Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28751) FőDudu válasza Jahno (#28750) üzenetére


FőDudu
addikt

nem tudom, nem en vagyok a fotobuzi :)

FőDudu

(#28752) Jahno válasza FőDudu (#28749) üzenetére


Jahno
őstag

Dehogy, csak próbálja megfelelő szinten tartani az életerő egyensúlyát.

(#28753) FőDudu válasza Jahno (#28752) üzenetére


FőDudu
addikt

Avagy hogyan mondjuk el nyilvanosan, hogy az asszony szivja a veret... :)

FőDudu

(#28754) eattila válasza Jahno (#28727) üzenetére


eattila
csendes tag

Én agyalok a tokinán. Rekeszelve nem rossz. Tájképre lehet jó lenne. Bár 50-essel panóba azt is ki tudom váltani.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28755) -NoVa- válasza FőDudu (#28753) üzenetére


-NoVa-
őstag

Házas? Mármint normálisan, nem úgy, hogy összeköti a két felet egy papír, és még x év törlesztőrészlet :D

(#28756) FőDudu


FőDudu
addikt

En meg medencezek. Punepa ugy tunik meghott.
Volt vagy 40 wattos, 12V\5A a tapja, gondolom az doglott meg.
Majd legariztatom es jo lesz gyereknek, ugyis folyton csobogot akar epiteni.

Mondom kolleganak, hogy veszek valami homokszurot, erre adott egyet.
Steinbach, sosem hasznalt, 15 kilo homok megy bele.

Punepaert vettek anno, igy punepa nelkul kaptam.
Rendeltem hozza Amazonrol egy 8m3/h teljesitmenyu punepat, aztan jon az osszelegozas.
Hetfon erkezik - lehet drukkolni milyen jo vizes szerelo vagyok.

Homokot vettem a helyi barkacsaruhazban, cso adott, max 1-2 Aba (Awab) bilincs kellhet meg es kesz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28757) eattila válasza npera (#28735) üzenetére


eattila
csendes tag

Á nem, dehogy :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28758) FőDudu válasza -NoVa- (#28755) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismerek par embert akiknel rezgett a lec mire a haz elkeszult/kifizetodott/bekoltozhetove lett nyilvanitva....

Hitelt meg ha lehet akkor inkabb soha.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28759) eattila válasza FőDudu (#28743) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálunk is előadják. 100m-re van egy nagy fenyő, kiül a tetejére, és fullba tolja a kretént hajnal 4-5 körül. Mert világos van. Olyankor kevésbé vagyok természetbarát. Asszonynak is peddzegetem, hogy kéne számszeríj. Nem rigóra, hanem amúgy, mert kb 1 hónapja jár az ablakunk alatti padra Alehandro és Florencia ott romantikáznak. Meg hétvégén vonult egy 10 fős busman család az utcában, járda mellett az úton, és ugatták le az autósokat. Szerintem nem sikerült meggyőznöm. Még.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28760) eattila válasza FőDudu (#28753) üzenetére


eattila
csendes tag

Normál kapcsolatban oda-vissza működnek dolgok. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28761) FőDudu válasza eattila (#28760) üzenetére


FőDudu
addikt

Azaz te is szivod az o veret? ;)

FőDudu

(#28762) FőDudu válasza eattila (#28759) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk a tizediken kiult az erkely korlatra es onnan nyomta.
1-2 papucs landolt a lenti jardan....

FőDudu

(#28763) Jahno válasza eattila (#28754) üzenetére


Jahno
őstag

Haver meg most adta el a nagylátót. Melyik Tokina? Efnyóc és kész. Csak ne nézegess Ebayt, mert tele van jó cuccal és akkor +vámáfa:

https://www.ebay.com/itm/Nikon-UW-Nikkor-20mm-F-2-8-Lens-Finder-from-Japan/233252647742

(#28764) Jahno válasza eattila (#28760) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk jobb, ha inkább nem szólunk bele egymás fényképezővásárlási szokásaiba :-D

