Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) siofok


siofok
őstag

sziasztok!Bár nem ide való kérdés,de itt sok hozzáértő megfordul.Szóval ismerősöm kislánya elcseszte 3x a pint,puk-ot kéri,viszont a papírt nem lelik.Lehet-e rámód hogy megmentsék a kártyát,akár a szolgáltatónál??

OnePlus nord 2t

(#42202) air válasza siofok (#42201) üzenetére


air
nagyúr

A szolgáltató talán tud segíteni, persze gondolom nem ingyen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#42203) szata.68 válasza Bozek (#42188) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi,akkor sajnos az van amit gondoltam... :/

(#42204) bendess7891 válasza siofok (#42201) üzenetére


bendess7891
csendes tag

Szia!

Szolgáltatót nem írtál, de azt biztosan tudom, hogy a Telenornál, ha a honlapjukon MyTelenorba regisztrálsz (kéri a telszámot) ott megtalálhatóak a kártya adatai. (eredeti pin1, puk1, pin2, puk2)

A többiekről nem tudok nyilatkozni :N

(#42205) siofok válasza bendess7891 (#42204) üzenetére


siofok
őstag

na ez jól hangzik,de sajna tmobil.Viszont ezt meg nézem,mert én telenoros vagyok,és nem tudttam róla. :))

OnePlus nord 2t

(#42206) drmotto válasza siofok (#42205) üzenetére


drmotto
őstag

T-Mobile is megmondja, személyes ügyfélszolgálat biztos, telefonos talán.

(#42207) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

sose értettem:
Annak mi értelme hogy a Google kiadja az androidot (AOSP) saját stock browserrel
ugyanakkor külön fejleszt androidra chrome-ot? Miért nem egyből a chrome-ot rakja be stock browserként?

Köszönöm

(#42208) Doki16


Doki16
addikt

Szerintetek melyik a legjobb ingyenes zenelejátszó alkalmazás, ami jól kezeli a mappákat?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#42209) canniball válasza Doki16 (#42208) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a MixZinget használom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42210) twine válasza t420s (#42207) üzenetére


twine
addikt

Majd a nagyok kijavítanak ha rosszul mondom, de a Chrome a stock böngető már jó ideje a Droidban,,,
AOSP böngetőt szerintem már egy ideje nem fejleszti a goolge :U

(#42211) janos1988


janos1988
addikt

Nem tudjátok ez az érték miért ilyen magas? Nem halgattam zenét, YT ment, de azt külön jelezné. 7-es tábla, 4.2.2-vel.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#42212) ctibor válasza grafikus17 (#42190) üzenetére


ctibor
senior tag

"Olyan alkalmazást keresek az xperia Go-ra, ami az oldalsó hangerő gombokkal tudja feléleszteni a kijelzőt. "

Én meg éppen olyat keresék, ami MEGAKADÁLYOZZA, hogy az oldalsó hangerő gombok felélesszék a kijelzőt. Alcatel Idol X telefonon ugyanis ez az alapértelmezett és nem is lehet átállítani.

Gondolom, root-olt telón könnyebb (Gravity box és társai), de az enyém még nem az, és elég bonyolult is megcsinálni + más célra nem kellene a root, így örülnék, ha anélkül meg tudnám oldani.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#42213) dokee78 válasza rjg (#42153) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem Xposed és Gravityval megjelent egy X gomb amivel kidobálja mindet.

Próbálja meg ezt: Loopr - Task Switcher

[ Szerkesztve ]

(#42214) t420s válasza twine (#42210) üzenetére


t420s
aktív tag

most vettem kínai tabletet, 4.2-vel (tudom van 4.4 is) és ott van stock és chrome külön.
ráadásul a stock -ot törölni se lehet csak root joggal.

