Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121201) Jahno válasza qnadam (#121196) üzenetére


Jahno
őstag

100D Imax. 27.1 hang :-D

(#121202) Jahno válasza Sipi- (#121197) üzenetére


Jahno
őstag

Fröcs nagy részét ismerem, nagy részének 90%át nem művelem. Alapban Vice, de mikor így alkalomadtán van, akkor kis/nagy és hosszúlépés ami jöhet.

(#121203) -NoVa- válasza Jahno (#121200) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ja, vótmá. Vagy vótammá. A Standard és a Tatra a kedvenc.

(#121204) Sipi-


Sipi-
tag

Az OMSZ-nél nem a vezetőket kellett volna kirúgni, hanem a dolgozókat :)
Mai időjáráselőrejelzés délelőtt: Dunántúlon lehet esetleg zápor, máshol nem várható eső. Ehhez képet Mátrafüred közelében áztunk több, mint egy órát, miközben mentünk fel a Kékestetőre. Ott is esett még legalább egy órán keresztül. De végül elállt az eső, így nem busszal, hanem túraútvonalon mentünk vissza a kocsihoz :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121205) Sipi- válasza -NoVa- (#121203) üzenetére


Sipi-
tag

Ezek tetszettek legjobban nekem is :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121206) Phülöp


Phülöp
addikt

sniff

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121207) npera válasza -NoVa- (#121203) üzenetére


npera
újonc

Ezek így ahogy vannak Tesla Model 3 SR hajtáslánccal. Hmmmm.... :wub:

(#121208) JonesC válasza Jahno (#121198) üzenetére


JonesC
csendes tag

Arany János utcai metróval szemben az egyik legjobb lángosos

(#121209) Jahno válasza JonesC (#121208) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mondod?

(#121210) zetor2000 válasza Jahno (#121198) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én sima fokhagymást ettem 1000ért itt a Bókay Kertben, Korda előtt. Szerintem nem lehet sokkal másabb árban egy mezei az Örsön sem.Sajtos-tejfölös 1300, sajtos-tejfölös-lilahagymás 1500, sonkás papparapapaa... 2000 volt asszem a legdrágább. Sajt-sonka-tejföl-lilahagyma volt a legdurvább. Közte iterációk 1500-1900 körül.
Belváros más tészta, ott 4-5€ is lehet, szerintem egy alapabb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121211) hobizoli válasza npera (#121207) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tesla hajtaslanc 20-25%-l butabbra attetelezve a hajtomuben, hogy pl csak 7.5-8sec alatt erje el a kilot, szerinted mennyivel novelne a hatotavot azonos kWh-nyi akksipack mellett?

több drón kell ;P

(#121212) Grillo válasza Jahno (#121198) üzenetére


Grillo
senior tag

Na ahogy felmerült az Örs, egyből írni akartam, hogy az elég jó. Hasonló van még a Flórián aluljáróban.

[ Szerkesztve ]

(#121213) Jahno válasza Grillo (#121212) üzenetére


Jahno
őstag

No, ha az jó, akkor alkalomadtán betolok valamit, csakazértis. Mert műkedvelő vagyok, hát.

(#121214) hokuszpk válasza Jahno (#121200) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Miklósi lángosos a régi kenyérgyár poziciójában azaz manapság honkong áruház vagy miafranc előtt a gyári úton.
esetleg keresse a helyi apeh kirendeltséget, ha még nem költözött el a kormányhivatalba.
minden nap addig van nyitva, amig a tulaj által betippelt tésztaadag el nem fogyott, azaz többnyire kb. délelőtt 10 de max 11 -ig :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#121215) npera válasza hobizoli (#121211) üzenetére


npera
újonc

Ha csak megnyújtod a végáttételt, akkor nem lesz feltétlenül jobb az egész. A motor karakterisztikája be van lőve a megcélzott ciklusokra, hogy a tipikus sofőr populáció "terhelési kollektívája" a gépet a sweetspot körül (az osztrigában, ha olyan grafikont nézel) terhelje a megcélzott ciklusokban a megcélzott súlyozással.

