Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27251) Phülöp válasza npera (#27244) üzenetére


Phülöp
addikt

Juhannus, grillezés, bandázás a helyi erőkkel meg pár szlovák arccal.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27252) npera


npera
újonc

Volt egy kis idő a gyerekek megvacsoráztatása (uzsonna inkább) után, megforrasztottam az akksitálcát. Egész jó lett, a kábel szépen tudott tekeredni a tálca mögött éles kanyar nélkül. Beraktam az akksikat, ügyelve a polaritásra. Bekapcsoltam, vagyis bekapcsoltam volna. Se kép, se hang... :Y Picit megállt bennem az ütő.

Kivettem az akksitálcát, megnéztem. Elvileg stimmel minden. Gondoltam megpróbálom egy régi 2S 700 mAh akksival, amit még a beltéri 160 grammos repülőhöz használtam. Azonnal beindult vele. Akkor kicsit kifújtam a levegőt, nem döglött a rádió. :C

Az akksitálca nem tudom miért nem működik. De lehet újra kellene forrasztani egy másik kábellel, mert nagyon kis nyüzüge kábel megy bele és elképesztően vékony kis terminálba van befogva a kábel. Ott alighanem kontakthiba van.

Most agyalok. Ez az elemtartó elég silány minőségű. Megpróbálom a rettentő pilincka terminálba beleforrasztani a kábelt, de ha teljesen hozzáférhetetlen, akkor kell egy backup track.

Találtam ilyen 18650 cellákhoz való tálcát.

Itt van 2D rajz is hozzá.

Erre elvileg sokkal stabilabban rá tudnám forrasztani a kábelt, aztán akkor nem ilyen szopás a stabil galvanikus kontaktust összehozni.

(#27253) Phülöp válasza Phülöp (#27251) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyá, részeg, meztelen finnek rohangálnak a szaunától a patakig meg vissza.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27254) npera válasza Phülöp (#27253) üzenetére


npera
újonc

Üvöltsél, hogy szaaaatáná-perrrkele és rohanjál te is. Hadd lobogjon!!!!

:C

(#27255) Grillo válasza Phülöp (#27253) üzenetére


Grillo
senior tag

:DDD

(#27256) Sipi- válasza npera (#27254) üzenetére


Sipi-
tag

Hadd lobogjon!!!!

A haja vagy a szakálla? Vagy a ... ? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27257) npera válasza Sipi- (#27256) üzenetére


npera
újonc

IS!!!!! :C

(#27258) npera


npera
újonc

Sikerült beállítani a kis Eachine E010S-t. A rádió működik, csak még meg kell tanuljam az OpenTX rendszert. Király, a fogása egyáltalán nem borzasztó. Picit tartottam tőle, hogy a botok "beljebb" vannak a rádió szélétől számítva, de elég nagy hozzá a kezem és nem gond.

A 700 mAh-s akksit viszont majdnem lemerítettem kábé fél óra alatt, amíg nyomkodtam mindent. Letöltöttem a szoftvert kiegészítést hozzá SD-kártyára, most már beszél is a rádió. Ejha.

[ Szerkesztve ]

(#27259) Sipi-


Sipi-
tag

Bazz, egyik klímás augusztus végén tudna felmérni (másik tud jönni két hét múlva felmérni), álmennyezetes csak szeptemberben ér rá. A festőt már fel sem merem hívni ezek után...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27260) Samott válasza Sipi- (#27259) üzenetére


Samott
addikt

Ja, hat klimat kora tavasszal vagy keso osszel szereltetunk. Nyaron eleg remenytelen. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27261) Sipi- válasza Samott (#27260) üzenetére


Sipi-
tag

Tudom, de muszáj most. Ősszel már késő, tavasszal meg még nem lehetett.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27262) ncc1701 válasza Sipi- (#27261) üzenetére


ncc1701
veterán

Ajánlj rá 50%-ot, menni fog rögtön.

