Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27951) Jahno válasza Gabibácsi (#27945) üzenetére


Jahno
őstag

Mi most készülünk A Bejelentésre, mert semmi extra, csak egy kis átszervezés lesz. Persze a dolog titkos, csak hát a folyosói pletyka, az olyan.

(#27952) Jahno válasza Bujdy81 (#27946) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt nem mertem beírni :-D

(#27953) Jahno válasza Gabibácsi (#27950) üzenetére


Jahno
őstag

Anyám is írja, hogy mindjárt hazaér, mert csak 400 kilométer és észteknél vannak.... Mondom hajajjj.

(#27954) Gabibácsi válasza Jahno (#27953) üzenetére


Gabibácsi
tag

az már egy köpés

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#27955) Bujdy81 válasza FőDudu (#27681) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Reszemrol mindenki menjen a picsaba aki masokat a tevekenysegevel korlatoz.
Ha biciklis, ha motoros, ha gordeszkas, stb...
A futo meg foleg huzzon ki a varosbol
A bekes egyutteles hive vagyok."

Mit jelent, hogy valaki valakit a tevékenységében korlátoz?

Miért van több joga az autó forgalomnak 364:1-ről 365:0-ra módosítani az autók/bringások arányt a városban, mint a bringásoknak 0:365-ről 1:364-re?

Amúgy már a TDH, a Magyar körverseny is 180 országban volt közvetítve pár szakaszon (a szakaszok végei), szóval ennél olcsóbb reklámot nem nagyon lehetne csinálni az országnak…

Persze, menjenek a Hortobányra kerózni, igaz? Aztán a szakasz végén a 6-800, netán 1500 embert el tudjuk szállásolni a méltán hires Hortobágy Superior ***** hotelben. Oh, wait, az még nem épült meg...

(#27956) FőDudu válasza Jahno (#27952) üzenetére


FőDudu
addikt

Le van rogzitve egy meretes kolaphoz.
Kicsit maceras lenne emelgetni.

FőDudu

(#27957) FőDudu válasza Bujdy81 (#27955) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahogy autoversenyt sem a varosban rendeznek, ugy bringas versenyt se rendezzenek. Ennyi.
Nem 365 hanem 365 napon at. Mehetnek a varoson kivulre.

A bringauton azt csinalnak amit akarnak.

FőDudu

(#27958) -NoVa- válasza FőDudu (#27957) üzenetére


-NoVa-
őstag

Monaco?

(#27959) FőDudu válasza -NoVa- (#27958) üzenetére


FőDudu
addikt

Azok Yachton jarnak, nem autoval :)

Amugy meg a kivetel ugye....

FőDudu

(#27960) Jahno válasza FőDudu (#27957) üzenetére


Jahno
őstag

Most legalább heten beírják majd Monacot, de azért még akad pár. Láttad a Ferrari összejövős videót ugye? És sok más hasonlót. Sajna ez van, üzletileg ezt így éri meg. De ha nem is Monaco, akkor mi itt ezzel küzdünk, meg sok mással is:

Mint ha Neked ott falun nem lenne mindegy, hogy éppen felújítják az 1est meg hasonlót. Állítom ma nem szálltál háromnál többször tömegközre sem.

(#27961) Jahno válasza -NoVa- (#27958) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom én. És akkor a hídból is sétálóutca lesz. Nekem most nagyobb baj, hogy kocsmába kellene mennem, ahol csak drága és vacak sör van, így bojkottálom oszt szerintem bemegyek előtte a Borkuckóba pár vodkás Traubiért és tolok rá Borsodit 400-ért, hogy tudjam milyen az igazi magasélet.

(#27962) -NoVa- válasza Jahno (#27961) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán ha évi 35 alkalommal tartanak is bármit, az 10%, és legalább valam érdekesi van. Felőlem mehetne.

(#27963) FőDudu válasza Jahno (#27960) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi ebben Az uzlet?
Odacsoditik a bameszkodo tomeget, azzal max koltseg van es nem bevetel. Szoval valaki homalyositson fel, mert Az ilyen Ferraris okorkodes Az nem hoz se Airbnb se szálloda bevetelt. Ha csak nincs mindenutt langosos, akkor mas bevetelt se.

Szoval?