Ez vonatkozik a hatásfokra is, simán hosszabb áttétel lehet rosszabb (!) is a ciklusra vonatkoztatva. Egy hosszabb áttétel igazából magával hozza a motor elektromágneses áttervezését is, ha jól akarod csinálni.

Ha kiválasztasz egy attribútumot az összes többi kárára, akkor viszont lehet egy adott mértékben eltolni az egyensúlyt és sarokra optimalizálni. Tehát mondjuk csak a 120 km/h tempónál vízszintesen tréler nélkül haladva hatótáv maximalizálása a cél és letojod a gyorsulást és NVH-t meg ismételhetőséget, akkor csak besaccolva akár még 10-15%-ot rá lehet rakni. De az úgy egy eladhatatlanul pocsék hajtáslánc lesz.

Amikor tizedszázalékokon megy az optimalizáció hónapokon át, akkor ilyen csodanyereségek tipikusan csak nagyon súlyos veszteségek mellett lehetségesek.

(#121216) eattila válasza Bujdy81 (#121187) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem semmi. mondjuk ezt a mezőgazdasági gépes dolgot g_ciségnek érzem. Hogy agyon fogja az majd vágni 1 éven belül azt a szakaszt....

Amúgy grat!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121217) eattila válasza Jahno (#121189) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért 1 nap alatt ezt nem vállalnám még szerintem. 2-3 nap az reális lenne. Szerintem. A déli part meglehet 1 nap alatt, az északit azt kétlem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121218) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121187) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"- Velence->Nadap: tükörsima új út, szép, sárga vonalazással, perfekt! A várható forgalom alapján lehet hogy keskeny lesz, de ez legyen a legnagyobb baj!"

Itt lakunk pont, nekünk ennyi elég is :D Nagyobbik fiam hétvégén tanult meg 2keréken bringázni, mostmár nagyon élvezi. :)

A 350wattos emelkedő az melyik lehetett? Mert pl Nadap-Pázmánd között van, meg másik irányba is. Én már Nadapra sem szeretek feltekerni annyira, mert kb 2km és végig emelkedő, azt is elég fárasztó, de én nem sportolásból tekerek.
Gyereket azért ma is bringával vittem oviba, csak ne lenne ilyen keskeny itt ez a felüljáró.

(#121219) blueboi69 válasza Jahno (#121191) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem kellett volna Dinnyés felé menni, itt rontottátok el. Vagy nemtudom az melyik út, de szoktam látni, hogy sokan szinte Kisfaludnál fordulnak Pákozd felé.
Én már tapasztaltnak számítok, mert a 4 év alatt 2x (!!!négy!!) is körbetekertem, de nem volt ilyen jellegű bajom. Nagyrészt teljesen jó az út, ráadásul Pákozd utáni szakaszt is nemrég újították fel, az nagyon szuper lett az erdőben a kb 20m magas fák között.

Azóta méginkább gyűlölöm az olyanokat, akik az úton tekernek, miközben velük párhuzamosan 5m-re meg ott fut a gyönyörű bringaút.
Legutóbb feltartottam egy bringást, mert a korzónál 30-as tábla van. A pofátlanja képes volt az úton tekerni a bringaút helyett, aztán a 30as szakaszon utólért, úgyhogy végül 25el mentem, öröm volt nézni, hogy kacsázik az autó hátulja mögött, látsztott rajta, hogy ki akarna előzni, úgyhogy néha szédületes 30as tempora is felgyorsítottam. Micsoda bosszú volt, micsoda bosszúúú! :C

(#121220) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121187) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jahogy ezt te tekerted le? Azt hittem valaki másnak a véleménye.
Gigariszpekt akkor!

