Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27151) Jahno válasza Gabibácsi (#27149) üzenetére


Jahno
őstag

Arra is van terv :-D

(#27152) Jahno válasza Samott (#27150) üzenetére


Jahno
őstag

Asszem igaza volt havernak.

(#27153) qnadam válasza Samott (#27150) üzenetére


qnadam
veterán

dehogy kell, ott a négyes metró :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27154) Jahno válasza qnadam (#27153) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk nem értem minek odavinni a másikat, mert akkor ez lenne a sírás. Egy ideje nem próbáltam parkolni, de akkor még zűrös volt. Meg ott az új irodaházpláza, azt most rettenetes módon marketingelek, csak fogom a fejem.

(#27155) Samott válasza qnadam (#27153) üzenetére


Samott
addikt

Ja, az is mekkora siker lett. :) Ket metro jobb mint egy es azert egy palyaudvar eleg nagy forgalmat general. Az utas meg nem szeret atszallni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27156) Jahno válasza Samott (#27155) üzenetére


Jahno
őstag

Ez jóféle érvelés, hogy a 4es nem tetszik, mert "siker lett", de vigyünk oda még egyet. Mondjuk szerintem ma megint én tömegközöltem a legtöbbet és még fogok is :-D

(#27157) Gabibácsi válasza Samott (#27155) üzenetére


Gabibácsi
tag

a délihez is át kellett szállnom mindig, nem értem minek kéne mégegy metró...
a keleti a nemzetközi, ott sincs több metro

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27158) Gabibácsi válasza Samott (#27150) üzenetére


Gabibácsi
tag

jah, biztos a telek kell valakinek, nem véletlenül logikus lépés lenne évek óta
ott van a hülye szűk alagút, meg az egész egy ocsmány szar amúgyis, lehetne a kelenföldit megcsinálni normálisan, lenne értelme a 4-es metrónak is, ha már annyira fontos volt az a bisznisz is valakinek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27159) Jahno válasza Gabibácsi (#27158) üzenetére


Jahno
őstag

Én tipeltem cikk nélkül, aztán olvastam:

"Tippelek olvasás nélkül: egyelőre másik (Vác/Esztergom/akármi) vonal felé jár majd, ahol alagútnak nyoma sincs, máshol majd később 2025ben meg olyan minimál átalakítást kell csinálni ami nem mérvadó. Vagy lesz másik fajta vonat is Balaton járatnak."

Közben megérkezett a MÁV válasza is... Amúgy ha nekiállnak előbb átalakítani az alagutat, akkor azért ment volna a rinya, hogy még vonatunk sincs, minek ugrálunk, ha az alagúthoz veszünk más vonatot, akkor abba kötnek bele. Baze, mindenki folyamatosan sír a MÁVra, merrt ez szar, az szar, amaz szar, most modernizálna egy jót, erre folyamatosan köpködik érte.

(#27160) qnadam válasza Samott (#27155) üzenetére


qnadam
veterán

vicceltem ám :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27161) npera


npera
újonc

Asszony Nokia 520-as telefonja kezd döglendeni. Motorola G7 helyette vagy valami Xiaomi? Melyiken van leginkább vaníliás Android?

Nem kell borzalmas teljesítmény vagy 40+ Mpixeles kamera. Legyen lehetőleg teljesen alap Android, aztán a többit megoldjuk appokkal.

(#27162) FőDudu válasza npera (#27161) üzenetére


FőDudu
addikt

Kameras arc a Mi 3 Max keszuleket ajanlja.
Kurvanagy (kijelzo es akku is), nem draga (kb. 250 Euro), nem kerul egy vagyonba ha osszetorik.

FőDudu

(#27163) Samott válasza Gabibácsi (#27158) üzenetére


Samott
addikt

Figyi. Meglatjuk mi lesz. Azt is meglatjuk hogy ki koltozik be / nyit szallodat a foti gyermekotthon helyen. Esatobbi.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27164) FőDudu válasza Samott (#27163) üzenetére


FőDudu
addikt

Az szalloda szempontbol kurvaszar helyen van. Marmint kozlekedesileg.
Lehet, hogy az osfas park maga szep, de ettol meg mindket iranybol gaz megkozeliteni.

