Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150501) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Ki tudnék tenni a Home képernyőre egy xlsx fájlból 10 sort úgy, hogy ne takarja el az egész kijelzőt, hanem csak pl a jobb felső nyolcadát?
A fájl tartalma változna, és jó lenne, ha időnként, de legalább újraindításkor a teló magától ráfrissítene.
Jó lenne, ha a színeket is megjelenítené.

(#150502) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok tudtok olyan Facebook alkalmazást ami nagyon hasonlít az eredetihez de reklámmentes ?

[ Szerkesztve ]

(#150503) Astery válasza laleeee (#150502) üzenetére


Astery
senior tag

Esetleg ez a Maki. Én nem használok facebook alkalmazást de erről jókat olvastam.

(#150504) consono válasza Astery (#150503) üzenetére


consono
nagyúr

Én ezt használtam, jó.

"In God we trust. All others must bring data"

(#150505) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudtok ajánlani valami jó időjárás app-ot, aminek használható a widgete? A Samu S21 gyári app widgete elég gyatra. Ami hiányzik:
- több napos előrejelzés hőmérséklettel (csak ikonnal mutatja milyen idő várható, de semmi egyéb, bezzeg azt mutatja, mikor frissült utoljára - kit érdekel)
- jó lenne ilyen osztott nézet, hogy ha nem otthon vagyok, mutassa az aktuális helyszín, és az otthoni (alapértelmezett hely) időjárását is
- ami tetszett az előző telómon (P20 Pro), hogy az órára kattintva (ami a widget része volt) az idő, ébresztő, stopper, visszaszámláló nyíltak meg, az idjárás részre kattintva meg nyilván az időjárás.
- magyarul azért tudjon (idő forumátum, napok stb)
Láttam, hogy az összefoglalóbn van 3 javaslat. Azok is jók, vagy van esetleg más?

(#150506) crok válasza Gabesz87 (#150505) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezeket szerintem a Weawow szerintem tudja majdnem mindet (az ébresztős, stopperes dolgot biztos nem, de az szerintem nálad a régin is csak azért ment mert rendszerapp volt).
Nekem 700HUF-ot megért hogy reklámmentes legyen és a felkínált bármelyik adatforrást használhassam de anélkül is (az ingyenesen is elérhető is) tökéletesen használható, sok, nagyon jó és nagyon sokrétűen konfigurálható widget-jei vannak.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150507) BestofJAVA válasza BestofJAVA (#150501) üzenetére


BestofJAVA
tag

Ha nincs rá megoldás, akkor képfájl kirakása a kijelző jobb felső egynyolcadába is jó lenne. Frissítsen magától időnként.
Ez megoldható? :U

(#150508) TODI1111 válasza Gabesz87 (#150505) üzenetére


TODI1111
addikt

Én [Ezt] használom. Szinte mindent be lehet állítani. Szerintem egy próbát megér. Van belőle ingyenes is, hogy ki tudd próbálni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#150509) darvinya


darvinya
titán

Erre valaki? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#150510) TODI1111 válasza darvinya (#150498) üzenetére


TODI1111
addikt

(#150511) darvinya válasza TODI1111 (#150510) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.
Csak fura hogy van, miközben se nem YT-zek, s nem hoztam létre ilyet. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#150512) zuchy válasza crok (#150487) üzenetére


zuchy
őstag

Közben megtaláltam a módját, a google hitelesítővel kellett beolvasni... :) Köszi azért.

PC-STYLE.hu

(#150513) crok válasza zuchy (#150512) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezért kérdeztem.. de vége jó minden jó.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150514) egykori válasza TODI1111 (#150508) üzenetére


egykori
őstag

Én is ezt használom, megérte megvenni. Beleintegrálható az Atomic Clock, nagyon jól testre szabható.

(#150515) zhata válasza Astery (#150503) üzenetére


zhata
senior tag

A Maki plusz a reklámmentes. Messze jobb, mint a Facebook.

(#150516) TODI1111 válasza egykori (#150514) üzenetére


TODI1111
addikt

Én sem bántam meg,hogy megvettem annak idején.

(#150517) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Van egy kérdésem a BitWarden-nel kapcsolatban. Átvitt mindent LastPass-ból, ezzel nincs semmi gondom, viszont például a Vonatinfó appnál amikor kéri a jelszót, a billentyűzet felett nem jelenik meg az ikonja (a LastPass-nál felugrott az autofill), nem tudom kitölteni a mezőt. Csak úgy ment, hogy BitWarden -> jelszó másolása. Erre mi a megoldás?

