Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151101) Luissimo válasza Mcrazy (#151100) üzenetére


Luissimo
veterán

Aha,
Koszi,
Akkor tegyekfel egy offline navit,
mondjuk egy àjgot?
Basszus.
Megoldhato😃
De legalabb akkor mar bejebbvagyunk.
Aranyosvagy, koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#151102) zarew válasza Viktor0610 (#151099) üzenetére


zarew
senior tag

Köszi, megpróbálom.

(#151103) zeon.hu válasza Luissimo (#151101) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sok éve ezt használtam, mikor a G-Flex GPS-e megadta magát. Ment vele a Waze akkor!
Mindkét eszközre telepíteni kell, egyik a Sharing, másik a Receiver.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#151104) Somatom válasza zeon.hu (#151103) üzenetére


Somatom
veterán

Én is ezt használtam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151105) Mcrazy válasza zeon.hu (#151103) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ezzel teszteltem én is, de ha nem kap netet a wazze, akkor nem megy, de a Google Map sem. Bár ezt feljebb nem tettem hozzá, hogy Mobilnetre is szükség van.
Elnézést Luissimo, ha félrevezettelek.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#151106) Luissimo válasza zeon.hu (#151103) üzenetére


Luissimo
veterán

Hát ezt raktam fel egyelek meg benneteket.
De a waze aszondja nincs gpse.
Összebarátkoztattam a két telot, egyiken sharing, masikon receive, de nemmüxik.
Hmmm.

(#151107) Mcrazy válasza Luissimo (#151106) üzenetére


Mcrazy
őstag

Amelyiken a Sharing van, ott kapcsold be a Wifi Sharing-ot is. Ugy sem jó?

Üdv: Mcrazy

(#151108) Márton válasza Somatom (#151087) üzenetére


Márton
nagyúr

Na meg is lett a megoldás a CX File Explorer személyében.
Mindenkinek melegen ajánlom, ingyenes, nics reklám, tud ftp-t, sftp-t, smb-t..
Úgy játszik le ezekről műsort, hogy a kedvenc lejátszóm alá (mx player) adagolja a videót. Gyors, bele tudok tekerni, mintha csak lokál fájl lenne. Nem tudtam, képes ilyesmire az ftp szabvány.
Szuper! :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#151109) Tesztelo.hu válasza Silentfrog (#151085) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ez egy konteó. Nem hallgatózik a telefon. Ezeknek a hirdetéseknek más a magyarázata. Pl. a szomszéd cserepeket keresett hetek (hónapok) óta a neten, most pedig te kaptad meg az IP-címét. Kávégép reklámokat meg kifejezetten reggelre élesítenek az okos marketingesek.

(#151110) petrot válasza zolka95 (#151092) üzenetére


petrot
tag

Töltsd le a Geoládák appot (én fejlesztem). A hazai (geocaching.hu) oldal ládáit tudod vele keresni + tetszőleges gpx fájlokat is be tudsz importálni, így pl. instant körökön is tudsz vele navigálni, ami plusz éremszerzési lehetőség. Ha kérdésed van, keress nyugodtan emailben (az appon belül a névjegy menüben találod a címet).

(#151111) Somatom


Somatom
veterán

Tanácsot szeretnék kérni. Telepítettem egy alkalmazást. Szükségem lenne a prémium funkcióira. EZT dobja, majd egy normál Play vásárlási engedélyező ablakot. Sajnos, havi nincs, csak éves. Nekem megér ennyit, de csak egyszer és nem szeretnék évekre benne maradni. Le tudom majd állítani a megújítgatást?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151112) Viktor0610 válasza Somatom (#151111) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eddig bármi megújulót vásároltam a Playen keresztül, ha lemondtam, a köv. levonásig aktív maradt.

De az tuti, ha pl. a köv. levonás előtt bármikor lemondod, addig legalább működni fog.

