Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27701) FőDudu válasza Samott (#27700) üzenetére


FőDudu
addikt

Ok, biztosan jobban tudjatok.

FőDudu

(#27702) Samott válasza FőDudu (#27701) üzenetére


Samott
addikt

En mondjuk naponta latom. A Corvintol a Moszkvaig jar a Corvintol a delbudai vegallomasokig meg felujitas van

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27703) Jahno válasza FőDudu (#27701) üzenetére


Jahno
őstag

Gyere el, nézd meg. De ha kell, akkor szerzek protekciót és közelről is megnézheted miképpen működik a történet.

Nálunk tanyán most kevésbé csúcsidőben éppen az állomás parkolóját teszik rendbe, az miatt is megy a dünnyögés, hogy pont a "legjobbkor". Mert mikor? Villamosnál ha egyszerre verik szét az egészet, akkor meg az a baj, de most hirtelen nem is tudom mi a koncepció és lesz-e folytatása, de még nem is akkora szopás. Mondom én ezt innen, akinek fogalma nincs róla, csak sorban csinálom városban a karikákat és meglepődtem mennyivel bonyásabb Lónyayból átjutni a LEDes boltba :-D

(#27704) Jahno válasza Samott (#27702) üzenetére


Jahno
őstag

Én néha kurfilakt csiniálok, Csepelről HÉV, 1es villamos, aztán 1es villamos, HÉV Csillaghegyre, vissza 134es busz, 1es vili megnit, 15ös busz, kék metró, 4es6os, HÉV :-D Ez volt valamelyik napom a héten. Közben néha valami 2es, 4749es és M4es is beesik, mikor merre akad dolgom.

(#27705) Jahno válasza hobizoli (#27691) üzenetére


Jahno
őstag

Előtte áll meg a busz. Graphisoftba én is hasonló módon megyek, ezért mondtam ezt a 2 másik helyet :-P Főleg a fenti utca a hegy mögött, némi szintemelkedéssel. Csinálja akinek hat anyja van.

(#27706) FőDudu válasza Jahno (#27703) üzenetére


FőDudu
addikt

Tomeget nem igazan kivanom, szoval meghagyom nektek ;)

Na aludjunk, jo volt a burger es a sor, utana meg froccs is volt, hazaerve meg ugrottam egy seggest a medencebe....

FőDudu

(#27707) Jahno válasza Samott (#27702) üzenetére


Jahno
őstag

És lehet kerülni is, de ez már egy elég szép szakasz. Naponta azért nem látom, de heti párszor biztosan.

(#27708) npera válasza Jahno (#27703) üzenetére


npera
újonc

Nálunk egyszerre újítják fel a kerékpárutat és az autóutat, ami a faluból megy a város felé. Pont, ahol a LIDL felé kell menni. Ez nagyon durván befolyásolja a bevásárlást, mert kábé 150 méteres kerülőt kell tenni, ami kocsival legalább 17 másodperc, de bringával is közel 25. Iszonyatos. És szakaszosan csinálják, de akkor is kib*szás, mert az egész utat lezárták még ha szakaszosan is csinálják a bringautat.

Ráadásul a korábbi kereszteződés helyett körforgalmat raktak, ami az építés alatt nagyon döccenős és múltkor is felborult az állítva berakott dobozos tej a csomagtartóban és elgurult az alma is. Teljesen ki vagyok borulva. Most egyébként kész lett, de még nem teszteltem a bringautat.

Tudom, hogy Japánban egy 6-sávos autópályát csinálnak meg egy éjszaka alatt viadukttal és alagúttal (egyszerre), de itt a közepesen elmaradott Svédországban egy hónapja szopatják a népet kábé 200 méter úttal és kábé 400 méter bringaúttal.

(#27709) Jahno válasza FőDudu (#27706) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs tömeg, hagynak békén krampácsolni és néha az ügyeletes mérnöktől is lehet kérdezni. Időnként a BKK csoportjaiban is megírja valaki rendesen, de már leszoktak róla.

(#27710) npera válasza FőDudu (#27699) üzenetére


npera
újonc

Szerinte én értem. IS! :-)

(#27711) npera


npera
újonc

Nem tudom mennyire akartok jótékonykodni. Most lehet. Van egy srác aki egy volt általános iskolai osztálytársam sporttársa. A lány fia rokkant és együtt futnak az anyukával. Ő tolja a kissrácot és fut mögötte. A srácon keresztül ismer egy magyar csókát, aki munkahelyi balesetben bénult le és kézzel hajtott bringával versenyez. Itt vannak a részletek.

