Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28051) Vodike válasza FőDudu (#28047) üzenetére


Vodike
tag

Telefonnál, hogyha authorizálod már a képernyőzár feloldásánál (céges policy miatt nálunk kötelező), akkor utána már a walletnál nem kéri.

exTiga

(#28052) Vodike válasza FőDudu (#28049) üzenetére


Vodike
tag

Én is meglepődtem, csak rápróbáltam a BKV automatánál először, hogy ne égjek be a boltban, aztán ment szépen. Utána a kisközértben már magabiztosan fizettem. Nézett is a néni, hogy mit csinálok, aztán felivlágosítottam, de láttam, hogy nem érti még így sem mi történt :-)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#28053) -NoVa- válasza Vodike (#28052) üzenetére


-NoVa-
őstag

Droidon simán ujjlenyomattal feloldás után egy percig paypass képes a telefon, nem kell appot indítani.

(#28054) Vodike válasza -NoVa- (#28053) üzenetére


Vodike
tag

És honnan tudja melyik kártyáról akarsz fizetni? Nekem jelenleg 3 van és ha a revolut is apple pay képes lesz, akkor 4.

exTiga

(#28055) -NoVa- válasza Vodike (#28054) üzenetére


-NoVa-
őstag

Beállítod a default pay provider appot, abban a default paypass kártyát, aztán jó lesz az esetek 99.99%-ában. Nem alkalmanként appozol meg kattintgatsz a pénztárnál, mint valami készpénzes szüttyögő.

(#28056) qnadam válasza hobizoli (#28041) üzenetére


qnadam
veterán

el nem tudom képzelni.
esetleg azt, hogy az nem érdekel több tízezer embert? bár lehet, hogy rosszul látom. (az idei vivicittán 31e induló volt, plusz akik szurkolni jöttek)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28057) Jahno válasza hobizoli (#28041) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ ki rendezte volna. RedBullnak és egyébnek biztos lehet, mert rendelkezik a körítéssel. Ha érdekel pár 10ezer embert, akkor mindent is lehet, csak ne ismeretlen G Jakab álljon oda a Pógár Jenő elé, mert az komolytalan.

(#28058) FőDudu válasza -NoVa- (#28055) üzenetére


FőDudu
addikt

Na ez uj nekem. Kiprobalom.

FőDudu

(#28059) hobizoli válasza Jahno (#28057) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a pesti oldalon az Arpad hidnal a 13ker-ben volt egy 201m-s demozas par eve
a Carl Lutz rakpart-n ha igy megvan a helyszin

[link]
az operator kepessegeivel itt voltak kisebb problemak :DDD

de ugyanez egy masik nezetbol
[link]

több drón kell ;P

(#28060) eattila válasza Vodike (#28046) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi!

Ez valahogy bonyásabbnak tűnik, mint elővenni a kártyát és odaérinteni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28061) Gabibácsi válasza eattila (#28060) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vannak akik azt mondják azért jobb mert a telefon mindig nálad van. Nálam a tárcám van mindig, a telefon nem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28062) Gabibácsi válasza hobizoli (#28059) üzenetére


Gabibácsi
tag

Rétegigény, underground. Én sem záratom le a rakpartot mert ott tartanék sid discot :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28063) eattila válasza Gabibácsi (#28061) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, a tárcám nálam is mindíg nálam van. Személyes iratok, jogosítvány, bankkártya egy helyen. Nyilván ki lehetne egy kissebb tárolóval váltani, de nem szeretem ha a zsebemben csörög az apró.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28064) Grillo válasza Gabibácsi (#28061) üzenetére


Grillo
senior tag

Az a baj, hogy a rétesezőben csak készpénzt fogadnak el...:)

(#28065) Jahno válasza Gabibácsi (#28062) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig kellene.

(#28066) -NoVa- válasza Grillo (#28064) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kell rétesezőbe menni. Lipótiba se járok, pedig a cég alatt van, majd ha elegen leszoknak róla, bezárnak vagy szereznek terminált.

