Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) #41133696 válasza teo77 (#70734) üzenetére


#41133696
törölt tag

A kérdés arra irányult, hogy miért kell visszalépni 5.0.x-ről :)

(#70752) darvinya válasza LonGleY (#70750) üzenetére


darvinya
titán

Akkor használd, ha szerinted a bug nem az amit írtam.

SK-nál még a billentyűzet sem volt elől és még mindig rezget. :D
Ráadásul utálom a görgetős ékezeteket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70753) Gyb001 válasza zeusz55 (#70745) üzenetére


Gyb001
senior tag

Esetleg ilyet vehetsz bele.
[link]

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#70754) LonGleY válasza darvinya (#70752) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tudom, te milyen bugot írtál, de az említett progi néha összekavarodott a 3 alapprofillal, és érdekes anomáliákat okozott. Ezért gondoltam alternatívát keresgélni... Azért írtam, hogy van root, mert hátha úgy rendszerszinten tudnám tiltani a rezgést.

Az SK-ban opció, hogy ne kelljen az ékezet után maszatolni, hanem az bukkanjon fel alapértelmezettként. Tehát csak egy szimpla hosszúérintés kell, aminek az ideje megintcsak beállítható. Gyakorlatilag fél tized másodperc alatt írhatsz egy A betű helyett Á-t úgy, hogy nem kell külön sor az ékezetes betűknek. Ezért jó az SK, mert minden ilyen kényelmi / gyorsító dolgot be lehet lőni.

[ Szerkesztve ]

(#70755) Jakuu válasza LonGleY (#70750) üzenetére


Jakuu
őstag

Ami kell akkor neked a Haptic Feedback kikapcsolasa. A Spare Parts appal tudod kikapcsolni, ugy nem fog rezegni.nemelyik telefon settingjeben van funkcio amivel a haptic feedbacket kapcsolni, viszont ha nincs ilyen ez az app jo ra. Szoval ha a Spare Parts appot elinditod azt a menupontot keresd, hogy Haptic Feedback.

[ Szerkesztve ]

(#70756) LonGleY válasza Jakuu (#70755) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi! Mondjuk ennyi erővel tényleg megnyitom a rendszerbeállításokban a dolgot (a Z1C-n nincs rejtve). Akkor lenne jó, ha erre parancsikont vagy widgetet tudnék létrehozni. De mindegy, annyira tényleg nem fontos, meg borzasztó sokszor se lenne rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#70757) Jakuu válasza LonGleY (#70756) üzenetére


Jakuu
őstag

Azt nem tudom, hogy milyen app van van meg hasonlo, amivel a haptic feedback kontrollalhato es widgetet is tud ra. Talan van olyan is, nem tudom. Mindenesetre azoknak jo ez, akiknek a mobiljaban nincs meg beallitas szintjen ez a funkcio, mint ahogy nalam egy regi Jiayuban sem volt meg es nagyon idegesitett mar a gombok vagy kijelzo folyamatos rezgo visszajelzese. Ezzel legalabb ki lehetett kapcsolni.

(#70758) teo77 válasza #41133696 (#70751) üzenetére


teo77
őstag

Jah! :) Mert borzasztóan néz ki!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#70759) rgeorge válasza LonGleY (#70756) üzenetére


rgeorge
addikt

Van egy ilyen: HapticSwitch, csak kipróbálni tudtam, látszólag működik.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#70760) LonGleY válasza rgeorge (#70759) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi, működik!

A hang- és rezgésállítás úgy néz ki, ezzel lett teljes nálam.
Amit még használok: Shush!, Slider Widget, Smart Silent

Ami Shush!-ba már ígérte a fejlesztő, hogy beépít rendes hívásszűrést - már csak az hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#70761) Probert75 válasza LonGleY (#70746) üzenetére


Probert75
addikt

Három érintés a beállított profil indítása. Nekem a rolón is ott fityeg a Llama és lerántva, rábökve, majd a megfelelő profil indítható.

