Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151051) Mcrazy válasza Somatom (#151043) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ez nem ilyen egyszerű. Ehhez egy intelligens töltő kéne, de annak felépítése sem egyszerű. Talán az újabb telefonoknál meg lehetne oldani.... A régi telefonokban lévő micro-usb portot (ill. a verzérlőjét) nem úgy alakították ki, hogy mindkét irányba tudjon egy időben feszültséget biztosítani.(lásd OTG és töltés egyidejüleg nem megoldható, kivéve Amazon Fire Tv Stick, de annak a micro-usb portja már fel van készítve erre.) Ezért, ha lenne is intelligens töltő, nem kapna feszültésgadatokat, (nem tudja mérni az akku töltőttségi állapotát) ami alapján vezérelni tudná a töltést. Az adatporton esetleg tudna kommunikálni a telefonnal és lekérdezhetné az akkumulátor adatokat, de ehhez meg egy op rendszer kéne a töltőben, ami feldolgozza.
Mivel a gyártok korábban úgy oldották meg, hogy a telefon vezérelje a töltést és ez eddig "jól" működött, ezért maradtak a jövőben is ennél a verziónál, ezt fejlesztik manapság tovább a szoftveres intelligens töltéssel (lásd Huawei).
... Az újabb telefonok USB-C csatlakozója már oda-vissza képes egy időben feszültséget adni és lehetne intelligens töltőt készíteni hozzá, de mivel a gyártók maradtak a szoftveres vezérlésnél, aligha lesz ilyen újítás.

Üdv: Mcrazy

(#151052) Mcrazy válasza L0LLER (#151044) üzenetére


Mcrazy
őstag

Mielőtt még gyorsan temetnénk ezt a projektet, csináltam egy tesztet és azért nem privátban osztom meg, hátha később másnak is jól jön.
Az USB-C csatlakozós telefonok nem engedik kikapcsolni a powerbank-ot , de a mikro-usb csatlakozosók igen. (Somatomnak írt posztomban a magyarázat a miértjére. 5 különböző powerbankkal próbáltam, ebből 2 azonos márka, de más kapacitás). Viszont, ha kap a powerbank egy USB-s hub-ot, akkor vígan ébren marad. (egy mini-usb és egy usb3-as volt a tesztalany, mindettőben van egy pici led, ami világít, de lehet, anélkül is elég terhelést ad a pw-banknak, hogy ne kapcsoljon ki)
Ha ez sem megoldás a problémádra, akkor részemről ennyi volt. Sok szerencsét!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#151053) Somatom válasza Mcrazy (#151051) üzenetére


Somatom
veterán

Semmivel sem bonyolultabb, mint a 220 -as megoldás. A telón futó automatizáló X töltöttségnél küld egy jelet a kékfogához, vagy hotspotjához csatlakozó eszköznek, ami erre megszakítja a szivargyujtós töltő tápját. Aztán Y töltöttségnél vissza. A kérdés csak az, hogy mi lehet alkalmas erre. Málna? Arduino?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151054) Mcrazy válasza Somatom (#151053) üzenetére


Mcrazy
őstag

Gondolod, ha lenne ilyen, nem lenne vele tele a Net?
Mindenhol csak az adb-s AC-s megoldás található root-al. Szóval nem olyan egyszerű, mint ahogy leírtad.
Szerintem crok már itt lenne a megoldással, ha lenne ilyen.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#151055) Somatom válasza Mcrazy (#151054) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy látom, hogy maga Joao (a Tasker fejlesztője) kínálja a megoldást. AutoArduino. Vajon Tasker kompatibilis? :K

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151056) Mcrazy válasza Somatom (#151055) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ez azért még a tökéletes megoldástól messze van, de próbálkozásnak nem rossz. Építsd meg és számolj be róla, hogy mik a tapasztalatok. Én addig maradok az automatizálós értesítésnél, mert én is szoktam kocsiban tölteni, de nem akkor, amikor 3 órára ott hagyom az autót. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#151057) Somatom válasza Mcrazy (#151056) üzenetére


Somatom
veterán

Én minimum két hétig vagyok a kamionban, tehát a teló, tab, stb. két hétig szinte folyamatosan töltőn van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151058) Mcrazy válasza Somatom (#151057) üzenetére


Mcrazy
őstag

Akkor neked mindenképp érdemes megépíteni, ha non-stop töltőn vannak az eszközök.

