Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121851) eattila válasza qnadam (#121844) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálunk írtam egy cuccot, ami a lejárat előtt 2-3 nappal mailezik, hogy le fog járni. 1 nappal előtte is. Lejárat után meg naponta megy mail, sms. Automatán. korábban éjjel ment, már átraktuk délre :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121852) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#121853) Samott


Samott
addikt

#enkerekelnezest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121854) zetor2000 válasza WiZARD (#121852) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a 14es iPhone?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121855) Jahno válasza hobizoli (#121849) üzenetére


Jahno
őstag

Nem a NAV dolga, meg előbb kell egy bírósági végzés is. És néha nem is kell levonni adót, de ez már újabb mellékes.

(#121856) Phülöp válasza WiZARD (#121852) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez alapján én az átlag fölött keresek, még a pro esetében is.
Pofám lapos akkor.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121857) npera válasza WiZARD (#121852) üzenetére


npera
újonc

Van egy inflexiós pont majdnem Magyarország magasságában.

(#121858) eattila


eattila
csendes tag

Na a repedt protek-et lekaptam. Ment a helyére a régebbi, de alig futott cst. Meg küldtem mailt a boltnak is, hogy héhahó. Mert amúgy ilyen:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121859) npera válasza Phülöp (#121856) üzenetére


npera
újonc

Ugyanez itt. Mondjuk ennyi pénzt sosem tolnék ki egy mobilra, a harmadáért már teljesen jó dolgok vannak.

(#121860) npera válasza eattila (#121858) üzenetére


npera
újonc

Jó nyomáson használtad? Nem állt sokat felfújva?

Én picit túltolom a nyomást, mert elvileg 10 kg tömeghez kellene 1 bar nyomás. A 28 mm-es abroncsok 8,5 bar körül szoktak tetőzni, de nekem érdemes 9-9,5 barra pumpálni, hogy ne nyomuljon szét alattam nagyon.

(#121861) Phülöp válasza npera (#121860) üzenetére


Phülöp
addikt

Én 8.2-nél húztam meg a határt, az is elég pattogós már.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121862) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#elektromos gokart

Tegnap voltam céges gokatozáson. Voltam már párszor gokartozni, mindigis irigykedve néztem a kb 160 centis 70-80kg-os fiatalokat, hogy azoknak milyen jól kézreáll minden és hogy elhúznak az egyenesben ugyanolyan gokarttal, csakmert az extra súly miatt nálam nem bírja a motor.

Nade, most életemben először kipróbáltam az elektromos gokartot és valami kibaszott jó dolog! Mondjuk elférni ugyanúgy nem fértem el, bár állítható a pedál távolsága és az ülés is, így is a két térdem közt volt a kormány (bezzeg mások meg nyújtott kézzel és szinte nyújtott lábbal ülnek benne, utána meg néztem, hogy sisakban is vállamig érnek).
Szóval azt hittem, hogy fúdeszar lesz, meg minden, de nem! Kibaszott jó. Végre volt benne annyi nyomaték, hogy ne legyen gond a pluszsúly és teljesen kiegyenlített a kűzdelem.

Ami még újdonság volt, hogy a kormányon van kijelző, írja a köridőt, valamint távolról vannak a gokartok vezérelve. Kicsúszás esetén, mindenkiét lelassítja, boxkiállás esetén is, ha csattansz akkor van büntető lassítás.
Ami még érdekesebb, hogy a gokart erősségnek vannak szintjei, asszem 10 erősségi szint. Gyerekeknél le van korlátozva, felnőttek asszem 6ról indulnak. Minden erősségi szinthez tartozik egy köridő, ha azt eléri valaki, akkor emelkedik a szint és a gokart gyorsabb lesz! Mindezt menet közben. Kurvajó dolog. Ezekhez hasonlót semelyik benzines nem tudja és nem is tudhatja. Nekem nagyon bejött a dolog.
Úgyhogy tudom ajánlani mindenkinek aki szereti a gokartot, hogy egyszer próbáljon ki egy ilyet is. Hangot ad ki, teljesen élvezhető a feeling. Szinte biztos voltam benne, hogy a súly miatt esélyem sem lesz a többiek ellen (asszem 12en mentünk) éshogy utolsók közt leszek, ehhez képest 3. lettem, de az első 5 ember, mind 0.7sec időn belül volt. (Azonos gokart szinttel), aki az első lett, ő kb feleakkora mint én, így nem gondolnám, hogy a súly bármit is számított volna. (0.2 vagy 0.3sec-el volt nálam gyorsabb) Kurvajó. :R

