Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) Flind válasza acsati (#70599) üzenetére


Flind
senior tag

(#70602) Viktor77 válasza acsati (#70599) üzenetére


Viktor77
titán

Próbáld meg a Photo Editor by Aviary-t. Csak jókat írnak róla, és az Adobe család része.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#70603) #79335424 válasza DeathAdder (#70596) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én még 4.4 -en vagyok, nem ismerem Lollipopó lehetőségeit (vagy korlátozásait?). Úgyhogy amit írok, az inkább ötletelés (persze KK -en működnek).
1. Button Savior. Virtuális, floating (lebegő) gombok. Bármikor előhívható, nem kell a navigációs sávon tartani.
2. Megnézed, hogy nincs -e az alkalmazásnak nyilvános aktivity -je a menü gombra. Ha van, akkor normális Launcherben ehhez tudsz rendelni parancsikont és azt el tudod helyezni a navi sávon.
3. Elixír2 és az Elixír2 Widgets. Létrehozol egy parancsikon widgetet, shellparancs futtatása művelettel. A parancsot rootként kell futtatni, a szövege pedig:
input keyevent 1
(a gombkódok)
Ezt szintén rakhatod a navi sávra. De Elixírben lehetőség van az értesítési sávra is parancsikont helyezni. Csak ekkor egy profilt kell csinálni, ami előbb bezárja az értesítési sávot és csak aztán futtatja a parancsot. Aztán ennek a profilnak kell parancsikont készíteni.
4. Ez már kicsit összetettebb. Van egy Floating Widgets nevű alkalmazás. Bármilyen widgetet el tudsz helyezni lebegőként. Lényegében készítesz egy képernyőelrendezési profilt, amiben elhelyezed a widgetet. A programban az az okosság, hogy Tasker plugin. Az E-Robot is kezeli. A Robotban beállítod, hogy amikor a navi alkalmazás fókuszba kerül, akkor aktiválja a profilt. Így mindíg lesz egy menü gombod ott, ahol akarod és nem zavar bele az alatta levő képbe. De ez csak akkor látszik, ha az adott alkalmazás van a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#70604) DeathAdder válasza #79335424 (#70603) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az első pont alapján meglesz, köszönöm :)

Nem tartom magamat kezdő androidosnak, taskert is már jó ideje használok, de megmondom őszintén a második ponttól semmit nem értek az egészből, pedig bő fél órája már hogy nézegetem :B

4. pont 100%-ban homályos, harmadikban Elixír2 -nél eljutottam a parancsikon létrehozásához, de amikor be kell állítani a parancsot akkor semmilyen "sellparancs futtatása" műveletet nem látok, de lehet nem is azt kellene, csak nem értettem amit írtál. Szóval elnézést hogy miattam pazaroltál ennyi karaktert, butának is érzem magam, meg kicsit szégyellem is magam miatta, de ezekből az első pont kivételével semmit nem tudtam értelmezni :(((

(#70605) KubanitoS válasza kovisoft (#70587) üzenetére


KubanitoS
veterán

Végül letöltöttem a Sygicet és a Mapfactort.

A Mapfactor sajnos nem ismeri a házszámokat, ezért nem hinném, hogy hosszú életű lesz nálam, amolyan vésztartaléknak van letöltve, viszont ha a Sygic beválik, lehet megveszem rá az európai prémium előfizetést. Most 25 euro, de ezért örökös tagságot lehet kapni szoftver és (európai) térképfrissítésekkel. Nekem ennyit megérne a dolog.

Az általatok javasolt Nokia HERE szoftvert teljesen hanyagoltam. Nem igazán értem, hogy miért lenne szükséges egy GPS navigáció programnak arra, hogy hozzáférhessen a híváslistámhoz, a képeimhez és egyéb médiafájlaimhoz, az SMS-eimhez (!), valamint a kapcsolataimhoz. :(((

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#70606) darvinya válasza KubanitoS (#70605) üzenetére


darvinya
titán

Azért kell, hogy segítsd a fejlesztést.
Amúgy, ha Offline-ba használod, akkor nincs mit elküldeni.