Úgy látom megoldódott!

[ Szerkesztve ]

(#70762) darvinya válasza LonGleY (#70754) üzenetére


darvinya
titán

Én már a hosszú érintést sem szeretem, már régóta teljes billentyűzetet használok.
Az a plusz sor nem oszt, nem soroz.
Inkább kényelmes, és utána a fizikai billentyűzeten nem kezdek el hosszan nyomni az ékezetért.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70763) #41133696 válasza teo77 (#70758) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, értem én másra gondoltam :)

(#70764) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ha 3rd party app a dialer (konkrétan exdialer) és ha voltak nem fogadottjaim, majd pár nap múlva újraindítom a telefont akkor megint felugrik a záróképernyőn a nem fogadottak, és ezt addig csinálja minden egyes újraindítás után amíg meg nem nézem a gyári dialer alkalmazásban is a nem fogadottakat.

Próbáltam jegelni is TB-vel a gyárit, de akkor is ugyanez marad a helyzet :F Tehát a nem fogadottak csak akkor tűnnek megnézettnek, ha a gyárival nézem meg.

Ez ellen lehetne tenni valamit?

(#70765) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Nem érkezett válasz a korábbi kérésemre, pedig nekem nem triviális a megoldás.
Lehet, hogy az, de még nem találtam meg a megoldást. :) Ezért újra próbálkozom....
Az esetek 90%-ban a levél mellékleteket olvasásra nyitom meg. Ilyenkor felkínálja az android, hogy válasszak ki egy alapértelmezett megjelenítőt. Mivel olvasni akarom a doc és a docx fájlokat, nem szerkeszteni, egy amolyan reader viewer lenne jó. De hiába töltöm le pld a coolreader, alreader stb alkalmazásokat, bár képesek megnyitni word doksikat, de nem jelennek meg kiválaszthatóként a melléklet megnyitásakor. Csak a office suite pro és a google dokumentumok. Ezek pedig szerkesztők... Hogyan lehet rávenni a rendszert, hogy csak olvasásra nyissa meg vagy tudtok ajánlani olyan reader-t viewert, ami kiválasztható a melléklet megnyitásakor.
Remélem érthető voltam...

www.refujvaros.hu

(#70766) stampedli válasza kymco (#70765) üzenetére


stampedli
tag

WPS Office nem akar egyből szerkeszteni, és nálam alapból ezzel nyitja meg a doksikat, tehát vmikor beállítottam default-nak.

(#70767) kymco válasza stampedli (#70766) üzenetére


kymco
veterán

Köszi, kipróbálom :)

www.refujvaros.hu

(#70768) nightzone válasza kymco (#70765) üzenetére


nightzone
aktív tag

A file-ok alapértelmezett megnyitásához én ezt használom: Better Open With, ezzel meg tudod adni mit mivel nyisson meg a rendszer(az olvasóidat is fel kell ismerje) + ezzel a "megynyitás midíg/csak egyszer" lehetőségre se kell külön nyomkodni.

Más: Samun hogy, vagy melyik appal lehet azt megoldani azt, hogy ha pl a Playről leszedek egymás után x db appot akkor csak egy db értesítést mutasson a letöltések darabszámával, ne pedig x db külön ikon-t? Szóval hogy lehet az értesítéseket egy csoportba tenni?

[ Szerkesztve ]

(#70769) Delerium


Delerium
senior tag

WP alkalmazások topikban volt róla szó, hogy F1-es live timing app nem lesz sem WP-re sem Androidra. Van erről valakinek információja?

"I fight for the Users"

(#70770) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Aki szokta használni a Google Now kártyákat, a hónap eleji lépésszámláló kártya, illetve a weboldal frissítés kártya megszűnt? Egy jó ideje nem látom egyiket sem.

