Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) #79335424


#79335424
törölt tag

Az lenne a tiszteletteljes kérésem az illetékesek felé, hogy ha törölnek valamit, akkor legyenek kedvesek odabökni, hogy búú, vagy báá, hogy ne frissítgessek és keresgéljem a böngészőm renderelésében a hibát, hanem tudjam, hogy amit az előbb még láttam, az időközben törölve lett.
Köszönöm!
Update: Köszönöm, közben az infó is megérkezett!

[ Szerkesztve ]

(#42302) air válasza adammkaa (#42293) üzenetére


air
nagyúr

Próbáld ki a Sygic-et!

(#42288) canniball

ADW launcher tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#42303) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!
Apex launcherben hol lehet beállítani (ha be lehet egyáltalán), hogy az alkalmazásfiókból eltűnjenek a fülek? (alkalmazások, widgetek) Ne legyen egy sem, widgeteket majd hozzáadom a főképernyőről.

(#42304) rjg válasza adammkaa (#42293) üzenetére


rjg
őstag

A Sygic miért nem jó? Ha már hajlandó vagy pénzt kiadni érte, akkor 10k -ért full Európa, 20 k-ért a tiéd a világ. ;]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#42305) student


student
őstag

tudtok mondani olyan progit amivel ki tudnám rakni widgetbe a foglalt /szabad ram méretét?

(#42306) air válasza student (#42305) üzenetére


air
nagyúr

Elixir2 bármit ki tud rakni widgetbe.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#42307) #07400704 válasza Qru (#42300) üzenetére


#07400704
törölt tag

Mond már meg nekem, hogy miért olyan főben járó bűn az, ha valaki a az iGo-t emlegeti, vagy azzal kapcsolatos hozzászólása van?
Ezzel az erővel azt sem lehetne leírni, hogy "Windows" vagy "android" és még sorolhatnám...!
Az iGo is ugyanúgy hozzátartozik a megbeszélések tárgyához, mint bármely más rendszernév vagy éppen márkanév.

(#42308) dokee78 válasza #07400704 (#42307) üzenetére


dokee78
félisten

Miért vitázol?
Az oldalon Wareznak számít,ennyi.

(#42309) Rimuru válasza #07400704 (#42307) üzenetére


Rimuru
veterán

Gépház. Látom egy moderátor megelőzött. Legközelebb előzményre is jobban kell figyelni :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#42310) #07400704 válasza dokee78 (#42308) üzenetére


#07400704
törölt tag

Egy kérdés még nem vita!
Egyébként sem tudnának minden téren kielégítő racionális választ adni.

(#42312) canniball válasza air (#42302) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi...de közben kiderült hogy tájékozatlan vagyok: nem is a dock bar kéne nekem fixre, hanem az a sáv amin a vissza, home etc. gombok vannak. Na azt hogy hívják? És lehet-e fixálni?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42313) Viktor0610 válasza -PLevi- (#42303) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ahogy látom, nem tudod eltüntetni a füleket.
A Novában el lehet. :)

Samsung Galaxy A54

(#42314) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Apex launcherrel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy a programindító ikonjánál valahol be lehet állítani, hogy ne Kit Kat stílusú legyen, hanem a régi? Lehet, hogy csak nekem kerülte el a figyelmemet. Nem szeretnék csak egy ikon miatt egy egész pakkot telepíteni.

Illetve egy ingyenes fényerősség állító alkalmazást keresek, amivel a gyári értéknél alacsonyabbra vehetném a fényerőt. Sajnos a Lux nem kompatibilis a telefonnal.

(#42315) Arween


Arween
senior tag

Mi lehet az oka hogy tegnap még töltöttem le a Play-ról az alkalmazásaimat ma meg már semmit nem tölt le?Elindítja a letöltést de semmi nem történik, majd kapok egy ilyen üzenetet:Ismeretlen hibakód az alkalmazás telepítésekor"961" és se laptopról nem tudok telepíteni se a mobilról. S4-em van.

(#42316) #79335424 válasza canniball (#42312) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem erre nem lesz tökéletes megoldás. Azt talán meg tudod tenni, hogy elforgatott nézetben eltűnteted és oldalra kiteszed a szükséges ikonokat. De ez a kép fölött, floatingban fog látszani, nem veszi kisebbre a hasznos képernyő méretet, mint a dock bar. Szerintem az mindíg csak a függőleges felbontást írja át, a vízszintest nem tudja, így nem tud megjelenni oldalt. Meg akkor pl. az órát és az értesítési sáv ikonjait is forgatni kéne. Hogy lehetne megoldani az órát függőleges megjelenítéssel?

