Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) siofok válasza r0by (#70498) üzenetére


siofok
őstag

csináltam chromeba eggy gyorsítótár törlést,és már jó! :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus nord 2t

(#70502) Gerzsi


Gerzsi
tag

Tudok olyan programot ami internetről bizonyos időközönként változtatja a háttérképet?

(#70503) batai15 válasza Jakuu (#70500) üzenetére


batai15
félisten

ez se rossz! leszedtem ezt is , majd próbálgatom.Köszi!

(#70504) Jakuu válasza siofok (#70496) üzenetére


Jakuu
őstag

huzd csak ki a kezdo kepernyore a chrome ikonjat, vagy nyomd hosszan a kijelzot valamelyik kepernyo ures helyen es ott elojonnek funkciok, mint add, theme etc
Arra is ugyelj, hogy van amikor lapozni is lehet ilyenkor nem csak egy oldalnyi opcio van.
A Solo beallitasok pedig ha minden igaz elojonnek egyujjas gesturera, a kepernyon egy ujjadat felfele huzod

(#70505) Jakuu válasza batai15 (#70503) üzenetére


Jakuu
őstag

Nincs mit, csakis a legjobbat mindenkinek :K

(#70506) siofok válasza Jakuu (#70504) üzenetére


siofok
őstag

köszi,sikerült :)

OnePlus nord 2t

(#70507) #79335424 válasza btz (#70474) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig ott van az. Átraktam a helyet United Kingdom -ra és újraindítottam az alkalmazást. Így már angolul jelent meg és rögtön kiderült, hogy a "resident in memory" nem fért ki, ezért rövidítették resident -re, aminek a "szakfordító" szerint, a "tartózkodó" a Magyar megfelelője. :W
Inkább hagyta volna angolul!

(#70508) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Számítógépen megosztott videókat szeretnék lejátszani androidon, lehetőleg MX playerben. Milyen megoldások léteznek?

(#70509) dokee78 válasza RAiN91 (#70508) üzenetére


dokee78
félisten

ES File explorer+MX Player
Mindjárt leírják,hogyan kell.

(#70510) Deck válasza RAiN91 (#70508) üzenetére


Deck
titán

Tc + mx

PS5

(#70511) LonGleY válasza RAiN91 (#70508) üzenetére


LonGleY
veterán

Solid Explorer + MX :D

(#70512) RAiN91


RAiN91
őstag

Köszönöm. ES-el sikerült :R

(#70513) Zotya984


Zotya984
senior tag

Sziasztok.
Egy egyszerű kis hardver igényű programot keresek. (egy jó ideje már)
Lényege hogy mikor túrázom az erdőben akkor a kiindulópontot megadom (gps-alapján tájol be) és az útvonalon található látnivalókat hozzá tudom adni. Így máskor egy másik irányból közelítek akkor tudni fogom hogy xy látnivaló pl 650m-re van.

Létezik ilyen?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#70514) unravel


unravel
őstag

Mire jó még a Google Now Cards azon kívül, hogy kiírta hogy 5 fok van és jelzett hogy leikszelt a Chelsea? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#70515) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Konkrétan ennél az appnál, olyan készülékeknél ahol nincs almenü gomb, csak navigációs sáv hogyan kell előhozni a beállításokat az appon belül?
Tehát ezt csak olyan telefonon tudom megnyitni amin van ilyen menü gomb, egyébként esélytelen? :F

(#70516) air válasza Zotya984 (#70513) üzenetére


air
nagyúr

Locus, Oruxmaps, Navitel és alapvetően szerintem mindegyik GPS nav. app. képes saját POI-kat menteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70517) g_g_g válasza vacs (#70488) üzenetére


g_g_g
őstag

Szia!

beállítások-testreszabás-értesítési sáv megtartása (bekapcs)

(#70518) vicze válasza DeathAdder (#70515) üzenetére


vicze
félisten

Gyártófüggő.
Alapesetben minden olyan appnál, ami a menü gombot használja, megjelenik a képernyő alján egy gomb 3 pöttyel.
Samsung nem túl intuitívan oldotta meg, nem tudom, hogy a beállításokban van-e lehetőség rá megváltoztatni, pl. HTC-nél válogathatsz hogy működjön(jobb oldalt onscreen gomboknál).
"Touch and hold the recent apps button to call out menu of the current app."

[ Szerkesztve ]

(#70519) gxyb


gxyb
aktív tag

(#70520) DeathAdder válasza vicze (#70518) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egy nexus4 és egy moto g -n gpe romon nem jelenik meg sajnos, hozzáadni pedig nem tudok nyalókán 3 pöttyet (legalábbis még nem sikerült rájönnöm hogyan kell), illetve nem jelenik meg sajnos :(

Note4 -nél ez jól működik, vagyis ha hosszan nyomom az alkalmazásváltó "gombot", akkor úgy funkcionál mint az előző modelleknél a "menü gomb" :)

(#70521) vacs válasza g_g_g (#70517) üzenetére


vacs
veterán

Szia.

