Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121901) Phülöp válasza zetor2000 (#121900) üzenetére


Phülöp
addikt

Ami nagyon kéne, az a 14 pro, ami elég lenne, az a 13 (nem a mini, mert akksi), amit veszek, az meg a semmise.
Valószínűleg pont ez a hozzáállás vezetett el oda is, hogy nem egy elektromos Mini vagy egy Chrylser Crossfire van alattam, hanem egy 22 éves Nissan Micra.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121902) Grillo válasza npera (#121883) üzenetére


Grillo
senior tag

Átlag 21.

(#121903) Grillo válasza Jahno (#121885) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk most jött telefon, lehetne cserélni a 3 éves S10e-t A53 5G-re. De erősen gondolkodom, érdemes-e. Bánt a vezeték nélküli töltés hiánya, meg a DeX is jól jön néha (3 év alatt vagy 3szor). Meg nem tetszik, hogy nagyobb.

Ezt így elolvasva eléggé försztvördproblemes a dolog, de na.

Anno lehetett volna Samu helyett iphone, de abban még nem volt lidar. Ha most lehetne 12/13 Pro, akkor az lenne, mert tudnám terepen használni faszán. Minden másra nekem jobb az android.

[ Szerkesztve ]

(#121904) Bujdy81 válasza npera (#121883) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

260 munkanap van egy évben, mínusz pár munkaszüneti nap, mínusz a szabi, ami 22-35 nap. Nekem pl. idén 35 lenne a kölkök miatt! :D

Szóval ott járunk, kb. 216-234 napot dolgozunk egy évben, ami 18-19,5 nap per hó! :)

(#121905) Grillo válasza Bujdy81 (#121904) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, nekem 49 nappal indult az év, de ez most speciális helyzet.
Meg a vége megint az lesz, hogy egy része csak papíron fog megvalósulni...

(#121906) zetor2000 válasza Bujdy81 (#121904) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg a túlórák miatti munkaszünet (nem mindenütt fizetik, van, ahol munkaidőből való távollétet adnak), meg némi betegszabadság is bejátszhat. Akinél gyerek(ek) van(nak) ott őmiattuk is. Aki meg egyedül van, ott meg amiatt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121907) Samott válasza Bujdy81 (#121904) üzenetére


Samott
addikt

En a szabit nem szamolnam ide, azert jar a fizu, ilyen szempontbol az munkanap. De minusz hetvege, minusz unnepek miatt en is husz napjaval szamolom a honapot, de Grillo 21 napja lesz a valos inkabb. Csak 20-al osztani konnyebb. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121908) Bujdy81 válasza Samott (#121907) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Bele kell számolni ha az a kérdés, hogy "hány napig dolgozol egy iPhone-ért?" Vagy Te a szabi alatt is dolgozol? ;)

Egy évben dolgozom (pl. én) 216 napot. Ezért kapok 21.600 küvecset egy évben. Ha valami 1850 küvecsbe kerül, akkor hány napot dolgozom érte? Szerintem tizennyolc és felet (ami átlagosan amúgy egy hónapra jön ki naptárilag).

(#121909) Phülöp válasza Bujdy81 (#121908) üzenetére


Phülöp
addikt

szerintem illik beleszamolni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121910) Samott válasza Bujdy81 (#121908) üzenetére


Samott
addikt

En a szabim alatt is kapok fizetest, szoval igen, bele kell szamolni azt is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121911) Jahno válasza zetor2000 (#121900) üzenetére


Jahno
őstag

Holott a kamera előzőkben is marha jó volt, de főleg a szoftveres körítés.

(#121912) Samott


Samott
addikt

Kezdodik: Győr mindkét uszodáját bezárták, művházak, múzeumok és könyvtárak sem fognak kinyitni

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121913) Sipi-


Sipi-
tag

Én nagy "bajban" vagyok. Telefont akartam születésnapomra, mert az 5 éves Xiaomi Mi A1 már sokszor nem talál GPS-t. Viszont pl. amit vettünk telefont márciusban 80ezerért asszonynak, az most majdnem 110ezer forint. Pontosan ugyanolyan telefon, nem több memóriás. 100e felett meg nem szívesen fizetnék egy telefonért. Szóval lehet, hogy inkább próbálok egy factory resetet, hátha rendbejön.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121914) eattila válasza Samott (#121912) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez csak a kezdet. Majd ha kevesebb lesz a közvilágítás, meg hűvösebb az otthon, meg a munkahely.... Már megint kevesebb kórházban lehet hétvégén/este szülni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121915) eattila válasza Sipi- (#121913) üzenetére


eattila
csendes tag

Az valamit talán segít. Én pár hónapja cseréltettem akksit az enyémben. A lányom használja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121916) Jahno válasza eattila (#121914) üzenetére


Jahno
őstag

Ó, hát én gyárban letöröltem az összes filemegosztást, meg 600 DFS linket. Múlt héten csináltunk egy kamu névteret tesztnek, 10 másodperc alatt beleimportáltam az eredeti szerkezetet, célpontok új szerverre mutatnak, teszt, megy, hurrá.