(#121221) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121218) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Rossz híreim vannak:
- csak 1,6 km az emelkedő nálatok és annak is csak a második fele igazi emelkedő! :P
- Pázmánd -> Kajászó között van egy szebb emelkedő, meg Kajászó után egyből Tordas felé! :D

(#121222) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121221) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, eleinte elég lapos, de a lendület elfogy pár méteren belül, szóval tekerni kell az már emelkedő :D Később már látványosabban emelkedik az út. Lefelé viszont kurvajó, mert tekerni nem kell csak fékezgetni időnként, mert sikítanak a gyerekek :D

Nadap után már csak autóval merek menni bárhova is, az nem átlag embernek való :D

(#121223) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121219) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Nem kellett volna Dinnyés felé menni, itt rontottátok el." Dinnyési utat írt, nem Dinnyést! ;)

Vagy a dinnyési úton mész, vagy kerülsz picit a kerékpárúton, "szinte Kisfaludnál". Na, ott meg egyrészt a dinnyési útnak csak a felét spórolod meg, másrészt a Pákozd->kisfaludi elágazás [link] (Császár víz) közötti szakasz nagyon, nagyon gyökeres már [link] és [link] , szinte fáj arra menni. Ehhez képest a dinnyési út egész jó. [link] Csak annyi a baja, hogy sávközépen kell menni, mert a jobb oldali 100-150 centi használhatatlan már... :(

"Nagyrészt teljesen jó az út, ráadásul Pákozd utáni szakaszt is nemrég újították fel, az nagyon szuper lett az erdőben a kb 20m magas fák között." Igen, ez a teljes, kb. 28 km-es körből kb. 1,5 km. De az tényleg jó lett!

"Legutóbb feltartottam egy bringást, mert a korzónál 30-as tábla van. A pofátlanja képes volt az úton tekerni a bringaút helyett, aztán a 30as szakaszon utólért, úgyhogy végül 25el mentem, öröm volt nézni, hogy kacsázik az autó hátulja mögött, látsztott rajta, hogy ki akarna előzni, úgyhogy néha szédületes 30as tempora is felgyorsítottam." Én az ilyen faszok kedves emberek miatt szoktam óra mutató járásával ellentétes irányba kerülni a tavat, mert akkor a Korzó előtt emelkedő jut nekem és úgy nem lépem át a 30-at. Persze mindig van pár szellemi fogyatékos autós, akik megelőznek két fekvőrendőr között, majd feltartanak, mert ők 12-vel mennek át a fekvőrendőrön.
Bocs, ezen most kicsit felhúztam magam, de annyira nem, mintha Facebookon posztoltad volna, akkor még tételesen javítottam volna a helyesírási hibákat is! ;) :D

ui.: ugye nem ezen a szakaszon álltál bosszút? ;)
[link]
ahol direkt az útra van vezetve a kerékpárút...
[link]

(#121224) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121222) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Múlt kedden asszonnyal áttekertünk Pákozd->Sukoró->Nadap vonalon és utána a Nadap->Velence->Pákozd vonalon jöttünk haza, majdnem végig kerékpárúton. Ő feltekert Nadapra is. Semmi, csak mondom! ;) :P És nem montival, hanem országútival, tény, hogy "csajos" hajtóműve van, szóval 34:28 a minimum áttétel. Meg az is tény, hogy Nadap felé az út kétharmadánál válni akart, de végülis házassági évfordulós tekerés volt... :D

(#121225) eattila


eattila
csendes tag

Amúgy a Tisza-tó körül nem rossz a bringaút. 1-2 szakasz volt betonos tavaly, de állítólag javították. De majd megmondom 24-e után. Akkor megyünk körbe megint.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121226) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121223) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na akkor ma is tanultam valami újat, akkor én is a Dinnyési úton szoktam menni. Ott valóban vannak kisebb kátyuk, de nem olyan vészes sztem.

De ott volt a "bosszú" helye. Nem a bringasávon/felfestésen mentem, csak gondolom nem akartam mellettem tekerni.
De akkor ő is óramutató járásával ellentétsen ment, mint ahogy te, de hogy előtte velencefürdőtől a spa-nál miért kellett az úton mennie, azt sosem fogom megérteni. Csomóan ott tekernek, pedig ott a bringaút. És nem, nem akkor volt ez, amikor tele lett volna a bringaút mazsolákkal.