(#70771) #79335424 válasza nightzone (#70768) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hoppá! Ez érdekes. Ezzel az összes alkalmazás közül tudok választani? Próbáltam már pár ilyen manager -t, de mindegyik annyit tudott csak, hogy a lehetőségek közül ki lehetett hagyni azokat, amiket nem szeretnék látni egy feladathoz tartozó megosztás menüben. De olyat nem találtam, amiben olyan alkalmazást is ki tudtam volna jelölni, amit egyébként nem ajánl fel a rendszer. Ez tud ilyet?

(#70772) kymco válasza kymco (#70767) üzenetére


kymco
veterán

A WPS office jó.... :)
Egyébként, amikor a dokumentumot pld es explorer-rel választottam ki, akkor volt lehetőségem azt hiszem az alreader-t kiválasztani akár alapértelmezettnek is, de amit melléklet megnyitására került sor csak a szövegszerkesztőket ajánlotta fel az android. De ez a wps király :), akarom mondani KINGsoft.

www.refujvaros.hu

(#70773) nightzone válasza #79335424 (#70771) üzenetére


nightzone
aktív tag

Azok közül tudsz választani amik az adott fájlt típust képesek megnyitni, az összesből. Ha olyan fájlt akarsz megnyitni amit még eddig semmivel nyitottál meg, akkor amikor feljön az ablak hogy mivel nyissa meg, akkor a BOW ikonjára kell kattntani és ott kiválasztható hogy mivel szeretnéd, így legközelebb már azt használja. Persze beallítható (ami a BOW egyik fő funkciója) hogy x másodpercig várjon ha esetleg mégis mással szetnéd megnyitni. A támogatott fájltipusok listájáról ha találok infót berakom ide, mert ugye végül is attól függ mit mivel lehet megnyitni.

(#70774) jurzsolt válasza DeathAdder (#70764) üzenetére


jurzsolt
tag

ExDialer xMissedCall Plugin telepítve van? Root kell hozzá.

(#70775) #79335424 válasza nightzone (#70773) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosabban azok közül lehet választani, amikről a rendszer úgy gondolja, hogy képesek megnyitni. Sajnos, ez nem mindíg a teljes lista. Pedig sztem lehetne másképp is. Néha meglep, hogy egyszerű dolgokra nem készítenek alkalmazást.

(#70778) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Létezik valami más megoldás erre a TVGO hibára "Hiba: A filmlejátszás minőségbiztosítási okokból mobileszközödön nem támogatott. (V-1)" az Xposed + RootCloak-on kívül? Mert vettem egy android tv box-ot, és annál sajnos nem segít... Az eszköz gyárilag root-olva volt, de egy custom rom-mal eltávolítottam a preroot-ot, az eszköz ID is át lett írva a build.prop-ban GT-I9300-ra, ami a támogatott eszközök listáján van, mégis a fentit írja. Tudnátok valamit ajánlani mit próbálhatnék még ki? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#70785) DeathAdder válasza jurzsolt (#70774) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ja nem, erről nem is tudtam :B
Mostmár telepitve van :R

(#70786) batai15


batai15
félisten

Üdv. Egy thl t6s van most aszonynak. Egy rakás widget nem jelenik meg a listába. Ez miért van? Illetve nincs valami megoldás h akár az értesítési sávba v zár képernyőn jelenjen meg névnapok? Dash clock se jelenik meg a listába.

(#70787) ollie válasza batai15 (#70786) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs fent custom launcher? A gyári widgetek egy része csak a gyári launcherrel szokott megjelenni. Vagy ami még lehet, hogy nem a belső memóriába van telepítve az app, és akkor nem használható a widget, ha van hozzá.

***

(#70788) batai15 válasza ollie (#70787) üzenetére


batai15
félisten

Nem gyári widgetek ezek. Pl dash clock se jelenik meg Nova alatt se.
Az lesz az h sdre van rakva. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#70789) batai15


batai15
félisten

Arra ötlet h némely alkalmazas tudja hol vagyok némely meg nem? Főleg a weather appok pl Google időjárás. Nálam minden megy. GPS tudja hol vagyok.