Majd a nagyok kijavítanak ha rosszul mondom, de a Chrome a stock böngető már jó ideje a Droidban,,,

AOSP böngetőt szerintem már egy ideje nem fejleszti a goolge

(#42215) twine válasza t420s (#42214) üzenetére


twine
addikt

A rosszindulat legkisebb szándéka nélkül szeretném megjegyezni, hogy a noname gyártóknál bármi megtörténhet...lsd. például a "market/play" nélküli készülékeket stb....
Hangsúlyozom, ezzel nem leszólni szeretném a készüléket(hiszen ráadásul azt sem tudom "miféle")
Pusztán azt a tényt jelezném, hogy egy (a szó pejoratív értelmében vett) "kínai készülék" nem jó hivatkozási alapnak...főleg nem szoftveres oldalról... :U

[ Szerkesztve ]

(#42216) t420s válasza twine (#42215) üzenetére


t420s
aktív tag

szerintem meg ÉPPEN a no name jellegű kínai készülék jó hivatkozási alapnak-és miért?
mert a kínai gyártó nem költ pénzt időt a fejlesztésre szoftveres csiszolásra saját app-okra (ld Samsung akinek a gépén mozdulni se lehet a saját samsung appoktól)

a kínai gyártó legyártja a tabletet a natúr alap AOSP-vel és szevasz tavasz-dobozolja aztán küldi ki.
garancia support stb ezek nem játszanak.

és pont ezért jó példa: ezek a gépek a szűz AOSP androidot tartalmazzák. semmi piszka semmi egyéb.
vagyis a droid olyan valójában amilyen ezen a gépen.

kínai készülék" nem jó hivatkozási alapnak...főleg nem szoftveresen...

(#42217) headhunter86 válasza t420s (#42207) üzenetére


headhunter86
senior tag

Nexus-on a Chrome a stock böngésző szerencsére.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#42218) twine válasza t420s (#42216) üzenetére


twine
addikt

"vagyis a droid olyan valójában amilyen ezen a gépen."
Értem mire gondolsz, de ebben nagyon nem értünk egyet...

Te kérdeztél, én pedig legjobb tudásom szerint válaszoltam,,, :U
A logikádból kiindulva akkor a Nexusokon is szerepelnie kellene mindkét böngetőnek.... hiszen gyári módosítatlan Androidról beszélünk...
Mivel többet én ehhez a témához nem tudok tenni, így nem is offolnék tovább...
Azt pedig tartom továbbra is,,,hogy a Chrome böngésző már a stock, droidon...Az ettől eltérő (lsd a te készüléked) a gyártó "érdekessége"..nem a Google-é,,

[ Szerkesztve ]

(#42219) #79335424 válasza t420s (#42216) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, én még ilyen kínai tabot nem láttam! Csak olyat, amibe beleraktak néhány olyan alkalmazást, amit elolvasni sem lehet, nemhogy tudni, hogy mire valók és ez még a jobbik eset. Gyakran úgy nyúlnak bele a rendszerbe, hogy nem teszik közzé a forráskódot és a custom romok készítői nem értik, hogy miért nem működik valami. A miniPC pl. igaz, hogy kicsit más kategória, de túlnyomó részt Rockchip SOC -ra épülnek, mint nagyon sok tablet. A romkészítők már inkább SDK -ból buildelnek romot, nehogy benne maradjon vmi kínai meglepetés. A telóknál ugyanez a helyzet. Pl. az MTK előszeretettel alkalmazza a dual SIM -et. Csakhogy ilyen opció egyáltalán nincs az Android SDK -ban. Szóval ehhez mindenképpen bele kell piszkálni az alap rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#42220) kovisoft válasza Doki16 (#42208) üzenetére


kovisoft
őstag

Én a MortPlayer-t ajánlanám. Ingyenes és jól kezeli a mappákat.

(#42221) headhunter86 válasza Doki16 (#42208) üzenetére


headhunter86
senior tag

Én PowerAmp-t ajánlanám. Van ingyenes és fizetős verziója is. Én megvettem. Talán ez az egyetlen fizetős progim, annyira tetszik.
Mappákat többféleképpen lehet rendeztetni vele: Hierarchikusan mappaszerkezet szerint, vagy előadók, és a szokásos formátumok. Legjobb benne, hogy ismeri a CUE-t is, így mixeket nagyon jó vele hallgatni. Lehet keresgetni számok között.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#42222) #79335424 válasza headhunter86 (#42221) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor segíts nekem légyszi, mert én nem találtam benne a mappaszerkezet szerinti nézet beállítását. A szerkezet a következő:
zene mappa/előadó mappa/album mappa/dalok
Értelem szerűen a zene mappát adom meg neki alap könyvtárként. De ha szeretnék hozzáadni vmit a lejátszási listához, akkor nem könyvtárszerkezet szerint mutatja, hanem kilistázza az adott előadó albumait. Csakhogy van, ami csak saját összeállításban szerepel, nincs album neve. Ez könyvtár szerint pontosan tudom, hogy hol van. Csak ilyen formában nem hajlandó megjeleníteni.