(#150518) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!
Használ valaki ( laptop-számítógép ) alkalmazás fagyasztásra ADB App Controll- t ?
Kérdésem az lenne , hogy telefonon tökéletesen működik , viszont tegnap vettem a nejemnek egy Samsung Tab 7 táblagépet Android 10 szoftwerrel. Tökéletesen látni az összes alkalmazást , viszont a méreténél 0 MB látható.
Szerintetek mi a helyzet ilyen esetben. ?
Köszi a válaszokat !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#150519) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok erre van-e ötletetek/megoldásotok:
dual SIM-es telefon esetén megoldható, hogy az egyik (de csak az egyik) SIM kártyára érkező hívásokat ne jelezze ki a telefon, ne jöjjön be értesítésként? (de nem is utasítsa el)
Akár valamilyen app ami ezt lekezeli...

Telekom MultiSIM-ről van szó egyébként, amit két telefonomban szeretnék használni, de fontos lenne, hogy csak az egyik csörögjön.

:R

(#150520) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Olyan online rádió lejátszót keresek, amit ki tudok tenni ikonkènt az Android Auto kijelzőre a kocsiban. Magyar adókat szeretnèk vele online hallgatni.

Köszönöm!

(#150521) crok válasza dzsordzs69 (#150517) üzenetére


crok
Topikgazda

Az Auto-fill service be van kapcsolva, kisegítő lehetőséggel meg draw-over-el? Nekem megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150522) crok válasza gjoco1 (#150518) üzenetére


crok
Topikgazda

Normális ha van olyan ami 0MB. De mi a gondod?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150523) crok válasza KD6-3.7 (#150520) üzenetére


crok
Topikgazda

Somatom tuti a TuneIn Pro-t használja tuti megelégedéssel.

Csipuka kettőt említett ami megy AA-val: Open Radio és Replaio és tesztelte is őket és a Replaio-t meg is vette (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150524) dzsordzs69 válasza crok (#150521) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, ott minden engedélyezve volt. De meglett: az app engedélyek között nem volt megadva a felugró ablakos értesítés. Most klafa! Köszi szépen! :)

(#150525) KD6-3.7 válasza crok (#150523) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Open Radio bevállt! Köszönöm a gyors segitsèget! :R

(#150526) crok válasza KD6-3.7 (#150525) üzenetére


crok
Topikgazda

Ne nekem :D Csipukának, a fórummotornak meg a keresőnek :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150527) KD6-3.7 válasza crok (#150526) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szivesen segitek másoknak én is itt a fórumon, aztán mikor nekem kell segítség, elfelejtem hogyan is működik ez az egèsz pl. Hogy van kereső. :DDD

(#150528) pube111


pube111
senior tag

Melyik appal lehet azt megoldani, hogy ha egy bizonyos gps koordinátára érek, akkor otthon egy sonoff relé kapcsoljon be?

(#150529) kmarci25 válasza pube111 (#150528) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha a Sonoff-ot kezeli a Tuya app (Play-ről beszerezhető), akkor azzal (két IP kamerám üzemel így, ha elmegyek otthonról, akki bekapcsol).
A másik lehetőség az IFTTT applet, itt vannak a Sonoff appletek, böngészd át, hátha találsz olyat, ami kell. (Így meg a Yeelight izzóm működik, csak az naplementekor kapcsol, nem hely alapú a trigger.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#150530) Somatom válasza kmarci25 (#150529) üzenetére


Somatom
veterán

Ha Tuya, akkor célegyenes. A Tuya bevihető a SmartThings -be. Ahhoz meg van egy Sharp Tools nevű app, ami Tasker beépülő és integrálható a SmartThings -be. Nemrég csináltam így egy automatizált konnektor kapcsolgatást.

Szerk.: Bocs, kevertem a hsz. -eket! Ez a módszer csak Samsung telóval működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#150531) pube111 válasza kmarci25 (#150529) üzenetére


pube111
senior tag

A tuya nem kezeli. Az ifttt kezelné, de csak a fizetős ewelink fiókkal.
Köszi.

(#150532) crok válasza bajaki (#150519) üzenetére


crok
Topikgazda

Erre volt való a bejövő híváskorlátozás (call barring) amit elvileg valamikor a PIN2 (vagy a szolgáltatóhoz tartozó PIN?) megadásával lehetett beállítani de szerintem ez ma már nem működik meg neked nem is lenne jó mert ez szolgáltatás szinten lőné ki és nem készülék szinten. Hívásblokkolóval próbálnám meg, minden bejövő tiltással (pl. Hiya vagy Call Control).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150533) kmarci25 válasza pube111 (#150531) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor passz... Sajnos egy csomó hasznos funkció marad ki az app-okból. Nem értem hogy sem a Mi Home, sem a Yeelight natív app nem tudja pl. a naplmenetéhez kötni a fel-/lekapcsolást.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#150534) svgyula válasza bajaki (#150519) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ott ahol az aktuális sim csengőhangot beállítod van egy olyan opció, hogy "semmi"(nálam) nyilván ha ezt választod akkor nem fog zörögni. Ha komolyabb a készülék akkor beállíthatsz "néma" módot a sim kártyához.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#150535) Narxis válasza Gabesz87 (#150505) üzenetére


Narxis
nagyúr

Today Weather [link]

Thanos was right.