A kisebbik gyerek még futóbringázik, de mindkettőnek megtanítottam, hogy ha szólok, hogy jön biciklis akkor azonnal húzódjanak le jobbra, hogy elengedjük azt aki gyorsabb. Egyelőre olyan jól lehúzódnak, hogy mindketten megállnak a susnyásban, teljesen lejönnek a bringaútról, de kevésbé veszélyes. Na meg a másik, -amit a kicsi még nem ért, hogy eszébe ne jusson csak úgy megfordulni a bringaúton, mert hátulról jöhet valaki aki nem tudja mire készül és pont telibetrafálja.

Visszatérve a menetirányra, a pákozdi arborétum előtti szakasz brutális lehet ha Sukoró felől jössz Pákozd irányába. :Y

(#121227) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121224) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD :DDD király program, induláskor odabiccentesz, hogy " na asszony, ha nem maradsz le, megtartalak újabb 15évre." :C

Ne értsd félre simán feltekerek Nadapra, nameg ugyebár én húzom az utánfutót a két gyerekkel, akik egyenként 18-20kg-osak, csakhát nem olyan pihentető azért, mint lefelé. Az utolsó 2-300m-en már szokták mondani, hogy apaaa gyorsabbaaaaan, én meg inkább csak morgok :D

[ Szerkesztve ]

(#121228) A. Crowley válasza zetor2000 (#121183) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Győrben megint játsszák 4Dx-ben

(#121229) Jahno válasza blueboi69 (#121219) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, csak ez előbb volt, mielőtt odaköltöztél és a bicajút több helyen kivitt az úttestre, de még a korzós rész is csak akkor épült és konkrétan az építkezés közepére vitt meg ilyesmik. Dinnyési út is ilyen, egyszerűen nem volt más irány, vagy nem lehetett értelmezni. Még lehet elő tudom bányászni, bicajjal balra irány tábla, majd egy behajtani tilos és lezárt kerékpárút. Ami mellett volt egy másik, de csak félig... Megmondhatom majd pontosan is.

Dinnyés felől meg ez a rész, lehetett traktorok közt lavírozni meg minden:

(#121230) WiZARD válasza A. Crowley (#121228) üzenetére


WiZARD
addikt

Amekkora moziba járós voltam régen, az elmúlt időszakban tökre elmúlt.
Először jött, hogy Győrbe költöztünk, ez a falu mozi meg más kategória mint a pesti. Persze Cinemacity, de mégis ég és föld. Maradt, hogy Pestre járunk moziba.
Aztán jött a covid, utána meg a gyerekek. Most helyi moziba elugrani még csak lenne 2 óra, de oda nem vágyok, a pesti mozizás már sok idő.

Hiányzik kicsit, mert itthon sose lesz elég nagy a TV, nem olyan a popcorn, épp elfogy a kóla, ne szóljon olyan hangosan, fent van-e netflixen vagy egyéb streaming platformon, ha nincs akkor marad a torrent, stb. Meg különben is állítsuk meg mert pisilni kell, meg csörög a telefon, vagy csak email jön, messenger, akármi. Nem tudok itthon úgy kikapcsolódni, mint moziban.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#121231) npera válasza Jahno (#121229) üzenetére


npera
újonc

Nekem a kedvencem a tipikus edzőkörömön egy szakasz. Kivisz a kerékpárút egy országút mellett egy iskola elé, aztán még van kábé 200 méter elképesztően hepehupás bringaút, majd egy buszmegálló mögött egyszerűen vége. És mehetsz ki a 70-90 km/h korlátozású országútra, ahol az út szélét jelző szaggatott vonalon túl még van 5-10 cm csipkésre fagyott szélű aszfalt, majd vagy murvás kifutó vagy méteres kráterek 20-40 cm mély szakadékokkal. A kocsik néha behúzódnak, néha nem. Van amikor kábé 2 ongstrőm van a könyököd és a tükör között. És néha szembeelőznek úgy, hogy alaposan le kell húzódni, mert hirtelen kábé 120-130 körül jön a te sávodban szembe (!) a kocsi.

