Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121101) Grillo válasza Samott (#121047) üzenetére


Grillo
senior tag

Én egyet értek veled, de a padagógusok vannak mondjuk 100 ezren, katonák meg még tartalékosokkal együtt sincs meg a fele sem.
Egyébként szerintem a mostani ellenállós helyzetben már csak azért sem ők kapnak.

(#121102) WiZARD


WiZARD
addikt

Széfet biztosító csak úgy fogadja el, ha szakember építi be.
Hát kerítettem egyet, bár nyilván én is tudnék lyukat fúrni a dübelnek, de mégsincs pecsétem és megfelelő aláírásom.
Kijött szakember. Mondom neki hogy ott van ~6 cm esztrich+csemperagasztó+burkolat, szóval kb 8-9 cm amibe lehet rögzíteni. Oké jó az. (bár papíron 10 cm beton kéne. Mögötte van is 25cm betonfal, de a rögzítő lyuk ennek az alján van, nem a hátán)
Elő 16os fúró, kifúrja, alatta jön a nikecell szigetelés. Nézegeti, majd úgy dönt hogy nem fog benne a dübel (persze vazze, mert nem kellene olyan mélyre nyomni. Szárából meg le lehetne vágni a kilógó részt). Úgyhogy megfúrta 18as fúróval, nyomott bele vegyidübelt. Majd mondta hogy 24 óráig ne mozgassam.
Papírt aláírta, lepecsételte. Szakszerűen beépítve.

Letelt 24 óra nézem, a menetes száron lötyög az anya. Elkezdtem rácsavarni, de az csak húzta ki a lyukból... Végül simán kijött az egész. A végén pár csepp tényleg látszik a vegyidübelből, de bőven kevés volt.

Ez nyilván kuka, mert a 18as lyukba már sose fog tartani.
Boltban persze mondták hogy 18as nekik nincs, csak 20as meg 16os és 18as nem is volt sose. Létezhet, de náluk még sose volt. (kötőelem szaküzlet)
18as menetes szár, meg vegyidübel és most úgy tűnik hogy ez tényleg tart.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#121103) Grillo válasza eattila (#121064) üzenetére


Grillo
senior tag

2003-ban épp ástunk a zalai M7en, és lakókocsiban volt a szállás, fűtés nem volt, mert nyáron nem kell.
Szeptember első hetében 4 fok volt éjjel, mikor arra ébred az ember, hogy minden cuccát magára vette, hálózsák, meg ami csak van, de reszket, mint állat.
Aztán 2 nap múlva meleg lett megint, de az a 2-3 éjjel igen szar volt. Végén bent aludtunk az irodában szivacson.

(#121104) npera


npera
újonc

(#121105) Samott válasza Grillo (#121101) üzenetére


Samott
addikt

De a katonak+rendorok mar tobben vannak mint a tanarok. Es az elozo korben azok is kaptak. Meg ugye ha a katona kap 26%-ot, az ketszer ennyi tanarra lenne 13%. Az is tobb mint a budos nagy semmi amit kaptak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121106) -NoVa- válasza Grillo (#121101) üzenetére


-NoVa-
őstag

Leginkább ez a dac és kisstílűség elkeserítő a kormányzati csürhében. Ha most megemelnék a pedagógusbért normális piaci versenyképes szintre, az is késő, évek mire bármi hatást kifejt. Ismerek igazán jó tanárokat, sokkal dolgoztam együtt mindenfelé, és asszony is az, és pár kollégája is... Na ez kapásból rengeteg matematikus, fizikus, biológus, egyéb pedagógia szakirányt végzett ember akik a diplomájukkal a kezükben megnézték a lehetőségeiket, és elmentek versenyszférába dolgozni. Akad mellé bőven akik inkább a határon lépett ki, és most is hasonló arányban szivároghatnak el a tanárképzők amúgy is apadó végzősei. Jogosan.

(#121107) Grillo válasza -NoVa- (#121106) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez bizony így van, a kisebbik húgom is épp így tett.

