Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121551) eattila válasza hokuszpk (#121550) üzenetére


eattila
csendes tag

A pszihomókus azért kell sok gyereknek, mert van x órája naponta, ahol x >= 7, minden sűrűn van fakultáció, felzárkóztató, meg szakkör. Meg a szülő csak azt látja, hogy másik gyerek is... És akkor nehogymáraznyémne. De ez szülői hiba. Szerintem. Ha tényleg ez a szitu.

Minden egyéb esetben a tévedés jogát fenntartom, mert amúgy lehet bármi más is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121552) zetor2000


zetor2000
senior tag

"Úgy néz ki, most már tényleg feloszlik a Queen!"

Én kérek elnézést...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121553) hokuszpk válasza eattila (#121551) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát. ennyisok tevekenyseg mellett meg marad ido phszihomokusra ? hm.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#121554) -NoVa- válasza eattila (#121551) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyfelől ja, szülők és a versenylóistálló az egyik fele, de az iskola maga is kényszerben van. Jó iskola, stabilan ott van az országos legjobbak között évek óta, kéttannyelvű, nem állami lebutított, de pont ezért sportban, és tanulásban is többet tesz a gyerekekre, mint azok az iskolák, ahol simán tét és vesztenivaló nélkül csak annyit kell tenniük, hogy a körzetükben legyen gyerek. Próbálunk egyensúlyozni a véglettől kellő távolságban, amikor lehet korán elhozzuk a gyerekeket, fölös túlterhelés helyett ha lehet, a szabadidőt választjuk, de azért kiscsaj szekrényén csak szaporodnak a különböző országos/megyei/univerzum/ketrecharc/műrepülő/űrhajós díjak, és általában élvezi a rákészülést mert más és érdekes, mint az alaptananyag, szóval erősen alkatfüggő is az egész. Utólag azt mondanám, hogy nekem a falusi általános iskolai lazaság erős hátrány volt az elején, megtanított lustának lenni, és arra, hogy fölösleges tanulni, minimális odafigyeléssel könnyedén végig lehet egyensúlyozni az egészen, aztán ez analízisen már nem annyira működik később.

(#121555) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nem szoktunk itt a háboróval foglalkozni operatíve, de azért népünk vezérének dicső mestere egy nagy szarkupacon ül, amit ők hadseregnek neveznek...

A mostani ukrán előrenyomulás:


Versus:


Lehet, hogy mégsem hülyeség történelmet tanulni... :D

(#121556) Bujdy81 válasza blueboi69 (#121541) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az alap, hogy egy kamera nem kamera, mert mindnek van holttere. Tehát úgy kell telepíteni a rendszert, hogy minden kamerát néz egy másik is!

(#121557) Bujdy81 válasza hokuszpk (#121550) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Vagy kellett volna, csak nem kapott!

Azért a mostani 40-es, 50-es, 60-as korosztály sincsen tele lelkileg egészséges emberekkel...
Csak akkor még a szőnyeg alá volt söpörve, legfeljebb kicsit többször hangzott el, mint most, hogy "apa azért iszik, mert te sírsz", vagy hogy "pénz olvasva, asszony verve jó".

Nem tagadhatod, hogy fejlődik a társadalom és ez változásokkal jár...

(#121558) Samott válasza Bujdy81 (#121555) üzenetére


Samott
addikt

Van erre egy szaktopik itt a szomszedsagban, de szerintem az ukranokat is meglepte ahogy osszeomlott az orosz front.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121559) Grillo válasza qnadam (#121525) üzenetére


Grillo
senior tag

Én, ha minden igaz, le tudom cseréltetni a Sparkot egy Mini 3 Prora. És akkor tudok álló képeket lőni az Insta storyba... :D

(#121560) hokuszpk válasza Bujdy81 (#121557) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Nem tagadhatod, hogy fejlődik a társadalom és ez változásokkal jár..."

ja. csak nemjó felé megyünk, Adonyban is bezárt a kocsma, itt Miklóson május óta nincs faház sem...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#121561) eattila válasza -NoVa- (#121554) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván az iskola is rátesz. Az egyensúlyozást meg jól is teszitek. Én spec egyrészt majd rábízom a gyerekre, hogy akar e ilyesmit. Aztán ha sok lesz, akkor stop van. De még nem tartok ott. Szintén nem állami suli. Még csak másodikos.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121562) eattila válasza Bujdy81 (#121557) üzenetére


eattila
csendes tag

Jaja, most vak komondoron lökik át az asszonyt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121563) blueboi69 válasza Bujdy81 (#121556) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt tudom, nem ez volt a kérdés. De ehhez képest sok olyat látok, hogy telek sarkában mondjuk 2-3kamera egy oszlopon és befelé néz, de kifelé nem, és máshol nincs kamera.
Nálam látják egymást a kamerák, de máshogy helyezném őket és vennék is hozzá.