(#150536) csipuka válasza crok (#150526) üzenetére


csipuka
senior tag

Haha, jol csinalod a support-ot :C
Tenyleg ezeket teszteltem, de vegul az open radiot hasznalom. Semmi sallang.

(#150537) crok válasza csipuka (#150536) üzenetére


crok
Topikgazda

Arrol mar nem irtal.. : ) De mostmar megjegyzem : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150538) csipuka válasza crok (#150537) üzenetére


csipuka
senior tag

Ja, az lehet. :)
Szoval mind2 tette a dolgat, az open radio az annyira primitiv es szimpla, mint egy fakocka. Igazabol nem tuningolok semmit. Elinditom megy, megallitom akkor megall. Boven eleg.

(#150539) seger


seger
addikt

Használ valaki esetleg olyan mobil appot, ahol nyomon lehet követni, ha valahova csere készüléket, csere eszközt rakok ki, oda fel lehetne venni?
Akár gyáriazámmal...

(#150540) Strip-10


Strip-10
friss újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon ezért nemtudom, ezt a kérdést hova irjam. Az a gondom, hogy van egy Huawei P9 Lite telóm már lassan 3 éve. vannak gondjai, de az nem annyira zavar. Viszont a tárhely folyamatosan megtelt amit meguntam és vettem egy nagyobb SD kártyát a telefonba. A gondom viszont az, hogy hiába raktam rá mindent az SD kártyára 125 gigás Smasung-ra, a belső tárhely továbbra is tele van mint azelőtt és már nemtudok milyen adatot,képet,zenét,vidit átrakni az SD-re, mert mindent átraktam azappokat meg egyszerűen nem engedi. A leganagyobb gondom az, hogy vettem egy Xiaomi MI band 5 órát is magamnak, de azt sem tudom használni, mert egyszerűen nincs elég hely a telefonban, hogy letöltsem azt. Összesen 5 darab appot használok(Messenger, Insta,Snapchat, GuitarTuna illetve az előbb emlitett appot), de ha valamelyiket használni szeretném midnig ki kell az egyiket töörlni letölteni és cska úgy tudom ami elég idegesitő... Próbálkoztam enten utánna keresni mi lehet a gond. Több helyen irták, hogy a fejlesztői beállitásokban állitsam be, hogy az appokat ne a belső hanem az SD re mentse, de ezt az opicót nemtudom bekapcsolni ,mert a telefon nem engedi a második pedig, hogy próbáljam formátozni az SD kártyát, hogy az legyen a belső tárhely, de ez az opció is hiába van egyszerűen nem engedi, hogy rámenjek "inaktiv" ezért nemtudok semmit sem kezdeni, mert mindenhol ezek a megoldások vannak neten. Valak iesetleg tudna segiteni abban, hogy mi lehet a gond :/ ? Lassan hetek óta szenvedek ezzel a gonddal és kezd eggyre rosszabb lenni. Válaszokat előre is köszönöm!
További szép napot mindenkinek!
https://ibb.co/2K9krfr
https://ibb.co/mDH68tq

[ Szerkesztve ]

(#150541) svgyula válasza Strip-10 (#150540) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Van megoldás de nem fogsz örülni! A HiSuite letölt PC-re. Engedélyezed a telefonon csinálsz egy rendszer mentést úgy, hogy kiveszed az SD-kártyát amire minden fontos képet videót stb átmentettél. A PC-n a mentésnél ezeket az opciókat kiveszed. Majd mentés! Ha megvagy akkor csinálsz a telefonon egy gyári visszaállítást minden törléssel. Amikor megvan újra csatlakoztatod a PC-hez és nem mentés hanem visszaállítás opciót választod.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#150542) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak,
Tud valaki olyan működi Android app-ról ami wifit oszt meg wifire ? :)
Android 11-en nem tudok a céges wifi hálózatra kapcsolódni , mert túl lett bonyolítva a security (domain) és kéne megoldás wifi megosztásra, és Android 10-es telefonról tudnék megosztani wifit-ha lenne ilyen MŰKÖDŐ APP :DDD

.:. bl4ze .:.

