Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27851) BobaHWSW válasza npera (#27846) üzenetére


BobaHWSW
újonc

De klikk bait. Mivel melohelyen vagyok raertem megnezni.

Nem tetszik az auto kivulrol de azert elfogadnam.

A veget viszont nem ertem. Gyors, jol kezelheto, mint minden hasonlo auto es valami mast varnanak egy supratol. Mit? Hogy bena legyeb? Lassu vagy iranyithataylan? Nem ertem tenyleg.

Az is a bajuk lehet, hogy ma mar a rossz autok se borzasztoak. Nehez lehet kiugroan jot csinalni.

Ha nekem kene valasztani akkor egg gyari feltoltott toyo gt86 kene. Az tetszik, de nem a stock motorral.

[ Szerkesztve ]

(#27852) Jahno válasza FőDudu (#27832) üzenetére


Jahno
őstag

D630at el ne herdáld!

(#27853) eattila válasza npera (#27836) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt ma birkafozo preevent volt. Nagy mennyisegben fogyasztottam kezmuves sort. A 4. utan a zene is jo volt. Rozsaszin nem volt rajtam :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27854) hobizoli válasza Jahno (#27839) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Állapot megjegyzések
Foltos kijelző, Kis kopás a burkolaton, Légbuborék a kijelző, és a kijelző előtti érintő üveg között!(Esztétikai hiba, a működését nem befolyásolja!)

uhm... szoval ez ize, kijelzocseres :DDD

neztem most par hirdetest, de 110-120k alatt HIBATLAN!!, karcmentes (=ujszeru allapotu) E7440 nem igazan volt meg a 1366x768-s kijelzovel sem, az IPS 1920x1080-s kijelzos meg mar egybol 140k
sorry :U
es ne felejtsuk el, hogy ebben a i7-4xxxU is egy fake i7 volt csak, mert 2core 4thread, meg 2-2.2GHz koruli az orajele, ami desktopban egy i3-xxxxT volt

na nezzuk, en 140k-bol ezt raktam ossze desktopbol, mindene vadonat uj:

Asrock B450M-HDV anyulap
R5-2200G CPU 4core/4thread 3.5GHz
Corsair 2x4GB Vengeance LPX Black DDR4-2666 CL16 kit
Kingston SA400 480GB SSD
FSP 450W SP500A PSU
CoolerMaster E500L ATX kucko
Philips 243V7QDSB 24" 1920x1080 IPS LED, HDMI, DVI, DSUB monitor
a kedvetekert van rajta DSUB es DVI csati is, hogy megszokasbol hasznalhassatok azzal is akar :P :P

ezt lehetne butitani A320-s lappal, meg Kingston csupasz RAM-kkal (amin nincs hutoborda), meg 200GE-vel ami a mobile i7 khm :DDD i3-nak megfelelo 2core 4thread szerkezetu, de az orajele megis magasabb, meg 240GB SSD, meg 21.5"s monitor, meg egyszerubb ATX haz, es vmi prolibb tapegyseg es akkor megall akar kb 110-120k-bol is zsirujan
csak azert valasztottam ezt a chipset-s lapot, mert ebbe majd belemehet a 3rd gen Ryzen is, ami ket het mulva jon ki, meg ezen van a VRM-n is hutoborda, es azt megfujja a CPU hutorol levalo levego, mint a masik oldalan a RAM-t is, ugyhogy melegedesi gond ezzel tuti nem lesz
ja a bill-eger vmi akarmilyen pfff Genius, Canyon tokmind1mi, a touchpadnal meg az is jobb, igazabol par k-val tobbert van hattervilagitos HU USB bill is, csak nem akartam atlepni a 140k-t
azzal ~145k-bol kijon a fenti lista

viszont 2x annyi vegrehajto van a CPU-ban, meg az orajele is 1.5x nagyobb, az effektiv sebessege muticoreban kb 2.5-3x-s, meg 1.5x akkora a RAM savszelessege is, meg 2x annyi a hattertara, meg kb 2x akkora monitora is... es vadonatuj
meg uvegen tud menni CPU benne akarmeddig, mert nem melegszik el, es meg ugyis gyorsabb a videoszerkesztes kozben, hogy a 4K-s TV-re/proji-ra szurja ki a torrentboltbol leszedett kalozverzios StarWars10-t :DDD

max nehezebb elvinni magaddal, hogy a margitszigeti zenelo szokokutnal az egyik padon sutkerezve szerkeszd meg a legujabb Kozso videoklippet

:P :P

több drón kell ;P

(#27855) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, Secret life of pets 2ben a metal gear solid referenciatol padlot kaptam.

