Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121301) -NoVa- válasza Bujdy81 (#121292) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nyitva van az, a játszóterén jól elvoltak a gyerekek. Jahogy a Velodróm, az senkit sem érdekelt, csak pár hülye fixist, meg gyorskorcsolyázót, nem is volt nagy tiltakozás amikor lebontották, hogy egy normális stadiont felhúzhassanak a másik stadion mellé. Tanárok fizetésére nincs pénz, azt hagyjuk is. Vodafone-ra van. Dübörgünk.

Szóval köcsög bringás üljön a seggén amíg megépítik Debrecenben a Velodrómot, addig ne menjen útra. Amúgyis kit érdelek, hogy 150+ km-es edzőköröd van, oldd meg kreszpályán. Traktorgumikkal, meg tömörfelnivel és akkor majd erősödsz.

(#121302) eattila válasza blueboi69 (#121299) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor jól tanítottad :) Grat. Komolyan. :R
Én amúgy szidok mindenkit is volán mögött, de ennek ellenére szeirntem a szabályok betartása mellett (ha van bringaút, akkor használjuk) mindenkinek joga van közlekedni. Szerintem.
Bringán is szidom a hülye bringásokat :D És lecsengetem őket dulván :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121303) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121298) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Azt sem árt felfogni, hogy a "kerékpár" egy elavult gyűjtőfogalom! Teljesen máshol van a helye a 7 km/h-val tekerő gyereknek és máshol a 30-35 km/h-val közlekedő országútinak. Ami éppen lehet, hogy nem edz, hanem munkahelyre közlekedik."

Valójában a 30-35el folyamatosan tekerők képviselik azt a nagyon kicsi arányt, akiknek igazodni kellene a többséghez. Pont úgy, hogy mint, ahogy a nagyon erős autók is lassabban mennek a normál autók közt.

(#121304) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121267) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Bojban haladásról nem egyszer 3-4 bringás is tekert egymás mellett. Úgyanúgy kell megelőzni mint egy másik autót, csak másik autót eleve ritkán előzök, vagy ha igen, akkor az nem 30-40el zötykölődik előttem. Sajnos nem egyszer volt erre példa, pont Pákozd-Sukoró között."

Elhiszem, hogy belefutottál ilyenbe, bár én még konkrétan SOHA, igaz, csak hatodék éve jár a gyerekem Velencére suliba, tehát nem kevés alkalommal volt napi kétszer Pákozd-Velence oda-vissza! ;)

Olyan volt, hogy bolyban mentek, de kettőnél több nem ment egymás mellett. Ja, és Pákozd->Sukoró távon a Pákozd tábla után kb. 200 méterig van kerékpárút, aztán nincsen.

"Egyetlen dolgot felejtenek el az önérzetes edzeni vágyó bringások, hogy ha beszop egy kátyút vagy akármi miatt elesik előttem az lesz élete utolsó edzése." Egyetlen dolgot felejtenek el az önérzetes autóvezetők, hogy a fenti veszélyhelyzet elkerülhető. Követési távolságnak hívják, akár van kerékpárút a közút mellett, akár nincsen. De a legtöbb esetben nincsen...

"Ha veszek egy porrá ültetett ferrarit és 20-40el döcögök az utakon feltartva mindenki mást, akkor az senkinek sem jó." Hány évig csináltad ezt az E30-cal? ;) De akkor neked legalább már eljutott. ;)

Neked is mondom, hogy nincsen olyan kategória, hogy "kerékpár"! Ha a gyerekkel/anyával megyek, eszembe nem jut a közúton menni, ha van bringaút. De ahogy én sem (te sem) szeretnék egy bolynyi birngást hátulról/szemből megkapni amíg a gyereket terelgetem a bringaúton, én sem szeretnék a riasztó országútis lenni a gyerekek között!

Amúgy a szóló bringást is úgy kell megelőzni, mint az autót! Mert nem férsz el máshogy szabályosan! ;)

Ja, még egy huncut kérdés: a Korzó előtt mikor tartottad be utoljára a 30-at a bringás szívatása előtt? ;) :P

(#121305) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121268) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Roppant érdekes, hogy tényleg rengeteg embernek megfelel a bringaút, de mindig van pár renitens aki élvezi, ha 2x gyorsabb és 20x nehezebb tárgyak húznak el tőle fél méterre."