(#150543) ollie válasza Strip-10 (#150540) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tedd fel a Google Files-t, az megmondja, hogy lehet e tárhelyet felszabadítani.

***

(#150544) crok válasza bl4ze (#150542) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem lesz, mert a SoC-ban levő WLAN chip nem támogatja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150545) bajaki válasza crok (#150532) üzenetére


bajaki
őstag

Még nincsenek nálam a kártyák, de elvileg mind a háromnak (1 fő + 2 MultiSIM) ugyanaz a telefonszáma. Bejövő hívás esetén mind a 3 készüléken ki fog csörögni. Gondolom ha az egyiken blokkolom a hívást, akkor szakad mindegyik telefonon. Ezért is kellene csak "rejteni" a hívást, mert a fő kártyát használni szeretném, azon fogadnám a hívásokat.
Megnézem a hívásblokkolókat van-e ilyen opció. :R

svgyula: Lehet ez lesz a megoldás ha hívásblokkolóóval nem sikerült rejteni a hívásokat.

(#150546) crok válasza bajaki (#150545) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, csak rejteni kell vele.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150547) bl4ze válasza crok (#150544) üzenetére


bl4ze
veterán

Egyetlen telefonnál sem?
Amiről osztani szeretném : Xiaomi Mi 9T

Egy Pixel 4a 5G-t vettem, de sajnos olyan szinten "elcseszték" a WIFI biztonsági beállításokat, követelményeket, hogy képtelenség a céges/vállalti wifi-re csatlakozni.
Domain-t kér a biztonsági certificate kibocsátó cégtől. Cégünknek sajátja van, és egy másik cégtől - azt nem fogadja el, nem támogatja a Google.
Szóval meg vagyok lőve - nem tudok a wifi hálózatra kapcsolódni. Valami megoldás kellene.

.:. bl4ze .:.

(#150548) kisspall válasza bl4ze (#150547) üzenetére


kisspall
aktív tag

Gondolom éppen ez volt a cél és nem "elcseszték".

(#150549) crok válasza bl4ze (#150547) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyetlennel se. Ehhez az kéne, hogy a WLAN chip tudjon packet insert-et, tudjon duplán soft AP-t.. olyan dolgokat amiket egy telefonban levő WLAN chipnek végfelhasználói felhasználásban vastagon nem kell tudnia.

Ez egy Kali/Nethunter ROM-hoz is milyen jól jönne.. nyilván pont ezért nincs is ilyen készülék amivel ezek out-of-the-box mennek mert még a Kali-nak is külön ajánlása van külső WLAN chipekre mert ezek képesek arra amire most te erőszakolni akarod azt a telefont (Wifi routerek chipjei tudnak ilyet alapból ha otthoni felhasználásról beszélünk).

A sima bridge mode ide nem is elég, hiszen amit akarsz az azzal jár hogy két interface lesz IP-vel ellátva, mindkettőre meg kellene írnia a dnsmasq-ot és NAT-olnia + route-olnia kellene köztük - nagyon nem triviális és nem is támogatott, ez eleve dupla soft AP működés lenne. Valamikor lesz majd Android 11-ben olyan, hogy USB Ethernet csatlakozóra lesz tethering (+info).. de alapból az se WLAN-ról USB Eth-ra hanem mobilnetről USB Eth-ra.

FYI: Nem csesztek el semmit, követik (és megkövetelik) a közelgő bevezetendő standardokat és biztonságosabbá tetetik veled a saját hálózatodat. Megvan az oka és a rendes módja, rendesen alá kell iratni azt a certet - az hogy a hálózatod nincs felkészítve erre hanem saját aláírású certet használ az más kérdés, erre tartotok IT részleget gondolom, az meg megint más kérdés ha nem tudják vagy nem akarják neked megoldani. Az Almásoknál se lesz ám ez máshogy (talán már nincs is? azt a vonalat nem követem annyira), ott it be fogják vezetni hogy nem lehet majd hozzáadni pl. saját aláírású certet, mindenféle himi-humi random self-signed dolgokat, rootCA-t.. etc.. Ez nem vicceskedés, a WPA3-hoz kelleni fog és biztonságtechnikailag ingoványos volt mindig is.. utána kell olvasni és rendesen kell enterprise WLAN-t tervezni / kivitelezni [1] [2]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#150550) bl4ze válasza crok (#150549) üzenetére


bl4ze
veterán

Pénzügyi cégként nem átlagos cégektől vesszük a cert-et, és a baj az, hogy azt a Google nem ismeri fel, vagy el ergo nem tudok csatlakozni a céges wifire.
Elég sokan panaszkodnak erre sajnos, nem én vagyok egyedül ezzel :(

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.