Üdv: Mcrazy

(#151059) Mcrazy válasza Lauda (#151050) üzenetére


Mcrazy
őstag

Automatizálóval lehet ilyeneket.

Üdv: Mcrazy

(#151060) ANT válasza petymeg (#151012) üzenetére


ANT
őstag

Létezik.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#151061) svgyula válasza L0LLER (#151044) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Miért akarod ennyire bonyolultul megoldani egy sim kártyás riasztó miért nem jó? Az azonnal küldi az üzenetet a telefonodra ha riasztás van! Van olyan amiben van GPS nyomkövető és lehet csendes riasztást is beállítani. Aztán mehetsz a baltával a hátuk mögé :D Ennyire egyszerű nem kell telefon meg power bank meg kamera stb.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#151062) Somatom válasza svgyula (#151061) üzenetére


Somatom
veterán

Én megértem. Nekem van legalább öt régi, droidos telóm, három powerbankom, de SIM kártyás riasztóm egy szál se és sztem ez a gyakoribb eset.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151063) Narxis válasza Somatom (#151057) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az nem valami egészséges szegény telónak, tab-nak.

Thanos was right.

(#151064) Somatom válasza Narxis (#151063) üzenetére


Somatom
veterán

Nem egészséges a telónak? Nekem sem egészséges a munka, mégis tennem kell, pedig fontosabbnak érzem magam egy telónál. Egy ilyen megszakítgatós ketyere durván egy húszas. A legutóbbi telómon három év után az akkucsere egy tízes volt. Tehát, cirka hat év után térülne meg az ára, feltéve, hogy elkapcsolgat hat évet. Ha nem, akkor több a bukó, mint az akku csereberék.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151065) Lauda válasza Mcrazy (#151059) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! Tudnál esetleg segíteni a megvalósításban? :) 8-as android van a telómon, ami egy huawei mate 20 lite.

(#151066) svgyula válasza Somatom (#151062) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A jelenlegi időjárás már partner lehet de ugye azt te is tudod, hogy egyik telefon sem bírja azt ha -10c° vagy +50c° van az autóban. Tehát ez nem igazán életképes ötlet. Pl nekem a droidos rádióm reggel amikor -10c°volt az első pár percben igen rendesen problémázott a működéssel. Nyáron meg amikor állt a parkolóban és volt bent 70c° akkor azért panaszkodott és kellett neki egy aktív hűtő.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#151067) spe88


spe88
senior tag

Miért van, hogy a gyári SMS alkalmazásom jóval több SMS-ben küldi el, amit kéne? Ilyen ránézésre 60-70 karakternél már kezdi a 2. SMS-t. Valami ékezetesbetű-kódolás több karakterbe vagy mi lehet ez?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#151068) fulton


fulton
addikt

Sziasztok Nem tudja valaki mi lehet az oka annak:
ha én az "üzenet" gyári alkalmazádban szeretnék küldeni valakinek képet csak mms ben hajlandó a telefonom átküldeni, korábban minden gond nélkül átküldte a képet a címzettnek, anélkül hogy MMS-é konvertálta volna. (Ami úgy ingyenes).
Akivel most beszélgettem ott szintén küldött nekem képet és tőle átjött nekem MMS nélkül.
Megnéztem az üzenet információt és ezt találtam:
a most tőlem küldöttre azt írja multimédia üzenet (ez az MMS), amit nekem küldtek pedig azt írta hogy fájlátvitel.
Van valakinek tippe?

(#151069) crok válasza spe88 (#151067) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, tobb karakternek szamitanak az ekezetesek (marmint a legtobb ekezetes, van, ami nem, itt irtam rola).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151070) crok válasza fulton (#151068) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem Google Messages-ben Chat funkcioval kuldtetek (RCS).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151071) fulton válasza crok (#151070) üzenetére


fulton
addikt

Nem. Gyarilag ahogy volt úgy beszélgettünk.

(#151072) Oldman2 válasza fulton (#151071) üzenetére


Oldman2
veterán

Van olyan készülék, ahol a Google alkalmazásai alapértelmezettek és ahol lehet már ez az RCS formátum megy...