(#42317) canniball válasza #79335424 (#42316) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem zavarna ha a sáv(ok)on az ikonok nem fordulnak el hanem azok is fixen maradnak, ha ilyen megoldást ismertek nekem az is tökéletes lenne.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42318) gipsztigris válasza harry3 (#42314) üzenetére


gipsztigris
addikt

Hosszan rányomsz az ikonra, előjön, hogy "szerkesztés". Itt az ikont is meg tudod változtatni, ikon csomagból, vagy akár tetszőleges .png kiterjesztésű képre is.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#42319) dokee78 válasza Arween (#42315) üzenetére


dokee78
félisten

Restart után is?

(#42320) Arween válasza dokee78 (#42319) üzenetére


Arween
senior tag

Igen,de most Töröltem a Play és Google services gyorsítótárát + a samsung apps-lefrissítését és most megy:)

(#42321) #79335424 válasza canniball (#42317) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a probléma, hogy ha van egy tabod 1280x720 -as kijelzővel, akkor az valójában csak 1280x672 plusz dock bar. Tehát a dock bar nem a kép fölött van, hanem elveszi a felületéhez szükséges helyet a rendszerképből. De ezt csak a vízszintes sorokból tudja elvenni, a függőleges oszlopokból nem. Legalábbis tudomásom szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#42322) Rimuru válasza #79335424 (#42321) üzenetére


Rimuru
veterán

Viszont ha van root el lehet rejteni őket, én is ezt fogom tenni (felfele swipe meg előhozza).

Vigyázat, csalok!

(#42323) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok! Először is bocsánat, ha nem a megfelelőbb topikban kérdezek.

Rootolt Android 4.1.1-en újraparticionáltam a telefonmemóriát, így most 50 MB maradt belső SD kártyán hely. Viszont hiába használok egy külső SD kártyát, bizonyos alkalmazások hol ide, hol oda telepítgetik a beállításaikat, a böngésző programokon (pl. Opera Mini) keresztül nem tudok letölteni semmit a külső SD-re, a Dictionary Hungarian English alkalmazás is csak a belső SDre hajlandó az offline szótár adatbázisát telepíteni, a külsőt nem látja.

Viszont az alap fájlkezelő, Root Explorer is látja a külső SD-t, tudok róla videót, zenét lejátszani stb., navigációs alkalmazásokat használni.

Rendszerbeállításoknál a Tárhelynél beállítottam alapértelmezett írás-lemeznek az SD kártyát, de semmit sem változtatott. Hol, mit kéne beállítanom, hogy minden alkalmazás lássa a külső SD-t is?

(#42324) #79335424 válasza Rimuru (#42322) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt írtam korábban. Én automatizáltam. Bizonyos programok indulásánál automatikusan eltűnik, majd előjön. Pl. az XBMC nem tud megjelenni full képernyőn, ha nem full képernyős a megjelenítés már akkor, amikor indítod. De oldalra akkor sem tud kerülni a dock bar úgy, hogy ne a kép fölött jelenjen meg, vagyis az az oldalt megjelenő valami nem a dock bar lenne, hanem csak egy (vagy több) widget, ami hasonlít rá.

(#42325) blt.62


blt.62
őstag

Tudnátok olyan marketről letölthető csak magyar menüs egyszerű programot amivel jelszavazni tudom a galériám,esetleg sms-t? Vagy nem létezik ilyen magyar menüvel?

MegtorloXp

(#42326) canniball válasza #79335424 (#42321) üzenetére


canniball
nagyúr

"De ezt csak a vízszintes sorokból tudja elvenni, a függőleges oszlopokból nem."
Ez nem hangzik túl jól...pedig a telefonom (elforgatott módban jobb oldalra eső) fizikai gombjai után nekem baromira nem áll kézre a frissen vásárolt tab alsó dock bar-ja. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42327) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Milyen programmal lehetne megoldani, hogy a jelszóval védett képernyőzár kikapcsoljon, ha otthon vagyok és aktiválódjon, ha elmegyek otthonról. Llamaval próbáltam, ritkán működik is, de a 4-5. próbálkozás után visszazár, hiába vagyok otthon.

