Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121801) Jahno


Jahno
őstag

Újabb HDD döglött meg a cuccban, nincs itt semmi látnivaló, de nem értem, hogy ez a végén kinek jó, ha mindenféle gyárilag felújított cuccokat hordanak, ami eddig működik. Ez lesz a 8., nekem meg sok erős mágnesem és tükörsima fotós felületem :DD

(#121802) qnadam válasza -NoVa- (#121781) üzenetére


qnadam
veterán

mármint otthon?
és a hagyományok? a régi technológiák élő múzeuma?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121803) -NoVa- válasza qnadam (#121802) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ugyeugye. Valami trükk csak lesz a dologban. Mondjuk félnek, hogy a DSL telefonvonal ingadozó 100V-járól fog a lakosság akkut tölteni rezsicsökkentésnek, nade majd az üvegszálról nem tudnak, és akkor gyorsan mindenhová azt húznak inkább. Vagy annyit drágult a réz, hogy megéri beszedni és eladni.

(#121804) zetor2000 válasza -NoVa- (#121800) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, ezekkel képben vagyok.
Az árazását sehol nem említettem, se hogy drága se hogy olcsó.
Csak azt nem értem, hogy egy professzionális termékvonalnál ez az adapteresdi mennyire jó vagy épp nem. A marketingeseknek szerintem lehetett pár óra, mire kitalálták a tutit. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121805) eattila válasza zetor2000 (#121795) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom. Ha nincs usb, van felhő. Meg amúgy is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121806) Jahno válasza eattila (#121805) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, el akarják adni fotósoknak és akkor dugja be a 3. konverter után a kártyaolvasót meg HDDket, mert egyikre ment és néha dolgozik, másikra meg nem árt ha gyorsan átér a biztonsági mentés vagy egyéb adat tologatása. Ha már a NAS gyors eléréséhez még egy ethernet is kell, mert arról dolgozni nem tudsz akkor legalább ilyen kütyükáosszal légy kapcsolatban a sebességhez. Fotók importálása közben max. nem netezel, mert nem bírja.

(#121807) hobizoli válasza Sipi- (#121757) üzenetére


hobizoli
nagyúr

van wifi itt is ilyen kezi vonalkod leolvaso bizbaszoknak, meg van egy Guest halozat is, ami barkinek mukodik a web fele, de az nyilvan nem gigabites link, 48-72Mbps-t neha el lehet erni azon is :DDD

uzemben/irodakban nalunk desktop gepek vannak elsosorban, notakonyvekkel relativ kevesen rohangalnak, de desktop gepuk nekik is van amugy az melle

mondjuk desktopokban is van wifi is, de az uzemben a gepek vasbol vannak, lefoldelve, meg egyenpotencialra hozas is nagyon van, ugyhogy mobiltelo is csak 1-2 palcikas tererot tud
meg az ipari PC doboz is fembolbol van, szoval ahol olyanban van a gep, hat abbol terero nem sok jonne ki vagy be, mert EPH-zva van az is

ezek meg nem olyan dolgok, hogy par havonta odebb rakodnak, mert a gizikenek szemebe sut a nap delutan 2-kor es az asztala forduljon mar mas fele

irodakban is falon korbe megy egy kabelcsatona, abban vannak az UTP vegpontok, 230VAC konnektorok
a desktop gepekhez onnan megy egy-egy 5m-s UTP kabel, ha kicsit hosszabb, akkor max csinalnak ra par karikat
hiaba van a desktopokban is wifi, azok mindig UTP-n vannak bekotve, hogy ne telitsek feleslegesen a Wifi csatornakat a notik miatt

nincs ilyen 3-400m2-s openspace megoldas, ennel kisebb, tematikus 20-40m2-s irodak vannak 2-5 fovel
targyalokban is az asztalokon ott van az UTP es 230V kiallas, tobb is
nyilvan van Wifi ott is, de az UTP az mindig nyerobb

nalunk is le lett rakva egy gigabites 16 portos UTP switch a mi 5 desktop gepunk (+nalunk levo kisebb laborkontenerben a masik 3) arra van rakotve UTP-n, uzembe is mar optikai gerinc lett csinalva
na azota lett jo

ami elotte volt toldozgatos, ganyolgatos szerencsetlenkedes tenyleg egy sapka szar volt

több drón kell ;P

(#121808) eattila válasza Jahno (#121806) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez a válasz:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121809) Jahno válasza hobizoli (#121807) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg itt olvasgatom a sajtóanyagaikat, mekkora, hogy pont ebből maradtam ki (de itt is érdemes nézni az apróbetűst, 1 szalagra néztek minimális futásidőt, abból extrapoláltak 50 szalagra, mert mi lenne ha)