Vaszil György vagyok, 43 éves, olimpiai válogatott kerettag Parasportoló , a @virtualfutok.hu nagykövete. LEGFŐBB CÉLOM KIJUTNI A 2024-ES PÁRIZSI NYÁRI PARALIMPIÁRA, amihez elengedhetetlen a fotón látható handbike beszerzése.
A jelenlegi eszközöm egy nehéz, toldozott-foldozott vas, ami alkalmatlan a versenyzésre. A nemzetközi paralimpiai mezőnyben csak egy verseny bike-kal tudom megállni a helyemet, aminek az ára közel 2 MILLIÓ FORINT… A rokkantsági nyugdíjból sajnos nem tudok akkora összeget megtakarítani, amivel belátható időn belül egy ilyen sporteszköz megvásárlása realitás lehet.
SZÁMOMRA A FELADÁS NEM OPCIÓ, az álmaimé pláne! Mivel töretlenül bízom az emberek empátiájában és segítőkészségében, nagy reményekkel nyitottam egy bankszámlát, és megpróbálom a Ti adományotokból összegyűjteni a versenygépem árát. FONTOS! EZ A BANKSZÁMLA CSAK AZ ADOMÁNYOK FOGADÁSÁRA SZOLGÁL, RAJTA MÁS PÉNZFORGALOM NEM LESZ. Addig, amíg össze nem gyűlik a pénz a handbike-ra, minden nap nyilvánosságra fogom hozni, hol tart a gyűjtés, illetve mekkora összegre van még szükség, az álmom megvalósulásához. Emellett, ha az adományozó beleegyezik, felkerül a neve a szponzoraim - bízom benne, hogy napról-napra bővülő - listájára.
14 ÉVE MUNKAHELYI BALESETBEN SÉRÜLTEM LE, azóta vagyok kerekesszékes. A rehabilitációmat követően sok sportot kipróbáltam: kerekesszékes vívás, para jet-ski (többszörös országos bajnok vagyok), kajak-kenu, evezés, wakeboard, kosárlabda, curling. Végül a handbike mellett tettem le a voksomat. HETI NÉGY EDZÉSSEL KÉSZÜLÖK, ÉS HAVONTA ÁTLAG 600 KILOMÉTERT TEKEREK. Szeretném kihozni magamból a maximumot, a bennem lévő energiát, céltudatosságot és a sport iránti alázatot hasznosítva.
Fontosabb eredményeim:
- 2016: WizzAir Félmaraton, 1. hely
- 2018: Ultrabalaton egyéniben (221km), 1. hely
- 2018: Vivicitta Félmaraton, 1 .hely
- 2018: WizzAir Félmaraton, 1. hely
- 2018: Bud Runway Run, 1. hely
- 2019: Vivicitta Félmaraton, 1. hely
- 2019: Ultrabalaton egyéniben (221km), 1. hely

Bank számlaszámom: Vaszil György, OTP 11773425-05152896

Ha anyagilag nem tudsz segíteni, az is ÓRIÁSI SEGÍTSÉG, HA MEGOSZTOD EZT A POSZTOM!

Köszönettel,
Vaszil György
+36-30-758-7502
gyurivaszil@gmail.com

Én most lefordítottam a szöveget svédre és szétküldtem helyi ismerősöknek. Hátha segít.

(#27712) FőDudu válasza npera (#27708) üzenetére


FőDudu
addikt

Hallatlan. Lehet balkanrol kellene munkasokat importalnotok ( es nem agysebeszeket a kozel keletrol).

Itt egy kanyarban volt docceno. Nem is katyu, csak megsullyedt a belso iv.

Reggel elmentem munkaba, este Meg uj uton mentem haza. Leaszfaltoztak mindket savot kb 200 meter hosszan, es a csik is fel volt mar festve.

Pedig itt nem preciz sved, hanem lusta balkaniak meloznak...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27713) npera válasza FőDudu (#27712) üzenetére


npera
újonc

Derék. Mikor lesz ott mecset és minaret? Az agysebészek ne döccenjenek, amikor mennek imádkozni :C :Y

(#27714) hobizoli válasza FőDudu (#27699) üzenetére


hobizoli
nagyúr

itt megy most a jardafelujitas
3 het elvileg a kb ~200m
masfel mar letelt
eddig annyi tortent, hogy regi aszfaltot felszedtek 2 nap alatt, ami meglepoen gyors, es most varnak a tisztelt Telekom-ra, hogy hozza szintbe a aknafedoit, hogy aztan majd leaszfaltozhassak az egeszet egybe

belegondolsz 2 nap alatt felszedtek a regit, szintbehozza az a gyoker ceg a szarjait, es 2 nap alatt leaszfaltozzak, akkor egy het alatt megvan a melo
deszepislenne

erre kapjuk ide a lph ajtora a papperokat hogy léééééccccci ne alljunk ide a haza ele autoval, mikozben a kutya nem jar erre napok ota egy kapavagasra sem

ha ennyire kell a terulet simogatni a sepruvel a betont unalmukban, akkor kerjenek teruletfoglalasit ra es jeloljek ki 72h-val elotte
nem az, hogy idejon este 19h-kor egy egybites hujegyerek, es kiragasztja az lph kapu uvegere, hogy holnap reggel idejon egy ceg felbontani a jardat es mashova kene parkolni 3 hetig addig (amikor amugy sincs eleg hely)