Hiába, Helsinki már Nyugat :B

(#121232) blueboi69 válasza Jahno (#121229) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja akkor nem tudom mi volt, csak azt tudom, hogy most elég alaposan ki van táblázva mindenhol.

(#121233) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121226) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Á, az arborétum előtt nem vészes, ha az időfutammal vagyok, akkor az 50-es nagytányérról le sem kell váltani. Az országútin 53-as a nagytányér, azzal már nem megyek fel, le kell váltani. :)

"de hogy előtte velencefürdőtől a spa-nál miért kellett az úton mennie, azt sosem fogom megérteni."

Ott megint bazi rövid a kerékpárút az út mellett. Ugyebár a Béke útról beszélünk. A kerékpárút jön a (ha Gárdony felől érkezel) Cserje utca felől, balról, halad a Béke út mellett kb. 1200 métert és ott a körforgó. Sok bringás a Béke út felől jön, nem a kerékpárúton, mert nem akar végig menni a parton, erre több oka is van (iszonyat szűk kanyarok vannak és többek között konkrétan keresztül megy a kerékpárút a strandon). Tehát az 1200 méterért menjen át balra az úton a kerékpárútra, utána pár száz méter után keresztezze az utat a kerékpárúton, majd a körforgónál vagy menjen a zebrával párhuzamosan a káoszban, vagy menjen vissza a közútra. Plusz ezen az 1200 méteren van egy gyalogos kereszteződés, ahol a siserehad esetleg éppen jön át a vasút alatt, plusz van egy parkoló, ahol meg a spa vendégei mennek sokszor, mint a vak légy.

"A kisebbik gyerek még futóbringázik, de mindkettőnek megtanítottam, hogy ha szólok, hogy jön biciklis akkor azonnal húzódjanak le jobbra, hogy elengedjük azt aki gyorsabb. " Az pedig a másik oka, hogy az országútisok nem ott mennek, ahol Te, mert sokkal jobb mindenkinek ha az 50-nel menő autók között megy 35-tel a bicajos, mintha a 10-zel menő futóbicajosok között. Márpedig nincsen külön járda, ahol a futóbicaj mehet, nincs több opció...

(#121234) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121233) üzenetére


blueboi69
csendes tag

1200m-ért érdemes felmenni a bringaútra, tudod hol lakom, én 200m miatt is felmegyek, pedig a kanyargás miatt veszítek legalább fél percet....

A parton nem kell végigmennie! A szűk kanyarokból már szerintem nem sok van (talán 2-3), az egyik kis kikötőnél csinálta egy fahidat, az kapásból 4 szűk kanyarral kevesebb.
Másrészt a strandon tilos is bringázni, a bringautat felvitték a korzónál lévő útra, mert sok volt a baleset/panasz. Sokan arra tekernek, többek közt én is, cserébe tisztában vagyok,hogy nem bringaút és nagyon nagyon lassan megyek, amikor alig van valaki. Strandszezonban nem ott megyek, vagy tolom a bringát.

Szóval továbbra sem reális amit mondasz. Inkább teker 1200m-t, az úton, csakazért mert majd aztán a végén lesz valami körforgalom? Ráadásul a korzó után ismét van védett bringaút.

Értem, hogy a bringa is jármű, de ugyanígy a bringásnak is meg kell értenie, hogy a közút nem sportpálya és kompromiszumokkal jár a használata. Ebben az esetben az, hogy ha az út mellett fut bringaút akkor nem szabályos ha az úton teker.

