Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) zeon.hu válasza Dottore (#71247) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a swype beállításaiban hol van a "smart editor"?
mi ennek a magyar megfelelője?
képet kerestem róla, a következő szó előrejelzése alatt mutatja, de ott nekem nincs.

#?*@&!

(#71252) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Naptárral kapcsolatban lenne kérdésem.

Több google fiókhoz tartozó naptárakat használok egyszerre, és az lenne a célom, hogy különböző widgeteken, különböző naptárakat mutasson.

A probléma az, hogy különböző programok widgetjei vannak kint az asztalon, de ha az egyik programban átállítom a "mutatandó" naptárat, az átállítja a többi programét is.
Gondolom minden ilyen beállítás a google naptár programhoz kötődik és ezért van?

Tudtok erre valami megoldást?

Illetve, ha ez nem megy, akkor egy másik, nem google alapú naptárat, amivel kollégák egymás között megoszthatunk időbeosztást?

Előre is köszi!!

(#71253) mufi


mufi
senior tag

Igo navigációt szeretnék backupolni, hogy frissitsem a ROMot a telefonomon ugy, hogy aztán a backupból visszatudjam rakni az igot, ez megoldhato e ha igen hogyan?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#71254) nightzone


nightzone
aktív tag

Innen lehet appok régebbi verzióit letölteni akinek kell : Androiddrawer

[ Szerkesztve ]

(#71255) #79335424 válasza mufi (#71253) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root -tal és Titanium Backup -pal. Természetesen legális IGO -ról van szó, ami a belső tárhelyről indul, mert a warez verzió itt tiltott.

(#71256) mufi válasza #79335424 (#71255) üzenetére


mufi
senior tag

Igen tudom, csak egy csomó beállítás, megadott útvonaltervek vannak benne, ráadásul sokszor van használatban így nem kérdéses, hogy újratelepítsem...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#71257) #79335424 válasza mufi (#71256) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én értem és sztem adtam támpontot. Amennyiben legális. Ha nem az, akkor viszont hogy várhatsz itt segítséget? Egy olyan fórumban, ahol a warez tiltott. Ráadásul még a moderátorok és a házigazda sincsenek tisztában azzal, hogy az IGO -val kapcsolatban mi legális és mi nem. 1 óra kitiltást kaptam azért, mert tippet adtam vkinek egy skin -nel kapcsolatos problémával kapcsolatban, miközben a skin módosítás még az IGO esetében is legális.

[ Szerkesztve ]

(#71258) mufi válasza #79335424 (#71257) üzenetére


mufi
senior tag

Tisztában vagyok hogy tilos warezelni. Egyébként nem tudtam hogy a titanium az menti a backupolt programokban a beállításokat is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#71259) #79335424 válasza mufi (#71258) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egészen pontosan a backupolt programok /data/data (vagy a rendszeralkalmazások adatainak elérési útja) alatt található adatait. Ez az esetek túlnyomó részében elég a teljes visszaállításhoz. A probléma akkor van, ha egy alkalmazás úgy van megírva (vagy módosítva), hogy a működése közben keletkező adatokat más elérési úton tárolja. Pl., sok alkalmazás ad lehetőséget a saját beállításainak a mentésére. A /data/data azonban root nélkül nem hozzáférhető, így nem lenne lehetőség a mentésfájl másolására és visszaállítására. Ezért ezek a saját mentések, valahova a felhasználói tárhelyre, vagyis a /mnt/sdcard -ra kerülnek. Sok alkalmazás (pl. Apex, Elixír, E-Robot, stb.) használja a /mnt/sdcard/Android/data/... elérési utat. Ezt én sokkal jobb mentési/visszaállítási módnak tartom, mint amit a Titanium használ. Ezt viszont a Titanium nem tudja, így nem is menti. Ugyanezért nem menti, ha egy alkalmazás alapból a külső SD -re, -ről dolgozik. Ez nem a Titanium hibája, mivel a /data/data általános érvényű, az egyedi mentési mód és út viszont nem.
Megjegyzem, hogy óriási hibának tartom a Google részéről, hogy egy rendszer által meghatározott mappába mentés képességét, anno, nem tette kötelezővé minden alkalmazás számára.