Szerintem gyere el egyszer hozzánk, ülj fel az országútira (hányas lábad van, szerzek patent cipőt is hozzá!), menjünk egy tókört normális tempóban és érteni fogod! Utána talán már nem jobban fogod érteni azt is, hogy miért ne fél méterre húzzanak el a 20x nehezebb tárgyak (amik sok esetben szabálytalanok, ha 2x gyorsabban mennek).

Szerk.: a legtöbb esetben olyanok reklamálnak, akik igazából nem tudják, hogy miről beszélnek...

[ Szerkesztve ]

(#121306) blueboi69 válasza eattila (#121302) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi!

Persze, tekerjen az úton, ha nincs bringaút, szavam sem lenne. Esetleg dünnyögök, hogy nem kéne egymás mellett menni, de ennyi. De mikor látom, hogy ott van tőle 10m-re a szép sima védett bringaút, nemtudom mi viszi rá, hogy az autók közt tekerjen.

Ja és abban igaza van hz-nek, hogy valahogy mindig a nagyforgalmú főutakat találják meg.

Bujdy: Sukoró-Velence közt a hegytetőn van egy bringaút, légyszi ne menj arra, mert még kevés kerékpáros fedezte fel és ott szoktunk sétálni :D Kösz

(#121307) Bujdy81 válasza Jahno (#121279) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szerintem ülj ki a Blahára és számolj! De akkor mindent! Gyorshajtást, sárgán/piroson áthajtást, buszsáv használatot, sárga festésen/zebrán megállást, biztonsági övet, telefonálást, aztán hozz egy hányadost a szabályos/szabálytalan autók és bringák arányára. Szerintem meg fogsz lepődni! ;)

Az autóval közlekedők kb. 99%-a megszeg legalább egy szabályt 10 km alatt a városban.

Innentől pedig "csak az árról vitatkozunk"...

(#121308) Bujdy81 válasza hobizoli (#121280) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"eleve alapveto hozzaallasbeli diffi, hogy az autos ejjel kettokor is megall a pirosnal, amikor belathatoan keresztezodesben sem jon senki egyik iranybol sem"

Hogy is lett leamortizálva a kályhaezüst? ;)

Akkor most abból az esetből általánosíts, jó? ;)

(#121309) qnadam


qnadam
veterán

boldog szülinapot, eattila :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121310) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121304) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én már többször futottam bele ilyen csapatba (valaki bojt írt, azóta átvettem, hogy így kell írni).
Lehet nem sulikezdési időben kell autózni :D
E30-al nemigazán tartottam fel a forgalmat, kivéve amikor a kiálló csatornafedél segített olajat cserélni a 9.kerben, de akkor is félreálltam kultúráltan.

Korzonál be szoktam tartani a 30at, amikor bikinis csajok sétálnak, egyébként meg olyan kihalt, hogy 40el megyek :D

" Ha a gyerekkel/anyával megyek, eszembe nem jut a közúton menni, ha van bringaút. De ahogy én sem (te sem) szeretnék egy bolynyi birngást hátulról/szemből megkapni amíg a gyereket terelgetem a bringaúton, én sem szeretnék a riasztó országútis lenni a gyerekek között!"

Látod, engedd el az országúti bringát, az autóúton meg utálnak a bringaúton utálnak és félnek is. Egy jó kis tanyabike kell neked és max 15-el eltekergetni. problem solved :DDD

(#121311) A. Crowley válasza blueboi69 (#121299) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

"Megmondom őszintén, én be szoktam olyankor állni az autók közé, aki később jött, az majd megelőz, aki már megelőzött, amögé meg beállok és kész."

Ugyanezt csinálom a mocival is, mert tudom, hogy hosszútávon nem vagyok ellenfél egy autónak. A győri Árkád felé vezető hídon meg különösen hátrányban vagyok a 3kW meghajtásommal. :)

(#121312) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121305) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi a normális tempo? Nem megyek, nem nekem való és lehet nem is élvezném és valszeg te sem, hogy állandóan nyavajgok, hogy ráz a kormány, szúr az ülés, meg mikorállunk már meg a következő büfénél/fagyizónál :D

(#121313) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121307) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az sajnos torzítja a képletet, hogy a bringás nem tud gyorshajtani, jellemzően nem telefonál és bekötni sem tudja magát.
Max annyit tud, hogy szabálytalan helyen teker, meg átmegy a piroson.