Stealth mode = feje tetejere forditott papir doboz. :C

(#27856) Phülöp válasza eattila (#27853) üzenetére


Phülöp
addikt

Mai program: Puistoblues Festival

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27857) FőDudu válasza Jahno (#27852) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet nem is 630 hanem 830. 15" az tuti. Es nagy felbontasu.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27858) FőDudu válasza BobaHWSW (#27855) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt neztem, hogy gyerek mar 2 hete latta moziban, erre magyar TV-ben most kezdik hirdetni, hogy Julius 4-tol megnezheto. Pedig mint gyerekeknek szolo filmeket ezt is szinkronizaltak.

Onnan maradt meg az emlekezetemben, hogy az egyik osztalytarsanak szerveztek ugy a szulinapjat, hogy ezt megnezzek es utana buli.

FőDudu

(#27859) Gabibácsi válasza hobizoli (#27854) üzenetére


Gabibácsi
tag

Elfelejtetted beírni a hűtő típusát, meg hogy milyen színű csavarokkal tetted bele

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27860) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Deli szigeten meg Januarban. Lassan befejezem a kepek feldolgozasat. Jobban kell szurjem a vackaimat.

(#27861) zetor2000 válasza Gabibácsi (#27859) üzenetére


zetor2000
senior tag

(ez gonosz volt) :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27862) eattila válasza Phülöp (#27856) üzenetére


eattila
csendes tag

En kibuliztam magam :D Faj a torkom annyit enekeltem kiabalva. Ma meg 3 orat maszkaltunk a fesztivalon. Vasarfiak, ugralovar, forgo, kezmuves burger, birkapori. Eleg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27863) npera válasza hobizoli (#27854) üzenetére


npera
újonc

Kell csináljál egy rendes videót a gép összerakásáról és bónusz ha van benne sound check is. Csak így szövegesen leírni a konfigot eléggé 2012.... :C :Y

(#27864) npera


npera
újonc

Most húzott át 2 db JAS-39 Gripen a szárnyaik alatt vélhetően póttankkal (vagy 2000-fontos ejtőlőszerrel) kábé 300 méteren kábé 800 km/h sebességgel szűk echelon right formációban. Jó a hangjuk, bearanyozták a napot.

(#27865) npera


npera
újonc

Gumidoktor megvolt?

Tisztelt Gumidoktor!

Sajnos vásárlás után vettem észre ezt a sérülést a gumiabroncson. Ön szerint ezt cserélni kellene vagy így elmegy még egy szezont? Köszönöm szépen a segítséget előre is.

Üdv, József!

Tutira jó lesz, leginkább szerpentinen veretni izomból. Minél több laterális terhelés, annál jobb.

(#27866) npera


npera
újonc

Végre búgnak majd, már úgy várom.... :C

Július 1-jétől az új típusjóváhagyási számmal rendelkező elektromos autókat kizárólag hangkibocsátó eszközzel felszerelve lehet forgalomba hozni egy európai uniós rendelet hatására. A szabályozás célja, hogy a ma még szinte zajtalan járművek észlelése a jövőben könnyebb legyen - hívta fel a figyelmet a határidőre az EY üzleti tanácsadó közleménye.

A vicc, hogy egyes országokban gombbal kikapcsolható, de minden induláskor aktív a hanggenerátor. Máshol viszont a törvény szerint kikapcsolhatatlan és már akkor is búg, ha csak "gyújtás" van rajta. Tehát ha aktív a hajtáslánc és bármikor elindulhatsz, akkor búgnia kell, mintegy alapjárati zajt szimulálni a jármű körül.

Álomszép lesz. Sci-fi hangon búgnak majd szerencsétlenek.

