Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27301) FőDudu válasza -NoVa- (#27285) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez igy tul szofisztikalt.
Nekunk volt a masfel kilo rak, 2 kilo kagylo, no koret. Ugyanolyan modon elkeszitve.

Kezzellabbal, ahogy illik.

Megsem ehes senki, pedig heten voltunk ra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27302) FőDudu válasza Samott (#27296) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor valoban nem csak hallucinaltam.....
Mar en sem voltam biztos benne, pedig eleg jo a memoriam.

FőDudu

(#27303) npera válasza FőDudu (#27301) üzenetére


npera
újonc

Egészben ettétek a kagylót, mint Obelix a képregényben? Egy epizódban nagyon panaszkodott, hogy milyen nehéznek érzi magát a sok kagylótól, amit megevett. Akkor rászólt Asterix, hogy csak a belét kell megenni, mint a diónak. Mire a válasz: a diót is egyben eszi.... :C

(#27304) FőDudu válasza Sipi- (#27286) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha ugyis csak a csovezes van a falban akkor nem tokmindegy ki hoz mit?

Nezzek meg a vakuumozast, hogy zarnak-e a csovek.
Azt akar vizet rakotve is lehet.....Meg akar altalad is. Nem urtudomany.

Aztan majd utana lehet klimazni akar telen is.

FőDudu

(#27305) FőDudu válasza npera (#27303) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan, hiszen nehez tokanynak felcsikozni :)

FőDudu

(#27306) zetor2000 válasza npera (#27244) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vettem marhahátszínt. Holnap az lesz az ebéd. Azt nagyon nem kell pácolni, csak só-bors, azt mehet a vaslapra. :)
2 szelet 40 deka, gondoltam, a második szeletet meg kéne csinálni beefsteaknak, azt úgyis régen ettem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27307) npera válasza zetor2000 (#27306) üzenetére


npera
újonc

Az ilyesmi igen jó. LIDL többnyire jó friss húst tart, akár serpenyőben vajon is nagyon jó eredményt lehet elérni. Kis só, kis bors, aztán lehet balzsamozni vele az ízlelőbimbókat. Remélem szeletenként 40 deka, az már férfias adag :C

(#27308) zetor2000 válasza npera (#27307) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aszonta a háziorvos, hogy a súlyomhoz képest alacsony vagyok. 170 cm magas (alacsony) meg 96 kg. Szóval fogynom kéne, úgyhogy ez most összesen 40 dkg, a két szelet. De persze nem volt eddig ellenfél egy emberes szelet hát- / bélszín.
Régebben csináltam T-Bone steaket, az volt kiírva rá. :) Igen szép szelet, meg az egyik fele asszem hát, a másik fele bélszín. Isteni. Némi tükörtojás, meg lyoni módra sült hagyma.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27309) npera válasza zetor2000 (#27308) üzenetére


npera
újonc

Akkor nagy gond nincs, csak 20 cm különbség van közöttünk alacsonyságban, tehát nyugodtan ehetsz :C

Én most a nyáron próbálok komolyabban tekerni, amint elment a család nyaralni. Amikor otthon vannak, akkor esélytelen meló után elmenni tekerni. És a cukorbevitelt csökkenteni, mivel az egy komoly kísértés. A legjobb, ha nincs itthon sem fagylalt, sem csoki, sem cukorka (svéd/finn szalmiákos cucc). Megpróbálok salátázni és a szénhidrátot levinni.

Ha sikerül kitartóan csinálni, akkor lehet, hogy elérem a 90 kg-ot, akkor nagyon boldog leszek.