(#121314) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121303) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Pont úgy, hogy mint, ahogy a nagyon erős autók is lassabban mennek a normál autók közt."
Ezen felkacagtam! :D Pont arról híres a magyar közlekedési kultúra, hogy mindenki megy szabályos tempóval, akármilyen erős az autója! :D

Kicsit sok volt a home office, néha mozdulj azért ki! ;)

(#121315) blueboi69 válasza A. Crowley (#121311) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Dejó lenne ha minden motoros így közlekedne!

(#121316) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121306) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Bujdy: Sukoró-Velence közt a hegytetőn van egy bringaút, légyszi ne menj arra, mert még kevés kerékpáros fedezte fel és ott szoktunk sétálni :D Kösz" Múlt kedden mentem arra! :D Asszonnyal, országútival, lassan, mert dombos, kanyargós! :) Nyilván nem fogok az időfutammal, könyökölve a törpék között szlalomozni! Amikor gyorsan akarok menni, nem megyek arra, hidd el!

"De mikor látom, hogy ott van tőle 10m-re a szép sima védett bringaút" Erre már válaszoltam. Amikor a letekert táv 10%-án van bringaút, az is 1-2 km-es darabokban, akkor nem életszerű használni.

"Ja és abban igaza van hz-nek, hogy valahogy mindig a nagyforgalmú főutakat találják meg."
Nyugtass meg, hogy nem a Velence és Pákozd közötti 8116-os FŐÚTRÓL van most szó! ;) Amúgy kocsival miért nem az M7-en mész Velencéről Fehérvár felé? ;)

(#121317) eattila válasza blueboi69 (#121306) üzenetére


eattila
csendes tag

Ott tekernek ahol jó az aszfalt??? Talán?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121318) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121310) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"E30-al nemigazán tartottam fel a forgalmat," én azért még emlékszem a fekvőrendőrökön 3 km/h-val kell átmenni kezdetű panaszokra... ;)

(#121319) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121312) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha húzom neked a szélárnyékot, simán tudunk menni egy 30 km/h-s átlagú tókört. Csak azért, hogy lásd, mennyivel másabb 30 körül közlekedni, mint 20 körül! És most nem az életkorról van szó! :D

(#121320) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121314) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem azt mondtam, hogy szabályosan, de lassabban, mint amennyivel tehetné ;)
Ki szoktam mozdulni, de az esetek 90%-ban szabályosan közlekedek és főleg betartva a sebességhatárokat.
A maradék 10% az az ésszerűtlen és nem életszerű szabályozások, pl itt velencén is a korzó előtt menő út túlsó végén jóideig 40 volt (a legenda szerint ott lakott valami rendőrnek a nője és a csávót zavarta, hogy nem tud kijönni a kapuból az 50-el menő autók közé, ezért ott 40es korlát lett + Radar jelzőtábla). Namost a 40-et sem tartották be, de most egy ideje 30-as tábla van.
Próbáltam ott 30al menni, dühös autósok dudáltak és előztek meg, szóval inkább felveszem a forgalom tempoját és megyek 40-45 körül. Éjszaka meg akár 50el is száguldozok..

Ja az megvan, hogy a 7-es úttól felfelé (mármint a városból kifelé) végig 30as övezet lett és minden utca jobbkezes lett? Pedig ott volt egy csomó főbb út, ami védett volt. Suli körül is megbolondítottak valamit. Csak a panaszokat olvasom,meghogy szídják a polgit, amiért ezt kitalálta. Na ott legyél szabályos :(

(#121321) Samott válasza Bujdy81 (#121298) üzenetére


Samott
addikt

Ne haragudj, de ha veszek egy ferrarit akkor is a suzukik kozt kell docognom az uton. Nincs gyors sav a gyorsabb jarmunek. Kerekpar az a kerekparutra valo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121322) -NoVa- válasza blueboi69 (#121313) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olaszoknál alap, hogy bringás egy kézzel telefonál, a másikkal gesztikulál, a kormányhoz nem nyúl kanyarban sem. Mindezt klasszikus ezeréves rozsdás tanyasi kotlóskergetőkkel, papucsban, és laza könnyed természetességgel. Nem zabszemmel a seggükben élnek egymásra mutogatva fogakat csikorgatva.