(#42328) minifoximaxi válasza -PLevi- (#42303) üzenetére


minifoximaxi
tag

Apex beállítások/Programtár beállításai/Programtár kezelése (Programtár fülek szerkesztése)

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#42329) harry3 válasza gipsztigris (#42318) üzenetére


harry3
őstag

Na minden majd a valamelyik launcherből kiveszem azt az egy képet. Novánál lehet választani mind a kettőt, de ezek szerint Apexnél nem.

(#42330) #79335424 válasza canniball (#42326) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megértem. De a teló nézetnek és a tab nézetnek is megvannak a sajátosságai. Nekem nincs tabom, ezeket a dolgokat miniPC -s tapasztalatokból tudom. Az tulképp tab nézetben jelenik meg a TV -n, viszont nincs képernyőforgatás, így ezzel nem tudok kísérletezni.

(#42331) Viktor0610 válasza minifoximaxi (#42328) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én úgy találtam, egy fül akkor is marad, a Novánál egy redukálódik egy kisebb négyzetre. :)

Samsung Galaxy A54

(#42332) #79335424 válasza rongaucho (#42323) üzenetére


#79335424
törölt tag

Előre elnézést a hozzáértőktől, ez most eléggé szakmaiatlan lesz.
Úgy képzeld el, hogy van négy tárhely (valójában ennél több van). Az első három a telón van (feltéve, hogy van belső felhasználói tár). Az egyikre a rendszeralkalmazások kerülnek, a másikra a többi alkalmazás, a harmadikat Te használhatod (ez a /mnt/sdcard), a negyedik pedig a külső kártya (csatolási ponttól függően /mnt/external_sd, vagy /mnt/sdcard/external_sd). Ha van root, akkor át lehet linkelni a programok adatait a 2. tárról a 3. -ra, vagy a 4. -re. A 3. -ra egyszerűbb.
Az sdcard nem a mikroSD -t jelenti, hanem a telón lévő felhasználói tárat. A mikroSD az az external_sd.

Big Black Dog (#42327):

Én úgy tapasztalom, hogy ez készülékfüggő. Konkrétan a jelszavassal nem próbáltam, de Samun (SGS2) a pattern lock visszazár, míg más készüléken működik. Samu nem csak nyitáskor ellenőriz, hanem változó időpontban. Az automatizáló kinyitotta szépen, elkezdtem használni a telót, majd Samu használat közben rámcsukta a képernyőt és lezárta pattern lock -kal. Ha összekötősdivel nyitottam, akkor persze nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#42333) minifoximaxi válasza Viktor0610 (#42331) üzenetére


minifoximaxi
tag

Így néz ki:

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#42334) Viktor0610 válasza minifoximaxi (#42333) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, pont erre gondoltam. :) A Novában csak a három pötty van, az is vízszintesen. :)

(Jó az AdAway, de a vírusírtót leszedném. :D )

Samsung Galaxy A54

(#42335) vadkörte válasza Arween (#42320) üzenetére


vadkörte
addikt

Mekkora app-ot szerettél volna telepíteni? Van/volt megfelelő méretű tárhely a telefonon?
Segíthet ha törlöd a PlayStore adatait és a gyorsítótárát az alkalmazáskezelőben.

(#42292) LonGleY:
Használtad és személyes a negatív tapasztalat, vagy olvastál róla, hogy valaki már így járt Mucsaröcsöge puszta felsőn??
Igaz nem navigáltam még át vele egész Magyarországon, de amennyit eddig használtam - és használtam - az alatt az idő alatt nem zuhant össze (még a hihetetlenül acélos hardverű galaxy Ane-en sem), nem vezetett félre, nem vitt be a málnásba. Ellenben a tudjukki igen.

Ha valami hibába futsz, annak lehet, hogy a nem megfelelelően szerkesztett térkép az oka. (Hibát találtál? Javítsd ki! A lehetőség adott...)
Ha megnézed mennyibe kerül a program plusz a térkép - a sima OSMAnd pl. free - és milyen térképet használ, milyen licensz-szel - OpenStreetMap/GPU - rájöhetsz, hogy ezt egy közösség fejleszti. Sajnos nincs mögöttük egy multi súlyos $ kötegekkel, a fejlesztést a szabadidejük feláldozásával végzik.
A térkép rugalmasságáról meg csak annyit, hogy az offline verzió 2 hetente frissül. Egyszer egy OSM-es cikkben olvastam, hogy Ausztráliából panaszkodott egy madár, hogy arról a környékről ahol él nincs megfelelő térkép és ha menteni kell valakit, sokszor több órás késéssel érnek oda a mentők. Néhány napon belül kész volt a vidék térképe. Nem ausztrálok csinálták meg... A másik aranyos történet pedig egy magyar lányról szól, aki épp Nigert térképezi fel helyi egyetemistákkal.