(#27310) zetor2000 válasza npera (#27309) üzenetére


zetor2000
senior tag

A szénhidrátot én is megpróbálom levinni, de tegnap este szembejött 5-6-7-8 sör, nehéz volt ellenállni.
Ma meg isminél meló, ott a másik 2 jött szembe, de ki is izzadtam. Egy konyhát kellett visszaszerelni, némi lakásfelújítás volt.1

Cukrot is megpróbálom hanyagolni, de akciós a héten a csokis-banános kedvenc... Meg a Detki Mese keksz...
Holnap jön a steak, akkor viszont valami bort kéne inni, mert ehhez az illik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27311) Phülöp válasza npera (#27309) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak szólok, hogy a Lidl-ben kapható salmiaki-málna ízesítésű jégkrém, ráadásul jó nagy.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27312) -NoVa- válasza FőDudu (#27301) üzenetére


-NoVa-
őstag

Majdnem gázoltam mellé desszertnek mormotát, de megállt időben.

(#27313) FőDudu válasza -NoVa- (#27312) üzenetére


FőDudu
addikt

Aperol akad a taroloban, eszunkbe se jutott meg elovenni iden.
Van hozza prosecco is, ha mar innen kb 30-40km ahonnan eredetileg szarmazik.
Ma azonban motoros talalkozo volt a helyi placcon, igazi falusi bucsu jelleggel. Sator (eso ellen), sorpadok, sor, bor, sult malac, mindenfele frissensult, rezesbanda és utanuk harmonikas szloven buli...

Tancoltak meg a focipalyan is...

Most ertunk haza....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27314) FőDudu válasza zetor2000 (#27310) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismerosok epp most vannak nalunk, nehez betartani a dietat.
Mindenfele fura dolgot kiprobalnak, Pl rahat lokum. Az valami torok edeseeg, 80% cukor tartalom. 2 iz van, citromos es rozsas. Es tenyleg rozsas meg az illata is. De dulvan cukros.

FőDudu

(#27315) npera válasza Phülöp (#27311) üzenetére


npera
újonc

Igen, most nyáron pont ilyesmivel akarok leállni jól :B

(#27316) npera válasza -NoVa- (#27289) üzenetére


npera
újonc

Most este repültem picit az Eachine E010S-el beltérben (!) úgy, hogy konkrétan semminek nem mentem neki és csak akkor zuhantam le vele a második akksi végén, amikor a fiam mellkassal nekiment kíváncsiságból.

Levettem a weight-et a jobb karon és nyomtam rá 30 expót. A kis quad most úgy áll a levegőben, mint a cövek, kis stick inputra nagyon finoman és már-már balettos finomsággal (most találtam ki a hasonlatot) teszi magát odébb.

Lehet, hogy a Turnigy 9X potjai már teljesen gatyák voltak (eleve használtan vettem és utána belenyomtam 10 évet), valamint az az ER9X rendszer egy agyrém volt a Turnigy 6-gombos interfészével, de ezt az új rádiót szinte seperc alatt be tudtam állítani és kellemesen lehet irányítani.

A 3"-os és 5"-os gépet majd csak akkor tudom rendesen kipróbálni, ha elment a család, de eddig nagyon-nagyon bejön a cucc.

Most a 700-as 2S akksikkal hajtom, de ezekkel nagyon hamar merül. Viszont a feszültségtartományt jól beállítva még időben is tud szólni a rádió, hogy merül és van 5 db ilyen akksim. Szóval most igazából nem hajt a tatár. Meg tudom nézni az akksitálcát, megpróbálom megforrasztani, aztán utána ha végleg befürödtem vele, akkor lehet elmenni 18650-irányba, mivel már arra is kezd kialakulni a koncepció.

Nem tudtam, de a Taranis X9 Lite már elevel 2 db 18650 cellával működik, eleve úgy van kialakítva a helye. Az X-Lite Pro pedig valami kisebb cellával megy, de egy másik kupakot téve rá belemegy a 18650 is.

(#27317) ncc1701 válasza zetor2000 (#27308) üzenetére


ncc1701
veterán

Kemónál, daganatos betegségnél marha jól tud jönni +20kg amúgy. Ott a nagybátyám, fél év alatt ledobott 30 kilót, daganat. Ha nem 110 lett volna, hanem mondjuk 80, már mostanra halott lenne.

