Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151301) Viktor0610 válasza SkyLaci (#151300) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyári visszaállítás javasolt.

Samsung Galaxy A54

(#151302) Ck.


Ck.
addikt

Ez az app crash anomália nalunk a cégnél hatalmas káoszt okozott. Sokan egyből nekiestek gyomlálni a telefont és hazavágni a jól belakott rendszert (nem, nincsen 101%-os pontosságú backup és restore), a kedves google és a samsung pedig b@szott tájékoztatni a usereket, bezzeg a robbanó Note7-nél tudtak popup notificationt küldeni, hogy "azonnal add le a még nálad lévő készüléket, különben elvisz az ÁVO", de most itt semmi, úgy kell nem hivatalos oldalakról összeollózni a probléma okát és a megoldást. Ez így nagyon-nagyon GÁZ és FELELŐTLEN eljárás. Rengeteg cég és több millió user kommunikációja és mindennapi teendője, üzemszerű működése és szolgáltatása bénult meg világszerte hosszú órákra, néhol több mint egy teljes napra. Elfogadhatatlan.

(#151303) Viktor0610 válasza Ck. (#151302) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálunk ment ki hír minden alkalmazottnak plusz a tudásbázisba is bekerült az infó. :K

Samsung Galaxy A54

(#151304) Dark Archon válasza crok (#151256) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi az infót, már majdnem földhöz b***m a telefont.

Ck.: egy rohadt emailt nem tudtam megnyitni én sem. Nem értem, ilyen miért nem bukik ki egy teszteléskor. Ami egyébként elromolhat, az el is romlik, ez nem egy prémium (fizetős) céges szolgáltatás. Ugyanakkor tényleg tájékoztathatnának, hogy "te marha, ne kezdd el gyomlálni a telefont, a hiba nem nálad van" vagy valami.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#151305) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van valamilyen megoldás a YouTube reklámok ellen (nem említve a prémium szolgáltatásra való előfizetést)?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#151306) crok válasza pvt.peter (#151305) üzenetére


crok
Topikgazda

Mondjuk pl. alternatív appok? Esetleg AdGuard mintha tudná blokkolni a Youtube reklámokat valamennyire.. meg van még pár ötlet de ez csak Youtube-ra nem igazán jó.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151307) Probert75 válasza pvt.peter (#151305) üzenetére


Probert75
addikt

Samsung böngésző és van benne youtube adblock bővítmény.

[ Szerkesztve ]

(#151308) S e t h válasza Ck. (#151302) üzenetére


S e t h
nagyúr

Képzeld el, hogy egy természeti katasztrófa miatt több napra nem lenne áram.
Hogy lehetne szídni a meteort, fagyot, vulkánt.
Rohadékok. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#151309) Ck. válasza S e t h (#151308) üzenetére


Ck.
addikt

Nem az a baj, hogy elromlott...minden elromolhat, főleg amit ember tervez. Azt is megértem, hogy maga a rendszer ingyenes, ezért hallgass a nevem. Viszont a készülék, amin használni próbálnád, azért igen borsos árat adtál ki, azon pedig a dobozból kivéve ez az ingyenes rendszer volt, nem én raktam rá. Az, hogy a userek semmilyen tájékoztatást nem kapnak és teljesen magukra vannak utalva, az megengedhetetlen.
Később pedig a play áruházban sutyiban elsütnek egy frissítést, amit valamiért mégis manuálisan kellett megejteni, annak ellenére, hogy be van kapcsolva az auto update...no comment.

(#151310) consono válasza Ck. (#151309) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, a királyi tévétől hiába vársz ezekről értesítést :) Amúgy a viccet félretéve milyen értesítést szerettél volna kapni, ami mindenkihez elért volna?