(#27263) Sipi- válasza ncc1701 (#27262) üzenetére


Sipi-
tag

Nem jönne akkor sem. Egyébként sem kis melóról van szó.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27264) Vodike válasza Sipi- (#27259) üzenetére


Vodike
tag

Nekem szerencsem volt, mar en is oszi klimaszerelesbe nyugodtam bele. Vegre eljutottam oda Apam es a haverja nyaggatasaval, hogy kihasznaljam a Mitsubishi kapcsolataikat, de belealudtam a felszereltetesbe. Aztan bejott a meleg, nyilvan ekkor kellett nekem is klimast szerezni. Volt az igergeto, aki 10p mulva visszahiv, volt aki annyiert akarta felrakni, mint amennyi a klima volt, volt aki oszre vallalta, aztan vegul egy helyi csoka szamat kaptam meg, aki mar csak nyugdij kiegeszites miatt pakolgat fel klimakat es 2 nap mulva a hivas utan fel is dobta nagyon jo aron.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#27265) Samott válasza Sipi- (#27263) üzenetére


Samott
addikt

Nagy melon sokat lehet keresni. Nalam ok szereltek, szep munkat vegeztek, egy probat meger: www.plair.hu

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27266) ncc1701 válasza Sipi- (#27263) üzenetére


ncc1701
veterán

Dehogynem. Ha ráigérnek, akkor azonnal dobja az aktuális munkáját is.

De amúgy klímát szereltetni ősszel-télen kell, mert a sok idióta csináltatja nyáron az utolsó pillanatban, mert nyilván nem sejtette előre, h nyáron meleg is lesz. :) Nem csoda, ha nyáron már nem vállalnak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#27267) cyberde válasza FőDudu (#27240) üzenetére


cyberde
csendes tag

A Tesco (és általában a plázák/bevásárlóközpontok/hipermarketek) parkolója az a Közforgalom számára megnyitott magánterület.

Ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak rá, mint a közterületre.

(#27268) cyberde válasza Sipi- (#27238) üzenetére


cyberde
csendes tag

Kék-sárgára van korrekt MABISZ applikáció.

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.mabisz.ekarbejelento

(#27269) eattila válasza cyberde (#27268) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt nalam egyes husok benne vannak a pacban. :D Este oda is porkolok nekik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27270) Sipi- válasza ncc1701 (#27266) üzenetére


Sipi-
tag

Most kaptuk meg a lakást. A klíma előre be van csövezve. Viszont, ha csak akkor derül ki, hogy rossz a csövezés, amikor már minden bútor bent van, akkor az nagy szívás. Ezért kell elsőnek a klímát megcsinálni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27271) Sipi- válasza cyberde (#27268) üzenetére


Sipi-
tag

Tudom, hallottam már róla. Viszont szüleimnek ez az első törésük, nem fiatalok már, maradtak inkább a hagyományos módszernél. Főleg, hogy egyből le is adták a papírt a biztosítóban.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27272) cyberde válasza eattila (#27269) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ennek nagyon örülök, bár kurvára nem érdekel. :D

(#27273) Sipi- válasza Samott (#27265) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, írok nekik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27274) FőDudu válasza cyberde (#27267) üzenetére


FőDudu
addikt

Volt egyszer egy cikk, hogy a rendorok nem buntethetik meg a Polus Center parkolojaban centis havon driftelo hulyegyerekeket, mert az nem kozut/kozterulet.

Lehet az epp mas tortenet...

FőDudu

(#27275) FőDudu válasza eattila (#27269) üzenetére


FőDudu
addikt

1,5 kilo Skampi (rak) es 2 kilo kagylo bevasarolva...
Lassan indul a fozocskezes...

FőDudu

(#27276) Grillo válasza Sipi- (#27270) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, nálam ismerősök rakták fel, télen megvettük, és tavaly áprilisban ment a helyére.
Akkor derült ki, hogy valószínűleg egyik polcfelrakásnál elfúrhattam a behúzott villanyt, mert nem akart menni, még szerencse, hogy pont van alatta egy konnektor, úgy lett megoldva. Aztán majd kell valami szépészeti megoldás hozzá.

Amúgy akkor ha jól értem, még a készülék sincs meg, hisz már ahhoz is kéne a kivitelező.

