Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27501) blueboi69 válasza -NoVa- (#27495) üzenetére


blueboi69
csendes tag

wow, köszi!
Rákeresek ezekre.
Egyébként van amit nagyon durván megfigyel, úgy, hogy észre sem vesszük. De ezek leginkább mozdulatok, cselekvések, aztán meg pislogunk, hogy bakker ezt meg honnan tudja. De a beszéd... na az nem ilyen.
Sebaj, elővesszük a mondókákat is akkor, köszi a tippeket!

(#27502) -NoVa- válasza Phülöp (#27500) üzenetére


-NoVa-
őstag

Small data analytics for dummies, avagy hogyan extrapoláljunk és vonjunk le következtetéseket bármilyen apró mintából.

(#27503) eattila válasza ncc1701 (#27498) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, mondta aszerelő, hogy jövő hétre tudja, mert műszerfalat ki kell venni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27504) eattila válasza blueboi69 (#27501) üzenetére


eattila
csendes tag

én elsőre azt mondtam volna, hogy mivel megérteti magát így is, ezért lassabban kezd el dumálni. Viszont ha a neurológus azt mondja, hogy baj van, akkor érdemes megfogadni amit mond. Attól is függ, hogy mit mond, mi a baj. Mert ha csak megállapította, hogy ja, tényleg alig beszél, az azért lepkefing infó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27505) Sipi- válasza eattila (#27504) üzenetére


Sipi-
tag

Aztán majd elkezdi a "miért" időszakot. Nagyobbik fiam egyszer séta közben megkérdezte, hogy miért kérdezi azt, hogy miért? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27506) -NoVa- válasza Sipi- (#27505) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsicsaj 3 kérdést tett fel mindenre. Mi ez, miért, de a baba? Az utolsó az az ő viszonyát határozta meg a dologhoz, kell-e neki vele foglalkoznia, bántja-e, vagy érdekes-e neki.

(#27507) ncc1701 válasza -NoVa- (#27499) üzenetére


ncc1701
veterán

A púrhab az örök, kivéve ha uv fény éri, mert akkor elporlad. :)

(#27508) FőDudu válasza blueboi69 (#27477) üzenetére


FőDudu
addikt

Einstein vagy valamelyik hasonlo kaliberu figura (Edison/Tesla/Stb) tan 5 eves koraig meg se szolalt.
Szoval nem kell mindentol befosni.

Ha lathatoan nem retardalt (leteszed a sarokba es ott marad egesz nap), akkor nem kell izgulni :)

FőDudu

(#27509) FőDudu válasza blueboi69 (#27501) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is volt olyan, hogy azt hittuk hallucinal a gyerek.
Az anyjanak elmagyarazta, hogy az elozo hazaban a madar kalitkaban milyen madarak voltak.
Azt hittuk fantazial.

Majd ugyanezt hetekkel kesobb az ovononek ugyanugy elmondta mas nyelven.
Lehet elozo eletebol van nemi emleke? :F

FőDudu

(#27510) Jahno válasza eattila (#27504) üzenetére


Jahno
őstag

Csomó ismerősnél néha 5-6 éves koráig is kussol, aztán egyszer csak nekilát és beszél. Biztos vannak rá megmondások, de ennyire én még nem tartanám furának, hogy jajj mindjárt 3 éves és még nem akar megszólalni.

(#27511) eattila válasza Sipi- (#27505) üzenetére


eattila
csendes tag

Azon már túl vagyunk. Mostanság jellemzően be nem áll a szája. És mindíg van egy lyan kérdése, hogy kérdezhet/mondhat e még 1 dolgot. (Mert este 10-kor ezt már általában nem viseljük jól :D )

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27512) eattila válasza FőDudu (#27509) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy csak álmodta.... Nem kell rögtön reinkarnálódni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27513) eattila válasza Jahno (#27510) üzenetére


eattila
csendes tag

Attól függ. Azért oviban az alig beszél már kicsit aggasztó tud lenni. De alapvetően dont fos az alapelv ja. Ha meg elkezdi, akkor.....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27514) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Az oroszok már a konyhában vannak. Jó borscsot főzött.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27515) -NoVa- válasza FőDudu (#27397) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alaposabb rPI4 médiaplatform utánajárás, software háttér:

Jó lesz. Jövőre, vagy 2021-ben, de jó lesz. Addig is jó, csak HW gyorsítás nélkül, ugyanis addig nem áll össze minden komponens az új chipsethez stabil támogatással, ezért aztán a Pi3B+ HW gyorsított, a 4 meg SW, és még legalább egy évig az is marad amíg mindenből nem jön stabil release. 1080p-nél nem veszed észre a különbséget, 4K-ra egyelőre mindkettő kevés. Ha jön új kernel, meg Kodi release, meg minden ami kell, akkor a PI4 képes 4K60FPS HDR10+ kontentet játszani. Szerencsére 1080p TV-m van sima 8 bites marketingHDR képességgel, nem érint.
OSMC meg LibreElec fejlesztőktől összeásott info, utóbbira alapul a RasPlex meg a többi plex szerver implementáció is, szóval nem kell kapkodni.

Retropie oldalról is idő, mire portolnak rá, viszont etéren nincs akkora teljesítménynövekedés, ami miatt feltétlenül érdemes upgradelni. A klasszikus 2D platformoknak mindegy, az újabb 3D konzolok hibátlan emulációjára meg még ez is kevés, gyakorlatilag a Nintendo64 emulátortól várható, hogy nagyon szar framerate helyett kevésbé nagyon szar framerate jön ki majd belőle. Nem szempont, SNES meg Sega és a többi korosztályos játéktermi izé meg a sima 3-ason is megy nekem.

Egyelőre a NAS funkcionalitás az egyetlen, ami miatt érdemes venni, arra már vannak biztató eredmények 100MB/s körül mért SMB sebességre USB3-as pendriveról. Most a 2 működő, USB3 portos WD mellett nincs rá égető szükségem, azok is hasonló teljesítményre képesek, marad a 3B RetroPie és a 3B+ OSMC setup.

(#27516) Jahno válasza Gabibácsi (#27514) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd este iól megisszuk a sört. Anyám amúgy éppen Moszkvában van, de az sem komplett, busszal valami Kijev, Moszkva, , Sztpétervár, aztán észt/lett/litván felől jön majd haza. Szép kerülő lesz.

(#27517) eattila


eattila
csendes tag

Autó állapot update. Szerelő jött, megnézte, szerinte klíma ondenzvíz tálca kivezető van eldugulva. Mert szerinte
1. Ha nem jár az autó, nem csöpöghet a fagyálló.
2. szerinte nem fagyálló, mert nem édes.
3. eddig 1 corollánál sem volt ilen gond.
4. A klíma kondenzvíz elvezető cső csepeg akkor is, ha nem megy a klíma, aminek nem kéne csak akkor, ha megy a klíma. Ebből arra következtet, hogy ha megpiszkálom dróttal, akkor kidugul, és jó lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27518) Jahno válasza -NoVa- (#27515) üzenetére


Jahno
őstag

Korosztályos játéktermi miatt mentünk vissza a PC-s alapok és a vékonykliensek felé, mert Tekken / Killer Instinct zötyögős mard, de mindenki rögtön olyan gyerekkori álmot szeretne játszani, ami rajt sincs a dobozon.

Málnáson N64/GC vonalig el sem jutottunk, eleve ha nem akadozna akkor is bugos az emulátor és a környezet is, mindig ezen puffogok, hogy a "megy", az nekem teljesen mást jelent. Bogár életében is ha már 2 vagy több karakter van a képen akkor belassul, ha felrúgom akkor fekete folt lesz belőe, ami hozzám ragad és cipelem magammal, mint ha csak valami ócska sprite lenne elprogramozva. 2 évente ránzek, megállapítom, hogy ez még mindig vacak, aztán megy a fiókba. Ma van az újabb 2 éves forduló, éppen másolom a romokat, de már csak PCre :-D

Haversrác most reszelt Linuxot a régebbi vékonykliensekre, szerintem azokat összerakom készre és meghirdetem retro csoportban occsóért, hátha kell valakinek. Aztán úgyis drága lesz még az 5ezer is, majd nekiáll magának faragni és sosem lesz kész :-D A minőségi 12 voltos táp és passzív SSDs cucc már bőven többet érne. Majd meglátom, van 4 vékonykliesem, amire nem sok szükség, ezek a vackok meg most éppen laptopon a kényelmesek, mert van kép/hang, ha szívás akkor billentyű is.

