Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27901) FőDudu válasza npera (#27899) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleg azon par luk is. Szomszedok rogton felneznek rad ;)

FőDudu

(#27902) FőDudu válasza npera (#27900) üzenetére


FőDudu
addikt

Semmit nem csinalok ;)
Seta, kajara odafigyelek, de foleg a szenhidratokra.
Igy a zsirral nyilvan elszalltam. Majd korrigalok. Amugy nincs is nagyon kedvem a sokat eveshez, meleg van.

FőDudu

(#27903) npera válasza FőDudu (#27901) üzenetére


npera
újonc

(#27904) zetor2000 válasza FőDudu (#27896) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, azt néztem, hogy nincs sok üveg... Fröccsnek múltkor 1 óra alatt elkopott 3 liter bor, Igaz, 5 emberen. Én legalább 3-6 sör / fővel kalkulálok 7 óra időtartamra. Meg némi töménnyel, ami nem feltétlen brandy, az talán nincs is idehaza. De van helyette Tatra Tea 52%. Meg kismillió pálesz. Meg akármi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27905) FőDudu válasza zetor2000 (#27904) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk most csaladilag kinyilt egy Rosenstein kosher szilva (kaptam), meg valami szinten magyar szurkebarat vagy hasonlo torkoly. Elotte 1-1 orat melyhutoben toltottek.

Persze a Rosenstein is elkurvult, agyas palinka, attol sarga.

Plusz lecsuszott egy karton literes Faxe, rengeteg kulonfele Cola Zero (citromos, vanilias, Sima).

Meg a napi 2x ujratoltott 'togy' (kb 5 literes vizadagolo a huto ajtajaban). Es persze a default mentas limonade sok jeggel....

4 felnott es 3 gyerek.

Most 32 fok van, nem sok kedvem van kimenni a reggeli funyiras utan a napra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27906) zetor2000 válasza FőDudu (#27905) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem csak az ágytól kaphat színt. Hanem pl. a hordós érleléstől.
De persze ha rá van írva, hogy ágyas, akkor nincs vita, az ágyas. Attól még lehet kosher. Nekem Zwack jutott abból, de még nincs megbontva, mert van elég, ami bontoot, de ebbe a melegbe nincs kedvem töményezni, hamar vége lenne a napnak... majd ha kicsit hűvösebb lesz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27907) npera


npera
újonc

(#27908) Phülöp


Phülöp
addikt

#dragasagaink

Tegnap a blues fesztiválon érett meg az igény, hogy a földön ülés helyett valami kényelmesebb megoldást keressünk (nem leszünk már fiatalabbak mi se, kell a komfort).

Ma lett két ilyen:

Jövő hónapban a Pori JazzFest jó alkalom lesz tesztelni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27909) ncc1701 válasza npera (#27897) üzenetére


ncc1701
veterán

Havernak van 520-asa, nem panaszkodott rá. Kicsit meg kellett szorítani, mert a gyári beállítás kevés volt neki, és néha kilépett belőle, de ez nem hiba. Megbízható darab.

A súly meg nagyon jogos. Mit grammozzak a bicajon, mikor 105 kiló vagyok? :)

(#27910) npera válasza ncc1701 (#27909) üzenetére


npera
újonc

Én a legpuhábbra állítottam mind a két bringán, így "terepen" is ki tudok lépni hamar. Néha megyek murvás csapásokon, amikor érdemes hamar kilépni, ha nem sikerült eléggé megtechnikázni a kanyart. Főleg akkor volt ez aktuális amikor még vontattam a gyerekeket az utánfutóval.

Amikor erőből tekerek, akkor még sosem ugrott ki a klipsz, elég sokat kell fordítani rajta, hogy oldjon. Mondjuk a cipőban a betétet cseréltem 3 év használat után.

(#27911) Phülöp válasza ncc1701 (#27909) üzenetére


Phülöp
addikt

Én azt mondom, hogy a habverő jó, a habverő könnyű, a habverőt nem kell állítgatni. A lopóstolvajember ellen is véd valamelyest.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27912) qnadam válasza npera (#27895) üzenetére


qnadam
veterán

minek beáztatni a mazsolát, ha utána nem teszed bele semmilyen süteménybe? mint a rendes emberek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27913) npera válasza qnadam (#27912) üzenetére


npera
újonc

Beigli nem rendes sütemény? :Y

(#27914) npera


npera
újonc

Ma este kimentem a garázs mögé kipróbálni az új Taranis Q7-est a QAV-210 (5"-os quad) vonatkozásában. Ez 4S-es, elég durva erő van benne.