Nekem sokkal jobban bejött a Here, pedig nem szeretem a Nokia holmikat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70607) oncsi


oncsi
őstag

Írtam korábban, hogy a Dolphin nem akar igazán jól menni, a Tab S -alatt. Nem frissitettem a leg ujabra, mert azzal a frissitéssel is vannak gondok. De végűlis megoldodni látszik a probléma.
Sok RAM-ot evett (800+MB) lefagyott, kilépett, stb.
Pénteken töröltem asszony profilját (4.4.2 alatti második felhasználót, aki nem korlátozott felhasználó volt.)
Azóta nem fagy, megy rendesen, mint régen.
Magyarázatként csak arra tudok gondolni, hogy a második felhasználó sok RAM-ot evett. Akkor is ha nem is volt belépve rajta. Addig minden bekapcsolásnál 2GB folglalt RAM-volt a rendelkezésre álló 2.7GB-ból. Amikor a Dolphin felzabálta a szabad RAM-ot, akkor jött a probléma.
Most minden bekapcsoláskor 1.6GB a foglalt RAM, és 1.1GB a felhasználható. A Dolphin most is sokat eszik, de nem fagy le, nem lépeget ki.
Gondolom a Samunál lehet a probléma. Talán nem optimalizálták rendesen a két felhasználó esetében. Most sem tetszik a 800MB-ra hízó böngésző, de legalább megy.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#70608) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

tudnátok ajánlani egy jó reklámblokkolót?
játékok közben, vagy mxplayer alján állandóan ott a sok reklám, játék közben teljes oldalasok jönnek fel.
zavaró, főleg ha a gyerek játszana...

(#70609) oncsi válasza tpeter77 (#70608) üzenetére


oncsi
őstag

Amig játszol, kapcsold ki a net-et. Sok program nem ad reklámokat net-nélkül.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#70610) #79335424 válasza DeathAdder (#70604) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mea Culpa! Benéztem. Közvetlenül parancsikonként nincs ilyen művelet. Elixír -> Profilok -> új profil (elnevezed) -> új művelet -> shellparancs futtatása.
A Launcherben pedig a parancsikon hozzáadásánál az Elixírt kell választani és akkor a listában ott lesz a profilod neve. Kipróbáltam. Működik. Azt csinálja, ami az Apexben be van állítva a menü gomb műveletének. Az nem világos, hogy Nálad egy program activity -je közben hogyan látszik a navi sáv is, amin aktiválni tudnád a parancsikont. De végülis nem ez volt a kérés, hanem az, hogy legyen ott egy menü gomb. Gondolom, hogy nálam azért tűnik el, mert fizikai gombjaim vannak, nem képernyőn megjelenő, virtuális gombok.

(#70611) Deck válasza tpeter77 (#70608) üzenetére


Deck
titán

Adaway

Vagy vedd meg a pro verziót az reklámmentes.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#70612) air válasza KubanitoS (#70605) üzenetére


air
nagyúr

Például azért mert ha a kapcsolatnál ki van töltve a címe, akkor oda tud navigálni. Meg tudja jeleníteni, hogy Gipsz Jakab itt lakik.
Képéknél szintén. A geotaggelt képeket fel tudja használni.
Persze nem kötelező használni, ha nem bízol benne.
A Mapfactor az OSM közösségi térképeit használja. Ez azt jelenti, hogy ott vannak meg a házszámok, ahol azt valaki már megcsinálta. Ott viszont pontosan.
Ellentétben a Sygic által használt TomTom térképekkel, amin vannak ugyan házszámok, de Magyarországon helyenként nagyon pontatlanok.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70613) kovisoft válasza KubanitoS (#70605) üzenetére


kovisoft
őstag

A mostani 60%-os Sygic akció épp a mai napig tart. Viszont gyakran akciózzák, én pl. egy 20 eurós EU+Russia verziót vettem még a nyáron.

