Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) Orionhilles válasza xcds (#70250) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Igen, szedd le az apk-t :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#70252) xcds válasza Orionhilles (#70251) üzenetére


xcds
őstag

És ez is együtt működik a messengerrel vagy ehhez nem is kell?

(#70253) junkpod


junkpod
nagyúr

Mit lehet csinálni a megújulás térkép alkalmazásal, hogy ne fagyjon ki?

Box's don't touch!

(#70254) Orionhilles válasza xcds (#70252) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Nekem fent van a lite, Messenger, meg a sima és kapom az üzeneteket ugyanúgy, csak most a lite is jelez mégegyszer a Messengeren felül :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#70255) xcds válasza Orionhilles (#70254) üzenetére


xcds
őstag

Ajjajj. :) Kiváncsi vagyok, szinkronizál-e a lite is a naptárral.

(#70256) Orionhilles válasza xcds (#70255) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Szvsz. nem valószínű. Lite.... :DDD
De nagyon randa is :DD

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#70257) xcds válasza Orionhilles (#70256) üzenetére


xcds
őstag

Hát jó, de ... :D Egyébként aztak..., milyen gyors és akadásmentes.

(#70258) Bozek válasza #40351744 (#70248) üzenetére


Bozek
nagyúr

Relatíve újnak mondható telefonom van, egy Z1 Compact. Hát, egyszer se akasztotta meg a rendszert a Facebook... De már írtam többször, hogy valószínűleg nekem természetfeletti erőm van, mert amit itt sokan szidnak, az mind jól működik nálam. :)

[ Szerkesztve ]

(#70259) kovisoft válasza Scooter86101 (#70233) üzenetére


kovisoft
őstag

A WebLiveWallpaper elvileg tud ilyet: meg tud jeleníteni egy url-t élő háttérképként. Az FAQ szerint a html oldal nem csak a weben, hanem az SD kártyán is lehet, de ekkor file:// -rel kell kezdeni az url-t. Viszont még csak beta állapotban van, nem tudom, hogy rendesen működik-e.

(#70260) vicze válasza Bozek (#70238) üzenetére


vicze
félisten

Na még mindig. :)
Ne keverd a NAND Flash-t, ami írtak, a NOR Flash-sel, amit EEP-hez is használtak, ezért idéztem be, hogy esszenciálisan különböznek.
Gyakorlatilag mindent ami írható és szilícium alapú flash memóriának nevezünk. A többi fogalom az elég ködös igazából, mert össze vissza lett a technológia alatta cserélgetve, de a neve sose változott mára elég nagy katyvasz az egész elnevezés többnyire. pl. egy SW zip-re mondod hogy ROM. :) Tök non sense.

Mostani telefonokban egy eMMC csatolófelületű/tokozású NAND Flash memória van. És ROM-nak hívjuk mint kb. mindent, ami belső memória és beépített nem cserélhető. Szóval inkább a ROM megnevezés nem cserélhető/bővíthető memóriára módosult.

(#70261) Baku válasza Orionhilles (#70251) üzenetére


Baku
aktív tag

Leszedtem az apk-t de nem tudom telepíteni a TELEPÍTÉS gomb nem reagál. Van erre megoldás?

(#70262) Baku válasza Baku (#70261) üzenetére


Baku
aktív tag

EZT próbálta már valaki? ??

(#70263) Freddycom válasza Baku (#70261) üzenetére


Freddycom
őstag

Nem megy vmi szűrő alkalmazás, mint pl a twilight? Az szokott bekavarni.

(#70264) Baku válasza Freddycom (#70263) üzenetére


Baku
aktív tag

Nincs ilyenem

(#70265) Orionhilles válasza Baku (#70264) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Kérlek mutass egy futó appok listát :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#70266) LonGleY válasza Orionhilles (#70265) üzenetére


LonGleY
veterán

[link]

(#70267) petipetya válasza Baku (#70261) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egy kékfény szűrő alkalmazás fut nálad. Inaktiváld, és akkor rá tudsz bökni s telepítés gombra.