[ Szerkesztve ]

(#71260) S e t h válasza #79335424 (#71250) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vhogy sosem volt hozzá szerencsém azt olvastam memória temető, nagyon kirívó dolgot nem találtam róla, így elkerültük egymást.Lehet teszek majd egy próbát vele is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#71261) kuksa90 válasza mufi (#71258) üzenetére


kuksa90
őstag

Én kompletten kimásolnám az IGO "save" mappáját, majd az újratelepítésbe vissza. Az tartalmazza a saját beállításokat.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#71262) bigrock


bigrock
addikt

Üdv!
Tudna valaki javasolni egy olyan e-mail klienst, amiben aláírásként képet is be lehet állítani?

(#71263) karldergroße


karldergroße
senior tag

Szép reggelt!
Most frissítettem a telefonomat Lollipopra. Azt ugye jól érzékelem, hogy a Llama most már nem képes automatikusan kikapcsolni a mobilnetet? A KK alatt simán ment, hazaértem, wifi be, mobilnet ki. MOst nem képes kikapcsolni, és ha elmegyek otthonról, nem is kapcsolja be (ha manuálisan kikapcsoltam). Árulja el valaki, miért jó, hogy az androidban egyre több a kötöttség?

(#71264) _NCT


_NCT
őstag

Reggelt!

PDF olvasás közben kb 30 perc múlva elfárad a szemem, kb mintha monitorról olvasnék. Van hogy hamarabb is, attól függ előtte mennyit ültem gépnél. Erre van valami megoldás? A fényerőt lentebb veszem, akkor sem jobb sokkal. E-book nem megoldás, az nem kezeli jól a pdf-eket.

Van valami app ami tartalmaz valami szemkímélő módot, vagy bármit?

(#71265) petipetya válasza _NCT (#71264) üzenetére


petipetya
nagyúr

Érdemes lenne egy próbát tenni a kékfény szűrővel.

"nincs rá lezsóidő"

(#71266) Dottore válasza _NCT (#71264) üzenetére


Dottore
addikt

Amit petipetya javasolt egy rövid időre megoldás lehet, de a szemed ugyanúgy el fog fáradni csak itt nem kimondottan a fényerő, hanem a szűrő miatt kell megerőltetned, mivel nem látod jól. Az egyetlen megoldás a könyv vagy a ebook. Mivel ezt nem szeretnéd, marad a szem elfáradása.

Mondjuk én lemondanék a PDF olvasásáról. Vagy ha nagyon fontos akkor ebbok, akkor is ha nem kezeli jól. Sajnos a fizika az fizika.

[ Szerkesztve ]

(#71267) air


air
nagyúr

Használja valaki a Cerberust?
Ki tudná próbálni, hogy SIM kártya nélkül is megtalálja-e a készüléket?
Nem az érdekel, hogy "szerintem nem mert...", hanem gyakorlati tapasztalat.
A szakmai topikban egy kolléga szerint működik SIM nélkül.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71268) kuksa90 válasza air (#71267) üzenetére


kuksa90
őstag

Működik. Épp most kaptam tőlük egy üzenetet, hogy a sim nélkül szerelt tab két hete nem jeletkezett be semelyik szerverre...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#71269) air válasza kuksa90 (#71268) üzenetére


air
nagyúr

Ez miért jelenti azt, hogy működik?
Bocsánat, de ezt nem értem.
Ja, és persze wifit sem használhatsz az eszköz behatárolásához.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71270) _NCT válasza Dottore (#71266) üzenetére


_NCT
őstag

Ebook-ot vennék, de a PDF-ek kellenek, mivel pl CCNA könyv is ocr pdf-ben van. + Amiket olvasok, azok közül sok pdf-es könyv van, bár láttam epub-ot is. Általában a szakkönyvek pdf-ben vannak.

Pl CCNA-nál sok ábra van, ezek nem tanácsosak ha szétesnek, az 1600 oldalas könyvet meg nem fogom napi szinten hurcolni magammal.

