Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28801) Jahno válasza FőDudu (#28785) üzenetére


Jahno
őstag

Csak abban nincs benne, hogy mivel foglalkoztak, de sok embernek a mozgása sem. Ez is téma lesz majd, jajj de jó, mikor pár havonta minden új főnökkel mindig előről kell kezdeni és ugyanazt mesélem el, de folytatása sem lesz.

(#28802) Jahno válasza FőDudu (#28784) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén DC-k lesznek, ahhoz semmi közüm, cég egyik fele frissül magától, ott parancssorban be szoktam írni egy esti újraindíást és kész. Igaz az SQL clusternek nem kellett volna, de majd legközelebb figyelek :-D Pár napja valami kritikus Visual Studios izére ugrottak rá, azt kellett gyorsan kézzel felrakni. Újraindítás sem kellett, simán megcsinálhatták volna központilag.

(#28803) FőDudu válasza Jahno (#28801) üzenetére


FőDudu
addikt

En eleve irom magamnak mit is csinaltam, nem art neha visszanezni mi tortent es hogyan lett lekezelve megoldva.

Nem incident report, csak egy excel file amiben vezetem mithogyanesmikor.

FőDudu

(#28804) Jahno válasza FőDudu (#28803) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig pont erre lenne jó a jegykezelős dolog is, csak abból nehezebben vadásszák össze. Systemaxnál meg a főnökömnek nem volt jogosultsága megnézni a statisztikám, azért kellett mindent 3-4 példányban csinálni.

(#28805) FőDudu válasza Jahno (#28804) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha minden szarrol ticketet irnek, a nap fele azzal menne el.

FőDudu

(#28806) Jahno válasza FőDudu (#28805) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig az egy kötelező rossz. Nyunyu is megmondta, én már akkor értettem. Igaz nem csináljuk, de nekem mambójambó is, míg nem látnak mögé, csak darabra és kilóra megy minden. Evonál bevasalták, addig meg sem mozdulhattunk, de ha nem volt rendesen megírva, akkor vissza is dobták. Ez kellene mindenhová.

(#28807) ncc1701 válasza FőDudu (#28796) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem akkora nagy nyomás azért, kellemesen tol. Nálunk akkor megy, mikor van benne valaki, vagy napi 2x 30 percet hajtottam. Ekkora szűrőnél elég az is.
Ablak alatt majd meglátod, simán lehet, h zavarna reggel. Azért van neki hangja.

(#28808) FőDudu válasza ncc1701 (#28807) üzenetére


FőDudu
addikt

Direkt olyat vettem ami nem timeres, igy nem lesz gond a Sonoff tavvezerlessel.

FőDudu

(#28809) ncc1701


ncc1701
veterán

HP Gen8-ba való 8G ecc ddr3 memóriája nincs véletlen valakinek elfekvőben?

(#28810) FőDudu válasza ncc1701 (#28809) üzenetére


FőDudu
addikt

HP memoriabol sok van.
PN 405478-071 itt van az asztalomon 4db (32GB).
Ez PC2-5300 HP Szerver ram (REG-ECC ha jol tudom).

FőDudu

(#28811) qnadam válasza ncc1701 (#28809) üzenetére


qnadam
veterán

de, csak van körülötte egy felesleges g8 microserver is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28812) qnadam válasza npera (#28744) üzenetére


qnadam
veterán

amikor a rönó letérdelt (utóbb megtudtam, üzemanyagellátási nyűg miatt), akkor gondolkoztam, hogy eltolom az útból. aztán rájöttem, hogy inkább kinevezem hibriddé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28813) qnadam válasza FőDudu (#28747) üzenetére


qnadam
veterán

a vázon most kicsit elgondolkodtam a 4k videó miatt :) a 14-140 jó cucc, de olyanom már van egy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28814) npera válasza qnadam (#28812) üzenetére


npera
újonc

Ez egy jó feature volt. A modern kocsikban a biztonság miatt ki kell kuplungolni, így már nem igazán működik sajnos.

(#28815) ncc1701 válasza FőDudu (#28810) üzenetére


ncc1701
veterán

Legalább ddr3 1333, de sajna a reg-ecc nem jó, ebbe a dögbe tudtommal unbuffered-ecc kell. Xeon e3-1230v2 proci van benne. Amúgy az is érdekes, h a hp szerint csak 16G mehet bele, viszont a proci tudna kezelni 32G memóriát.

(#28816) npera


npera
újonc

Kezd bedurranni az idő, ma akár 20 fok is lehet. Kemény a svéd nyár... :C

(#28817) npera válasza FőDudu (#28795) üzenetére


npera
újonc

Igaz, az úszás jobb :C

(#28818) npera válasza eattila (#28800) üzenetére


npera
újonc

Sigma 19 mm nincsen a te vázadra? Az valami elképesztően jó.

Vagy még mindig Nikon?