(#27277) eattila válasza cyberde (#27272) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem konkrétan neked szántam, csak félrenyomtam. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27278) eattila válasza FőDudu (#27275) üzenetére


eattila
csendes tag

Skampi az jó kaja. horvátban ettem annó. Bár már nem voltam szomjas :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27279) cyberde válasza FőDudu (#27274) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nyilván nem a Magyar Közlönyben jelent meg az a cikk. :-)

(#27280) FőDudu válasza eattila (#27278) üzenetére


FőDudu
addikt

Most nyitottunk ki egy uveg szlovak bort....
Csak azert, hogy leteszteljuk megfelelo lesz-e a Škampi Buzara-ba....

Abba ugyanis feherbor kell ...

Nem helyi, de jo lesz.
Valami Vasen Devin. 2018. Azt se tudom megsaccolni milyen vor, enyhen muskotalyos ( de csak nagyon kicsit).

FőDudu

(#27281) FőDudu válasza cyberde (#27279) üzenetére


FőDudu
addikt

En csak bulvarkodok... :)
A memoriam viszont mint Az elefante.

FőDudu

(#27282) cyberde válasza FőDudu (#27281) üzenetére


cyberde
csendes tag

Jó tanácsként!

Legyen az egy ökölszabály, hogy a rendőrség az bárhol, bármikor intézkedhet. (Írjon bármit is az internet! :omg: )

Ha esetleg valaki szerint egy adott rendőri intézkedés nem volt jogszerű, az panasszal élhet, feljelentést tehet, perelhet, de arra legyen felkészülve, hogy a három hatalmi ág egyikének a végrehajtószervezetével kerül szembe.

(#27283) FőDudu válasza cyberde (#27282) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval csak akkor javasolt, ha tutira biztos, hogy nyerheto az ugy, es nem lehet kimosdatni az intezkedot a tobbiek altal (azaz megdonthetetlen bizonyitek van ra). :)

Halistennek ritkan kerulok rendor kezre, altalaban akkor is normalisak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27284) Vodike válasza FőDudu (#27280) üzenetére


Vodike
tag

A scampi buzarahoz szaraz bor kell, nem az a 3 euros szlovak edes bor. Tualdonkeppen az egy desszert bor.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#27285) -NoVa- válasza Vodike (#27284) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aperollal is jó:

(#27286) Sipi- válasza Grillo (#27276) üzenetére


Sipi-
tag

Jópár klímás azt mondta, hogy "hozott" készülékkel nem dolgoznak :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27287) npera válasza Sipi- (#27286) üzenetére


npera
újonc

Ezek ilyen szabadkőműves brigádok? Titkos kézfogást is csinálták közben, mert igyekeztek a páholyba?

:Y

(#27288) npera


npera
újonc

Elég sok bénázás után rájöttem miként lehet bemenni a Taranis X7 megfelelő menüjébe, most be tudtam állítani a súlyozást és az expót a csűrőre és a magassági kormányra. Kegyetlen jó ez a tekerős interface, a Turnigy 9X nyomkodós menüjétől kábé agyf*szt kaptam....

Egyelőre a kis tiny whoop klónnal próbálgatom. Tegnap óta talán fél órát nyomkodtam aktívan, de vagy egy órát be volt kapcsolva. Ennyi idő alatt lemerült a 700 mAh-s 2S lipó akksi. Beállítottam a feszültséghatárokat, hogy a kijelző jól mutassa (4,2V a full és 3,7V az üres), valamint egy figyelmeztetést 3,8V-os cellafeszültségre. A móka az, hogy mióta felraktam a kiegészítő adatokat az SD-kártyára már beszél is, "a néni" bemondta, hogy transmitter battery low...

Elképesztő, hogy ez az egyik legolcsóbb rádió manapság és ilyeneket tud. Ami még jobb, hogy idővel tudok bele venni hall-szenzoros gimbalt is, akkor aztán teljesen fel lesz pimpelve minden.

Délután lehet kipróbálom a szimulátort is vele, elvileg ezzel megy a Real World Drone Simulator.