(#121863) Phülöp válasza blueboi69 (#121862) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó bulinak tűnik.
Sose ültem gokartban (és már nem is fogok szerintem (legalábbis ha rajtam múlik), de tudom értékelni a gyermeki örömödet. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121864) eattila válasza npera (#121860) üzenetére


eattila
csendes tag

A megadott tartomanyom belul hasznaltam. 6.5 a max, 5,5-nel sosem volt benne tobb.
Volt par het mikor nem tekertem. De belterben volt. Fagy nem erte.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#121865) blueboi69 válasza Phülöp (#121863) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Óó sosem késő :)
Sajna nekem mindig is drága mulatság volt, ezért keveset jártam, talán 1-2céges rendezvényen volt ilyen, vagy valami nyert jeggyel vagy nyílt/autós/motoros napi akciókkal, persze olyankor mindig sokan voltak, de imádtam, annak ellenére, hogy sosem volt igazán esélyem, de totálisan más, mint autót vezetni.

Amire befizettek az egy komplett futam volt, szabadedzés 10-12kör, aztán megint valami, időmérő, futam. Ráadásul mivel két csapatként mentünk, utána a két csapatból a gyorsakat hozták össze a versenyre (meg lehetett szavazni, hogy így legyen-e), meg azt is lehetett választani, hogy köridő számítson helyezésnek, vagy a fizikai sorrend. Egyébként kb esélytelen előzni a pályán, hacsak nem ront valaki előtted, de mikor 5en mentek 1sec-en belül, akkor 12-14kör alatt nem nagyon tudod kielőzni.
Izgalmas volt, amíg a másik csapat ment, addig lehetett megdumálni a pályát, meg inni egy bambit, aztán kész.
Volt rendes oktatóvideo a szabályokról, a pultoscsaj meg nagyon lelkesen mondta a díjátadón a neveket. Van kis pódium, első 3 kapott érmet (benne van a csomagban), közben queen - we are the champions ordít. Teljesen jó :)

(#121866) Phülöp válasza blueboi69 (#121865) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem az idő, hanem az igény hiánya :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121867) zetor2000 válasza blueboi69 (#121862) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én sima "benzinessel" nyomultam, életemben először, az nekem is tetszett.
Az nem, hogy leülni bele, meg onnan felállni :D
ott is mértek köridőt, de csak a nagy oldalfali kijelzőn volt látható, a verdákban semmi ilyesmi nem volt. És nem is lassultak a többiek csattanáskor.
Az egyik koma viszont kapott extra díjat, mert olyan módon ment a gumifalba, mint addig még senki. :D Alig tudták kiszedni... szerencsére a kocsi nem sérült, mert az dulván fizetős...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121868) npera válasza Phülöp (#121861) üzenetére


npera
újonc

Nekem a 9 bar (ToPeak punepával punepálva) még komfortos volt a 28 mm-es géppel. Most 42 mm-es abroncsok vannak a papper bringán, azt csak 6,5 barra nyomom.

(#121869) blueboi69 válasza zetor2000 (#121867) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja benzinesnél nem is lehet ilyen, ott max külső kijelző van vagy utólag látod, ez teljesen más technológiai szint. Sztem zseniális.

Ja azt kihagytam, van egy turbo gomb is. Egy ledsoron mutatja, a "töltöttségét", asszem 3másodpercig meglöki a gokartot és növeli a végsebességét (vagyis amíg nyomod a gombot, tehát lehet 1-1másodperceket lökni rajta), utána 30másodpercig tölt. Gyorsuláson nem segít, végsebességen igen. Mivel a pálya körideje 23 körül volt, így azért nincs az, hogy állandóan tudod használni, szóval okosan kell beosztani.

(#121870) Jahno válasza blueboi69 (#121869) üzenetére


Jahno
őstag

Benyásban is van mindenféle trükk, csak érteni kell hozzá (mármint nem feltétlen a pilótának), nehezebb támogatni, egy rendesebb géppel menni pár kört mocskos drága és legtöbbször kis motoros, leszabályzott cuccok vannak a piacon.