(#28765) npera válasza Jahno (#28748) üzenetére


npera
újonc

Komoly diplomáciai műveletben vagyok. Nem felejtettem el a házassági évfordulónkat és proaktívan javasoltam egy programot, ami eléggé beletrafált az óhajtott körbe. Mielőtt ötletelni kezdetek vacsoráról van szó... :)

Szóval reménykedem benne, hogy második héten is tudunk ütemezni egy fotózást valamikor. 2x36 kocka csak felfér már az SD-kártyára :C :Y

(#28766) npera válasza Jahno (#28764) üzenetére


npera
újonc

Igaz, az én szokásaim ezen a téren IS olyanok, hogy semmiféle jogalapom nem maradt okoskodni :C :Y

(#28767) ncc1701 válasza Jahno (#28724) üzenetére


ncc1701
veterán

Jobban járt így.

(#28768) FőDudu válasza npera (#28765) üzenetére


FőDudu
addikt

Micsoda maradi gondolkodas.
Cloud, de azt is csak berelni :)

4G\5G Wifi5\Wifi6 - minden itt kopogtat.
IOT meg a medence szivattyu vezerlese is, szoval illene mar kovetni a trendet...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28769) -NoVa- válasza FőDudu (#28768) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem hiszek a gyors internet eljövetelében, ez is csak valami szektás izé.

(#28770) Jahno válasza npera (#28765) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem tesztelni kellene analógot is. Azt nem vállalod? Valami műfényes cucc, szóval sötétben kivilágított várost lenne érdemes, aztán vagy sikerül vagy passz. Jobban belegondolva ehhez kellene három gép, egyikbe rendes tekercset teszek, többi meg majd ahogy kiadja :-D 20 tekercsre kellene kb. 5 próbaképet nyomni, hogy lesz-e belőle énekes halott.

(#28771) npera válasza ncc1701 (#28767) üzenetére


npera
újonc

Elfelejtettem írni. Bringázok hazafelé, jön szembe egy középkorú nő egy Toyota Yaris gépkocsival. Nyitva az üzemanyagbetöltő kis ajtócskája, de alatta a kupak is. Ott lógott az ajtóról. Sikerült neki befejezni a tankolást, aztán csak úgy per tangentem elhajtott teljesen nyitott tankkkal. Ott aztán var párolgás rendesen. Ez az igazi pocsékolás, nem a V12-es motor...

A vicc az, hogy néha látom az úton azt az idősebb hölgyet, aki egy régi Mercedes-Benz 190E gépkocsival közlekedik, feltünően német taxis színű az autó. Vele még a gettóban találkoztam egyszer úgy, hogy mentem a kocsija után és felfigyeltem rá, hogy bal kanyarban ömlik a benzin a csukott betöltőfedél alól. Utána mentem és amikor megállt egy boltnál, akkor figyelmeztettem a veszélyre. Ő kölcsönadta a kocsit előző nap egy rokonnak és az elfelejtette visszacsavarni a kupakot, aztán az elveszett és kanyarban ömlött a benzin a hátsó kerékjáratra és az aszfaltra.

(#28772) npera válasza -NoVa- (#28769) üzenetére


npera
újonc

Én már kezdek leszokni a gyors internetről. Lehet jövőre jön majd a fiber, de igazából már mindegy...

(#28773) npera válasza Jahno (#28770) üzenetére


npera
újonc

Elkattintani el tudok bármit. Régen analógoztam, de ott inkább a film széles tűréshatára segített, nem a szemre fényméréses technikám fantasztikus csiszoltsága.

Hozol analóg gépet és próbálgassuk? GX7-et azért hozom pár obival, de a táska mérete miatt inkább a praktikusakat hozom, mint az extrémeket.

(#28774) FőDudu válasza -NoVa- (#28769) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet nalatok elobb jon vezetek nelkul, mint optikan.
Kiderul.

Ahogy en is mar majdnem feladtam (mire VDSL majd Optika lett), szerintem nalatok is gyors lesz a fejlodes.
ADSL->Optika.
Vagy elobb jon az 5G es kesz.

Mara kovetelmeny lett az optikai internet, ha barhova is koltozunk, akkor ott legyen es kesz.
Digitalis kozmu. A tobbi johet azon, banja a kanya ha nincs analog telefon.