(#70614) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Azt valahogy be tudom állitani hogy a HOME fizikai gombbal tegyem le a telefont, és ne tegye háttérbe a hivást!?Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#70615) air válasza zeusz55 (#70614) üzenetére


air
nagyúr

Talán Xposeddal.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70616) #79335424 válasza oncsi (#70607) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy nálad mi a hiba, de ezek brutális számok. Nyitottam 8 lapot (asztali nézet, minden engedélyezve). Így 1,1GB -ot foglal a teljes rendszrer, 1,9GB szabad. Alapból ez 800-900MB szokott lenni, tehát max. 200-300MB lehet a Dolphin. Nem tudom, hogy ez mitől mehet fel 800MB -ra.

(#70617) vicze válasza #79335424 (#70616) üzenetére


vicze
félisten

Ha jól tippelem neked 720p, neki pedig QHD, elég erős a különbség, de még FHD-val szemben is.
Szenvedek is N10-en a 2GB RAM-mal. :(

(#70618) #79335424 válasza vicze (#70617) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vágom ezeket a felbontás rövidítéseket. Az enyém 1080x1920.

(#70619) vicze válasza #79335424 (#70618) üzenetére


vicze
félisten

Tab S 2560x1600(QHD), a tied akkor FullHD.

(#70620) stampedli


stampedli
tag

Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy a telón tökéletesen működő Keep nem látszik a Chrome-ban, számítógépen? A szinkronizálás be van kapcsolva, a böngészőt most frissítettem. Múlt 7en még jó volt, most meg full szürke az egész lap. :F

[ Szerkesztve ]

(#70621) acsati válasza Flind (#70601) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszi!

(#70602) Viktor77: Köszi neked is.

Meglesem mindkettőt.

(#70622) t181 válasza stampedli (#70620) üzenetére


t181
senior tag

A böngészőre telepítetted a Keep alkalmazást és ott nem látod? Ha igen, nézd meg itt, hogy látod-e a jegyzeteket.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#70623) Kovesz82


Kovesz82
tag

sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet a gyári tárcsázót Android 4.1.3 alatt lecserélni egy általam válaszottra. Értem ezt az alatt, hogy a bejövő hívás értesítő ne a gyári legyen hanem mondjuk az Exdialer vagy a PixelPhone. Ha névjegyzéket szeretnék elmenteni, akkor is a gyári jelenik meg és ha ott elmentettem, akkor tér csak vissza a PixelPhone névjegyzékéhez.
megoldható ez valahogy? köszönöm

(#70624) Viktor0610 válasza stampedli (#70620) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez inkább Chrome hiba lehet, bár nálam jól működik a Google Keep programon belül és a keep.google.com oldalon keresztül is. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#70625) #79335424 válasza Kovesz82 (#70623) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudomásom szerint nem, de ha tud rá vki megoldást, az engem is érdekelne.

(#70626) stampedli válasza t181 (#70622) üzenetére


stampedli
tag

Így van, ott nem látszik, viszont ha bővítményként telepítem, megjelenik az asztalon egy alkalmazásindító. Abból megnyitva működik, de ez így túlbonyolított.

Update: Nofene, Ctrl+F5 után megjobbult a keep.google.com.

[ Szerkesztve ]

(#70627) Hosssszu válasza Hosssszu (#70566) üzenetére


Hosssszu
őstag

Erre valaki? Ébresztő alkalmazás kérdés.

(#70628) vicze válasza Kovesz82 (#70623) üzenetére


vicze
félisten

Ha a gyárit disbled-re rakod akkor is? Többnyire ezt a megoldást írják.

