Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34451) zetor2000 válasza Sipi- (#34435) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem egy elég "gagyi" TIP márkájú (amennyiben ez márka) fúrógépem van. annak idején 10ropiért vettem az OBIban. Kezdetben keresett 10 ropit, mert fúrt 1, azaz egy darab lyukat. Kábé 15-18 éve. Azóta túlélt 2-3 ismerős és az én költözéseimet is, és még nincs semmi baja, csak koszosabb, mint eredetileg. Van mellé csomagolva valahol egy pót szénkefe pár. Ez képes arra, hogy plafont fúrjak vele, de azt hozzá kell tenni, hogy a fúrószáron amivel fúrsz, legalább annyi múlik, mint a gépen.
Aztán lett egy TE-72es Hiltim, de azt még nem használtam, de az űbermacsó. SDS Max tokmány (18mm a befogott fúrószár vastagság), nem hobbi fúró. Van bele SDS Max - SDS Plus adapter, ha vékony lyukat kéne fúrni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34452) zetor2000 válasza Jahno (#34449) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt a csekély fúrási képességekkel rendelkező gépek tulajai másképp értelmezil Lásd a szomszédaim.... Néha percekig tart egy lyuk a falba, pedig egy szöggel is ki lehet kaparni, ha kéne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34453) eattila válasza Jahno (#34449) üzenetére


eattila
csendes tag

Nincs tegla falam szoval nem tudtam pontosan :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#34454) Sipi- válasza blueboi69 (#34448) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt néztem ki

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#34455) zetor2000 válasza Sipi- (#34454) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az enyém tök ilyen, a koffert leszámítva. Az egyszerűbb kivitel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34456) Jahno válasza Sipi- (#34454) üzenetére


Jahno
őstag

Teljesen jó. Ezeket emlegettem meg HWSWn 5 éve. Igaz azóta kettőt leégettem :-)

(#34457) Jahno válasza zetor2000 (#34455) üzenetére


Jahno
őstag

Ekkora otthonra pont felesleges. Nekem is csak arra jó, hogy sörért odaadjam valakinek és ne odahaza foglalja a helyet.

(#34458) Jahno


Jahno
őstag

Még jó, hogy éppen az iroda előtt voltam, mikor szóltak az indiánok, hogy "nem olvasod a leveleket? Minden piros". Hétvégén nem. És mivel nincs kitalát ügyeleti rendszer, így melóidőn kívül sem nagyon. Sötét lépcsőházban a 12. emelet marha magasan van, lent megdumáltam az őrökkel, hogy hívnak ha műxik. Kimentem az ajtón és feléledt a ház, most ébresztem az informatikát is, aztán összekapom csepeli havert és irány Budaörs. Itt 30 fok van, víz nincs. De legalább a kilátás, az biztos fasza :-D

(#34459) Vodike


Vodike
tag

2016-ban vásárolt MacBook Pro Enter billentyűje néha beragadt, így bevittem az Apple Care Centerbe, hogy nézzenek rá (gari már semmi). 1 héttel később telefonáltak, hogy mehetek érte. Nézem a gépet, kicsit furának tűnt, majd megnéztem a munkalapot, hogy mit javítottak quality care címén ingyen:
- új billentyűzet
- új touch bar
- új akkumulátor
- új touch pad
- új házat kapott

Csak néztem nagyokat, de nem bántam :-)

exTiga

(#34460) FőDudu válasza Jahno (#34458) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha nem fizetnek erte, nem dolgozol.
Legkozelebb mar elvarjak, mert multkor is milyen jol megoldottad.

Okos legyel, az idot nem kapod vissza es meg nem is fizetnek erte...

FőDudu

(#34461) FőDudu válasza Vodike (#34459) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor nezd meg mennyi cilkus van az akkuban :)
Lehet epp havernek kellett gepet javitani ingyen...

(Apple pont nem a nagyvonalusagarol hires a javitasok kapcsan, szoval gari nelkul eleg valoszinutlen, hogy a te gepedben csereltek mindezt gratisz)

Max ebbe estel bele.
Es mivel a billentyuzet nem cserelheto, igy topcase csere tortent.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#34462) Jahno válasza Vodike (#34459) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, most szívunk a 2019 év végi cuccokkal is. Mert a MAC olyan jó és minőségi, oszt szinte minden évben a legtöbb modellnek van valami baja. Legfeljebb ha eddig nem jött elő, akkor jól jártál. Felém a 2-5 hónapos vádakkal megy a matek, aztán persze júzer is engem utál, nem azt a szart.

(#34463) Vodike válasza FőDudu (#34461) üzenetére


Vodike
tag

2 ciklus van benne a coconut battery alapján, 2019-06-19-én gyártották az akksit.

exTiga

(#34464) Vodike válasza Jahno (#34462) üzenetére


Vodike
tag

A céges idei MacBook Air-em, 2 hónap után ment tönkre. Kaptam helyette egy MacBook Pro, annak billentyűcseréje volt, mert a space duplát ütött. Szóval ismerem a minőséget, de nálunk Apple a kötelező..

exTiga

(#34465) FőDudu válasza Vodike (#34463) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont ahogy tippeltem.
Topcase csere, mindennel.
Akku, bill, touchbar, touchpad.