Feltételezem, tudod, de azért leírom: az app törlésével nem törlődik a előfizetésed.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#151113) Somatom válasza Viktor0610 (#151112) üzenetére


Somatom
veterán

A Play azt írja, hogy az éves díjjal fogja megterhelni a kártyámat, tehát egy évig biztosan használhatom. A kérdés az, hogy ha a Playen közben lemondom, akkor ebbe beletörődik és nem akarja majd vmi ármánnyal megújítani magát a következő év(ek)re? A Google figyel az ilyesmire?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151114) Viktor0610 válasza Somatom (#151113) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, minden rendben lesz a lemondással! ;)

Samsung Galaxy A54

(#151115) Somatom válasza Viktor0610 (#151114) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151116) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Gondoltam ez a legalkalmasabb Topic: Lenovo Tab 3 Essential Tablet-em van és YT app nem hajlandó működni rajta. Elindítom, de nem töltődik be, csak a nagy piros YT logót mutatja középen és itt el is akad a dolog. Az igaz, hogy elég régóta nem használtam, de elvileg update-eltem a Play Store-al, csak az segített egyszer, hogy a Cache-t és Data-t is töröltem az alkalmazások menüből a YT app-nál. Ekkor 1x elindul, működött is rendesen, aztán bezártam, majd újra indítottam, de ekkor már megint nem akar betölteni, akárhányszor is próbálom...

Mit lehetne tenni még ez ügyben?

Köszi!

(#151117) Viktor0610 válasza SunMount3r (#151116) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töröld a YouTube app frissítéseit, hátha.

Samsung Galaxy A54

(#151118) SunMount3r válasza Viktor0610 (#151117) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már azt is próbáltam, utána újra frissítettem, de úgy sem volt jó.

(#151119) Viktor0610 válasza SunMount3r (#151118) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor nemigen van más megoldás, mint alternatív módon YouTube-ozni. :(

Másik app (pl. Vanced, ha telepíthető), vagy böngésző.

Samsung Galaxy A54

(#151120) SunMount3r válasza Viktor0610 (#151119) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát azért én nem mondanék le róla ilyen könnyen, főleg mivel mint írtam is, simán jó volt, amikor elindult a törlés után, tehát ez valami "okozza", amit szerintem meg lehet oldani valahogy...

(#151121) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van megoldás arra, hogy hangparancsokat adjak hozzáadott szöveggel?
Tehát saját beállított szövegre reagál és nem csak hívást vagy alkalmazást lehet vele indítani.
Tasker + autovoice elvileg tudja, de az magas nekem.
Pl a Voice speed dial tud alkalmazást is indítani egyedi szöveggel, de pl shortcut vagy automatizáló parancs már nem adható hozzá.

#?*@&!

(#151122) SunMount3r válasza SunMount3r (#151120) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sőt biztos, hogy ezzel lesz a bibi: Minden alkalommal, miután törlöm a Cache-t és a Data-t elindul és működik is rendesen a YT. De miután bezárom és újra elindítanám, akkor megint nem. Tehát az app Cache és Data törlése mindig megoldja, de ez nyilván nagyon egy kényszermegoldás. És biztos van rá jobb/végleges is, no de akkor ezek alapján mi lehet az?

(#151123) crok válasza SunMount3r (#151122) üzenetére


crok
Topikgazda

Csinálj egy logcat-et, hátha abban van valami hasznos is és nem kell vakra lőni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151124) SunMount3r válasza crok (#151123) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És mi a legegyszerűbb módja ennek? Windows-ra nem szeretnék telepíteni semmit.

(#151125) crok válasza SunMount3r (#151124) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor mondjuk generálj le egy bugreport-ot, a fejlesztői menüben általában bent hagyják a lehetőséget a hibajelentés készítésének, az egy zip amiben benne van minden is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151126) SunMount3r válasza crok (#151125) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, be van kapcsolva a Developer menü és itt mit kapcsoljak be ehhez?

(#151127) crok válasza SunMount3r (#151126) üzenetére


crok
Topikgazda

Amit írtam: hibajelentés. Csinál majd egy ZIP-et, abban lesz benne az összes log amit a készülék csinál(t) működés közben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151128) SunMount3r válasza crok (#151127) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bekapcsoltam, már fut vagy egy fél órája, közben a YT-ot is próbáltam indítani. És most?

(#151129) crok válasza SunMount3r (#151128) üzenetére


crok
Topikgazda

Fél órája? Annak egy olyan 1..2 perc alatt azt kéne mondja hogy kész van vele és ha meg akarod osztani vagy küldeni akkor hajrá, itt és itt van a file. A YT-ot meg se kellett volna nézni mert a logban már úgyis benne kellene legyen minden.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151130) SunMount3r válasza crok (#151129) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez semmit nem kérdezett meg, semmit nem írt ki. Akkor megpróbálom még 1x.