Ilyen alap bullshitgenerátoros:

prevent downtimes before they occur
turned data into value
easy installation
fast data processing with .... technology
asset overview
detailed asset information
anomaly decetion
anomaly documentation
fast reaction
reduced line downtimes
cloud connectivity
return of invest

(#121810) Jahno válasza eattila (#121808) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem merek sem hozzányúlni, sem tanácsot adni az a legegyszerűbb. Úgyis csak sírnak, hogy "drága", utána meg azért, mert valami nem megy és mindenhez értek fejtsem meg.

(#121811) hobizoli válasza blueboi69 (#121773) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nalunk nagyon ritkan hasznalnak Wifi-t barmire
tenyleg csak amikor notival setal vki innen oda, meg vannak a targyalo ajtoknak ezek a tabletek, amin latszik, hogy be van-e foglalva vmikorra, na azok mennek Wifi-n, de oda nem is kell savszelesseg se, ha 5-10sec-l kesobb jelenik meg rajta a felirat, ha eppen modosul, akkor sincs semmi

de amikor PLC-ket buzeraljak, ahhoz is letezik Wifi modul, de UTP alapbol van azokon is, azt meg bedugod, osztmegy
szekreny mindentol IS vedett IPvegtelen+2 szabvanyu, meg hat vas az egesz, az is EPH-zva
zold-sargaval
ott csukott ajtonal wifivel nem csinalsz semmit :DDD

több drón kell ;P

(#121812) hobizoli válasza Sipi- (#121778) üzenetére


hobizoli
nagyúr

USB...
eleve egeret hasznalok notihoz is, ha itt van egy, annak meg szokott lenni USB stick-je
azt is be kell dugni vmibe

mondjuk eleve USB-C dokkoloval hasznalnam a notit asztalon
benne: UTP, HDMI, tap, az eger meg egy sima USB-n

jon at a uzemvezetonk is, o mindig ott szerencsetlenkedik a touchpad-l
kerdeztem mar tole parszor, hogy a kopenye zsebeben tenyleg nem ferne el egy ilyen kis mini wireless eger? :DDD
desktop gepenel meg nyilvan van kulon egere


sogor notijan toltam ujra a Win10-t az is ilyen csiri-csare, hogy nincs rajta UTP, mert attol vastaggabb lenne a gep vagy 1.1mm-l is akar
a routertol 10cm-re volt max, szoval tererovel nem volt baj (TPLink C7 AC1750)
aztan meguntam, elobanyasztam azt az USB-s hub-t, amin van egy alapbol UTP is
a kabel bele abba, ééééés latvanyosan gyorsabb lett

pedig elvileg 5GHz ekkora tavon a Wifi-nek is patentnak kellette volna lennie, aztan megse :U

több drón kell ;P

(#121813) Jahno válasza hobizoli (#121811) üzenetére


Jahno
őstag

Van egy csomó kolléga akinek notesze sincs. Nem is hiányolják.

(#121814) eattila válasza Jahno (#121810) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is kaptam. Gyári, műxik. Pont. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121815) hobizoli válasza Jahno (#121813) üzenetére


hobizoli
nagyúr

multkor is atjon hozzank, benazgatott itt a notijan, aszondja aaa megnezem a gepen inkabb
odaul az egyik gephez, bejelentkezik ra....
az az i-nullas gep eppen :DDD

fel perc mulva megszolal: ez a gep mitol ilyen lassu..?
hat latod, na ezert kene ebbe is min 8GB RAM meg 500-s SSD, mint a tobbibe...

bar en mar ha vki kerdez, hogy milyen konfigot vegyen maganak otthonra, 16GB alatt nem mondok semmit, mert manapsag a 8-t is halal siman el lehet hasznalni :U
en a 8GB RAM-s gepeket is ujrainditom mindennap amikor bent vagyok, mert 6.5-7GB felett vannak azok is, de azok akkor meg nem latvanyosan rogynak ossze

itthoni Xeon-ban meg 32GB van, annyiba a minden IS elfer
most is 8,9GB a foglalt RAM eppen, delben indult ujra vmi frissites miatt
FF fut 8 fulecskevel...

