Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28901) FőDudu válasza eattila (#28900) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen finom szilvapalinkat nagyapam fozott.
Utobbi idoben kaptam par kereskedelemben kaphato verziot - meg sem kozeliti ezt az illatot.

Talan az Agardi Palinkafozde volt amelyik hasonlot tudott - igaz naluk vannak egzotikus cuccok is.
Som, birs, szeder, bodza, ciganymeggy, kokeny, kajszibarack.
Igaz oda ismeroson keresztul vezetett az utam....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28902) Jahno


Jahno
őstag

Amikor itt vidéken a napi ajánlat lazacos avokádó saláta, akkor mennyire tévedtem el?

(#28903) zetor2000 válasza FőDudu (#28901) üzenetére


zetor2000
senior tag

A bodza, a cigánymeggy és a kökény pár másik gyömölccsel együtt olyan, hogy cefrézze, akinek hat anyja van. Főleg a csipkebogyó :)

Nem elég, hogy apró, meg hogy könnyű, akkora némelynek a magja, mint a gyümölcs maga, leve meg semmi, nehogy gyors erjedésnek induljon. Ráadásul a magból tud kioldódni mindenféle nem kellő anyag, ami rossz cefrét okoz, abból meg az isten se főz rendes páleszt.

Én csináltam cefrét "sokszor", volt, amiből jó pálinka lett, meg volt, amiből nem annyira. A "saját" szilva olyan, hogy ami a "kertben" termett szilva, az ment bele. Ez ~5-6 féle szilvát jelent, szerencsére nagyjából egy időben szüretelhetőek. A "vegyes" az ugyanez, csak ami még termett, az is ment hozzá. Körte, alma, kis szeder, néha szőlő.
Aztán csináltam cefrét vásárolt kajsziból, nekem annyira nem ízlik, de fogyogat - még van belőle. Nem rpssz, csak nem az a bódító kajszi íz, mint ami az üdítőkből jön. Igaz, kajsziból is van rengeteg féle, nekem ilyen jutott.
Tavaly sikerült cseresznyét szedni, igaz, nem sokat, de félliter 75%os anyag lejött belőle. Még nem kóstoltam, illata rendben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28904) zetor2000 válasza Jahno (#28902) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, a vidék tévedett el... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28905) eattila válasza zetor2000 (#28903) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi jártunk nagyapámmal ki a határba szilvát szedni. Sárga apró szeműt, meg minden egyebet ami csak volt. Akkoriban nem 40l pálinka lett egy évben :D Még gyerek voltam, panaszkodtam is, hogy én dolgozom, és más issza meg a levét :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28906) zetor2000 válasza eattila (#28905) üzenetére


zetor2000
senior tag

A szilva az rendes gyümölcs.
Ha jóféle, akkor magvaváló, kicsi a magja, nagy a gyümölcs, és van leve. Hamar képes erjedésnek indulni, és jó is a kihozatala, asszem az egyik legmagasabb kihozatal pont a szilváé, azaz 100 liter cefrére vonatkoztatva ebből lesz a(z egyik) legtöbb pálesz.

Sajna az adottságok korlátozottak, meg a "kert" is lassan a múlt, ami engem illet. De kollegám jelezte, hogy beérett a kertjében a barack, most áll neki cefrézni...

De bodzát szedni, amiből 100 liter cefréből (mennyi bodza is kell hozzá? :) ) lesz jó esetben 2-3 liter pálesz... Meg ilyen csipkebogyó... szedtetek már?
Én fél kilóig bírtam, pedig a cefréért sokat kiállok. Persze nem volt az út mellett érdemi mennyiség, ebből tea és lekvár lett.

Kökény is olyan, hogy 6-10 kiló könnyen leszedhető volt, ginnel és cukorral rendes likőr alakult karácsonyra.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28907) Jahno


Jahno
őstag

Tibi atya roséfröccse elég vacak.

(#28908) Jahno válasza zetor2000 (#28906) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerős árnyalatra és érettség alapján válogatta szét a szőlőt és a többit. Igaz hülyék. Tesóra leszek kíváncsi, idén be akarja csukni a kertet és eladja a házat/telket.

(#28909) eattila válasza zetor2000 (#28906) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem vagyok pálinkás. Utóbbi időben alkoholos sem.
Még mindíg van jó sok szamóca pálinkám. 1l volt, még van vagy fél. Szilveszterkor fogyott, a többit elvittem kóstolónak. Van 1l házi, napapám féle, meg némi jager (4-5 éve van meg). Szóval... Bezzek az ukrán vodkám elfogyott :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28910) zetor2000 válasza eattila (#28909) üzenetére