elso ket nap meg elalltak mashova napkozben akik tudtak, azota senki
nem ertem miert ne tudnanak az autok melle par OSB lapot odatamasztani es akkor nem verodik neki a feltort aszfalt veletlenul sem
nem b+, ájjjjjá eee mashova
a fuvet is ugy nyirjak jo par eve vegre, hogy egyik muki odatart egy ponyvat az auto melle, hogy ne legyen tetejeig fuves arrol az oldalrol, meg a vgoodamil ne qrja neki a kavicsokat sem, hogy bebaszkuralja az uveget vagy seruljon az oldala

mindent meg lehet oldani, csak akarni kell

amugy pont azon "rohogtem" kinomban, hogy majd a Lanchidat is le akarja zarni Tarlos elvti 3-4evre, de ha odamesz az egyik kooroszlanjahoz, azon van egy emlektabla, hogy "a hid ujjaepult az elso 3 eves terv 20 honapja alatt" - a 2.VH utan
azaz vmivel tobb mint masfel ev alatt
sot, amugy 1914 februar es 1915 november kozott, akkoris masfel ev alatt teljes palyatest csere volt rajta elkovetve ezelott 100+ evvel
es akkor nem volt ez az uszodaru sem meg, amivel azt az elsullyedt Hableany hajot kikaptak a vizbol kb 2 hete
mi tarthat most akkor majd bo 2x annyi ideig?

ja a masik ez a 1-s villamos tovabbepitese az Etele terig cimu sztori
4 megallo, 1,7km potom 8.6Mrd HUF-ert, 5.05Mrd HUF /km
tapsoljunk :C :U
es meg a fidesz meg az autopalya epiteseken volt leakadva anno, ahol a teruletet is meg kellett venni eleve hozza, meg a palyatest is kisse nagyobb szelessegben is meg az agyazataban is, mint egy hoki villamosvonal
egy szogegyenes palya a vegen van az utolso 100-120m-n egy balra kanyarodas a vegallomasra, szoval nagyon nem kellett tulvarialni sem a dolgot

na pl ehhez kepest pl az SNCF LGV-Est TGV vonal Strasbourg fele a Parizsbol 406km hosszu es 4MrdEUR-ba kerult (~1300Mrd HUF a mai arfolyamon), azaz az 3.2Mrd HUF/km, ket fazisban megepitve eloszor 300km, aztan 106km
es az ugy annyi, hogy van egy 4km-s alagut is benne, es nincs szintbeli keresztezodese sem sehol, tehat hidakat kell epiteni vegig a kozut es mas vasutvonalak miatt, meg eleg komoly biztosito berendezesei is vannak meg vasuti viszonlatban nezve is, de foleg egy sima villamosvonalhoz kepest, meg ez messze nem olyan ivben fordul, es a palya maga is eleve sokkkkkal minosegibb munka kell legyen
320km/h-val veret rajta a vonat uzemszeruen es ezen a vonalon volt az a 547,8km/h-s rekordfutas is amugy elkovetve a V150-s (v=150m/s=540km/h) szerelvennyel

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#27715) zetor2000 válasza hobizoli (#27694) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt az üsszerakós dolgot képzeld el a szükséges minimál ITvel, mert mindenhol kevesen vannak. És számold bele, hogy nem 1-10 gép van, hanem 100-1000000 gép. Rakd össze. Intézz garanciát. Mancika gépe betojt, rossz a VGA, melyik boltba mész? Mindig másba, mert sz*rrágó a cég, és a memória, alaplap, VGA, proci és a hűtő, ház, táp, akármi minden máshonnan jön? Nebbasszá má...

Céges környezet, főnöknek van egy haverja, IT beszállító, hoz annyi egybforma gépet _összerakva_ amennyire szükség van. Garancia kérdése 1-2 telefon.

A laptopokon meg azért van annyi csatlakozó, amennyi, mert a gyártó ennyit tesz rá, és kész.

Havernak itt a Dell E6410ese, összesen van 3 USB2.0. Normál esetben 1 egér, 1 pendrive kell, meg mondjuk a telefont töltené... de lehet USB merevlemez, akármi. De nézzed meg az Apple-t, bagy hipe, 1 USB C... azt szopol a hubával... Egy SD kártyaolvasóért sírsz? egy 2Ft os helyét elfoglaló alkatrész mennyiség... ha kihagynád, akkor is kéne a panel oda, mert úgy adja ki a panel. És küzdenél egy kilógó szarral amit a kulcskarikáddal együtt használsz? be se tudod dugni, mert akkora a kulcsod, hogy megemeli a gépet. A beépített meg nem foglal helyet. Ha nem használod, nem bánt.