"nincs rá lezsóidő"

(#70268) pocokxx válasza Baku (#70264) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Engedélyezve van a ismeretlen forrás telepítés?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#70269) paolinho válasza paolinho (#70208) üzenetére


paolinho
őstag

Sikerült rátalálnom a "A TitaniumBackup telepítés megszakadt, nem áll rendelkezésre elegendő szabad tárhely" problémára, gondoltam megosztom, hátha belefut valaki még ilyenbe 4.4.2 alatt.

A problémát a SuperSU okozta, ugyanis miután TWRP alól telepítettem pl. EZT a superuser alkalmazást a TB csuklás nélkül mentette a kíválasztott telefonon futó alkalmazásaimat a Beállításokban kijelölt tetszőleges helyre, akár az SD kártya, akár a belső memória legyen erre beállítva. Ami még fontos lehet, bár lehet ez a fenti sorokból világosan is kiderül, csak root-olt telóval lehet elvégezni a mentést.

(#70270) #79335424 válasza paolinho (#70269) üzenetére


#79335424
törölt tag

A root alap. TiBi csak úgy tud menteni.

(#70271) paolinho válasza #79335424 (#70270) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, ebben igazad van tökéletesen, csak akadtam olyan tanácsra is a probléma orvoslására, hogy a rootot kapcsoljam ki a TB mentéshez, már pedig ez így valóban nem játszana. Szóval csak megerősítésnek szántam ezt az infót.

(#70272) zool1


zool1
őstag

Üdv!

Tudtok olyan androidos alkalmazást, amivel 2 telefon között lehet fájlokat másolni wifin?!

Előre is köszönöm. :R

(#70273) teo77


teo77
őstag

A Viber nem hajlandó látni az összes névjegyemet. Csak 7-et lát. A Google szinkron aktív. Mi a fenéért lehet ez? Valami megoldást tudtok rá?
Minden friss telepítésnél csak azt a néhányat látja. Jó lenne tudni, hogy ezeket honnan szedi be!

Zool1: SendAnywhere

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#70274) stampedli válasza zool1 (#70272) üzenetére


stampedli
tag

Én ezt használom. Gyári app a telómon, de totál jól működik, és PC-re is letölthető.

(#70275) teo77 válasza stampedli (#70274) üzenetére


teo77
őstag

SendAnywhere szvsz. magasan jobb a célra!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#70276) stampedli válasza teo77 (#70275) üzenetére


stampedli
tag

Profinak tűnik, tuti kipróbálnám, ha nem lenne Shareit. 1előre az igényeimnek az is megfelel, de tény, h a Send Anywhere az Apple kompatibilitás miatt szélesebb körben használható, bár nekem ez nem szempont.

(#70277) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Abban szeretném segítségetek kérni, hogy szeretném használni az L camera nevezetű programot, de úgy, hogy működjön rajta a 4k felvétel, és a 60-120 fps is.

De ehhez módosítani kellene néhány dolgot a készüléken.

60/120 FPS Recording

First, see pkmx/lcamera#4 about limitations of this modification. This modification is only available for Nexus 5.

To enable 60/120fps recording, the system library /system/lib/libmmcamera_imx179.so needs to be replaced with a modified version. The following is a simplified walkthrough of the process. Note that this is a very hacky solution and I'm not responsible for any damages done to your system or device. Approach at your own risk and make sure you understand what you are doing.

