Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28251) Phülöp válasza Samott (#28250) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem a 3. alkalom környékén megkérdeznék, hogy miért kések rendszeresen...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28252) FőDudu válasza eattila (#28248) üzenetére


FőDudu
addikt

A higgadtsag ilyenkor a remiszto szamukra.
Nehogy felhuzd magad...

Neked nincs veszteni valod.
Most ok jonnek. Max kisetalsz, mintha mi sem tortent volna.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28253) FőDudu válasza Phülöp (#28251) üzenetére


FőDudu
addikt

Raadasul a te felheted az nalunk felhat (felot?) :)
Ja nem. :)

Tehat nalunk felnyolcs, felkilenc, szoval atlag melos munkakezdese :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28254) Jahno válasza Samott (#28250) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk sok vidéki, hogy ne utazzanak annyit, de van 1-2 számora bonyolult elme, akik 5 körül bent vannak az irodában. Nekem mindegy, ha engem nem zavar akkor felőlem könyvelgessen ott szép csendben a sarokban. Csak ne nézzen furán arra, aki este 10ig bent van :-) Felénk üzemeltetésnél szerintem meg azért, mert így a normál napi kezdés előtt le lehet tudni egy csomó mindent, aztán úgyis elúsznak és elvesznek, nem lehet tervezni semmi fixet, ez meg általában még jó mind a 10-12 embernek.

(#28255) FőDudu válasza Jahno (#28254) üzenetére


FőDudu
addikt

Komolyabb szerverek ujrainditasa nalunk is ejjel megy...
De volt mar olyan, hogy hajnali haromkor olyan jarkalas volt a recepcion, hogy el kellett halasztani a tervezett ujrainditast... (adott szerver ugye akkor indithato ujra, ha a napi mentes mar lement es idoben ujraindul a reggeli cuccok kezdetere)...

Multkor az egyik SAP szerver egy orat szarakodott a frissitesekkel meg valami licenszet csereltek rajta es verzio upgrade/cleaning/kistokom,,,,

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28256) Samott válasza Jahno (#28254) üzenetére


Samott
addikt

Az az o egyeni szocproblemaja, de ne tervezzen masoknak is melot akkorra. Vagy legalabbis ne csodalkozzon ha nem jon senki a megbeszelesere. Torzsido vagy hogyhivjak. 9-5 meg ilyenek, cege valogatja.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28257) FőDudu válasza Samott (#28256) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is pont ezt mondjuk..
Aki megjelenik ilye estehetes dolgokon az folyamatos munkaidoben van foglalkoztatva - a tobbieknek nem lehet kotelezo. Ennyike.

FőDudu

(#28258) Jahno válasza FőDudu (#28255) üzenetére


Jahno
őstag

Itt most nem szereverekről volt szó. Azok hétvégén vannak elég tág időablakban.

(#28259) FőDudu válasza Jahno (#28258) üzenetére


FőDudu
addikt

Lattal mar hotelt ami hetvegen bezar? :)

FőDudu

(#28260) -NoVa- válasza FőDudu (#28259) üzenetére


-NoVa-
őstag

Munkásszálló, kollégium? :D

(#28261) scaurus


scaurus
újonc

"Ízléses fotók szép nõkrõl" rovat, eredetileg itt:
https://forum.hwsw.hu/topic/129825-izleses-fotok-szep-nokrol-v/

Jó fej volt, kéretlen e-mailt kapott a futballbíró, Fernanda Colombo

https://index.hu/sport/sportgeza/2019/07/02/fernanda_colombo_jatekvezeto_futballbiro_sarga_lap/

A hivatkozásban lévő videón nem kicsit jól néz ki.
Ha 20 évvel fiatalabb lennék, rögtön elkezdenék focit nézni...

Egy, a videóból kikockázott, nem túl jó minőségű kép:

[ Szerkesztve ]

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#28262) Jahno válasza FőDudu (#28259) üzenetére


Jahno
őstag

Olaszfranciaspanyol vonalon bármi előfordulhat, de szintén nem ez volt a kérdés :-)

(#28263) Jahno válasza npera (#28191) üzenetére


Jahno
őstag

Napi haversrác szösszenet:

"New personal record!

In just one week I had 5 encounters with the highway police. 3 speeding (2 in Austria, 1 in Hungary), 1 crossing the dividing line, 1 crossing a red light. I need to chill out lol.

I pay the police so much they should list me as their official sponsor. "

És mindezt úgy, hogy kb. jó 1 éve mondtam, hogy előbb-utóbb szarul fog kinézni és úgy lett, szipogott is rendesen mikor levágták róla a ruhát egy esés után. Fél évig szolídabban nyomta (közben járni is meg kellett tanulni és egyéb hátráltató tényezők) aztán újra nekilódult.

(#28264) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#28250) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én :)

(#28265) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#28264) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom Neked sem mindegy, hogy összesen 1.5 vagy 3+ óra a napi bejárás. És még nappal hazaesel a kölköket bolondítani.