Hol itt a bevetel?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27964) Jahno válasza FőDudu (#27963) üzenetére


Jahno
őstag

Fizetnek a helyért nem keveset. És még egyéb miazmásokért, EÜ szolgálat, őrzésvédelem, TVrádió, vizuál. Azt, hogy konkrétan hiz-e AirBNBt, hát tudja a fene, de mivel rendezvénysorozat és/vagy valami Redbulllos dolog része szokott lenni, amikor nőni kezd a szállás ára és még telt ház is van, akkor talán hoz valamit. Bár biztos, hogy ez sem fog tetszeni, szerintem meg egy ilyen összetett izé ennél bonyolultabb. Én is matekoztam rajt, hogy a hangja miatt menekültem volna messzire, aztán lehet sokkal jobb ötlet lett volna sört árulni. Mert amúgy sem a városban lakom, de ha véletlenül mégis, akkor ezen kívűl is elhúztam volna onnan hétvégére.

(#27965) Samott válasza FőDudu (#27957) üzenetére


Samott
addikt

Az autok is mehetnek a varoson kivulre. Az auto csak megturt eszkoz a varoson belul, oruljon minden napnak amikor hasznalhatja a kocsijat a varosban. Nehogy mar hozzajuk kelljen igazodni... :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27966) Jahno válasza Samott (#27965) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul voltak ott szép vasak, ahogy látom pár arcot érdekelt is. Én meg hagyom Nekik.

(#27967) Jahno


Jahno
őstag

Ehh, nem volt bejelentés. Most izgulhatunk.

(#27968) Jahno válasza -NoVa- (#27962) üzenetére


Jahno
őstag

Van ennél több is. Régen zavart, de most vagy elkerülöm, vagy 50 kilométerre fekszem tanyán vagy hasonló helyen máshol csavargok. Pld. Hortobágyon, szóval oda inkább ne jöjjenek, maradjanak csak a belvárosban és én sem akarom zavarni a rendezvényt a tevékenységemmel, így el vagyunk egymás mellett :-) Nem is bánom, hogy mostanában semmi ilyenben nem akarnak belerángatni és építeni meg szopni és ügyeletet tartani. Idén gyanús ez a csend, őszre tuti beesik valami. Azt el kellene zavarnom, bármi is legyen. Na jó, ha Manóvár koncert lesz akkor feladom az elveim :-D

(#27969) FőDudu válasza Samott (#27965) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. Ha rendes tomegkozlekedes van es normalis taxi, akkor banja a fene.

Ljubljanaban amikor buliztunk, a taxi 4 fore volt kb 5,5 Euro - olyan 4-5 kilometeres tavra.
Az olyan ar amit meg sem erez a varoslako.

Pesti arakat nem ismerem.

FőDudu

(#27970) FőDudu válasza Jahno (#27964) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert valaki kepes fizetni (vastagon), hogy Budapesten mehessen egy kort egy forma1-es autoval?
Megerett a vilag a pusztulasra.... :)

FőDudu

(#27971) Jahno válasza FőDudu (#27970) üzenetére


Jahno
őstag

Ingyenes csapattalálkozók, retró és egyéb érdekes autók. Fizetni meg a VIP páholyért kellett, de nem tudom mennyit. Ha kivették az Akváriumot, akkor az alapban pár millió. Azt eleve nehéz lenne kijelenteni, hogy F1ben vagy autó sportban nincs lóvé. Ja, szállás. Azért az a pár vidéki csapat és egyéb személyzet csak elvert pár vendég éjszakát.

(#27972) zetor2000 válasza Gabibácsi (#27923) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elég, ha beteg lesz :) :DDD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27973) zetor2000 válasza FőDudu (#27969) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pesten 1km ~1 euró (300Ft/km). Meg van valami induló tarifa, meg annak függvénye, hogy hogy lett rendelve a taxi. Telefonra asszem olcsóbb, mint leintve az út szélén. Részegen dőlöngélve éjjel hány ingerrel küzdve sem olcsóbb.
Városhatáron túlra van visszaút díja is...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27974) -NoVa- válasza FőDudu (#27970) üzenetére


-NoVa-
őstag

Grumpy old man szindrómának tűnik :)

Gondolkodós: Subaru Forester 2.5 XT 2009, vagy maradjon az S60. Nagyobb csomagtér, jobb állapot, tempomat és egyéb luxusizék, nagyobb fogyasztás, sógoré. Egyetlen tulaj, garázsban állt felbakolva szakszerűen leengedett folyadékokkal 3 évet, szóval konzerválva értéktelenedett, időnként meghosszabbítom a forgalomból kivonást. Mivel még sokáig nem jönnel haza, nincs értelme tárolni, valamelyiknek menni kell.