(#42334) Viktor0610:
Kipróbáltam a v5-ös MIUI-t. Alapból van benne víruskergető, permission manager, meg még sok nyalánkság.
Érdekesség, hogy az AdAway-t vírusfenyegetésként kezeli. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#42336) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Tudnátok ajánlani jófajta M.O-n is működő ATM/bankautomata kereső alkalmazást androidra?

(#42337) mcsm88 válasza Eternitys (#42336) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ha megkérdezed, hogy van e hozzá motoros navigáció elég gyanús leszel. :-D

Egyébként navigációkban szokták az atm automatákat is jelezni.

(#42338) rongaucho válasza #79335424 (#42332) üzenetére


rongaucho
tag

Ezt így nagyjából értem, de konkrétan hogy kell csinálni ezt az átlinkelést? Mit csináljak ahhoz, hogy az összes alkalmazás lással az extenal_sd-t és használni is tudja? (Az sdcard az 50 MB-val csak cache-re elég.)

[ Szerkesztve ]

(#42339) Eternitys válasza mcsm88 (#42337) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Sajnos nincs motorra jogsim és a magasságom alapján is kiesek a kőrből. :D

Ok. Bár külön app. -ra vadászom , meg esetleg at AR-t tudhatna, de megnézem. :)

(#42340) LonGleY válasza vadkörte (#42335) üzenetére


LonGleY
veterán

Használtam természetesen. Atom nagy baromságokat dobott jópárszor. Autós módban követtem, amit dobott, és amiről én is tudtam, hogy jó, erre beszól, hogy forduljak meg és társait, átpozícionálja az útvonalat értelmetlenül egy párhuzamos útra és ilyenek.

A bringás rész külön vicc, két háztömbnyire egy iszonyat kerülővel vezetne, pedig még egyirányú utcák sincsenek a környéken. Ezek nem egyszer előforduló esetek voltak, csak mielőtt feltételeznéd, hogy két rossz példából ítélek. De az is biztoshogy a Nokia OVI Maps sosem tévedett ezekben.

[ Szerkesztve ]

(#42341) Bozek válasza Eternitys (#42336) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól függ, hogy melyik bank ATM-jét keresed. Az OTP SmartBank-ban van a saját automatáihoz kereső, nem kell hozzá belépni a számlához.

[ Szerkesztve ]

(#42342) Eternitys válasza Bozek (#42341) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Köszi, megnézem. Igazából olyanra gondoltam ami az összes bankét mutatja, de mivel ennek van a legtöbb automatája m. o-n így elég használhatónak tűnik. Köszi :R

(#42343) #79335424 válasza rongaucho (#42338) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor először az elmélet. A linkelés alapvetően egy linux feature, a neve symlink (Symbolic Link). A lényege, hogy az adat eredeti helyére egy hivatkozás kerül, ami az új hely elérési útját tartalmazza. A probléma az, hogy a mikroSD FAT/FAT32 fájlrendszert használ, amiről lehet linkelni, de amire nem (bár újabban állítólag ez is megy). Szóval létre kell hozni egy plusz partíciót a mikroSD -n, ext fájlrendszerrel és ezt csatolni kell a teló fájlrendszerébe (ha szerencséd van, akkor magától megteszi). Ezután a linkelést manuálisan Root Explorerrel, vagy Solid Explorerrel tudod megcsinálni. Át kell helyezni az alkalmazás adatatit a /data/data mappából és a helyére tenni a symlinket. Nem hiszem, hogy ezt a megoldást fogod választani, de ha mégis, akkor írj és leírom részletesen a műveletet!
A másik lehetőség a link2sd a Play -ről. A módszer ugyanez, csak a műveleteket nem manuálisan hajtod végre. Ezt nem próbáltam, mert én csak pár dolgot linkeltem és inkább manuálisan csináltam. Meg én a felhasználói tárra linkeltem, mert az alapból ext -et használ.