Ami az első benyomásom volt: ezzel a quaddal még csak erős szélben repültem. Most jön egy hidegfront és erős széllökések voltak.

Második benyomásom: bár a szél fújt, de igazából nem zavart, mert a 3"-os gépen gyakorolva már nem félek az 5"-os masinától sem. Tisztelem az erejét, de nem fosok tőle, mint egy galamb. Ami az első repüléskor volt.

Harmadik benyomás: a rettenetes tákolmány monitortartó konzolom jó ötlet, de mivel 90-fokos a konzol, ezért nagyon lapos szögben látom nem látom a monitort. Meg kell hajlítsam a konzolt kábé 45-fokos szögre, mert így nem látok semmit a monitoron.

Így ma csak egy kis LOS-repülés volt, de túlságosan nem cifráztam.
Most a héten megműtöm a konzolt, aztán próbálkozom újra.

(#27915) qnadam válasza Phülöp (#27911) üzenetére


qnadam
veterán

én meg örököltem a bringámhoz valamilyen ilyesmi pedált. az már érlelődik, hogy kell valami keménytalpú lábbeli, ha meg már veszek valamit, akár lehetne kompatibilis a pedállal is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27916) qnadam válasza npera (#27899) üzenetére


qnadam
veterán

amennyire tudom, ez elég sok országban így van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27917) qnadam válasza npera (#27913) üzenetére


qnadam
veterán

mazsola nélkül egészen rendes.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27918) npera válasza qnadam (#27916) üzenetére


npera
újonc

Igen, de egy ideig nem volt Svédországban. De most újra van. Mondjuk ha a ruszkik jönnének ide (az egyik forgatókönyv), akkor szerintem aznap kora délutánra kész is lennének a hódítással. Ha jól akarják csinálni, akkor a délutáni fika idején jönnek, amikor mindenki fahéjas csigát mártogat a KV-ba. Akkor 17 perc alatt végeznének.

(#27919) Gabibácsi válasza zetor2000 (#27892) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem mindenki alkesz :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27920) npera


npera
újonc

DJI Phantom vs cinema quad

Kicsit ferde a hasonlat, mivel a cinema quad anyagát nem alapfokon effektelték meg. De látványos.

[ Szerkesztve ]

(#27921) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

#aprooromokazeletben

Nnna, aerobladesitve lett a CRV ablaktorloje is. Micsoda minosegi ugras. Ez igy telen eleg jo bonusz.:)

(#27922) zetor2000 válasza Gabibácsi (#27919) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az rendben van, csak mit csinál, ha elfogy, azt kéne még? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27923) Gabibácsi válasza zetor2000 (#27922) üzenetére


Gabibácsi
tag

őőő,lehet fura, de nem lehet ebbe belehalni :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27924) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Srácok!

Hogyan tudom a legkönnyebben megállapítani, hogy az ABS működik és ha igen, akkor hogy jól működik-e?!
A műszerfali visszajelző gyújtáskor 1-2mp-ig ég majd kialszik. Ez normálisnak tűnik..

(#27925) Jahno válasza ezittketto (#27924) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen időben nyomsz egy padló féket és ha rendesen kattog, nem csikorog, nem húz, akkor már jónak kell lennie. Vagy bejelentkezel egy rendes helyre, ahol mindenféle grafikont is adnak róla :-)

(#27926) qnadam válasza ezittketto (#27924) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem jó, akkor folyamatosan világít. indításkor azért villan fel, hogy lásd, nem a lámpás égett ki vagy hasonló.
egyébként egyszerű, megcsúsztatod fékezéssel, és ha működik, akkor nyertél :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27927) Jahno válasza Gabibácsi (#27923) üzenetére


Jahno
őstag

Most vettem észre, hogy itt szemben a Duna partját Moszkva sétánynak hívják :-O

(#27928) Gabibácsi válasza Jahno (#27927) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bizony, mondtam is a csajnak hogy én magam neveztettem át csak miatta :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27929) ezittketto válasza Jahno (#27925) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Lehet, hogy a sebességgel volt a gond, de szerintem most épp annyira száraz a beton, hogy a jó tapadás miatt előbb megállt, mintsem hogy szükség lett volna az ABS-re. Egy nyikkanásnyit tudtam, csak kihozni belőle.. (gondolom az még normális) Egy pillanatra éreztem némi visszaremegést, de nem olyan, mint amikor télen, hóban teszteltem. Ott elég egyértelmű volt, hogy működik..