(#27318) npera


npera
újonc

Lehet, hogy már láttatok router installációt, de mivel IT-szektorban dolgoztok és a jó pap holtig tanul, ezért szerintem fussátok át... :C

FEMINA

Így használható ki a legjobban a wifi otthon: nem mindegy, hova teszed a routert
Jobban működik az internet, ha az ember így helyezi el a routert.

:)

(#27319) npera válasza ncc1701 (#27317) üzenetére


npera
újonc

Hááát... családban volt rák. Egy idő után az áttét miatt mindent szétszed, nem marad működő szerve a betegnek. Onnantól lehet akármennyi a testsúlya, mert összeomlik a szervezet. Iszonyatos a rák, amikor már úgy tűnik, hogy sikerült legyőzni és kiújul, akkor az onnantól kábé esélytelen...

(#27320) hobizoli válasza npera (#27319) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajaja fater is 2016 majusban ugy nezett ki, hogy kigyogyult belole, aztan szeptemberben kontrollvizsgalaton mar nagyobb volt a daganata, mint a kemo elotti, es mar attete is volt, szoval meg erosebben is jott vissza
akkor a mondta a doki, hogy menthetetlen, es vegstadium, 6-12honapja van hatra, 7 honap mulva meg is halt
muteni sem lehetett volna, mert a tudoben a sziv mellett volt kozvetlenul az egyik a fo aorta kozvetlen kozeleben, masik meg az agyban
ugyhogy szepen lassan leepult, de a vegen nagyon gyorsan romlott az allapota mar naprol-napra
meg marcius kozepen ott uldogelt a PC-je elott es netezett, aprilis elejen kerul be a korhazba, onnan egy het mulva mar mozogni sem tudott, 3-4nappal kesobb mar beszelni sem, korhazba bekerulese utan ket hettel meg is halt
kapta ott az infuziot meg injekciokat is meg mindent, de...

több drón kell ;P

(#27321) FőDudu válasza npera (#27318) üzenetére


FőDudu
addikt

Engem inkabb az erdekelne, mit keres az a rozsaszin 'dildo' az asztalon?
Vagy az valami joystick retrobuziknak? :)

Amugy en is erosen megkerdojeleztem, hogy fog-e mukodni a Sonoff a hazon kivul a medence kozeleben elhelyezett dobozban, de ugy tunik nincs gond. Be is inditottam gyorsan a szivattyut, ma is jo ido lesz es ideje megszurni a vizet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27322) Gabibácsi válasza FőDudu (#27321) üzenetére


Gabibácsi
tag

Telefon szerintem
Rossz az aki rosszra gondol :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27323) FőDudu válasza Gabibácsi (#27322) üzenetére


FőDudu
addikt

Kabelek?
Mert ugye egy ilyen cordless telefonnak minimum tapkabel es telefonkabel is megy a talpaba....

Bar lehet lukat is furni az ilyen fenyes feluletu asztalba IS :)

FőDudu

(#27324) zetor2000 válasza FőDudu (#27323) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ahogy nézem, a routerbe is csak a tápja megy, biztos valami olyan WRT van rajta, ami WiFi repeater ls Hotspot egyben. :)
A rózsaszín dildóval mi a baj? Nem kell abba kábel, csak elem/akku. 18650es cella szerintem jó is bele, méretre... :) Van, amibe a 6 góliát elem is kevés lenne :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27325) zetor2000 válasza ncc1701 (#27317) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt inkább nem próbálnám ki... jobbulást mindenesetre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27326) Gabibácsi válasza FőDudu (#27323) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez egy beállított kép szőke nőknek... kábel minek hozzá? 🤪

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27327) Gabibácsi válasza zetor2000 (#27324) üzenetére


Gabibácsi
tag

Milyen szakértő vagy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27328) FőDudu válasza Gabibácsi (#27326) üzenetére


FőDudu
addikt

Utana majd teged hivogatnak, hogy mar megint hazudik a katalogus ;)

FőDudu

(#27329) FőDudu válasza npera (#27319) üzenetére


FőDudu
addikt

Fene tudja. Annal is vannak kulonfele verziok, kulonfele tulelesi rataval es idovel.