You must have root access and busybox installed on your Nexus 5. (The latter is not strictly required, but makes the process easier as it provides install and killall.)
Download the libmmcamera_imx179_lrx21o_60hz.so or `libmmcamera_imx179_lrx21o_120hz.so from the release page and transfer it to the device. (The following assumes that it is located in /sdcard/.)
Launch a root shell.
Make a backup of the original library first: cp /system/lib/libmmcamera_imx179.so /sdcard/libmmcamera_imx179_original.so
Run mount -o remount,rw /system to re-mount the /system partition for read-write.
Replace the library: install -m644 /sdcard/libmmcamera_imx179_lrx21o_60hz.so /system/lib/libmmcamera_imx179.so (Replace 60hz with 120hz if you downloaded the 120fps one.)
Run mount -o remount,ro /system to re-mount /system as read-only again.
Restart both the camera daemon and media server: killall mm-qcamera-daemon mediaserver

The camera should now be able to record at 60/120 fps and you can choose 60/120fps options in the settings menu on L Camera. All other camera apps will most likely be broken at this point. If you want to undo the modification, simply redo step 5~8 and copy the original library you backup-ed in step 4 instead.

For details about the library modification and a utility to patch your own, see contents of the libmmcamera_imx179_mod directory.

Addig eljutottam, hogy telepítettem a busybox-ot (pro verzió), majd installálta az alkalmazáson belüli dolgokat, majd ezután akadtam el, hogy fájlt kell cserélni, stb..
Melyik programmal lehet fájlokat cserélni a systemben?

Esetleg ha valaki csinált már ilyet, és leírná lépésről-lépésre a folyamatot, annak örülnék! :)

Köszönöm! :R

Samsung S9

(#70278) Bozek válasza Víz Elek (#70277) üzenetére


Bozek
nagyúr

Fájlokat cserélni akár Solid Explorer-el, Root Explorer-el, ES File Explorer-el, stb. is tudsz. Csak a jogosultságokat ne felejtsd el átállítani a csere után.

De egyébként az ADB-s módszer is le van írva a szövegben, csak be kell másolni a sorokat.

adb shell
su

És már fut is a root shell, amit írtak itt: "Launch a root shell". Esetleg még engedélyezni kell az ADB-t a telefonon. Utána meg már mehet a többi parancs, ami szintén le van írva.

(#70279) Baku


Baku
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindenkinek! A Pixel Battery Saver volt a bűnös, mihelyt kilőttem, ment a telepítés.

Nem is olyan rossz ez a fapados Facebook. Villámgyors a fulloshoz képest, és az alapvető dolgokat tudja. Egy bajom van vele, hogy csak állított módban megy. :(

(#70280) xcds válasza Baku (#70279) üzenetére


xcds
őstag

Igen, az nekem is bajom. Meg azért nem mindig indul ez sem azonnal, azt vettem észre. De legalább, ha kilépek belőle, nem kell kilőni az aktív alkalmazásokból is. De sajnos nem helyettesíti a rendest, mert nem megy a szinkronizálás a naptárral.

(#70281) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Ha valakinek van Samsung S7582 Galaxy S Duos 2-je és vágja minden bugyrát kérem irjon PÜt lenne pár kérdésem és nem akarom szétoffolni a topikot! :)) :N :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#70282) teo77


teo77
őstag

Valaki tud működő Viber - chat előzmény importáló,-illetve backup&restore modszert?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#70283) harcikoca


harcikoca
senior tag

Mitől lehet, hogy minden alkalmazásnál akadozik a hang? 4.4.2, elephone p2000

AMD+Ati powee'R

(#70284) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

örököltem egy Samsung GT-S 7560 típusú „okos” telefont, amin 4.04 verziószámú android fut.
A problémám az, hogy az „üzenetek” ikonon folyamatosan van egy piros egyes, miszerint van egy új üzenetem.
De nincs! Próbáltam már, hogy kitöröltem az összes üzenetet, ennek ellenére még mindig ott van.

Egyébként annyira gyötrelmesen és esetlenül működik, hogy nagy eséllyel úgyis kettétöröm a közeljövőben,
de addig is, tudnátok valamit tanácsolni, hogy eltűnjön onnan az értesítés?

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#70285) Oldman2 válasza kovacsroli (#70284) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem lehet hogy szop..tnak és az ikon maga tartalmazza azt a piros egyest?
:-)

(#70286) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Egész jó lockscreen értesítő program: Notific

Ha volt már, sorry. Én most fedeztem fel.