A kérdés az, hogy fontos-e, hogy rálássanak a bejáratra. Korábban az előző lakó így állította be őket, de így meg nem látták egymást a kamerák... jelenleg most küztes megoldás van

(#121564) Samott válasza hokuszpk (#121560) üzenetére


Samott
addikt

Jo, mondjuk ahol bezar a kocsma ott tenyleg vege mindennek. Kb. az marad utoljara, akkor mar reg nincs iskola, kisbolt, posta... de ha mar egy kocsmat se tudnak eltartani a helyiek akkor vege a dalnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121565) Grillo válasza Samott (#121564) üzenetére


Grillo
senior tag

Meg a dohánybolt.

(#121566) blueboi69 válasza zetor2000 (#121552) üzenetére


blueboi69
csendes tag

aúúú :DDD

(#121567) Samott válasza zetor2000 (#121552) üzenetére


Samott
addikt

"Károlynő" (Hircsarda)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121568) eattila válasza Samott (#121567) üzenetére


eattila
csendes tag

Good luck, King Charles. RIP Queen Elizabeth II - 9GAG

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121569) qnadam válasza Grillo (#121559) üzenetére


qnadam
veterán

de jó neked :D
a mini 2-vel meg 3-mal szemezek én is egy ideje.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121570) Jahno válasza blueboi69 (#121547) üzenetére


Jahno
őstag

Miért ne lenne értelme felvenni?

(#121571) Jahno


Jahno
őstag

Értem én, hogy mindenféle díjat rá kell baszni, 100 forintokért nem is anyázok, de ez azért kicsit erős lett. Ennyiből néha egy kisebb buli kijön:

(#121572) Phülöp válasza Phülöp (#121529) üzenetére


Phülöp
addikt

Megérkezett a napelemes számla is, és ahogy sejtettem, két külön szerződés van a vételi és az eladási elektromosságra

Vétel:

Energiamaksu, Muu aika 01.08.2022-31.08.2022 409,88 kWh 4,70 snt/kWh 19,26€
erre jött még rendszerhasználati díj (52,29€)+ adó, úgyhogy összesen

LUKEMALASKU YHTEENSÄ 75,50€

Eladás:

Pientuotanto spot, Pientuotanto: 389.81kWh 28.70snt/kWh -111.88€

Mindeközben a napelem az inverter applikációja szerint termelt ez idő alatt 617kWh energiát, vagyis nem stimmelnek a számok, de az én javamra.

Egyelőre az még nem tiszta, hogy ahhoz a 111.88€-hoz hogy jutok hozzá, de küldök nekik számlaszámot, ezen ne múljon.
A vételi tarifa olcsó még, fix 2 éves szerződésünk van év végéig. Jelenleg a legolcsóbb ajánlat 30 cent körül van. Ahogy látszik, a rendszerhasználati díj több, mint amit a fogyasztásért kell fizetnünk.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121573) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#121522) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Hozd át hozzám, "ingyen" áram van + gigabit. Letákolunk egy ethernetet a pincébe vagy a műhelyben és boldogság.

(#121574) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Megint megnéztük a Mavericket 4Dxben. Még mindig erre van kitalálva az egész rendszer. Tartok tőle, ha megjelenik itthonra, nem fogja ezt az élményt hozni. A végén a dogfight alatt csak kapaszkodsz... Nagyon menő. 😎

(#121575) qnadam válasza blueboi69 (#121526) üzenetére


qnadam
veterán

és Jahno:

köszi, végül nem mentem sehova mert faszkivolt, maradtam az erőműben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121576) Samott


Samott
addikt

#nem lattam jonni

(tul korai?)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121577) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#121573) üzenetére


Jahno
őstag

Én azért meggondolnám, hogy ilyen hülyéket beengedsz-e a környékre.

(#121578) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#121577) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nem ismered a környéket :D
De gondolom nem lapáton hordod a biteket majd...

(#121579) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Sikerült elérni a 6km/h-s átlagsebességet végre :) némi kocogással egybekötve, 14kmnél járok a mai napon, ebből 10 volt célzottan testmozgási céllal.

Blueboi figyelmébe ajánlom a kezdési időpontot, nagyon sok mindenre jut idő ha 4:21kor keltenek a gyerekek.

(#121580) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#121579) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! Es seta? Hatekony!

A korankeles az durva is tud lenni. Mult szombaton fel 6-kor keltem egy 35-os bringas korhoz. De az durva :D Legalabbis egesz heti hajnalig melo utan… Marmint olyan koran kelni szombaton.
Ma csak 7-kor keltem. Vadasztam a csaladnak rantott hekket meg kacsat az ebedhez es csaptam egy eso elol menekulos 37km-t :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121581) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#121579) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam csak a szokásos 3 laptop+sallang volt, amit rendezvényen nem bírtam értelmesen elrakni, szóval úgy pakoltam fel a 2. emeletre lépcsőn mindent, hogy közben ott lógott az oldalamon.

Párszor felle mentem a lépcsőn, elmásztam a büfébe, OTPbe, ide-oda...