több drón kell ;P

(#121816) Jahno válasza hobizoli (#121815) üzenetére


Jahno
őstag

Ex-cégemnél elég sok 4 giga memóriás 120as SSD-s gép volt, mert ez úgy "irodába elég". Valaki kitalálta, azoknak is a tetves anyjukat, üljön le és próbáljon dolgozni. Elhiszem, hogy Neki esetleg csetelésre meg Inderigót olvasni elég, de a többség nem ezt csinálja és híznak az alkalmazások is. Igaz aki kitalálta az el villogott egy legújabb arany színű ájfónnal és a 480as SSD, 8-16 guga RAMos 2-3 éves gépét fikázta, hogy milyen szar és igazán lecserélhetnénk már mert ezzel nem lehet dolgozni és a színe is milyen csúnya meg mennyire karcos már (elvégre összebaszta).

Aztán persze júzer oldalon is mentek az adatbáziskonverziók egyéb szakramentomok és amikor saját kollégákkal kellett hisztikézni, hogy ez manapság egy combosabb Ekcel adatbáziskezelőnek is kevés, van 1.2 nyilvántartónk, igen bazmeg egyszerre KELL használniuk, mellé manapság Teams, egyéb is megkéri a magáét, Javas kulákról nem beszélve meg úgy általában nem a sötét középkorban vagyunk, akkor simán lepattant róluk, meg "minek ennyi cucc rá" és hasonló. Esetleg "most nincs rá keret" és kész is, kihúzva, tavasszal majd ősszel bővítünk, ősszel majd év végén, év végén hát havi zárunk most ne, tavasszal meg kiderül, hogy nincs bent az idei keretben de most van igazgatóság csere, majd akkor majd azok az újak. És igazam lett, hogy mi még bőven ott húzzuk az igát, mikor ezek a baromi okos megmondóemberek már rég elgaloppoztak a naplementébe, csak a szopást hagyták maguk mögött.

(#121817) hobizoli válasza Jahno (#121816) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, a Teams-t pont neztem a multkor, betolteskor 200MB RAM-t eszik meg csak az :DDD

be is zartam ;]

nekunk nincs dolgunk vele, de betoltodik az is :U

több drón kell ;P

(#121818) eattila válasza hobizoli (#121817) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nekem mostanság rendszeresen egy fekete téglalapot csinál a monitorra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121819) zetor2000


zetor2000
senior tag

Apa kezdődik

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121820) Sipi-


Sipi-
tag

A hét elején megmostam két ablakot a lakásban, a többire még nem jutott idő. Ma délután meg akkor vihar jött, hogy még a teraszunk ablaka is teljesen vizes lett (pedig 3 oldalról védett és kb. 2,5 méterre van a széle az ablaktól). Persze a frissen mosott ablakok is vizesek lettek, nem kicsit. És most jön a következő forduló :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121821) npera válasza zetor2000 (#121819) üzenetére


npera
újonc

Perpetuum mobile?

Az általuk megkérdezett szakember úgy véli: ez nem azt jelentené, hogy a használt meleg víz hőfokát vagy mennyiségét csökkentenék, hanem a fűtésre jutó hőmennyiség lenne kevesebb,

:U

(#121822) Samott válasza npera (#121821) üzenetére


Samott
addikt

Nem emelik az arat, csak hidegebb lesz. Mint amikor a fel kilos ropi mar csak 40 deka.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121823) Sipi- válasza npera (#121821) üzenetére


Sipi-
tag

A gyorsan mozgó meleg molekulákat kiszedik belőle és lassan mozgó hideg molekulákat raknak bele. De lehet, hogy így drágább lesz, elvégre a víznél is drágább az egy bubis, mint az 5 vagy 10 bubis.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121824) Sipi- válasza Samott (#121822) üzenetére


Sipi-
tag

Hogyan, ha hőfokot és mennyiséget sem csökkentenek?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121825) hobizoli válasza Sipi- (#121823) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert annak vmikor vastagabb falu a palackja is, ami tobb anyag
meg a CO2 gaz sincs ingyen


;] ;]

több drón kell ;P

(#121826) Samott válasza Sipi- (#121824) üzenetére


Samott
addikt

De hat leirtak: a fűtésre jutó hőmennyiség lenne kevesebb, ezáltal a lakások hőfoka csökkenne.