Na, most töröltük az éleset, jobb gomb, create, errorbazmeg.... Hümmm. Create, warning, errorbazmeg. Pedig mondtam kollégának, hogy csak ennyi a teendő, 2-3 névteret hozzon létre, fél perc a linkek, megosztások, fileszinkron és költözés az jó lesz nekem, vasárnapra kész. Hááát, ahhoz meg kellene csinálni azt a 2-3at, de csak errot dobált.

Közben "nagy" NASról mennek a költözések, egyik tálcában már a 8. lemez hal meg, most jött levél a felügyelettől, hogy lehet eddig élt az egész NAS, amilyen gyorsan lehet költözzünk le róla. Csak a 3 legfontosabb vasunk meg a fileserver cluster van rajta, amit éppen basztatnék :-D

De ha már így vagyunk, akkor ezt-azt megnyomkodunk, elköltöztetünk a háttérben, mert mi baj lehet :C

Persze minden mindennel összefügg, egész jó kis péntek esti reszelgetős klub alakult ki.

(#121917) Phülöp válasza eattila (#121914) üzenetére


Phülöp
addikt

de legalabb van nekunk kidrokk

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121918) Jahno válasza Grillo (#121903) üzenetére


Jahno
őstag

Cégesem az egy A3, 5ös droiddal. Sok vizet nem zavar, netet lehet róla osztani, akkuja is bírja amit kell, bár ebben a hónapban már nagyobb forgalmam volt, mint előtte egész évben mert hárman is felhívtak.

(#121919) zetor2000 válasza Sipi- (#121913) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Jóáras" telefonok most a Realme logó alatt nőnek. Támogatást meg ilyesmit nem ismerem, de a Lurdyban van valami boltjuk... Sokra nem tartom a márkát, de sokan megszerették, most ez kábé az, mint anno a Xiaomi volt. Olcsó, jó. Állítólag.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121920) npera válasza Bujdy81 (#121904) üzenetére


npera
újonc

Svédországban akárhány gyereked van (vagy nincs) a szabik száma 25 és kész. Életkortól sem függ.

(#121921) Phülöp válasza npera (#121920) üzenetére


Phülöp
addikt

nalunk kicsit vastagabb, mert van

4 het nyari szabadsag
2 het teli szabadsag
12.5 nap "pekkanen" - mivel 40 orat dolgozok egy heten a hivatalos 38 helyett, igy azok a 2 orak gyulnek szepen hetente és a fele-fele aranyban rendelkezik veluk a dolgozo es a ceg
az ev vegi leallas az mindig pekkanen, meg ezen kivul 1-2 unnepnap melletti nap, hogy igazan hosszu legyen a hetvege, ha ugy adodik
ezen kivul van egy regi hagyomany, hogy ha a nyari szabadsag utan visszatalal a ceghez a dolgozo, akkor kap + 2 heti fizetest, de megegyezes szerint ezt ki lehet valtani szabadsagkent is
kollegam, aki ez utobbit valasztotta, epp betegallomanyban van 3 honapot (terdmutet), utana kezdheti a 4+2 het nyari szabadsagot

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121922) npera válasza Phülöp (#121921) üzenetére


npera
újonc

Én a "pekkanen" részt szkippelem, valamint túlóra miatt sem kapok pénzt, egy ilyen "csomagot" választottam a portán. Viszont gyakorlatilag akkor megyek és jövök amikor akarok ameddig a meló el van végezve.

Ma szánsájn és heppi déjsz volt. A "szertárból" sikerült einstandolnom egy töltőt, aminek az egyik vége cigaretta adapter, a másik vége meg 65W-os USB-C. Ha megint a tesztpályán leszek, akkor tudom majd tölteni a laptopot a mérőrendszerből, így nem kell arra is figyeljek, hogy mikor merül le a lapos. Mérés közben ugyanis minden áramspóroló funkció dizébül, hogy lássam a képernyőt menet közben is.

