Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28451) -NoVa- válasza FőDudu (#28447) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na az is egy erős enterspájz pofáraesés volt hétvégén, hogy a nagyvállalati pride kamionok próbálták egymást felülreprezentálni, meg az ellenzéki politikusok. Nagylány kiment bulizni a pasijával, meg a barátnőivel, aztán simán jól érezték magukat. Láttak ellentüntetőket, kb 30 degenerált focihuligán üvöltözött, és ennyi. Szerintem kb eljutott oda a társadalom, hogy ez is egy normális nap, mint a CriticalMass, nem pörögnek rá, nem idegeskednek.

(#28452) Samott válasza -NoVa- (#28451) üzenetére


Samott
addikt

"De egyébként azért vannak kordonok között, mert mi mindig kimegyünk. De ha nem megyünk ki, és elengedik őket, akkor ugyanaz lesz, mint Nyugaton, hogy egy nagyon jó hangulatú utcabállá fajul az egész!!!"" :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28453) zetor2000 válasza Gabibácsi (#28450) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem mindenki... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28454) FőDudu válasza -NoVa- (#28451) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahogy mar mondtam, amig engem nem korlatoznak, addig mindenki azt es ugy csinal ahogy neki tetszik.
Egy ilyen par oras rendezveny evente egyszer siman belefer.

Csak ne legyen minden nap ennek mintajara egy kotelezo utlezaras a hasonlo rendezvenyek miatt :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28455) Vodike


Vodike
tag

Közben kiderült, hogy láma voltam Apple Pay ügyben. Simán képernyőzárt állapotban, hogyha megnyomom kétszer a telefonon a bekapcsoló gombot vagy órán az alsó gombot kétszer, akkor egyből bejön az Apple Pay és fizetési készültségbe teszi az alapértelmezett kártyát.

exTiga

(#28456) zetor2000 válasza FőDudu (#28454) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kötelező, de akad jópár Pesten...
Ma reggel a Nagykörút... Nyugatitól Jászai Mari térig cca 15 perc volt, komolyan, gyalog előbb odaértem volna.
Emellé jön a Metró pótlás, ami nekem speciel bejött, mert 10 percet nyerek a pótlóval. Ezt a járatot meg is tarthatnák utána. És a délbudai villamosfelújítás. Meg ami még akad.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28457) FőDudu


FőDudu
addikt

Vacsira egy kis Omega3-ban gazdag olajokat tartamlazo etelt keszitettem.
Hazi oliva olaj a szomszedtol, meg egy kis kender olaj :)
So, bors, hazi kenyer.

Kenderben eleg sok az omega3 zsirsav, az meg jot tesz a verzsir csokkentesnek...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28458) FőDudu válasza zetor2000 (#28456) üzenetére


FőDudu
addikt

Viszonyitaskepp: 15 perc alatt a legnagyobb dugoban atertunk egy masik orszagba a hataron (szombat delben). Az meg elviselheto volt.

Ami annal tobb az mar idegesitoen hosszu (es en elkerulom, ha lehetseges) :)
Az egyik ok a kulfoldre koltozesemben a napi ingazas es dugoban varakozas volt...
Az meg fel sem merult bennem akkor, hogy Zugloba koltozzek, kozelebb a munkahelyemhez (ami amugy ugyanugy egy zsufolt, parkolasra kb. alkalmatlan varosresz lett azota).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28459) FőDudu válasza Vodike (#28455) üzenetére


FőDudu
addikt

En neztem droidon, de nem talaltam hasonlo beallitast.
Lehet Lama vagyok en is :)

Tap&Pay alatt be van allitva az app, de ettol meg nem tortenik semmi ha nem nyitom meg kezzel.
Hiaba erintgetem a terminalt ujjlenyomattal feloldott telefonnal :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28460) FőDudu válasza zetor2000 (#28449) üzenetére


FőDudu
addikt

Ott a ceges kultura resze, sot a vezetok kozott kb kovetelmeny :)

FőDudu

(#28461) FőDudu válasza zetor2000 (#28456) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mondjuk elegge trend, hogy a nyari szunet idejen csinalnak kb mindent egyszerre - na olyankor kell elutazni valahova es nem az idot vesztegetni a felujitasok okozta dugoban :)

Eddig en is gyujtogettem a szabit, majd egyben, stb...
De pl. most is szabin vagyok, szoval szep lassan nyari szunetre is veszegetek ki.

