Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151751) Bozek válasza DonMarco (#151750) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, ha a szomszéd is hallja, hogy mit mond a másik fél, akkor viszonylag jó a felvétel, mivel az a telefon mikrofonjával készül.

Tökéletes megoldás erre csak rootolt telefon esetében létezik. Vagy régi, még 8-as Androiddal. Esetleg olyan Huawei telefonon, amelyikre még 9-es korában fel kell rakva a gyári rögzítő.

[ Szerkesztve ]

(#151752) Oldman2 válasza Bozek (#151751) üzenetére


Oldman2
veterán

Redmi Note 8T
xiaomi.eu ROM
Android 10
2021.04.01 biztonsági frissítéssel

Tökéletesen megy a hívásrögzítés (root nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#151753) need válasza ollie (#151749) üzenetére


need
addikt

nem tartom lehetetlennek amit írsz...
van a hívás rögzítő app a fizetős azt használtam.. jött a 11 Droid és nem működik már..!
és kb. a huszadik appnál már furcsa volt.. hogy egyik se akar..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#151754) kaciokos válasza lovi27 (#151738) üzenetére


kaciokos
őstag

Úgy érted, hogy ha egy fájl mérete és/vagy dátuma megváltozik, akkor a FolderSync nem szinkronizálja újra le? Ez csúnya lenne.

Kipróbáltam egy FS szinkronnal, ami a telefonról Google Drive-ba szinkronizál egy könyvtárat. Beletettem egy txt fájlt, leszinkronizáltam, majd a fájlba beleírtam még egy karaktert, így a dátuma és a mérete is megváltozott, újra futtattam a szinkront, és felmásolta Drive-ba a megváltozott fájlt.

(#151755) lovi27 válasza kaciokos (#151754) üzenetére


lovi27
addikt

Igen úgy értettem és hasonló tesztre gondoltam.
Most hogy írtad csináltam én is a Google Drive-ba szinkront és ott jól működött. Viszont én helyben a PC és a Mobil között használom és úgy teszteltem. Most egy kicsit megint jobban körbejártam és egyértelműen, pro és kontra látszik, ha a timestamp (dátum és idő) nem változik csak a fájl hossza, akkor nem veszi észre a különbséget (PC-n nem nehéz előidézni). Pedig a két állapot MD5 checksum-ja nem azonos. Így valószínűleg a Google Drive-nál is a timestamp különbség váltja ki és nem a változás a szinkronizálást.
Így a csekkszummaképzés feleslegesen nyújtja meg a szinkronizálási időt.

Mint ahogy tegnap is írtam ez ritka állapot és ezért nem sok embernek fog feltűnni. Így nem szórakoztatom tovább ezzel a fórumot. Elengedtem. Köszönöm.

(#151756) zhorvath válasza Oldman2 (#151752) üzenetére


zhorvath
aktív tag

De csak azért, mert a xiaomi.eu romban nem a Google tárcsázó van.

(#151757) Oldman2 válasza zhorvath (#151756) üzenetére


Oldman2
veterán

Már vártam mi lesz a "de"...

(#151758) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok ,GBoard billentyűzetben kikapcsolom az autómata javításokat,de mégis mindig magától hülyeségeket ír be ,nagyon idegesítő ,nem tudjátok mit lehet ez ellen tenni ?

[ Szerkesztve ]

(#151759) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Elnézést, hogy itt és nem a szaktopikban, az sajnos nagyon kihalt.

Egy Honor10-be szeretnék új életet lehelni. Épp most kap factory resetet.

Két kérdésem volna csupán?
1) A Xiaomi-hoz hasonló módon itt is van lehetőség valamiképpen törölni a felesleges gyári alkalmazásokat? Hogyan? Root nincs.

2) Tudnátok a gyárinál jobb fényképező appot ajánlani? Stabil, megbízható, de jó appra lenne szükségünk, amihez nem kell heti rendszerességgel hozzányúlni.