Szomszed borasznak mar vagy 5x volt rakja - most is van.
Teniszlabda meretu pukli volt a nyakan, aztan most is vidam.

Dohanyzik, modjaval iszik, tegnap is tancolt a motoros bulin.
Tobb mnt tiz eve ismerem, es meg mindig el.

Pedig a fia is rakban halt meg 27 eves koraban....

Naluk ez a csaladi atok...

FőDudu

(#27330) zetor2000 válasza Gabibácsi (#27327) üzenetére


zetor2000
senior tag

Láttam dokumentumfilmet, a "Rocco és Nővéreit" :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27331) Gabibácsi válasza FőDudu (#27328) üzenetére


Gabibácsi
tag

Engem? Csak ha szláv, azoknak publikus a számom 🤪
Illetve lassan lefoglalnak, vigyáznom kell

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27332) npera válasza FőDudu (#27321) üzenetére


npera
újonc

Az nem egy régimódi rádiós "vonalas" telefon? Nem értek a távközlési technikához sem nem IS....

(#27333) FőDudu válasza zetor2000 (#27330) üzenetére


FőDudu
addikt

A harom noverbol melyik volt Rocco? :)

FőDudu

(#27334) eattila


eattila
csendes tag

Ja, tegnap haver pecázott a ggáton egy haverom. És ott letépődött a bal első belső sárvégőm.... Megvan, de eltölrtek a rögzítési pontok. Tiszta öröm.

viszont ma kicseréltem az utastér szűrőt. Vagy pollenszűrő? Mindegy. Tele volt kotúval. De dulván.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27335) Phülöp


Phülöp
addikt

Úgy néz ki, valami marha eltörte az egyik bordámat, holnap doki, röntgen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27336) FőDudu válasza Phülöp (#27335) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkora buli volt?

FőDudu

(#27337) Phülöp válasza FőDudu (#27336) üzenetére


Phülöp
addikt

Munkahelyi baleset, a bulin már éreztem, hogy ez nem lesz nekem jó, azóta csak rosszabb lett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27338) ncc1701 válasza zetor2000 (#27325) üzenetére


ncc1701
veterán

Nála max valami csoda segíthet. Végbéldaganatnak indult, azt műtötték. Aztán kiderült, h áttét a májon, aztán, h a nyirokrendszerben, aztán most, h a tüdőben is. Kemózzák, de fasse tudja...

(#27339) qnadam válasza npera (#27318) üzenetére


qnadam
veterán

ezek biztos osztódnak vagy én nem tudom, de megint felgyűlt otthon két wrt54gl :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27340) FőDudu válasza Phülöp (#27337) üzenetére


FőDudu
addikt

Jobbulast!

FőDudu

(#27341) FőDudu válasza qnadam (#27339) üzenetére


FőDudu
addikt

nekem is van par - de igazabol az 54mbit mar karcsu.
Persze semminel jobb, de mar eljart felette az ido.

Meg tan a switch resze sem gigabit ha jol remlik...
Azaz valoban csak jatekszer mar.

