Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28101) eattila válasza Jahno (#28100) üzenetére


eattila
csendes tag

Jellemzőnek nem jellemző. De errefelé idén már több is volt. Vagy a banki rendszer állt bele a földbe, vagy áram nem volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28102) -NoVa- válasza eattila (#28079) üzenetére


-NoVa-
őstag

Offline card payment is létezik ám, meg akku. A terminál betáraz akár pár napnyi tranzakciót is, és lehúzza amikor sikerül.

De fizettem már kártyával leporellós lehúzó számlatömbre is motoros autópályarendőrnél :D

[ Szerkesztve ]

(#28103) FőDudu válasza -NoVa- (#28102) üzenetére


FőDudu
addikt

Az itteni szabaly az, hogy 48 oran belul kell letudni az online tranzakciot. Azaz lehet offline a payment, csak utloag lefiskalizalja. De akkor is az eredeti azonosito az egyedi, minden nyugtan mas - csak a valasz nincs benne a QR kodban.

Viszont itt nem csak a ceg, hanem az alkalmazott adoszama is benne van az elkuldott adatban, igy pl. munkaido ellenorzesre is jo. Meg latszik, ha egy simlis alkalmazott vandorol cegrol cegre es csal.

Autopalyarendor nem olcso mulatsag, viszont ismeros elmodasa szerint valoban elfogadnak kartyat. 400 Euroja banta.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28104) Sipi- válasza -NoVa- (#28102) üzenetére


Sipi-
tag

Már csak emiatt az élmény miatt is megérte, nem?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28105) FőDudu válasza eattila (#28101) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyat valamikor Tescoban lattam.
Teli bevasarlokocsik otthagyva a penztarnal.

Es tulajdonkeppen nem is parasztsag, hiszen a vasarlo nem tudott fizetni - es az nem az o hibaja.
Ergo miert vesztegetne az idejet az aru visszapakolasaval?

Vagy rosszul fogom? :)

FőDudu

(#28106) eattila válasza -NoVa- (#28102) üzenetére


eattila
csendes tag

Én még nem láttam ilyesmit :) Elvétve látok akkus terminált. A legtöbb helen nem az van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28107) eattila válasza FőDudu (#28105) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez igaz. Bár a tesco azért rendszeresen bemondja, ha gond van a kártyás fizetéssel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28108) -NoVa- válasza eattila (#28107) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyakorlatilag addig lesz gond a kártyás fizetéssel, amíg kikényszeríthető a KP. Simán lehet, hogy helyi zsebredolgozó szövetkezés eredménye ez a "gond", bármi. Ahogy kénytelen jó terminállal biztosan kezelni a kártyát egy szolgáltató, meg van oldva a probléma. Átutalás, paypass, wechat pay, bármi tud jól működni, ha kell neki. Nem véletlen, hogy kínában már arra megy a figyelmeztetés a boltoknak, hogy azért még el kéne fogadni a KP-t, mert az is érvényes fizetőeszköz, ha macerás is.

(#28109) eattila válasza -NoVa- (#28108) üzenetére


eattila
csendes tag

Én egyetértek. Boltban is akkor van fennakadás, ha kp-val fizetnek. Mert odaad egy marék aprót, a pénztáros meg válogat/számol. Vagy csak visszaad. Ehez képest én lecsippantom a kártyát, néha ütök pin-t is, és kampó.

Csak jobban függ a modernebb világtól(áram, net, keretrendszer), mint a kp.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28110) Samott válasza eattila (#28109) üzenetére


Samott
addikt

Friss elmeny az Aldibol, el volt arazva egy vaj es az elottunk vasarlo kiszurta (640 volt 435 helyett vagy valami ilyesmi) mi is vettunk olyat, hat igy szoltunk hogy nalunk is hibas a szamitas. Aszondtak semmi gond, megnezik, tenyleg el volt irva az olcsobb arat kell csak fizetnunk. Na itt jott a problema, jott a fonok meg az egyik penztaroscsaj, nyitottak egy uj kasszat... es a csaj nem tudta kiszamolni a kulonbozetet gep nelkul. A penztaros. Akinek ez az egy dolga lenne. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28111) Jahno válasza eattila (#28106) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg jóformán csak azt. Éppen tegnap emlegettem, hogy a dokkolótól messzebb használják, de minden tranzakció után mániákusan rakják a dokkolóra, mert annak ott a helye. Sokkal értelmesebb lenne simán csak használni a pult másik felén, és időnként tölteni.