Gyerek elvezi a tengert, bar neki amugy is eleg zsufoltak a napjai a baratok/baratnok jelenlete miatt.
De velunk is szeret utazgatni, a baratok megvarjak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28462) npera válasza FőDudu (#28447) üzenetére


npera
újonc

Ja, kösz. Önként nem szopatom magam :C :Y

(#28463) FőDudu válasza npera (#28462) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor te vagy a lany? ;)

FőDudu

(#28464) qnadam válasza -NoVa- (#28431) üzenetére


qnadam
veterán

nekem az asztali gépen egy csomó szöveg (yt kommentek például) dőltbetűsek lettek. a netszerte található megoldások nem segítettek. egyelőre be van írva a rejtélyek közé :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28465) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na a milyen telefont vegyek surgetobbe valt. Parom ledobta a google pixelet. Most atrakta a simjet a ceges iphoneba ideiglenesen de valamit kene talaljak.

Ujzelandon a valasztas hatalmas. Vehetek samsungot es applet, ha nagyon keresek akkor talan van valahol LG.

(#28466) npera válasza -NoVa- (#28427) üzenetére


npera
újonc

Csináltam egy csoda párhuzamos kötésű kis malacfarkat (pigtail), aztán ráraktam 2 db 3S 450 mAh akksit fullra töltve. Ez akkor 900 mAh. Tesztrepülés nappaliban.

És basszus 6 percet ment úgy, hogy a végén már unatkoztam és nyomkodtam a gázt (egyszer majdnem belecsűrtem a plafonba, he-he), aztán leszállás után először ujjbeggyel, majd szájjal (ahol érzékeny) lemértem a motorok hőmérsékletet. Melegebb, mint én vagyok, de nem sokkal. Tehát kábé 40-fokosak a motorok 6 perc forszírozott lebegés után.

Akkor alighanem igaza van a gyártónak, hogy 3S alatt 1000 mAh-t javasolnak.

Motor Size: 1306-1407 (3100KV-4100KV)
Motor mounting pattern: 12mm x 12mm
Prop Size: 3"
Lipo: 4S 500-1000mah or 3S 1000mah

Akkor a Tattu 3S 1050 mAh 75C lesz szerintem, mert annak szép a színe.

(#28467) npera válasza BobaHWSW (#28465) üzenetére


npera
újonc

A kérdést nehogy rossz néven vedd, de segít a választásban. Az asszony prémium leányka vagy megelégszik egy nekem is javasolt Xiaomi Mi A2 Lite 32GB modellel? Van rózsaszín is.

Ha az első, akkor elérhető legcsúcsabb szIfon. Vagy elérhető legcsúcsabb zAmzung. Ha a második, akkor Mi A2 Lite.

(#28468) npera válasza FőDudu (#28463) üzenetére


npera
újonc

Attól függ milyen napom van. Ez segít eldönteni? :C

(#28469) FőDudu válasza BobaHWSW (#28465) üzenetére


FőDudu
addikt

Note9, S9,S10- mind hasznalhato es jo telefon...
A lenyeg, hogy Samubol csak flagshipet.
Lehet 1 evvel oregebb, de akkor is csak a legkomolyabbat.
Azok birjak es nem szappantarto muanyagbol keszultek :)

FőDudu

(#28470) BobaHWSW válasza npera (#28467) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem veszem rossz neven. Nem kulonosebben finnyas es meg csak nem is akaratos. Nem ker uj telot, mondta jo neki igy is. Inkabb en vennek mert tudom, hogy betort kijelzos telefon nem idealis.

Xiaomi meg huawei es kunglunpho telefonok egyelore nem jatszanak. Beakarok menni egy boltba es leemelni a polcrol.

Oneplus az van meg a kotelezo apple es samsung dolog. De lehet, hogy egy import google pixel 3 lesz. Ez a legvaloszinubb.

(#28471) FőDudu válasza npera (#28468) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor meg rendes bzui se vagy, csak ilyen divatbzui :)

FőDudu

(#28472) BobaHWSW válasza FőDudu (#28469) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igen, ezt mar Nova is a fejembe sulykolta. Samubol s9 van a listan. S10 az khm. Picit nagyon draga.

Applebol is a 8as eeeeeesetleg a legolcsobb XR ha kell a nagyobb. Marha dragak.

(#28473) FőDudu válasza BobaHWSW (#28472) üzenetére


FőDudu
addikt

Mivel en ceges teloval jarkalok, igy arat nem igazan nezek.
2 evet elment az elozo Huawei P9 Lite is - lassan 1 eves lesz a Note9 is.
Szoval olcsobbol is akad hasznalhato.

Ha nagy kijelzo kell, akkor Mi 3S MAX.
Az 6,9", 5500mAh akkuval. Brutalis nagy es sokat bir.

Kollegaim kozul tobben ramentek, nem bantak meg.
Van kb 250 Euro.

FőDudu

(#28474) npera válasza BobaHWSW (#28470) üzenetére


npera
újonc

Ha most Pixel van neki és szereti, akkor ne variálj. Viszont kapjon rá bumpert. Az sokat segít.