(#121871) Phülöp válasza npera (#121868) üzenetére


Phülöp
addikt

Őszintén kíváncsi vagyok, mikor jutsz el a szíjhajtás/agyváltó kombóhoz a melóba járós bringa esetében.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121872) blueboi69 válasza Jahno (#121870) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Benyásnál, amibe beleülsz és mész, onnantól kezdve nincs semmi változtatás. Persze, mint motort lehet lefojtani (sőt le is vannak, a balesetek elkerülése miatt), és nem véletlenül vannak gokart versenyek, de itt az elektromosnál, ezek menet közben dinamikusan változnak.

(#121873) -NoVa- válasza Phülöp (#121871) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez egy hosszú, mint nálam a fülesek. Tudja, hogy az a cél, de az út is kellemes, előtte még kell pár állomás, kiélvezni minden lépcsőfokot.

(#121874) Phülöp válasza -NoVa- (#121873) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121875) WiZARD válasza zetor2000 (#121854) üzenetére


WiZARD
addikt

ott van az alján - 14 pro 128gb (570k HUF / 1299 €)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#121876) npera válasza Phülöp (#121871) üzenetére


npera
újonc

Szerintem a következő gép már ilyen lesz. Most először elhasználom a mostanit.

(#121877) npera válasza -NoVa- (#121873) üzenetére


npera
újonc

Így, pontosan így :C

(#121878) npera válasza WiZARD (#121875) üzenetére


npera
újonc

Itt 5 SEK híján 15k SEK az ára asszem. Agyhalott. És simán le lehet ejteni, aztán eltörik.... :U

(#121879) qnadam válasza blueboi69 (#121862) üzenetére


qnadam
veterán

hol voltatok? valamikor próbáltam villanyosat, de az nem tudott ilyen varázslatokat.
amúgy volt már több hwsw-s gokartozás is ám :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121880) Phülöp válasza npera (#121878) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk se olcsó...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121881) Samott válasza WiZARD (#121875) üzenetére


Samott
addikt

Es ez munkanap, tehat nem bo egy honap hanem majdnem ket honapot kell melozni erte itthon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#121882) npera válasza Phülöp (#121880) üzenetére


npera
újonc

Ezek már teljesen agyhalott árak. Értem én, hogy státusz meg miegymás, de értelmét nem sokat látom.

(#121883) npera válasza Samott (#121881) üzenetére


npera
újonc

22 munkanap egy hónap asszem.

(#121884) Phülöp válasza npera (#121882) üzenetére


Phülöp
addikt

Évek óta várok, hogy át tudjak állni almára. Folytatom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121885) Jahno válasza npera (#121882) üzenetére


Jahno
őstag

Én megint megkaptam, hogy a droid az szar, mert még a navigáció is lefagyott a telefonomon csak hozzá kellett érni. Ja, megzakkant egy pillanatra, mert akkor ment el a net mikor hívtak, roaming van, közben elfordította a telefont és persze ide-oda még hozzáért az ujja, főleg a fényképezőhöz, hogy minden egyszerre elinduljon.

Kell 4 másodperc mire fejben megalakul, de ez egy 5 éves, akkori kicsi modell, került 45ezer pénzbe vagy nem is tudom mennyibe. Kicsit már nyűgös és lassú, de miképpen lehet egy aktuális, erős és drága csúcs modellel összehasonlítani? De még mindig itt tartunk, hogy valaki lát egy olcsó Samu fost, vagy valamit és nekiáll magyarázni, hogy a droid az szar. Nem az a szar, a körítés, az adott eszköz meg az ár/érték/árfekvés és tök jó, hogy egy 10x annyiba kerülő komplex, egyben kiadott erős vasat hasonlítanak a legkisebbhez és nem is akarja fejfogni, hogy mondjuk a 100ezer feletti újabb droid sem áll meg 4 másodpercre, kicsit összezavarodva ha sok a folyamat....

Aztán lekörözheti a "régebbi" 12es alap Alma is, ha még mindig 250ezer az ára, abból 5 évig évente vehetnék napi szintű alap új droidot...

Lassan nekem meg asszonynak is érik a telefoncsere, de nem tudom mi legyen. Alkalmazások már nem támogatják, de nem tudom besaccolni, hogy a jövőre nézve merrefelé érdemes menni. Ebben azért az IOS erősebb és stabilabb, sokkal tovább támogat 1-2 régebbi vasat az újabb OSel és tervezhetőbb is. Persze ennyi erőből meg bátrabban törhetem össze a droidot, mert 2 évente úgyis újat veszek :-D És persze bajom van a méretével is, mert nem kellene nagy.