[ Szerkesztve ]

(#42344) vadkörte válasza LonGleY (#42340) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem trollkodásnak szántam a kérdést.
Amiket írtál, azok tipikus térképhibák. :)
Ilyenbe futottam bele én is. Pl. 2x2 sávos főút városi szakasza, mindkét irányba lekanyarodósávokkal, keresztezve alsóbb rendű mellékutcával. Balra akartam menni és azt mondta menjek jobbra és forduljak meg, majd menjek egyenesen. A hiba oka az volt, hogy hiányzott a balrakanyarodó sáv. Felvezettem a térképre, a következő alkalommal már jó irányba vitt.

Navigáltam mobilon már a NokiaMaps-szel, tudjumivel, Navigon-nal, MapFactor-ral (ez volt a legszarabb9 Sygic-kel, OSMAnd+-szal. Mind közül A legjobb eddig a NokiaMaps volt. A droid-osok közül meg az OSMAnd+. Ha egyszer végre elkészül a teljes Magyarország térkép - álom, álom, édes álom... - nem lesz az olyan rossz. Hasonlítsd össze Magyarország OSM-es térképét Németországéval, vagy Angliáéval. Elég kontrasztos a kép. :)

(#42343) Somatom:
A helyében én inkább maradnék a Link2SD-nél. Elég egyszerű a használata, amíg linkeltem még rendszerapp-okat is képes volt elmozgatni az ext-re. (Ennek a hátránya, hogy ha kivettem a mSD-t, elég látványosan zuhant meg a rendszer :DDD )
Bár már nem linkelek vele de használom most is, kiválóan tudja jegelni a használni nem kvánt app-okat.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#42345) rootkiller


rootkiller
őstag

Van esetleg valakinek fizetős Swype billentyűzete? Miben tud többet.az ingyenesnél? Mikor érdemes megvásárolni?

Artengo TR 990 Pro

(#42346) #79335424 válasza vadkörte (#42344) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezért írtam, hogy valószínűleg nem ezt fogja választani. De a lehetőség megvan rá. Ez akkor jó, ha csak egy-két dolgot kell linkelni. Elég hozzá egy fájlkezelő, nem kell külön program.
Viszont azt fontosnak tartottam, hogy értse is, hogy mi történik ilyenkor a háttérben.
Azt valóban elfelejtettem írni, hogy ezzel beheggeszti a mikroSD -t a készülékbe. De ha nincs elég felhasználói tárhelye, akkor úgysincs más választása.

(#42347) petir


petir
senior tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek amivel be tudom allitani , hogy melyik alkalmazas kapjon netet... Tehat pl bongeszek a telefonon wifi vagy mobilnet teljesen mindegy.. a viber , whatsapp és egyéb csevegők ne kapjanak netet...Bezárás ugye nem jó mert x idő után ujraindul... Létezik ilyen app??

(#42348) #79335424 válasza petir (#42347) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak root -tal. Pl. DroidWall, vagy az Avast -ban is van tűzfal funkció. De root -tal tudsz úgy tiltani alkalmazást, hogy magától ne tudjon elindulni.

(#42349) vadkörte válasza petir (#42347) üzenetére


vadkörte
addikt

Tűzfalprogramokról hallottál? Ugyanúgy működnek mint PC-n. Pl. netelérés szabályozásához ez
Indulást szbályozni ezzel nem tudsz, ha nem akarod használni jegeld, ha használnád, akor hibernáld. Pl. ezzel.

ui.:
Root kell hozzájuk!

(#42346) Somatom:
A lehetőség megvan rá, csak nem sokan szeretnének tökölni vele. Vagy nem értenek hozzá és nem mernek nekiállni. ondjuk agyatlanbarom módon használva a Link2SD is tud érdekes dolgokat produkálni. ;]

"Viszont azt fontosnak tartottam, hogy értse is, hogy mi történik ilyenkor a háttérben."
Ha hajlandó megérteni. :)

"De ha nincs elég felhasználói tárhelye, akkor úgysincs más választása."
Így van!

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#42350) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok,tud valaki ajánlani a "NO ledhez" hasonló programot? az a baj,hogy a samunál amikor bekapcsolom a kisegítő lehetőségnél,akkor elkezd pofázni amikor a kezdő képernyőt váltok,stb (PAGE 1,PAGE 2 PAGE 3)stb,köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.