(#27519) Gabibácsi válasza Jahno (#27516) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kicsi a világ.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27520) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, először érzem, h öregszem. Tegnap anya lányával voltam disturbed koncerten. Először fordult elő velem az, h valami fiatal kiccsajjal megyek "szórakozni", és utána nem dugom meg. :)

(#27521) Gabibácsi válasza eattila (#27517) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem cserélj szerelőt :D
Ha lukas, akármikor csöpöghet, nem csak ha kering benne a cucc. És ha szerinted édes, akkor az fagyálló.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27522) Jahno válasza Gabibácsi (#27521) üzenetére


Jahno
őstag

Én is fejlődöm, fagyállót és a szervóolajat már felismerem.

(#27523) eattila válasza Gabibácsi (#27521) üzenetére


eattila
csendes tag

Elviszem ma másikhoz, ha visszakapom kerékdob burkolat pótlás után.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27524) -NoVa- válasza Jahno (#27518) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért mondom, nekem működik. Úgy működik, hogy játszható is, de azzal a mintavételezéssel, ami engem érdekel. Mario, Street fighter, Desert Strike, Donkey Kong sorozatok meg Aladdin, Lion King, és hasonlók probléma nélkül játszhatóak rajta. Egzotikusabb mame izékkel nem szivattam magam.

(#27525) Gabibácsi válasza Jahno (#27522) üzenetére


Gabibácsi
tag

egyiket se idd meg, az a lényeg!
ja és ne adjatok rossz pálinkát a csajomnak mégegyszer :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27526) Jahno válasza Gabibácsi (#27525) üzenetére


Jahno
őstag

Baze, az nem én voltam és mondtam is, hogy hagyja a fenébe, csak helyi erők ott marakodtak. Legyen nagy pofája és mondja meg, hogy nyet, különben a pöcsük szét lesz rúgva, abból hátha értenek. Idióták, jó nagyra vannak én meg hiába magyarázom, hogy ihatatlan szar.

(#27527) Jahno válasza Sipi- (#27480) üzenetére


Jahno
őstag

Menetes szálnak hívják, de van ezer féle megoldás.

(#27528) Jahno válasza -NoVa- (#27502) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, HWSW-s feleségektől már én is rettegek, eddig kétszer hívtak fel telefonon, hogy nem lenne-e kedvem valami fotózáshoz, oszt az még lett volna, de egyből elúsztunk a melóhelyen, másnap mindig eldőlt a kocsi és az alapban 500ezresnél kezdődött.

(#27529) qnadam válasza blueboi69 (#27477) üzenetére


qnadam
veterán

majd szólok a halapidorinak, hogy nézzen be ide, ő még ért is ehhez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27530) Gabibácsi válasza Jahno (#27526) üzenetére


Gabibácsi
tag

Cartridgeo-t ne felejtsd, minden mást viszek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27531) npera


npera
újonc

Az élet nem habostorta. Life is not a foam cake.

Ma ebéd helyett hazajöttem melóból, aztán a délutánt elpukkantottam az időbankomból. Van bent kábé 140 óra plusz, amit illene elhasználni.

Családot kivittem reptérre 1-kor, aztán segítettem nekik a csomagokkal és a csekinnel. Most elvileg éppen repülnek. Aztán egy proof of concept vizsgálatot végeztem. Szombaton meghívok két kollégát a dízeles osztályról grillezni, de nem voltam benne biztos hogyan érdemes az italt behűteni. Nincs extra hűtőm az italnak, így elkezdtem optimalizálni. Lehet kapni a COOP áruházban "party jeget", egy zsák jég gyakorlatilag. Van itthon kiskád és lavor, abba lehet zúdítani a jeget és rakni bele a sört és cidert és finn Orgininal italt (ha valaki még nem próbálta, akkor sémonjúúú).

Most egy zsák jeget beleöntöttem a lavorba, aztán raktam bele narancsos IPA sört, német búzasört és finn Original soft drinket. És úgy tűnik, hogy a lavor működik. Akkor a proof of concept le lett validálva, szombaton már csak a hamburgersütéshez szükséges friss alkatrészeket kell beszerezzem és még kis alkoholt. Aztán pártáj!!!!