(#121108) Jahno válasza Grillo (#121107) üzenetére


Jahno
őstag

Dóri is elhivatott volt, oszt asszem feladta :-/ Kb. ott volt a vége, de hát valamiből élni is kell. És elég sok hasonló ismerős döntött így.

(#121109) eattila válasza Grillo (#121103) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nem semmi. Fazni nem szeretek. Gyerekkent 20-21 fok volt a lakasban termosztat szerint. Szerintem a szobankban csak 20.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121110) eattila válasza -NoVa- (#121106) üzenetére


eattila
csendes tag

Nalunk is ez van. Ped hiany. Pedig ez nem allami suli hanem egyhazi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121111) blueboi69 válasza WiZARD (#121102) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Remélem felhívod a szakit, hogy baszódjon meg....

(#121112) blueboi69 válasza Sipi- (#121099) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Á dehogy, inkább nem kell smax akkor :D

(#121113) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#grill

A lidl-ben kapható pizza sütőlapot kipróbáltam, jelentem király cucc.
Grillen sütöttem vele pizzát, de miután a kő átforrósodott ezt is offset módon kell sütni, mert az első 1-2pizza erősen odaégett, mire rájöttem, hogy mi a baj és félrehúztam a követ/brikettet.

Szóval király, nagyon bejött ez is, majd még fogok ilyet sütni. Gluténmentes tészta volt a nagyobbik gyerek miatt, kb mint a fűrészpor, de ezt leszámítva minden rendben volt, tökjó ropogós a pizza alja, semmi olyasmi mint egy sima sütőben. Még a lyukacsos pizzasütő lap is a sima sütőben nagyágrendekkel rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#121114) Jahno válasza WiZARD (#121102) üzenetére


Jahno
őstag

"(kötőelem szaküzlet)"

Pfff, vidék. Vagy rossz bót. Ilyen meg a sufnimban is van, remélem idővel elfogy és ki tudja mi lesz. Karton csavarokat és csomó pozit meg beütős dűbelt elajándékoztam a szomszédoknak. De ja, beütősből is a k. anyját a bótosnak, egyszerre jött egy karton UTP dugóval, azóta idézzük a klasszikust, hogy "ugyanolyan jó". Persze, csak nem működik. Egyikből 4 darab tart és megbírja a plazmát a falon, másikból meg 20 darabra sem mertem mondani, hogy na ez már ott van.

(#121115) Sipi- válasza blueboi69 (#121113) üzenetére


Sipi-
tag

Milyen pizzatésztát használtál? Lidl-s/Aldi-s?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121116) Sipi-


Sipi-
tag

Barátkozok az új céges gépemmel. Egyelőre nem felhőtlen a barátságunk. Kezdődött azzal, hogy az 5.13-as kernel nem támogatja a benne lévő Wifi chipet. Ezért usb-s kábeles lan kártyával telepítettem és frissítettem. Utána lett wifi is.
A billentyűzet tervezője nem tudom mit szívott, de a power gombot berakták a normál gombok közé, a backspace fölé, a delete mellé. Eddig kb. mindig a power gombbal kapcsoltam ki a gépet, de most lekonfigoltam, hogy power gombra kikapcsoljon a gép (nem akarom, hogy írás közben egy félrenyomás miatt kikapcsoljon a gép).
Illetve nincs hangja a gépnek. A hangerőt tudom állítani, látszik is a sound bar ugrálásán, hogy szeretne hangot kiadni, de a test sem ad ki hangot. Jack dugós fülesen szól a hang. 20.4-és és 22.4-es ubuntu livecd-vel is próbáltam, azoknál sem volt hang... Lehet, hogy HW hibás, nem tudom...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121117) blueboi69 válasza Sipi- (#121115) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szafi lisztkeveréket. Ezt vette meg asszony még korábban.
[link]
Nem kellett volna rákeresnem, eddig nem tudtam mennyibe kerül, kösz szépen :W

[ Szerkesztve ]

(#121118) Jahno válasza blueboi69 (#121117) üzenetére


Jahno
őstag

Akad ennél olcsóbb is. Mellékesen hideg ráz ettől a rinyálós picsától és a marketingjétől :W

(#121119) blueboi69 válasza Sipi- (#121116) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem figyeltem múltkor. HP? Nekem is az a céges gépem, csak a powergomb miatt ismertem rá.
Eleinte nem is tudtam hol kell bekapcsolni a gépet, úgy kerestem rá youtubeon :C
Én is fosok, hogy gépelés közben megnyomom. A delete, home-end stb gombok a lehető legrosszabb helyen vannak..... a dell billentyűzetek a legjobbak.