(#27289) -NoVa- válasza npera (#27288) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondtam, kár költeni extremitásokra kilométeres sugáron belülre. A még olcsóbb FS i6S-em még durvább az érintőképernyős okosságaival, csak ahhoz kevesebb vevőfajta van

(#27290) npera válasza -NoVa- (#27289) üzenetére


npera
újonc

Néztem ezt az X-Lite cuccot is, csak mint érdekességet.

Tetszik az innovatív ötlet, de én váltogatom "csiptetés" és "hüvelykelés" között, amiből csak a második működik azzal a kis kontrollerrel. De maga a koncepció bitangul tetszik. Alighanem a kezem mérete miatt teljesen esélytelen lenne használni.

A Flysky hasonló modelljét nézted? Az is ötletes.

(#27291) npera


npera
újonc

A család elment találkozni egy másik családdal, én meg itthon kúrálom magamból kifelé a megfázást. Programozom a rádiót és sikerült párosítani az Avant X3 Evo quadot is vele. Jó mélyen volt a bind gomb, de körömheggyel éppen elértem. Tipikusan 3-kezes manőver, a gombot a vevőn nyomva tartva kell az akksi csatlakozóját a quad csatlakozójára rádugni.

Azon az oldalon a kezem blokkolta a propellereket (nem tudott volna felpörögni a motor sehogy), a másik oldalon pedig úgy fogtam, hogy az ujjaim a propellerek síkján kívül legyenek. És le is nyomtam az asztalra persze, hogy ne a pofámba repüljön az egész, ha valamit nagyon félreprogramoztam. A rádión minden alapon volt, gáz lehúzva és arm switch inaktív. De persze szoftverből mindent össze lehet keverni mindennel, így nem bíztam a véletlenre.

Utána felkötöttem a quadot a fiam ágyának a keretére az akksi pántjával, aztán egy storga charge szintre lemerített 450 mAh 3S akksival picit "bekapcsoltam". Nagy gázt nem húztam, de "tekergette" magát így is rendesen. Picit hátborzongató közelről. Egyből kiderült, hogy most hétvégén még nem porszívóztunk, mivel a quad jól felkeverte a port is..... :B :C

Kábé így....

(#27292) Gabibácsi válasza cyberde (#27268) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez valami androidos szar, a jó az az app storeban van :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27293) Gabibácsi válasza FőDudu (#27274) üzenetére


Gabibácsi
tag

Biztos hogy megbüntethetik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27294) Gabibácsi válasza npera (#27287) üzenetére


Gabibácsi
tag

Buhera mátrix inkább :C

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27295) Gabibácsi válasza npera (#27290) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt ismerem, betmen ilyennel repült, és c64-en vágdosta el a lufikat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27296) Samott válasza FőDudu (#27274) üzenetére


Samott
addikt

Igen, azota ki van irva a bejaratoknal, hogy a parkolo teruleten a kresz szabalyai ervenyesek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27297) npera


npera
újonc

Felprogramoztam az 5"-os QAV210 klónt is, aztán az industry standard gyerekágyra feltépőzárazós tesztmódszerrel felpörgettem. Hát, a szőnyeget feltekerte a szele egyből, minimális gázra is olyan huzatot csinált, hogy csak na. Viszont az összes por lejött a propellerről.

(#27298) npera


npera
újonc

Ez az OpenTX a tekerős interfésszel valami eszetlen jó :C
Szerintem lassan bevadulok és programozok dual rates opciót is az expó mellé. Aztán akkor egy kapcsolással tudok szépen nyugodtan repülni (cinema mód) vagy vadul cikázni. Ez leginkább az E010S esetén jó, mert akkor a játszótéren tudok a hinták és mászókák között menni ide-oda, aztán rákapcsolom a teljes tartományt és durván becsűröm az almafa lombjába a drónt, ahogy a profik....

Ez volt már? (tudom, hogy volt, de annyira jó, hogy berakom még egyszer :C )

(#27299) npera


npera
újonc

(#27300) FőDudu válasza Vodike (#27284) üzenetére


FőDudu
addikt

Nagyon jo volt igy is :)
Menni is alig birunk ....

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.