(#151131) cidalain válasza SunMount3r (#151122) üzenetére


cidalain
veterán

Bezáráskor valami valamit elkefél. Előfordul. Vagy az app a ludas, vagy az Android. Szerintem felesleges reportot készíteni, úgyse tudsz meg belőle sokmindent, de ha igen, megoldani úgysem tudod. Három verzió van:
Vagy az aktuális YT app verziója hibásan működik a te szoftverkörnyezetedben, ekkor szedd le a YT appot, és tegyél fel egy másik verziójút (pl apkmirrorról, vagy csak töröld az app frissítéseit, és hagyd úgy, ne frissítsd vissza a playből)
Ha az androidodra gyanakszol, akkor esetleg egy factory resetet megérhet a dolog.
Harmadik megoldás egy alternatív YT kliens használata, vagy böngészőből kell YT-ot nézni. Nem a youtube-ról kell lemondanod, hanem magáról az appról. Ha nem megy nem kell erőltetni alapon.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#151132) SunMount3r válasza SunMount3r (#151130) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Legfelül: Hibajelentés készítése->Jelentés rányomtam és vártam. De eddig megint semmi. :F

(#151133) crok válasza SunMount3r (#151130) üzenetére


crok
Topikgazda

cidalain-nak annyiból lehet igaza, hogy APKMirror-on fent van úgyis minden Youtube apk ha annyira mindenképp a Youtube app kell, lehet leszedni régebbit és azt használni frissítés nélkül, vagy alternatív kliens van mint égen a csillag + böngészőből is nézhető:
Youtube Vanced
NewPipe: alternatív, ingyenes és nyílt forrású kliens reklámszűréssel
NewPipeX with SponsorBlock - NewPipe alapú alternatív, ingyenes és nyílt forrású kliens reklámszűréssel (annyival másabb, hogy a NewPipe fejlesztői a SponsorBlock funkciót nem akarták beletenni a NewPipe-ba (+ hivatalos állásfoglalás itt) úgyhogy forkolták mások és beletették) Letöltés
Tubemate - szintén alternatív, ingyenes és nyílt forrású kliens reklámszűréssel
SkyTube - szintén alternatív, ingyenes és nyílt forrású kliens reklámszűréssel
SmartTubeNext - Reklámmentes Youtube kliens elvileg kifejezetten Android TV-re (a régi sYoutube egyébként) letöltés itt Github release-ek közül

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151134) Somatom válasza crok (#151133) üzenetére


Somatom
veterán

A TubeMate nálam pár hete rakoncátlankodik. Link -> megosztás -> TubeMate -> fekete lejátszófelület, nem történik semmi. Még egyszer meg kell osszam a linket és akkor dobja a felbontásválasztót. Remélem, rendberakják!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151135) Pierre75


Pierre75
senior tag

Olyan alkalmazást keresek, ami kiírja az akku elhasználódás mértékét, nemcsak a névleges de a tényleges kapacitást is.
(win alatt ilyen az aida, de droidon csak a gyári kapacitás értékét írja ki)
Mit ajánlanátok?

(#151136) crok válasza Pierre75 (#151135) üzenetére


crok
Topikgazda

Pl. Accubattery de olvasd el amit írtam róla.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151137) Somatom válasza Pierre75 (#151135) üzenetére


Somatom
veterán

Semmit. Van az OS és a benne elérhető hozzáférési pontok (API) -k. Egyik alkalmazás sem tudja az akkut méricskélni, hanem a rendszer által kínált API -kon keresztül lekéri a rendszertől a lehetséges infókat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151138) ollie válasza Pierre75 (#151135) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontos adatot soha nem fogsz kapni, csak becslést. Az accubattery elég jó, de több hétig kalibrálódik (ill. folyamatosan, csak több hét kell, hogy viszonylag pontos képet tudjon mutatni az akkuról). Szóval feltelepíted a telefonra, rendesen használod a telefont és töltöd, majd 1 hónap múlva kb már nagyjából pontos képet mutat az akku állapotáról.