(#28475) zetor2000 válasza BobaHWSW (#28472) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pedig a kínai gyártók készülékei is nagyon okésak egy ideje.
A Huawei meg tényleg, bár nekem a Xiaomi féle vonal jobban tetszik.

A kérdésedre mondanám, hogy menj be itt egy MediaMarktba, de nem itt vagy. :) Ott nem tudom, mik a lehetőségek. Google féle Pixelből nemsokára jön a 4es, és elvben nem lesz kamera noccs. Azt írják. De a felsőkategóriás kínai telefonok is képesek lesznek erre.

OnePlus azt mondják, elég erős cucc, de asse olcsó. Itt kevéssé ismert az Oppo, de azoknak is szokott lenni jó készülékei. Ez is kínai, persze. Meg a Meizu, ami régen tetszett, de aztán Xiaomi lett. :) Középmezőnyben a Redmi Note széria elég erős, az enyém most 2 éves, asszem, repedt kijelzővel (de nem látni) és fillérekből javítható. 50E alatt ideadta az eladó - újonnan, ennyiért kábé össze is lehet rakni....

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28476) npera válasza FőDudu (#28471) üzenetére


npera
újonc

Ha elmondom, hogy rózsaszín zokniban járok melóba, aminek a lábujja és a sarka ciklámen, akkor megnyugszol? :B Esetleg fokozzam, hogy keresek rózsaszín/sárga bringás mezt és nadrágot valamilyen variációban? Itt a nyugati parton nagyon komoly a HBTQ-mozgalom, muszáj mutassam mennyire elfogadó vagyok....

Alakul ez, még sárga mez kell hozzá.

(#28477) npera válasza npera (#28466) üzenetére


npera
újonc

Ide is beírom.

A teszt és az AVANT Quads javaslata alapján alighanem einstandolok majd 3 db Tattu 3S 1050 mAh 75C akksit. Akkor lesz jó repülési időm és nem lesz túl nehéz.

A 450 mAh 40 g.
Az 1050 mAh 97 g.

Ha elgondolkodom egy 850 mAh méreten, akkor az lehet tömegben középút.

Tattu 3S 850 mAh 75C az 86 g.

A 900 mAh akksival kijött 6 perc lebegés. Az 1050-es 150 mAh-val több, de a tömege is 17 grammal több. Ami nem is olyan sok, ha az extra kapacitást nézem. 23%-al több dzsúz van az 1050-esben, de csak 21%-al nehezebb. Hmmm.

Mivel nagyon sokáig nem racsingolok, hanem csak egyre gyorsabban "lebegek" ide-oda, ezért hajlok az 1050-re. Ha pedig eszetlen nagy király leszek mondjuk 2-3 év múlva, akkor addigra kábé el is használtam a mostani akksikat és lehet venni akár 4S borzalmat helyette, aztán zizegtetni ide-oda fénysebességgel.

Cserébe a 850-es könnyebben kanyarodik. Hmmmm.....

Na, jól elmélkedem?

Ha szűken akarok kanyarodni, akkor 850 mAh. Ha marginálisan tovább akarok repülni, akkor 1050 mAh. Most leszimuláltam a 900-ast és kijött 6 perc. A 850-es legyen mondjuk 5,5 perc. Kábé meg is érkeztem.

Mi legyen?

(#28478) BobaHWSW válasza npera (#28474) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Oooo..... Ok. Szoval... :W volt. Par honapja levette mondvan szebb a telefon nelkule. :C

(#28479) npera válasza BobaHWSW (#28478) üzenetére


npera
újonc

Akkor válasszon valami bumpert ami tetszik neki. De legyen. Van szilikon cucc is, alig látszik. Én a cégest szilikon bumperben tartom, van rajta kijelzővédő fólia és (lehet röhögni) bőr övtáskában van. A világ legjobban leápolt iPhone 6S készülékéről van szó :C

(#28480) Jahno válasza FőDudu (#28461) üzenetére


Jahno
őstag

Azért is csinálják most, mert "mindenki" elutazott és nincs suli. Ma azért párszor átszálltam. Holnap is kerülök mindenfelé.

(#28481) qnadam


qnadam
veterán

jobbfajta országimázs

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28482) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na pixel3 docog errefele komotosan egy szilikon tokkal.

(#28483) zetor2000 válasza BobaHWSW (#28482) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó választás!
Az szinte mindig kap droidos frissítést, elsőkézből.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28484) Vodike válasza Vodike (#28455) üzenetére


Vodike
tag

Ujabb tapasztalat: az iPhone 6-on (2014-ben kaptam ceges telonak, most faterom hasznalja) es a legelso Apple Watch series 1-en (2015-ben vettem meg es most szinten fater hasznalja) is tokeletes az Apple Pay.