(#121886) zetor2000 válasza WiZARD (#121875) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bocs, vak vagyok :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121887) npera válasza Jahno (#121885) üzenetére


npera
újonc

Én mindig arra jutok, hogy adott márkát vagy platformot vakon rajongani nem érdemes. Vannak típusok és évjáratok, amik igen jól sikerülnek. Néha túl jól. Aztán lebutítják.

Például iPhone 6S piszok jó volt. Előző céges telóm és asszony tartalék telefonja magyar SIM-el jelenleg. Még nem is olyan régen is jött rá frissítés, mindent kibírt és csak ment.

Az SE iPhone is igen jó volt. Most XR van cégesnek, elképesztő sokáig megy, a kamera oké, a kijelzőt még látom és egyszerűen csak működik.

De elismerem, hogy én elég specifikus vagyok, mert bumperrel használom a szifont, hogy ne ejtsem le. Az alap 6-os és 6S háza számomra a nedves szappan vagy szappanozott ponty fogását adják, gyakorlatilag kirepül a kezemből.

Droid alatt volt Samsung S2, ami elment, de a szoftverétől hülyét kaptam. S4 gyűlöletes volt, de aztán ment rá CyanoGen mod, felszabadult 5 giga hely rajta, nem merült többet kikapcsolva (!) és atom gyors lett. Most a Pixel is igen tetszik, egyszerűen csak megy.

(#121888) zetor2000 válasza Jahno (#121885) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha így van, akkor egy iPhone 13 mini a haverotok.
Mindenre elég (saját készülék, személyes tapasztalatom), amire kell egy mai telefon. Már nem újdonság (az a 14es széria lesz szeptember végén-októberben), de még mindig bőőőőven patent. Mérete akkora, hogy kézben elfér, nekem mondjuk egykezes mód már csak nagyon nyögve menne, de kicsi.
Nemrég vettem, aug. elején, részletre, sokáig, de belefér(t) a keretbe, egyben nekem se volt kedvem kiköhögni 3kilót, de részleteiben talán nem fáj, meg nőtt mellé pár TV csatorna. Így lett havi ~20E Ft a Telekom triplepay...
Androidtól szerintem stabilabb, inkább egyben levőbb rendszer, de egy rendes androidon is általában jól fut minden. Pár dolgot meg kell szokni, de nem vészes. Amik általában használatosak, azok a dolgok vannak iOSen is meg droidon is, szóval alkalmazások terén nincs sok difi, bár találtam eltéréseket, de szerintem azok nem relevánsak.

Kínaiaknál van hozzá minőségi tok és fólia is. Töltőkábelt is kell venni, mert ugye ez még lightning csatlakozós.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121889) zetor2000 válasza npera (#121887) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam, vannak jobban eltalált rendszerek.
Nekem a Xiaomi Redmi Note 2 tetszett, a hazai mókolással. Egyéni (appok szerinti) színes értesítések, lánchidas időjárás widget, korabeli csúcskészülékek árának töredékéért majdnem ugyanaz a sebesség. Aztán jött rá pár frissítés, mert miért ne, aztán jött egy Redmi Note 4x, aztán egy Redmi Note 8 Pro kínai rommal - azóta is, aztán lett céges iPhone, most meg egy saját is.
Ezekből a fentiekből a Redmi telefonok vállalhatóak voltak, csak kezdetben hozzá kellett szokni, hogy a Note 2 minden háttérben futó cuccot kiherélt, cserébe elment egy hétig... A 4es összetört vagy 3x, annak az lett a veszte. A 8assal a baj az, hogy a kínaiak nem engedi futni rajta a Google cuccait, egy adott frissítés óta. Gmail bezáródik... a kereső is. Play külön appból felmegy, de nem indul, hanem folyton összeomlik. A többi is ilyen, szóval vagy kéne rá EU romot faragni, vagy passz. 1
Lehet, megmarad távirányítónak, mert infraadó led van benne, és elég jó appok vannak, amik használják.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121890) blueboi69 válasza qnadam (#121879) üzenetére


blueboi69
csendes tag

ó én azokról lemaradtam....

itten e: [link]

(#121891) Jahno válasza zetor2000 (#121888) üzenetére


Jahno
őstag

"Ha így van, akkor egy iPhone 13 mini a haverotok."

