszthatja, negeydszerre bukja az osszes nyitott szarjat.
Legkozelebb majd megteszi amit kerunk.

FőDudu

(#34550) FőDudu válasza Samott (#34548) üzenetére


FőDudu
addikt

De. A felhasznalo feladata, hogy ha a gepet egyedul hagyja, akkor lelockolja es minden nyitott szarjan nyomjon egy mentest.

Persze nalunk nincs fejlesztes, igy nem fut a hatterben semmi olyan ami igenyelne a gep hatterben valo munkajat.

Ha a felhasznalo ott van, akkor dolgozik, ha nincs ott, akkor nem.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.