Napokban egy SimplePayes vagy mi termiánálra csodálkoztam rá, baromi lassú volt, kártyásnál is érdekes módon a pult mögött már mondja a srác, hogy okés, köszi, kijelzőn még 20 másodpercig kint volt a kérem a kártyát szöveg, aztán még csak utána írta ki, hogy tranzakció elfogadva, mikor már a következő vendéget szolgálták ki.

(#28112) FőDudu válasza -NoVa- (#28108) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegak voltak kinaban, kb naluk volt KP az egesz varosban.
Mindenre a WePay/Alipay jatszik, mast nem is igazan szeretnek.

FőDudu

(#28113) FőDudu válasza Jahno (#28111) üzenetére


FőDudu
addikt

Okfejtes:

Az adougyi egyseg (ami ugye sajat SIM kartyaval mukodik) nem igenyel internet kapcsolatot (kabelen).
Ezert a kasszanal nincs is.

Szoval a banki terminal meg mindig GPRS kapcsolaton szarakszik, ezert lassu.

Nalunk, ahol a kommunikacio eleve interneten megy a penzugyminiszterium fele, nos itt a kassza is gyors, hiszen ott a net es ra is kotik az osszes POS terminalt.

A paylife meg eleve netes, hiszen svajci a ceg ahol az authorizacio tortenik.

FőDudu

(#28114) Jahno válasza FőDudu (#28113) üzenetére


Jahno
őstag

Alap GPRS sem lassú ennyire, amúgy sok van már helyi wifivel is, mikor merre. Most már a pénztárgépben is van SIM kártya és 3G-4G, de az minket nem zavar, nem kell a fizetéshez kommunikáció.

(#28115) eattila válasza Jahno (#28111) üzenetére


eattila
csendes tag

Ott szerintem más volt, mert vannak helyek ahol néha gyorsan műxik, néha nagyon lassan. És nem volt terminál csere.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28116) eattila válasza Samott (#28110) üzenetére


eattila
csendes tag

Manapság a pénztáros helyett mindent intéz a terminál amin dolgozik. Bele lehet kényelmesedni.

Pl gimis koromban majdnem minden (nekem) fontosabb telefonszámot tudtam fejből. Aztán jött a mobiltelefon, és elkényelmesedtem. A jelenlegi saját számomat 8 évbe tellett megtanulni. A feleségemét sem tudom fejből. Sőt, senkiét.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28117) npera válasza Samott (#28084) üzenetére


npera
újonc

A városban van 3 helyen automata, ahol készpénzt lehet berakni. Mind a centrumban. Egy a pályaudvaron (ahol sok tunéziai utcagyerek "dolgozik" és kiterjedt közel-keleti és afgán drogdíleraktivitás van), egy a központi nagy bevásárlóközpontban (ugyanez pepitában) és egy a "bulinegyed" sugárúton.

A bankok szinte mindegyik készpénzmentes, tehát nincsenek olyan fiókjaik, ahol készpénzt tartanak vagy foglalkoznak vele. Ez egy ideig viccesnek is tűnhet, de igazából nem az. Mert ha ennyire limitálják a készpénzt, akkor ha véletlenül kapsz valahonnan teljesen legális úton, akkor gyakorlatilag te leszel "kriminalizálva" ha be akarod rakni a bankban.

Amikor eladtam a V70-est, akkor valami közel 20k SEK-et készpénzben kaptam a török gyerektől aki megvette. Amikor be akartam rakni a bankban, akkor szabályosan lecseszett az ügyintéző, hogy mit képzelek, hogy csak úgy odajövök készpénzzel és hogy előre be kellett volna jelentenem, hogy készpénzzel jövök és hogy azonnal igazoljam a pénz eredetét. Megmutattam neki a hirdetést, hogy onnan van a pénz, akkor kicsit lenyugodott.

Ez volt kábé 3 éve, azóta az én bankom is készpénzmentes lett, így mehetek valamelyik automatához. Múltkor asszony kapott készpénzt, aztán egyedül nem is tudta berakni az automatába, mert a bevásárlóközpontban az afgán utcagyerekek csoportosan üvöltöztek az automata közelében és bepánikolt, hogy ki fogják rabolni. Amikor odamentem vele, akkor már nem félt.