(#28067) Gabibácsi válasza Grillo (#28064) üzenetére


Gabibácsi
tag

Látod, azért van nálam a tárcám, nem a telefonom :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28068) Gabibácsi válasza -NoVa- (#28066) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lipóti fura, én már leveleztem velük, mert a dózsa-vácinál lévőben sem fogadnak el kártyát. Azt mondták hogy fréncsájz (de szép szó) és nem mondhatják meg nekik hogy kötelező a kártya. De sajnos nem mennek csődbe, mindig nagy a sor előttük.
Viszont itt a közelünkben lévő Dunakeszi lipótiban meg elfogadják a kártyát.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28069) Gabibácsi válasza Jahno (#28065) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hát akkor megszervezzük.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28070) FőDudu válasza -NoVa- (#28066) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt mondod, hogy Afacsalok? :)

Az eroltetett KP hasznalatot semmi mas nem indokolja.
Ma mar lehet olyan penzugyi partnert talalni ahol nem (akkora) lehuzas a terminal.

Penzszallitasi meg egyeb szirszar jarulekos koltsegen megterul.

Nem veletlenul nyomja az Aldi is a Paylife (Six-Pay group) terminalokat, meg tan meg a Freeshnapf-ban is olyat lattam...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28071) -NoVa- válasza FőDudu (#28070) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából az állam feladata és felelőssége lenne kivágni a készpénzt hamar, automatikusan követhetővé téve az adózást, és megszüntetve a csalást. Aztán a fenntartás árát áttolni banktámogatásra, hogy ne a lakosságon verjék le a költséget meg a terminálüzemeltetőn, és majdnem mindenki örül majd.

(#28072) Phülöp válasza eattila (#28063) üzenetére


Phülöp
addikt

The Ridge Wallet

Konkrétan negyedakkora, mint a telefonom (Note9), és nem akkora gyász, ha kicsúszik a kezemből.
3-4 éve használom, és ha nagyon erősen nézem, akkor látszik pici kopás a sarkain. 12 kártyát tud fogadni, gyors, kényelmes. A szélső kártyákat könnyebb kitolni, ezért elöl a Revolut, meg Paysera, középen jogsi,személyi, hátul az S-Pankki helyi kártya (erős bónusszal - vannak boltok, ahol azt érdemesebb használni).
+RFID védelem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28073) Bujdy81 válasza hobizoli (#28041) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem voltam gyorsulásin, így nem tudom, pontosan milyen az, tippjeim, ami ellene szól:
- nagy hanghatás, sokkal nagyobb, mint egy bringaverseny (de pl. nagyobb-e, mint amikor az F1-es autók parádéznak?)
- végtelen erejű autókat kiengedni az Andrássyra azért nem lehet jó, mert mi van, ha műszaki hiba van? Hogy fér el a mentő/tűzoltó? Hogyan lehet telepíteni olyan erős átmeneti korlátot, hogy egy kitörő autót megfogjon?
- hogyan gumizzák fel előre a pályát és szedik le gyorsan a verseny végén?

Amúgy nekem azzal sem lenne bajom, ha pl. a gyorsulási lenne a Belvárosban, mert az is egy buli, ha az elsőre sokan kimennének, akkor utána lehetne belőle hagyomány...

(#28074) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#28062) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ne hidd! Ha ingyen lenne, több tízezren kimennének, az tuti!

(#28075) eattila válasza Phülöp (#28072) üzenetére


eattila
csendes tag

Ilyesmiket nézegettem én is. De az aprót nem tárolja. Ami néha azért játszik. Bár errefelé is erősen terjed már a kártyás terminál, azért van, ahol még nem használható.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28076) Gabibácsi válasza -NoVa- (#28071) üzenetére


Gabibácsi
tag

az összeesküvéselmélet-hívők meg a laposföld hívők meg sírnának hogy a zállam lenyúlja a pénzüket és megszünteti a számlákat, megnyomják a pirosgombot, mehetünk a barlangba két kiló nyalósóval

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28077) eattila válasza Bujdy81 (#28073) üzenetére


eattila
csendes tag

Berettyóújfaluban pl autós találkozó volt a belvárosban. Igaz csak pár kisebb utcát zártak le, de bőven elfértek. Volt hangnyomás verseny, kipufogós baromkodás, stb.
Annó szolnokon is a belvárosban volt autós tali egy pláza szerűség parkolójában. Manapság a Tisza partján tartják. Tény, hogy ezek a városok nem kapnak akkora forgalmi terhelést, mint Bp. Meg kevesebbet is sírnak. Mert manapság (is) minden Bp-ről szól.