(#27930) Gabibácsi válasza ezittketto (#27929) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor az úgy jó, ha egy pillanatig érezted, akkor nem villant fel az abs lámpa? próbáld meg valami laza talajon, kavicson

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27931) ezittketto válasza Gabibácsi (#27930) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nem volt időm megfigyelni :)
Majd akkor keresek valami lazábbat, murvásabbat valahol..

(#27932) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Jahno!

A múltkor említetted a ASUS Tinker Board-ot..
Erre mehet asztali 64bites Windows10?

(#27933) eattila válasza ezittketto (#27924) üzenetére


eattila
csendes tag

Lesatuzod. És ha visszarug, akkor jó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27934) eattila válasza ezittketto (#27929) üzenetére


eattila
csendes tag

CSúszósabb úton nyilván jobban érezhető a hatás.Meleg, száraz aszfalton jobban tapad, kevésbé kell neki beleszólni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27935) Jahno válasza ezittketto (#27932) üzenetére


Jahno
őstag

Win10 arm elindul, de semmire nem lesz jó. Nem ilyesmikre való, ez picit erősebb, mint a málna de alapjaiban ugyanaz.

(#27936) ezittketto válasza Jahno (#27935) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:( kár

Azért köszi :)

(#27937) -NoVa- válasza ezittketto (#27932) üzenetére


-NoVa-
őstag

UP Board, Atomic PI, utóbbiről tessék videó:
[link]

Jól megállapítja a videón, hogy egyértelműen nem desktop windows gépnek való, még ha úgy is tűnik, hogy működnek rajta dolgok. Minden komponense pont azon a határon van, ahol még nem beszélhetünk felhasználói élményről, csak úgy tűnik. Igazából a legtöbb funkciót amire otthon kell egy ilyen kis board, tényleg jobban tudja a linux, áramszünetből magáhoztérés, pár service reszponzív stabil futtatása, gyors bootolással, és kész. Nagyon light browser + office monitorra épített konfignak a korlátai ismeretével esetleg, de aztán jön a panasz, hogy nincs kamera meg mikrofon, meg sok konnektor, powered hub, izé, és az egész egy káosz lesz egy olcsó notebookhoz képest.

(#27938) Jahno válasza ezittketto (#27936) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés mit szeretnél. Kicsiben nagy erőt?

(#27939) ezittketto válasza Jahno (#27938) üzenetére


ezittketto
csendes tag

és viszonylag olcsón..

Még nem kell, de ha esetleg ZBOX-al történne valami, akkor jó lenne egy alternatíva..

(#27940) Jahno válasza ezittketto (#27939) üzenetére


Jahno
őstag

Olcsón nincs. Van kis Core2, de nem írom mert Hu 3 hétig ezen nyüszítene. Brix drága, tán némi vékony klinses megoldás 20-30ezer körül. Kicsi, occsó korlátos :-) De ezeket már párszor megrágtuk.

(#27941) ezittketto válasza Jahno (#27940) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nekem ez a ZBOX amúgy nagyon bevált. Csak tetszett, hogy ez még kisebb. :)

(#27942) Jahno válasza ezittketto (#27941) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, de ez megint magasabb árfekvés :-D

(#27943) Bujdy81 válasza npera (#27245) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hazaértünk a nyaralásból, most válaszolok.

Szóval ez irónia.

A bringa pöpec, csak alkesz let a haver és ezzel akarja felrázni a hirdető… :(

(#27944) eattila


eattila
csendes tag

Nálam meg megvolt A bejelentés a főnöknek. Simábban ment, mint gondoltam. Bár még lesz szerintem pár kör, mert meg akara oldani a problémákat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27945) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nálunk is megvolt A bejelentés moszkvában a főnök főnökénél, engedélyezve az otthoni munka Dunakesziről.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27946) Bujdy81 válasza FőDudu (#27396) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én úgy cserélem a szűrőt a vízforgatóban, hogy felemelem a vízforgatót a medence vízszintje fölé, akkor nem jön ki a víz... ;)

(#27947) -NoVa- válasza Gabibácsi (#27945) üzenetére


-NoVa-
őstag

Már belföldi címként kezelik, vagy még külföld?

(#27948) Bujdy81 válasza FőDudu (#27445) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A lányom másodikos múlt. Nincs iPad. És más tablet sem. És telefon sem.

Persze, néha néz/játszik valamit az anyjáén, de saját nincsen...

(#27949) Bujdy81 válasza ncc1701 (#27469) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Fuss 10 km-t kényelmesen. Aztán fél-egy perccel jobb tempóban per km. Rájössz, hogy terhel az is. ;)

(#27950) Gabibácsi válasza -NoVa- (#27947) üzenetére


Gabibácsi
tag

Moszkvából? most már lassan belföld :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.