Röviden: túl lehet tolni az elektronikus fizetést is, csak eléggé akarni kell. A svédek rátolták a házat a kabátra... :C

(#28118) Jahno válasza npera (#28117) üzenetére


Jahno
őstag

Mostanában elég sokat rakok befelé, szomszéd kiárulja a világot is aztán ide-oda tologatom. Bár fotós és egyéb PC cuccoknál is egyre többen veszik a lapot, hogy sörre cserélhető és kész, annak meg általában önerőből is eltaláják az árfolyamát. És akkor nincs az, hogy berakom, jutalék, másik számlámra utalom, kártyával megveszek valamit. Bank majdnem kimarad a sorból közben a végére minden ugyanúgy sörré fog változni :-D Valaki most képes volt 2 sört hozni (hidegen!) vakuért és memóriakártya tartóért. Ráadásul házhoz jött, annak mondtam is, hogy ez szerintem túl sok lesz ilyen vackokért, de igazából jöhetne akár minden nap :-D

(#28119) FőDudu válasza npera (#28117) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem veletlenul repultek ra a kinaiak a Volvora :)
Nekik Svedorszag olyan mintha hazajarnanak...

FőDudu

(#28120) FőDudu válasza Jahno (#28111) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy a bank ingyen csereli az akkut - legalabbis errefele.
Az o erdeke, hogy mukodjon es bevetelt termeljen (neki).

FőDudu

(#28121) Jahno válasza FőDudu (#28120) üzenetére


Jahno
őstag

Az egész terminált intézik, ezért sem mindig értem kisebb helyeken az "éppen elromlott" opciót, ami aztán hetekig úgy van, vagy esetleg örökre. Ennyi előnye azért van a dohányboltos mizériának, hogy vannak olcsó dolgok amiért be lehet ugrani és 200 forintot is fizethetsz kártyával, nem nyígnak érte.

(#28122) Sipi- válasza Jahno (#28121) üzenetére


Sipi-
tag

Múltkoriban 960 forintot nem engedtek kártyával fizetni egy fagyizóban, mert 1000 forint alatt nem lehet :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28123) eattila válasza Sipi- (#28122) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt van pék, ahol csak a kenyeret is fizethetem kártyával.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28124) qnadam válasza Sipi- (#28122) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg tök szabálytalan. nálunk a kisboltban az van kiírva, hogy pár száz forintot légyszi ne, de persze lehet, ha kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28125) #09908736 válasza Jahno (#28118) üzenetére


#09908736
törölt tag

"Bank majdnem kimarad a sorból közben a végére minden ugyanúgy sörré fog változni :-D" - áááá, bzmeg ikszdélol

(#28126) Gabibácsi válasza Sipi- (#28122) üzenetére


Gabibácsi
tag

szerintem ez törvénytelen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28127) Phülöp válasza Jahno (#28114) üzenetére


Phülöp
addikt

Máltán a sarki kisboltban ki kellett húzni a telefont és becsatlakoztatni a terminált, ha kártyával akartam fizetni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28128) Jahno válasza Phülöp (#28127) üzenetére


Jahno
őstag

Szigetország, bal oldalon mennek, fura nyelvet beszélnek, kerekeskút van az emeleti teraszon... Gondolom akadnak még meglepetések gazdagon, "osztjóvanazúgy" típusú máltai módra.

(#28129) Gabibácsi válasza Phülöp (#28127) üzenetére


Gabibácsi
tag

de remélem előtte jól megtekerte hogy legyen elég áram az adatátvitelhez

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28130) Phülöp válasza Jahno (#28128) üzenetére


Phülöp
addikt

követem a helyi híreket, most az a legújabb, hogy omlanak le a régi házak, ahogy a szomszéd építkezéshez kitolnak pár köbmétert talajszintről
sokáig volt amúgy építési tilalom (és az azzal járó zaj tiltása) nyáron a turistaövezetben, mostanra ez gyakorlatilag körbe lett röhögve, senkit nem érdekelnek a turisták - go back to your country
látok videókat reggel 6 vagy este fél 11 időpecséttel, megy a fúrás-faragás akkor is

Guardamangia
Mellieha

Times of Malta cikkek a témában

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28131) Phülöp


Phülöp
addikt

#animgif



A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#28132) Sipi- válasza Phülöp (#28130) üzenetére


Sipi-
tag

A IX. kerületben volt olyan, hogy a ház melletti építkezésről a beton benézett a nappaliba, mert kicsit elnéztek valamit :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28133) npera válasza Phülöp (#28130) üzenetére


npera
újonc

Nem gond, mert kiöntenek mindent betonnal úgyis, nem?
Ha lyukat fúr a falba, akkor vagy kinyomja szilóval vagy benyomja betonnal.