Itt hétvégén lezárták a belvárost. Birkafőző fesztivál volt. Sokan voltak, szerintem csak páran morgolódtak. Régebben én is morgolódtam, de azért, mert közvetlen az ablakom előtt zajlott. Éjjel is. De elköltöztem, azóta nincs bajom vele :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28078) Samott válasza -NoVa- (#28071) üzenetére


Samott
addikt

Viccelsz, bolondozol? Havi 150e ingyen felveheto, mikozben az atutalasokra meg tranzakcios adot fizetsz. Pont forditva kellene csinalni. Illetve bizonyos osszeghatar felett csak elektronikus fizetest engedelyezni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28079) eattila válasza Gabibácsi (#28076) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért ha hirtelen elmegy az áram/net akkor a card only világ mehet kapálni. Mert hiába van pénzed, ha nem tudsz vele fizetni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28080) Gabibácsi válasza eattila (#28075) üzenetére


Gabibácsi
tag

aprót nem használok, sosincs nálam, és amikor rínak hogy nincs kisebb ? akkor megmondom hogy most vettem fel kp-t miattad, és 5 ezres a legkisebb, fogadjatok el kártyát

az aprót egy kis dobozban a kocsiban tartom, és azzal parkolok, direkt arra használom, másra nem jó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28081) Gabibácsi válasza eattila (#28079) üzenetére


Gabibácsi
tag

ha elmegy az áram, hogy fizetsz kp-val, meséld már el? Pénztárgép hogy fog működni?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28082) Gabibácsi válasza Samott (#28078) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, de ebben az is bennevan, hogy szüleim bemennek kaposvárra kp-t felvenni havonta egyszer, mert a faluban nem nagyon tudod használni a kártyát a mozgóárusoknál. Én eleve köteleznék MINDENKIT akitől lehet vásárolni , hogy fogadjon el kártyát.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28083) Samott válasza Gabibácsi (#28076) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk az annyira nem osszeeskuves elmelet, emlekezz csak Ciprusra illetve ha nincs kp akkor batran lehet jatszani a negativ kamattal. Szoval jo ha van, de nyilvan nem ilyen mennyisegben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28084) Samott válasza Gabibácsi (#28082) üzenetére


Samott
addikt

2019 van, aki penzzel foglalkozik az fogadjon el kartyat is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28085) eattila válasza Gabibácsi (#28081) üzenetére


eattila
csendes tag

Az spec akkuról is megy egy darabig.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28086) FőDudu válasza Samott (#28083) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt altalaban mindenutt lehet kartyat hasznalni - neha meg a piaci mamokanak is van terminalja, mert kb havi 5-10 euro egy ilyen tokkal vonoval...

Pl:
https://www.a1.si/poslovni/davcna-blagajna
Es ennel vannak olcsobbak is. Tablet es BT nyomtato.

Online jelent az adohivatalnak, a valaszkent erkezo azonositot belekodoljak a szamlara nyomtatott QR kodba amit egy applikacioval lehet ellenorizni. Az App direktben a penzugyminiszteriumot kerdezi le, latszik ha a szamla/csekk nincs regisztralva. Az app hasznaloi kozott havonta tobbezer eurot sorsolnak ki.

Es nem erzem ugy, hogy lehallgatnak/megfigyelnek/stb...