zetor2000
senior tag

Már én sem iszom annyit, mint fiatalabb koromban, de azért nem száradok ki.
Idehaza van (jó)pár féle cucc, de mennyiségre egyik sem sok. Amit vázoltál, hogy birtokodban van, attól azért több. Van 'bóti' is, meg házi / hazai is. Egy részéhez van közöm is. Egyesekhez elég sok...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28911) zetor2000 válasza Jahno (#28908) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aszuról hallottam ilyet, más szőlőkről még nem.
De biztos Ő tudja, mi neki a megfelelő.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28912) eattila válasza zetor2000 (#28910) üzenetére


eattila
csendes tag

Annyit sosem ittam. Alkalmankét volt elhajlás. mostanság a másnap nagyon megvisel, meg nem is hiányzik. Néha sörözök, ha fárasztó volta hét, vagy meleg van. De nem jellemző.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28913) ncc1701 válasza eattila (#28909) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem már kb 4-5 éve kb 3-4 sör mennyiségű alkohol az éves fogyasztásom, fene tudja, valahogy abszolút nem kivánom. Dudunak tán csalódást is okoztam vele. :)

(#28914) FőDudu válasza Jahno (#28902) üzenetére


FőDudu
addikt

ne merjek magukat falusi turizmusnak hivni .....

FőDudu

(#28915) eattila válasza ncc1701 (#28913) üzenetére


eattila
csendes tag

Én azért ennél többet, mert néha jön hozzán ismerős grilezni, akkor sörözés van. Meg hasonlók. De ha ez nem lenne, akkor évente 10 sörből kijönnék. Mondjuk most a meggyes soproni rontja a statisztikát, abból lecsúszott pár. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28916) Samott válasza eattila (#28915) üzenetére


Samott
addikt

Ha mar grillezes:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28917) ncc1701 válasza eattila (#28915) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem az egyik haverom elkapta tőlem, régen ittunk együtt jó sokat, ma már csak néha iszik cidert. :)

(#28918) FőDudu válasza Samott (#28916) üzenetére


FőDudu
addikt

Valaki megdobott egy karton belga valogatassal.
Nos ott 7,2% a leggyengebb es az atlag 10,5%-os :)

Es meg finomak is.

FőDudu

(#28919) FőDudu válasza Samott (#28916) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp sutogettunk.
Vettem olyan szalonnat ami fel van tekerve egy palcikara. Kb saslik, de 2-3 mm vastag fincsi szalonnabol. Sosem ettem meg ilyet, tok jo.
Tolok ra egy belga sort, azt hello.

FőDudu

(#28920) Jahno válasza eattila (#28912) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek szerint én megoldom az egész csoport helyett :-D

(#28921) eattila


eattila
csendes tag

két eső között lőttem valamit. Bár live-ban kellett belenagyítva fókuszálni, mert különben nem volt éles....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28922) Jahno válasza eattila (#28921) üzenetére


Jahno
őstag

LR már vagy 2 órája számolja az esküvős fotókat, még válogatok és kavarok. Következőt már előre mappákba rakom, ott kinti/szertartás/buli és előbb törlöm aztán dolgozom vele.

(#28923) eattila válasza Jahno (#28922) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, en bem lovok annyit egyszerre :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28924) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Bobának:

Akkor ezt most egy időre félretehetem. Mehet tovább a Void Bastards, és szerencsétlen rehidratált elítélt tortúrái a papírmunkával:

(#28925) Jahno válasza eattila (#28923) üzenetére


Jahno
őstag

1900 kép de ebből még törölni kellene. Ráadásul a következőnél dupla vendégvárás, 2 szertartás, 2szer csoportképezés.

(#28926) BobaHWSW válasza -NoVa- (#28924) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Aah bakker, most akartam ezt kuldeni:

Sajnos en a 3ik fazisban elvereztem.

Milyen builddel vitted vegig? Nekem eddig az jon be ami a screenshoton van es a dupla boys axe es dupla infantry grenade.

Parom 3cellen zuz epp.

[ Szerkesztve ]

(#28927) qnadam válasza Jahno (#28922) üzenetére


qnadam
veterán

használd a csillagokat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28928) eattila válasza Jahno (#28925) üzenetére


eattila
csendes tag

Egyetlen esküvőt csináltam életemben (az is túl sok :D ) Ott csak én 3k képet lőttem. Meg a másik fotós is lőtt kb ennyit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28929) Sipi- válasza Jahno (#28925) üzenetére


Sipi-
tag

Ha egy üzlet beindul...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28930) -NoVa- válasza BobaHWSW (#28926) üzenetére


-NoVa-
őstag

Magic Missiles + Parry Shield, és brutality helyett tacticsba toltam az upgradeket nagyon.

Az Observatory meg zseniális, abszolút kedvenc korrektül szadista felépítésű pálya.