(#28266) qnadam


qnadam
veterán

#viccestopik

WEEKEND SAFETY BRIEF
Don't add to the population. Don't subtract from the population. Stay out of the hospital, the newspaper and jail. If you do end up in jail, establish dominance quickly.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28267) npera válasza Samott (#28250) üzenetére


npera
újonc

Van öntvénytervező kollégám, az reggel 6-ra jön, aztán kábé 3 után nem sokkal leborít. Nincs forgalom egyik irányban sem neki. A melót gránit stabilan megcsinálja, egy igazi guru.

(#28268) npera válasza FőDudu (#28253) üzenetére


npera
újonc

Román időszámítás????? :Y

(#28269) npera válasza qnadam (#28266) üzenetére


npera
újonc

(#28270) Jahno válasza npera (#28267) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk itt volt olyan aki reggel 5kor már az irodában volt és este 11 utánig rendszeresen. Néztem is furcsán, de munka van meg kell oldani. Aztán akkor meg arra a cégre néztem furcsán aki az ilyen niggert zavarja el leépítéskor. Majd rájön, hogy kell helyette 3 ember felépülni, mert a munka az adott.

(#28271) eattila válasza FőDudu (#28252) üzenetére


eattila
csendes tag

Higgadt voltam. Volt mindenfele igeret. Meg par dramai bejelentesem. Adtam nekik eselyt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28272) zetor2000 válasza eattila (#28271) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyan szegények voltak, hogy ígérni sem tudtak? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28273) Bujdy81 válasza Samott (#28256) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sőt, a törzsidő nem is 8 óra, hanem kevesebb, különben nem lehetne rugalmas a dolog.

Nálunk is sok projekten 9-15h között van a törzsidő, azon kívül a megbeszélés nehezebben szervezhető le. Nyilván a 16 órakor kezdődőre bemegyek, ha éppen nem kell rohannom haza, de a 17 órásra már nagyon húzom a számat...

(#28274) npera


npera
újonc

Megjelent a motoros oktatóvideó No Prisoners 2019 vol. 1 kiadása. Aki motorozik vagy motorozni akar mindenképpen nézze meg, mert sokat lehet okulni belőle.

(#28275) Bujdy81 válasza eattila (#28271) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

És mi let? Reklám után elmondod, csak maradjunk veled? :D

(#28276) eattila válasza zetor2000 (#28272) üzenetére


eattila
csendes tag

De. Ok igergettek. Nem en :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28277) Samott válasza Bujdy81 (#28273) üzenetére


Samott
addikt

Jogos, nalunk is rugalmas munkarend van, nem is tesznek megbeszelest a nap elejere/vegere.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28278) eattila válasza Bujdy81 (#28275) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, bocs :D Volt nemi melo kozben.

Maradt nyitott a dolog. Amit korabban mondtam nekik hataridot azt biztos megvarom. Addig kiderul hogy a problemak megoldasa sikerul e. Ha nem, akkor egyertelmu. Ha igen, akkor atgondolom.
De ez most arrol szolt fokepp, hogy hajlando vagyok e megprobalni vagy ne is teperjenek.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28279) Jahno válasza eattila (#28276) üzenetére


Jahno
őstag

Ó, ilyeneket mi hányan hallottunk már mindenféle kompozícóban. Kocsmában és itt-ott körbekérdezve valahol pár ezrelék körül lehet az, ahol rövidebb távon történt is valami. Szóval ne add fel :-D

(#28280) npera


npera
újonc

Kalibrálom a quad áramszenzorát ez alapján.

Ha minden jól megy, akkor utána a flight controller által számolt kapacitás meg fog egyezni azzal, amit a motorok kiszívnak az akksiból. Rámérve az akksik balanszírozó portjára kábé 0,3-0,35V többletet olvasok le, mint amit a kijelzőn látok.

Ha be sikerül lőni jóra a kalibrációt, akkor lehet nem másfél perc után kell leszálljak, hanem 2-2,5 perc után. Ha pedig lesz rendes méretű akksim, akkor meg mondjuk 4 perc. Ami már egy örökkévalóság :C

(#28281) npera


npera
újonc

Blueboi!

Ma volt BMW-s élményem. Egy meetingről mentem egyik épületből a másikba, amikor felfigyeltem rá, hogy BMW F20 kombi hátsó ablaka (amit a hátsó ajtón fel lehet külön nyitni) fel volt nyitva. A kocsiban senki, körülötte senki. Viszont esett picit és tudtam, hogy még jobban is fog esni. Így lecsuktam neki az ablakát, hogy ne ázzon be a kocsi.

Bűnjelre utaló nyomot nem láttam, de most már ott van a mancsom lenyomata rajta legalábbis :C

(#28282) Sipi- válasza npera (#28281) üzenetére


Sipi-
tag

Reggel meg majd elvisznek az őrök kihallgatni :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28283) npera válasza Sipi- (#28282) üzenetére


npera
újonc

Shot at dawn.... :C

(#28284) BobaHWSW válasza npera (#28281) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Szivas ha kizarta magat es a gyerekeert ment haza, aki befer hatul az ablakon.