(#27532) #09908736


#09908736
törölt tag

Gyermek volt tegnap szintfelmérőn, legnagyobb meglepetésemre magyarból 4-est írt (heti 1 délelőtt tanul magyart, plusz amit elmagyarázunk neki itthon). Matekból nehezebb volt, mert sokkal többet tanulnak Mo-n, mint itt, ebben a korban. Németből meg mondták, hogy 7. osztályos is lehetne simán.
Holnap tudjuk meg, hogy 4. vagy 5. osztályban folytathatja-e a tanulmányait.
Kipróbálták a reptéri transzfert is, jól működött (VIE-Győr) - én nem utaztam velük.
Én már megvettem az első repjegyemet augusztusra. Júli végén nagy költözés.

[ Szerkesztve ]

(#27533) Gabibácsi válasza npera (#27531) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egyik italra sem kívántam rá, bocsi. Valami normális ale vagy lager nincs? :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27534) npera válasza Gabibácsi (#27533) üzenetére


npera
újonc

De van!!!!!!! Csak az engem nem hoz lázba...

Itt egy original videó, kábé annyira van az éltől és a lágertől, mint makó Jeruzsálemtől :C

(#27535) FőDudu


FőDudu
addikt

Auto megreparalva.
Hidraulikus kinyomocsapagy esett szet.

Kicserelte azt es a kuplungtarcsat/szerkezetet is.
550 Euro - nem sirok ahogy Jahno :)

FőDudu

(#27536) npera válasza FőDudu (#27535) üzenetére


npera
újonc

(#27537) zetor2000 válasza hobizoli (#27470) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, az ilyen VGA, mint az RX480, nekem az teljesen új :)

a 10GB NIC meg nem túl régi... az igaz, hogy mostanában lett 2 új szabvány, a 2.5GB és az 5GB, de még ezek se mindennaposak. De ha az is lenne, a router, és a mögöttes hálózati infrastruktúra nem annyi lenne, mint mondjuk most, és akkor nem 2Gbites netet kapna, hanem 512est, mert nem akarná megfizetni.

Egy otthoni 5Gbitet WAN oldalon tudó router se annyi, mint a 1043ND, hogy 12ezer újonnan, hanem 112 és felfelé. Vagy hasonló. Ami tud 10gnitet, az ,megint nem akarja megvenni. :)

Amikor a NAS-t vettem akkor nézegettem, hogy van, amibe lehet hálózati interface.-t tolni, de 2 SFP van rajta, max 10Gbit 2x. Az SFP még hagyján, de a kártya ára... nem akarna ilyet.

Ráadásul a 10Gbites végponti szerelvények eléggé szerteágazóak is tudnak lenni. Nem biztos, hogy Rj45...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27538) zetor2000 válasza npera (#27531) üzenetére


zetor2000
senior tag

Háttööö...
Akkor elszégyellem magam, de ha jössz haza, akkor hozhatsz :) De sokat, mert hátha jó, akkor kell még, ha meg rossz, akkor legalább sok szar lesz :))

Hűteni általában az alsó polcokon szoktam az italt, de a sört pl. a züldséges rekeszben. A sörösüvegek egy résza zöld, nem lóg ki a sorból. :) Töményet, ha kell, a fagyasztóba teszem, de van, amit nem kell hűteni, csak a poharat. Ilyen felespoharat a jégkocka készítő rekeszben tárolok. 6 Becherovkás kockapohár pont elfér. Azt meg úgy, hogy elöblítem hideg vízben, és nem törlöm, el, hanem egyből csepegősen be a fagyasztóba. Emellé van 2 jégkockacsináló a fagyasztóba integrálva, meg van 2 szilikon jégkockatartó is.
Amit nem kell hűteni tömény, az a pálinka és a viszki félék, ez utóbbiba mehet esetleg jég -én nem vizezem.
Jäger és hasonlók fagyasztva fogyasztandók a gyártói javallat alapján, az megy a mélyhűtőbe.

Jeges cuccot ne lavórba, hanem vödörbe... praktikuisabb, mert minden oldalról tudod hűteni.
Pezsgőt is úgy szokták, csak annak kilóg az üvege.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27539) npera válasza zetor2000 (#27538) üzenetére


npera
újonc

Nem ígérek semmit, kis csomaggal megyek és az kábé tele is lesz ruhával. Pár gönc ki is tölti a bőröndöt. Sajnos eléggé be vagyok limitálva a csomag tekintetében.

A jeges cuccot a szombati grillezés miatt próbáltam ki, jó móka. De ha van idő hűteni, akkor persze be a hűtőbe.