(#42223) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Erre esetleg valaki ? [link]

(#42224) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Hogy lehetne egy telefon-függő programot rátenni egy másikra? A Samsung KiesCast nevű podcast appjáról lenne szó, amit szeretnék Lenovo telefonomon is használni. Play-ből természetesen nem tudom telepíteni, de a lementett apk-t sem engedi feltenni. Nyilvánvalóan elfutna másik telefonon is, az egyedüli baj hogy nem Samsung. Ezt ki lehet valahogy játszani?

4 8 15 16 23 42

(#42225) Melack válasza tonyrulez (#42224) üzenetére


Melack
veterán

build.prop átírással talán

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#42226) noxon


noxon
őstag

Hello, olyan app-ot keresek amivel ki tudok tenni a kezdőképernyőre mappát azokba meg a programokat ( gyári romnak a mappái rondák ) van ilyen? :)

We live in a simulated world...

(#42227) LonGleY válasza noxon (#42226) üzenetére


LonGleY
veterán

Launchernek hívják. Nem a romtól függ a főképernyő és a programlista kezelése, hanem a launchertől. Ha a gyári nem jön be, cseréld le pl. ezek valamelyikére:

Apex Launcher Pro
Nova Launcher Prime
TSF Shell

[ Szerkesztve ]

(#42228) tonyrulez


tonyrulez
őstag

noxon
Keress rá Play-en arra hogy app folder, van belőle csilliárd darab
LonGleY, azért ehhez nem kell rögtön komplett launcher csere :N

Melack
Köszi, megpróbálom :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#42229) LonGleY válasza tonyrulez (#42228) üzenetére


LonGleY
veterán

Okés, nem tudtam, hogy van ilyen bütykölés is. Bár, ki
az a nemtúljólinformált, aki nem cseréli le a launcherét? :]]

---

Online banking programokat gyűjtök. Mik a legismertebbek?
Citibank HU, OTP SmartBank, eddig ezek vannak.
Tudtok még mondani? Android programajánlóba megy.

[ Szerkesztve ]

(#42230) Bozek


Bozek
nagyúr

Kell valakinek aktiváló kód a Runtastic Pro-hoz? Van egy, amit a Smartwatch 2-höz kaptam, de mivel én anno megvettem a Pro-t, így nincs rá szükségem. :)

(#42231) #79335424 válasza LonGleY (#42229) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1

Én csak az Apexet ismerem, de biztos, hogy több lehetőséget ad, mint egy ilyen app. Ha nem ismerném, én is azt gondolnám, hogy egy ilyen app a megoldás. De ha tudom, hogy akár a tálca ikonjainak a számát is változtathatom, görgethetem őket és alkalmazásokat csoportosíthatok az ikonokba, akkor biztos hogy ezt választanám és nem egy mappa alkalmazást a gyári launcheren.

[ Szerkesztve ]

(#42232) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Egy olyan appot keresek, amivel nyomon lehet követni a sorozatokat, mutatja, hogy mikor érkezik a következő rész (persze az eredeti/angol változat), és be lehet jelölni, hogy X sorozatot melyik részig láttam.
Létezik ilyen?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#42233) air válasza LonGleY (#42229) üzenetére


air
nagyúr

Ismét egy tipikusan LonGleY-s megnyilvánulás. Ki az a "nemtúljólinformált", aki nem rootolja az Androidját? ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#42234) Deck válasza LógaGéza (#42232) üzenetére


Deck
titán

Whatnext.eu

Magyar is.

PS5

(#42235) dokee78 válasza LonGleY (#41938) üzenetére


dokee78
félisten

Hol van ebben skype?

(#42236) petipetya válasza LógaGéza (#42232) üzenetére


petipetya
nagyúr

Persze. Nekem a TV Series remekül bevált erre a célra. Van benne értesítés, a sorozat listát többféle módon is lehet rendezni, és a lista kinézete is sokféle lehet (szöveges, képes stb.).