(#70629) Kovesz82 válasza vicze (#70628) üzenetére


Kovesz82
tag

Ha lefagyasztom a gyárit, akkor bejövő hívásnál nem ugrik fel a teljes képernyős hívókép, nem tudom felvenni. A fejlécben megjelenik hogy hívás van, csörög telefon, de nem tudom felvenni. Névjegyet se tudok menteni, szimplán nem reagál az új névjegy gombra a pixelphoneban. Vagy hogy gondoltad, hogy disabled? alapértelmezettre tettem a PixelPhone-t, de akkor is a hívásnál a gyári tárcsázó alkalmazás "indul" el.

[ Szerkesztve ]

(#70630) vicze válasza Kovesz82 (#70629) üzenetére


vicze
félisten

Igen így.
Hát ha jól olvasgattam ezek a tárcsázó appok, tényleg csak a tárcsázót cserélik, a bejövő hívást nem. Tehát azt egy másikkal kell helyettesíteni. pl.
Ha ezt felrakod, akkor megy a hívás fogadás kikapcsolt gyári mellett?

(#70631) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! A viber idegesitő csilingelő üzenet hangját át lehet változtatni a telefonban lévő hangokra!?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#70632) Viktor0610 válasza Hosssszu (#70627) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az Alarm Clock Xtreme programot használom. :)

Samsung Galaxy A54

(#70633) twine válasza zeusz55 (#70631) üzenetére


twine
addikt

A viber beállításaiban van erre lehetőség!

(#70634) zeusz55 válasza twine (#70633) üzenetére


zeusz55
senior tag

Tudod részletezni mert én kb egy hete keresem :)) Akár püben is... :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#70635) twine válasza zeusz55 (#70634) üzenetére


twine
addikt

Sajnos épp ma felejtettem otthon a telefonom,,így az "elérési" utat nem tudom neked megmondani :(
Hülyeségeket meg nem akarok írni...Szerintem hamarosan megírja neked valaki ;)

Nézd mit találtam neked ;)

[ Szerkesztve ]

(#70636) stampedli válasza zeusz55 (#70634) üzenetére


stampedli
tag

Settings/notifications/use system sounds: ezt bejelölöd, és beállíthatsz mást.

(#70637) zeusz55 válasza stampedli (#70636) üzenetére


zeusz55
senior tag

Fasza.... a fától az erdőt! :R :R :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#70638) Kovesz82 válasza vicze (#70630) üzenetére


Kovesz82
tag

nem, hiába tettem fel, lefagyasztom a gyári tárcsázót, akkor nem tárcsáz semmit. Azt mondja ha hívni akarom, hogy ezen a készüléken ez a művelet nem lehetséges. valahogy ki kéne lőni a tárcsázót, de nem tudom hogy lehet.

(#70639) Viktor0610 válasza Kovesz82 (#70638) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem először telepítsd fel a programot, indíts egy tárcsázást, elvileg rákérdez, melyik programmal végezze el, beállítod a nem gyári tárcsázót, majd a másikat elfelejted.
Lefagyasztani szerintem nem kell. :)

Samsung Galaxy A54

(#70640) Kovesz82 válasza Viktor0610 (#70639) üzenetére


Kovesz82
tag

próbáltam ezt is és semmi. Ha fent van, akkor mindkettő elindul. Fél ablakban fent az új és teljes képernyőn a gyári van.
Hiába rakom be alapértelmezettre az újat.

(#70641) air válasza Kovesz82 (#70638) üzenetére


air
nagyúr

Gyári tárcsázót nem lehet fagyasztani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70642) Kovesz82 válasza Viktor0610 (#70639) üzenetére


Kovesz82
tag

nem tudom, bármit csinálok, akkor is elindul mindkettő. lehetséges, hogy ez az LG Optimus F6 Android 4.1.3 ilyen? miért ilyen ez? fogalmam sincs. Úgy emlékszem, mintha Huaweii y200-on meg tudtam volna oldani így, alapértelmezettre rakással. ezen valamiért nem. nem értem esküszöm.