Ennyi erovel ott van Godon a furdonel az a szalloda ami golf meg mindenfele kvizmusroknak ad otthont, megis egy kalap szar...

FőDudu

(#27165) zetor2000 válasza npera (#27161) üzenetére


zetor2000
senior tag

Xiaomi 9T / vagy a Mi 8as sorozat teljesen jó. Szerintem.
A Mi8 valami snapdragon csodacpu-s, a Mi9 nemkevésbé, és kijön a tetejéből a kukker. :)

Középkategóriában Redmi Note7.
Ezeken, meg a fentieken MIUI fut, nekem bejön, minden sz*rt lehet állítani.

Android One a Mi A2 / A2 lite készüléken fut. De van olyan, hogy MiuiHU, ez valami hazai kotvák, a kínai sz*rok nélkül. Megtalálod a miui,hu oldalon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27166) zetor2000 válasza FőDudu (#27164) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az asszem épp eladó, mert tré. Nem megy, mert nincs érdeklődő rá.
Kollega lakik arrafelé, Ő mesélte. Meg hogy sok a baj vele, mert ázik innen-onnan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27167) qnadam válasza npera (#27161) üzenetére


qnadam
veterán

a2 lite kell neked, azon nem miui van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27168) npera válasza qnadam (#27167) üzenetére


npera
újonc

Köszi, ez volt az, csak nem emlékeztem rá jól. Felírom a listára, aztán asszonynak mutatom.

(#27169) qnadam válasza FőDudu (#27164) üzenetére


qnadam
veterán

a gödi golfos szálloda bezárt 2010-ben. viszont a golfpályán nagyon szeretnek rohangálni a kutyák :)
akkoriban 3 milliárdért árulták az egészet, most meg egyért hirdetik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27170) Samott


Samott
addikt

Tesco. Eddig se volt egy minosegi hely, de konkretan a vecsesi egy kalap sz.r lett nehany honapja. Az egy dolog hogy eppen felujjitjak es nem talalni semmit, de amit a kasszaknal muvelnek az minosithetetlen. Este hat-felhetkor egyetlen(!) kassza volt nyitva es kilomeres sor allt elotte. Mar ezen morcos lettem mert nem akarok helyettuk dolgozni, meg nem vagyom arra hogy tolvajkent kezeljenek ha elbaszok valamit. Mindegy, kosarral voltam, csak nehany cucc kellett, kiprobaltam az automata kasszat. Annak a rohadeknak minden masodik cuccnal gondja volt ugyhogy mindig hivni kellett az egyetlen(!) eladot aki a tucatnyi kasszara felugyelt. Ugyhogy a felenel ket opciot kinaltam neki, vagy otthagyom az egeszet a fenebe vagy legyen kedves kiszolgalni. Szoval onnet mar gordulekenyen ment, mert minden hibanal keznel volt.

Kontrasztnak ott van barmelyik Lidl/Aldi, pillanatok alatt kint vagyok barmelyikbol mert rogton nyitnak uj kasszat ha sokan vannak. Es azok boven nyeresegesek, mig a tesco szenved. Gondolom az ilyesmik miatt, en se jartam mar honapok ota tescoban, a masik kettoben is van majdnem minden.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27171) npera válasza Samott (#27170) üzenetére


npera
újonc

Ezt jó is, hogy írtad, elolvasom újra a Tesco könyvet. Az hatalmas.

(#27172) FőDudu válasza qnadam (#27169) üzenetére


FőDudu
addikt

kb 2 honapja onnan nyomtak a sutiversenyes eredmenyhirdetest.
Veletlnul lattam, lehet felvetelrol ment...