(#27975) FőDudu válasza -NoVa- (#27974) üzenetére


FőDudu
addikt

Ven vagyok ez teny... ;)

Amugy Forestert vett az egyik kollegam baratja - szerinte kalap szar...
Ha erdekel utana kerdezek milyen verzio es mennyi idos.
Hatha van valami konkret infoja mire erdemes figyelni vagy felkeszulni.

FőDudu

(#27976) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy szo volt Tesla beallitasarol ceges autonak - vendeget szallitani. Ha mar toltonk is akad.

Sajnos hatul annyira fapados, hogy 20km utan a vendeg szeretne vezetni... :(
Valahogy olyan az ulolap kikepzese, hogy marha kenyelmetlen...

FőDudu

(#27977) -NoVa- válasza FőDudu (#27975) üzenetére


-NoVa-
őstag

Anyaghasználatra Dacia Duster, mozgásban meg billegős WRX STI :)
Nem az "alap" 230HP, meg van bolondítva finoman, szóval hamar odaér az óvodához.

(#27978) Grillo


Grillo
senior tag

Na, voltunk péntek-vasárnap Baján kenuzni. Teljesen reális volt a Duna mellett lakva 230 km-t autózni a Duna mellé, hogy a világ legnagyobb szúnyoginváziója közepette egy nemzeti parkban kenuzzunk sok gyerekkel, sátorban lakva... :DDD
Mondjuk olcsó volt a sör, és kaptunk pálinkát bulizó fiatal lányoktól. Másik apukával voltunk épp, be is akartak invitálni, csak a gyerekeket épp nem volt hova rakni. :DDD

(#27979) npera válasza -NoVa- (#27974) üzenetére


npera
újonc

Szerintem tudod a választ. Ki akarod próbálni a bubut :C

(#27980) FőDudu válasza -NoVa- (#27977) üzenetére


FőDudu
addikt

Varosban nem rollerrel kene jarni? ;)

Amugy ha tetszik nyilvan kiprobalod...

FőDudu

(#27981) FőDudu válasza Grillo (#27978) üzenetére


FőDudu
addikt

Tengernel lakva se normalis, hogy otthoni medenceben husolunk....

Iden meg csak 1* voltunk a tengeren...

Hiaba, a kenyelem/lustasag nagy ur....

FőDudu

(#27982) npera


npera
újonc

El se hittem, de volt csoportfőnököm felesége engedett és a csóka eljöhetett bringázni. Sajnos a hétvégi közel 30-fokos napsütéses idő helyett lett durván alacsony szakadozott felhőzett itt-ott záporokkal, kábé 18-fokos csúcshőmérséklet, valamint 10 m/s stabil szél 15 m/s lökésekkel.

Mindegy, ha már sikerült elindulni, akkor elindultunk. Mentünk egy kört keresztül a golfklubbos részen, aztán mindenféle kis keskeny utakon erdőben fel-le, végül Kungälv városkában megálltunk egy hotdogra és KV-ra, majd visszatekertünk. A volt főnököm 67-éves, így nagy tempó nem volt, de azért csak lett 20 km/h átlag a szél ellenére. Összesen 40 km-t mentünk, közben folyamatosan beszéltünk. Jó volt.

Én a Sintesi Morzine bringával (új lánc, új lánckerék, új kazetta és friss WD40), ő pedig egy Canyon Ultimate CF SLX 8.0 Ultegra géppel még 2012-ből. A bringája patika állapotú, fehér váz, nagyon szép. Párszor lenyomta a Rad am Ringet, meg volt különféle svéd lokális versenyeken, szóval jól nyomja.

(#27983) Grillo válasza FőDudu (#27981) üzenetére


Grillo
senior tag

Á, azt megértem. Én anno Törökországban imádtam a medencéből nézni a tengert.

(#27984) qnadam válasza ezittketto (#27931) üzenetére


qnadam
veterán

kipróbáljam neked? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27985) FőDudu válasza Grillo (#27983) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerekhez jonnek a baratok, baratnok, tegnap is 2 idosebb lannyal nyomta.
Medences buli, aztan rollerezes a parkoloban, a vegen meg kajat is csinalt nekik.... este tizkor. Tiszta hazigazda volt. Legalabb onallosodik.

Ma csak 1 lany jott.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#27986) zetor2000 válasza FőDudu (#27985) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár év, és neked is hoz 1-2-t :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27987) Jahno válasza Grillo (#27983) üzenetére


Jahno
őstag

Egy darabig. Aztán néha el szoktuk hagyni a lakás 50 méteres körzetét is, mert az jó.