(#28819) npera válasza FőDudu (#28768) üzenetére


npera
újonc

Ha majd jön a felújítás következő szakasza és nekiállunk az elektromos rendszernek, akkor fel akarok húzni egy kábelt (vagy kettőt) alulról fentre. CAT6 vagy hasonló. És akkor lesz végre rendes tyúkbél a két szint között. Ez a powernet dolog működik, csak kábé 48 Mbit/s körül tetőzik. Az elméleti 600 Mbit/s helyett. Kicsit Novás már-már.

(#28820) FőDudu válasza npera (#28819) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondtam, hogy kb 10-es osztas kell, mert kurva marketing.
Ugyanabba az elosztoba dugva, egymas mellett se tudjak meg az elmeleti felet sem :)

FőDudu

(#28821) npera


npera
újonc

A svéd posta (nemecsek!) elkeverte a csatlakozót, amit vettem még június végén. Tegnap felhívtam a céget Malmőben, hogy helyzet van és legyenek szívesek küldjék el újra. Elküldték. Szóval akkor tudom folytatni majd a Taranis X7 konverzióját 18650 irányba.

Mivel nincsen multiméterem (még), ezért nézek azt is, hogy még magasabb szinten tudjam amatőrködni az elektronikus benézásomat.

A helyi vasedényben van kapásból 3 különféle.

119-ért egy egyszerű:

599-ért egy komplikáltabb:

és 699-ért egy nagyon szép sárga:

Gyorsan megnéztem és a Conrad kínálatában sokkal több van és ott láttam Voltcraft márkát is. Lehet az kábé 10x jobb kapásból.

Például ilyenek:

(#28822) npera válasza FőDudu (#28820) üzenetére


npera
újonc

PMPO Mbit/s értékek. Mindegy, majd kivisszük ezt is a lőtérre haverral és keresztüllövöm Glock17-el :C

(#28823) FőDudu válasza npera (#28822) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoltam elore, hogy ezek laboratoriumi ertekek. :)
Bar a semminel es a kabelezesnel a lehetetlen helyeken mindenkeppen jobb...

Nekem pl. foldszintrol megy fel a haloszobaba az IPTV, de ugy, hogy a Tv a klima belteri egysegenek betapjara van kotve. Tokeletes, arra a 10-20 megabitre pont eleg.
Meglevo falon volt a klima, szepen 'srehen' ala bekerult a TV, klimabol meg szep kabelcsatorna a TV tetjere.
TV mogott elfert a powerline az elosztoval egyutt.

Majd ha nem HD hanem 4K kell , akkor lehet keves lesz.

FőDudu

(#28824) FőDudu válasza npera (#28821) üzenetére


FőDudu
addikt

199-es Voltcraft boven eleg.
Nem kell neked homerseklet meg hangnyomas meres.

FőDudu

(#28825) -NoVa- válasza npera (#28816) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor biza már lehet elővenni a kerti slagot, és locsolni mindent is.

(#28826) npera válasza -NoVa- (#28825) üzenetére


npera
újonc

Üüüüüü... Szakembör!!!!

Svéd munkásnak tűnik, azok tudnak. Hosszú távot futnak.

(#28827) Gabibácsi válasza npera (#28821) üzenetére


Gabibácsi
tag

Neked bármelyik jó lesz :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28828) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ezen meg nem egy csillagos tengerparti táj van:

Csak egy garázskapu.

(#28829) Gabibácsi válasza npera (#28826) üzenetére


Gabibácsi
tag

igazi mester
én előtte még le is hugyoznám, csak hogy tuti hatás legyen, és ha azt túlélem, jöhet a slag

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28830) Samott válasza npera (#28826) üzenetére


Samott
addikt

Trust me I'm engineer :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28831) npera válasza Gabibácsi (#28829) üzenetére


npera
újonc

A legjobb, ha frissen tusolva és fizikailag kimerülve teljesen leföldelve állsz meztelenül, aztán úgy slagozod a transzformátort. Lehetőleg olyan irányból, hogy a vízsugár mind a 3 drautot egyszerre locsolja le.

(#28832) ncc1701 válasza Samott (#28830) üzenetére


ncc1701
veterán

Türelmes a srác.

Ja, hardveraprón most épp vki hirdet microserver memóriát, megpróbálok behúzni egyet. Ennek bezzeg nem nagyon esik az ára...

[ Szerkesztve ]

(#28833) npera válasza Gabibácsi (#28827) üzenetére


npera
újonc

Tehát ne a legdurvább Flukera lőjek? Valahogy sejtettem.

Az a jó, hogy hobbira tényleg bármi jó, mert nincsen semmiféle követelmény az eredmény tekintetében.

(#28834) npera válasza ncc1701 (#28832) üzenetére


npera
újonc

Kell a minőségi munkaerőt importálni egzotikus helyekről, mert többletértéket ad bármelyik társadalom számára. Ha más nem, akkor vicces videók lesznek belőle.

(#28835) npera válasza Samott (#28830) üzenetére


npera
újonc

Ó, ne...

Ez kábé olyan, mint amikor a vésőgéppel leverte a vakolatot egy elég nagy felületű falról a bajnok, csak nem kapcsolta be.

Ahogy a svéd dokumentumfilmben bemutatták: a láncfűrésszel jobban lehet fűrészelni, ha van neki hangja.