[ Szerkesztve ]

***

(#151139) Pierre75 válasza ollie (#151138) üzenetére


Pierre75
senior tag

+ crok, Somatom
köszönöm!

(#151140) SunMount3r válasza crok (#151133) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ebből a Vanced-et ismertem, nyilván az első az alternatívák között (jó körülményes volt amúgy a telepítése). A Smart YT-ot is, de az ugye inkább TV képernyőre van kihegyezve, így azt hanyagolom. No, de a lényeg: Vanced elsőre indít, minden oké. Kilépek, majd próbálnám újra indítani és lám: ugyan az a jelenség, mint a sima YT app-nál: feljön az ablak a logóval a közepén és ennél nem megy tovább. Gyanítom, hogy ha törlöm ugyan úgy a Cache/Data-t, akkor megint jó lesz egy indításig. No erre mit szóltok? Én mondjuk legfeljebb annyit, hogy lehet, hogy a Vanced erősen az "eredet" YT app-ra épít, és ezért jelentkezik ugyan úgy ez a hiba. No de ez elvileg egy teljesen friss és független app telepítés volt... Tehát ha a "sima" YT esetén beragadt, vagy korrumpálódott volna valami, az nem magyarázza, hogy a frissen feltett Vanced miért produkálja ugyan azt a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#151141) crok válasza SunMount3r (#151140) üzenetére


crok
Topikgazda

Annyira erősen arra épít hogy erősen konkrétan az az alapja, ugyanis az eredeti app van hackelve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151142) Mcrazy válasza zeon.hu (#151121) üzenetére


Mcrazy
őstag

Van egy megoldás régi időkből, amivel nagyjából "bármit" meglehet csinálni, de kérdés, hogy mit szeretnél automatizálni?
Akár a MD topikban vagy Pm-ben is folytathatjuk.

Üdv: Mcrazy

(#151143) Somatom válasza Mcrazy (#151142) üzenetére


Somatom
veterán

Ne PM -ben! Erre én is kíváncsi vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151144) Mcrazy válasza Somatom (#151143) üzenetére


Mcrazy
őstag

Na most, hogy beugrottál, beugrott nekem is. Tőled van az 5-let. A Voice Speed Dial-al. Ugye jól gondolom? Kamu szám hívása, automatizálóban művelet hozzárendelése.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#151145) Somatom válasza Mcrazy (#151144) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt használta Zeon.hu is. A bibi az, hogy a VSD csak hívást, vagy alkalmazást tud indítani. Próbálkoztunk a fejlesztőnél, hogy parancsikont is lehessen indítani, de egyáltalán nem reagált. Ma próbálkoztam egy kicsit az Auto Voice -szal, de nem jutottam vele dűlőre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151146) Mcrazy válasza Somatom (#151145) üzenetére


Mcrazy
őstag

Dehogynem tud mást is. Csak kell hozzá a Macrodroid. :DD
De nem akarok itt offolni.

Üdv: Mcrazy

(#151147) Somatom válasza Mcrazy (#151146) üzenetére


Somatom
veterán

Na, arra kíváncsi leszek, hogy hogyan definiálsz neki makró indítást telefonhívás nélkül. Folytassuk odaát!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151148) crok


crok
Topikgazda

Na, úgy tűnik évente az első millió USD-ig a Google lecsökkenti a kis hasznát 15%-ra az eddigi 30-ról a fejlesztőkhöz befolyt összegekből (ahogy azt elvileg az Apple is meglépte már 2020-ban). Meg XDA cikk meg TechCrunch cikk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151149) zeon.hu válasza Mcrazy (#151146) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Várom a megoldást a MD topikban! :D

#?*@&!

(#151150) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Újabb kérdés: Van egy Android-os media Box, aminek a távirányítóján van hangbeviteli "gomb", de ez mindig a Google app-ot nyitja meg a hangalapú kereséssel, tehát más app-okban, pl. Smart YT TV, vagy a Chrome-ban nem lehet hangbevitellel keresni, mert a Google app-ot fogja feldobni. Természetesen azt szeretném, ha minden külön app-ban rendesen működne a hangos keresés.

Erre eddig ezt a választ kaptam: [link]
És ez az én válaszom rá: [link]

Esetleg itt lenne valaki, aki tudná hogyan lehetne megoldani?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.