A zuhanyban, mosogatashoz eleg lenne a melegviz (legfeljebb kevesebb hideget kel mellekeverni), de a radiatorban mar nem futi fel a lakast 20+ fokra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121827) eattila válasza Samott (#121826) üzenetére


eattila
csendes tag

Az sok esetben 25+

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121828) Sipi- válasza hobizoli (#121825) üzenetére


Sipi-
tag

Tudom. De nézd meg a linket :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121829) hobizoli válasza Sipi- (#121828) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lattam a filmet is... ;]

több drón kell ;P

(#121830) npera


npera
újonc

Ma reggel propörli szétáztam melóba menet. Akkor kezdett el esni, amikor kitekertem az utcára, aztán félúton elkezdett ömleni. Akkor éreztem, hogy befolyik a víz az alsógatyámba is. Utána már kábé mindegy is volt.

Hazajöttem (akkor nem esett), lemostam a láncot, meg a lánckerekeket, aztán lemostam a bringát is. Holnap reggel indulás előtt bekenem a láncot, aztán bódottá.

(#121831) npera válasza Samott (#121826) üzenetére


npera
újonc

Most esett le, hogy a melegvíz a csapból jövő melegvíz. Aaaaa....

(#121832) zetor2000 válasza npera (#121830) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ma, nemrég. Egy hete takpnykórral vagyok idehaza, covid teszt negatív. Fodrász ma volt nyitva, de mite odaértem, szétáztam. Mondja, most akkor nem mosunk :) nála megvártam, amíg eláll, elindultam haza. Idehaza bolt felé félúton megint eleredt. Boltba be, de kifelé még esett. Át egy másikba. Fű, nedves, cipőbe be… most benyomtam a klímát 27 fokra, meglátom mi lesz belőle.
közhen kézbeakadt vmi nedű, belsőleg… :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121833) Samott válasza eattila (#121827) üzenetére


Samott
addikt

Volt. Azt irjak hogy igazabol csak a magasabban levo lakasokban, lent mar eddig is faztak neha.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121834) zetor2000 válasza npera (#121821) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából jó kérdés, mert asszem ugyanonnan jön ilyen helyekre a fűtés is, mint a melegvíz.
Melegvíznek elég alacsonyabb hőfok is, ~55 már sztem elég majd' mindenre is, fűtéshez lehet kell a melegebb, mert azon talán nagyobb a veszteség, pláne rendes lakótelep méretben.
Mindenesetre eddig azt mondták, hogy a távfűtéses lakások "szerencsések", mert kevésbé érinti az áremelkedés. Azt most látni, hogy de mégsem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121835) -NoVa- válasza zetor2000 (#121834) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondták, tehát hazudtak. Mozgott a szájuk.

Avagy nagyobb a gond, napról napra fokozatosan adagolnak.

(#121836) zetor2000 válasza -NoVa- (#121835) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valszeg...

Én a saját társasházra leszek kíváncsi, mennyire emelkedik majd meg a cech... eddig semmi különös.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121837) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, AOS T3 maiden. Jól megy a gép, de alacsony gázon kezes és egész halk is. Eddig igen tetszik. A kamerát még állítgatnom kell, nagyon durván Trinitronos a képe.

(#121838) Jahno válasza Sipi- (#121820) üzenetére


Jahno
őstag

Én ebben a jó időben simán hazajöttem a melóból, úgyis mindegy alapon. Pár hete összesároztam kicsit a kocsit, azt vidéken megpróbáltam lemosni de mosó benyelte a lóvét, adott bizonylatot és baszott elindulni. Nyilván az esőben hazafelé szarrá áztam, kocsit nem mosta le.

(#121839) Sipi- válasza zetor2000 (#121836) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk azt írta a közös képviselő, hogy a gázzal bőven beleférünk, de a társasház villanyszámlája duplájára fog emelkedni (liftek, világítás folyosón, garázsban, udvaron, stb.)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121840) Jahno válasza Sipi- (#121839) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk világítás modernizálással szépen lassan osonkodnak előre gerillában, de komolyabb fejlesztés kb. sosem térülne meg, hogy mondjuk a szélső folyosóvilágítások napközben világosban ne menjenek, meg hasonló. Tetőn az elszívók zabálnak rengeteget, arról majd kifaggatom az illetékest, hogy hol tartunk a modernizálással.