(#121235) eattila válasza WiZARD (#121230) üzenetére


eattila
csendes tag

Az elmúlt 1-2 évben én is csak gyerekkel voltam moziba. Talán 2x. Volt egy Flamik meg egy minionos izé idén. De már kellett valami gyerek nélküli nap az asszonnyal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121236) npera válasza blueboi69 (#121234) üzenetére


npera
újonc

Nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de a szöveg valahogy úgy van, hogy ha "alkalmas rá" akkor kell ott haladnia. És itt jön be az, hogy 15-el gurigázni vélhetően alkalmas. De 35-el haladni 9 baros 25 mm-es abronccsal nem alkalmas.

Szóval én is csak akkor megyek bringaúton, ha a tempóm mellett alkalmas rá. Ha a tatterbringával gurigázok, akkor szinte 90%-ban jó is a bringaút. Az országútival viszont csak akkor megyek a bringaúton, ha nem veri szét a kereket (van teleszórva üveggel, ér véget pár méter után, rohangálnak rajta gyerekek és babakocsis anyukák, et cetera....).

Autóval sem derogál megvárni, hogy ki tudjam kerülni megfelelő oldaltávval, nem mellette gyorsítva üveghangig. Élni és élni hagyni.

(#121237) eattila válasza blueboi69 (#121234) üzenetére


eattila
csendes tag

De Téged valszleg nem érdekel fél perc. Más meg sportként tekint rá, és érdekli :) Ettől függetlenül ahol van bringaút, én ott megyek. Meg le is dudálnak, ha véletlen nem. (egyszer kerültem ki kutyát, tülköltek is lefelé)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121238) blueboi69 válasza eattila (#121237) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem ha valaki közúton közlekedik és fél perc nem fér bele, akkor ott valami más baj van. A verseny sem ott azon a közúton lesz, felkészülésben nemhiszem, hogy beleszámít.

(#121239) blueboi69 válasza npera (#121236) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Élni és élni hagyni."

Ezzel maximálisan egyetértek, de ha egy bringást nem lehet biztonsággal kielőzni a szembejövők miatt, és mögötte több autónyi sor araszol, miközben mellette ott fut a bringaút, ami egyébként mindenki másnak megfelel csak neki nem, akkor szerintem nem neki van igaza.
Én is megyek úton bringával, ott ahol nincs bringaút, autóval sem dudálom le meg nem megyek el mellette 10centivel. Most végre egyszer úgy adódott, hogy én lehettem elöl, jól esett.

Na meg 1-1 magányos bringás még nem a világvége, de amikor 8-10en egykupacban tekernek az úton, a fél sávot elfoglalva, azt végképp nem tudom hova tenni. Sajnos nem egyszer fordult ez elő. Végképp nem értem, hogy miért nem tudnak egymás után menni libasorban és akkor esély lenne kikerülni őket.

(#121240) eattila válasza blueboi69 (#121238) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, én köz(bringa)úton sportolok. És számít fél perc. Meg hogy kell e fékezgetni, vagy nem. :) És nem versenyzek. Kinek mi :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121241) A. Crowley válasza WiZARD (#121230) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mi valószínű megint elmegyünk a fiammal, nem akarsz csatlakozni? :)

(#121242) eattila válasza blueboi69 (#121239) üzenetére


eattila
csendes tag

Az autót sem lehet olyan kis ívben kikerülni. 2 bringást sem egymás mellett :). Ettől függetlenül illene libasorban, ha jön autó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121243) npera válasza blueboi69 (#121239) üzenetére


npera
újonc

Ja-ja, mindkét oldalról. A bringás próbáljon meg értelmesen viselkedni. De az autós is legyen körültekintő.

Az, hogy valaki ott sportol még mindig közlekedés szerintem. Mert járművel közlekedik.

Az autós ne dudáljon, ha kátyút kerül a bringás, a bringás meg lehetőleg ne fullos touros bojban haladjon.

Egyébként ha jól tudom egy formális boj az két bringa egymás mellett és folyamatosan rotálódnak egy elnyúltott körben. Szóval ha 5-6 egymás mellett, akkor ott mistakes have been made.