"In God we trust. All others must bring data"

(#151311) crok válasza Ck. (#151309) üzenetére


crok
Topikgazda

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151312) Ck. válasza consono (#151310) üzenetére


Ck.
addikt

Annak idején, amikor volt a Note7 akku robbanásos balhé, akkor emlékeim szerint tudtak küldeni pop up notificationt, amiben felszólították a tulajokat a készülékük végleges leadására.
De ha ez mégsem kivitelezhető, akkor ott a Google account mindenkinek, megvan minden adat hozzá, hogy egy kör e-mail kimenjen. Mindegy, kidühöngtem magamat. :DDD

(#151313) Bozek válasza Ck. (#151312) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, akkor meg azért állna neki itt anyázni pár ember, hogy minek küldözgetnek e-mailt ilyen hülyeségekkel, hiszen neki nem volt semmi hiba.

(#151314) consono válasza Bozek (#151313) üzenetére


consono
nagyúr

Pont erre akartam kilyukadni :) Szerintem nagyon gyorsan lezavarták a javítást, miután becsúszott a hiba, a felhasználók egy részét így vagy úgy de zavarták volna bármilyen kommunikáció is megy kei

"In God we trust. All others must bring data"

(#151315) ollie válasza Ck. (#151312) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És miért a Samsungnak kell értesítenie mindenkit a google hibájáról?

***

(#151316) pvt.peter válasza crok (#151306) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi csekkolom őket.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#151317) pvt.peter válasza Probert75 (#151307) üzenetére


pvt.peter
őstag

Csak ezért nem raknék fel pluszba böngészőt, illetve Chrome -ot se szívesen cserélném le.
De köszi a tippet, jó tudni, hogy Samsung böngésző alatt nem jönnek a YT reklámok,

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#151318) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Van olyan alkalmazás amivel dark mode -ot lehet kierőszakolni (a DarkQ -n kívül)?
DarQ nem igazán akar működni a jelenlegi felállásban, ezzel kapcsolatban írtam is kommentet.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#151319) spiderpig820 válasza ollie (#151315) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Írta volna, hogy a Samsungnak kell?
Nekem úgy jött le, hogy bezzeg a Samsung a saját hibájáról tudott, akkor a Google a magáéról miért nem?

4B

(#151320) crok válasza spiderpig820 (#151319) üzenetére


crok
Topikgazda

De az megvan, ugye, hogy
Google != Android
Android != Google
..es a gond az AOSP WebView-val volt? [link]
Az osszes gyartoi ROM tartalmaz WebView-t mint funkciot, van, amiben az Android WebView van benne alapertelmezetten es van, amiben pl. a Chrome mint elotelepitett rendszerapp latja el a feladatot. Most akkor azon Android felhasznalok, akik nem hasznalnak GApps-t azoknal ki szol? Akiknel a Chrome, azoknak ki? Ezek teljesen felesleges korok es kerdesek imho.. App oldalrol is "megoldhato lett volna" de akkor most tobb millio app fejlesztoje reszelje ki es adjon ki frissitest? Az jobb lett volna..? :/

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151321) csaba1203


csaba1203
addikt

Fordult már elő valakivel, hogy minden üzenete kitörlődött és nem tudta mi okozta?
A kuka üres vagyis valami végképp törölte őket de nem tudtam megoldani mi lehetett?
Szerencsére nem volt köztük fontos de azért bosszant a hiba....
A telefon egy S10+ :F

(#151322) Oldman2 válasza csaba1203 (#151321) üzenetére


Oldman2
veterán

SMS vagy Gmail?

(#151323) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.
2 kérdés. Meglehet inkább MIUI specifikus, de itt van a legjobb helyen, úgy vélem. :)
Környezet: MIUI 12, Android 11, Xiaomi Mi Note 10, Global ROM

1.) True Phone app nálam hívás közben a notchban is megjelenítene szöveget.
2.) Sötét mód (gyárilag bekapcsolva a beállítások alatt) több appban torz megjelenést, és néhol használhatatlan megjelenést eredményez.
Milyen alternatív megoldással tudok sötét módot beállítani? A témákkal ez nem valósul meg.