Eleve nincs szinte egyik bringán sem névtábla úgyhogy mind szabálytalankodik, vagy már eltörölték ezt az évszázados kresz bejegyzést?

(#121323) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121316) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Múlt kedden mentem arra! :D Asszonnyal, országútival, lassan, mert dombos, kanyargós! :) Nyilván nem fogok az időfutammal, könyökölve a törpék között szlalomozni! Amikor gyorsan akarok menni, nem megyek arra, hidd el!"
Köszi :R

"Amikor a letekert táv 10%-án van bringaút, az is 1-2 km-es darabokban, akkor nem életszerű használni."
Szerintem életszerű, de ezen nem fogunk dűlőre jutni, úgyhogy engedjük el. Sok más bringásnak életszerű ott tekernie.

"Amúgy kocsival miért nem az M7-en mész Velencéről Fehérvár felé? "
Ha sietek, akkor ott megyek, de a fiesta jobban fogyaszt ha nem 130al megyek, hanem lassabban. De ott sem értem sokszor. Pákozd-Kisfalud között rendszeresen előznek meg, pedig 70-80al megyek. Mindenki csak rohan én meg élvezem, hogy ott csendesebb az út, szebb a táj és tudok a gyerekekkel beszélgetni közben.
Az ultimate érv: nagyobbik fiamat szoktam megkérdezni, hogy merre menjünk. Amikor fáradt és haza akar érni fehérvárról, akkor az autópályát választja, ha szeretne nézelődni és beszélgetni, akkor a Pákozd felé menő utat. Ennyi.

(#121324) eattila válasza qnadam (#121309) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi szépen!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121325) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121318) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ennek semmi köze az e30-hoz, a Béke útnál a spa után ahol a keresztező bringautat két fekvőrendőr védi, ott már többször is előzött meg autó a fekvőrendőrön vagy a kettő között. Pedig a fiesta jobban bírja.
És igen, anyáztam régen a fekvőrendőrök miatt, ma sem a kedvencem, de szerencsére itt kevés van. A korzonál lévőek a legjobbak, ott 20-al is át lehet menni rajtuk. :Y

(#121326) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121319) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ki van zárva, hogy olyan átlagtempót bírjak menni. Az első tekerésnél volt asszem 2 óra körüli, de akkor haverral mentünk ketten, madárrezervátumnál felmentünk a kilátóba, meg talán Pákoznál is pihentünk egyet.
Másodjára az most nyáron volt, a kisebbik fiammal meg asszony nagynénjével mentünk (kb 15évvel idősebb nálam, de ő rendszeresen jár bringázni egy montival, erdőben) és utánfutóval 1-2 helyen még tolnom is kellett + megálltunk fagyizni, kilátóból szétnézni tökömtudja, volt vagy 2.5-3óra inkább. Engem az emelkedők nyírnak ki nagyon, sík terepen teljesen jól elvagyok.

Szóval sztem az lenne, hogy elindulunk aztán 1km alatt rámversz 300m-t. Bár az is megoldás, hogy addig sorbanállsz a kanyarbüfénél és kikéred az italt, mire beesek, csak így többet pihensz :D

(#121327) blueboi69 válasza eattila (#121324) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Boldogat! Hanyadik? Lassan vmi nyuggerpartit is csaphatnánk.

(#121328) npera válasza blueboi69 (#121313) üzenetére


npera
újonc

Óóó, just hold my beer...

Az átlag kerékpáros bármilyen lassúnak is tűnik tökéletesen megvalósítja a relatív gyorshajtás fogalmát. Teljesen rosszul felmért szituációkba rombolnak bele túl magas sebességgel, sem fékezni, sem kanyarodni nem tudnak rendesen.

Az elektromos kerékpáros a legjobb, ők stabil 25 km/h-val rombolnak el a sövényes gyalogösvényes kereszteződésekben, ahol én gyenge újkezdőként inkább lelassítok kábé 5-7 km/h-ra, hogy be tudjak nézni a kanyarba és csak úgy haladjak át.

Az átlagos kép a göteborgi bringásról úgy néz ki, hogy kézben mobil, azt nézi és piszkálja, közben halad valamerre. De rolleresek is simán mobiloznak, pedig ott aztán a kábé függőleges első "villa" és kormányszög miatt nem kell sok input, hogy zsanérként lecsapódva fejeljék meg a flasztert.