Ceg 500 Euro folott csak utalhat. Nincs kivetel.
Ceges szamlat egy adott weboldalon regisztralni kell, aztan ha nem fizetnek (es nem mondott ellen a szamlanak befogado) , akkor van kozos adatbazis a nemfizetokrol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28087) eattila válasza Gabibácsi (#28080) üzenetére


eattila
csendes tag

Kinek mi. Én szeretem ha van nálam pár ft. A nagyobb aprót én is a kocsiban tartom. A kisebbet meg otthon. De addig is lennie kell valahol. Zsebben nekem nem ideális. Bár ez az én dilim, tudom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28088) Phülöp válasza eattila (#28087) üzenetére


Phülöp
addikt

Én idén eddig kb. 70 euró kp-t költöttem, abból 50 a macskafelvigyázónak ment, amikor elutaztunk. Tudom, otthon számlát is kellett volna kérnem, de egy 10 éves gyerek, aki most ismerkedik a pénz kezelésével, az első lépéseket teszi a munka világába és tanulja a felelősségvállalást, nem feltétlenül számlaképes.
Most is van vagy 20 euro a tárcámban, de már vagy 2 hónapja.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28089) Gabibácsi válasza FőDudu (#28086) üzenetére


Gabibácsi
tag

itt is
még az utcavégi termelői piacon is van akinél
de egy kis faluban nem mindenhol
nálatok sem
tengernél perszehogy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28090) Samott válasza FőDudu (#28086) üzenetére


Samott
addikt

Ez a sorsjegyes dolog nem hulyeseg, erdekelte teszi a vevot hogy nyugtat/szamlat kapjon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28091) Gabibácsi válasza eattila (#28087) üzenetére


Gabibácsi
tag

van nálam euro meg ilyenek, de ilyen vasdarabok nincsenek, nem fér sehová

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28092) Gabibácsi válasza eattila (#28085) üzenetére


Gabibácsi
tag

gondolom akkor a banki terminál is ugyanúgy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28093) FőDudu válasza Phülöp (#28088) üzenetére


FőDudu
addikt

En csak a piac miatt veszek fel - ott azert mar talaltam olyat ami nem rendelkezett olvasoval.
Vagy epp a havi 1x-i zsibvasaron.

Amugy eleg jol el lehet lavirozni kartya nelkul (NFC).
Bar a multkor a gyogyszertarban kiirta a terminal, hogy hasznaljam a hartyat.
Sosem volt meg ilyen, regota telefonnal fizetek.

De akkor kifejezetten a fizikai kartyat kellett hasznalni.

FőDudu

(#28094) FőDudu válasza Samott (#28090) üzenetére


FőDudu
addikt

Kicsit osztonozni kell a nepet - pedig elotte is ugyanugy adtak nyugtat kb mindenrol...
Nem tudom mennyit feheredett a gazdasag a 2016-os indulas ota.

FőDudu

(#28095) FőDudu válasza Gabibácsi (#28091) üzenetére


FőDudu
addikt

Lidl/Spar/Hofer ad ilyen muanyag penzermet a penztarnal a kocsikhoz, szoval ha nincs nalad apro az sem akadaly a bevasarlo kocsi hasznalatanal...
Elraktam parat (elsore adtak vagy otot) - elfer a kocsiban a penzerme tartoban.

FőDudu

(#28096) FőDudu válasza Gabibácsi (#28089) üzenetére


FőDudu
addikt

Falubeli mamokanal nyilvan nincs, eszembe sem jutna nyugtat kerni a hazi tojasrol.
Mekkor adocsalo rohadek vagyok.... :D

FőDudu

(#28097) Samott válasza FőDudu (#28094) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk az adohivatalhoz bekotott penztargepekkel meg a szinten bekotott szamlazassal nagyon sokat. Igazabol minden balf.szsaguk ellenere ez tart minket a viz felett.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28098) Samott válasza FőDudu (#28096) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk a piacon se kapsz az ostermelotol a banan utan.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28099) eattila válasza Gabibácsi (#28092) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nem. Legalábbis ami nem mobil, hanem fix, az csak hálózatról megy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28100) Jahno válasza Gabibácsi (#28081) üzenetére


Jahno
őstag

Kézi tömb... Amúgy egy csomó gép akkus, vagy akkuval támogatható, aztán nézzük meg milyen gyakran van ilyen áramszünetes kimaradás, mert azért nem jellemző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.