(#70643) Kovesz82 válasza air (#70641) üzenetére


Kovesz82
tag

ez oké, erre rájöttem, de cserélni akarom, hogy ne az induljon el, ha hívnak, hanem mondjuk a Caller ID vagy Ultimate Caller ID vagy bármi más, csak ne ez a fos JB-s. már bocs.

(#70644) Hosssszu válasza Viktor0610 (#70632) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi a tippet. :R
Kipróbáltam, de ebben sem lehet a szundi idejét ébresztéskor megadni / változtatni. :(

(#70645) #79335424 válasza vicze (#70630) üzenetére


#79335424
törölt tag

Látod? Ilyesmikről írtam odaát! Engem pl. az is nagyon idegesít, hogy ha a teló nem forgatja a képernyőt. Pl. a főképernyőt, vagy a hívást. Ha Samut rákényszerítettem, akkor behozta az autós mód fektetett nézetű híváskezelőjét. Ezen a kínai csodán nincs ilyen. Ha rákényszerítem, akkor bejövőnél kiírja, hogy a híváskezelő leállt, a teló meg csörög tovább. A kínaiak nem készítettek a híváskezelőnek fektetett nézetű activity -t, ezért ilyenkor nincs mit megjelenítenije. Vicc. De pl. a főképernyőt egy flagship Samu sem tudja forgatni. Egy Apex meg igen? Szintén vicc.

(#70646) punky10 válasza #79335424 (#70645) üzenetére


punky10
addikt

Látod milyen vicces ez a droid? Tiszta kabaré... :)
Csak az a baj, hogy ha megunnád, és váltanál egy másik rendszerre, akkor attól kapnál idegbajt...Inkább egy vicces, de szerethető OS, mint egy komor technokrata.Itt legalább a nem tetszö dolgok minimum 80 százalékát tudod módosítani.Még.... ;] Mert sajnos a Google is elvesztette a humorérzékét, és lassan technokratában a csempés technokratánál... :(

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#70647) LonGleY válasza Just_Reboot (#70591) üzenetére


LonGleY
veterán

A PlayerPro tud ilyet pl, de ez külön zenelejátszó progi, nem fogja a képeket az albumokba pakolni, se beletaggelni a számokba. Viszont tudsz változtatni a képeken a beépített képkeresővel manuálisan, ha esetleg nen jót szedett volna artist vagy album képként le.

(#70648) #79335424 válasza punky10 (#70646) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kérdés, én is így vagyok ezzel. Szeretem az Androidot. Csak azt ne mondja nekem senki, hogy ez a rendszer így rendben van. Nehezen viselem, ha hülyének néznek. Márpedig a Google és a gyártók azon versenyeznek, hogy ki tud magasabbról és nagyobb ívben tojni a userek/vásárlók fejére és közben kiszúrni a szemüket baromi hangzatos, de semmire se jó ficsőrökkel, meg material hókuszpókusszal.

[ Szerkesztve ]

(#70649) Bozek válasza #79335424 (#70648) üzenetére


Bozek
nagyúr

Másnak meg az a funkció nem lenne semmire se jó, hogy a híváskezelő elforduljon automatikusan. Nem várhatod el a Google-től, hogy mindent úgy csináljon, ahogy Te szeretnéd. Nálam például ki is van kapcsolva az automatikus elforgatás, mert csak az idegeimre megy. Aminél kell, annál úgyis be lehet állítani, hogy elforduljon.

"De pl. a főképernyőt egy flagship Samu sem tudja forgatni".
Mert a Samu az etalon? Egyébként az AOSP-ben alap launcher is elforog, legalábbis tableten biztos.

(#70650) vicze válasza #79335424 (#70645) üzenetére


vicze
félisten

Az egész történetben azt nem értem, hogy miért írják ezt.
Vagy csak segg hülyék, és nem tudják megkülönböztetni a zárképernyő hívás fogadást az unlockoltól? ExDailer nem is tud incommingot kezelni(elvileg semmi), akkor meg mi a fenére írja?

Azt meg sose mondanám, hogy rendben van, az totál hülyeség továbbra is. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.