Laptopos VGA:
Használtál céges környezetben projektort, ami a mennyezetre van szerelve 1x éve? Azon Dsub van. mert akkor az jelen volt, és azon hajtják még nagyon sokan. 20 éve a HDMI szabvány talán megvolt, de még a sulinetes gépek is csak 1x évesek, és azok vastagon DSUBbal jöttek ki.

Menj el egy rendezvényterembe, és nézz szét, mennyi helyen van HDMI / DP a projektorokon... 100ból talán 5, de lehet, sokat mondtam.

Az USB 3.0 is olyan, hogy keresni kell az eszközt, ami támogatja is azt a tempót. Mindenre ráírják, hogy 3.0, mert a 2.0 érintkezői is ott vannak... azt csak nézel, hogy nem gyorsabb ez biza, mint a 2.0.

De lehet, én vagyok a helikopter....

Amúgy a 80 ropis gépedre visszatérve...
Én azt a konfigot meg nem venném. Inkább adok 2x annyit gépre, de az működjön. Ne a legalja, legolcsóbb, belépő gép legyen, amit használni kell, mert az olyan, mint az alu csavarhúzó. Van, de minek.
A 3-4, gen i5 az b*szott jó. Ha feleeárért megvan, mint az új, akkor miért ne? Pláne, ha néhanap pénzt is termel vele az ember? Miért fizessek ki 10% sebességtöbbletért 50% felárat? Ha termel a vas, akkor az az 50% felár 1-2 meló, és már pénzemnél vagyok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27716) zetor2000 válasza Sipi- (#27643) üzenetére


zetor2000
senior tag

CorelDraw?
Néha van magyarul is, nekem bejött... Megtanulni nem ördöngősség, és elég tuti.

Ha kell, tudok a használatában is kicsit segíteni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27717) FőDudu válasza hobizoli (#27714) üzenetére


FőDudu
addikt

A koznek semmi sem draga es jo ha lassan keszult, legalabb latjak mennyi melo :)

FőDudu

(#27718) Jahno válasza FőDudu (#27712) üzenetére


Jahno
őstag

Szóval biztos nem tartották be a technológia időket, nem volt próbaüzem és műterhelés sem.

(#27719) npera válasza Jahno (#27718) üzenetére


npera
újonc

És azt minek? Kilocsolod slaggal az aszfaltot, lenyomtatod az úthengerrel, lefested a csíkot és kész. Kész? Kész :C

(#27720) hobizoli válasza zetor2000 (#27715) üzenetére


hobizoli
nagyúr

te, ezt a PCX-k kulcsrakeszen osszerakva berakja neked egy Postapont szekrenybe, semmit nem kell csinalnod vele, csak beledugni a tapkabelt es mehet is
amugy berendelsz toluk 100+ gepet, a segged kinyaljak kb, meg eleve free shipping van 50k felett asszem

a kartya olvaso helyre is mehetne USB es akkor azt barmire tudod hasznalni, nem csak memkartyat beledugdosni
amugy pont azt neztem ennel a E6410-snel tegnap, hogy akkor mar kajkara volt USB3.0 is, es az miert nincs rajta egy ilyen kategoriaju gepen egy sem, mikozben pl Gigabit LAN pl az siman van :DDD

a kulcscsomomon van 2 pendrive is, a femhazas 16GB-s Kingston, egy USB2.0-s es egy 3.0-s is
barmelyik kulcsom is nagyobb nala, es siman mukodnek

az meg hogy vhova meg mindig elmaradott projektorkat vesznek, az hol kell hogy erdekeljen engem?
FESTO-nal is ott volt a asztalon kivezetve a DSUB a HDMI es DP kabel is, nalunk is HDMI van tobbnyire, meg vhol DP is, de IT-soknak gondolom van HDMI-DP adaptere