Milyen telóról van szó?

(#151073) fulton válasza Oldman2 (#151072) üzenetére


fulton
addikt

Samsung note 9. Android 8.1

Ez van beallitva es nem is volt soha masra allítva. A messages csak most raktam fel. Vagy nem erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#151074) p.t.r


p.t.r
aktív tag

A Maki Plus for Facebook and Messenger [link] most ingyen

(#151075) Oldman2 válasza fulton (#151073) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha Samsung, akkor számomra tisztázódott, hogy nem ez a "titok".

Tudomásom szerint a Samu (egyelőre), nem erőlteti a Google alkalmazásokat.

De legalább kiderült, hogy milyen készüléken jelentkezett a probléma.

(#151076) HoTaZo válasza Somatom (#151064) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem arról volt szó már évekkel ezelőtt, hogy nem kell foglalkozni a töltés figyelgetésével, mert van töltés szabályzó a telefonokban?
A 6 éves Huawei G8-om 3½ éve nekem is folyamatosan van töltőn a kamionban. Igaz, mágneses csatlakozóval, ami lassabban tölti, de nem vettem észre, hogy az egészségével gondjai lennének.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#151077) Somatom válasza HoTaZo (#151076) üzenetére


Somatom
veterán

Bevallom, ha meg is csinálom a töltéskapcsolgatást, inkább csak a játék miatt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151078) cidalain válasza p.t.r (#151074) üzenetére


cidalain
veterán

Biglike, thx

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#151079) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget kérnék az ok kiderítésében. Az utóbbi időben furcsán működik a Tubemate 3.4.1256- os verzió lejátszás közben, vajon mi lehet az oka? Blackview Tab8 android 10- es eszközön tapasztalható a jelenség.
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#151080) L0LLER válasza svgyula (#151061) üzenetére


L0LLER
csendes tag

Autóval céges buszig, busszal 55km, mire ideérek a baltával már nem aktuális. Az autó nem ér 600 ezret a piacon már sajnos, de azért fájna ha valaki elbontaná alkatrésznek mert nincs pénz másikra.

(#151081) Indiant válasza p.t.r (#151074) üzenetére


Indiant
addikt

A benne lévő messenger nálatok is rosszul van elrendezve? (nem úgy mint a megszokott és a neten található képeken)

[ Szerkesztve ]

(#151082) HoTaZo válasza Somatom (#151077) üzenetére


HoTaZo
őstag

Persze, játszani is kell, de ha már van benne töltés szabályzó, minek egy extra?
Az Alcatel OT 918, még olyan szépen teszi a dolgát óra funkcióként, hogy csuda! Egy dvd lejátszó usb-jéről kapja az állandó töltést.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#151083) w.miki


w.miki
veterán

Videó lejátszó ami tud a háttérben kis ablakban videót lejátszani mint régen a vlc?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#151084) Fall-N válasza w.miki (#151083) üzenetére


Fall-N
veterán

???? VLC most is tudja, egyébként Beállítások -> Háttér/PiP mód helyen van a beállítása, de az Android is tudja natívan. De a BS, MX, nPlayer, Nova Player mind tudja.

[ Szerkesztve ]

(#151085) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok!
Szerintetek van olyan lehetőség (app, beállítás bármi) hogy az androidos telefonom "hallgatózását" letiltsam?
Olyan szinten történik már meg hogy tegnap beszéltünk a szomszédról aki most cseréli a cserepeket a tetőn és kb 20 perc múlva minden felületen már ment a cserép reklám. Ma reggel kérdeztem az asszonytól hogy iszik e kávét, 10 perc múlva már kávégép reklámot dob fel a Fb. Eddig is tudtam hogy a telefon " hallgatózik" de ez már a bosszantó szint.