Nalunk tan lassan jonnek kikotni az utolso analog vonalat - az is valami speci cucc volt ami csak a tuzoltosagra riasztott. Teszik at internetre, failovarrel egy GSM/radios modemen at. Ha meg minden egyszerre megy ki, akkor ugyse lesz ideje a tuzoltoknak erre jarni :)

FőDudu

(#28775) Phülöp válasza FőDudu (#28689) üzenetére


Phülöp
addikt

Onnan jó messze van a Balaton.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28776) ncc1701 válasza FőDudu (#28756) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, úgy lesz igazán tiszta a vized. Fogja rendesen nyomatni, nem tudom, a bilincs el fog-e vele bírni.

(#28777) Jahno válasza FőDudu (#28774) üzenetére


Jahno
őstag

Vezeték nélküli drágább dolog, meg zavaros az egész. Nekem ennyire nem lenne követelmény az optikai, de ha a mai kábeles netem tizedét adnák, akkor az is teljesen jó. Kinek mi. Legyen net, az egyértelmű, de ha nekem kellő reakcióidővel talicskával hozzák a biteket egyenként, az sem érdekelne.

(#28778) ncc1701 válasza FőDudu (#28758) üzenetére


ncc1701
veterán

Most fog valamikor ősszel lejárni a fundamenta, átkavarjuk 5 évesről 4 évesre. Ugye kb 13 éve vettünk fel 4 millát, jelenleg már "csak" 1.8M van belőle, bomba ötlet volt (a banknak tutti). Na, fundamenta betörleszt 1.3-at, onnan a bank még 3 hónapot vakarja a tökét, mire ki lehet fizetni egy az egyben a maradékot, addigra az lesz 200-300eft, és soha többet semmi hitel. Soha, de tényleg soha. Sokba volt nekem ez.

(#28779) FőDudu válasza Phülöp (#28775) üzenetére


FőDudu
addikt

nalam fel sem merul, hogy 'ton von jo' :)
Foleg, mert a tenger fenntart, a tavon meg elsullyednek.

Meg a tenger valoszinuleg tisztabb is.

De elhiszem, hogy akad olyan aki tora vagyik.

FőDudu

(#28780) ncc1701 válasza npera (#28771) üzenetére


ncc1701
veterán

Ügyesek! :)

Ma mentem mendére, új üffél. Szöszi 40-es csaj, jön fehér szedán új bömössel, nézem, vagy 3 helyen meg van nyomva a kocsi segge. Beállok mögé, h kipakoljak, de mondja a csaj, h neki mennie kell, de csináljam a dolgom. Mondom neki, h akkor kipakolok, és inkább elállok mögüle. Asszem nem sértődött meg. :D

(#28781) Jahno válasza ncc1701 (#28778) üzenetére


Jahno
őstag

Ki kell számolni, azért itt sok ismerősnél a hitel törlesztése egy kecóra olcsóbb, mint az albérlet. De mintha Blubesz is ezt okoskodta volna. Műszaki cikket rövid távra szintén jól meg lehet lőni, szóval passz. Meg lehet azt oldani, de nyilván a bank sem jótékonysági intézmény.

(#28782) FőDudu válasza ncc1701 (#28776) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd kiderul.
Van csocsonkos csatija is, de ahhoz majd megfelelo hollandit kell keresni.

FőDudu

(#28783) Jahno


Jahno
őstag

Mától heti jelentés van, napra lebontva le kell írogatni, hogy min melózunk. Külön kiemelni 15 perces pontossággal, ha Win10es géphez nyúlunk. Eddig az elszámolásba kellett a Win10 telepítésekkel törődést beleírni, de nekem túl kevés lett az óra, így folyton visszadobták. Most hasra beírtunk ide-oda pár órát, így már örülnek és elfogadták. Sok értelme van...

(#28784) FőDudu válasza Jahno (#28783) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp most jott ki vagy 100db frissites.
Nalatok is lesz orom.

Tesztgepeken telepulnek, aztan majd kiderul.