FőDudu

(#27173) zetor2000 válasza npera (#27168) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kifogás ezek ellen a telefonok ellen max annyi lehet, hogy esetleg műanyag a hátlap.
Amúgy teljesen patent telefonok. Nekem Redmi Note 4X van (Snapdragonos, mert volt sima 4es, MTK procival), ez a "közép" kategória, most a Note7es sorozat fut, ~150€-350€ magasságban van pár másik készülékkel egyetemben.
Ennyiért a Xiaomi szerintem remek vétel. A MIUI nem egy elbaltázott rendszer, van benne visszajelzés app, és amit beírsz, arra néha figyelnek. Többféle ROM van neki, van a sima "stable", ami teljesen megbízható, bombabiztos rendszer. Van a "chinese developer", a kínai fejlesztői, ami talán angolul tud a kínai mellett, ebbe kerülnek a próba fejlesztések. Előnye, hogy 1-2 hetente frissül, hátránya, hogy ha elteker valamit a kínai fejlesztőcsapat, akkor ebben is szar lesz egy ideig. Erre meg van a "global developer", a nemzetközi fejlesztői, ami kicsit ritkábban frissül, és nincs benne minden kínai okosság, csak amit a nagyvilágnak érdemes kiadni. Ez sok nyelvet ismer.
Alapból nincs sok alkalmazás a Xioami készülékeken, azokat majd feltelepíted magadnak. Némelyiken a Google fiók helyett Mi fiókot kell csinálni, ez a kínai felhő... ezzel csak óvatosan :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27174) Gabibácsi válasza Samott (#27170) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nagy tescok ezért haldoklanak, de nemcsak itt, más országokban is. Igénytelenek.
A mi kis tesconk szerintem azért él még, mert egy lakópark van mellette , meg az üzletsorán van hentes, savanyúságos, pepco, étterem, ilyesmik. Maga a tesco egy kihalt akármi, egy működő pénztárral.
A másik dunakeszi tescoban meg postabox van :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27175) Grillo válasza npera (#27161) üzenetére


Grillo
senior tag

Én a G5öt szeretem, csak kissé már fáradt.

(#27176) Grillo válasza Gabibácsi (#27174) üzenetére


Grillo
senior tag

Én oda hozzád járok az újságoshoz átvételi pontra, de tényleg ergya egyre inkább mindkettő.

(#27177) FőDudu válasza Samott (#27170) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre csak Spar/Mercator/Lidl/Hofer/Tus van foleg.

Mindegyikben olyan gyors a penztaros, hogy nem gyozom elpakolni.

Minosegben egesz Jo a Spar es a Hofer, helyi es minosegi alspanyagra Meg ott az Agraria ami helyi termeloktol veszi az arut.

FőDudu

(#27178) FőDudu válasza Gabibácsi (#27174) üzenetére


FőDudu
addikt

A husosnal akartam venni egy egesz bekesi kolbaszt (biztos van vagy 1 kilo darabja). Valami karacsony vagy hasonlo dolog lehetett, delben zartak. Az ido szukossege miatt meg akartam kerni, hogy tegye el a kifizetett kolbaszt es Tescobol kifele majd erte jovok.

Basxott eltenni, igy nem vettem meg. Szo nem volt tuloraztatasrol, csak Zaras elott kB 1-2 perccel ertem volna oda.

Nem ertem mi volt ezen a nem teljesitheto.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27179) Jahno válasza Gabibácsi (#27157) üzenetére


Jahno
őstag

Navárgyá. Keletiben két metró van ám :-P 15 perc Kelenföld.

Aztán van még 1-2 kapcsolata, bár parkoló tele, de utast ki- és berakni lehet. Az volt a masszív, mikor Csepelről HÉV, Boráros, onnan 15ös busz a gyárba lassabb volt, mint HÉVvel Boráros, 2es villamos, 4es metró Keletibe, ott jegyek intézése, 7essel Zuglóig, onnan 1es villanyos a gyárba. Aztán Keleti környékéről megy villamos a világba, pár troli és párhuzamosan vagy 10-15-X busz mindenfelé. Nem azt mondom, hogy kocsinál gyorsabb, de pld. előző lakásodhoz is ment közvetlen busz. Mellé 20 perc alatt Újpalotán vagy, de időnként városon belül is érdemes a vonatos csatlakozásokat bepróbálni, aztán vagy működik vagy nem.