(#71271) kuksa90 válasza air (#71269) üzenetére


kuksa90
őstag

Ha nincs sem SIM, se Wifi, akkor nem működik Valamilyen kommunikáció azért szükségeltetik...
Azért működik, mert bekapcsoltam a tabot, és megjelent a térképen, természetesen bekapcsolt wifivel.
Lehet, hogy én nem értettem a kérdést...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#71272) punky10 válasza air (#71267) üzenetére


punky10
addikt

Most néztem meg,a tablet át lett kapcsolva repülő-üzemmódba, majd telefonon méreg akartam keresni.Nem sikerült.Amikor visszakapcsoltam a GSM-t, azonnal pozcionált.Tehát lehet, hogy működik, de nálam nem sikerült SIM nélkül...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#71273) petipetya válasza _NCT (#71270) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez esetben én elég keményen beleásnám magamat az ebook olvasokról szóló tesztekbe, mivel biztosan van köztük olyan amelyik jobban bánik a PDF formátumú szakkönyvekkel, mint a többi.

"nincs rá lezsóidő"

(#71274) _NCT válasza petipetya (#71273) üzenetére


_NCT
őstag

Te mennyire vagy ebben benne? Esetleg konkrét típust tudnál ajánlani?

(#71275) djadji


djadji
senior tag

Hello. Ket kerdesem lenne.
Ismeri valaki a BubbleUPNP programot? Ez nekem jol mukodik wifin, de amikor rakotom a droidot vezetekes halozatra, akkor nem latom a megosztasokat. Meg tud ez osztani vezekes halozon is? Ugy lenne a jo, higy vetekesen van a droid, de wifin jatszom le a megosztasokat.
A masik kerdesem keresek olyan programot, ami a hangerot szabalyozza, de kisebb beosztassal mint a tablet eredeti beosztasa. Nem kell hogy hangosabb legyen, csak pontosabb , csak pontosabban lehessen beallitani. A fine controll nagyon jo, de 700 huf kicsit sokallok erte. Valaki hasznal ilyen jonmprogramot?
Koszi elore is...

http://djadji.fw.hu

(#71276) Bozek válasza punky10 (#71272) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ahogy Somatom is írta, valami kapcsolat kell neki. Repülőgépes üzemmódban hogyan kommunikálna? Füstjelekkel?

(#71277) petipetya válasza _NCT (#71274) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sajnos semennyire, pedig engem is érdekelne a dolog. Otthon az ebook olvasót használnám, útközben pedig a telón ahogyan most is - azt nem tudom, hogy van-e valamilyen olvasó amivel megy az online szinkron.

"nincs rá lezsóidő"

(#71278) Dottore válasza _NCT (#71274) üzenetére


Dottore
addikt

(#71279) gulyasa


gulyasa
őstag

Tudnátok-e ajánlani GPS-es túra navigációs appot magyar turistatérképekkel - ami esetleg ingyenes is?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#71280) air válasza Bozek (#71276) üzenetére


air
nagyúr

Nézz be az Android szakmai topikba!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71281) Bozek válasza air (#71280) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megtörtént. :) Reagáltam is a beszélgetésre. Egyetlen tippem van, a folyamatos WiFi keresés kikapcsolt WiFi-nél is. Ez alapból be van kapcsolva az Android-ban, talán 4.4 óta.

(#71282) lazlogogola


lazlogogola
tag

Sziasztok!

Rootolt telefonra milyen program áthelyezőt javasoltok, hogy SD kártyára pakoljam a progikat?

Köszönöm előre is!

(#71283) Bozek válasza air (#71280) üzenetére


Bozek
nagyúr

Javítom magam, 4.3-ban is benne van már.

(#71284) goom válasza gulyasa (#71279) üzenetére


goom
senior tag

A LocusMap Pro alkalmazást használom túrázásra. Nagyon szeretem (van ingyenes változata is). Rátehető a TuHu-térkép (turistautak.hu), turistajelzésekkel, szintvonalakkal, stb. Kezeli a KMZ, GPX, stb. fájlokat is.

(#71285) helixP válasza lazlogogola (#71282) üzenetére


helixP
nagyúr

Milyen android verzió?

gulyasa: csatlakozom, goom-hoz, Locus pro, 3 éve használom teljesítménytúrákhoz és a legalapabb hardveren is szépen futkos.

Esetleg Navitel.