FőDudu

(#34466) npera válasza hobizoli (#34436) üzenetére


npera
újonc

Ezt mivel érték el? Álomszépen szétment minden.

Kollégámnak van 986-os (első generációs) Porsche Boxster gépkocsija. Eléggé széthajtva vette, az előző tulaj a sz*rt is kihajtotta a kocsiból és semmit nem végzett rajta karbantartást.

Miután megvette a következőket lehetett cserélni:

- folyadékok, szűrők
- kuplung
- gumik
- IMS csapágy

Az utóbbi önmagában egy durva összeg volt, de ha nem csinálod meg, akkor simán elköszönhet a motor. És a Porsche elég sokáig tagadta a hiba meglétét, aztán egy idő után elkezdték elismerni, hogy hibás a cucc.

Ha jól értem ez az IMS-probléma 911-en is tarolt egy ideig, és persze a Cayman korai változatai is szenvedtek tőle.

(#34467) npera válasza Jahno (#34458) üzenetére


npera
újonc

Jónak tűnik. Ezt lecsúsztathatod hét közben vagy esetleg extra lekúrást kapsz, hogy minek nyúltál hozzá jóváhagyás nélkül?

(#34468) npera válasza Vodike (#34459) üzenetére


npera
újonc

Ez jó, akkor lett egy új géped kábé?

(#34469) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mi történt szegény hwsw weblappal, hogy néz ki?!? 😱

(#34470) npera válasza lugosi (#34469) üzenetére


npera
újonc

Fogalmam sincs. Sosem néztem a honlapot, mindig csak a fórumon voltam.

(#34471) Vodike válasza npera (#34468) üzenetére


Vodike
tag

Mondhatjuk így is.

exTiga

(#34472) blueboi69 válasza Sipi- (#34454) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez betonhoz nem jaú.

(#34473) Gabibácsi válasza Jahno (#34462) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mer bármi más jobb ám, mi? Te is tudod hogy nem. Pl a dellek olyan fosadékok mostanában amiket kapunk, hogy imádkozunk ne cseréljék le a régit.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34474) Gabibácsi válasza lugosi (#34469) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ugyanolyan randa mint a ph. Ilyen újhullámos vzzs generációsoknak való akármi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34475) Gabibácsi válasza npera (#34467) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dolgozhat máskor is :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34476) npera


npera
újonc

Most egy XC90 T8 Inscription van nálam. Az elektromos hatótáv egy röhej. Bementem vele hibrid üzemben a belvárosba elhozni egy kis kézi fűrészt (amivel tudok szögben vágni) miután voltunk a gyerekekkel baletton. A belvárosból kifelé el is fogyott az akksi, pedig csak csurdogáltam a forgalommal. Nem voltak erős gyorsítások.

Ezek a PHEV kocsik kábé semmire nem jók. Vagy legyen egy rendes HEV vagy egy BEV.

Mondjuk a szomszédokat megint sikerült kiborítani az autóval, elég komoly nyuggerbázis van itt és mindenki lát mindent. Hiába csak kölcsön tesztautó azért megy a zuhanyhíradó körbe.

Holnap megyünk a Nordens Ark állatkertbe, visszük magunkkal a lányom barátnőjét is.

112 km egy irányban, az út egy része nagyon szép országút ami spagettiként tekereg a dombok, erdősávok és tavak között. Amikor még van növényzet és süt a Nap, akkor eszményi a táj. Már közel van Norvégiához, elég sok norvég kocsi van.

(#34477) npera


npera
újonc

7:19-nél izgalmas. Ruszkik bájdövéj.

Egy Skoda ledarálja a kocsi alját a motorosszeletelő korláttal. Aztán egy IQ-fájter megáll bámészkodni és a kamion letaranolja hátulról. Kész is a ruszki kombó. Utána remélem volt szukáblijáty...

(#34478) WiZARD válasza npera (#34476) üzenetére


WiZARD
addikt

10,4 kWh akku egy ekkora autóban semmire se elég. Gondolom városban is 20+ kWh/100km körül megeszik, de picit tempósabban inkább 30+. (EPA szerint 17 mérföldet bír)

A Volvo 2020ra megnövelte az akkut. 11,6 kWh-ra :DDD

Fogyasztás csökkentés célból amúgy elhiszem hogy van értelme a hibrideknek. Elég sok fékezési energiát vissza lehet nyerni, ha a saját tapasztalataimból indulok ki. (bár nem tudom, hogy ezek a kisebb elektromos motorok mennyi energiát tudnak visszatölteni)

Új X5-be került valami 30 kWh körül akku, annak már talán van értelme.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#34479) npera válasza WiZARD (#34478) üzenetére


npera
újonc

Most az összes PHEV-et gyártó prémium OEM növeli a hatótávot. Hogy a Volvo mit csinál arról nem nyilatkozhatok, de azért ki tudjátok találni. Ha a BMW, a Mercedes és az Audi csinálja, akkor vajon vagy ha nem vajon, akkor sajton mi történhet?