amugy jo hogy Win10 mar eleve nem is tamogatja hivatalosan mar a Skylake elotti intel ix-xxxx generaciokat, csak mukodik vele, de nem lesz rajuk frissites se
azt a gepet amit irtam, siman megveheted, egy olyan 6-7eves i5 egy sapka fos hozza kepest
2x ennyiert meg nyilvan jobb gep is van, de az a 6-7 eves brand i5 ahhoz kepest nezve megcsirabb lenne
a fele ar meg nem fele ar, mert nem ugyanaz a hardver van a CPU mellett benne
max ha ugy nezed a ketto egymashoz, hogy a brand gepben fele a RAM is, a HDD a negyede-harmada csak, meg a SSD eleve nincs, meg nem is i5-rol van szo, hanem i3-rol...
es hat vegulis muxik rajta a Win meg lehet FB-zni YT-zni is, csak vhogy megsem ugy szalad az, mint a 200GE a 8GB RAM-l meg SSD-vel
na akkor megkapod azt 40k alatt is, ami a 80k fele
neztem mar en is ilyen gepet, amikor kellett vkinek, ne aggodj
vhogy szamolgatva mit kap a penzeert, nem igazan jott ki a matek arra sosem
mert ha belerakod azokat a cuccokat, ami manapsag mar "alap", akkor az a brand i3 vagy i5 sem sokkal olcsobb mar, csak lassabb is, meg oregebb
pl a 2-3gen-knel meg USB3.0 sincs, ami eleg cinkes tud lenni, ha masolni akarsz a geprol egy pendrive-rol vagy kulso HDD/SSD-ra sok adatot
csinaltam en is gepet ahol a USB2.0-s kulso WD Passport HDD 5.5 ora alatt nyalt le 70GB adatot a geprol,aztan meg annyi volt vissza is
nem volt eppen vicces
meg ott vannak olyan szituk is, hogy a SATA is csak SATA2-s, bar az annyira nem oszt-szoroz, de miert is vegyen az ember meg egy 8-10eves technikat egy ujabb helyett?
2011-ben a A64-men mar SATA3 meg USB3.0 is volt alapbol
akkor mikori technikai szinvonalon fut a 2-3gen i-akarmi?
meg USB is csak 4 van hatul altalaban, meg elore 2-t vezetnek ki, azaz 6db van osszesen
lehet osztani USBHUB-l, meg PCIE kartyat beletenni, csak az megint penz
mikozben az uj gepeken kapasbol van 10db USB, amibol 6db 3.0/3.1-s
azt a gepet amit irtam, hasznalt, de meg boven garis cuccokbol ossze lehet rakni akar 65k korul is akar, csak utana kell menni kicsit, meg kell hozza par nap

uff :P

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#27721) Atti777 válasza npera (#27719) üzenetére


Atti777
senior tag

Úthenger? Milyen úthenger?

Путин, иди нахуй!

(#27722) npera válasza Atti777 (#27721) üzenetére


npera
újonc

Azért látható, hogy nem ma kezdték az ipart. A vékonyabb hozta az anyagot, a vastagabb pedig taposta a munkavédelmi sportcipővel. Szukábiljáty!!!!

(#27723) Jahno válasza hobizoli (#27720) üzenetére


Jahno
őstag

"pl a 2-3gen-knel meg USB3.0 sincs"

Pedig akad, ha nem is túl sok.

"ami eleg cinkes tud lenni, ha masolni akarsz a geprol egy pendrive-rol vagy kulso HDD/SSD-ra sok adatot
csinaltam en is gepet ahol a USB2.0-s kulso WD Passport HDD 5.5 ora alatt nyalt le 70GB adatot a geprol,aztan meg annyi volt vissza is"

Mert a pen az olyan gyors szokott lenni, hogy az USB2 a szűk, mi? Merevlemeznél meg inkább sok más, ezt is pár napja írtuk a málna kapcsán. Vagy akkor miért nem eSatáért sírsz? Én cuccomon az is van, ahogy sok máson, kombinált csatlakozóval. Persze nem is nagyon használom, külön táp és egyéb kell alá és először jó ötletnek tűnt :-D De jó, hogy olyanokról magyarázol, amivel napi szinten szívunk és 1-2 lassabb kártyaolvasó, adatvesztés már van mögöttünk, rendes olvasót meg csilliárd és úgyis szétesik mindig minden, meg a fenének? De most tényleg, ennyire zavar az a fél milliméter széles nyílás a laposon?

(#27724) blueboi69 válasza halapidori (#27562) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Neurológus? Semmit nem mondott, csak azt tudta megállapítani, hogy el van maradva a kortársaihoz képest, de szervi/idegi akármilyen oka nincs rá, tehát nem tudják sem az okot, sem azt, hogy hogyan tovább, csak kb azokat amiket te is leírtál és a többiek is mondtak, hogy sok mondókázás, beszéljünk hozzá stb.
Igazából egész nap mozog, nem nagyon szokott megülni egy pillanatra sem.
Sajnos tv-t szokott nézni, van mese amit, esténként megnéz, kb fél óra, de van, hogy nem is nézi,csak közben játszik. Telefonon asszony mutatott neki memóriakártyás játékot, azt kb hetente 1-2x előveszi, de nagyon változó, van, hogy hetekig nem kerül elő. Abban pl egész ügyes.
Azt tudni kell, hogy közösségben alig van. Igyekszünk őt kivinni játszótérre, de nem egyszerű. A többi gyerek hozzá képest olyan dúvad és indulatos, ő meg néha csendben nézi őket, és olyan mintha egy felnőttet zárnál idióták közé, aki csodálkozik a világra, hogy hát ezekkel meg miafasz van.
Akik átjárnak barátok, korabeli vagy kicsit idősebb gyerekek, azokkal jól kijön, próbál velük játszani.
Itthon van hinta, csúszda, labda, kicsi trambulin, kismotor, világfasza, ezek mind használja, szereti.