Köszönettel,
zsoltip

(#151324) csaba1203 válasza Oldman2 (#151322) üzenetére


csaba1203
addikt

SMS

(#151325) zsoltzsolt válasza csaba1203 (#151324) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez melyik sms alkalmazás? Gyáriban nálam nincs kuka.

(#151326) crok válasza csaba1203 (#151324) üzenetére


crok
Topikgazda

Megborult az sqlite db-je esetleg.
[link]
Szedd ki ha gondolod es nezz bele, hatha megvannak azok es egy kis javitas utan okay lesz megint.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151327) csaba1203 válasza zsoltzsolt (#151325) üzenetére


csaba1203
addikt

Üzenetek és gyári.....

(#151328) csaba1203 válasza crok (#151326) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez nekem kínai de köszi.
Mondom semmi veszteség nem ért csak fura kicsit az egész na meg, hogy nincs valamiféle biztonsági mentés opció hozzá.....

(#151329) spiderpig820 válasza crok (#151320) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Az megvan, ugye, hogy én csak azt próbáltam meg magyarról magyarra fordítani, amit a kolléga írt?
Tekintettel arra, hogy amire válaszoltam, ott kicsit már máshogy szerepelt az eredeti felvetése.

4B

(#151330) Rigormortiis válasza pvt.peter (#151317) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Miért nem? A Samsung böngésző gyakorlatilag mindenben jobb a chrome-nál. Adj neki egy esélyt...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#151331) this is life válasza zsoltip (#151323) üzenetére


this is life
Ármester

Amelyik alkalmazásnál hiba van a miui féle sötét móddal , azoknál kapcsold ki miui-n belül az adott alkalmazás ezen módját, tud anomáliát okozni , főleg olyankor amikor maga az alkalmazás is sötétre vált erre jön a miui sötét üzemmódja . A True phone önmagában is képes sötét hátteret ,üzemmódot használni .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#151332) zsoltip válasza zsoltip (#151323) üzenetére


zsoltip
őstag

+1 kérdés:
3.) Az egyik SIM-en beszélve, közben miként tudnék adatforgalmat, betét használni?
Erre volt egy opció EMUI alatt, de itt nem lelem sehol.

(#151333) zsoltip válasza this is life (#151331) üzenetére


zsoltip
őstag

Már amelyiknél lehet ilyet. Sajnos nem mindegyiknél.
És még egy MS féle Swiftkeyre is igaz ez sajnos MIUI alatt.

(#151334) this is life válasza zsoltip (#151333) üzenetére


this is life
Ármester

A swift is képes skinnel feketére váltani , annak működése is hibás , ha a miui féle sötét mód be van kapcsolva , nálam olyankor az enter,space ,shift, symbol ,del gombok láthatatlanná válnak . Legalábbis miui 12.1.4/android 11 alatt.
A fentebbi kérdésedre válaszul , a telefon dual standby , egyszerre mindkét sim él , de ha hívás érkezik a nem adat simre, addig az adat sim, hálózat lekapcsol. Már nagyon kevés telefon tudja a dual activ sim üzemmódot.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#151335) crok


crok
Topikgazda

Nincs valaki app kipróbálós kedvében?
A Softmaker elég régóta van a PC-s Office piacon és most kiadta a beta verzióját Android-ra a szövegszerkesztőjének (TextMaker), a táblázatkezelőjének (PlanMaker) és a prezentációkészítőjének (Presentations). Persze MS kompatibilis meg minden. Én linux-on használom (néha, mikor kell) egy régebbi Office-ukat (a 2018-at, AUR-ból), szerintem az nem rossz és most az Android verzió is számomra tetszetősen néz ki viszont ilyesmit magáncélra én csak PC-n használok, azt is ritkán. Azt írják most hogy ingyenes lesz és csak egy pár funkció lesz fizetős majd valamikor (amik nélkül szerintem bőven lehet élni..) és az is olcsó lesz, de ahogy nézem előfizetéses rendszerű (SoftMaker Office for Android provides everything you need to edit your documents on the go – completely free of charge, even once the beta will have ended. A small number of additional functions (printing, PDF and EPUB export, track changes, sending documents directly from the app) will be available via an inexpensive in-app subscription.) Mindenesetre hátha valaki kedvet kap és ír is pár sort, hogy mennyire jók vagy rosszak (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#151336) Bozek válasza zsoltip (#151332) üzenetére