(#70287) alex devil


alex devil
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

S23

(#70288) LonGleY válasza alex devil (#70287) üzenetére


LonGleY
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#70289) #79335424 válasza LonGleY (#70288) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ti aztán jól elbeszélgettek egymással! :)

(#70290) stampedli válasza Deck (#70185) üzenetére


stampedli
tag

Köszi, ez tényleg nagyon fasza.

(#70291) kovacsroli válasza Oldman2 (#70285) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Ezt hogyan tudnám kideríteni?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#70292) zool1 válasza teo77 (#70273) üzenetére


zool1
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#70293) Oldman2 válasza kovacsroli (#70291) üzenetére


Oldman2
veterán

Húzd ki az asztalra az Applikációk közül az SMS programot, annak az ikonján is megjelenik?

Ha igen, akkor én a Beállítások/Alkalmazások kezelése alatt, az SMS app. adatait törölném.

(#70294) helixP


helixP
nagyúr

A Boat Browser mióta felejtett el sort tördelni...??!! :((

(#70295) Nunder


Nunder
őstag

Tudtok olyan appról, amelyik mobil és PC között közvetít linkeket vagy online tartalmat? Mondok egy példát. Böngészem a twitter-t, Google Újságost stb. és tetszik egy link, amit nem tudok/akarok megnyitni a telefonon, hanem mondjuk egy azonos hálón lévő PC-re dobnám át a tartalmat. Jellemzően linkek, videók, amik vagy böngészőt vagy YT-ot nyitnak.

Nincs erre valamilyen megoldás? Jó lenne olyas valami is, ami mondjuk összegyűjti a linkeket és egy asztali alkalmazással szinkronizálja, hogy később meg lehessen nyitni. Nem Keep-re vagy bármilyen note-appra gondolok, hanem mondjuk elindítom a közvetítő appot és onnantól kezdve ajánlja fel, hogy hol akarom megnyitni vagy hogy el akarom-e tárolni.

helixP: Igen, ezzel már szemeztem, csak nem tudom, hogy megfelel-e a céljaimnak. Egy próbát megér :) Ugye testre szabható? Mert nem akarok minden telefonos notif-ről infót kapni.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#70296) helixP válasza Nunder (#70295) üzenetére


helixP
nagyúr

(#70297) Delerium


Delerium
senior tag

Dolphin használóktól kérdezném, hogy a mai frissítés után működik? Nekem nem tölt be semmit, de az app méretben már közelíti az 1 gigát. :U

"I fight for the Users"

(#70298) ollie válasza Nunder (#70295) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha kedvencek szinkronizálás kell, a Chrome és a Firefox is tud ilyet, de talán az Opera is. A másik problémára nincs ötletem.

***

(#70299) Nunder válasza ollie (#70298) üzenetére


Nunder
őstag

Chrome-ot használok, már időtlen idők óta, de nem teszek el mindent könyvjelzőnek. Keep-et szeretem, mert az is szinkronizál mindennel, de macerás néha elmentegetni a dolgokat, pláne ha éppen egy app-ban vagy. Ezért lenne jó, hogyha egy-két klikkel át tudnám dobni a linkeket a gépre. TV-t nem is merem mondani, mert az már űrtechnológia :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#70300) LonGleY válasza Nunder (#70299) üzenetére


LonGleY
veterán

Tényleg a Pushbullet a megoldás.

Ha a mobilon böngészel valamit, és az asztalin akarod kinyittatni, akkor megosztás > Pushbullet > OK. Ennyi. Felpattintod a kívánt böngészőt a PC-n és máris nyitja az átküldött oldalakat automatikusan. Ugyanez visszafele, csak ott rá kell bökni az értesítésben a dologra. Linkekkel, fájlokkal is működik. Nem kell szöveget másolgatni, illesztgetni, könyvjelzőzni, jegyzetelőkben meg email progikban szórakozni.

Minden PC-s böngészőben van natív extension-je, én Pl. Opera alatt használom. Kb. tegnap óta már az iOS-en és a Safariban-ban is jelen van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.