De egyébként a vicces, hogy pl a neurológus kérdezte tőle, hogy hol a feje, szeme, szája, kért tőle feladatokat, de szinte semmit nem csinált meg. Eltelt 1-2hét, kicsit gyakoroltuk ezeket, de tényleg minimálisan, erre végigmutogatta a testrészeit.... Volt az is, hogy nem tud állathangokat. Hát bakker két kutyával játszik tök sokat, tudja, hogy egyik sem mondja azt, hogy vau vau :D De azóta amúgy próbálkozik állathangokat mondani, ahogy mi is, de néha csak a dallam van meg, de azért már ez is előrelépés. Szóval simán lehet, hogy mindent csak pár hét vagy hónappal később tanul meg, az meg beleférhet.

(#27725) hobizoli válasza Jahno (#27723) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akad..ja, majd keresunk,csak abban meg ez nem lesz a megfelelo meg az
nemjo ez sehogy
az uj gepen meg alapbol tobb is van, mint ami egy atlagjuzernek kene
csak otthonra ilyen levedlett gepet en nem vetetek meg senkivel web-re sem, akarmilyen csucsbrand akarmi is az, lesz.rom

amikor meg rajon a juzerre gamerhetnek, meg jon a jaaaj, nem fer el benne ez a dVGA, mert 3cm-l alacsonyabb a haz, mint a kartya, es nem fer bele, meg a szellozese eleve fasorban sincs, hiszen csak a CPU-ra van kialmodva az egesz, eleve nem is szamolnak +200W-s RX580-s hotermelessel sem, meg jaaaj a tap sem akkora benne, hogy elbirja azt, elfektetve meg tedd mar bele azt...
max vmi lowprofile akarmi fer el benne, osztjoido, na azzal meg jatszal Te kb, mert azok nem arra valok
nem kell ez nekem, tiszta kompromisszumos vegig az egesz, penzbe meg ugyanannyiban van nagyjabol
mert ugyis engem basztatna utana vele, hogy ez is miert nem megy vele, meg az is, mikozben a Béla boltos gepen meg siman megy a HD video is IGP-rol, meg abba belemegy a gamer zsuga is, meg biirrrgyja a tapja is, meg az 3x egyszerubben bovitheto is legujabb cuccokkal akar

a brand gepet egy ceg vegye meg, hasznalja par evig, aztan csokolom
amire ez onnan kikerul, mar elszaladt mellette a vilag is, ezt el kell fogadni
otthoni gepnek mar idejetmultak addigra
foleg amennyiert aruljak oket az ezzel foglalkozo cegek
eloszor meg jonak hangzik az ara, de utanaszamolsz mennyi lenne "felextrazva" meg szintre hozva, akkor mar nem az
csak sokan nem is szamolnak utana
ezekert 30k-nal tobbet nem szabadna elkerni, mert nem eri meg megvenni kulonben

fater masolgatta a letoltott filmjeit a 32GB-s USB3.0-s pendrive-ra eleinte, USB2.0-n meg az Opteron-s geperol, hamar vettem is bele neki egy PCIE USB3.0-s zsugat, hogy vmi emberi idon belul vegezzen egy masolassal, mert alapbol azon sem volt USB3.0, es egy ora volt a 12GB-s file a USB2.0-n at
nem a geppel es a HDD-vel volt a baj, mert WD egyseg volt benne ketto, meg van benne SSD is, meg 8x4GB RAM is, meg 2x6core volt ra, ugyhogy ott a processzorterhelessel sem lehetett baj, meg azzal sem, hogy vmi "elfogy"
pedig nem egy szar fajta pendrive volt hozza, en 1-2k-n nem allok le ruppotlankodni, ha vmi lenyegesen gyorsabb, hanem megveszem azt a jobbat
a kulso HDD hazbol is a 6Gbps-s verziost vettem meg az SSD-hez, a 3Gbps-s helyett, ami vmivel olcsobb lett volna ugyan, de nekem annyit nem er a fele sebesseg, meg ha csak elmeletileg is annyi az, es a gyorsabb sem 2x gyorsabb igazabol
gondolj bele pl csak 500GB-nal is mar 30% sebesseg diffi is mar mennyi ido tud lenni

na, az USB3.0-n 5-6x gyorsabb lett a muvelet ugyanazzal a pendrive-l meg ugyanarrol a HDD-rol masolva a PCIE zsugan at csinalva, semmi mas modosuitas nem tortent, csak beleraktam azt a zsugat a PC-be
az siman jo mar ugy
azert nem mind1, hogy 5-5.5 orat ulsz ott, vagy 1-1.2orat
oda-vissza elkovetve mar 10-11ora helyett kb 2.5-3 ora az ido, azert az nagyon nem mind1, lassuk be
Bujdy szokta volt mondani, hogy szamold ki az oraberedet melle