(#27867) eattila válasza npera (#27866) üzenetére


eattila
csendes tag

Legalabb lehetne hangot valtoztatni. Van akinek babetta jon be, masnak kecske mekeges, megint masnak mondjuk a ti vadasz hangja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27868) Jahno válasza npera (#27866) üzenetére


Jahno
őstag

Lesz majd több 100 Eurós licensz, hogy cseréld magadnak mp3-ból, ezt már régóta emlegetem :-)

(#27869) -NoVa- válasza npera (#27866) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nehogy zajterhelésmentes legyen a város basszus. Szólok Brüsszelnek hogy 16 balanced armatúrán szól a fülemben Carpenter Brut vagy valami más hülyesèg, fölöslegesen zsinnyegtetik az autókat, úgysem hallom.

(#27870) npera válasza Jahno (#27868) üzenetére


npera
újonc

Akkor nálam az Iron Maidentől a Run to the Hills refrénje fog futni loopban.
(1:16-tól kezdődik)

(#27871) npera válasza -NoVa- (#27869) üzenetére


npera
újonc

Én általában az inverter 10 kHz-es vinnyogására és a kerék gördülési zajára szoktam reagálni, ha a hátam mögött elindul egy BEV. Szóval annyira azért nem hangtalanok, ha a teljesen szétbarmolt középkorú fülemmel is hallom...

(#27872) Samott válasza npera (#27866) üzenetére


Samott
addikt

Ez mekkora f.szsag. Vegre csendesedne a forgalom erre szandekosan zajt csinalnak. :( Van gumizaj ha gurul, nem nemak ezek se.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27873) FőDudu válasza Samott (#27872) üzenetére


FőDudu
addikt

Fulhallgatoban jarkalo Tajgetosz+ marhak ellen ugysem er semmit....
Itt is atok neha olyat, hogy direkt a masik iranyba nez a zebran atkeles elott.
Mondtam is magamban, Budapesten mar halott lennel baratom....

FőDudu

(#27874) npera válasza Samott (#27872) üzenetére


npera
újonc

Én szerintem hallottam már ilyet, egy Hyundai Ioniq Electric volt. Amolyan sci-fi űrhajós jellegű búgó handja volt, de tutira nem az inverter vagy a 3-fázisú kábelek zaját hallottam, mert ahhoz túl mély hang volt. Amolyan régimódi sci-fi űrhajóhang volt. Abszolút nem zavaró, de ha valaki képtelen a gumi vagy az inverter hangját felismerni, akkor azért van rá esélye, hogy reagál rá. Magasabb sebességnél kikapcsol a hang.

Ez szerintem az utca zaját nem fogja befolyásolni, ott a kerék gördülési zaja és a buszok/villamosok viszik a prímet, meg a rettenetes robogók amik 5 percen keresztül hallatszanak a repedtfazék hangjukkal.

(#27875) npera válasza FőDudu (#27873) üzenetére


npera
újonc

Nekem most az első fék iszonyatosan durván sípol. Ráfolyt egy kis fékolaj amikor múltkor olajat cseréltem a fékben és azóta borzalom. Viszont lehet kreatívan használni a gyalogosok figyelmeztetésére. Nincs olyan fülhallgató ami ezt kiszűrné.

Már rendeltem féktisztító sprét egyébként, jövő hét elején megjön és utána újra tudok lopakodni.

Viszont lehet felrakom a nyomkodós dudámat, azt is lehet hallani jól.

(#27876) Phülöp válasza eattila (#27862) üzenetére


Phülöp
addikt

Én inkább nem énekelek, kihalna a környék.:)
Most épp dixi alapra megy a finn rap, furcsa, de kellemes.
Ráadásul qrva jó a hangítás, szabadtéri koncerten nem nagyon emlékszem hasonlóra

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27877) eattila válasza npera (#27874) üzenetére


eattila
csendes tag

En a robogokat estere betiltanam lakott teruleten. Es a motorokat is. Barmit ami hangosabb mint egy auto.
Ha huzatja este akkor a sofornek azonnal 20 gumibot utes, aztan leterdeltetni es megnezetni vele ahogy lelocsoljak benzinnel es felgyujtjak a szarjat.