Esetleg ha Enpera érkezik és csapatunk valamit, akkor az 5ös busz mindent is keresztbe ver, oszt legalább Enpera nem ijedős, pár ezer kilométer és a bunkók után szerintem egy jó fröccsért kis híján felüdülés a 40 perc buszozás :-) Majd alkalomadtán próbáld ki.

(#27180) Jahno válasza npera (#27161) üzenetére


Jahno
őstag

Áááá kettő lájt. Ha még lehet venni és a mérete is jó. Ár-értékben szerintem állat, bár nekem méretre kicsit nagy, másnak meg lehetne akár nagyobb méretű kívánsága is. Meg kell nézni.

(#27181) Jahno válasza FőDudu (#27164) üzenetére


Jahno
őstag

Bikal, Várgesztes, Dédestapolcsány, Bük, Zalacsány, Szarvas mellé akár még lehet is. Ide 30 Euróért elvisznek a reptérről. Többi már csöppet zűrösebb. Igazából nem tudom hova tenni. Majd valami lesz :-D

(#27182) Jahno válasza zetor2000 (#27173) üzenetére


Jahno
őstag

Nem Google fiók helyett csinálod, mert ugyanaz a droid, csak ha szeretnéd akkor a telefonhoz lehet Mi fiók is, ami mindenfélére jó.

(#27183) Jahno válasza Grillo (#27175) üzenetére


Jahno
őstag

Azt én is, csak lassan eljár felette az idő, egyre jobb cuccokat látok, most színházi fotózás lenne és nem árt egy jobb/halkabb gép, de még mindig szeretni való cucc, csak helyén kell kezelni. Vagy nem erről dumálunk?

(#27184) Sipi- válasza Samott (#27170) üzenetére


Sipi-
tag

Régebben heti legalább egyszer mentem Tesco-ba, ott intéztem a nagybevásárlást. Mostanában havonta kb. egyszer megyek, akkor is kb. a kuponos dolgokat levásárolom :)
Teljesen átszoktam a Lidl-re, gyorsabb is, sokkal tisztább és rendezettebb, a kocsik sem ócskák (bár a Soroksári úti Tesco-nál is lecseréltek pár hónapja), zöldség-gyümölcsválaszték is sokkal nagyobb, húsok is minőségibbek.
A környékünkön van egy Tesco Expressz meg egy kb. 1-2 éve nyitott Spar is. Spar sokkal nagyobb forgalmú és jobb is :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27185) zetor2000 válasza Jahno (#27182) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez az "ugyanaz a droid" azért a kínaiak tükrében nem teljesen állja meg a helyét.
Nem Google pay vagy wallet van, hanem Alipay meg Tencent. Ezek kerültek integrálásra. Nem GPS van, hanem Beidoo. Mondjuk, a GPS vevőt is megkapták, meg a Glonass-t is, csak hogy több piacon is lehessenek.
És még lehetne sorolni, hogy alapból mi más a Miui cuccokon. Egy csoomó Google cucc nincs, vagy ki van herélve.

Amúgy a Mi fiók pár dologban korrektebb, mint a mezei Google, mert pl. a többszörözött kapcsolatokat össze tudja vonni. Rendszerezettebb a szinkronizált képek elérése / látod, mit mentett a cucc, tudod törölni (izé, te már nem fogod látni), menti az SMSeket, amit a Google nem szeret nagyon, meg még pár apróság, ami ilyen, vagy ilyesmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27186) zetor2000 válasza FőDudu (#27177) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Hofer az nem az Aldi megfelelője?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27187) Jahno válasza zetor2000 (#27185) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem oda és G fiókba is menti az SMS-t, de akkor mondanád mi is a hátránya? Igaz Wallet izét sosem próbáltam, pont nem is érdekel, de még így fél haladó júzerként sem sejtem, hogy mit is szeretnél mondani. G áruház és appok vannak, mi kell még?