Bozek
nagyúr

Veszel egy olyan telefont, ami Dual Active. Sajnos nagyrészt Dual Standby-os mobilok vannak a piacon, azokkal ez nem megoldható.

(#151337) zsoltip válasza this is life (#151334) üzenetére


zsoltip
őstag

Akkor amíg Xiaomi ki nem javítja a sötét mód ezenfajta hibáját, addig nem kel erőltetni... Értem. Legalább nem nálam van a hiba. :)

P20 Pro dual active Lett volna? Nem hiszem.

Viszont ne vedd zokon, de felmerült még néhány kérdés. :B
1.) True Phone app nálam hívás közben a notchban is megjelenítene szöveget.

2.) Sötét mód (gyárilag bekapcsolva a beállítások alatt) több appban torz megjelenést, és néhol használhatatlan megjelenést eredményez.
-->Ezzel gondolom ua. a szitu, mint SwiftKey esetén.
Milyen alternatív megoldással tudok sötét módot beállítani? A témákkal ez nem valósul meg.

3.) Az egyik SIM-en beszélve, közben miként tudnék
adatforgalmat, betét használni?
Erre volt egy opció EMUI alatt, de itt nem lelem sehol.
--> Előző válaszok alapján erre a nem dual active kialakítás a válasz.

4.) Viber app, Rendszerben a MI account... Hiába tallózok be képet akár offline, akár online tárhelyen, nem állítja be az adott accountokhoz.
Mi lehet elállítva???

5.) Záró képernyőn jobbra kamera, balra egy pötty van. Utóbbi esetén a zseblámpa és a távirányító érhető el. Hogyan tudom az itt elérhető dolgokat módosítani, bővíteni?

6.) Pocket/zseb mód, hogy pl. ne világítson az always on display mindig, ha pl. asztalra fordítom, vagy épp valóban zsebre teszem a készüléket, be tudom állítani, vagy tudom telepíteni?

7.) Google Translator. Régóta használom a tap to translate funkciót. Most viszont az óra melől nem tudom eltávolítani az app folyton ott lévő ikonját.

[ Szerkesztve ]

(#151338) zeon.hu válasza zsoltip (#151337) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

7: "fordítás koppintással"-t kapcsold ki.
Szöveg kijelölés, utána a felugró menüben ott lesz a fordítás is.

#?*@&!

(#151339) punky10 válasza zsoltip (#151332) üzenetére


punky10
addikt

Ha bekapcsolod a VoLTE hívásokat,és hívás közben van 4G-s hálózatod...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#151340) zsoltip válasza punky10 (#151339) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem is ez a kérdés, de ez tényszerű. :)
Sőt... most azt érzékelem, hogy ha nem azon a SIM-en beszélek, amin be van lőve az adatkeret használat a SIM menübe, akkor sem tudok netezni, miközben vonalban vagyok.

(#151341) tibike8 válasza zsoltip (#151333) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam is volt több app amiknek nem volt jó a MIUI sötét módja, de mind ott volt a listában ahol ki lehet kapcsolni, hogy a sötét téma vonatkozzon-e rá.

(#151342) zeon.hu válasza tibike8 (#151341) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sajnos nincs ott mindegyik...

#?*@&!