(#70790) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Megkedveltem a Dolphin böngészőt, de nagyon zavaró, hogy bizonyos időközönként kilép. :(
Olyankor a Night filter (kijelző szín állító) is kikapcsol. Szerintem a memória fogy el. 1GB van a gépben, de kb 400, ami alapból szabad. Jelenleg a Dolphin 271 MB-ot használ és 151 MB a szabad. Ez kevés neki? 2-3 fülnél nem szoktam többet megnyitni.
Mi lehet a gond? (Még nem mertem frissíteni, olvastam, hogy pár embernek gondja volt az új verzióval. Nem javítottak a memóriahasználaton :F )

(#70791) Krystal_s válasza Krystal_s (#70790) üzenetére


Krystal_s
addikt

Már 323 MB-ot fogyaszt és 93 MB a szabad. hm

(#70792) #79335424 válasza Krystal_s (#70790) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez sajnos, real. A 400MB az bruttó, mert van egy memóriakorlát, aminél a rendszer elkezd bezárogatni. Az SGS 2 -őn többnyire a vágólapkezelőm, az Anysoft és a bluetooth esett áldozatul. Aztán automatizálóval csináltattam egy "takarítást" Dolphin indítás előtt.

(#70793) Jakuu válasza Krystal_s (#70790) üzenetére


Jakuu
őstag

Nezd meg milyen appok eszik el a memoriat.
Amugy en mar leszoktam az ilyen bongeszokrol, mint dolphin,ff stb, mert iszonyat mennyi memoriat felzabalnak. Szepen attertem a CM browserre, ami meglepoen jonak bizonyult szamomra

(#70794) Krystal_s válasza #79335424 (#70792) üzenetére


Krystal_s
addikt

és Jakuu
Az össz. futó alkalmazás és gyorsítótárazott 250 MB körüli. A többi olyan rendszerfolyamat, amit nem látok. Semmi olyan látható program nem fut, ami sokat eszik. A legtöbbet a Beállitások 30 MB, Google Play-szolgáltatások 12 és 8.9, LG billentyűzet 28, Kezdőlap 12, Google keresés 8.9. Van pár kisebb, de elenyésző. Az LG renszer alapból ilyen.

(#70795) Jakuu válasza Krystal_s (#70794) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat nekem meg az ilyenek is levannak tiltva mint google kereses, ne egyenek ilyenek loturot se, ha pedig keresni akarok beirom a bongeszobe.

(#70796) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Speedtestbe, hogy került ez a reklám? Mi a fene lehet ez?

(#70797) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lefuttattam a "vizsgálatot", valami SMS átverés lehet. Csak nem tudom, hogy ezt a Google miért hagyja?

[ Szerkesztve ]

(#70799) Danny365 válasza pinnacle (#70796) üzenetére


Danny365
őstag

Ez kb. az a kategória, mint mikor PC-n néha feljön kis ablakban, hogy a körzetedben szarus (horny) lányok csak rád várnak, kattints rájuk. Vicc.

Ha rootolt vagy, AdAway, aztán többé nem zargatnak ilyennel.

(#70800) Krystal_s válasza Jakuu (#70795) üzenetére


Krystal_s
addikt

A Google keresést most letiltottam, de nem sokat segít. Mást nem tudok tiltani, mert a rendszer része (nem is látom), vagy alap dolog (Beállítások, Play szolgáltatások, billentyűzet, Kezdőlap, frissítő) ezek fogyasztanak a legtöbbet.
Alapból 560-600 MB a memóriahasználat, ha csak bekapcsolom a gépet és 370-400 MB-al próbálnak gazdálkodni a külön futtatott alkalmazások.

Azt nem tudom, hogy egy androidos böngészőnél mennyi az átlagos memória fogyasztás? Pl a 360 MB soknak számít pár órás böngészés után, vagy itt most a Dolphin lehet bugos, hogy nem szabadítja fel időben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.