Tudom-tudom, kis dolgok is boldoggá tudnak tenni :B

Ja, a karácsonyi szünetet majd tavasszal veszem ki, ugyanis a karácsonyi leállás alatt én a tesztpályán leszek majd és ott fogom nyektetni egy meg nem nevezett svéd gyártó prototípusát.

(#121923) Jahno válasza npera (#121922) üzenetére


Jahno
őstag

Ma voltam a szupertitkos helyen, megszerelni egy peciális nyomtatót. Kivitt a sofőröm, szépen meg is várt míg végeztem és intézett egy instant kávét :DD Szép kis raktár, pár szótlan jómunkással. Még én is elférnék benne a vackaimmal :C

Hétfőn beállítom egyik szerver óráját, mert kb. 2 percet siet, aztán úgy néz ki, hogy ha rajtam múlik akkor mehettek érettségizni.

(#121924) blueboi69


blueboi69
csendes tag

bbq szárny

No description available.

Holnap vagy vasárnap nekiállok az oldalas sütésnek is. Ma megvettem, meglátjuk mit sikerül belőle kihozni. De bakker a szárny 3óra alatt sem érte el a 85°C maghőmérsékletet, pedig végig 120-130fokon sütöttem, az utolsó kb 45percben 150-180°C-on mert már mindenki baromi türelmetlen volt :/ Egy fém tepsiben volt, amin volt rács és azon pihent. Lehet a fémtepsi sok hőt elvezetett?

No description available.

(nem ebben a formában és méretben rakom be sütni, még mielőtt...)

[ Szerkesztve ]

(#121925) Jahno válasza blueboi69 (#121924) üzenetére


Jahno
őstag

Hővel én is szívtam, mikor tepsiben végezte legközelebb bátrabban rakom és nem csak indirekt, az tuti.

(#121926) blueboi69 válasza Jahno (#121925) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Közben beleírtam, hogy a szárny tepsiben volt és lehet az baromi sok hőt elterelt inkább.
Az oldalast nem tepsiben fogom felrakni, akkor, hanem olyan teflon lapra.

(#121927) Jahno válasza blueboi69 (#121926) üzenetére


Jahno
őstag

Lap sem kell, minek? Azt a teflon ráadásul nem bírja a hőt, én biztos beszopolnám.

(#121928) Phülöp válasza blueboi69 (#121924) üzenetére


Phülöp
addikt

irtam mar tobbszor is, hogy kell vmi gyorsan elkeszulos cucc turelmetlenseg ellen
nekem a toltott gombafej valt be: mindenki szereti, es fejenkent 3-4 darab utan elcsendesedik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121929) zetor2000 válasza blueboi69 (#121924) üzenetére


zetor2000
senior tag

A méretet nem értem... nem fér el? :)
Aljáról - innen nézve most ez az oldal - a hártyát húzd le, jobban átsül, meg finomabb is, szerintem, ha nincs ott az a cuccö.
Fűszerezés után alufólia, azt szerintem mehet a szmókerbe. Azt "egyszercsak" kész.

A fémtepsi körül a levegő elég "lassan" melegedik át, szerintem az lehetett a baj a szárnyaknál. Azaz elterelhette a hasznos hőt. Mintha kapton szalaggal kiragasztanád a panelt, amit hőlégfújsz. Azt persze, hogy nem olvad meg az alkatrészen az ón.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121930) zetor2000 válasza Phülöp (#121928) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úúú... olyat én is szoktam.
Májjal meg a gomba tönkjével töltött gombafej, kirántva. Atom kaja, eléggé laktató. Rizibizi, kis petrezselyemmel meghintve... Esetleg csepp tartár vagy majonéz. Persze ez sem a leggyorsabban elkészülő cucc, de ha vendégség van, akkor elő lehet készíteni, és "csak" ki kell rántani. Amúgy jó tempóban durván egy óra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121931) Phülöp válasza zetor2000 (#121930) üzenetére


Phülöp
addikt

en hagymaval + fuszerekkel piritom ossze a tonkot, utana turmixgeppel adok a pofajanak, majd megy vissza a gombafejbe, esetleg egy kis kocka bacon a tetejere vagy sajt
ha van ido elkesziteni elore, akkor foleg jo, mert par perc alatt megsul a grillen, ki lehet osztani, aztan bekeben sutogeni

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121932) zetor2000 válasza Phülöp (#121931) üzenetére


zetor2000
senior tag

A tönkhöz én is adok kis hagymát, fűszereket, esetleg tojást is, hogy krémes legyen, de a magam részéről kis csirkemájat is adok mellé, meg persze fűszerezem is. Aztán amikor olyan, akkor bekerül a kalapba az egész, azt panír, és kirántom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121933) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121934) Jahno válasza Phülöp (#121928) üzenetére


Jahno
őstag

Gombából egyszer valami 7 kilót csináltam így. De tényleg jóság.