(#28931) BobaHWSW válasza -NoVa- (#28930) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Magic missilet probaltam de valahogy a pajzsok nekem nem fekszenek. Hat grat, remelem hamarosan nekem is meglesz.:D

(#28932) zetor2000 válasza qnadam (#28927) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úgy érted, *.* ? :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28933) Jahno válasza qnadam (#28927) üzenetére


Jahno
őstag

Nem érdemes szórakozni vele, csak a majdnem sok egyforma bulizós képet nehéz redukálni. Következőnél már külön mappába lesz az import, akkor egyben átláthatóbb,

(#28934) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Bepakoltam a kocsiba, még egy hulla befér ha elütnék valakit útközben. Remélem a drogos 150-nel autópályakapunál álló sorba csapódó barom a böriben van már

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28935) Grillo válasza Gabibácsi (#28934) üzenetére


Grillo
senior tag

Elengedték, nem?

(#28936) Vodike válasza Gabibácsi (#28934) üzenetére


Vodike
tag

Mi szoktunk berelni ENC-t. Hatalmas konnyebbseg.

https://enc.utdij.hu/

exTiga

(#28937) Gabibácsi válasza Grillo (#28935) üzenetére


Gabibácsi
tag

már újra elkapták

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28938) Gabibácsi válasza Vodike (#28936) üzenetére


Gabibácsi
tag

gondolkoztam rajta, de talán nem lesz nagy macera, tavaly sem volt gáz
csak olyan középkorias

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28939) qnadam válasza Jahno (#28933) üzenetére


qnadam
veterán

hogyne lenne érdemes :) első végignézéskor jelölöd azokat, amikkel érdemes foglalkozni, a 15 egyformából mondjuk egyet vagy kettőt, és onnantól csak a jelöltekkel foglalkozol, a többit elrejted. esetleg még lehet differenciálni a csillagok számával, de az első válogatás az igazán érdekes.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28940) Jahno válasza qnadam (#28939) üzenetére


Jahno
őstag

Én is ezt szoktam mondani, de akkor már egyszerűbb törölni amivel nem kell foglalkozni. Sok bulizós képnél a rajta van már láttam, ez nem az, mindenki rajt legyen, de ez mégis jobb, vagy lesz jobb. Következőnél mappába húzom, van X darab, kész. Majd meglátom.

(#28941) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Teszt uzenet mert evek ota nem lattan mar itt uj hozzaszolast.

(#28942) zetor2000


zetor2000
senior tag

up!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28943) FőDudu válasza zetor2000 (#28942) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor topikhalal ON !

FőDudu

(#28944) Jahno válasza BobaHWSW (#28941) üzenetére


Jahno
őstag

Megöltem. Szerdán enperával veretünk a faluban, lehet még a Kék fénybe s bekerülünk. Van bekészítve "józanságFREE" üdítő, bár két fényépezőm nem találtam azért egy 1930as olasz csodát lehet meghümmögünk. A Terv: Dunaparti chilloutos kávézós, sörözős, fröccsözősen kattintgatós bandázós "valami", pár száz méteres nagy sétálással. Biztos ami biztos, én betérek a Borkuckóba, majd Hoppácskában találkozunk.

(#28945) zetor2000 válasza FőDudu (#28943) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azé' talán már csak nem.

Tegnap IP kamerákat szereltem, de a végére eléggé elfáradtam.
Ma meg érzem a létrázást, régen voltam ennyit létrán. Mára maradt egy kis SW frissítés, némi konfig, meg a rögzítő beüzemelése.

Akinek van tapasztalása, mennyit lehet / illik elkérni 4 kamera szerelésére, konfigolására és egy IP rögzítő beüzemelésére "baráti" áron. ~2 nap, hoznak-visznek + kaja-sör kombó adott... Szabadságon vagyok, az egész fusi. Se szla, se semmi. Puszta munkadíj. Segédmunka adott volt.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28946) Jahno válasza zetor2000 (#28945) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ kinek. 0-40ezer közt.

(#28947) zetor2000 válasza Jahno (#28946) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt kollegámé a cucc.
Akkor amennyit gondoltam, szerintem nem lesz vészes :) Van pár dolog, apró csetresz, amit nem ő vett, de ehhez a rendszerhez lett illesztve / ebbe lett beszerelve. Pl. merevlemez a rögzítőbe, meg ilyenek. Szóval van némi árfelhajtó tényező. Én 25-30E közé gondoltam, szerintem az akkor "baráti".

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28948) FőDudu válasza zetor2000 (#28945) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap homokszurot szereltem a medencehez, uj punepa is erkezett, majd jol kiporszivoztam a 4 het alatt belehordott homokot. Ma reggelre maradt a kristalytiszta viz.

Valami takarason gondolkodom, ha mar a medence kozeleben van....

FőDudu

(#28949) qnadam


qnadam
veterán

valakinek volt esetleg dolga sony rx0 kamerával? láttam aprón egyet 150ért használtan, aztán láttam, hogy újonnan meg 40 eur.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28950) Jahno válasza qnadam (#28949) üzenetére


Jahno
őstag

Akármelyik Sony csak jó lehet, sokkal kisebb cuccom van és ár/értékben az is jó. Bár nekem az RX100 és társai jutnak eszembe róla :-D Ami kicsit tök más. 40 Euróért megvenném poénnak is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.