Egyszer beröffenteném a telefont és idén már nem szeretném, hogy a kezembe kerüljön :D

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#151760) crok válasza Peterhappy (#151759) üzenetére


crok
Topikgazda

Nagyon kihalt pl. az Android szakmai?.. :Y Ugyanúgy tudod adb-vel törölni / tiltani az appokat parancssorból, de ha más nem Windows-ra ott van GUI-nak az AppControl is. A gyári fényképezőnél jobbat majd ajánlanak a nálam hozzábbértők, nekem a Footej meg a Snap Camera is elég jó, vagy a Better Camera, de én hülye vagyok a fényképezéshez.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151761) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gyerek telefonja Family Link-es, mivel még nincs 13 éves.
Vanced-be hogyan tudna így bejelentkezni?
(Nála ugye hivatalosan csak a YT kid's játszik)
Vanced van most is használatban, csak a login nem akar menni.

#?*@&!

(#151762) Peterhappy válasza crok (#151760) üzenetére


Peterhappy
őstag

Te, én esküszöm nem tudtam, hogy van ilyen topik :C Ezt elmentettem anno kedvencekbe, ha tudtam is arról, a feledés homályába merült. Ciki.

Köszönöm szépen :R

(#151763) Burbuc


Burbuc
újonc

Sziasztok.
Aksit hogy tudok "alaphelyzetbe" állítani?
Android 11 frissítés óta nem hajlandó a gyorstöltésre a szupergyorsra meg vegképp. Csak a lassú vezetékes töltést mutatja. Nem a töltővel van a gond mert kipróbáltam másik telón is.
Köszönöm. :R

(#151764) crok válasza Burbuc (#151763) üzenetére


crok
Topikgazda

Ajánlom keresd meg a telefonod saját topikját (mert itt erősen off, ez az Android alkalmazások topik és nem is említed milyen készülék + ROM) vagy az Android szakmait ha minden kötél szakad, de akkut alaphelyzetbe állítani ilyen szempontból nem lehet, ha nem akar gyorstöltést vagy szupergyors töltést (Xiaomi?) akkor ott más gond lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151765) kovisoft válasza Burbuc (#151763) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem lehet, hogy valamiért szimplán csak kikapcsolódott a gyorstöltés engedélyezése az akksi beállításoknál?

(#151766) Burbuc válasza crok (#151764) üzenetére


Burbuc
újonc

Köszi. Avégett jöttem ide mert a szoftver okozott szerintem kalamajkát. Samu A71 a teló. Régebben volt valamilyen szoftveres lehetőség hogy újratanítsuk az aksit, de most nem találom.
Lehet hogy hardveres a gond csak kicsit furcsa az egybeesés, hogy pont fw frissítés után adta be a kulcsot.

Illetve lenne még egy kérdésem.
Az normális, hogy az android/data mappa tök üres?
Ha telepítek egy játékot akkor az meg nem jelenik meg az Obb mappában. Viszont nem engedi törölni az egész android mappát. :R
Telóm saját topikjában csendesség van.

(#151767) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Ne haragudjatok, ha rossz helyen teszem fel a kérdést, az a helyzet, hogy a feleségem a telefonomon néhány hete bejelentkezett facebook-ba és messenger-be mert az övé akkor épp lemerült. Azóta mindig értesítést kapok hogy Dorottya messengerében x db új üzenet van, és nem találom hogy ezt hogy lehetne kikapcsolni. Tudnátok segíteni?
Köszi! :R

:-)

(#151768) crok válasza Burbuc (#151766) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor ezzel menjunk mar at a szakmaiba. A futo ROM nem Android alkalmazas.

Igen, normalis lehet mindket mappa tartalma, ha nem tesz oda semmit. Ha nem akar blob-ot az OBB-be tenni akkor nem tesz.. nem kotelezo hasznalni ezt a fajta adattarolast.

A belso tar Android mappajat NE torold, mert a tobbi konyvtaraban alkalmazasok taroljak a beallitasaikat, sajat cuccaikat! Ezert se engedi torolni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151769) mobilizmo válasza marcusa (#151767) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Szerintem ki kellene jelentkezni, mert most Dorottya van bejelentkezve.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#151770) kmarci25 válasza marcusa (#151767) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha böngészővel jelentkezett be, akkor a böngésző beállításaiban keresd meg az értesítéseket, és ott a facebook és messenger értesítéseit és kapcsold ki.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#151771) marcusa válasza kmarci25 (#151770) üzenetére


marcusa
addikt

Kedves Kmarci25 és mobilizmo!
Köszönöm a segítséget, kijelentkeztem a böngészőben a facebook-ból, meglátjuk hogy ez volt e a probléma! :R