(#121935) Jahno válasza Phülöp (#121931) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk gombába tömésnek szintén zöldfűszerrel és egyébbel kevert sajt a menő.

(#121936) eattila válasza Phülöp (#121917) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez kellene jelentsen nekem valamit? Pamela jobb vona :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121937) eattila válasza Jahno (#121916) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez ilyen….

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121938) Sipi-


Sipi-
tag

Bementem ma az irodába felvenni a belépőmet és ha már ott voltam, akkor dolgoztam is egy kicsit. Az egész szinten voltunk kb. 5-en, a recepcióssal együtt :)
Elég furcsa volt így az iroda...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121939) Phülöp válasza eattila (#121936) üzenetére


Phülöp
addikt

[link]

Pamela majd kesobben

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121940) eattila válasza Phülöp (#121939) üzenetére


eattila
csendes tag

Oh. Magyar Steven Segal?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121941) Sipi-


Sipi-
tag

Nah, marad a 480as benzin és az olcsó csirkefarhát.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121942) Grillo válasza Sipi- (#121941) üzenetére


Grillo
senior tag

Gondolom megint őrület volt délelőtt a kutakon.

MOndjuk a Telex címlapon a meghosszabítás alatti hír, hogy a kiskutak csak 25 %-ot kapnak meg a szerződött benzinből...

(#121943) Jahno válasza Sipi- (#121941) üzenetére


Jahno
őstag

Vettem pár felvágottat, csirke ebédbe bort, jól leszek.

(#121944) Samott válasza Grillo (#121942) üzenetére


Samott
addikt

Amugy tankol barki is kiskutaknal? Plane miota ugyanannyi a benzin mindenhol? Persze, nyilvan ahol nincs mas, ott kenytelen, de azt leszamitva?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121945) Sipi- válasza Samott (#121944) üzenetére


Sipi-
tag

Budapesten van egyeltalán kis kút?
Szerintem ez inkább vidékre jellemző, ott is a ritkábban lakott részekre. Kisvárosban már van nagyobb kút általában.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#121946) Samott válasza Sipi- (#121945) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk van egy "Dragonbenz" vagy mi, a gyorsforgalmirol is szoktam latni egy OIL! kutat a gyomroin, gondolom ezek a kis kutak. De nalunk a Lukoil is ures miota a OMV is ugyanannyiert adja a nyálat.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121947) -NoVa- válasza Sipi- (#121945) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szoktam, Caorle mellett, meg Rab szigeten, Nin mellett is, a Mol-énál mindegyikkel kevesebbet fogyaszt pár decivel. Itthon OMW vagy Shell.

(#121948) blueboi69 válasza Sipi- (#121945) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"A MAGYARORSZÁGON TALÁLHATÓ MINTEGY KÉTEZER TÖLTŐÁLLOMÁS NAGYJÁBÓL FELE KISEBB BENZINKÚT, AMELYET JELLEMZŐEN ÉRINT AZ ÜZEMANYAG-KORLÁTOZÁS.
Az OMV-kutaknál sincs viszont minden rendben, hiszen a schwechati finomító még mindig nem üzemel. „A kutak tulajdonosai mellett számos benzinkutas megélhetése is veszélybe került az árstop fenntartása miatt” – mutatott rá Bujdos Eszter, aki arra sem talál választ, hogy"

Ezek szerint vannak kis kutak. Én alig 1-2-t tudnék mondani itt 15km-es körzetben.
Amióta árstop van én a pálya melletti mol-nál tankolok. Eddig sosem volt sor és mindig volt benya.

(#121949) Jahno válasza blueboi69 (#121948) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi a kicsi. Avia és Eni van arrafelé. Én mondjuk most tankoltam olyan kúton, aminek neve sem volt. Éppen a tátrai túra fogyasztását számolgatom, aztán úgy néz ki, hogy vagy a benyából fogyott sok vagy visszafelé az M30on ártott meg a jobb lában a fogyasztásnak, de nem adja ki.

(#121950) npera


npera
újonc

Gázóra leolvasás level 9000....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.