(#28285) Jahno válasza npera (#28283) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, sógorné megbolondult és ilyennel hozták szombaton vendégségbe:

(#28286) eattila válasza Jahno (#28279) üzenetére


eattila
csendes tag

Nincsenek illuzioim.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28287) npera válasza BobaHWSW (#28284) üzenetére


npera
újonc

Hát akkor szívás. 1 óra múlva már nem volt ott a kocsi, így szerintem nem volt gond.

(#28288) npera


npera
újonc

Ruszkik.

2:01-nél a fehér szedán berág a kamionra, hogy minek van ott, aztán letaranolja az útról. Visz magával még pár másik járművet, de a kamiont mondjuk levette az útról, az igaz. Ezek állatok...

(#28289) npera válasza npera (#28280) üzenetére


npera
újonc

Sikerült bekalibrálni. 202 mAh fogyott, aztán 201 mAh töltődött bele.

Ez rendben van. Ami szintén rendben van sajnos az a feszültségmérés. 12,5V-ot mutat a töltés után a teljes pakk feszültsége és ennyit olvas ki a Runcam Swift belső mérése és a flight controller mérése is (független a kettő).

Akkor most holnap újra repülök vele, aztán össze tudom vetni a cellafeszültséget és a kinyert kapacitást.
Leellenőriztem Betaflight alatt, a következő cellafeszültséges határok vannak megadva:

- minimum cell voltage: 3,4V
- maximum cell voltage: 4,2V
- warning cell voltage: 3,6V
- Capacity: 450 mAh

Kíváncsi leszek holnap hogy megy majd a fenti értékkel. A maximum valamiért 4,4V-ra volt rakva, az lehúztam a realisztikus 4,2-re. Én nem töltöm túl az akksikat, nem akarok tüzet. A kapacitás nem volt beflashelve az FC-be, most beleírtam.

Megkérdezem a norvég kollégát, hogy milyen akksikat vett a 3"-os gépéhez. Ha jók és nem használja őket, akkor lehet beajánlok neki valami pofátlanul alacsony árat, aztán akkor lesz olcsón akksim. Ő már sosem fog repülni vele, csak tárolja.

(#28290) npera


npera
újonc

Bekapcsoltam az OSD-n az átlagos cellafeszültséget és valami miatt azt hiszi a rendszer, hogy 4S akksi van rajta. 12,5V fullra töltött 3S (4,2V cellánként) a flight controller számítása szerint cellánként 3,1V és egyből pánikol, hogy szálljak le azonnal.

Erre rá kell jöjjek miért.

Lehet itt a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#28291) npera válasza npera (#28288) üzenetére


npera
újonc

8:19-től ez valami üzbég népszokás? Jól nyomják. De a vége a legjobb. Minden jó, ha a vége jó :C

(#28292) Jahno


Jahno
őstag

Hétvégén kipróbálom az esküvős mókát, kaptam is kölcsön játékszereket:

Erre is van valami szabály, hogy a fizetés hányszorosát illene ilyesmikre költeni? Csak a miheztartás végett, hátha megtetszik valami.

(#28293) npera válasza Jahno (#28292) üzenetére


npera
újonc

Engem most asszony agyonvágna, ha bármit kiválasztanék a képről...

(#28294) BobaHWSW válasza Jahno (#28292) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ha penzt hoz akkor az mas kategoriaba esik mint a penznyelo hobbi.

(#28295) qnadam válasza npera (#28293) üzenetére


qnadam
veterán

nem hiszem, hogy ilyen szigorú lenne egy új nyakpánt miatt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28296) qnadam válasza Jahno (#28292) üzenetére


qnadam
veterán

légivideó nemke'? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28297) Jahno válasza qnadam (#28295) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy kb. azok voltak az utolsó beruházásaim. Vagy nem tudom, de talán mutattam, hogy legyen Canonos meg Nikonos is.

(#28298) Jahno válasza qnadam (#28296) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen nem.

(#28299) Jahno válasza BobaHWSW (#28294) üzenetére


Jahno
őstag

Áááá, ha pénzt hoz akkor meg kell felelni a hülyéknek és ugrálni,meg kommersz vackot termelni. Abban semmi poén nincs. Aztán nem is hozna annyit, de befektetést igényelne. Múltkor is rábuktam az E-M1X-re, majd addig nézegetem azt is, míg 300ezer alá megy az ára. Néha szívesen is foglalkoznék ilyesmikkel meg nem is. Nem tudom, majd júli vége felé beszámolok.

(#28300) Jahno válasza npera (#28293) üzenetére


Jahno
őstag

Mondani akartam, hogy az apró tartozékok kb. kijönnének a havi fizumból, de rendesen megnézve még az sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.