Tudnak ezek mindent IS :B

(#121329) eattila válasza blueboi69 (#121327) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi! 40. Nyuggertől még messze vagyok, de már közelít :D Majd valamikor megyünk Velencére megint (lehet január). Majd sikítok, aztán meglátjuk összefutunk e :)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121330) eattila válasza npera (#121328) üzenetére


eattila
csendes tag

Na az elektromos rollereseket nem értem. Száguldanak azzal a sz_rral minden nélkül. Közben könnyű vele elesni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121331) blueboi69 válasza npera (#121328) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amúgy múlthéten engem meg elütött egy nyanya, elektromos tolókocsival vagy hogyhívják.
Fiammat húztam épp az utánfutóval és van egy szakasz a korzónál, ahol járdán lehet menni, majd van egy éles balos kanyar. Szélesebb ugyan,de szűk és a növényzettől nem belátható. Az utánfutó miatt eleve nagyobb ívben is kell kanyarodnom, néni meg jött mint az állat és nem látott aztán én a kanyar miatt amúgyis lassan mennem, szinte azonnal megálltam ő neki meg kellett még kb 1-1.5m, Szerintem is ment neki a bringámnak, meg én már leraktam a lábam, mert az első kerékkel ráment (csak a cipőm szorult be alá) és majdnem ráborultam mert a beragadt lábam miatt nem tudtam kitámasztani magam. Mondtam neki, hogy tolasson már vissza, mert nem tudom kihúzni a lábam, a pedig felhorzsolta a vádlimat, de ennyi.
Megbeszéltük, hogy nem belátható a kanyar menjen ő is óvatosabban, meg kérdezte,hogy a gyerek jól van-e, de ő csak megijedt egy kicsit, nem volt semmi.

(#121332) blueboi69 válasza eattila (#121329) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké oké! Mi itt leszünk :D

(#121333) blueboi69 válasza eattila (#121330) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én 1x mentem azzal kényszerből. (Lime) Hát nem egy életbiztosítás...

(#121334) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#121329) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Boldogot a szemtelenül fiataloknak is :)

(#121335) blueboi69


blueboi69
csendes tag

(#121336) Phülöp válasza blueboi69 (#121306) üzenetére


Phülöp
addikt

"Bujdy: Sukoró-Velence közt a hegytetőn van egy bringaút, légyszi ne menj arra, mert még kevés kerékpáros fedezte fel és ott szoktunk sétálni :D Kösz"

Ha az kerékpárút, akkor miafaszt keresel ott GYALOG?

:DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121337) blueboi69 válasza Phülöp (#121336) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gyerek ott bringázik! Mégsem engedhetem el egyedül, járnak arra őzek, vaddisznók, mégiscsak kárt tehet bennük :D
És különbenis én mellette megyek a kutyákkal :P

(#121338) Jahno válasza Bujdy81 (#121293) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor ezek most engem feltartanak, ugye?

(#121339) Jahno válasza Bujdy81 (#121298) üzenetére


Jahno
őstag

Az autózás is elavult fogalom. Meg a harckocsi és a traktor is.

(#121340) blueboi69 válasza Jahno (#121339) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sőt, már sajnos a férfi-nő is elavult fogalom :(

(#121341) npera válasza blueboi69 (#121335) üzenetére


npera
újonc

(#121342) npera válasza Jahno (#121339) üzenetére


npera
újonc

Kivéve az Apache Gunship Helicopter :wub:

(#121343) npera válasza Phülöp (#121336) üzenetére


npera
újonc

Júúúúúj, most kicsit lúdbőröztem..... :C

(#121344) blueboi69 válasza npera (#121341) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Korrekt válasz a felmerült problémára! :D

(#121345) eattila válasza blueboi69 (#121333) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem van lábbal hajtós. Elég is :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121346) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#121334) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszönöm! Szemem még van, de közelre már korlátos :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121347) -NoVa- válasza npera (#121341) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kurblis indítás kéne bele az akkuhiány miatt, és jók vagyunk.

(#121348) eattila válasza blueboi69 (#121340) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem elavult az, csak a keresztmetszet szűk....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121349) blueboi69 válasza eattila (#121348) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A nemek 50%-ánál előny a szűk keresztmetszet :D

(#121350) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Na közben a teraszból télikert projekt a finishez közeledik.

Pár takaróléc, némi festés, az ablakok felaggatása és DÁN!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.