:-)

(#151772) marcusa válasza marcusa (#151771) üzenetére


marcusa
addikt

Nem, sajnos ismét jött értesítés hogy olvasatlan üzenetei vannak. Messenger app-ból hogy kell kijelentkezni? Nem találtam ilyen menüpontot... Köszi! :)

:-)

(#151773) crok válasza marcusa (#151772) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztos, hogy az értesítés a Messenger apptól jön? Lehet a Facebook app is, lehet egy böngésző is, nem tudni (legalábbis én innen nem tudom) hol lépett be. Én se találom hol lehet konkrátan kilépni.. de ha az appok (FB & FB MSG) adatait törlöd akkor mindenképp újra be kell lépni.. szóval az is megoldás.. vagy ha a Facebook appon belül (vagy a Facebook weboldalon) a Biztonság és belépés menüben megkeresi a te készülékeden levő FB, FB Messenger vagy egyéb session-öket és kidobatja, az is megoldás lehet.

Az értesítést ha sokáig nyomod akkor megjelenít egy menüt hogy értesítéskezelés és ott látszik a konkrét app (vagy feltenni egy notification history app-ot és visszanézni melyik app generálta).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151774) Pierre75 válasza ollie (#151698) üzenetére


Pierre75
senior tag

Végül elengedtem a word-öt a doc-al. Olvasásra tényleg jobb és egyszerűbb a Moon+ epub kettős.

(#151775) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Normális dolog az hogy a Duo csatlakozott wifin is néha adatforgalmat generál? Ki is írja néha néha hogy most adatforgalmat használ, most wifin van. A duó ilyen ratyi alapból? Családdal azon beszélünk, mert anyámmal beszélve a Viber rohadtul viszhangzik, a Skype baromi halk, a Duo minőségre jó csak ez az adatforgalom gáz. Nekem nem gond mert 15gb-om van, anyám viszont Dominos, és így ki kell kapcsolnia az adatforgalmat hogy ne fogyjon el a neten. Ebben a hónapban majd 500Mb-ot generált. Mondom, úgy hogy wifin van. De nálam is hasonló a szitu.

(#151776) Burbuc válasza Gabesz87 (#151775) üzenetére


Burbuc
újonc

Ez a duó tuti kutaszdroid. 😂
Az az első app ami magától lefrissül. Mire megnyitod a playstore-t hogy újratelepítés után frissítsd az appokat a duó már ott figyel legalul frissítve. :DDD

(#151777) rjg válasza Gabesz87 (#151775) üzenetére


rjg
őstag

Ez valószínűleg nem a Duo hibája, hanem a telefon beállítása. Huawei és Xiaomi telefonokon (lehet, hogy más gyártóknál is) van olyan kapcsoló, hogy a mobil adatot is használhassa gyenge wifi esetén. Ha nálad is van ilyen, kapcsold ki és nem fogja enni a mobilnetet.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#151778) Gabesz87 válasza rjg (#151777) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem hinném. Az én telóm egy Galaxy S21. És ki van kapcsolva az az opció hogy gyenge wifi esetén mobilnetre váltson. Anyámé egy Mi A1, de ott is kikapcsoltuk a releváns opciót (vagy ott nem is találtunk ilyet, már nem emlékszem). Nálam otthon aztán nem gyenge a wifi (wifi 6-on vagyok), de a Duo állandóan pimpongozik wifi és mobilnet közt, írja is amikor vált.

(#151779) ollie válasza Gabesz87 (#151778) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minden appnál van egy olyan opció, ami letiltja, hogy a háttérben használhasson mobilnetet.

***

(#151780) Gabesz87 válasza ollie (#151779) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hol találok ilyet?

(#151781) ollie válasza Gabesz87 (#151780) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Beállítások, alkalmazások lista, ott meg mobil adat. Itt van egy mobil adat használata háttérben kapcsoló, alapból be van mindenre kapcsolva.

***

(#151782) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Üdv!
Tudtok olyan programot ajánlani ami internet rádióról veszi fel a zenét, s az ID alapján ha van vagdalja is a számokat? Nem lenne rossz ha én is be tudnák írni rádió ip címeket. Fizetős is lehet ha ezeket tudja, köszi.

(#151783) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A DuckDuckGo böngészőbe van inkognitó mód?