Ha segedmotor kategoria akkor mega bal kezen 2 ujjat is eltoretnem ilyenkor.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27878) eattila válasza Phülöp (#27876) üzenetére


eattila
csendes tag

En is csak akkor hallatom a hangom, ha mar nem vagyok szomjas :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27879) -NoVa- válasza FőDudu (#27873) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem a fülesen múlij, azok anélkül se működnek. Én elbringáztam 2 évtizedet fülessel a városban, de mindig volt róla fogalmam, mikor mi merről jöhet, mire kell nézni, kész

(#27880) WiZARD válasza npera (#27866) üzenetére


WiZARD
addikt

Leaf is ad valami fütyülő hangot alacsony sebességnél. Egy darabig azt hittem, hogy az inverter ilyen hangos, aztán rájöttem, hogy ki lehet kapcsolni :D
Gombbal kapcsolható, de minden indulásnál ki kell nyomni. Cserébe akkor tolatásnál se ad semmi hangot, ami azért néha nem árt.
obd kütyüvel szerencsére orvosolható ;) (lehet csak az előre menetnél lévő hangot tiltani)

Audi E-tron hang

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#27881) FőDudu válasza -NoVa- (#27879) üzenetére


FőDudu
addikt

Sukeboka, zebran mobilozo hulyek ellen nincs vedelem - fokozott ovatossaggal kell vezetni.

Nalunk eleve 30-as tabla van a tengerparton, de neha azert felmegy bennem a pumpa, amikor minden kurva zebranal meg kell allni, mert a gyalogoscsurhe keptelen barmilyen osszehangolt kozlekdesre....
Lehet tenyleg lampas zebra kellene mindenhova....

Nem varom el, hogy elengedjenek, de amikor a no megall a zebran, hogy bevarja a fagylaltot nyalo 4 masik csaladtagjat 20 meter lemaradassal, akkor kicsit feszult leszek... Lehet motoros modon bogetni kellene a motort...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27882) FőDudu


FőDudu
addikt

Szunyogok ellen hatasos megoldas a Fendona 6SC.
Kollegak elmondasa szerint, nyomuk sincs miota kifujtak...
2 honapig hatasos, ha nem nagyon esik az eso.

http://www.sloga.si/assets/documents/fendona.pdf

Kis tartalyban aruljak, mereg.
kb 10 Euro. 5 liter vizbe valo adag, azzal kell a kertben es kornyeken fujkalni.
100m2 teruletre eleg egy flakon.
Szonyog/legy/bolha/molylepke/hangya/csotany ellen jo.

Haziallatra nem mergezo, emberre sem. (vizi elovilaga viszont veszelyes).
Ha valaki szunyoginvaziotol szenvedne, akkor ez egy lehetoseg...

FőDudu

(#27883) -NoVa- válasza BobaHWSW (#27855) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valami geekebb Hollywoodi színész/modellcsaj sztorizta, hogy az iskolaigazgatót többször követte hazáig papírdobozban, de nem működött jól, mert észrevették.

Filmajánló:
Yesterday

Kb minden benne van a poszter első pár sorában. Apró kedves történet nagyon nagyban kidolgozva, szerettem.

(#27884) Samott válasza -NoVa- (#27883) üzenetére


Samott
addikt

Ennek lattam a traileret, jopofa dolognak tunt. :)

"Well, it's not Coldplay. It's not Fix You." :DDD Ja meg a Hey Dude. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27885) npera


npera
újonc

Prémium italhűtő installáció?

3 zsák partyjég bele, meg egy kis lavor víz hőtranszfer közegnek. Délután 4-től kábé 30-fokos melegből indítva jó volt kábé 11-ig este, addigra be is lassultunk, meg a hőmérséklet is lement 16-fok alá.

(#27886) npera válasza WiZARD (#27880) üzenetére


npera
újonc

Ez szerintem teljesen jó hang. Abszolút nem zavaró vagy hangos, a város alapzaját nem ez fogja növelni. Viszont ha éppen elindul vagy csak parkoláskor manőverez egy ilyen BEV, akkor segíthet felhívni a figyelmet a kocsi közvetlen környezetében. Kábé 10 méterről már mindegy is, onnan már nem kell hallattsszon.