Igen, ezt én is láttam, de ha bekapcsolom, akkor nem lesz teljes képernyős, mert így felül az állapotsáv is látszik. Nincs olyan megoldás, hogy csak alul látszódjanak a vissza/home/alkalmazásváltó gombok a Dolphin Browser-ben, semmi más? :( :(((

(^)(>.<)(^)

(#70522) Jakuu válasza Zotya984 (#70513) üzenetére


Jakuu
őstag

Offline mappal rendelkezo appokat ajanlom.
Nekem ami legjobban bejott az a Locus es a Maps.me A masodiknak nincs kifinomult navi resze, ellenben turazashoz kivalo es felelmetesen gyors, a leggyorsabb amit valaha is lattam androidos navi appok kozott.

(#70523) vicze válasza DeathAdder (#70520) üzenetére


vicze
félisten

Jap bugos az app. Jelentsd az app készítőjének a bug-ot jobbat nem tudok. :(
Valamit nem ad át a rendszernek, amitől érzékelnie kellene, hogy jelenítse meg a menü gombot. Nekem minden más alkalmazásban megjelenik ahol kell.

[ Szerkesztve ]

(#70524) DeathAdder válasza vicze (#70523) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, köszönöm :R
Egy üzenetet megér a fejlesztőnek!

(#70525) Zotya984 válasza Jakuu (#70522) üzenetére


Zotya984
senior tag

Köszönöm az eddigieket. Ezeket kipróbálom.
Találtam 1et még tavaly. De elfelejtettem a nevét. Az jópofa volt mert használta a kamerát is és egy félig áttetsző iránytű volt rajta. Mutatta kis háromszögekkel és vonallal az irányt és mikor ráböktem akkor mutatott róla képet hogy mi felé tartok.
Az teljesen jó volt de nem találom.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#70526) Bozek válasza LonGleY (#70511) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Solid nem akarja letölteni folyamatosan a telefonra a videót? Mert a képeket mindig leszedi előre, ha meg akarom nézni hálózaton keresztül.

(#70527) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Tudom talán kicsit OFF a téma, de elgondolkodtam, hogy mire lehetne használni egy régi de müködő telefont (nekem van több X8, mini, samu stb)
Kidobni nincs hangulatom, akkor mire lenne jó?
Mindenek előtt szükség volna egy progira amivel lehetne pár dolgot autómatizálni. Pl. kellene egy olyan progi, ami rácsengetéskor, pár csengés után bontja a vonalat, de bekapcsol valamit a telefonon. Ez lehetne a vaku, vagy csak a kijelző, vagy amit lehet vezérelni. Ezzel már lehet vezérelni bármit, és megfelelő hívásszűrés után meglehetős biztonsággal használható is lenne. Ezzel meg is volna pl egy autóriasztó be-ki kapcsolása, motor blokkolás, gps pozicio mérés, utastér video vagy fénykép felvétele, vagy közvetlen kihangositva beszélni lehetne a nem várt közönséggel.
De csak így éjszakai gondolat ébresztőnek írom, mert épp ilyesmit kerestem a neten, és bizony 100e jó Magyar forintért lehetne a kb ezt tudó készüléket megvenni, (beszerelés nélkül) miközben itt van egy telefon a kezemben, ami kis agytornával, meg némi technikai érzékkel erre alkalmassá tehető. De amúgy meg eladhatatlan hulladék.
Bocsi
ON

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#70528) #79335424 válasza DeathAdder (#70524) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root -tal megoldható.

Bozek:
Ez nem a Solid hibája. Csak kiszolgálja a képnézegető igényét, mivel az nem tudja kezelni a szükséges hálózati elérést. Az MX viszont tud közvetlenül hálózatról streamelni. Ha manuálisan megadod neki az elérést, akkor működik fájlkezelő nélkül is.

oncsi:
Root, Avast Anti Theft és egy Alarmsystem kombinációval megoldható a dolog. (Tesztelve. :) ).

[ Szerkesztve ]

(#70529) LonGleY válasza Bozek (#70526) üzenetére


LonGleY
veterán

Valójában én megosztást nem is használok, mert vagy a telefont bűvölöm, vagy a gépet. A gép meg nem megy szerverként - fölöslegesen. Néha a Dropboxomban kutakodok a Solid Explorerrel, és ott meg eléggé bejön, hogy tempezés nélkül a(z igen) távoli fájlokat is át tudom nevezgetni, tudom őket pakolászni, nem úgy, mint pl. a File Commanderrel.

[ Szerkesztve ]

(#70530) siofok válasza Jakuu (#70504) üzenetére


siofok
őstag

Annyiban tudnál még segíteni,hogy a Solo launcher ,időjárásóra widgetnél hol vannak a beállítási lehetőségek?hogy milyen időközönként frissítsen időjárást?