(#27188) zetor2000 válasza Jahno (#27187) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, semmi, csak a "nagy testvér" most nem amcsi, hanem kínai. Ennyi.
Hátránya szerintem nincs, csak másabb. Mindezek mellett / ellenére nekem tetszik a rendszer.

G áruház meg szerintem a EU/Global modellekre került, mert Kínában Google nem nagyon van, inkább WeChat, Badoo, meg mittudoménmik vannak. Tencent, Aliakármi, ésatöbbi kínai. Ezeket hegesztették át a kicsi zsonglőrök az amerikai verzióról a kínaira.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27189) Jahno válasza zetor2000 (#27186) üzenetére


Jahno
őstag

Régen Billa volt, de ja. Romániában van az meg még tán németbe'.

(#27190) Jahno válasza Jahno (#27189) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, beugrott, Kauflanddal kevertem.

(#27191) zetor2000 válasza Jahno (#27190) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak mert a logója kísértetiesen hasonló:

Ez elvileg az osztrák érdekeltség miatt ilyen, egyébként ez is az Aldi része.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27192) ncc1701 válasza Jahno (#27189) üzenetére


ncc1701
veterán

Billa az teljesen más. Sógoréknál az aldi a hofer, de a lidl az simán csak lidl. A billában jobb cuccok vannak azért, ahoz képest a lidl csöves hely.

(#27193) FőDudu válasza zetor2000 (#27191) üzenetére


FőDudu
addikt

Magyaroknal mas a neve, mashol Hofer.

FőDudu

(#27194) Gabibácsi válasza FőDudu (#27193) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vagy nálatok Hofer, máshol Aldi :) Az USA-ban is Aldi-t láttam.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27195) Gabibácsi válasza ncc1701 (#27192) üzenetére


Gabibácsi
tag

Országa válogatja, Billa-t amúgy szeretem, Felvidéken és Csehországban is járok/jártam oda, de pl Prága környékén a Billa a minőségi, Brno-nál meg inkább a Lidl. És a Billában inkább csak élelmiszer van, a Lidliben meg minden is, ütvefúró meg akármik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27196) Samott válasza FőDudu (#27193) üzenetére


Samott
addikt

Aldi Sud a becsuletes neve es ausztriaban meg szloveniaban hivjak hofernek az uzleteiket. Mindenhol mashol Aldi.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27197) FőDudu válasza Samott (#27196) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor ismet tanultam valamit :)

FőDudu

(#27198) Jahno válasza FőDudu (#27197) üzenetére


Jahno
őstag

És a Rewe csoport: https://en.wikipedia.org/wiki/REWE_Group

(#27199) npera


npera
újonc

Nova, megjött a Taranis Q X7. Kinyitottam az akksiládát rajta és kispórolták belőle a 6 AA-s cella fogadására alkalmas tálcát. Most akkor taknyolhatok bele egyet én....

Jól sejtem, hogy gyakorlatilag egy JST-XH 2S csatlakozó megy az akksitálcából a rádióba?

Az eredeti így nézne ki:

Battery bay dimensions are: 92mm x 59mm x 17mm (deep)

Jól sejtettem a fentieket :)

Connector inside the battery compartment is a 2S balancing socket

[ Szerkesztve ]

(#27200) npera


npera
újonc

A városban sehol nem találok elektromos boltot, ahol lenne 3-pólusos JST-XH csati. Így akkor marad a posta. Rendeltem 19-ért vidékről, de belföld legalább.

Ha nagyon nekikeseredek, akkor levágok egy 2S akksiról csatit, aztán lesz az. A helyi elektromos boltban találtam 6-cellás akksitálcát, le is foglaltam neten, aztán holnap meló után felveszem. Utána bódottá remélem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.