(#27887) Jahno válasza npera (#27885) üzenetére


Jahno
őstag

Ha letakarod és árnyékban van akkor másnap reggelig is bírja.

(#27888) npera válasza Jahno (#27887) üzenetére


npera
újonc

Árnyékban volt végig, de letakarni nem tudtuk, mert egyfolytában nyúlkáltunk bele... :C

(#27889) npera


npera
újonc

Trucker Dashcam. Elképesztő mit művelnek a csodálatos svéd sofőrök. Pedig milyen pengének mondják magukat.

(#27890) npera


npera
újonc

Felraktam az új lánckereket a bringára és kicsit mentem vele az utcában. Aztán nézegettem picit. Álomszép lett. Vélhetően +3 km/h sebességet nyertem az új lánckerékkel :C

(#27891) zetor2000 válasza npera (#27890) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a WD40-nel kezelt projekt?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27892) zetor2000 válasza npera (#27885) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kevés ez 3 "meglett" felnőttnek ennyi időre? :)
Ebből mennyi a tömény? Vagy az nem lett fotózva?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27893) npera válasza zetor2000 (#27891) üzenetére


npera
újonc

Igen, de a régi lánckerék élete nagy részét nem WD40-el töltötte. Viszont a többi cucc az már WD40-es kezelésben volt.

Besírok, annyira szép lett.

(#27894) ncc1701 válasza npera (#27893) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam is 540-es az spd pedál. :)

(#27895) npera válasza zetor2000 (#27892) üzenetére


npera
újonc

Tömény minimálisan volt csak. Találtam brendit a polcon, amit leginkább a karácsonyi beiglihez szoktam használni (áztatni benne a mazsolát egy napot), de a srácok úgy gondolták, hogy jó lesz az az almás pitéhez és KV-hoz is. Szóval locsoltunk abból is.

Meg is találtam az adatbázisban, ez az. Mazsolát áztatni kiváló.

(#27896) FőDudu válasza zetor2000 (#27892) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha a mennyiseget nezed, akkor 5-8 litert saccolok.
Az ilyen 32 fokban kb 2 ora 3 fonek.

Ma lenyirtam kb 200m2 fuvet a kis elektromos funyiroval, plusz nemi domboldalt, 9-11 kozott, nem volt gyerekjatek....

Vegere mar megszomjaztam, behuztqm vagy 6 deci vizet rogton.....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27897) npera válasza ncc1701 (#27894) üzenetére


npera
újonc

A vicc az, hogy a melóba járós bringán egy Deore XT pedál van, de a "versenyzősre" teljesen elégnek tűnt a M520-as belépő cucc. Nem ezen a tömegen múlik, amikor rajtam van kábé 10 kg felesleg igazából.

(#27898) FőDudu válasza npera (#27897) üzenetére


FőDudu
addikt

Engem meg megdicsert az orvos, hogy jok az ertekeim. Egyedul a verzsir (triglicerid) magas, de az dulvan.
1,7 a max es nekem 2,6.
Megint leugrott 2 kilo, kb 1 honap alatt. Karacsony ota mar vagy 15 leesett rolam.

Hanyagolnom kell a burger/csevapcsicsa/pleskavica bevitelt. Meg a zsiros sajtokat. Aztan talan Jo is lesz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27899) npera


npera
újonc

Ez volt már?

Some Swedish car owners will be receiving a belated Christmas present from the Swedish Armed Forces – they will be informed that the military has the right to seize their car if war is imminent or declared.

For the first time since 1997, some Swedish vehicle owners will be receiving letters from the armed forces informing them that their vehicles will be drafted by the military, in a move echoing an old Cold War-era policy. The Swedish Armed Forces writes that the vehicles will be enlisted in the event of a war or if war readiness is raised. This comes amidst an ongoing effort to rebuild Sweden's comprehensive defense capabilities, including civilian contributions.

Várom a levelet. Remélem a kocsit úgy adják vissza, hogy lesz rajta egy .50 cal torony is, akkor egyből növekszik a road presence :C

(#27900) npera válasza FőDudu (#27898) üzenetére


npera
újonc

Az jó! Bringázol is? Az kíméli a térdet és bokát a futáshoz képest, mert a feneked viszi a súly nagyját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.