(#151784) sbwolf válasza WhiteWalker (#151783) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Szerintem állandóan inkognitó módban van.

(#151785) kaciokos


kaciokos
őstag

Most frissítettem a Simple Socialt, amit Facebook app helyett használok, és figyelmeztetett, hogy a fb változtatott valamit a szabályozásán, ezért egyrészt nem folytathatják az app fejlesztését, másrészt ha tovább használom, a fb kitilthatja az accountom.

Ha ez tényleg így van, akkor ez az összes hasonló appot érinti, tud erről valaki valami pontosabbat?

(#151786) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Samsung böngészőt kipróbaltam.
A fordító bővítmenyt letöltöttem.
Viszont a magyar nyelv tekepítese nem sikerül.
Ti tudjatok a magyar nyelvet telepíteni hozza?

(#151787) mizoli válasza GEPESZ66 (#151786) üzenetére


mizoli
addikt

Nálam alapból magyar nyelvű a Samsung böngésző. A rendszer nyelve is magyar.

(#151788) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy (lehetőleg ingyenes) programot, ami egy Android 5-ös médialejátszón segít abban, hogy senki ne tudja elpiszkálni a rendszer beállításait? (Nincs tervbevéve egy modernebb készülék vásárlása.)

A nagypapa szeret mindent összekuszálni (nem hülye, de ahogy ismerem, direkt szórakozik vele), és jó volna, ha nem kellene 1-2 hetente konfigurálgatnom az egészet, és azt keresgélni, mit csűrt el.

(#151789) GEPESZ66 válasza mizoli (#151787) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A böngészőn belül lehet telepiteni a fordító bövítmenyt, amivel az idegennyelvű oldalakat lehet lefordítani.
Ez a bövitmenyhez kell letölteni a magyar nyelvet,hogy tudjon fordítani.

(#151790) mizoli válasza GEPESZ66 (#151789) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor félreértettelek. :R

(#151791) kispe82


kispe82
tag

Hali! Note 9-re kellene egy jó time lapse app és egy olyan app, amivel tudom mérni hogy melyik appot mennyit használom (olyan kellene ami hosszú távon is méri, nem csak max 1 hét). Köszi ha tud valaki segíteni! :)

(#151792) GEPESZ66 válasza mizoli (#151790) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kipróbalnad,hogy a fordító bővítmenyhez sikerül-e telepíteni a magyar nyelvet?

(#151793) mizoli válasza GEPESZ66 (#151792) üzenetére


mizoli
addikt

Kipróbálnám, de nekem csak a "hirdetésblokkolók" bővítmény működik.
A "további bővítmények letöltése" gomb inaktiv.

(#151794) Fall-N válasza mizoli (#151793) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínűleg azért, mert csak Samsung telenokon működik. Nálam is inaktív.

(#151795) mizoli válasza Fall-N (#151794) üzenetére


mizoli
addikt

Lehetséges. Nekem Xiaomi van.

(#151796) 1egaly válasza GEPESZ66 (#151792) üzenetére


1egaly
aktív tag

Nekem A50 em van,Samsung browser csak a beta,le van töltve G.fordító is,az angol,magyar.német nyelv!
A böngészőben a fordító bővitményt letöltve próbáltam a CNNt,menüben megnyomom a bővitményt,az aktiválásra egy előre ugró ablakba belehetne másolni idegen nyelvű szavakat,másodszorra oldal lefordítása, és lám lefordította az egész oldalt! ;)

(#151797) Fall-N válasza mizoli (#151795) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem is, ezért is inaktív.

(#151798) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Sziasztok! Érdeklődnék hogy ingyenes videólejátszó van-e amelyik nem tölti le a videót hanem online játssza le?
Köszi

(#151799) GEPESZ66 válasza 1egaly (#151796) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem nyilvan azert nem megy,mert az informatika rárakott egy Mobicontrol nevű szoftvert.
Az az erdekes,hogy mindent telepíthetek.
Nem ertem,hogy ezt miert nem.
Hétfőn rákerdezek.

(#151800) ollie válasza FroZone99 (#151798) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az online lejátszás egyenlő a letöltéssel. Ha youtube-on nézel valamit, az is úgy történik, hogy folyamatosan töltődik le a videó az internetről. Az már más kérdés, hogy ilyenkor nem tárolódik el a gépeden.

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.