[ Szerkesztve ]

(#71286) Taktoj


Taktoj
aktív tag

üdv.

olyan alkalmazásra volna szükségem, amivel tudok piszkozatokat vagy vázlatokat készíteni egy emberkének különböző időpontokban különböző tartalommal kellene küldenem.

Itthon megcsinálnám a piszkozatokat, s amikor kell kell elküldözgetném.

vázlatban - üzenet irásánal ha kilépek- mindig csak az utoljára szerkesztett tartalom marad meg.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#71287) air válasza gulyasa (#71279) üzenetére


air
nagyúr

Oruxmaps
És itt vannak jó térképek hozzá, meg Locushoz.

(#71282) lazlogogola
FolderMount

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71288) Criton


Criton
veterán

build.prop szerkesztéséhez, ez az alkalmazás jó?

(#71289) helixP válasza air (#71287) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a térképmegosztást én mindig saját magam által Mobile Atlas Creator-ral vagdostam össze :) Ez így egyszerűbb.

(#71290) lazlogogola válasza helixP (#71285) üzenetére


lazlogogola
tag

4.1.2

(#71291) Edi77 válasza air (#71287) üzenetére


Edi77
őstag

Most nincs módom sajnos alaposabban megnézni a linkedet, de ezek osmand-ra is jók? Bocsánat, ha hülyeséget kérdeztem :B

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#71292) helixP válasza Edi77 (#71291) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem mivel vektoros és raszteres térképek-et használ az is, jónak kell lennie.

(#71293) ux1 válasza helixP (#71289) üzenetére


ux1
addikt

Csak az nem vektoros. :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#71294) dokee78


dokee78
félisten

Ez az Endomondo Pro bezáródik.
Betudom a szar rendszernek.
Mert ugye a Poweramp-t is bezárta amíg nem jeleztétek,hogy van benne olyan beállítás,hogy memóriában tartás.

Van az Endomondoban ilyen?

(#71295) helixP válasza ux1 (#71293) üzenetére


helixP
nagyúr

Maximális tény, azonban ahhoz, hogy kék, vagy piros visz a Hármashatárra elég :) Pláne mióta a magasságvonalak is szépen látszanak rajta.

(#71296) Criton válasza Criton (#71288) üzenetére


Criton
veterán

nem használja senki sem?

(#71297) fecus válasza air (#71287) üzenetére


fecus
őstag

Mi az az SRTM1 és SRTM3?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#71298) punky10 válasza Bozek (#71276) üzenetére


punky10
addikt

A kérés csak annyi volt, hogy kipróbáljuk SIM nélkül.Nem akartam kivenni a tokból a gépet, majd kioperálni belőle a kártyát(nem egyszerű művelet....) így inkább repülőbe tettem, és kipróbáltam.Sejtettem a végeredményt, de megérzéseket nem kért a fórumtárs...
Egyébként sem hihetetlen a dolog,SIM nélkül is megy pl a vészhivás.... :
Füstjelekkel biztos nem kommunikál,mert abból kevés van benne,és az müködteti...Ha az a kevés is kijön belőle,akkor vége... :DD

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#71299) teo77


teo77
őstag

Jelenleg csak egyetlen remote control appról tudok, amivel lehet helyi hálózaton kívülről androidot vezérelni. Viszont nálam nem jelenik meg a távvezérlés gomb a bal felső sarokban, mint az alábbi videón, ezért nem tudom vezérelni az adott telót. Valami ötletetek erre? Itt van az említett videó(2:26-nál kapcsol át a "remote control" gombbal) : [link]

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71300) air válasza fecus (#71297) üzenetére


air
nagyúr

Ott van leírva az is:
"Kezdetben 30 szögmásodperces SRTM30 (vetületi rendszerben ez 1 kilométeres felbontás) adatok álltak rendelkezésre, most már 3 és 1 (SRTM3, SRTM1) szögmásodperces domborzati modellek készülnek. Az Oruxmaps ezen domborzati adatok alapján állítja elő a 3 dimenziós térképnézetet. Magyarországi viszonylatban elegendő a SRTM3 felbontású adatok, de egy komolyabb magashegyi túrához érdemes a nagyobb febontású SRTM1-et választani."

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.