Álomszép lehet az a hely, valahogy nem hiányzik :C :Y

(#28134) Samott


Samott
addikt

Youtube dobta: Dronos, jeges, szepen fenykepezett

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28135) -NoVa- válasza Samott (#28134) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyönyörű. Mondjuk jó vassal, és nyugodt, békés, nem ide-oda forgolódó grimaszoló pörgő hipergyors fotómodellel kezdte, mint a fiam ma személyi igazolványképfotózásnál :D

(#28136) npera válasza Samott (#28134) üzenetére


npera
újonc

Szép! Van rajta lumen rendesen előre.

Olvastam, hogy ezek akkor sem lepődnek meg, ha túl vastag a jég, mert akkor felfut rá és aztán majd csak betörik alatta. Ha annyira vastag, hogy még akkor sem, akkor sincsen baj. Elkezdik a ballasztvizet ide-oda szivattyúzni oldalirányban és a jég szépen betörik alatta, aztán lehet haladni.

Az atomhajtás miatt pedig elég sok melegvizet is tudnak produkálni, szóval olvasztani is tud, ha arra lenne szükség.

(#28137) zetor2000 válasza FőDudu (#28096) üzenetére


zetor2000
senior tag

Inkább a mamóka.
Mert neki _kéne_ adni számlát / nyugtát az eladott termékekről, és a bevétel után adóznia.
Teneked ilyen elfogadási kötelezettséged van, hogy ha ad, azt el kell venend. Utána mit csinálsz vele, az már a te döntésed, de el kellene venned. Amúgy se te lennél az adócsaló, mert a bevétel nem nálad keletkezik ebben az esetben. Ha nem kérsz se számlát, se nyugtát, akkor valami rossz szándékú felbújtó lehetsz, talán. Erre pontos megnevezést nem tudok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28138) zetor2000 válasza eattila (#28116) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én minden telefonszámot, de tényleg, az összeset tudom, fejből.

Csak azt nem tudom, melyik kié?. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28139) npera


npera
újonc

Ruszki csodasofőrök. Bámulatos.

(#28140) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28141) Samott válasza zetor2000 (#28140) üzenetére


Samott
addikt

Mar csak a Helge Schneider kaziert megeri. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28142) zetor2000 válasza Samott (#28141) üzenetére


zetor2000
senior tag

Naugye! :DDD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28143) Sipi- válasza -NoVa- (#28135) üzenetére


Sipi-
tag

Mi is ma csináltattunk személyi igazolványt a srácoknak. Reggel legnagyobb meglepetésünkre 9kor zárva volt a Baross utcai kormányablak, mert megváltozott a nyitvatartás :(
Délután fél 6-kor kértünk sorszámot, pont egy óra várakozás után kerültünk sorra. Korábban mindig max. 20 perc alatt elintéztünk bármilyen ügyet ott reggel fél 9 körüli érkezéssel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28144) Samott válasza Sipi- (#28143) üzenetére


Samott
addikt

Pont most volt hir rola, hogy sokszaz ugyintezo hianyzik, marciusban volt valami valtozas csokkentek a fizuk nott a munkaido oszt' aki jo volt masra is, mind lelepett.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28145) Jahno válasza Sipi- (#28143) üzenetére


Jahno
őstag

De miért nem kérsz weben időpontot?

(#28146) zetor2000 válasza Jahno (#28145) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ott se sokkal jobb a helyzet. Némely ügyintézésre eleve nincs hely, vagy 1-2 hónapra van csak.
Nemrég lejárt a személyim, akkor ~1 hónapra volt időpont.

Nem több 100, több 1000 állás nincs betöltve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28148) npera


npera
újonc

Kicsit szeles idő volt, de kipróbáltam rendesen végre az FPV-konzolt. Nagyon baba. Pont jó szögben van a monitor.

(#28149) Sipi- válasza Jahno (#28145) üzenetére


Sipi-
tag

Mert elfelejtettem :) Hétvégén jöttünk rá, hogy kell a srácoknak új személyi, mert a régi lejárt májusban, viszont hamarosan megyünk Ausztriába és nem szeretnénk magyarázkodni egy esetleges ellenőrzésnél.
Én is olvastam, hogy munkaidő növelések és fizu csökkentések voltak, sokan felmondtak. Olvastam azt is, hogy megváltoztak a nyitvatartási időpontok, de én úgy értettem, hogy csak abban a két kerületben (1 és 23, nem pedig 1-től 23-ig). Eddig csináltattunk már igazolványt, jogsit, lakcímkártyát a Baross utcaiban. Mindig reggel 8 - fél 9 körül mentünk, és 20 perc múlva már újból a kocsiban ültünk.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#28150) Sipi- válasza npera (#28148) üzenetére


Sipi-
tag

Nincs otthon a család és egyből csak a játék megy :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.