1. Szifon, nem tudom, nem vagyunk jóban. Jó cucc, használja más.
2. 300ezer. Ennyiért meg főleg nem. Nem fotómasina, hogy világ pénzét beletoljam :DD

Kábel a kevésbé baj, tele vagyok USB-C/lightning cuccokkal, sőt, lassan az a bajom, hogy a mini USBseket kell vadásznom.

(#121892) hobizoli válasza eattila (#121850) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azzal a jogorvoslattal kitorolheted a segged kb...
foleg ha kozben eladtak az ados ceget egy hajlektalan nevere irva

aztan utana meg megy a csodalkozas, hogy miert nem vallalkoznak az emberek, amikor az egyik ceg b.szik kifizetni a masikat a teljesites utan, es perre kell menni, meg a tv is a buncselekmenyt elkovetot vedi

neked lenne bukoban egy-ket ilyen buli utan tizmillioid az ablakban, kivi lennek hogyan gondolnad ezt a temat is
foleg nem a mai arak melletti tizmisiknel

:U

több drón kell ;P

(#121893) -NoVa- válasza Jahno (#121885) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az Alma fotóin a bőrtónusok, portrék természetesebbek, a nappali színeit jobban szeretem, aztán szürkületkor átbillen a Samsung javára az előny. Legalábbis az SE2 vs S21 összehasonlításban, hasonló időszak és árkategória. Feltételezem egy aktuális Pro iPhone kamerájával vidáman ellennék, a többi körítéssel végképp, bár nem tud LDAC BT protokollt, ami a másik hobbim szempontjából eléggé sokat visszavet, az az egyetlen, ami nem tömöríti aránytalanul túl a magas és mélytartományt a közép javára, hanem jóval nagyobb sávszélen és egyenletesen dolgozik.

De inkább kötök kompromisszumot, és csúsztatok generációt, meg platformot, töredékáron. És akkor a maradékból mellé lehet pakolni némi rendesebb hangot :D

(#121894) Jahno válasza zetor2000 (#121889) üzenetére


Jahno
őstag

Távirányító örök szívás lesz, van még 5 TV, amihez kell. Eleve a Parkos flotta olyan azzal is kezdeni kellene valamit.

(#121895) Jahno válasza -NoVa- (#121893) üzenetére


Jahno
őstag

Én szériaszámokat meg egyéb szarokat fotózok telefonnal és zenét sem hallgatok. Asszony mondjuk zenét már hallgat, de szerintem nem fotózik.

(#121896) -NoVa- válasza zetor2000 (#121888) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részletre is ugyanannyiba kerül ám. Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy ha most hiányozna bárhonnan, akkor később is fog.

(#121897) A. Crowley válasza blueboi69 (#121865) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Azt azért elmondhatnád, hogy hol volt ez. :) - update: megvan

Bytheway mi rendszeresen járunk gokartozni, utoljára horváthoknál voltunk villanyfényesen. :)
Persze nincs esélyem a gyerekkel szemben (járt tanfolyamra), mivel 50kg mínusz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#121898) zetor2000 válasza -NoVa- (#121896) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, rosszul fogalmaztam...
Egyben nem esik jól kiköhögni ennyit. Részletre lehet, még drágább is lesz, mert... és itt jöhet egy hosszú felsorolás, amit nem teszek meg :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121899) zetor2000 válasza Jahno (#121891) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak annyit mondok, hogy le tudok úgy ülni egy asztalhoz, hogy nem nyom a telefon...

Mindegy, használtan is jó lesz ez :) akkut meg kijelzőt úgysem fogsz rajta házilag cserélni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#121900) zetor2000 válasza -NoVa- (#121893) üzenetére


zetor2000
senior tag

A bemutatón az volt, hogy sokat fejlődött a kamera, pláne a Pro modelleknél.
Az iPhone 14 az cca egy ráncfelvarrott / pimpelt 12, a 13 meg egy köztes izé. Én is csak azért vettem 13 minit, mert a Telekom már nem árulta (vagy épp nem volt?) a 12-t. Árban se sok difi volt.
Jobs lánya is "beszólt", hogy ez a 13 vs 14 igazából nem nagy ugrás, hanem kábé semmi. A Pro vonalon volt előrelépés, de lentebb kábé semmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.