[ Szerkesztve ]

OnePlus nord 2t

(#70531) siofok válasza siofok (#70530) üzenetére


siofok
őstag

Megvan,bocsánat,csak ha letöltöm a weather appját,abban lehet állítani.Azt nézem,hogy azért bekajál szépen 120-130mb ramot. :D nem mintha nem lenne belőle bőven... :)

OnePlus nord 2t

(#70532) g_g_g válasza vacs (#70521) üzenetére


g_g_g
őstag

Szia.
Ha megtaláltad megoldást, engem is érdelkne, ne tartsd magadban :)

(#70533) air válasza oncsi (#70527) üzenetére


air
nagyúr

Ha helymeghatározást is akarsz, akkor kelleni fog mobilnet is.
Automatizáláshoz Tasker vagy E-Robot, vagy amit a rendszer futtatni képes.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70534) #79335424 válasza air (#70533) üzenetére


#79335424
törölt tag

A mobilnet nem kritérium a követéshez. SMS -ben is utasíthatom, hogy kapcsolja be a GPS -t és megadhatom, hogy X percenként küldje válasz SMS -ekben a koordinátáit.

(#70535) csaba1203 válasza vacs (#70497) üzenetére


csaba1203
addikt

Ilyet kerestem nagyon régóta :)
Köszi,hogy linkelted :R

(#70536) air válasza #79335424 (#70534) üzenetére


air
nagyúr

És azokat az SMS-eket mivel "dolgozod fel"?
Meg hát elég sűrűn kell küldözgetni őket, hogy legyen értelme az alapján követni. Tehát jó sok SMS-t küldhetsz magadnak, ami már nem biztos, hogy megéri.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70537) teo77


teo77
őstag

Ha megnézem a "What is my IP"-vel a tartózkodási helyem, miközben Hotshot Shield "pro" - t használok, USA beállítással, magyarorszagi tartózkodási helyet jelez. Ugye, ennek nem így kellene lennie?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#70538) #79335424 válasza air (#70536) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézőpont kérdése, hogy mi éri meg. A feltöltés kb. egy évig felhasználható. Talán van olyan net, ami forgalom alapú és nem kell előfizetni. De sztem az sem olcsóbb. Főleg külföldön. Már ha van net. Az SMS viszont szinte mindenhol működik. Ha 3 percenként küldi a koordinátákat, akkor az 20 SMS óránként. Szerintem nem vészes összeg. Főleg ahhoz képest, hogy épp baj van, mert nyúlják a verdát.
A koordináta meg sms -ből másol -> beilleszt.

(#70539) teo77 válasza LonGleY (#70511) üzenetére


teo77
őstag

Ezt mégis hogy lehet összehozni?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#70540) SharpSA


SharpSA
veterán

Mi az a Robot? Többször olvastam már itt, de a Playen ilyet nem találtam. Hasonló a Taskerhez?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#70541) Freddycom válasza SharpSA (#70540) üzenetére


Freddycom
őstag

Igen.

link

(#70542) LonGleY válasza teo77 (#70539) üzenetére


LonGleY
veterán

A Win megosztást? A Solid Explorerben SMB-nek rövidítik a Samba-t.

Infó a belövéshez.

[ Szerkesztve ]

(#70543) Imy


Imy
veterán

Olyan alkalmazást keresek, amivel meg lehet nézni az utolsó restart óta eltelt időt.

(#70544) Deck válasza Imy (#70543) üzenetére


Deck
titán

Ccleaner is tudja. System info menü pont alatt.

Playen keress rá van csomó: uptime

[ Szerkesztve ]

PS5

(#70545) LonGleY válasza Imy (#70543) üzenetére


LonGleY
veterán

vagy Play keresés: uptime

[ Szerkesztve ]

(#70546) Nkboy válasza Imy (#70543) üzenetére


Nkboy
senior tag

Beállítások, A telefonról, Állapot, Futásidő

Vagy az nem azt mutatja?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#70547) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Hogyan lehet google play fiókot törölni? Nincs már android eszközöm.

(#70548) air válasza bigdady (#70547) üzenetére


air
nagyúr

[link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70549) bigdady válasza air (#70548) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gmail-emet nem szeretném törölni csak a play-t

(#70550) Jakuu válasza Zotya984 (#70525) üzenetére


Jakuu
őstag

Szivesen. Ha a Locust akarod hasznalni, akkor ezen a linken http://www.erprint.hu/orm/locus.htm megtalalod a magyarorszag offline turaterkepeit 14-17x nagyitasig es leirast hozza, hogyan kell hasznalni ill telepiteni.
Ezeken a terkepeken a turistautaktol kezdve a turistajeleken at, sok minden megtalalhato nagy reszletesseggel. Kifejezetten a gyalogturahoz keszultek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.