eSATA...hagyjal mar az ilyen hujesegekkel
USB3.1-s 6Gbps-s kulso 2.5"-s HDD haz es keszen vagyunk, 3.5"-s HDD-t meg nem hordozni talaltak ki amugy sem
de a 3Gbps-is volt mar sulyos evekkel ezelott, az mire nem eleg?
a tapot felveszi a USB3.0-rol 8-900mA-g jo is, de a jobb desktop alaplapok tudnak 2A-t is adni egy dedikalt porton tablet vagy mobiltelo toltes miatt, mar az A64-s alpalapomon is volt ilyen USB3.0 port 7-8 eve csak ott meg 1.5A-s limittel
nem is ertem ezt is minek eroltettek azt is rajuk?
nekem van egy kulso tapos TP-LIink 720-s 3.0-s USBHUB-m is, annak 3.5A-s a tapja
az mindent visz, 7 adatport + 2 toltoport van rajta
ott van a PCkucko tetejen

ott is lehet vmi agyhalott a cegnel kellemesen jo poziban, akinek vannak ezek az elkepeszto agymenesei, mint az eSATA, mint nalunk kb, amikor kialmodjak nemelyik uj izt
neha bebaszhatja fejet vmi ajtofelfaba es akkor rahibazik vmi jora is, de amugy...

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#27726) Jahno válasza hobizoli (#27725) üzenetére


Jahno
őstag

Hú de sokat tudsz írni :-D

"akad..ja, majd keresunk,csak abban meg ez nem lesz a megfelelo meg az
nemjo ez sehogy"

Ez akkor mit jelent? Aztán lentebb meg írod, hogy 7-8éve a saját vasadon is volt. Akkor mi a baj?

(#27727) Gabibácsi válasza hobizoli (#27725) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van akváriumod?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27728) zetor2000 válasza hobizoli (#27720) üzenetére


zetor2000
senior tag

"az meg hogy vhova meg mindig elmaradott projektorkat vesznek, az hol kell hogy erdekeljen engem?"

Amikor azok oda kerültek, teljesen korszerűek voltak. De magyarázd meg ITs ként a gazdaságisnak, hogy évente-kétévente kijön valami okosság, évente-kétévente kéne venni projektort, meg hívni a majmokat az állatkertből, hogy cseréljék le neked. Mert az ITs gyerek szerint elavult a projektor...
Eleve 3 év az amortizációs ideje, szóval hiába is szeretné az ember lecserélni, nem lehet, mert még értéke van, nem lehet kukázni. A csere végett meg a halál se akar újravezetékezni mindent, ráadásul ahol a VGA 20 méteren OK, a HDMI hez kell valami, mert a 15ös is bizonytalan, és lehet, hogy a te 200GE-ddel fasza, de a vendég laptopja nem képes meghajtani, azt nincs kép... a 200GE-det meg nem hozhatod be, mert policy, hogy magángép ajtón kívül... Szóval a HDMI / DP nagyon jó, csak ha messze vagy a vászontól, és nagy a belméret, akkor elég drága móka.

"te, ezt a PCX-k kulcsrakeszen osszerakva berakja neked egy Postapont szekrenybe, semmit nem kell csinalnod vele, csak beledugni a tapkabelt es mehet is
amugy berendelsz toluk 100+ gepet, a segged kinyaljak kb, meg eleve free shipping van 50k felett asszem"

Ettől mentsen Isten... akármelyik. mint cég, nekem ne Postapontra hordja, hanem házhoz, és vállaljon rá 3 év háztól-házig cseregaranciát, NBD... a javítás idejére cseregéppel. A _konfigra_ ne kártyánként.
És ne jöjjön elő, hogy XY kártyát nem nála vettem, emiatt ugrik a gari, és hasonló hülyeségek.

De szerintem más világban élsz, mint a legtöbbünk, emiatt más teljesen a nézőpontod :) Ami nem baj, mert így kerek a világ.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27729) FőDudu válasza Jahno (#27718) üzenetére


FőDudu
addikt

Agyadra ment a meleg? Probauzem egy ujraaszfaltozott kanyarban?
Nem hid az, hogy muterheles kelljen ra. :)

Nyilvan felvonultak a megfelelo eszkozokkel, aztan elkeszult. Csak nem szarakodtak el az idot ahogy feletek.
Errefele nem talicskaval hordjak az aszfaltot - eleg komoly gepeket lattam ilyen melo eseten.