FőDudu

(#27342) qnadam válasza hobizoli (#27320) üzenetére


qnadam
veterán

sajnálom :(

anyámnál megkérdezték, akarom-e, hogy mindenáron életben tartsák-e. nem szeretem az ilyen kérdéseket.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27343) qnadam válasza FőDudu (#27341) üzenetére


qnadam
veterán

nálam is már rég kikopott, vezetéken is valami 60-80 megabitet tud wan-lan között. de tesóm most megtalálta az első routerünket, ovislink, csak vezetékes, talán ha 20-30 mbps átfér rajta... a 384-es adsl-hez meg a pár megabites kábelnethez jó volt :)
most a xiaomi mi 3g (@openwrt) + eap225 jó páros nálam, bár a nappaliban már csak 200 mbps van meg laptoppal, meg a xiaomi néha, bár mostanában 3-4 hete megint hibátlan. anyóséknál meg egy régi eap110 van, teljesen jó, most tart 109 nap uptime-nál. pont 109 napja tettem le a helyére :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27344) eattila válasza Phülöp (#27335) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulast!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27345) npera


npera
újonc

Fiammal bringáztunk egyet. Én toltam és felügyeltem, ő pedig ült az új bringáján. Egy 14"-os cucc, szabadonfutóval és két V-fékkel. Van támasztókerék és csengő.

Az első menethez képest ez valami kegyetlen jól ment. Többnyire kormányzott jó irányba, de amikor tekerni akart, akkor többnyire a lábát nézte. De elég hamar rájött, hogy előre kell tekerni és a lábát is majdnem jól rakta a pedálra. A fékezést gyakoroltuk először, mert menni könnyű, de jól fékezni nehéz. Aztán a kanyarodást, mert az is fontos. Amikor már az ment, akkor lehetett "menni".

Megtettünk kábé 1,3 km-t a falu körül, majdnem fél óra volt. De valami elképesztően jól ment neki. Van hozzá érzéket. Állati büszke vagyok igazából :C

Straván van kép, ha valakit érdekel.

(#27346) npera válasza Phülöp (#27335) üzenetére


npera
újonc

Ej, jobbulást. Nem röhögni, nem f*ngani :Y

(#27348) Frawly


Frawly
veterán

Segítségeteket szeretném kérni. Tudna valaki küldeni priviben Win7 Prof-hoz olyan termékkulcsot, amit csak arra lenne használva, hogy az MS oldaláról le lehessen tölteni a legutóbbi Win7 iso-t.

Tudom cinkes kérés, mert az OEM kulcs nem jó, azzal elküld a gyártóhoz az MS oldala. A dobozos kulcs viszont visszaélésre alkalmas, ha valaki azzal aktiválja is a Win7-et. Esetleg ha valaki tud küldeni valami VL-es kulcsot, vagy hasonló megoldást?

Tudom, torrentoldalakról is le lehet tölteni a Win7 Prof SP1 MSDN-es verziót, de ez már régi, 100 kiló frissítés nincs bele integrálva. Alapvetően csak retrózási célt szolgálna, alapból nem is nekem lenne. Egyik ismerős kezdett retrózni, de élhetetlen a lemezképbeszerzést illetően a szerencsétlenje, állandóan engem nyaggat, hogy mit töltsön le az nMagról, meg jött itt mindenféle Integrated Pistike Edition ×4rjaival, amiről gyorsan lebeszéltem.

Esetleg ha az eBayről lehetne venni pár dollárért olyan termékkulcsot, amit elfogadna a MS magyar Win7 letöltőoldala? Mondom, ilyen tester, meg OEM kulcs nem lehet, azt nem fogja elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#27349) Frawly


Frawly
veterán

Amúgy az MSDN-es SP1 Win7 Prof működik, meg az aktiválását is meg tudná az emberke oldani, vagy Loaderrel vagy OEM kulccsal, hanem az MSDN-es lemezképek régiek, és úgy kezdi a Win Update, hogy talált 300 új frissítést, amit több órán keresztül fog telepítgetni. Ezt kellene elkerülni azzal a friss lemezképpel, ami az MS oldalán van fent. Ráadásul addig, amíg el nem távolítja a MS, mert 2020 januárjában lejár a támogatása, és onnantól gondolom a lemezkép sem lesz elérhető.

(#27350) qnadam válasza Frawly (#27349) üzenetére


qnadam
veterán

ennyi idő alatt már felment volna az összes frissítés :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.