Szoval Dudu, ugy nez ki itt hozta be az Apple az NFC-t a keszulekekbe.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#28485) -NoVa- válasza BobaHWSW (#28482) üzenetére


-NoVa-
őstag

S7 óta nem fáj a Samsung a Google telefonok mellett sem, szóval ár miatt az S9-et mondtam volna, de mióta rendes előlapi kamerához illő wallpapert kapott az S10+, csakis azt:

(#28486) Sipi-


Sipi-
tag

Revolutról volna kérdésem: ha váltok vele forintról az EUR számlára pénzt és Ausztriában fizetek a kártyával, akkor automatice az EUR számláról vonja a pénzt vagy a forintosról és akkor vált? Vagy ez valami beállítás kérdése?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28487) Sipi- válasza Sipi- (#28486) üzenetére


Sipi-
tag

Legközelebb cserélek tápot és használom a keresőt :)
Melyik pénznemet használja először
Először mindig a terhelés pénznemében próbálja levonni a kívánt összeget a számládról - ha abból nem áll rendelkezésre megfelelő összeg, akkor az accountod fő devizájában, ami magyarországi regisztráció esetén a forint lesz. Ha abból sem áll rendelkezésre elegendő, akkor abból a pénznemből, amiből a legtöbb van az accountodon. Nem osztja szét a terhelést, több deviza között. Tehát ha van 100$ és 500€a számládon, és érkezik 200$ terhelés, akkor mindet az euró számlára terheli.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28488) Gabibácsi válasza Sipi- (#28487) üzenetére


Gabibácsi
tag

:up:

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28489) ezittketto válasza eattila (#28391) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jól is teszed!! :K ;)

(#28490) eattila válasza ezittketto (#28489) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondjuk könnyebb lenne, ha a lányom (és a feleségem) többször lenne hajlandó modellkedni :D Ez a kép is defektes kicsit, mert a táskát nem volt hajlandó levenni. A farsangi maszkot sikerült leimádkozni róla :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28491) eattila


eattila
csendes tag

Kíváncsi leszek, mit felejt el a corolla akksicserénél :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28492) Jahno válasza eattila (#28490) üzenetére


Jahno
őstag

Én is ezen vakartam a fejem, hogy ezzel az esküvővel kb. mákom is volt, de miképpen lehet csak úgy gyakorolni? Modelles csoportot meg hirtelen szét trollkodtam, azon kívül, hogy poén volt és pár tag felidegesítette magát, sok másra nem volt jó. Szerdán majd enperával adunk a kultúrának, egyéb esetben max. fizetős modellben látok lehetőséget, amire nincs keret és az a pár kép úgysem ér annyit. Majd januárig keresek egy megbízható alanyt és lesz 365 napos projekt :-P Haversác szeretne portrés oktatós gyakorlatot csinálni, ott van helyem a brigád van, de az sem egyszerű, nehéz összeszedni 5-6 főt 20ezer pénzes egységáron.

(#28493) eattila válasza Jahno (#28492) üzenetére


eattila
csendes tag

Fűzd be a kölcsön leányt. Hátha.
Bár én világítani még mindíg nem tudok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28494) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Lehet gratulálni, úton van a 4. gyerek....

Délután leszáll a repülője, aztán szerintem kb őszig elhúz fesztiválozni mindenfelé a nővérével, utána hazamegy, szóval ezzel se lesz sok gond.

(#28495) #09908736 válasza Sipi- (#28486) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ahogy én tudom és lejött a leírásból, arról vonja, amelyik pénznemben fizettél.

(#28496) Phülöp válasza -NoVa- (#28494) üzenetére


Phülöp
addikt

gratulálok
ha nem bírsz velük, a 2 nagyobbikat kölcsönadhatod jahnonak modellkedni

#festival
#partyface
#sociophoto

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28497) eattila válasza -NoVa- (#28494) üzenetére


eattila
csendes tag

Modern család vagytok, nem is gólya hozza, hanem repülő :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28498) #09908736 válasza FőDudu (#28473) üzenetére


#09908736
törölt tag

Elképzelhető, hogy leszünk Portorozban egy hétvégét, tudol mondani olyan éttermet, ami érdemes, nem turistalehúzós, és nemcsak tengeri kütyü van, hanem szárazföldi kaja is?

(#28499) -NoVa- válasza eattila (#28497) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sokkal egyszerűbb, berendelem USA-ból, és aztán hagy aludni.

(#28500) eattila válasza -NoVa- (#28499) üzenetére


eattila
csendes tag

Ebben van valami.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.