(#121841) eattila válasza Samott (#121833) üzenetére


eattila
csendes tag

Anyosomnal a masodikon telen mindig bazi meleg volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121842) Jahno válasza eattila (#121841) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért sem mindig egyszerű a fűtés korszerűsítés, mert van ahol hideg, van ahol extrém meleg, nem szabályozható, de akinél meleg van az fél, hogy drágább lesz, a többiek is simán csak a varázslatoktól, amúgy sokkal jobb és gazdaságosabb lenne, de az idősebb korosztály meg végképp tojik bele, aztán nálunk is lefújták.

(#121843) eattila válasza npera (#121830) üzenetére


eattila
csendes tag

En gumit csereltem hatul. Mert a protek vegigrepedt a reflexcsik menten. Erre nem belevert a fek! Noice. De azert valahogy csak kihoztam.
Kovetkezo szett schwalbe lesz. Vagy conti.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121844) qnadam


qnadam
veterán

a "miért nincs kedvem vállalkozni" kérdéskör még egy eleme: a megszűnő cégemnek öt darab mai fizetési határidejű számlája van kint, ezek közül eddig 1 azaz egy darab utalás jött be :C
plusz még egy, aminek 28-a a határideje.
általában közel nem ilyen rossz a helyzet, de azért így na.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121845) Jahno válasza qnadam (#121844) üzenetére


Jahno
őstag

Semmi ilyen lelkesítő, hogy légy a magad ura, törj ki a mókuskerékből, magadnak keresd a pénzt és ne a főnöködnek, meg satöbbi?

Esetleg a buzi marketinges csoportból most nem találom az idézetet, de állítólag csak egyszer kell összerakni és utána semmit nem foglalkozol vele, csak termel és a pénzt számolod :-D Meg ilyenek.

(#121846) hobizoli válasza Jahno (#121842) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a nyugik itt is minden ellenesek voltak, aztan vhogy csak sikerult egyszer atverni rajtuk

de addig olyan eszkombajn fenntartasaik voltak, hogy ok ne fizessenek belole, csak azt csinaljak meg, amire az allami tamogatasbol futja
hat, ez nem igy mukodik....

~600k volt lakasonkent es 5-6 ev alatt le lehetett torleszteni, szoval ha vkinek nem volt ennyi, akkor se volt egy kibirhatatlan osszeg

több drón kell ;P

(#121847) hobizoli válasza qnadam (#121844) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en nemtom miert nem lehet bevezetni azt, hogy minden szamla a NAV-hoz fut be automatikusan, es ami 3 munkanap utan sincs rendezve, oda kiugik egy 10% plusz buntikent automatikusan, a 8 naptari nap utan ujabb 15%, meg a NAV kimegy korulnezni bonuszkent, hogy miii aaa baaaaj?

azt biztos nem sokan szeretnek, hogy a konyvelest oda-vissza atnezzek evekre visszmenoleg, meg rakeruljenek egy listara

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#121848) Jahno válasza hobizoli (#121847) üzenetére


Jahno
őstag

Befut már a NAVhoz, tiltakoznak is ellene, de a fizetést már nehezebb felülbírálni, hogy ki nem teljesített hibásan, miért csúszik, milyen egyéb megegyezések vannak, garis hiba, folyamatos teljesítés, mittomén.

(#121849) hobizoli válasza Jahno (#121848) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem ugy ertem
a NAV fele adsz egy fizetesi kovetelest a xy ceg fele
es az xy ceg a NAV-nak fizeti ki, aki abbol az adot levonja automatikusan, tobbi kifizeti neked
nem fizetik ki idoben, NAV-tol ramegy 3 munkanap mulva 1.1x szorzo
8 naptari nap utan ujabb 1.15x, meg egy par jomunkasember latogatast tesz naluk osztonzeskeppen

több drón kell ;P

(#121850) eattila válasza hobizoli (#121849) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert nem az állam felelőssége, hogy valaki fizet e neked. Ha vitátok van, majd bíróság. Ennyi erővel számlázok neked egy erőset, aztán ha nem fizeted ki, majd a NAV behajtja? Ugyan. A nav maradjon az adónál.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.