(#121120) blueboi69 válasza Jahno (#121118) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nemtudom kiez, nem is érdekel, jellemzően azért jó lisztjei vannak, pl kenyérhez, de ez a pizza, nagyon nem jött be. Mármint az íze, minden más az jó volt. Állag, szín,stb.

Ja meg vettem ilyen BT-s dupla maghőmérőt, elég elmebeteg cucc, van egy része amit övre lehet rakni aztán tolja a hőmérsékletadatokat és csipog nekem miközben a klímatizált házban nézem a barátok köztöt, hogy ugyan legyek már szíves kifáradni és tenni még a tűzre :D
Lidl cucc, majd kipróbálom.
Idénre a célom, hogy még ősszel egy sertés oldalast meg tudjak sütni az offset grillen, 4-5óra alatt. Nemtudom ezt hogy fogom kivitelezni, asszonyt már tréningezem, hogy itt ilyen hosszabb sütések várhatóak, addig meg vmit kitalálunk gyerekekkel.

(#121121) Sipi- válasza blueboi69 (#121119) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, Elitebook 860 G9. 16 colos, egyre nőnek a laptopok is :Y
Valami i5 és 32GB ram, meg 512-es ssd. Én is kerestem egy ideig a power gombot, aztán a fiam mutatta, hogy ott van.

Juteszembe: mi volt a céges beszélgetésen? Próbaidő vége, véglegesítettek?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121122) Sipi- válasza blueboi69 (#121117) üzenetére


Sipi-
tag

Ezen a pizzakövön én is gondolkoztam, de nem tudom milyen lenne. Lehet, hogy veszek egyet és majd jövő nyáron kipróbálom. Vagy nem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121123) Jahno válasza Sipi- (#121122) üzenetére


Jahno
őstag

Vaslapom sem láttam 1 éve, de ami késik nem múlik :-D

(#121124) npera


npera
újonc

(#121125) Phülöp válasza npera (#121124) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez eléggé rendben van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121126) Grillo válasza npera (#121124) üzenetére


Grillo
senior tag

Jók ezek a régi mesterek, volt idejük, volt tehetségük, képzelőerejük.
És ugyanúgy nem volt nőjük, mint a mostani kockáknak :)

(#121127) blueboi69 válasza Sipi- (#121122) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát én már tudom, hogy jó, de ezt is offset módon kell sütni szinte. Miután felmelegett, elhúzni oldalra, hogy ne süsse közvetlenül a brikett.

Céges beszélgetés elmaradt, úgyhogy jogilag már lejárt a próbaidő. Elég necces volt azért, kb az utolsó 1hétben mondta először a PO, hogy elégedett a munkámmal, előtte csak izélt, hogy lassú vagyok, meg nem haladok. Csakhát ha senkinek nincs ideje, hogy a betanulásban segítsen, a doksik meg elavultak és rossz info van bennük, úgy marha nehéz átlátni egy komplex softvert.
Nade a héten a kezdtem az L betűs német légitársaságnál. Ott úgy tűnik eléggé el vannak veszve, ansible project, úgyhogy ott azért tudok azonnal alkotni és megmondóemberként hozni a megoldásokat. Meg majd biztosan kell kódolni is, de először némi rendet kell rakni.

(#121128) Phülöp válasza blueboi69 (#121127) üzenetére


Phülöp
addikt

Valami f.sza csavarhúzó legyen nálad.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121129) npera


npera
újonc

Kocsi lemosva, lefotózva, most szortírozom a képeket, aztán írom a hirdetést. Iz-gal-mas!