(#151343) Keput


Keput
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy esetleg a következő probléma másnál is előfordult-e már és ha igen akkor esetleg tudtok-e valamilyen megoldást rá?
Bizonyos alkalmazásoknál a telefonomon (POCO M3 - Android 10, legfrissebb MIUI és Poco launcher) időközönként egyszer csak elkezd ugrálni a képernyő és elcsúszik a képe is, egy idő után be is fagy az alkalmazás, főként Chrome-nál és Aliexpressnél, de több alkalmazásnál is észre vettem már, Facebook stb... Chrome-nál amikor görgetem lefelé mondjuk az oldalakat, van hogy egy bizonyos pontnál megakad és elkezd a kijelző ugrálni, amikor továbbtekerem akkor elmúlik az ugrálás, viszont ha újra visszagörgetem ugyanarra a részre az oldalt akkor megint ugrál a kijelző és elcsúszik a kép (például duplázódik a sor, közben remeg az egész kijelző). Vagy például akkor ha képet jelenítek meg. Olyan mintha kijelző probléma lenne, de gyanítom hogy szoftveres dolog lehet, mert ha kijelző gond lenne akkor máshol, mondjuk az asztalon is csinálná. Végigpróbáltam már a HW átfedések letiltásától kezdve sok dolgot, de még nem jöttem rá mi okozhatja a gondot.

(#151344) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Szüleim használják a Huawei Egészség programot. Olyan kérdésem lenne, hogy automatikusan menti a napi aktivítást? Mert nem találjuk benne a napi lebontást. Vagy csak akkor menti, ha az adott "edzés" el van indítva? Most konkrétan a napi megtett lépészszámra gondolok.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#151345) rjg válasza zsoltip (#151340) üzenetére


rjg
őstag

Kapcsold be itt. A fordítás rossz, ha itt bekapcsolod, akkor amíg az 1-es kártyán beszélsz, a 2-esen tudsz netezni.

[kép]

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#151346) Keput válasza Keput (#151343) üzenetére


Keput
csendes tag

Kiegészíteném még annyival, hogy például ha valaki hív és fel szeretném venni a telefont, akkor a hívás alkalmazás is ugrál és szétcsúszik időközönként. Mindig egy előtérben futó alkalmazásnál jönnek elő ezek a dolgok igazából. Amint kilépek belőle megszűnik a gond.

(#151347) zsoltip válasza rjg (#151345) üzenetére


zsoltip
őstag

"A" SIM, céges. Ezt akárom alapértelmezetten netre állítani.
"B" SIM privát.

A slotokban már meg is cseréltem őket, de ez a beállítás csak akkor jön elő, ha a "B" SIM-et állítom netes kártyának. Mi a túró lehet a rejtély oka?

(#151348) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Egyik pillanatról a másokra a Google Segéd indítása után a billentyűzet jön elő, s nem a figyelőmód. Vagyis hiába dumálok neki, csak azután figyel rám, ha előtte rányomok a mikrofon piktogramra.
Fent megjelenik egy "Unlock more Assistant features" gomb, viszont ha rányomok, akkor az az üzenet jelenik meg, hogy "Ellenőrizze a kapcsolatot, és próbálkozzon újra."

Gondolom valami beállítási gond lehet, de sehol nem találom a megoldást.
A rendszer Android 10 és MIUI 12. Google fiókba be vagyok jelentkezve.

(#151349) Probert75


Probert75
addikt

Egy kis plusz infó a csomagod érkezett sms átverésről, ha esetleg még találkozna vele valaki!

(#151350) DrBubo77 válasza zsoltip (#151340) üzenetére


DrBubo77
addikt

Mivel a Dual Active készülék nagyon ritka, ezért bekapcsolt VoLTE esetén csak akkor tudsz hívás közben netezni, ha a hívásban lévő SIM-en van adatkeret és az van beállítva adatforgalomra.

Némely Samsungokban van opció, hogy hívás közben az aktív kártyán forgalmazzon adatot, függetlenül attól, hogy melyik SIM-re lett állítva a netforgalom.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.