(#151086) Márton


Márton
nagyúr

Videólejátszót tudtok ajánlani, ami ki tud listázni egy ftp-n lévő videókat és azonnal lejátszani? Tehát ne kelljen előbb letölteni pl. egy 4gigás fájlt..
MX playerbe ha direkt megadom a linket, működik, de 10mp után 5mp-ig tölt, aztán megint lejátszik egy részt.. :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#151087) Somatom válasza Márton (#151086) üzenetére


Somatom
veterán

Nézd meg a VLC -t! Látok benne FTP opciót. nPlayer -rel és Kodival streameltem már FTP -ről, de az nPlayer fizetős, a Kodi meg nem épp telós program.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151088) pube111


pube111
senior tag

Taskerben tudna valaki segíteni?
Van 2 task, amit exportálok appba. Az egyiket elindítja a google aszisztens, a másikat nem.
A 2 task ugyan az, csak a waze url-ben más a koordináta, és más az app ikon.
Az egyik package .tohome végű, az működik, a másik .towork végű az nem működik.
Ha a telepített appokat indítom, akkor mind a 2 működik, de az aszisztens csak a tohome appot tudja indítani open tohome paranccsal.

(#151089) tomy86 válasza pube111 (#151088) üzenetére


tomy86
addikt

(#151090) Luissimo


Luissimo
veterán

Adott ez a gps thether app.
Azon egyik telefonomon nemjo a gps, a másikrol blututin sharingelném.

Össze v paroztatva, de a waze, aszondja nincs gps jele, csak hozzavetöleges a pozicio.
Kellene még valamitallitani rajtuk, hogy használhato legyen?

(#151091) w.miki válasza Fall-N (#151084) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi a vlc jó. Azt hol lehet benne beállítani hogy automatikusan inditsa a következő videot is ha csak 1et nyitottam meg tcbol?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#151092) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
Létezik a Geocaching, Pokemon GO-hoz hasonló app, ami motivál a futásra vagy más edzésre?
Ami nem csak időt, távot mér, hanem valamivel jutalmaz, amit lehet gyűjtögetni stb.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#151093) Mcrazy válasza Luissimo (#151090) üzenetére


Mcrazy
őstag

Azon a telefonon, ahol nem működik a GPS, a fejlesztői beállításokban engedélyezni kellene a "Hamis helyek"-et. Újabb OS alatt már "Hamis helymeghatározó/Helyimitáló alkalmazások"-ként van jelen, de nem tudomk, hogy működik-e. Próba-szerencse.

Üdv: Mcrazy

(#151094) Somatom válasza Mcrazy (#151093) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam működött Térképpel. Boxokon használtam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151095) fulton


fulton
addikt

Tudja valaki ez milyen android lehet, milyen verzió?
Az "üzenetek" gyári app nál, ha hosszú koppintásra csak ennyi üzenet opció jön fel. Az érdekelne hanyas andorid lehet?
Nekem pl 8.1 van de ettől sokkal több üzenet opció jön fel.

[ Szerkesztve ]

(#151096) Viktor0610 válasza fulton (#151095) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán Samsung, a verzió passz.

Samsung Galaxy A54

(#151097) Luissimo válasza Mcrazy (#151093) üzenetére


Luissimo
veterán

Az megtörtént,
de
tenne egy probát valaki, hogy ha a helyutánzatok engedélyezése bevan állítva , és kikapcsolja a gpst és mindkét telón használva a GPS Theter alkalmazást az egyik teló GPS sharingét blututin fogadja a másikkal, amin kikapcsolta a gps-t, annak navigál e re ndesen a waze pl.

[ Szerkesztve ]

(#151098) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok! A Neutron playerben hol kell beállítani, hogy azzal a számmal induljon, amivel leállt.? (megőrülök mingyárt :-)

(#151099) Viktor0610 válasza zarew (#151098) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam alapból így működik.
Telepítsd újra.

Samsung Galaxy A54

(#151100) Mcrazy válasza Luissimo (#151097) üzenetére


Mcrazy
őstag

Csináltam egy tesztet a kedvedért.
A megosztó Samsung 8-as droid, a vevő Huawei 9-es droid.
A megosztó telefonon be kell kapcsolni a Bt és a Wifi Hotspot Sharing-ot egyaránt, ekkor kap GPS adatokat a másik telefon. A fogadó telefonon elég a Bt Receiver. A waze-nek ez nem elég, mint ahogy a Google Maps-nek sem. De az offline navigációk (pld iGO) működnek. Szóval nem a GPS Tethering programmal van a baj.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.