Es van kritikus Oracle sebezhetoseg is, patchelni kell kb mindent IS.
Halistennek nem nekunk, erre van a support.

Meg persze MS SQL szerverre is jott ki egy valag patch...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28785) FőDudu válasza Jahno (#28783) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk jelenleti ivet szerettek volna excelben, heti frissitessel, stb.

Momdtam, hogy ott a belepteto, exportaljak ami kell.

FőDudu

(#28786) ncc1701 válasza Jahno (#28781) üzenetére


ncc1701
veterán

Persze, h olcsóbb, mert jelenleg az albérlet ára aránytalanul több, mint az ingatlanoké, ezért is érdemes anyagilag most is megvenni a kecót a bérlet helyett. De ja, értem, amit mondasz, de nem kívánok még ilyen 0% thm-et sem. Úgyis teszek félre zsetont, inkább magamtól kérem kölcsön. Nagyobb összeg (10M+) meg remélhetőleg nem fog már kelleni.

(#28787) ncc1701 válasza FőDudu (#28782) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam a fél lóerős/6 köbös is úgy tolta, mint valami welness szálloda medencéjében a fúvóka. Szóval, okosan, mert nem vicces, mikor a 32mm-en sprickol ki a víz. :) Bár az is igaz, h nálatok a háztól elfele lejt.

[ Szerkesztve ]

(#28788) eattila válasza FőDudu (#28761) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván. Az 1 irányú dolgok nem egészséges kapcsolatot jellemeznek. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28789) eattila válasza Jahno (#28763) üzenetére


eattila
csendes tag

28-70 f3.5 Nem jó, viszont szar.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28790) ncc1701 válasza Jahno (#28783) üzenetére


ncc1701
veterán

Alapból írom mindig, h mit csinálok egy doc fájlba. Igaz, időt nem jelölök, csak ilyen bekezdéses bigyó. De azért sejteni lehet.

(#28791) eattila válasza Jahno (#28764) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez igen bölcs döntés :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28792) eattila válasza FőDudu (#28779) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha tudsz úszni akkor nem probléma a sótlan víz... :))

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28793) Jahno válasza ncc1701 (#28790) üzenetére


Jahno
őstag

Amikor összeírtam, akkor senkit nem érdekelt, aztán időnként megalakulnak és túl szeretnének ellenőrizni, akkor ez van.

(#28794) Jahno válasza eattila (#28789) üzenetére


Jahno
őstag

2.8asába hamar szerelmes lettem, bár egyesek szerint az is szar. Ebben a 10ezer forintos árfekvésben nem is tudom, sok más választás nincs.

(#28795) FőDudu válasza eattila (#28792) üzenetére


FőDudu
addikt

Tudok, de nem akarok.
Fel ora lebeges vagy fel ora uszas nem egeszen ugyanaz a pihenes :)

FőDudu

(#28796) FőDudu válasza ncc1701 (#28787) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez elvileg 380W es 8m3/h.
Meglatjuk.

Halkat akartam, ha mar az ablak alatt van es nagy nyomassal nem szorakozunk ha benne van valaki.
Ergo vagy este vagy reggel megy. A tobbi idoben eleg foglalt a medence.

FőDudu

(#28797) eattila válasza Jahno (#28794) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez tényleg szar :D Nyitva pláne. Olyan glow-t tol napfényben, hogy sírok tőle :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28798) eattila válasza FőDudu (#28795) üzenetére


eattila
csendes tag

Tóban ssem kell feltétlenül úszni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28799) Jahno válasza eattila (#28797) üzenetére


Jahno
őstag

Előbb-utóbb valami 10-20as nagylátóra, vagy hasonlóra rakj össze, bár lehet nem a világod. Múltkor valami 35ös fix jött be, nem? Az alatti már szerintem jó mezőny.

(#28800) eattila válasza Jahno (#28799) üzenetére


eattila
csendes tag

35-öst nem adtam fel. Beltérre kell valami szélesebb. De nem túl széles. FX 35-ös volt nálam, az látószögben tetszett, működésre volt szar.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.