(#27988) FőDudu válasza zetor2000 (#27986) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd ha friss pipihusra vagyok, szolok neki...
Ugy 10-15 ev mulva... :)

FőDudu

(#27989) Vodike válasza Grillo (#27978) üzenetére


Vodike
tag

Nekunk rendszeres program hetvegente, hogy lesetalunk az evezos klubba es huzunk 20-25km-t itt az RSG-n kajakkal. Nagyon szep hely, nyugtato.

exTiga

(#27990) npera válasza FőDudu (#27957) üzenetére


npera
újonc

Őőőő, nem innen indul a gondolatmenet?

A bekes egyutteles hive vagyok.

Egy nagyvárosban természetes dolog, hogy vannak rendezvények és bizonyos kompromisszum. Cserébe közel van minden, nem kell sokat utazni a különféle üzletek és szolgáltatások elérése érdekében.

Ha a nagyvárosi infrastruktúra pozitívumai kellenek, akkor el kell fogadni a "negatívumokat" is, máskülönben nem megy. Ha tökéletes nyugalomra vágysz, akkor mindentől és mindenkitől legalább 50 km-re kell költözni ki a pusztába, de akkor ne legyen szükség az infrastuktúrára sem. Lehet nyugalomban üldögélni, nincs kerékpáros, nincs rendezvény, nincs semmi.

(#27991) FőDudu válasza npera (#27990) üzenetére


FőDudu
addikt

Vannak rendezvenyek:
- ami nem benitja meg a varost
- ami nem reggel 8 es/vagy este 10 utan zajong
- nem pusztitja el a kornyezetet
- nem teszi elhetetlenne a kornyeken elok szamara az adott teruletet

Bekes egyutteles - nem pedig az egyik brigad orult modjara viselkedik amig a tobbi (kenytelenul) resztvevo az elozoek miatt szenved.

Szerintem ez nem egy lehettetlen kuldetes.

FőDudu

(#27992) -NoVa- válasza FőDudu (#27991) üzenetére


-NoVa-
őstag

Környezetpusztító bringaverseny, ami élhetetlenné teszi a területet, mint az atomháború, vagy a futóversenyek tömeges lábdobogása az épületek statikai szerkezetét. Szerintem erősen túltoltad a hisztit.

(#27993) FőDudu válasza -NoVa- (#27992) üzenetére


FőDudu
addikt

- nem benitja meg a varost....

FőDudu

(#27994) eattila


eattila
csendes tag

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#27995) -NoVa- válasza FőDudu (#27993) üzenetére


-NoVa-
őstag

Putyin Cáratyuska vagy Frau Kaiser Merkel átvonulása is ugyanez, egy napos kényelmetlenség nagyobb fontos útvonalak lezárásával. Csak azok utána évtizedes kellemetlen utóízt hagynak maguk mögött.

(#27996) Jahno válasza FőDudu (#27991) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mindig vagyok egy húron a bicajosokkal, de azért a környeztpusztítás meg élhetetlenné tevés nekem kicsit mást jelent :-D Aztán ki tudja ezek mit művelnek valójában, de másnap azért nem úgy szokott kinézni itt a falu, mint amin átmentek az oroszok.

(#27997) FőDudu válasza Jahno (#27996) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert az oroszok lehegesztik meg a csatorna fedeleket is :)

FőDudu

(#27998) -NoVa- válasza Jahno (#27996) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nyomvájúkat járnak az aszfaltba, meg összetörik a felületet, és óriási kátyúkat csinálnak, amiket aztán otthagynak évekig kezeletlenül a szemetek, teljesen járhatatlanná téve a külső sávot. Ja, nem, az a metrópótló vonal a felújítás után.

(#27999) Bujdy81 válasza FőDudu (#27957) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért ne lehetne egy évben EGY napon bicajverseny?

Mi ez itt, diktatúra, hogy a többség elnyomja a kisebbséget?

(#28000) Jahno válasza FőDudu (#27993) üzenetére


Jahno
őstag

6 éve még volt kb. évi harminc futóverseny. Azokba azért belefutottam. Idén eddig egyet sem vettem észre és én akkor el is szoktam hagyni a lakás 50 méteres körzetét. Néha. Ha nem reklámozták volna agyon, vagy cégnél nem szervezkednének rá, akkor annyiban látom azt a nagy megbénítást, hogy BKV bemondja a terelt járatokat és M3 bevezetőről nem lehet Hősök tere / Andrássy felé lehajtani. Idén több nem jut eszembe. Aztán majd talán megírja olyan is, akit jobban zavart. Vagy majd szeptember 8 után újra írok :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.