FőDudu

(#27730) Sipi-


Sipi-
tag

Erről vélemény? Könyvet erre is kábellel lehet felmásolni vagy másként működik?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27731) halapidori válasza blueboi69 (#27724) üzenetére


halapidori
csendes tag

Jóvanakkor. Az alapján, amit leírtál, nem tűnik nagyon elkésettnek, ez egy akár otthon is behozható szint. Szerintem jó, ha írjátok, miben-hogyan fejlődik. Ha kérdés van, vagy ötlet kell, szívesen segítek, keressetek nyugodtan. :)

(#27732) FőDudu válasza Gabibácsi (#27727) üzenetére


FőDudu
addikt

Sejtem hova akarsz kilyukadni....
:)

FőDudu

(#27733) eattila válasza blueboi69 (#27724) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem lehet, hogy mivel nem jár közösségbe, Ti meg megértitek így is, akkor minek fárassza magát beszéddel?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27734) Gabibácsi válasza Sipi- (#27730) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez egy kindle, nem foghatsz vele mellé. Már a legelső wifis verziónál sem kellett kábel, akár emailben is ráküldheted. De én kábellel szoktam, rádugom a bananapi-re és a calibre-vel rákonvertákom, vagy csak felmásolom midnight commanderrel.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27735) Phülöp válasza Sipi- (#27730) üzenetére


Phülöp
addikt

Én csak kábelt használok (Calibre a forrás) , de lehet e-mail is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27736) FőDudu válasza Sipi- (#27730) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval bordatoresre hajtasz... ;)

FőDudu

(#27737) FőDudu válasza Phülöp (#27735) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kicsi a 6"?
Sosem probaltam pl. telefonon konyvet olvasni, az kB. 6".

Kolleganak a Mi Max3 6,9" es imadja... Gyors, nagy, azota fel se emeli a Cat S60-at.

FőDudu

(#27738) ncc1701 válasza FőDudu (#27737) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem kicsi, tökéletes. Itthon van 2 régi kindle, abszolút jók.

(#27739) Phülöp válasza FőDudu (#27737) üzenetére


Phülöp
addikt

Az Oasis, amit most használok, kicsit nagyobb, de a régebbi (gen3) Kindle-vel se volt méretproblema. Háttérvilágítás viszont faszaság, jó hogy mostmár mindegyik Kindle tudja.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27740) Sipi-


Sipi-
tag

Köszi a válaszokat, megrendelem. Gyereknek lesz, majd figyelünk, hogy ne legyen bordatörése több év Máltán való élet után. :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27741) FőDudu válasza Sipi- (#27740) üzenetére


FőDudu
addikt

Rosszul fogod es jon a bordatores. Nem eleg vilagos? ;)
Maltanak ehhez semmi koze - de azert a maltai utikonyveket keruljetek...

FőDudu

(#27742) hobizoli válasza zetor2000 (#27728) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en homejuzerrol beszelek, nem vallalatirol
eleve arrol volt szo, hogy 6-7eves ex-ceges brand gepet kellene megvenni egy annal is oregebb gep helyett, azt meg ceg mikor veszi meg?

a DP mar 10 eve jelent meg, annyi idonkent azert lehet fejleszteni szerintem
amin nincs a legujabb videocsati is, azt meg sem vennem 6+ evvel ezelott sem
10 ev alatt a notik is mar 2x kikukazodnak, de 1x minimum

mikor kerult oda, amikor az "korszeru" volt?

több drón kell ;P

(#27743) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Tehát van akváriuma

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27744) blueboi69 válasza halapidori (#27731) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! :)

(#27745) ncc1701 válasza hobizoli (#27742) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor biztos idióta vagyok, de az egyik otthoni monitorom 24" dsub only. És nem dobtam ki, hanem vettem hozzá pár ezresért egy hdmi-dsub átalakítót, tökéletesen működik, és még a képe is szép. Legalábbis szebb, mint a másik eleve hdmi csatis monitoromnak a képe.

(#27746) ncc1701 válasza Gabibácsi (#27743) üzenetére


ncc1701
veterán

Lógikus, hogy van. :)

(#27747) Jahno válasza FőDudu (#27729) üzenetére


Jahno
őstag

De, ezt elkapkodták. Tudom.

(#27748) Jahno válasza zetor2000 (#27728) üzenetére


Jahno
őstag

Projektorból is 10 éve DV-HDMIsek voltak, csak a VGAs olcsóbb, így sokan vették, aztán kábelezésnél kevés a jó megoldás, júzer s széttépi, néha nem pótolják. Nálunk pld. rendesen fel sincs rakva, meg néha valakik eltekergetik a fókuszát és akkor sírnak, hogy szar. Aztán eddg 30+ alkalommal elmondtam, hogy odébb kellene csavarozni, de ilyen infónak nincs tovább gazdája, ember és pénz nincs rá, meg nem is nagyon akarják. Ilyen miatt pár évente cserélne a fene gépet, az simán jogos is. És legyen kéznél 10 átalakító, amik esetleg sűrűn fogynak.

(#27749) Jahno válasza hobizoli (#27742) üzenetére


Jahno
őstag

Elsompar válaszom az otthonra lehet még érvényesebb, mint cégre.

(#27750) FőDudu válasza Jahno (#27747) üzenetére


FőDudu
addikt

En meg nem tudom :)
Majd az elet megmondja.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.