Érdekes animésmangás beöltözős konferenciás buli volt a Haller utcai művházban. Elvertem egy fél vagyont mindenféle ázsiai instant kajákra, meg mangós pálcika, licsis ital, guavás szódabikarbónakrém, mocsi meg mittoménmik valamivel. Színre és méretre válogattam 😃

Végre van egy működő Atari klónom, egész napot kibírta, nem kontaktos, pár évig remélem jó lesz. Többi projektalap holnap megy roncsfutamra.

(#121582) Jahno


Jahno
őstag

Ja, pénteken meglestük az Álmok álmodói kiállítást. Eléggé berendezték a Milenárist, csak pislogtam. Persze sok mindent tud az ember, meg ott van neten és Youtubeon, de ennyire összekapva, meg élőben látni Duflex és Reflex fotómasinát, stencilgépet, pár megmozgatható és taperolható dolgot, ízléses mini videók, multimédiás anyagok, mint pld. kis rádi/TV stúdió, félig berendezett nappali, hallgatgató telefonhírmondó... Nekünk azért egy Ikarusz busz nem akkora nagy trükk, de teljesen jól megcsinálták két terem közti átvezetést egy félbevágott fülkéből, amin végig lehetett menni. Mini planetárium, szimulált Mars, csiribirik.

Pár ergya képet csináltam, kiszórhatom albumba, itt annyira nem fárasztanám a nagyérdeműt.

(#121583) Phülöp válasza eattila (#121580) üzenetére


Phülöp
addikt

Tegnap majdnem gurultam én is, de 0 fokot mutatott a hőmérő, úgyhogy begyújtottam, és visszabújtam a takaró alá olvasni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121584) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#121579) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

Keményen tolod, gratulálok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121585) eattila válasza Phülöp (#121583) üzenetére


eattila
csendes tag

Hűt. 0-ban én sem megyek majd szerintem :D Télre marad a futás futópadon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121586) Sipi-


Sipi-
tag

Drága trip volt...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121587) WiZARD


WiZARD
addikt

Lidl 3.6% tej az elmúlt féléves 399ről mára 479 lett. :Y

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#121588) eattila válasza WiZARD (#121587) üzenetére


eattila
csendes tag

Aldiban meg nincs tartos tej napok ota. Akcios….

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121589) Samott válasza WiZARD (#121587) üzenetére


Samott
addikt

Ott egtek a fenyek az uzletben rendesen? A vecsesiben rendesen felhomaly volt ma, a lampak harmada egett csak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121590) Sipi- válasza WiZARD (#121587) üzenetére


Sipi-
tag

Kávézóval mi a hosszú távú terved? Megéri még csinálni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121591) Grillo válasza eattila (#121588) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem a Lidlben múltkor szólt a kasszánál a néni, hogy nem vihetek el 10 darabot, csak 6-ot.
A héten meg csak egy fajta volt, az is 1,5-ös.
Nem mondom, hogy ezek nélkül nem tudunk élni, de azért na, a helyzet fokozódik.

(#121592) eattila válasza Grillo (#121591) üzenetére


eattila
csendes tag

Masfeles volt itt is. De olyat nem akartam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121593) WiZARD válasza Sipi- (#121590) üzenetére


WiZARD
addikt

Sose érte meg :(
Amíg nem bukó addig próbálkozok, hátha lesz jobb, aztán meglátjuk meddig.
"jó hogy van", bezárni kicsit kudarc lenne, 2.5 embernek munkát ad (meg nekem, de én kapom érte a legkevesebb "fizetséget"). Amit befektettem annak úgyis csak töredékét kapnám vissza. Így van esély a csodára, ha bezárnám akkor valószinűleg sose nyitnám újra.

Lidlben égtek a lámpák rendesen.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#121594) zetor2000 válasza Samott (#121589) üzenetére


zetor2000
senior tag

Felénk a pestlőrinciben (Lidl) félhomály van kábé egy bő hete. Volt, hogy a zöldségeknél elöl, a pénztár előtti sorban, a zöldségesstandok végéig világos volt, de aztán pár napra rá megszűnt ez a jóvilág is, és csak félhomály volt.
Kicsit féltem is, nehogy megerőszakoljanak, hogy vegyek valami olyat, ami nagyon nem kell itthonra. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121595) Jahno


Jahno
őstag

YT segítség nélkül rájöttem miképpen kell kinyitni egy japán üdítőt. Köszönöm a figyelmet!

(#121596) Phülöp válasza Jahno (#121595) üzenetére


Phülöp
addikt

A golyós? Az poén.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121597) Jahno válasza Phülöp (#121596) üzenetére


Jahno
őstag

Eddig nem ismertem, néztem is, hogy miafakk, aztán összeállt a legó.

[link]

De azért hülye szigetlakók, meg kell variálni.

(#121598) zetor2000 válasza Jahno (#121595) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismerős a golyós / gyerekzáras Metaxa ügyében hívott... Már régebben.
Azt le kellett nyomni kicsit, akkor szakadtak el a kis baszok, amik a kupakot rögzítették. Addig csak simán körbeforgott a kupak. Gyerekzár. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121599) zetor2000 válasza Jahno (#121597) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez jobb módszer :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121600) npera


npera
újonc

AOS T3 analóg

114 gramm AUW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.