Ha extrém hülye a bringás is, meg a kocsis is, akkor persze a vége úgyis mentő lesz vagy fekete zsák. Ez egy ilyen játék.

(#121244) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121234) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Másrészt a strandon tilos is bringázni, a bringautat felvitték a korzónál lévő útra,"

Az a strand, amiről én beszéltem az Gárdonyban van. ;) [link]

"Inkább teker 1200m-t, az úton, csakazért mert majd aztán a végén lesz valami körforgalom? " Nem, inkább teker az úton letekert 6-7 km után még 1,2 km-t ahelyett, hogy kétszer, vagy háromszor keresztezze az utat.

(#121245) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121239) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Végképp nem értem, hogy miért nem tudnak egymás után menni libasorban és akkor esély lenne kikerülni őket." Ez speciel egy óriási tévedés! ;)

Szerinted mit könnyebb kikerülni? 8 db, egymás mögött, szélárnyékban tekerő bringást, vagy 2x4db, egymás mögött szélárnyékban és egymás mellett két oszlopban tekerő bringást? ;)

(#121246) Bujdy81 válasza npera (#121243) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Egyébként ha jól tudom egy formális boj az két bringa egymás mellett és folyamatosan rotálódnak egy elnyúltott körben. Szóval ha 5-6 egymás mellett, akkor ott mistakes have been made."

Jól tudod, de csak a fejlett nyugaton, mert itthon az is tilos! Sajnos a 2017 óta "érkező" KRESZ módosítás még mindig nem jött meg, így elvileg kerékpározni csak libasorban szabad. Az, hogy sokkal veszélyesebb, nem zavarja a szabályzó hatóságokat. Ennél komolyabb dolgok sem... :(

(#121247) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Még annyi, hogy a dinnyési úton hétvégén autóval kb. lehetetlen szabályosan közlekedni nyáron (mondjuk az meg is érdemli, aki nyáron arra megy kocsival).

A két szélén 100-150 centi használhatatlan, tehát ha megye egy bringás a sáv közepén, szabályosan, és szembe is jön egy, akkor az autó már fizikailag nem fér el közöttük szabályos oldaltávolsággal.

Többször jeleztük, hogy nyári hétvégékre ki kellene tiltani az autó forgalmat onnan, abból sem lett semmi...

(#121248) hobizoli válasza Bujdy81 (#121247) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vagy lehet mashol kellene biciklizni :DDD

mondjuk nem ertem a cangasokat sem, mert vhogy mindig sikerul betalalniuk vmi nagy forgalmu utat a tekerhetnékjükre, amikor hobbizgatni meg edzeni szamtalan+1 kisebb forgalmu utszakasz is lenne
nem A-bol B-be kozlekedik, hanem csak bringazik, ami igazabol barhol mashol is vegezheto lenne

kb mintha direkt keresnek a konfrontacios lehetosegeket, hogy utana sajnaltathassak magukat a mediaban

tavaly is amikor ment ez a bp-i bringasavos erolkodesuk, egyik azon nyigta szet a FB-t, hogy az autok miatt nem tud a Rakoczi uton(!!) normalisan edzeni, meg hogy a qrva anyjat az onkorinak is, mert eltort a 400-450EUR-s karbon felnije

hat nemtom mennyire lehet valos letkerdes Bp egyik gerinc utjan edzenie az egysegsugaru Ubulkanak... :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#121249) eattila válasza hobizoli (#121248) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem nincs kevesebb joga, mint aki autózna. mindkettő a városban lakik. Ott akarja élni az életét.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121250) hobizoli válasza eattila (#121249) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nyilvan majd a nyaron 0.2%-t kitevo kozlekedokhoz fog igazodni a tobbseg....hatpersze
eves atlagban meg 0,00...sehany%

pl miert nem tekerget edzeskeppen a Millenaris Velodrom-ban vagy a Margit szigeten inkabb...?
jaaaaa :U

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.