(#27540) eattila


eattila
csendes tag

Corolla helyzet.
A klíme kondenzvíz elvezető cső tényleg retkes volt. De nem jött belőle sok víz.

De a jobb 1 előtt állt a víz. szó szerint. Gumidutót kivettem, és kieregettem vagy fél liter vizet, meg valamennyit kiszivacsoltam. A zajszigetelő szövetet kiszedtem, kifacsartam belőle pár deci vizet. Kesztyűtartót kikaptam, amögött a tűzfal burkolatának a hátulja is vizes. Az is ilyen szövet anyag. Megkóstoltam a vizet, nem édes.

Bal 1 előtt már nem állt a víz. De ott is megcsináltam, amit a jobb 1-nél. Kifacsartam a zajszigetelőből vagy 2-4 deci vizet.

Szerintem ennyi víz látszana a fagyálló tartályon. Légkondi kondenz víz sem lehet szerintem ennyi. Szóval beázik. Megpróbáltam volna a szélvédő előtti elvezetőt megnézni, de a műanyag fedelét csak akkor tudom levenni, ha leveszem az ablaktörlőket. És a motorháztetőt. Arra meg egyedül nem vállalkoztam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27541) Samott válasza eattila (#27540) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk most pont jo ido van ehhez hogy kiszaradjon. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27542) hobizoli válasza eattila (#27540) üzenetére


hobizoli
nagyúr

siman lehet ennyi kondenzviz
anno a Ignis-n ugy vettem eszre, hogy nem csepeg ki lent, hogy egy korforgoba lenduletbol behajtaskor a jobbra kanyarban befroccsent a kozepso befujon a kezemre a jeghideg kondenzviz

neztem is eloszor WTF? van :F

több drón kell ;P

(#27543) ncc1701 válasza npera (#27531) üzenetére


ncc1701
veterán

Kollega mondta, h a múlt héten használtam el végre az utolsó tavalyról áthozott szabimat. Asszem valami 45 napról indultam. :)

(#27544) hobizoli válasza zetor2000 (#27537) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, annyira nem is erdekelt a 10Gbps-s hujesege...de ha dirketben tolja be router nelkul a gepbe, akkor nem is lenyeges a router mit tudna, vagy mit nem
megneztem hol kezdodnek hozza csak a PCIE kartyak, mennyi annak az indulo ara, mar abbol akkor lattam, hogy ezt nem veletlenul nem toljak meg ra a deszkakra jelenleg a gyartok sem
aztan a kepen meg egy akkora hutoborda volt a chip-n, mint a passziv VGA-kon szokas kb

pl

több drón kell ;P

(#27545) Grillo válasza eattila (#27540) üzenetére


Grillo
senior tag

C4 Pikacsun ugyan ez van, ott a jobb első kerékjárati ívben van egy csöcs, amin keresztül az eső és ablakmosó víz távozhat a szélvédő felől. Aztán eldugul, és elkezd befolyni az anyós elé. Lehet itt is ilyesmi a probléma?

(#27546) Grillo válasza ncc1701 (#27543) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem tavalyról volt 11, meg az idei harmincvalamennyi. Ebből asszem kivettem eddig 3-4-et.
Bár közben átraktak kötetlen munkaidőbe, úgyhogy baszhatom mondjuk a múlt szombati besegítést is, ha akarnák sem tudnák kifizetni.
Majd novemberben elmegyek telelni :)

(#27547) npera válasza ncc1701 (#27543) üzenetére


npera
újonc

Az derék!

(#27548) FőDudu válasza npera (#27536) üzenetére


FőDudu
addikt

2006-ban duplaja volt a bringam. Szoval ez nem egy fajo kiadas. Kopofogyo.

FőDudu

(#27549) Sipi- válasza Grillo (#27546) üzenetére


Sipi-
tag

Jogszabály szerint mintha át sem lehetne vinni másik évre, csak 5 napot. Azt is csak akkor, ha folytonos az előző évivel.
Bár épp most volt cikk, hogy most indítottak fegyelmit egy polgármester ellen, mert 9 éve nem volt szabin.
Egyébként ez beteg már egy kicsit, szerintem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27550) FőDudu válasza ncc1701 (#27543) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is megvan meg az osszes idei. Majd szep lassan kiveszem.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.