(#121130) npera


npera
újonc

(#121131) Phülöp válasza npera (#121130) üzenetére


Phülöp
addikt

Sose értettem, miért jó álló autót sebességben hagyni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121132) Jahno válasza Phülöp (#121131) üzenetére


Jahno
őstag

Ízlés kérdése, mostanában 1-2 helyen én is így hagyom.

(#121133) NauTiLUS_HUN válasza Phülöp (#121131) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ez olyan mint a nadrágtartó és a deréköv kapcsolata.

(#121134) -NoVa- válasza Phülöp (#121131) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sosem volt még véletlenszerű pillanatban elengedő elnyalódott fogazású kéziféked.

(#121135) Samott válasza -NoVa- (#121134) üzenetére


Samott
addikt

Vagy eppen berohadt kezifekbowden.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121136) -NoVa- válasza Samott (#121135) üzenetére


-NoVa-
őstag

Avagy befagyott. Nálam autófüggő, van aminél adja magát, van ahol nem. A Volvot hármasban szoktam hagyni, a Subarut üresben.

(#121137) Grillo válasza npera (#121130) üzenetére


Grillo
senior tag

A tükrök azért vannak, hogy ha asszony bárhol ül, akkor is be tudja lőni a sminket?

(#121138) Phülöp válasza -NoVa- (#121134) üzenetére


Phülöp
addikt

egyszer volt egy csúnya beragadás (akkor volt 20 éves a vas) , de azt csak úgy tudtam volna elkerülni, ha soha nem használom a kéziféket

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121139) Phülöp válasza -NoVa- (#121136) üzenetére


Phülöp
addikt

És akkor mesélek nektek Elemér kollégámról, aki a saját (automata) autója helyett a barátnője kisautójával (manuális) jött dolgozni. Utólag már nem értelmezhető vagy megmagyarázható módon az anyósülés felőli ajtót kívülről kinyitva ráadta a gyújtást. Az autó sebességben volt, meglódult, de a téglafal megállította egy méteren belül. Álldogáltunk ott páran, és mindannyian nagyon sajnáltuk Elemeért meg a kisutót - nekem még a könnyem is kicsordult.

Ha egyszer látsz egy ilyet, utána inkább öv, mint nadrágtartó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121140) Phülöp válasza WiZARD (#121102) üzenetére


Phülöp
addikt

jah, hát 18-as méret eléggé kívül esik az általános felhasználástól

2-3-4-5-6-8-10-12-16-20-24 az általánosan használt méretsor

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121141) Phülöp válasza Grillo (#121103) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi tavaly igen jó matrac+hálózsák párost találtunk, extrém hideg kivételévél megbírjuk vele az éjszakát. A matrac alulról nem engedi fel a hideget, a hálózsák belseje meg visszaküldi a testhőt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121142) npera válasza Phülöp (#121131) üzenetére


npera
újonc

Ha a kézifék kiold, akkor redundancia. Elindítani úgysem lehet sebességben, szóval ártani nem árt.

Kábé mint a 3 húzás a kéziféken elinduláskor. Hogy ne gyógyuljon be a bowden. A garázsban csak sebességben hagyom és nem húzom be a kéziféket, hogy ne nyúljon a bowden.

Tudom, tudom, már most nyugger vagyok..... :B

(#121143) npera válasza Grillo (#121137) üzenetére


npera
újonc

Nem, a gyerekek szeretik.

(#121144) npera válasza Phülöp (#121139) üzenetére


npera
újonc

Ezt csak kinyomott kuplunggal lehet indítani. Mondjuk Wizard huga asszem megoldotta a falba ugratást így is, mert sebességben volt, aztán a kinyomott kuplungról leugrott és utána már történelem.....

(#121145) Jahno válasza npera (#121144) üzenetére


Jahno
őstag

Én ilyen bonyolult vagyok, csomószor forgalomban is inkább behúzom a kéziféket, oszt jóvan, nem gurul semerre, kuplunggal indulás meg üresben is, mert mittomén....