(#28836) Gabibácsi válasza npera (#28833) üzenetére


Gabibácsi
tag

ja és a conrad (itt) meg a legdrágább hely kb

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28837) Jahno válasza npera (#28821) üzenetére


Jahno
őstag

Multimétert valami közepeset adhatok idehaza.

(#28838) ezittketto


ezittketto
csendes tag

hobizoli! (Vagy, aki még vághatja, hogy mi lehet..)

Mostanában a Brava olyat csinál, hogy az indexlámpa néha nem hajlandó működni (egyik irányba sem, se elől-se hátul). A vészvillogó működik.

Pl. tegnap reggel úgy indult, hogy kb 10-15 percig nem reagált, aztán egyszercsak újra rápróbáltam és hiba nélkül működött és azóta is működik.
Pár napja észleltem ezt először, akkor azt hittem, hogy a nagy meleg csinált vele valamit, de tegnap reggel 15 fok volt, úgyhogy nem tudom, hogy a hőmérsékletnek lehet-e ehhez bármi köze..

Mire tippelsz/tippeltek, mi a bánat okozhatja ezt? :F

(#28839) FőDudu válasza Jahno (#28837) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem meg Minimulti van.
Az a letunt magyar ipar orokeletu termeke volt :)

FőDudu

(#28840) FőDudu válasza ezittketto (#28838) üzenetére


FőDudu
addikt

Akku feszultseg?

FőDudu

(#28841) eattila válasza FőDudu (#28840) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha a vészvillogó megy, akkor inkább kapcsoló.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#28842) ezittketto válasza FőDudu (#28840) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ha a szivargyújtóban megmérem és ott jó az érték, akkor az ér?
Mert van egy Xiaomi Roidmi 3S-em, ami meg tudja mérni azon keresztül, de más lehetőségem nincs, hogy mérhessem..

(#28843) Gabibácsi válasza ezittketto (#28838) üzenetére


Gabibácsi
tag

én tudom mi a baja
olasz autó
:D

komolyra fordítva, indexkapcsoló lesz, ha a vészvillogó megy
vegyél egy újat, és egyszerűen húzd ki-dugd be
és igen, simán lehet a kontakthiba hőmérsékletfüggő

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28844) Gabibácsi válasza ezittketto (#28842) üzenetére


Gabibácsi
tag

az semmit nem jelent kb, de ha minden más elektromos megy, akkor nem az akku a baj

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#28845) Samott válasza ezittketto (#28838) üzenetére


Samott
addikt

Nem parkoltal kozel BMW-hez? Elkaphatott valamit... :DDD

(nem biztos hogy a kapcsolo, ami szerintem is a hiba oka, egyszeruen cserelheto lesz - puntonal egy egyseg a ket kapcsolo meg az egesz keret korulottuk, nekem egy legzsak szalagkabel miatt kellett cserelni egyben az egeszet)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28846) ncc1701


ncc1701
veterán

Fszom a mikrotikba is. Ugye mindig megfrissítem a firmwaret, mielött üffélhez kivinném. Vpn-t is tesztelem az irodában. Összerakom, nem megy mikrotik szerver ubuntu kliens felállásban. Windows kliens alól megy. Hümm. Na, akkor tegyünk vissza egy régebbi firmwaret. És így megy linux alól is. Hát a fszom, erre most ráment vagy 3 órácskám, de nem baj, úgyis ráérek nyilván. Reggel óta ezzel **optam. :)

(#28847) FőDudu válasza ncc1701 (#28846) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondok olyat, hogy leteszed az arcod:

Mikrotik CCR1009 'olcso' cloud routeren keresztul akartak megoldani az Airfiber es Mikrotik antennak bondingjat. No ebbol az lett, hogy ha egyik oldalrol jon a net, majd a masik oldalon az egyik portot osszekotik egy masik porttal, akkor lehal a link. A 2 port nem ugyanaz a VLAN, azaz nem lenne akadalya a visszahurkolasnak.

Azt probaltuk elerni, hogy a link egyik oldalan bekuldott 1 gigas netbol mennyi jon vissza egy masik vlanban ugyanarra az oldalra (szinkron sebessegteszt).

Nos semennyi, mert a mikrotik nem kepes ugyanazt a MAC addressu csomagot kuldeni es masik interfeszen fogadni. Azaz a visszahurkolastol lehal. Valami routing izebize, ehhez en nem ertek.

Lehet, hogy a bonding a hunyo, de eleg fura.
2db Cisco router meg siman megoldotta, mert ott nem MAC alapu a route.(ha jol ertettem).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#28848) ezittketto válasza Samott (#28845) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:D hüle :C

Köszi srácok a segítséget, majd utánanézek ennek a kapcsolószétszedésnek, hogy hogyan működik. :R

(#28849) Jahno válasza ezittketto (#28838) üzenetére


Jahno
őstag

Ez olyan, használod akkor kopik a kapcsoló.

(#28850) Gabibácsi válasza Jahno (#28849) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, bmw-ben pl sosem romlik el

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.