Emellett nálam is angolra van benne állítva minden, mert elég idegesítő volt az, amikor magyarul írta ki egy-egy sorozat nevét.

És persze online is elmenti a listát, akár automatikusan is.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#42237) LonGleY válasza dokee78 (#42235) üzenetére


LonGleY
veterán

Sehol. :] VoIP, ennyi. Bár azóta kipróbáltuk gyengébb netek mellett, és ott ez is problémás volt hangminőség szempontjából. Jó nettel viszont perfekt az egyszerűsége miatt. Esetünkben maradt a picit ropogós Kakao Talk és a néha megszakadó, de amúgy korrekt régi Skype.

(#42233) air: Akinek még garanciális és nincs rá idegzete, de aztán mindent bepótol. :]

[ Szerkesztve ]

(#42238) petipetya válasza LonGleY (#42229) üzenetére


petipetya
nagyúr

CIBmtoken, de ezt még az ellenségemnek sem ajánlanám. :D

A fenébe, elnézést mindenkitől, hogy nem szerkesztettem az előző hsz-t 5 percen belül. :R Ezért szoktam várni 5 percet az ilyen esetekben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#42239) tonyrulez válasza LógaGéza (#42232) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha a dizájn a fontos akkor SeriesGuide.

De inkább ajánlom a WhatNext-et és a MyEpisodes-t, ha valami baj lenne a telefonnal online akkor is ott van a listád. Előbbi appja az oldaláról letölthető, utóbbié itt van.

LonGleY: átlagfelhasználónak ez is megfelelő. Bár ajánlhattam volna az Aviate-t is, épp azt nyúzom. :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#42240) dokee78 válasza LonGleY (#42237) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor a skypra csak az az egy hivalos skype kliens van?

(#42241) LonGleY válasza tonyrulez (#42239) üzenetére


LonGleY
veterán

Vagy még: Movie Roll Pro

(#42242) LonGleY válasza dokee78 (#42240) üzenetére


LonGleY
veterán

Még az IM+ és talán a Trillian is, de azok csak a chat részre csatlakoznak.
A voice kezelésre a PC-s Trillianban is valami külön Skykit.exe a felelős.
Nem igazán támogatják a 3rd partyt...

chab7: Tnx! Meg találtam Raiffeisen-est is.

[ Szerkesztve ]

(#42243) chab7 válasza LonGleY (#42229) üzenetére


chab7
addikt

K&H-nak is van:

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.khb&hl=hu

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#42244) vadászcsiga válasza LonGleY (#42229) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tudom nem ez a kerdes, de én böngészőből netbankolok, fenének sincs kedve ahhoz hogy fotó készüljön rólam miközben belépek a szamlamra.

(#42245) LonGleY válasza vadászcsiga (#42244) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért az a jogosultságoknál látszik, ha valami a kamerához akar férni. Melyiknél is fordult ez elő? Egyébként egyetértek, lehet, hogy az lesz, hogy kihagyom ezt a kategóriát (sőt, kifejezetten nem ajánlom).

[ Szerkesztve ]

(#42246) vadászcsiga válasza LonGleY (#42245) üzenetére


vadászcsiga
félisten

OTP Smartbank. Látszik is

A bankok már igy is túl sok adatot rögzítenek rólunk. 5000 Ft-ot fizetek be valakinek a számlájára es jóformán mar csak az ujjlenyomatomat nem kérik el

[ Szerkesztve ]

(#42247) tonyrulez válasza vadászcsiga (#42246) üzenetére


tonyrulez
őstag

Androidon nem, iOS-en már eltudnák :D

4 8 15 16 23 42

(#42248) #79335424 válasza vadászcsiga (#42244) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ismerem azt az alkalmazást és egyébként egyetértek veled a böngészős használatot illetően, csak jelzem, hogy pl. az Elixír2 tudja az alkalmazások szolgáltatásait külön-külön is tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#42249) dokee78 válasza LonGleY (#42242) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem elég a chat része is.
Mert a hivatalos kliens elég fos.

(#42250) nyikszi válasza #79335424 (#42101) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszönöm, meglesem. Van root, nem gond. Egyébként azóta nem jött elő, majd végig nyomkodok már mindent, hogy mi okozhatja, de valami háttérben futó alkalmazás, az biztos.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.