(#121146) eattila válasza Jahno (#121145) üzenetére


eattila
csendes tag

Én mindíg sebeségben hagyom. Úgy tanultam, úgy szoktam meg. kéziféket csak ritkán.

ez se volt egy szokványos nap. 6-kor mentünk kollegával gurulni. én 40-et aakartam, de már nem bírta a lába, szóval idő előtt megfordultunk. Én azért még toltam egy kerülőt a városban, így lett majd 35km.

Aztán szereztem hekket a csládnak, aztán gyerek anyámhoz, mi meg moziba. Most értünk haza, és folytatódi a filmezés.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121147) hobizoli válasza npera (#121144) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt nem tudom miert nem lehet vmi safety funkcionak beallitani az ECU-ban, vagy vhogy egyebkent, hogy inditaskor fek-kuplung benyomva, akkor lehet csak inditozni

tizeneve a kulcs nelkuli inditos, manualis valtos autoknal ez mar siman mukodott
egy mk2 Megane kiirja a kmora kijelzobe, hogy press clutch and brake, addig hiaba is nyomkodod az inditogomot

en megallok, kezi behuz (nem nagyon) meg a valto 1-sbe
inditaskor, ahogy belulok, mar fek-kuplung nyomva, kulcs gyujtasra, elkezd izzitani 2-3 sec-re, addig a valto uresbe kilok es inditas

tesom is egyszer a BMW-jevel majdnem beleugratott egy masik parkolo autoba a szerelonel, aszondja, mert a f.sz szerelo sebessegben hagyta az autot
mondtam is neki, hogy te vagy a hulye, mert nezd meg, hogy van megallitva
meg ha mindig fek-kuplunggal inditanal, akkor ez nem tortenik meg
csak vagta erre a pofakat, hogy o nem igy szokta, de amugy csak par napig kene erre figyelnie, utana meg mar berogzul

kezifeket meg ugy nem behuzza, hanem betepi, mintha Fold bolygo forgasat kene vele megallitani
meg a kis 1.2-s Fiat 500-sa volt, azon is kezifek bowdent kellett cserelni, mert elszakadt
mondjuk hasznalta, nem berohadt es azert volt cseres, de azert na....

fater ugyanez volt mondjuk
volt neki az az ibolyakek 1.3-s 3 ajtos Swift-je, azon 2 evente esedekes muszkainal a kezifekbowden mindig cseres volt
mondta is a tibibacsi, hogy baszki, emlexem ra, hogy az elozo muszakijanal is en csereltem ki rajta a bowdent, es mar megint el van szakadva
mert kozben 6-8k km-t az auto, de addig kapta az ivet, napi 3x koppanasig kezifekbetepessel

neha beultem az autoba, es izopmbol kellett benyomi a kioldogomot meg ugy felhuzni kicsit a kart, hogy ki lehessen oldani
minek?
de mar lehetett latni mikor "szar", mert amikor mar 45+ fokban allt a kezifekkar az autoban, akkor tuti az egyik bowden KO volt

több drón kell ;P

(#121148) WiZARD válasza npera (#121144) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem tudom már, hogy annak kellett-e kinyomott kuplung. Nem biztos.
Az biztos, hogy én voltam a hibás, mert sebességben hagytam :DDD

Ma végre megszabadultam minden költözős doboztól, ami engem érint. Garázsba is sikerült úgy körbepakolni, hogy befér a 2 autó.
Már csak valahogy üresre kipakolni kellene, hogy lehessen glettelni, festeni, padló burkolatot alkotni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#121149) npera válasza hobizoli (#121147) üzenetére


npera
újonc

Piactól függ, hogy mit kell csináljon a kocsi. Régen még simán lehetett önindítóval nyektetni előre a kocsit, mert ha nagyon necces helyen akadtál el, akkor onnan ki tudtad ugratni magad az önindítóval.

De miután valami világbajnok ráugratta a haverja lábára a kocsit (odaszorította egy falhoz és szétroncsolta a lábait) már nem volt fenntartható a funkció.

Mindig a leghülyébb júzerre méreteznek és a hülyeség kábé határtalan sajnos....

(#121150) npera válasza WiZARD (#121148) üzenetére


npera
újonc

Az tuti, hogy a hunyó te voltál, ez alap. Nők alapból ártatlanok, ez axióma :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.