(#34480) eattila


eattila
csendes tag

Fotós. 35mm 1.8G-vel

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#34481) Gabibácsi válasza npera (#34477) üzenetére


Gabibácsi
tag

Asszony fel is kapta a fejét az orosz káromkodásra

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34482) Phülöp válasza npera (#34476) üzenetére


Phülöp
addikt

Voltunk ma Mazda 3 tesztvezetésen, csalódás volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#34483) eattila válasza Phülöp (#34482) üzenetére


eattila
csendes tag

A regebbit vezettem. Nem voltam tole elajulva. Bar a csomagter es a kulseje bejott.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#34484) blueboi69 válasza npera (#34476) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jónak tűnik tekergős állatkerti út.

Én meg körbetekertem a tavat egy spanommal, elsőre :) Egész jó, nehezebbre számítottam.
És bakker nincs izomlázam és a seggem sem fáj, pedig ez a trekking bringa gyári ülése, ami első ránézésre tök kemény. Hát a faszom.... :)

(#34485) Gabibácsi válasza blueboi69 (#34484) üzenetére


Gabibácsi
tag

Too much information

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#34486) Sipi- válasza blueboi69 (#34472) üzenetére


Sipi-
tag

Miért?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#34487) -NoVa- válasza blueboi69 (#34484) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szóltunk?

(#34488) Sipi- válasza npera (#34468) üzenetére


Sipi-
tag

Tehát összetörték a gépet és kicserélték :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#34489) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ettünk ingyen az Andrássyn a Puliban asszonnyal, FB nyeremény. Meglepően odatették a minőséget, majdnem Kistücsök.

(#34490) Vodike válasza Sipi- (#34488) üzenetére


Vodike
tag

Megfordult ez is a fejemben, de szarok ra. Eleg brutal gep a mai napig, most mintha uj lenne :)

exTiga

(#34491) qnadam válasza Phülöp (#34482) üzenetére


qnadam
veterán

mi nem jó benne?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34492) Vodike válasza -NoVa- (#34489) üzenetére


Vodike
tag

Jujj, asszony ugyfele a Kistucsok tulaja, eddig vagy 10x ettunk ott, de kb 1 kezemen meg tudom szamolni amikor jo volt...olyan szarokba szaladtunk ott bele, pedig vittem le 12 fos tarsasagot is, haaat...

exTiga

(#34493) WiZARD válasza -NoVa- (#34489) üzenetére


WiZARD
addikt

igényes weblapja van - http://pulibudapest.hu/ :D
de a google/tripadvisor értékelés se hozza meg a kedvem...

Kistücsökben eddig jókat ettem.
Platánból épp most értem haza, továbbra is hibátlan, ajánlom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#34494) Jahno válasza Gabibácsi (#34473) üzenetére


Jahno
őstag

Valami más lehet ott elbaszva, mi nem szopunk a Dellekkel, de amikor ott voltam akkor is borult minden teljesen alap dolgokon, ami máshol működött. Alap driverek és egyéb volt elkúrva, nem a vas.

(#34495) Jahno válasza blueboi69 (#34472) üzenetére


Jahno
őstag

Teljesen jó. Főleg amire kell, hogy most 15 darab 5ös tiplit befúr, aztán évekig pihen a sarokban.

(#34496) Jahno válasza npera (#34467) üzenetére


Jahno
őstag

Ez legalább segít, mert szerintem most a nagyobb főnöknél nem állok túl jól. 1 órát voltam ott, ezen nem érdemes szórakozni, majd kimegyek eliassal reggelizni és le is van tudva. Jövő héten egyedül leszek. Ma maszekoltam, 3.5 kilométert lépcsőztem, de jó volt és nem vagyok sehol...

(#34497) Jahno válasza FőDudu (#34465) üzenetére


Jahno
őstag

Ma én is megtettem a tiszteletet, míg lehet:

(#34498) Jahno válasza npera (#34477) üzenetére


Jahno
őstag

Valami vezess.hu-n vagy Bp autóson be is ugattam, ott mutogatják a világ leggyengébb orosz közlekedős videóját aztán szörnyülködnek, hogy jajjj leelőzet és belement a másik hátába.

(#34499) Jahno


Jahno
őstag

Haversrác azt mondja, akárhogy is, de hozzamm be a netet az irodába és pár végpontot, amire ezt-azt rádugna. Így adta ki:

Kicsit huzatos, de majd kintről kap szerelőhabot. És akkor a kábel másik végével majd hétfőn jövök.

(#34500) Jahno


Jahno
őstag

És haversrácnak egy ilyen van a kert végében, mint "szerszámos". Elég kemény, szinte egy nyári lak, el lennék a grillel és a vízipipuval:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.